Kullanıcı mesaj:عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Hoş geldiniz عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے![kaynağı değiştir]

Merhaba, yüzlerce dil sürümüne sahip olan Vikipedi'nin Türkçe sürümüne hoş geldiniz! Vikipedi tamamen gönüllü katılımcıların çabalarıyla hazırlanır ve aşağıda kolay bir başlangıç için yararlı olabilecek bazı bağlantılar yer almaktadır:

İlk adımlar
Viki biçimlendirme diliDeneme tahtasıBiçem el kitabıMadde sihirbazı
Politika ve yönergeler
Kuralların özetiBeş temel taşÇocuk koruma politikasıTelif hakları
Kullanıcı ilişkileri
Anlaşmazlıkların giderilmesiİçerik üzerine yorumNezaket
Yardım
Danışma masasıKöy çeşmesiSıkça sorulan sorularYardım sayfaları

Tartışma ve kullanıcı mesaj sayfalarında iletilerinizin sonuna "~~~~" koduyla imza atabilirsiniz. Hata yapmaktan korkmayın, katkıda bulunmaktan çekinmeyin ve cesur olun! Kolay gelsin.--Karşılayıcı (mesaj) 20.55, 23 Kasım 2020 (UTC)

I.Mesut[kaynağı değiştir]

Merhaba عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے, I. Mesud sayfanda ki değişikliklerinizi kaynaksız değişiklikler olduğu sebebi ile geri aldım. Ve fark ettiğim başka maddelerde sürekli olarak madde üzerinde kaynakça belirtmeksizin değişikliklerde bulunuyorsunuz. Kaynaklarınızı açıklama şeklinde değişikik özetinde belirtmeniz uygun değildir. Bu konuda gereken bilgilere Kaynak Gösterme (bana dokun) sayfasından ulaşabilirsiniz. Anlayışınınız için teşekkürlerimi sunuyorum. İyi vikiler diliyorum... 𝐊𝐞𝐩𝐥𝐞𝐫-𝟒𝟓𝐛 𝖒𝖊𝖘𝖆𝖏 ? 10.25, 6 Aralık 2020 (UTC)

Şunu belirtmek isterim ki, ben kaynaklara göre ve yağmalanan İslam tarihi hakkındaki Ehli Beyt dairesindeki değerleri (zâtlar, yapımlar, sanatlar vs) öz ve doğru bilgilerle düzenliyorum. Yani mesela bugünki bazı zâtlar alakasızca belli kesim tarafından benimseniyor, fakat tarihî kaynaklara göre bambaşka bir kitleye mensuptur o zâtlar. İşte o gerçek mensup oldukları kitleye ait olduklarını ekliyorum sayfaya. Çoğu bilgiler araştırılınca mevcut sayfadaki kaynakta içeriyor zaten. Kaynak içermediği durumlarda ben kendim tarafsız incelediğim kaynaklardan ekliyorum. Tarafsız araştırmayla belli bir kesimin yağmalanan değerlerine sahip çıkıyorum kısacası. Yani vandalizm değildir. Örneğin Türkiye'de birçok etnik kitle var, 100 yıl sonra hepsini aynı kitleden sayabilir miyiz? Tabiki hayır. Işte bu tür şeyleri titizce inceleyip yerine göre kaynaklarla düzenliyorum. Dediğim gibi çoğunlukla zaten kaynaklar sayfada mevcut oluyor. عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 10.33, 6 Aralık 2020 (UTC)

Eklediğiniz kaynaklar hk.[kaynağı değiştir]

Merhaba, eklediğiniz bilgilere kaynak göstermeniz güzel ancak kaynak gösterme şablonlarını yanlış bir biçimde kullandığınızı fark ettim. Kaynak gösterme şablonlarının listesine buradan, kaynak gösterme hakkında Vikipedi el kitabına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca lütfen maddelere koruma şablonu eklemeyiniz. İyi vikiler. --Veselov350💬 07.47, 29 Aralık 2020 (UTC)

Ocak 2021[kaynağı değiştir]

Lütfen işleyişi aksatıcı değişikliklerinize son verin.

Vikipedi'de işleyişi aksatmayı sürdürmeniz durumunda, değişiklik yapmanız engellenebilir. --Veselov350💬 06.42, 7 Ocak 2021 (UTC)

Konuyu anlamadım? Ne oldu ki? Hangi değişiklikten bahsediyorsun, sayın Veselov350? عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 22.01, 11 Ocak 2021 (UTC)

Belli sayfalardaki ısrarlı değişikliklerinizden bahsetmiştim. Maddenin tartışma sayfasında fikir birliği sağlanmadan geri alınmış bir değişikliği tekrar tekrar eklemeye çalışmayınız. --Veselov350💬 06.40, 12 Ocak 2021 (UTC)

Yani anladığım kadarıyla kaynak olmasına rağmen onaylanması için yinede fikir birliğini mi sağlamam gerekiyor onaylanması için? Çünkü doğeu ve resmî kaynak verilmesi yeterli diye biliyorum. Bir de tartışma sayfasında kime bu kaynakların doğruluğunu ıspatlamalıyım? Fikir veya özgün araştırma olmadığını zaten verdiğim kaynaklarla belgelediğimi düşünüyorum. Yani örnek verebilirseniz sevinirim, çünkü kaynaklar verdiğim hâlde ısrar eden bir diğer üye ile ortak sonuca varabileceğimi düşünmüyorum açıkcası. Kendisi (Neribij adlı üye) maalesef beni anlamak yerine kendisine saldırdığımı ve ırkçılık ettiğimi zannedip, alakasızca Kürt vatandaşların değerleriyle ilgili siyasete giriyor ve taraf tuttuğunu kendisi belirtip, bana Türkmen bir zâtın kimliğini belgelediğim için böyle ırkçı gibi iftiralar ve saygısızlıklar ediyor. Bunu doğru bulmuyorum ama zaten alakasız konuya girilmesin diye uzun yanıtlar yazdım ve sizi etiketledim kendini daha iyi ifade edebilmek için. Böylece kendimi Vikipedi'de daha iyi geliştirebiliyorum yardımınızla. Bu yüzden çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 05.48, 13 Ocak 2021 (UTC)

