İçeriğe atla

Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned karakterleri

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Grand Theft Auto: The Lost and Damned, Xbox 360, PlayStation 3 ve Rockstar North tarafından geliştirilen Grand Theft Auto IV PC sürümleri için çıkmış olan iki epizodik genişleme paketidir. İlk olarak Xbox 360 için piyasaya 12 Şubat 2009'da, PlayStation 3 ve Microsoft Windows için ise 22 Ocak 2010'da çıkmıştır .Grand Theft Auto'nun bu yıllara kadar yayımlanan 12. sürümüdür. Ayrıca oyun GTA : Episodes From Liberty City'de The Ballad Of Gay Tony ile yer almaktadır.

NOT: GTA IV: The Lost and Damned, GTA IV'ün ek paketi olduğundan dolayı GTA IV'de bulunan karakterler için burada ayriyeten yer verilmemiştir.

Jonathan "Johnny" Klebitz[değiştir | kaynağı değiştir]

Uyuşturucudan dolayı hapse giren Billy, hapisten çıkar ve The Lost çetesine geri döner ancak Johnny paraya sıkıştığı için Billy'nin motorunu satmıştır bu nedenle aralarında tartışma başlar ve bu olaydan sonra araları açılan iki dost birçok kez daha tartışır. The Lost'un lideri Billy, birçok konuda Johnny ile anlaşamamaktadır bu nedenle Johnny'yi Triads ile anlaşmaya gönderir ancak Billy, Johnny'ye tuzak kurmuştur. Triads'a Johnny'i öldürmelerini söylemiştir fakat Johnny kurtulurken Billy polislere yakalanır. Çetenin önemli üyelerinden olup Billy'ye daha yakın olan Brian bu olanların Johnny'nin tuzağı olduğunu belirtir. Johnny ile araları bozulan Brian kendi dostlarını da alarak ekipten çekilir ve bir süre sonra Johnny, Brian'ın bulunduğu binayı basar ve Brian'ı bulur. Brian'ı öldürüp öldürmemek oyuncunun elindedir. Daha sonra elmaslardan ve birçok olaydan dolayı başı derde giren Johnny, Ray Boccino ile de düşman olur ve en yakın dostu Jim, Ray'ın adamları tarafından öldürülür. Şimdi ise Hapishanede konuşacağını açıklayan ve tanık koruma programına girmeyi planlayan Billy ile başı derttedir son olarak geriye kalan ekibi toplayan Johnny, hapishaneye girer ve Billy'i öldürür ancak geri döndüğünde kulüp evi dağıtılmıştır.

James "Jim" Fitzgerald[değiştir | kaynağı değiştir]

Jim, The Lost Motor çetesinin kıdemli üyelerinden biri olmakla beraber Johnny'nin en yakın dostudur. Birçok olayda Johnny ile birlikte olan Jim daha Sonra Johnny'nin Isaac'ın 2 milyon dolarını alıp kaçmasından dolayı Ray tarafından yakalanır. Ray, Paranın yerini öğrenmek için Jim'e işkence yapar daha sonra oraya Johnny'nin de gelmesiyle kaçarlar ancak Johnyy Ashley'in yanına gittiğinde Ashley'den Jim'in ölüm haberini alır.

William "Billy" Grey[değiştir | kaynağı değiştir]

Billy Grey The Lost motor çetesinin başkanıdır ancak uyuşturucudan dolayı hapse girmiş ve uyuşturucu bağımlılığından dolayı tedavi edilmek üzere şartlı tahliye edilmiştir. Billy tedavisinin sora ermesiyle The Lost'a geri döner ancak Johnny, paraya sıkıştığından dolayı Billy'nin motorunu Angels of Death çetesine satmıştır bunun üzerine tartışırlar ancak daha sonra saldırı yapıp motoru geri alırlar bu olaydan dolayı The Lost ile Angels of Death arasındaki ateşkes sona ermiştir ve Billy ile Johnny'nin arası açılmıştır bir süre sonra Johnny, Billy, Brian ve Jim Triads ile anlaşma için yola koyulur ancak Billy ve Brian binaya girmez çünkü Billy Triads çetesine Johnny ve Jim'i öldürmesini söylemiştir. Johnny ve Jim'in girdiği binada çatışma çıkar yine de Johnny ve Jim kurtulur ama Billy polislere yakalanır. Billy bir süre hapishanede kaldıktan sonra tanık koruma programına girmeyi planlar fakat o sıralarda zor durumda olan The Lost ekibi hapishaneyi basar ve Billy'yi öldürür.

Brian Jeremy[değiştir | kaynağı değiştir]

Brian Jeremy çetenin kıdemli üyelerinden olup Billy'nin en yakın dostudur. Billy ve Johnny'nin araları bozulup Billy'nin Johnny'ye tuzak kurması ancak tuzağın işlememesi ve birinin Billy'yi ihbar etmesiyle Billy'nin hapse düşmesinden sonra Brian ihbar eden kişinin Johnny olduğunu düşünür ve tartışmalardan sonra kendi dostlarıyla yeni bir ekip kurar daha sonra Johnny Brian'ın bulunduğu binayı basar ve Brian'ı bulur Brian'ı öldürmek ise oyuncunun seçimine kalmıştır.

Terry Thorpe[değiştir | kaynağı değiştir]

Terry Thorpe The Lost motor çetesinin önemli üyelerinden olup çetenin silah işleriyle ilgilenmektedir Johnny ne zaman ararsa arasın Terry, ekipteki silahları Johnny'nin bulunduğu mekana getirir aynı zamanda Johnny, Terry'yi yardım için aradığında yanına Clay'ı da alarak yardıma gelir.

Clay Simmons[değiştir | kaynağı değiştir]

Clay Simmons, çetenin önemli üyelerinden olup çetenin motor işleriyle ilgilenir. Johnny'nin Clay'ı aramasıyla Clay Johnny'nin bulunduğu mekana motor getirir. Aynı zamanda Johnny, Clay'ı yardım için ararsa, Clay yanına Terry'yi de alarak yardıma gelir.

Angus Martin[değiştir | kaynağı değiştir]

Angus Martin, çetenin en eski üyelerinden biridir ancak geçmişte Billy yüzünden yaptığı bir motor kazasından dolayı tekerlekli sandalyeye mahkûm olmuştur. Bu nedenle Billy ile araları iyi değildir ve Angus her zaman Johnny'nin tarafında yer almıştır.

Ashley Butler[değiştir | kaynağı değiştir]

Geçmişte Johnny ile sevgili olan Ashley Butler, sonra uyuşturucuya bulaşması vb. olaylardan dolayı ayrılır ancak hâlâ Johhny ile arkadaştır. Johnny ile ayrıldıktan sonra dahi Johnny'nin başına belaya sokan Ashley aynı zamanda Roman Bellic'in de kaçırılmasından sorumlu kişidir.

Malc "Malcolm"[değiştir | kaynağı değiştir]

Malc, bir motosiklet çetesi olan Uptown Riders'ın üyesidir ve Johnny ile Jim sayesinde tanışır. The Lost motosiklet çetesi ile dost olan Uptown Riders, Algonquin adasının Northwood semtinde kol gezmektedir. Malc'ın aynı zamanda Elizabeta ile de bağlantısı vardır.

Thomas Stubbs[değiştir | kaynağı değiştir]

Kongre üyesi Tom Stubbs; Johnny ile, Billy sayesinde tanışır. Stubbs, Algonquin adasında Libertonian’ın karşısındaki Jousters Kulübü’nde takılmaktadır. Bazı kirli işlerini aklamak için Johnny’yi kullanır.