Trevor Philips

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Trevor Philips
Grand Theft Auto V karakteri
Trevor Philips Grand Theft Auto V.jpg
İlk görünüm Grand Theft Auto V (2013)
Son görünüm Grand Theft Auto Online: Heists (2015)
Yaratan Rockstar North
Canlandıran Steven Ogg
Seslendiren Steven Ogg
Bilgileri
Cinsiyet Erkek
Aile Bayan Philips (annesi)
Ryan Philips (erkek kardeşi)
Ulus  Kanada

Trevor Philips, Rockstar Games tarafından geliştirilen Grand Theft Auto serisinin yedinci oyunu Grand Theft Auto V 'de Michael De Santa ve Franklin Clinton ile birlikte oynanabilir üç ana karakterden biridir. Ayrıca oyunun çok oyunculu sürümü Grand Theft Auto Online'da da yer almaktadır. Eskiden beri azılı bir suçlu ve banka soyguncusu olan Trevor, kendi organizasyonu olan Trevor Philips Enterprises'i yönetmektedir. San Andreas'ta uyuşturucu ve silah ticaretinin kontrolünü sağlamaya çalışırken çeşitli rakip çetelerle ve suç sendikalarıyla çatışmaktadır.

Karakter, Kanadalı oyuncu Steven Ogg'dan modellendi ve hareket yakalama ile birlikte onun tarafından seslendirildi.[1] Görünüm ve ses olarak Steven Ogg esas alınsa da karakterin davranış ve kişiliği Charles Bronson'dan esinlenmiştir. Antisosyal davranışlarına ve psikotik düzensizliğine rağmen Trevor, kendisine çok yakın insanları gerçekten önemsediği video oyununda gösterilmiştir.

Görünüm[değiştir | kaynağı değiştir]

Grand Theft Auto V[değiştir | kaynağı değiştir]

Trevor, oyundaki oynanabilir üç ana karakterden birisidir. Blaine Vilayeti’nde yaşayan, saçları dökülmüş, uyuşturucu kaçakçısı/üreticisi, silah kaçakçısı/üretici ve öfkeli patlamalara meyilli olan Trevor, asabi kişiliğe sahip birisidir. İşletmeliğini yaptığı Trevor Phillips Enterprises'ta, Chef'i uyuşturucu üretmesi için, Ron'u işlerinde kendisine yardımcı olması için, Wade'i bilgi toplaması için, Oscar Guzman'ıda silah kaçakçılığında yardım etmesi için kullanır. 1980'ler ile 1990'larda askeri bir pilot olan[2] Trevor, 2000'lerin başında emekli olmuştur. Michael ile genç yaşta tanışan ve çok iyi arkadaş olan Trevor Phillips, geçmişte Michael ile birçok soygunda bulunmuş iki en iyi arkadaştı. Son zamanlarda Michael ile çok tartışmaya girmişti. Bu yüzden 2004 'te Michael, FBI ajanı Dave Norton ile anlaşıp onu öldürtmeye karar vermişti. Ancak Brad önde yürüdüğü için Dave yanlışlıkla Brad'i vurdu. Trevor ise intikam için oradaki çoğu polisi katledip oradan kaçmayı başarmıştır.

Trevor 40'lı yaşlarda[2] çölde pis bir karavanda,[3] en iyi arkadaşı Ron ile yaşayan bir Trevor Phillips Enterprises işletmesinin CEO'su ve lideridir. Trevor cesur kişiliği sayesinde riske girmekten asla kaçınmamaktadır. Trevor yaptığı soygunlardan kazandığı paranın bitmesiyle tekrar soygun ve getir götür işleri yapması gerektiğine karar verir. Çok uzun zaman sonra Michael ile tekrar bir araya gelmiştir. Michael, Trevor'a yeni arkadaşı Franklin'i tanıtır.[4]

Michael ve Franklin zamanı yavaşlatma yeteneğine sahipken, Trevor kendine has özel bir çılgınlık modu sayesinde etrafa daha fazla zarar verebilmekte, canı daha az azalmakta ve yakın dövüşte eşsiz bir yeteneğe sahip olmaktadır. Ayrıca oyundaki en iyi pilottur.[5][6]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Vandergaag (11 Ekim 2013). "Steven Ogg, the man behind Trevor, the homicidal maniac in GTA V". Toronto Sun. 15 Ekim 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Kasım 2013. 
  2. ^ a b GameInformer, 36. Aralık 2012. ss. 98 sayfa.  Eksik ya da boş |başlık= (yardım)
  3. ^ Rockstar Games (30 Nisan 2013). "Grand Theft Auto V: Trailer". YouTube. 21 Kasım 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Haziran 2013. 
  4. ^ Rockstar Games (14 Kasım 2012). "Grand Theft Auto V: Official Trailer #2". YouTube. 23 Aralık 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Haziran 2013. 
  5. ^ Aziz, Hamza (2 Mayıs 2013). "Grand Theft Auto V: Everything is bigger and better". Destructoid. 6 Eylül 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Haziran 2013. 
  6. ^ "Yeni GTA V İncelemeleri Yayımlandı: Yeni Bilgiler, Özellikler ve Daha Fazlası..." rockstarturk.com. 3 Mayıs 2013. 27 Ekim 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Eylül 2013. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]