Tartışma sayfasında -adı üstünde- tartıştığınız kişilerle fikir birliği sağlamanız gerekiyor. Sorduğunuz soruların genel olarak cevabı bu ve bu yazılarda yazıyor. İyi vikiler --Veselov350💬 06.24, 13 Ocak 2021 (UTC)

Ocak 2021[kaynağı değiştir]

Bilgilendirme simgesi Lütfen, II. Gıyâseddin Keyhüsrev adlı sayfada yaptığınız gibi, güvenilir bir kaynak sağlamadan bilgi eklemeyin ya da değiştirmeyin. Kaynak gösterme rehberini okumanız bu konuda size yardımcı olacaktır. Teşekkürler!--Veselov350💬 07.12, 20 Ocak 2021 (UTC)

Selam Aleykum Veselov350 ama bir kaç sürüm önce zaten düzenlediğim gibiydi bilgiler. Yani nedensizce ve kaynaksızca düzenlenenleri yine değiştirmiştim. O kişinin diğer aile mensuplarıyla kendi bilgisi farklıyken düzeltmeyi gerek duydum. Çünkü yıllar önceki çarpıtılan bilgileri düzenliyorum. Birbiriyle bağlantılı maddeler olduğu için onlarda da bu tür çelişki mevcut. İşte onları düzeltmeyi istedim. Teşekkür ederim. عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 06.13, 21 Ocak 2021 (UTC)

Zazaca ve Zazalar hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba. Zazalar ya da Zazaca'nın Türkiye dışında İranda da konuşulduğuna dair bilgi verebilir misiniz? Değişikliğinizi geri alırken Zazacanın Kuzeybatı İran'da konuşulduğu var demişim ancak o sizin değişikliğinizmiş, kusura bakmayın. Avrupada Türkiyeden göç edip yerleşenler sayesinde Zazaca konuşan topluluklar var. Ancak günümüzde İranda Zazaların yaşadığı ve Zazaca konuşan topluluk konusunda bilgi yok. Zazaca'yı Farsça'nın lehçesi olarak görmeniz için bununla ilgili kabul edilebilir ansiklopedik kaynak vermeniz, bunu da maddedeki "Zazaca araştırmasının tarihçesi" alt başlığında diğer iddialarla birlikte (örneğin Zazacayı Kürtçenin bir lehçesi olarak görenler gibi) ve onları silmeden vermeniz gerekmektedir. Sağlıcakla kalınız. --Muratero 11.06, 24 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba Muratero, estağfirullah ne kusuru canım dostum. Sorun yok, birlikte düzeltebiliriz ve tabiki kaynak verebilirim.

Şunları inceledim; Tarihî kaynaklarda aşiret ve oymakların oluşturduğu bir konfederasyon olan Zaza-Dımılî kelimelerine rastlanır. Zazalar’ı İranlılar Donbolî (دنبلي), Araplar Dünbülî (دنبلي) ve çoğulu olan Denâbile (دنابله) şeklinde ifade etmişlerdir. Bu isim Osmanlı belgelerinde Dîmilî, Dünbülî ve Dûnbelî (دونبلي) olmak üzere farklı biçimlerde zikredilir. Donbolî/Zazalar İran ve Hakkâri (Türkiye) bölgesinde bir Dımılî-Zaza beyliği olarak kayıtlıdır (BA, DH.MKT, 1358/44). Zazalar Türkiye'de Hakkârî ve Kuzeybatı İran sınırlarda Osmanlı döneminde yaşamlarını sürdürmüş Dımılî-Zaza toplumu ve Beyliği olduğu da bilinmektedir. (BA, MD, nr. 32, s. 100, hk. 38-39).

Bu bilgilerin kaynağı: https://islamansiklopedisi.org.tr/zazalar

(Not: Bu kaynaktan alıntı ettiğim bilgiler sadece Farsça ve Zazaca ile ilgili alıntıdır. Kürtler tarafından Zazalara Dımılkî denildiği bahsedilsede konumuzla alakası olmadığı için alıntılamadım)

Bir de ek olarak bu kaynakta bahsedilen Farsça terimi olan Donbolî kavramını incelersek Zazaca/Zazalar hakkında daha detaylı bilgiler elde edebiliriz, çünkü Farsça lehçesi olan Zazaca, Farsça dilinde Donbolî olarak adlandırıldı. Bir de Zazalar Donbolî aşireti olduğu gibi Türkiyede öyle biliniyorlar fakat aslen Donbolî denir onlara, orjinal Farsça kaynaklarda. Yani bir de ek olarak "Donbolî" araştırması yapacağım.

Bu bilgileri tekrardan düzenleyip sayfaya eklesem sakınca olmaz değil mi? Yani "ısrarlı vandalizm + nedensiz içerik silinmesi + değişiklik savaşı" vs gibi yanlış anlaşılmalara sebep olmak istemem. Zaten son günlerdir başka maddelerde yanlış anlaşılmalar oldu. Teşekkür ederim, sizde sağlıcakla kalın ve iyi vikiler :) عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 11.28, 24 Ocak 2021 (UTC)

 • Eski kaynaklarda böyle bir tanımlama var olabilir ama günümüze bakmak lazım. Donbolîler şu anda İran'da var mı? İranda nerede yaşıyorlar? İranlıların Donboli dedikleri günümüz Zazalarının hepsini mi oluşturuyor? Bunları ortaya koyamazsak sizinkisi çıkarım yapmak oluyor ki bu çoğunlukla kabul görmez. --Muratero 12.22, 24 Ocak 2021 (UTC)

Günümüz zazaları oluşturmuyor donboliler. Türkiyede zaza denir donbolilere. Osmanlı kaynaklarda donbolilere zaza da söyleniyordu ve ek olarak dimilî olarakta arşiv kayıtlarında yer almaktalar. Günümüzde zazaların ikamet ettikleri yerler zaten Zazalar maddesinde yazmakta. عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 12.26, 24 Ocak 2021 (UTC)

Engel bildirimi[kaynağı değiştir]

Saatli dur ikonu
Diğer kullanıcılara karşı kişisel saldırılar yapmanız nedeniyle değişiklik yapmanız geçici olarak engellenmiştir. Engelin süresi bittiğinde yararlı katkılarda bulunabilirsiniz.
Engelinizin kaldırılması için geçerli nedenlerinizin olduğunu düşünüyorsanız, lütfen engel itiraz rehberini okuyun ve ardından aşağıdaki metni mesaj sayfanızdaki engelleme bildiriminin altına ekleyin: {{Engel kaldır|gerekçe=buraya gerekçenizi yazın ~~~~}}.

chansey mesaj? 10.45, 29 Ocak 2021 (UTC)

Ben kişisel saldırısı etmedim kimseye عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 17.30, 29 Ocak 2021 (UTC)

Nedensiz engelleme sebebi...[kaynağı değiştir]

Bu engelli kullanıcının engelinin kaldırılmasına yönelik talebi bir hizmetli tarafından incelenmiş ve reddedilmiştir. Diğer hizmetliler de bu engeli inceleyebilir, ancak makul bir gerekçe olmaksızın kararı geçersiz kılacak bir adım atmamaları gerekir (engelleme politikasına bakınız). Engelli olduğunuz süre boyunca bu engel kaldırma inceleme notunu kaldırmayın.

عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (engel günlüğüetkin engellerküresel engellerkatkılarsilinen katkılarsüzgeç günlüğüoluşturma günlüğüengel ayarlarını değiştirengeli kaldırdenetle (günlük)


Talep gerekçesi:

Ben hiç kimseye "kişisel" veya genel bir saldırıda bulunmadım. Düzgünce söyledim. Diğeri kullanıcı bana "vandalizm", "ırkçı" gibi laflar ediyor her yerde, sonuç olarak bana engel atıyorsunuz. Bi kontrol edilsin onun yaptığı vandalizmler: Zazalar, Safiyüddin Erdebili, Zahid Gilani, Firuz Şah Zerrin Külah, Ebu'l Vefa el-Bağdadi vs gibi sayfalarda "el-Kürdi" nisbesi ekledi. Safeviler soyağacınada "El-Kürdi" nisbeleri ekledi. Türk hanedanın ve Türkçe ordu ve saray dili olan devlet Liderlerine Kürt imajı veriyor. Azerbaycan devletin atalarına resmen "Kürt" diyor. Böyle bi saçmalık olabilir mi sizce? Bi de beni engelliyorsunuz söyleyince. Daha nasıl söylensin ki? Lütfen engeli kaldırın, haksız buluyorum, yanlış kişi engelledi...عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 17.37, 29 Ocak 2021 (UTC)

Ret gerekçesi:

Sonradan ortaya çıkan uygunsuz kukla kullanımı nedeniyle bu itirazın ayrıca değerlendirilmesine gerek kalmamıştır, zira kullanıcının süreli engeli, ilgili politika uyarınca süresiz engele çevrilmiştir. Dr. Coalmesaj 13.54, 31 Ocak 2021 (UTC)

Başka bir engel kaldırma talebinde bulunmak istiyorsanız, lütfen talebinizin ret gerekçesinde belirtilen hususları dikkate aldığınızdan emin olun. İkna edici olmayan ya da gerçekçi olmayan engel kaldırma taleplerinde bulunursanız, bu sayfada değişiklik yapma hakkınız elinizden alınabilir.

İftira + Vandalizm + haksız engel[kaynağı değiştir]

Merhaba Chansey, Gerekse şikayet sayfasında, gerekse özelden haksız yere şikayet ediliyorum ve hizmetlilerden olan Nushirevan11 kişisi hakkımda size Neribij isimli kullanıcının vandalizmini onayladığı gibi bir de onun iftiralarına destek verip size şikayet ediyor beni. Sizin sayfanızda benim hakkımda yalan söyleyen ve yetkisini kötüye kullanan Nushirevan11 resmen Neribij isimli şahısı tuttuğu belli oluyor. Aşağıdaki Linkteki Maddenin Kaynak 2 ve kaynak 4 incelensin. Kaynak 2'de Alevi yerleşmesinden bahsediliyor diye nedensizce "Kürt" yazan yere Alevi yazdım. Kaynak 4'te Safevi Türk yerleşmesinden bahsedilir... kaynakları çarpıtıyor sonra bana iftira ediyor, neymiş kafama göre değiştirmişim gibi çamur atıyor. https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Firuz_%C5%9Eah_(Zerrin_K%C3%BClah)

İmam Şibli sayfasında ise kendi isminin Cafer bin Yunus olduğu yazar, nedensizce Ebu Bekir yazan yere Cafer diye düzelttim.

Safeviler soyağacı, Safiyüddin Erdebili, Firuz Şah Zerrin Külah, Zahid Gilani, Ebu'l Vefa el-Bağdadi, Zazalar vs vs birçok yerde "el-Kürdi" diye nisbe eklemekle Vandalizm faaliyeti gösteren Neribij'in ettiği tahribatları düzelttiğim için bana başka hizmetliyle bir olup, suçlamalar ediyorlar.

Bu tür haksızlıklar bir değil iki değil... Vito Genovese, Muratero, Kemalcan bu hizmetlilerde gördü ve Neribij'i defalarca uyardı. Kalan tahribatı düzelttiğim için ve açıklama yaptığım için bana "kişisel saldırıdan dolayı engellendiniz" diye ceza uyguluyorsunuz, bunu haksız buluyorum. Ozaman Neribij adlı şahısı ve vandalizmini onaylayan Nushirevan11 ile kendi hallerine bırakalım, biri Osmanlıyada "Osman Gazi el-Kürdi" nisbesi eklensin, diğeride onaylasın... olur mu yani ? İşte bu tür tahribatları düzelttiğim için engelleniyorum. Yukarda listelediğim sayfalara tek tek bakan zaten anlayacaktır açıklama kısımlarda değişiklik özeti belirttiğimi.

