Grand Theft Auto: Vice City karakterleri listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

2002'nin Ağustos ayında piyasaya çıkarılan GTA Vice City adlı oyunun karakterleri şunlardır:

Ad Seslendiren Doğum Tarihi Ölüm Tarihi İlk ve Son Görünüş Bilgi
Tommy Vercetti Ray Liotta 1 Mart 1951 Bilinmiyor Açılış Sahnesi Tommy Vercetti, 1 Mart 1951'de doğmuştur. 2002'nin Ağustos ayında piyasaya çıkarılan GTA Vice City adlı oyunlarda görülmüştür. 2002'nin Ağustos'unda piyasaya çıkarılan GTA Vice City adlı oyunda yönetilen karakter.
Sonny Forelli Tom Sizemore 15 Nisan 1942 2 Mart 1986 Açılış Sahnesi Sonny Forelli, 15 Nisan 1942'de doğmuştur. 2002'nin Ağustos ayında piyasaya çıkarılan GTA Vice City adlı oyunlarda görülmüştür.
Lance Vance Philip Michael Thomas 30 Mart 1950 2 Mart 1986 Açılış Sahnesi Lance Vance, 30 Mart 1950'de doğmuştur. 2002'nin Ağustos ayında piyasaya çıkarılan GTA Vice City adlı oyunlarda görülmüştür. Tommy Vercetti'nin ortağıdır. Ardından Sonny Forelli ile yakınlaşır ve Tommy'e karşı müttefik olur.
Ken Rosenberg William Fichtner 30 Mart 1950 Bilinmiyor Açılış Sahnesi Ken Rosenberg, Tommy Vercetti'nin avukatıdır. Fiziksel özelliği; Gözlüklü, korkak, biraz endişeli bir karakter. Okul dönemlerinde şüphelenmiştir. Bir çok kez düşük başarı oranına sahip olmuştur. Grand Theft Auto: Vice City bitene kadar Tommy Vercetti'nin yanındadır ve ona destek olmuştur.[1]
Ricardo Diaz Luis Guzmán 1942 1986 The Party/Rub Out Ricardo Diaz, GTA Vice City'de bir yardımcı karakterdir ve uyuştucu satıcısıdır. İlk kez "The Party" adlı görevde görülür. Zeki olmasına rağmen aynı zamanda tam bir korkaktır. Çiçek desenli kırmızı bir gömlek giyer. Adamları Tommy Vercetti ve Sonny Forelli gangsterlerinin anlaşmasını basmıştır. Tommy Vercetti ve Lance Vance oyunun hikayesinde bir süre onun için çalışmıştır. Ricardo Diaz oyunun ilerleyen safhalarında Lance Vance'yi rehin almıştır ve Lance, Tommy tarafından kurtarılmıştır. Malikanesine yapılan baskında Tommy Vercetti ve Lance Vance tarafından öldürülmüştür. Son kez "Rub Out" isimli görevde görülmüştür.[2]
Juan García Cortez Robert Davis Bilinmiyor Bilinmiyor The Party Albay Juan García Cortez, eski bir albaydır. Ricardo Diaz ile iyi bir arkadaşlığı vardır. Cortez, Tommy Vercetti sayesindebütün olaylardan şanslı, haklı ve sağlam çıkmıştır.[3]

Sonny Forelli[değiştir | kaynağı değiştir]

Sonny Forelli (01.01.1954 - ö.12.08.1986, Los Angeles) Grand Theft Auto: Vice City oyunundaki yardımcı oyuncudur. Oyunda Liberty Şehrindeki üç büyük mafya ailesinden biri olan Forelli ailesinin patronudur. Forelli ailesi 80 yılların en büyük ve en güçlü mafya ailesidir. Sonny genç yaşta bu mevkiye gelmiş ve Tommy'nin hapiste olduğu dönemde rakip ailelerin üst düzey üyelerinin çoğunu öldürtmüş ve ailesinin gücüne güç katmıştır. Sonny'nin zamanla uyuşturucu işine girme isteği artmıştır.

Tommy Vercetti ile Sonny beraber büyümüşler ve çok iyi arkadaş olmuşlardır. Sonny organizasyonda Tommy'e üst düzey bir mevki sağlamış ve Tommy'de aileye çok sadık kalmıştır. GTA Theft Auto: Vice City başlamadan 15 yıl önce Tommy, Sonny tarafından Harwood'a bir gangsteri öldürmesi için gönderilmiştir. Tommy tuzağa düşmüş ve bunun sonucunda kendisine Harwood Canisi lakabını kazandıran olaya imza atmış ve 11 gangsteri öldürmüştür. Bunun sonucunda Tommy, Sonny'nin kendisine ihanet ettiği ve onu tuzağa düşürdüğü konusunda kuşku duymaya başlamıştır.

Oyun başladığında, Sonny Forelli diğer ailelerden daha çabuk davranarak Vice Şehrindeki uyuşturucu işinden en büyük payı almak istemiştir. Bu amacına ulaşmak için hapisaneden yeni çıkan Tommy'i Vice Şehrine göndermiştir.

Tommy mal alış verişi sırasında tuzağa düşmüş ve milyonlarca dolar parayı ve malı kaybetmiştir. Bunun üzerine Sonny, Tommy'e parayı ve malları getirmesi için bir fırsat verir. Tommy organizasyonunu güçlendirdikçe, Sonny sürekli telefon açarak onun üzerinde baskı kurmaya çalışır. Tommy artık işleri yoluna koyduğunda; Sonny, Tommy'nin işlerinden pay almak ister ve gangsterlerini tahsilat için Vice Şehrine gönderir. Ama Tommy hepsini öldürür. Bunun üzerine Sonny, Tommy'nin partneri Lance'e yaklaşır ve ikisi anlaşmaya varırlar.

Tommy, Sonny ve adamlarını malikanesinin kapısında karşılar. Aralarında geçen kısa konuşmadan sonra Tommy, Forelli'ye sahte para vermeye kalkışır. Bunu bilen Lance Sonny'i uyarır ve Tommy işte o zaman kendisini tuzağa düşüren kişinin Sonny olduğuna emin olur. Daha sonra çıkan çatışmada Tommy, hem Lance'i hem de Sonny'i öldürür. Bu olayda birçok üyesini kaybeden Forelli ailesi çöküş dönemine girer.

Sonny Forelli, Tom Sizemore tarafından seslendirilmiştir.

  1. ^ [1]
  2. ^ [2]
  3. ^ [3]