Grand Theft Auto: Chinatown Wars

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Grand Theft Auto: Chinatown Wars
ChinatownWars.jpg
Geliştirici Rockstar Leeds Bunu Vikiveri'de düzenle
Yayımcı Rockstar Games
Yapımcılar Rockstar Leeds,
Rockstar North[1][a]
Seri Grand Theft Auto
Platformlar Nintendo DS
PlayStation Portable
iOS
Android
Çıkış

Nintendo DS

PlayStation Portable

iOS
17 Ocak 2010(iPhone, iPod Touch)
9 Eylül 2010[7] (iPad)
Tür Aksiyon
Mod Tek oyunculu oyun
Çok oyunculu oyun Bunu Vikiveri'de düzenle

Grand Theft Auto: Chinatown Wars, Nintendo DS, PlayStation Portable, iOS platformları için Rockstar Leeds ve Rockstar North tarafından geliştirilmiş oyundur. Grand Theft Auto serisinin on üçüncü oyunudur.

Oyun Nintendo DS sürümü, PDA, GPS, radyo, harita üzerinde kişiye erişim kontrolü, dokunmatik ekran aracılığıyla sağlamıştır. Üst ekran, oyun ve film şeridi gösterir. Islık komutuyla taksi çağırma DS mikrofon tarafından desteklenmektedir. PSP versiyonu böylece spor, cel-gölgeli güncellenmiş grafikler mevcut, serinin önceki oyunları ise (cutscenes ile aynı) benzer bir "klasik" (kuş bakışı) bir görünüm sunuyor. Mini oyunlar (örneğin dövme hazırlanması, araca düz kontak yaptırma. QTE gibi) dokunmatik ekran işlevselliğine adapte edilmiştir. PSP versiyonunda Nintendo DS sürümünde bulunmayan ilave görev ve radyo istasyonlarına sahiptir. Ancak PSP'de çoklu oyuncu en fazla 2 oyuncuya kadar desteklenmiştir. Oyunun iOS versiyonu dokunmatik ekranda kontroller, iPod kütüphane kullanan bir özel radyo istasyonu ve mini oyunlar, kapasitif dokunmatik ekranı ile iyi çalışması için adapte edilmiş özellikler içeriyor. IOS versiyonu da, Nintendo DS ve Sony PSP'ye göre daha fazla müzik ve radyo istasyonu içerir. Hareket eden bir aracı çalmak önceki GTA oyunları ile benzer olup, park halindeki araçları için farklı bir sistem kullanılmaktadır. Bazı araçlar düz kontağa ihtiyaç duyarken, bazıları tornavida ve birkaç döner ile kolayca çalınabiliyor. Daha yeni, daha pahalı arabalar için oyuncu, bilgisayarı immobilizer "hack" gerektirir. Araçtan ateş etmek hala mümkündür. Oyuncunun Nintendo Wi-Fi bağlantısı üzerinden kullanılabildiği bazı özellikler şunlardır; ticaret öğeleri, favori GPS istatistikleri ve benzeri şeyleri diğer oyuncular ile paylaşabilme. Social Club sayesinde, yeni görev yüklemek de mümkündür.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Not listesi[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Android ve Fire OS'ye portlandı ve ayrıca War Drum Studios tarafından iOS'a yeniden portlandı.[2]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Rockstar Games Announces Grand Theft Auto: Chinatown Wars for the Nintendo DS" (Basın açıklaması). Kotaku. 15 Temmuz 2008. 21 Aralık 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Temmuz 2008. 
  2. ^ "Grand Theft Auto: Chinatown Wars". War Drum Studios. 13 Ocak 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Ocak 2016. 
  3. ^ "Grand Theft Auto: Chinatown Wars for DS - Grand Theft Auto: Chinatown Wars DS Game - Grand Theft Auto: Chinatown Wars DS Video Game". Uk.gamespot.com. 8 Kasım 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Nisan 2011. 
  4. ^ a b Oli Welsh (15 Aralık 2008). "GTA: Chinatown Wars dated News // DS /// Eurogamer - Games Reviews, News and More". Eurogamer.net. 18 Aralık 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Mart 2009. 
  5. ^ "First Reviews for Grand Theft Auto: Chinatown Wars on PSP". Rockstar Games. 4 Ocak 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Ekim 2009. 
  6. ^ "Grand Theft Auto: Chinatown Wars for PSP - Grand Theft Auto: Chinatown Wars PSP Game - Grand Theft Auto: Chinatown Wars PSP Video Game". Uk.gamespot.com. 25 Ekim 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Nisan 2011. 
  7. ^ "GTA: Chinatown Wars Crashes into iPad". IGN. 9 Eylül 2010. 20 Mart 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Eylül 2010.