Bu tür şeyleri sırf beni engelletmek için çarpıtıyor, sonra ben engelleniyorum. 2. Defa bu tür iftiradan dolayı engellendim. Engellenmemi gerektiren bir sebep bile yok. Sakince anlattım olduğu gibi, kimseye saldırmadım, kimseyi dövmedim, kimseye sövmedim. عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 18.18, 29 Ocak 2021 (UTC)

Bu yazdıkların, şu uyarıda bağlantısını verdiğim VP:N ve VP:İÜY yönergelerini okumadığını gösteriyor. Şu itiraz metninde bile VP:İÜY ihlalleri var.
Vito Genovese 23.23, 29 Ocak 2021 (UTC)

Okudum fakat başka türlü nasıl izah edilebilir ki durum? عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 13.15, 30 Ocak 2021 (UTC)

O kişi kendisi alakasız değişikliklerimi hedef alarak suçlama ederken neden o engellenmiyorda durumu izah ederken ben engelleniyorum? عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 13.16, 30 Ocak 2021 (UTC)

İşin perde arkası[kaynağı değiştir]

Nushirevan11, birçok düzenlediğim maddeleri kafamdan uydurmadım. İnanmayabilirsin ama kendinde araştırsan zaten değişikliklerimin "vandalizm" olmadığını, eksik bilgiye katkıda bulunmak veya yanlış bilgiyi düzeltme amaçlı olduğunu anlayacaksın. Örneğin Sultan Ali, Safeviler, Şah İsmail, Ahi Evran vs gibi sayfalarda benim yaptığım tüm değişiklikleri geri aldığın gibi bir de fazlasıyla silmekle asıl sen vandalizm ettin. Benim eklediğim bilgiler zate doğrudur. Kafama göre "Alevi-Bektaşi" diye uydurmadım, zaten öyle olmasaydı ozaman o kimselerin Alevilikle alakaları olmazdı. Bir de Fazlullah Esterabadi maddesinde de yine geri aldın incelemeden, bilmiyorsun ki Fazlullah Esterabadi Batıni ittikadinden dolayı zaten Sünniler tarafından tekfir edilerek katledildi, o hatta Aleviliğin Batıni alimlerinden birisi olduğu meşhurdur, inanmazan kendin araştır. Her maddede sebepsiz yere geri aldın bir de hesabımın kapanması için Chansey'e hakkımda olmadık şeyler diyorsun. Vandalizmi ben etmedim, sen fazlasıyla sildin o maddelerden. Bir de Kızılbaş diye bir din yok, Kızılbaş kelimesi Alevi-Bektaşi olan Müslüman Safevi Türkmenlere denir. Bunu maddelerde düzelttiğim için bana her maddede vandalizm suçlaması ederek geri aldın, hatta değişiklikle alakası olmayan bilgileride sildin fazlasıyla. Yaptığım değişikliklerin geri alınma sebebin senin şahsi bir görüşünden kaynaklanıyor. Zahid Gilani ve Firuz Şah "kürt" iseler ozaman neden Türkçe şiir yazdılar ve Pir-i Türk diye adlandılar? Ona rağmen sende Neribij gibi siyasi görüşüne göre düzenlediğin düşünülebilir. Tüm Safevi Şahlarına "kürt" diye uyduruk nisbeler ekliyorsunuz. Kızılbaşlar zaten Alevi Türkmenlerdir, siz kabul etmezsenizde. عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 13.48, 30 Ocak 2021 (UTC)

Vipikedi[kaynağı değiştir]

@Chansey. Süzgeç tarafından Cedreon'un kuklası olarak engellenen @Vipikedi bu kullanıcımıza ait gibi duruyor. Bilgilerinize. --Uncitoyenmesaj 19.46, 30 Ocak 2021 (UTC)

Benimle ne alakası var ?? عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 20.15, 30 Ocak 2021 (UTC)

Ben telefonumdan başka bir yerdwn girmiyorum vikipediye, bi yanlışınız var... bi kaç saat önce "cedreon" isimli kişi benim sayfamda değişiklik etti ve ben engellendim. Ardından "vipikedi" isimli hesap onun kuklası olduğu yere benim ismim eklendi. Cedreon isimli kullanıcı ne tessadüf ki (!) Neribij ve Nushirevan11 ile ilgili anlaşmazsızlığın ardından profilimde değişiklik etti ve sadece ben engellendim... bu nedir sayın Uncitoyen ?? عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 20.25, 30 Ocak 2021 (UTC)

Siz kafa mı buluyorsunuz acaba? Vipikedi hesabı sizinmiş diyorum benle ne alakası var diyorsunuz. Ayrıca teşekkürler @Chansey Dr. Coal. --Uncitoyenmesaj 20.27, 30 Ocak 2021 (UTC)

Sayın Uncitoyen Hayır, ben değilim o hesaplar ve telefonumdan başka yerden girmiyorum. Diğer hesap ben değilim, kardeşim bilgisayardan hesap açmış çünkü sayfamda birileri değişiklik etti diye raporlamak istedi. Benim telefonumdan başka bir yerden girdiğim yok. Kimseylede kafa bulmuyorum. 3 aydır vikipedideyim böyle bir şeye ilk defa rastladım... cidden etmediğim şeylerle suçlanıyorum. Bunu haksız buluyorum. Kukla hesabı kullanmıyorum ki, 3 aydır vikipedide üyeyim zaten. Engeli kaldırmanızı rıca ediyorum çünkü ortada 1. Kötü niyet yok, 2. Sayfamda yabancı kimseler değişiklik ediyor ve zaten engelliyken engel üstüne engel yiyorum. Bu hesabımdan başka hesabım yok ve telefondan giriyorum sadece. Diğer hesap bana ait değil, engelliydim diye sayfamda değişiklik eden kimseyi bildirmek için kardeşime dedim kendi bilgisayarından durumu izah etsin diye size bildirsin diye ve ram o esnada engel üstüne engel yedim. Ortada yanlışlık, lütfen kaldırın, suçum neyse ortadan bu "ihlal"i giderelim ki ceza hükmü kalmasın, zaten kurallarda da öyle yazıyor, suç kalmayınca ceza hükmü kaldırılabilir diye. Uncitoyen عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 20.36, 30 Ocak 2021 (UTC)

Denetçi olmayan bir kimse olarak değişiklik yaptığınız veya yapmak istediğiniz ancak süzgecin izin vermediği konular ve hem tavır hem de kullandığınız dil (biçem) bakımından gösterdiğiniz davranışsal benzerliğin, Vipikedi hesabının sizin tarafınızdan kullanıldığını açıkça ortaya koyduğunu söyleyebilirim. Ek olarak Uncitoyen'in denetçi olarak IP adresiniz, kullandığınız işletim sistemi ve web tarayıcı gibi diğer teknik detayları da görebildiğini düşünürseniz, o hesabın size ait olmadığı iddiasıyla itiraz etmeden önce ortada bir hata olma olasılığının ne kadar düşük olduğunu lütfen göz önünde bulundurunuz. Dr. Coalmesaj 20.46, 30 Ocak 2021 (UTC)
Teknik verileriniz aynı zaten, süzgece takılan değişiklikler de ortada. Davranışsal benzerlik de var, Dr. Coal'ın da dediği gibi. Kardeşim ben engelli iken yok ben ona dedim de bilgisayarımdan girmiş vs. lafı dolandırmaya gerek yok. Bu tip savunmaları defalarca gördük ve sonra haklı biz çıktık. --Uncitoyenmesaj 20.57, 30 Ocak 2021 (UTC)

