ERepublik

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
eRepublik
Erepublik logosu
URL http://www.erepublik.com/en
Slogan Yeni Dünya. Savaş Başlıyor. Durdurabilirsin ya da Başlatabilirsin.
Ticari? Evet (Oyun içi ekstralar)
Site türü Web sitesi, MMO, strateji oyunu,
sosyal ağ, simulasyon
Kayıt Gerekli
Kullanılabilir dil(ler) Türkçe, İngilizce, İspanyolca, Portekizce, Çince, Rusça, Endonezce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Korece, Macarca, Rumence, Yunanca, Arapça, Farsça, Arnavutça, Bulgarca, Hırvatça, Makedonca, Lehçe, Sırpça, Slovence, Ukraynaca, Gürcüce
Sahip eRepublik
Oluşturan CEO Alexis Bonte
CTO George Lemnaru
Başlama tarihi 21 Ekim 2008
20 Kasım 2007 (Beta)
Alexa 14.130[1]
(18 Aralık 2016)
Gelir oyun içi sanal para satışı
Geçerli durum Çevrimiçi
Üye sayısı 55.000+

eRepublik, çok oyunculu, web tabanlı siyaset oyunudur. Oyun, 2007'nin sonunda kullanıma sunuldu. Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu çeşitli ülkeler arasında yaşanan politik, ticari ilişkileri farklı bir boyutta simüle etmektedir. Oyunda ayrıca savaş modülü de bulunmaktadır. Oyunda başlangıçta sıradan bir işçiyken bir başbakan, general, holding sahibi, gazete yazarı veya milletvekili olabilirsiniz.

Sağlık[değiştir | kaynağı değiştir]

Sağlık, herhangi bir çalışma veya kışlada eğitim durumunda ve savaşırken her vuruşta 10 puan düşer. Bir seferde harcayabileceğiniz sağlık, 100 puandır. Yemek yiyerek tamamlayabilir ve tekrar vuruşta bulunabilirsiniz. Sağlığınızı doldurup vuruş veya çalışma hakkınızı, alacağınız ekstralarla 550'ye kadar çıkarabilirsiniz. Bir seferde 550 puanlık çalışma veya vuruş yapma durumunuzda, bir daha vuramazsınız. Ancak, bir saat içinde, 100 vuruş hakkı kendiliğinden gelmektedir. Çikolata Bar kullanıp bu vuruş hakları bittiğinde bile 100 birim sağlık alıp vurmaya devam edebilirsiniz.

Welness'inizi Welness Box'lar(Gerçek Para-Gold ile) , kaliteli yiyecekler ve kaliteli bir evle yükseltebilirsiniz. Ayrıca savaş sonlarında kaliteli hastahanelerde yatarak ve arkadaşlarınızdan gift alarak da welness artışı sağlayabilirsiniz.

Savaş[değiştir | kaynağı değiştir]

Beta dönemlerinde oyuna oyunun akışını değiştiren "Savaş Modülü" eklenmiş.Genel olarak 2 farklı savaş sistemi var.

- Bir ülkenin bir diğerine saldırması

- Bir ülkenin işgal altındaki toprakları için saldırması (Resistance War - RW)(Direniş-İsyan Savaşı)

Ayrıca eRepublik'te askeri Rütbe sistemi bulunmaktadır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]