Prison Break: The Final Break

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Prison Break:The Final Break
Prison Break:The Final Break
YönetmenKevin Hooks, Brad Turner
YapımcıPaul Scheuring
SenaristPaul Scheuring
OyuncularDominic Purcell
Wentworth Miller
Sarah Wayne Callies
Amaury Nolasco
Robert Knepper
Jodi Lyn O'Keefe
William Fichtner
StüdyoFOX Broadcasting Company
DağıtıcıFOX
CinsiTV filmi
TürüAksiyon, Dram
RenkRenkli (Technicolor)
Yapım yılı2009
Çıkış tarih(ler)iABD: 21 Temmuz 2009
Süre83 Dk.
Dilİngilizce

Prison Break: The Final Break 2009 yapımı aynı adlı dizinin TV filmidir. Dizinin finalidir. Britanya'da 27 Mayıs 2009'da yayınlanmıştır. Film aynı zamanda 21 Temmuz 2009 tarihinde DVD ve Blu-ray formatlarında satışa sunulmuştur. Serinin finalinde Şirket (The Company)'nin düşüşüyle meydana gelen olaylar ve Michael Scofield'ın nasıl öldüğü açıklanmamıştı; Prison Break: The Final Break'te ise tüm sorular cevaplanmıştır. Sara Tancredi, Christina Scofield'ı öldürmek suçundan hapse atılmıştır ve bunun üzerine Michael, Sara'yı hapishaneden kaçırmak için bu olaya da el atar. Ayrıca Gretchen Morgan'ın da sonu belli olmuştur.

Tema[değiştir | kaynağı değiştir]

Hikâye Sara'nın, Christina Scofield'ı öldürmek suçundan Michael ile olan düğün töreninde tutuklanmasıyla başlar. Kadın cezaevinde bazı yeni karakterler göze çarpmakla birlikte Gretchen Morgan'da hapishanede görülmüştür.

Kadınlar hapishanesinin yanında aynı zamanda erkekler hapishanesi de bulunmaktadır ki bu erkekler hapishanesinde General Jonathan Krantz (Leon Russom) ve Theodore "T-Bag" Bagwell (Robert Knepper) bulunmaktadır. Sara'nın hapishanede olduğu haberini alan Krantz, onun kafası için 100.000 $ ödül koyar. Hatta Sara zehirlenir fakat tıbbi müdahale ile kurtarılır.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Başrol oyuncuları[değiştir | kaynağı değiştir]

Yardımcı Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]