Ortada hata olduğunu dedim fakat o dediklerinize yormanız alakasız, 1. Zaten 2 gün engelliyken Profilimde değişiklik eden "Cedreon" isimli kişiyle alakam olmadığı ve ortada bu sebeple yanlişliktan dolayi hesabimin tekrar engellenmesine dair veya etiketlenmesine dair bildiri geldi, sonra kardeşim bilgisayarında hesap oluşturdu size durumu izah etmek için dakikalarca onu ikna edene kadar canım zaten çıkmıştı. Her neyse, profilimde değişiklik eden kişileri ben bildiremiyordum zaten engelliydim diye, o işte hesabp açtı bir de anında kukla hesap nedeniyle engellendi. Fakat ben telefondan başka yerden giriş yapmıyorum ve yapmadım bu da tek hesabimdir benim. Bilgisayardan ise dediğim gibi kardeşim hesap açti, ama o da size izah etmek içindi ve profilimde değişiklik edenleri bildirmek içindi, değişiklik edemiyordum ki zaten, neden süresiz engellendim? 2. Ortada zaten kötü niyet yoktu ve hem neden sayfamda yabancılar değişiklik ediyor? Demek ki beni bu duruma sokmayı hedefleyen birileri var ki sayfamda değişiklik ediyorlar ve ben engelleniyorum. Dürüstçe anlattim işte, daha ne yapilabilir ki? Ortada sorun varsa bunu çözelim. Sorun çözülse zaten engellenmeye sebep olacak durum kalmaz ortada. Daha dikkatli olacağım, öğrenmiş oldum, hata da ettiysem zaten arkasında dururum ve çözülmesinden yanayım, durumu izah ettim dürüstçe, engelin kalkmasını rıca ediyorum. Vito Genovese, Dr. Coal, Uncitoyen, Chansey عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 20.58, 30 Ocak 2021 (UTC)

Söylediğim gibi yalanlarınızı hayretle izlemekle yetiniyorum. Elimde güçlü doneler (hepsini tek tek açıklasam burada (açıklayamam zaten), sonra bana e-posta atıp o anki heyecanla daha önceden evet topluluğa yalan söyledim lütfen beni affedin diyen onlarca kullanıcı gibi özür dilemek zorunda kalırsınız) olmasa sizin hesabınız diye konuşmam zaten. --Uncitoyenmesaj 21.07, 30 Ocak 2021 (UTC)
Bu engelli kullanıcının engelinin kaldırılmasına yönelik talebi bir hizmetli tarafından incelenmiş ve reddedilmiştir. Diğer hizmetliler de bu engeli inceleyebilir, ancak makul bir gerekçe olmaksızın kararı geçersiz kılacak bir adım atmamaları gerekir (engelleme politikasına bakınız). Engelli olduğunuz süre boyunca bu engel kaldırma inceleme notunu kaldırmayın.

عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (engel günlüğüetkin engellerküresel engellerkatkılarsilinen katkılarsüzgeç günlüğüoluşturma günlüğüengel ayarlarını değiştirengeli kaldırdenetle (günlük)


Talep gerekçesi:

sayın Uncitoyen Ben 3 aydır vikipedideyim, böyle durumla hiç karşilaşmadim. Yalan söylemedim, izah ettim durumu size. Hala da bana nezaketsiz davranıp anlamak istemiyorsunuz sanki ortada cinayet suçu var gibi böyle tepki veriyorsunuz. Kuralları bile istediğiniz gibi yorumluyorsunuz. Ben durumu izah etmişken "yalan söylüyorsun, ama öyle, ama şöyle" gibi diyorsunuz. Hiç mi yanılma ihtimaliniz yok? Öncelikle vipikedi adlı hesabı cedreon adlı profilimde değişiklik ettiği gibi o hesapla beni kariştirmaniz bile sizin hatanizdi. Bi de bana suç atiyorsunuz. 3 aydir üyeyim bana resmen çocuk muamelesi ediyorsunuz, izah ettim anlayana tabiki. Üstelik kendi e postami feda ettim kardeşim için. Daha ne olsun ki? Kukla kuralinda bile ihlal etmediğimi kanitladim yaziyla. Ben yalvarmam kimseye. Kula kul olmam. Allah şahit olarak yeterlidir. Ben yalan söylenecek bir şey etmedim. Görmek istediğiniz gibi görüyorsunuz durumu izah edincede benim üslubumu eleştiriyorsunuz. Bana "siz kafa mı buluyorsunuz acaba" diye nezaketsiz edende sizdiniz. Sadece vikipedide özel yetkiniz var diye insan haklarimi çiğnetmem. Engelin kalkmasini rica ediyorum. Edep Ya Hû. Vito Genovese عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 21.29, 30 Ocak 2021 (UTC)

Ret gerekçesi:

Bütün bir mesaj sayfasında yazılanlar ve net olarak burada ortaya konulan görüşler ve uzlaşı birlikte değerlendirildiğinde, kullanıcının engel itirazının reddedilmesi uygun görülmüştür. Dr. Coalmesaj 13.51, 31 Ocak 2021 (UTC)

Başka bir engel kaldırma talebinde bulunmak istiyorsanız, lütfen talebinizin ret gerekçesinde belirtilen hususları dikkate aldığınızdan emin olun. İkna edici olmayan ya da gerçekçi olmayan engel kaldırma taleplerinde bulunursanız, bu sayfada değişiklik yapma hakkınız elinizden alınabilir.

