Battlefield Hardline

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Battlefield: Hardline
Battlefield Hardline.jpg
Geliştiriciler Tek Oyunculu Bölüm:
Visceral Games
Çok Oyunculu Bölüm:
DICE
Yayımcı Electronic Arts
Besteci Paul Leonard-Morgan Bunu Vikiveri'de düzenle
Seri Battlefield
Motor Frostbite Bunu Vikiveri'de düzenle
Platformlar Microsoft Windows
PlayStation 3
PlayStation 4
Xbox 360
Xbox One
Çıkış 17 Mart 2015
Türler Birinci şahıs nişancı
Aksiyon
Mod Tek oyunculu oyun
Çok oyunculu oyun Bunu Vikiveri'de düzenle

Battlefield: Hardline, birinci şahıs nişancı türü video oyunudur. Hardline'ın tek oyunculu kısmı Visceral Games, çok oyunculu kısmı ise DICE tarafından geliştirildi. Hardline, önceki Battlefield oyunlardan farklı olarak bu sefer polis temalıdır.

Oynanış[değiştir | kaynağı değiştir]

Tek Oyunculu[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyunun tek oyunculu kısmı bir Amerikan polisiyesi gibi bölümlere ayrılmaktadır. Bir dedektif oynanmaktadır. Bu dedektif, ortağı tarafından ihanete uğrar ve intikam için ant içer. Bir yandan sokaklardaki pis işlere doğru sürüklenirken diğer yandan ortağından intikamını almaya adım adım ilerlemektedir.

Çok Oyunculu[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyunda dört farklı karakter sınıfı bulunmaktadır. Bunlar: Enforcer, Mechanic, Operator ve Professional. Oyun modu olarak da Blood Money, Heist, Hotwire, Team Deathmatch, Turf War ve Rescue isimli modlar bulunmaktadır. Ayrıca şu ana kadar açıklanan haritalar ise High Tension, Gator Hunt, Growhouse, Hollywood Hills ve Bloodout'tur. Bunun haricinde 4 tane duyurulmamış haritanın da olacağı söylenmiştir. Oyuncular polis ya da soyguncu taraflarından birini seçerek birbirleriyle mücadele edebilmektedirler.

Ekstra Bilgiler[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyunun kod adı, E3'e az bir zaman kala sızan bir video ile Omaha olduğu anlaşıldı. Bunun üzerine EA, videonun 8 ay önce hazırlandığını ve sadece firma içinde gösterildiğini E3'de oyunun daha iyi gözükeceğini söyledi. Oyun E3'de bir multiplayer beta duyurusu ile gösterildi. Beta PS4 ve PC için ilk başta kapalı daha sonra ise açık olarak sunuldu. Oyuncular firmaya oyun hakkında çok fazla olumsuz eleştiri yapınca EA oyunu normalde Ekim'de olan çıkış tarihini 2015'in ilk çeyreğine olarak değiştirdi. Daha sonra 17 Mart 2015 olarak açıklandı. EA ve Visceral oyunun 5 aylık ertelenmesinin nedenini oyuna getirilmek istenen yeniliklere bağladı. Son olarak yapımcılar Battlefield serisinin en hızlı oynanış dinamiğine sahip olan oyunun Hardline olacağını belirtiyorlar.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]