Grand Theft Auto: Vice City

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Grand Theft Auto: Vice City
Vice-city-kapak.jpg
GTA Vice City oyununun kapak resmi
Yayımcı(lar) Rockstar Games
Dağıtıcı(lar) Take-Two Interactive
Yapımcı(lar) Rockstar North
Rockstar Vienna
Tasarımcı(lar) Aaron Garbut
Seri Grand Theft Auto (seri)
Sürüm 1.1
Oyun motoru RenderWare
Platform(lar) PlayStation 2
Microsoft Windows
Xbox
Mac OS X
iOS
Android
PlayStation 3 (PlayStation Network)
Amazon Fire TV
Amazon Kindle
Çıkış tarih(ler)i
Tür(ler)i Aksiyon-macera oyunu
Biçim(ler) Tek oyuncu
Sınıf(lar)ı Üçüncü şahıs nişancı
Ortam Optik disk,Steam
Sistem gereksinimleri
  • 800MHz Intel Pentium III ya da 1200MHz AMD Athlon CPU * 128MB RAM * 8x CD-ROM sürücüsü * 915 MB hard disk alanı * 32 MB DirectX 9.0 uyumlu ekran kartı * DirectX 9.0 uyumlu ses kartı * Windows 95/98/98 SE/Me/2000/Server 2003/2000/XP/Vista/7
Giriş Klavye,Fare (bilgisayar),gamepad

Grand Theft Auto: Vice City veya kısaca GTA: Vice City, Rockstar North tarafından geliştirilen ve üçüncü şahıs nişancı perspektifinden oynanan aksiyon-macera türündeki video oyunu. Oyunun PlayStation 2, Xbox, xbox 360,playstation 3 PC, iOS ve Android versiyonları mevcuttur.

Oyun, PlayStation 2 konsolları için Kuzey Amerika'da 29 Ekim 2002, Avrupa ve Avustralya'da 8 Kasım 2002'de satışa sunulmuştur. Oyunun Windows sürümü için Kuzey Amerika'da 1 Mayıs 2003, Avrupa'da ise 5 Mayıs 2003'te satışa sunulmuştur.

Vice City, 1980'lerin Amerika'sında geçer. Oyun 1986'da Miami örnek alınarak tasarlanmış olan Vice Şehri'nde hapisten yeni çıkmış bir mafya üyesi olan Tommy Vercetti karakteri üzerine kuruludur. Oyunda Grand Theft Auto 3'teki grafik motoru kullanılmıştır.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Sonuç[değiştir | kaynağı değiştir]

Vercetti, Vice Şehrindeki en güçlü ve en zengin suç lideri oldu. Lance Vance ve Sonny Forelli öldürüldü ve Forelli mafyası çöküş dönemine girdi. Tommy'nin daha sonra akıbeti ne oldu veya saltanatı ne kadar sürdü tartışılır ama 1992'ye kadar yaşadığı Ken Rosenberg'in (Grand Theft Auto: San Andreas The Introduction videosunun bir sahnesi) Las Venturas'taki bir rehabilitasyon kliniğinden Tommy'e çağrı atması kanıt olarak gösterilebilir. Rosenberg'ün telefonlarına Tommy'nin cevap vermemesi ve adamlarından birinin Rosenberg'ü geri çevirmesi, Tommy ile Ken arasındaki ilişkinin bittiği şeklinde düşünülebilir.

Vice City Radyo İstasyonları[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]