Vipikedi, hala Cedreon'un diyorsunuz. Siz ilk mesajınızda Uncitoyen, benim hesabımla Vipikedi ne alaka kukla ki, yaptığınız hatayı düzeltiniz diyorsunuz. Sizin hatanız diyorsunuz, ben bu hesapla ilgili hiçbir işlem yapmadım. Yok kardeşim yaptı, yok şöyle katkı yaptım diye hiçbir geçerliliği olmayan savunmalar yapıyorsunuz. Siz bu dediklerinizle beni veya diğer kişileri yalanlamaya çalışıyorsunuz. Ama hiç kimse bunları yemez. Şimdi de din üzerinden laflar sokmaya çalışıyorsunuz. Elimdeki verileri burada açıklamayacağım için ancak bu kadar tepki gösterebiliyorum, mazur görün. --Uncitoyenmesaj 21.43, 30 Ocak 2021 (UTC)

Cedreon benim profilimde değişiklik etti dedim. Vipikedi kardeşimin kendi bilgisayarindaki hesaptir, önceden zaten IP adresi belli oluyordu ve değişiklik ediyordu, fakat hesap açmaya karar verdi ve benim profilimi trol için düzenleyen Cedreonu size bildirmek / şikayet etmek için ben söyledim ona. Ben kendi telefonumdan başka yerde giriş etmedim bile. Neden söylediklerimi çarpitiyorsunuz ki? Cedreon adli kişi zaten profilimde düzenleme etmiş, o süreçte zaten engelliydim, ondan kardeşim vipikedi hesabiyla izah etmek istiyordu benim için. Durum bu kısacasi. Cedreonun vipikedi hesap olduğunu zanneden Kadıköylü adlı kullanicidir, o Cedreonu Vipikedi adli hesapla ayni zannetti. Yani ortada başka kimseyle kariştirmakla hatayi eden o Kadıköylüdür. Durum bu kısacası, sayın Uncitoyen عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 21.49, 30 Ocak 2021 (UTC)

Öncelikle vipikedi adlı hesabı cedreon adlı profilimde değişiklik ettiği gibi o hesapla beni kariştirmaniz bile sizin hatanizdi. Bi de bana suç atiyorsunuz. Neyse, ben sizin yazdığın mesajları okuyunca böyle anlıyorum. Biraz daha sakin bir Türkçe ile yazarsanız daha iyi olur. Konuya ilgili pek bir yere varacağımız gözükmüyor. Saygılar. --Uncitoyenmesaj 21.56, 30 Ocak 2021 (UTC)

Uncitoyen, Yani yanliş anlamayin size saygim var ama sizde beni anlayin bi zahmet, sizde bana "siz kafamı buluyorsunuz acaba" diye söylemenizi doğru bulmadım. Kusura bakmayın hoşunuza gitmediyse ama bu durumda benim hoşuma gitmiyor. Yani ben olayın çözülmesinden yanayım ve ortada engellenecek durumları çözerek kaldırsak hem siz hem de ben bu gece rahat uyuyabiliriz ve kimse uğraşmayada gerek kalmaz. Yani açıkladım her şeyi, biraz telaşliydim diye size de "agresif" gibi yansimiş olabilir, bura sosyal medya, ses tonu olmadan farkli algilanabiliyor. Sakince devam açıklarım o halde. İsterseniz bir zahmet Kadıköylü adlı hizmetli'nin Vipikedi adlı hesabın, Cedreona ait olduğunu zannetmesi sebebiyle engellediğini inceleyin. Yani durum salata oldu kisacasi, ama birlikte düzgünce konuşarak çözeceğimize inanıyorum. Sonuçta hata edende varsa insandır. Saygılar ve selamlar. عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 22.04, 30 Ocak 2021 (UTC)

Ben savunmanızdaki ifadelerinize ve benim önümdeki verilere göre yorumda bulundum. Engeli ben vermedim (Kadıköylü de vermedi, süzgeç verdi), savunmalarınızın benim işlem yapmamı gerektirecek bir yanı yok. --Uncitoyenmesaj 22.21, 30 Ocak 2021 (UTC)

Sayın Uncitoyen, dinlediğiniz için öncelikle teşekkür ederim. Size açıklama gereği duydum diye açıkladım zaten. Beni sayın Chansey engellediğini biliyorum yani. Engelimin kalkmasınıda rıca ediyorum. Ortada engeli kaldırmaya dair sorun varsa o sorunu beraber çözmeyi ve engelleme sebebinin ortadan kalkmasını rıca ediyorum. Herkese iyi vikiler ve geceler dilerim. Sağlıcakla kalın. عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 22.41, 30 Ocak 2021 (UTC)

Engel[kaynağı değiştir]

Saatli dur ikonu
Birden çok hesabı kötüye kullandığınız için değişiklik yapmanız süresiz olarak engellenmiştir. Engelin süresi bittiğinde yararlı katkılarda bulunabilirsiniz.
Engelinizin kaldırılması için geçerli nedenlerinizin olduğunu düşünüyorsanız, lütfen engel itiraz rehberini okuyun ve ardından aşağıdaki metni mesaj sayfanızdaki engelleme bildiriminin altına ekleyin: {{Engel kaldır|gerekçe=buraya gerekçenizi yazın ~~~~}}.

chansey mesaj? 20.14, 30 Ocak 2021 (UTC)

Teşekkürler عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 09.45, 6 Aralık 2020 (UTC)

Bu engelli kullanıcının engelinin kaldırılmasına yönelik talebi bir hizmetli tarafından incelenmiş ve reddedilmiştir. Diğer hizmetliler de bu engeli inceleyebilir, ancak makul bir gerekçe olmaksızın kararı geçersiz kılacak bir adım atmamaları gerekir (engelleme politikasına bakınız). Engelli olduğunuz süre boyunca bu engel kaldırma inceleme notunu kaldırmayın.

عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (engel günlüğüetkin engellerküresel engellerkatkılarsilinen katkılarsüzgeç günlüğüoluşturma günlüğüengel ayarlarını değiştirengeli kaldırdenetle (günlük)


Talep gerekçesi:

Benim hesabım neden süresiz engellendi? Benim sayfamda "Cedreon" isimli kişi değişiklik etti ve engellendim.

