Grand Theft Auto: Chinatown Wars

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Grand Theft Auto: Chinatown Wars
ChinatownWars.jpg
Geliştirici Rockstar Leeds Bunu Vikiveri'de düzenle
Yayımcı Rockstar Games
Yapımcılar Rockstar Leeds,
Rockstar North[1]
Seri Grand Theft Auto
Platformlar Nintendo DS
PlayStation Portable
iOS
Çıkış

Nintendo DS

PlayStation Portable

iOS
17 Ocak 2010(iPhone, iPod Touch)
9 Eylül 2010[6] (iPad)
Tür Aksiyon
Mod Çok oyunculu oyun Bunu Vikiveri'de düzenle

Grand Theft Auto: Chinatown Wars, Nintendo DS, PlayStation Portable, iOS platformları için, Rockstar Leeds ve Rockstar North tarafından geliştirilmiş oyundur. Grand Theft Auto serisinin on üçüncü oyunudur.

Oyun Nintendo DS sürümü, PDA, GPS, radyo, harita üzerinde kişiye erişim kontrolü, dokunmatik ekrandan yararlanılmıştır. Üst ekran oyun ve film şeridi gösterir. Islık ile Taksi çağırma DS mikrofon tarafından desteklenmektedir. PSP versiyonu böylece spor, artık cel-gölgeli güncellenmiş grafikler, serinin önceki oyunları (Ancak, cutscenes ile aynıdır) benzer bir "klasik" (kuş bakışı) bir görünüm sunuyor. Mini oyunlar (örneğin dövme hazırlanması, araca düz kontak yaptırma) QTE gibi mini oyunlar dokunmatik ekran işlevselliğine adapte edilmiştir. PSP versiyonu da Nintendo DS sürümü bulunmayan ilave görev ve özel radyo istasyonları sahiptir. Ancak PSP, çoklu oyuncu sadece 2 oyuncuya kadar desteklenmiştir. Oyunun iOS versiyonu dokunmatik ekranda kontroller, iPod kütüphane kullanan bir özel radyo istasyonu ve mini oyunlar, kapasitif dokunmatik ekranı ile iyi çalışması için adapte edilmiş özellikler içerir. Oyunun dikkat çekici özellikleri eksik NPC sesler, bazı değerlendirmelere göre Liberty City biraz fazla "sessiz" gözüküyor. IOS versiyonu da, Nintendo DS ve Sony PSP ye göre daha fazla müzik ve radyo istasyonu içerir. Hareket eden bir araç çalmak önceki GTA oyunları ile benzer ancak Chinatown Wars oyununda park edilmiş araçları çalmak için farklı bir sistem kullanılmaktadır. Bazı araçlar Düz kontağa ihtiyaç duyarken, eski arabaların kontak bir tornavida ve birkaç döner gerektirir. Daha yeni, daha pahalı arabalar için oyuncu, bilgisayarı immobilizer "hack" gerektirir. Araçtan ateş etmek hala mümkündür.Oyuncu Nintendo Wi-Fi bağlantısı üzerinden kullanılabilen bazı özellikler şunlardır; ticaret öğeleri, favori GPS istatistikleri ve benzeri şeyleri diğer oyuncular ile paylaşabilir . Social Club sayesinde, yeni görev yüklemek de mümkün.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Rockstar Games Announces Grand Theft Auto: Chinatown Wars for the Nintendo DS" (Basın açıklaması). Kotaku. 15 Temmuz 2008. Erişim tarihi: 15 Temmuz 2008. 
  2. ^ "Grand Theft Auto: Chinatown Wars for DS - Grand Theft Auto: Chinatown Wars DS Game - Grand Theft Auto: Chinatown Wars DS Video Game". Uk.gamespot.com. 8 Kasım 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Nisan 2011. 
  3. ^ a b Oli Welsh (15 Aralık 2008). "GTA: Chinatown Wars dated News // DS /// Eurogamer - Games Reviews, News and More". Eurogamer.net. 18 Aralık 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Mart 2009. 
  4. ^ "First Reviews for Grand Theft Auto: Chinatown Wars on PSP". Rockstar Games. 4 Ocak 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Ekim 2009. 
  5. ^ "Grand Theft Auto: Chinatown Wars for PSP - Grand Theft Auto: Chinatown Wars PSP Game - Grand Theft Auto: Chinatown Wars PSP Video Game". Uk.gamespot.com. 25 Ekim 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Nisan 2011. 
  6. ^ "GTA: Chinatown Wars Crashes into iPad". IGN. 9 Eylül 2010. 20 Mart 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Eylül 2010.