Charles Westmoreland

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Büyük Kaçış karakteri
Pb westmoreland.jpg
Charles Westmoreland
İlk görünüş Pilot (1x01)
Son görünüş Flight (1x22)
Sezon 1
Canlandıran Muse Watson
Bilgi
Rol(ler) Mahkûm
Mevcut durum ölü
Suçu Araç hırsızlığı, araba gaspı,kazayla adam öldürme, dikkatsiz katil, ve en önemlisi D.B Cooper
Ceza 60 yıl ömür boyu

Charles Westmoreland, Prison Break dizisinde Muse Watson'nın canlandırdığı karakterdir.

Westmoreland, Fox River'da en uzun süre buluna mahkûmdur, O otuz iki yıldır burada yaşamaktadır. Westmoreland herseferinde inkar etmesine rağmen, birçok insan -hatta Michael Scofield da buna dahil- onun havayolu korsanı D. B. Cooper olduğuna inanmaktadır. Hapishanenin en eski üyesi olması nedeniyle ona Marilyn adındaki kedisine bakma izni verilmiştir. Onu birçok defa başka bir hapishaneye nakletmek isterler fakat o kedisini geride bırakmak istemez ve yasal boşluklardan yararlanarak her seferinde nakil işlemlerini engeller. "Pilot" bölümünde Michael'ın dairesindeki gazete makalesinde onun 59 yaşında olduğu yazılmaktadır.

Görünüm[değiştir | kaynağı değiştir]

Westmoreland yardımcı bir karakterdir ve dizinin ilk sezonunun çoğu bölümünde yer almaktadır. Birinci sezonun finali olan "Go" bölümünde ölür. Fakat ikinci sezonda geriye dönüşlerde sık sık gösterilir.

1. Sezon[değiştir | kaynağı değiştir]

Oldukça sakin ve beyefendi biridir, Westmoreland diğer insanların işlerine hiç karışmaz, Michael'ın onuda kaçış planına dahil etmeye çalışmasına rağmen o sadece bunu aklından geçirir. İsyan sırasında onun hücresinin önünde bir gardiyan öldürülür, Brad Bellick ondan bunun hakkında bilgi almak ister ama o reddeder, bunu üzerine Westmoreland yıllardır Bellick'ten gördüğü saygıyı kaybeder. kısa bir süre sonra Westmoreland kedisini ölü bulur. Bunun üzerine gardiyanların dinlenme odasını ateşe verir ve suç Bellick'in üzerine kalır. Bu oda Michael ve diğer hapishane iş kolları üyelerine lazımdır çünkü kaçmak için bu odanın zeminine delik açmaları gerekmektedir.

Kızın hasta olduğunu ve onu ölümünden önce göremeyeceğini öğrenen Westmoreland, çaresizlik içinde kaçış takımına dahil olur. Bunun için Michael'a kendisinin D.B. Cooper olduğunu söyler ve ispatlamak için onun çaldığı paralarla aynı seri numarasına sahip bir yüz dolarlık banknot gösterir.

Bellick takımın açtığı deliği fark edince Westmoreland ona saldırır ve onu açılan deliğe atar. Westmoreland Bellick'i etkisiz hale getiriken kırlan cam parçalarıyla yaralanır. Kaçış zamanı, revirdeyken çok kan kaybeder. Michael'a onsuz gitmesini söyler ve D.B. Cooper'ın parasını nereye sakladığını söyler (Tooele, Utah'ın dışında Double K Ranch'de silonun altında) ve miktarın 5 milyon dolar olduğu ortaya çıkar, bir milyon dolar olarak farz edilmekteydi. Sonra Müdür Pope tarafından ölü olarak bulunur.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]