Ret gerekçesi:

Engel kaldırma talebi, engellemeye yol açan olay konusunda hiçbir açıklama içermediği ya da başka nedenlerle nedensiz görüldüğü için reddedilmiştir. Engellemenin kaldırılması için talebi gözden geçiren hizmetlinin aşağıdaki olasılıklardan en az birinin geçerli olduğuna ikna edilmesi gerekir:
 1. Vikipedi'nin zarar görmesini önlemek için engelleme gerekli değildir.
 2. Engel aşağıdaki nedenlerin tamamının geçerli olmasından dolayı artık gerekli değildir:
  - Engellenen kullanıcı engel nedenini anlamakta ve bu konuda dikkatli olacağı konusunda güvence vermektedir.
  - Engellenen kullanıcı zarara veya işleyişin aksatılmasına neden olan değişiklikler yapmayacağı konusunda güvence vermektedir.
  - Engellenen kullanıcı artık yararlı katkılara odaklanacağı konusunda güvence vermektedir.
Lütfen daha fazla bilgi için engellere itiraz etme rehberini okuyun. Dr. Coalmesaj 20.39, 30 Ocak 2021 (UTC)

Başka bir engel kaldırma talebinde bulunmak istiyorsanız, lütfen talebinizin ret gerekçesinde belirtilen hususları dikkate aldığınızdan emin olun. İkna edici olmayan ya da gerçekçi olmayan engel kaldırma taleplerinde bulunursanız, bu sayfada değişiklik yapma hakkınız elinizden alınabilir.

Zaten engellenmiştim 2 gün boyu, engellenmişken ne etmişimde engel üstüne engel yedim ? عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 20.26, 30 Ocak 2021 (UTC)

Uygunsuz kukla kullanımı dolayısıyla hesaplara süresiz engel uygulanır. Bu nedenle süreli engeliniz süresize çevrildi. Bilginize. Dr. Coalmesaj 20.39, 30 Ocak 2021 (UTC)

Vikipedi:Kukla; "IP Adresi paylaşımı; "Eğer iki veya daha fazla kullanıcı beraber çalışıyor/ikamet ediyor, bir bilgisayarı/internet bağlantısını paylaşıyor, halka açık bir bilgisayar kullanıyor veya aynı ağa bağlı durumda ise; denetçi incelemesi sonucunda hesapları sockpuppet gibi görünür. Bu gibi kullanıcılar birbirini şahsen tanıyor ve yüz yüze temas halinde ise ortak ilgi alanları ve yazım şekillerine sahip olabilirler. Hatta birbirlerine Vikipedi teknikleri ve gelişmeler hakkında bilgi verebilirler (Bu durumda oy avcılığı geçerli olur). Denetçiler, bağlantının öbür ucunda kimin oturuyor olduğunu göremezler. Sockpuppet suçlamalarının önüne geçmek adına, bu tip kullanıcıların önceden bu durumu kullanıcı sayfalarında duyurmaları karışıklıkların önüne geçecektir. Aynı bağlantıyı kullanan kullanıcılar eğer aynı konularda katkıda bulunuyorlarsa, bu tip kullanıcılar Vikipedi'nin çıkarları doğrultusunda tek kullanıcı olarak değerlendirilebilirler. Aynı maddeye katkıda bulunurken, aynı tartışmada fikir belirtirken veya herhangi bir anlaşmazlıkta birbirlerini desteklerken, aynı bağlantıyı kullanan kullanıcılar aralarındaki bağlantıyı açıklamalı ve tek bir hesaba sahiplermiş gibi konuyla ilgili sayfaları okumalıdırlar. Eğer aralarındaki bağlantıyı açıklamak istemiyorlar ise aynı alanlarda veya tartışmalı konularda katkı yapmaktan kaçınmalıdırlar." Dr. Coal durumu bir önceki yorumumda izah ettim, birincisi ortada kötü niyet yok, ikincisi engel üstüne engel yediğim gibi bir de şimdi süreli engel süresiz oldu. Beni sevmeyebilirsiniz veya şahsiyetimden veys herhangi sebepten dolayı nefret edebilirsiniz eyvallah saygım var görüşünüze, fakat adaletli bulmuyorum. Cidden bunu haksız buluyorum ve engelin kalkmasını rıca ediyorum. Vito Genovese عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 20.47, 30 Ocak 2021 (UTC)

Yukarıda yanıtlandı. Dr. Coalmesaj 20.48, 30 Ocak 2021 (UTC)
Vipikedi hesabından yazılan her şey senden bağımsız olarak kardeşinin klavyesinden/telefonundan, onun ağzıyla mı yazıldı?
Vito Genovese 20.51, 30 Ocak 2021 (UTC)

Vito Genovese, kardeşimin izah etme amaçlı açtiği hesaptan izah edilmediki bir şey, firsat bile olmadi. عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 21.05, 30 Ocak 2021 (UTC)

 • Teknik verileri bir kenara koysak dahi davranışsal iz çok net. Engelin etrafından dolaşma dolayısıyla hesap kullanımı da uygunsuzdur. İncelemeyi yapan Dr. Coal’da incelemeyi reddetti. Daha uzamasında da bir anlam bulamıyorum. Kardeşim, akrabam, yeğenim vb. bunlar kanıtlanamaz savunmalar, ayrıca canlı kuklacılık denen de bir olay var. Tabi bu noktada kimsenin aklımızla alay etmeye hakkı da yok. İyi niyet varsayılması yetki sahibi kullanıcılara has değildir, sadece onlardan beklenmemelidir; herkeste olmalıdır. Ben burada bir iyi niyet göremiyorum. chansey mesaj? 21.08, 30 Ocak 2021 (UTC)
 • Evet, izah etmektense böyle veya özellikle şöyle değişiklik yapıldı. Ek olarak bu tartışma sayfasında üç ayrı kullanıcıya yönelik vandalizm suçlaması yöneltilmeye çalışıldı, hem de {{kl|...}} biçimli seslenmeler kullanılarak. Dr. Coalmesaj 21.12, 30 Ocak 2021 (UTC)

Ayrıca Vikipedi:Kukla sayfasında herhangi bir kural ihlali etmedim bile, 1. kötü amaç / değişiklik / oy fln yok, 2. Ortada yasal durum var ve en azindan kardeşiminde vikipedi hesap oluşturabilme hakkı var olduğu yazmakta. Uncitoyen, Vito Genovese عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 21.14, 30 Ocak 2021 (UTC)

Dr. Coal, zaten kardeşim kendi bilgisayarından öncedende o tür değişiklikleri ediyordu ki, sadece IP adres gözükmesin diye hesap oluşturdu. عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 21.15, 30 Ocak 2021 (UTC)

