Battlefield Vietnam: World War II Mod

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Battlefield: Vietnam: World War II Mod
Yayımcı Electronic Arts
Yapımcı Digital Illusions CE
Seri Battlefield
Motor Refractor Engine 1.0
Platformlar Microsoft Windows, Linux
Tür Birinci şahıs nişancı

Battlefield: Vietnam: World War II Mod (kısaca BFV: WWII Mod), Battlefield: Vietnam’ın II. Dünya Savaşı modundaki genişleme paketidir. Battlefield: Vietnam’ın yanında bulunan bonus diskin içinde Electronic Arts şirketi tarafından yapılmış bir mod olarak bulunmaktadır. CD dışında internetten de indirilebilmektedir. Bu genişleme paketinde Battlefield: 1942’deki Pasifik haritaları oynanmaktadır. Oyundaki taraflar Japonya ve ABD'dir. Oyunda sadece 3 harita bulunmakta. Bu haritalar; Invasion of the Philippines, Wake Island ve Iwo Jima'dır. Bu 3 harita dışında internetten birçok harita indirilebilmektedir.

World War II Mod'un sade Battlefield: 1942'den farkları şöyle sıralanabilir:

  1. World War II Mod, Battlefield: Vietnam ile aynı oyun motorunu kullanmaktadır ve grafikleri Battlefield: 1942'den daha güzel, ayrıntılı ve gerçekçidir.
  2. Bilgisayar botlarınının yapay zekâsı biraz daha arttırılmıştır. Yani botlar fazla olmasa da Battlefield: 1942’deki botlardan daha zekidir.
  3. Oyundaki silahlar ve araçlar daha da güçlendirilmiştir. Silahlardan çıkan mermiler Battlefield: 1942’deki gibi zayıf ve güçsüz değildir. Silahlardan çıkan mermiler sekmiyor, düşmanı hemen vuruyor.
  4. Battlefield: Vietnam’da olduğu gibi bu genişleme paketinde de havan kullanabilmekteyiz.

World War II Mod: Extended[değiştir | kaynağı değiştir]

Ayrıca Battlefield: Vietnam: World War II Mod için yapılmış olan genişletilmiş sürüm vardır. Bu sürüm World War II Mod: Extended'dir. Bu genişletilmiş sürümde Pasifik Cephesi'ndeki mevcut 3 haritanın yanına diğer Pasifik haritaları da eklenerek bunun yanında diğer cepheler de eklenmiştir. Bu cepheler Batı Cephesi, Doğu Cephesi ve Kuzey Afrika Cephesi'dir. Bu cephelerin de oyuna dahil edilmesiyle beraber doğal olarak Almanya, İngiltere, Sovyetler Birliği ve Kanada takımları da oyunda bulunan takımlar arasına girmiştir. Battlefield: 1942’de bulunan haritaların bitki örtüsü efekti iyileştirilmiştir ve botların yapay zekâsı Battlefield: 1942’dekine göre daha gelişmiş durumdadır. Ayrıca askerlerin kullandıkları ekipmanlar arasında alev makinesi de vardır.