İçeriğe atla

Grand Theft Auto: Liberty City Stories karakterleri listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Grand Theft Auto: Liberty City Stories, Rockstar North tarafından geliştirilerek, Rockstar Games tarafından 25 Ekim 2005'te PSP formatında piyasaya sürülen video oyunudur. Oyunun daha sonra 2006'da Playstation 2'de, 2009'da PSN'de 2016'da Android sürümleri yayınlanmıştır. Bu maddede oyundaki karakterlerin listesi yer almaktadır.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Toni Cipriani[değiştir | kaynağı değiştir]

Antonio "Toni" Cipriani oyunun ana karakteridir. Leone ailesinin lideri Salvatore Leone'nin sağ koludur. Harabe yerden kaçıp Liberty City'e gelmiştir. Burada Don Salvatore Leone adına çalışmaktadır. Toni, Salvatore aracılığı ile çeşitli karakterlere yardım edip Liberty City'deki diğer çeteleri ve ceza unsurlarını azaltmak için harekete geçmiştir.[1] Avukattır.

Salvatore Leone[değiştir | kaynağı değiştir]

Salvatore Leone veya Don Salvatore Leone, Leone ailesinin lideridir. Toni’ye babası kadar yakındır, sürekli işlerini yapması için ondan medet ummaktadır.[2] Salvatore, Toni Cipriani'nin yardımıyla Leone suç ailesini Liberty City'de duyurmak istemektedir. Ona şehirdeki düşman çetelerden kurtulmasını söylemiştir, bu emri yerine getiren Toni daha sonra babası olarak güvendiği Don Salvatore Leone ile bu meselelerden dolayı belediye başkanı ile takışmıştır. Frank Vincent tarafından seslendirilmiştir.[3] Ayrıca Grand Theft Auto III ve Grand Theft Auto: San Andreas oyunlarında da görülmüştür.

Vincenzo Cilli[değiştir | kaynağı değiştir]

Vincenzo Cilli, Salvatore Leone sayesinde Toni'den yararlanan Leone Suç Ailesinin üst düzey üyelerinden biridir. Vincenzo, Toni Cipriani'ye büyük işlerini yaptırır. Fakat Toni sonunda Vincenzo için çalışmayı bırakır.[4]

Donald Love[değiştir | kaynağı değiştir]

Donald Love, Roger C. Hole'un ölümünden sonra Liberty City Belediye Başkanlığı için çalışan bir iş adamıdır. Donald, Toni ile bağlantısından dolayı tüm paralarını kaybetmiştir. Avery Carrington'un ölümünden sonra emlak işlerinde yükselmeye başlamış ve kısa zamanda kaybettiği parasını toplamıştır. Donald Love, Liberty City'den Carrington's ve Ned Burner'ın cesetleri ile ayrılmıştır. Ayrıca Grand Theft Auto III ve Grand Theft Auto: Vice City oyunlarında görülmüştür.

Massimo Torini[değiştir | kaynağı değiştir]

Massimo Torini, Tüm Liberty Çetelerini birleştirip Don Salvatore Leone'yi çökertmek adına hareketlerde bulunmaktadır.[2]

Toshiko Kasen[değiştir | kaynağı değiştir]

Toshiko Kasen, Kazuki Kasen’in karısıdır. Kazuki'yi öldürmek için Toni’ye iş verir.

Kazuki Kasen[değiştir | kaynağı değiştir]

Kazuki Kasen, Kenji’nin ağabeyi, Asuka’nın kardeşidir. Grand Theft Auto III'te Kenji’s Casino olan yeri yönetmektedir.

Leon McAffrey[değiştir | kaynağı değiştir]

Leon McAffrey Hırçın bir sivil polistir . Sindacco Ailesi'ni yok etmesinde Toni'ye yardımcı olmuştur.

Paulie Sindacco[değiştir | kaynağı değiştir]

Paulie Sindacco Sindacco Suç Ailesi'nin lideridir. Forelli Ailesi ile birleşecekken, Toni tarafından vurulur.

JD O’Toole[değiştir | kaynağı değiştir]

JD O’Toole veya kısaca JD, Paulie için Revue Bar’da çalışır. Leone Suç Ailesi'ne katılmak isterken öldürülmüştür.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Toni Cipriani gta.wikia.com". 11 Şubat 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ocak 2017. 
  2. ^ a b "gtaturk.com Grand Theft Auto: Liberty City Stories". 2 Temmuz 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ocak 2017. 
  3. ^ "gta.wikia.com Characters in Grand Theft Auto: Liberty City Stories". 28 Aralık 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ocak 2017. 
  4. ^ "Vincenzo Cilli gta.wikia.com". 4 Nisan 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ocak 2017.