Bakın, ilgili hesap saat 18:50'de oluşturulmuş. Sonra 18:53, 19:24 ve 20:35'te değişiklikler yapmış. Ardından, 20:54'te yapmaya çalıştığı değişikliğin süzgece takılmasıyla engellenmiş. Sonra 21:14'te, kullanıcı mesaj sayfasında yine süzgece takılan bir değişiklik teşebbüsü mevcut. "Fırsat bile olmadı" diyorsunuz ya, o yüzden belirtiyorum bunları. Hesabın oluşturulması ile engellenmesi arasında aktif kullanıldığı anlaşılan 2 saatlik bir süre var, "kardeşinizin fırsat bulamadığı"... Dr. Coalmesaj 21.30, 30 Ocak 2021 (UTC)

Hala da yalancı muamelesi ediyorsunuz, bir durumu 5 defa açıkladım ama her seferinde başka bahaneyle karşı çıkıyorsunuz. Maddelerimi bahane ederek bana vandalizm suçlaması eden kimselere bile bu kadar tepki vermedinizde söylediklerim gibi bu durumda bana yükleniyorsunuz ya cidden haksızlıktır. Hadi varsayalım "yalancıyım, kötü niyetliyim" ozaman neden başka alakasız kullanıcılar sayfamda beni trollemek için şahsi saldırıda bulunuo değişiklik ettikleri gibi onlar yüzünden benim hesabıma engeline engel koyuluyor? Bunuda mı benden biliyorsunuz ? Her suçu üzerime atıyorsunuzda ortada kukla hesap yanılmasını izah ettim sizde değişikliklerden bahsediyorsunuz... Dr. Coal عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 21.41, 30 Ocak 2021 (UTC)

Durumu her açıkladığınızda niçin tatmin edici birer açıklama olmadıklarını anlatmaya çalıştık yalnızca, belli ki başaramamışız. Ek olarak, önceki engelinizin nedeni burada yazdıklarınızın kişisel saldırı teşkil etmesi. Siz niçin engellendiğinizi bile bilmiyormuşsunuz anladığım kadarıyla. "Başka alakasız kullanıcılar sayfanızda sizi trollemek için şahsi saldırıda bulunup değişiklik ettiler" diye engellenmediniz, kişisel saldırıda bulunduğunuz, diğer bir deyişle içerik üzerine değil, kişi üzerine yorumlar yaptığınız için engellenmiştiniz. Dr. Coalmesaj 21.46, 30 Ocak 2021 (UTC)

Ben kimseye kişisel saldirida bulunmadim bile, hakaret etmedim. Üslubumu burada ses tonuyöa söylemiş gibi aklinizda farkli canlandiriyorsunuz diye öyle oldugu anlamina gelmiyor bile. Ortada kişisel saldiriya acaba "siz kafamı buluyorsunuz acaba" diyen Uncitoyen adlı beyfendide dahil mi ? Yoksa taraf mı tutuluyor hizmetliler arasında? Daha nasıl izah edilebilir ki? Örnek verin öyle izah edeyim عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 21.53, 30 Ocak 2021 (UTC)

Bu nedir şimdi?[kaynağı değiştir]

Chansey, profilimde değişiklik ettiklerini size şikayet edemiyordum engellenmiştim diye, dün açikladim olayi, şimdi de bunların bir parmağı olduğu gibi gözüküyor. Profilimde benu bu duruma sokmak için değişiklik ettiler profilimde kendi sahte hesaplariyla. Asil onlar şahsi saldirida bulundu ve parmaklari var. Ve yinede engellenen benim. Engelin kalkmasini rica ediyorum. Onlar asıl kendileri kukla hesabi yaoti. Ben sadece engelliydim ve haber veremedim diye açtirdim kardeşime. Ne kadar inanmasanizda. Hem bu olay haricinde kardeşiminde hesap açma hakkina sahip olduğu yazar Vikipedi:Kukla maddesinde. Ayrıca şuna bi bakabilir misiniz bi zahmet: https://tr.m.wikipedia.org/w/index.php?title=Kullan%C4%B1c%C4%B1_mesaj:Key_Xusrew&oldid=24759316 عہۗلہٰےاہۣۗلعہرہۣۗاقہۗے (mesaj) 10.29, 31 Ocak 2021 (UTC)

Mesaj sayfası[kaynağı değiştir]

Kullanıcının itirazı olumsuz sonuçlanmış olup, denetçi tespitiyle uygunsuz kukla kullanımı sabittir. Uzayan tartışmaların sonuç vermeyeceği ve topluluğu yoracağı kanaatiyle; kullanıcının mesaj sayfasında düzenleme yetkisini e-posta gönderme yolu açık kalmak üzere şimdilik kapatıyorum. chansey mesaj? 10.36, 31 Ocak 2021 (UTC)

Chansey merhaba. Kullanıcının yukarıdaki (yok, o değil, daha yukarıdaki) engel itirazı açık kalmış. Siz mi kapamak istersiniz veya o itirazdan sonra iletişimi sürdürmüş olan Uncitoyen'in mi kapaması daha uygun olur, emin olamadım. Bilginize. Dr. Coalmesaj 13.12, 31 Ocak 2021 (UTC)
O kadar gereksiz uzadı ki Dr. Coal açık kalmış evet. İnceleyelim sen veya Uncitoyen uygun görürseniz engeli kaldırmaktan lütfen çekinmeyin. chansey mesaj? 13.33, 31 Ocak 2021 (UTC)
Benim açımdan sorun yok. Engeli verenler olarak sizin kesin kararı vermeniz daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. --Uncitoyenmesaj 13.34, 31 Ocak 2021 (UTC)
İkinci engel kaldırma talebinde de ortaya konulan bulgular çürütülmüş veya kullanıcının mevcut durumu anladığı ve engel kaldırma şartlarının oluştuğunu gösteren herhangi bir ifadeye yer verilmiş değil. Dolayısıyla ilk itirazdaki işlemimle aynı kanaati taşıdığımı söyleyebilirim. Anladığım kadarıyla sizlerin de kanaati bu yönde görünüyor, dolayısıyla bu mesaj sayfasında yazılanlar ile özellikle bu başlığı adresleyerek ikinci itirazın da reddine ilişkin gerekli değişikliği yapıyorum. Dr. Coalmesaj 13.49, 31 Ocak 2021 (UTC)

Kullanıcı engel talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Neribij, siz bildirim yaptıktan sonra 5 gün geçmesine rağmen engellenmediği için sayfadan çıkartıldı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler. --KET Bot (mesaj) 13.04, 2 Şubat 2021 (UTC)