Büyük Kaçış (3. sezon)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Prison Break (3. sezon) sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara

Prison Break 3.sezonudur. 17 Eylül 2007 yayına girmeye başlamıştır.

# Bölüm Senarist Yönetmen Orijinal yayın tarihi # Toplam
1 "Orientación" Paul Scheuring Kevin Hooks 17 Eylül, 2007 45
Michael; T-bag, Bellick ve Mahone ile birlikte bir hapishaneye hapsedilir. Lincoln kardeşini çıkarmak için bir yol bulmayı dener, Sara kaybolur ve LJ Panama'ya varır.
2 "Fire/Water" Matt Olmstead Bobby Roth 24 Eylül 2007 46
Dizinin 46. bölümüdür. İlk gösterimi Amerika'da FOX, Kanada'da Via Global's kanalında 24 Eylül 2007 tarihinde gerçekleşmiştir. İrlanda'da 27 Eylül'de, İngiltere'de 1 Kasım'da, Avustralya'da ise 3 Kasım'da gerçekleşmiştir. Dizinin bu bölümü Amerika'da 7.3 milyon kişi tarafından izlenmiştir. Bu rakam şu ana kadarki bölümler içindeki en düşük izleyici sayısından biridir. Genel olarak bölümde Michael, Whistler'ın güvenliğini sağlamaya çalışır. Lincoln, Sofia'yı araştırır. Michael, Whistler'ı Mahone'dan önce bulmaya çalışır. Hapishane dışında Lincoln ipuçlarını araştırır. Su sıkıntısından dolayı hapishanede ayaklanma başlamıştır. T-Bag bu durumu kullanarak Lechero'ya yakınlaşır.
3 "Call Waiting" Zack Estrin Milan Cheylov 1 Ekim, 2007 47
Sara ile Lechero'nun telefonundan konuşabilmek için Michael T-Bag ile anlaşır. Lincoln Sara ve LJ'i kurtarmak için cesurca bir girişimde bulunur. Mahone bir avukat aracılığı ile haplarını almaya çalışır. Bellick bir çift ayakkabı edinmeye çalışırken kendisine bir düşman edinir.
4 "Good Fences" Nick Santora Michael Switzer 8 Ekim, 2007 48
Başarısızlıkla sonuçlanan kurtarma girişiminin ardından Lincoln, şirketten ölümcül bir tehdit alır. Michael Sona'dan kaçış için bir plan yapar. Mahone halüsinasyonlarla boğuşmaktadır. T-Bag, Nieves'i öldürerek Lechero'nun tayfasından biri olur.
5 "Interference" Karyn Usher Karen Gaviola 22 Ekim, 2007 49
Sona'ya yeni gelen bir mahkûm Whistler'i sinirlendirmekte ve Michael'in şüphesini çekmektedir; Lincoln Sofia ile okyanus kıyısında bir hayat planlarken, Susan kaçış planını ilerletir; T-Bag son gözdesi ile kaderini çizerken; Sucre Sona'ya bazı malzemeler sokmaya çalışır.
6 "Photo Finish" Seth Hoffman Kevin Hooks 5 Kasım, 2007 50
Michael Sara'nın hala yaşadığına dair bir kanıt görmezse kaçış planını iptal edeceğini söyleyerek gözdağı verir. Whistler bir mahkûmu öldürmekle suçlanır, onun suçsuzluğunu ispatlayıp hayatını kurtarmak ise Michael'a kalır. Lincoln ve Sofia sabah gardiyanlarını gözetlemeye yardımcı olur. Mahone Sona'dan çıkmak için başka bir seçenek bulmuş gibidir.
7 "Vamonos" Zack Estrin & Kalinda Vazquez Vincent Misiano 5 Kasım, 2007 51
Michael Sara'nın ölüm haberini alınca sinirlenir ve Whistler'ı düelloya çağırır. Mahone'a yapılan teklif göründüğü gibi çıkmamıştır. Lincoln ve Sofia Susan'ın LJ'i öldürmekle tehdit etmesiyle yüzleşmek zorundadır. Lechero, Sona'daki gücünü kaybetmektedir.
8 "Bang & Burn" Christian Trokey & Nick Santora Bobby Roth 12 Kasım, 2007 52
Susan kaçış için kontrolü ele alır, Michael hayatını dengede tutmaya uğraşmaktadır; Lechero Sona'nın altında gömülü bir sırrı ortaya çıkarır; Sofia Whistler'in geçmişini araştırmaktadır; Mahone'un özgürlüğü kendi vasiyetine bağlıdır; Lincoln ve Sucre Şirket'in hedefindedir.
9 "Boxed In" Karyn Usher Craig Ross 14 Ocak, 2008 53
Yeni atanan General Zavala Sona'da yönetimi devralır, Michael devre dışı kalır. Sucre ve Lincoln daha fazla para bulmak için plan yapar; Bellick ters bir mahkûmla tartışmaya girer; Susan kendini beklenmedik bir yerde bulmuştur. Sammy bir hediye alır.
10 "Dirt Nap" Matt Olmstead & Seth Hoffman Michael Switzer 21 Ocak, 2008 54
Lechero ile Sammy arasında ipler gerilirken, sürpriz bir isim düello ister; Susa Sucre'yi test eder; Michael ve Whistler kazıya devam etmektedir; Sona'dan bir kişi daha gönderilir; T-Bag bir şok yaşar.
11 "Under and Out" Zack Estrin Greg Yaitanes 4 Şubat, 2008 55
Aşırı yağış Michael'i kaçışı o akşam gerçekleştirmek zorunda bırakır. McGrady de gruba katılı, Bellick Mahone'ye yaklaşmaya çalışırken T-Bag ve Lechero bir ortaklık kurmuştur. Lincoln ve Sucre Sona'da elektriklerin kesilmesine yardım eder.
12 "Hell or High Water" Nick Santora Kevin Hooks 11 Şubat, 2008 56
Michael ve diğerleri Sona'dan kaçarlar, fakat işler hiçbiri için planladıkları gibi gitmez.
13 "The Art of the Deal" Matt Olmstead & Seth Hoffman Nelson McCormick 18 Şubat, 2008 57
Michael ile Lincoln LJ ve Sofia'nın hayatını kurtarmak için Whistler'i Gretchen'a vermek zorundadır; Mahone çok iyi bir fırsat yakalar; T-Bag Sona ile hesaplaşır; tanıdık bir yüz Sona'ya girerken, bir başkası bir ceset torbasında ayrılmaktadır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]