Audition (Glee)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"Audition"
Glee bölümü
Bölüm no. 2. sezon
1. bölüm
Yönetmen Brad Falchuk
Senarist Ian Brennan
Bölüm müziği "Empire State of Mind"
"Every Rose Has Its Thorn"
"Telephone"
"Getting to Know You"
"Billionaire"
"The Power"
"Listen"
"What I Did for Love"
Yayın tarihi 21 Eylül 2010 (2010-09-21)
Konuk oyuncular
Bölüm kronolojisi
← Önceki
"Journey to Regionals"
Sonraki →
"Britney/Brittany"
Glee bölümleri

"Audition", Amerikan televizyon dizisi Glee'nin ikinci sezonunun birinci ve toplamda 23. bölümüdür. Ian Brennan tarafından yazıldı ve Brad Falchuk tarafından yönetildi. 21 Eylül 2011'de Fox'ta gösterildi. "Audition" bölümünde, glee kulübü üyeleri, yeni katılımcıları kulübe dahil etmeye çalışırlar ki yabancı öğrenci değişimiyle okula gelen Sunshine Corazon (Charice) ile okula yeni gelen Sam Evans (Chord Overstreet) buna dahildir. Yeni bir futbol antrenörü, Shannon Beiste (Dot-Marie Jones), McKinley Lisesi'ne gelir ve okul blogcusu Jacob Ben Israel (Josh Sussman), glee kulübünün yaz tatilinde yaptıklarını blogunda günceller.

Bölümde sekiz müzikal ve dans gösterisi mevcut ve bunlardan beşi, indirilebilir şekilde single olarak yayınlandı. Müzikal performanslar, eleştirmenler tarafından farklı yorumlar aldı. "Audition", 12.45 milyon Amerikalı tarafından seyredildi ve 18-34 demografik izleyicilerde Glee dizisinin aldığı ikinci yüksek Nielsen reytingi idi.[1][2]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Porter, Rick (22 Eylül 2010). "Tuesday ratings breakdown: Returning shows rule". Zap2it. Tribune Media Services. 16 Şubat 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Eylül 2010. 
  2. ^ Seidman, Robert (22 Eylül 2010). "TV Ratings Tuesday: 'Glee' Sings; Modest Starts for 'Running Wilde,' 'Raising Hope,' 'Detroit 1-8-7′; 'Parenthood Down'". TV by the Numbers. 25 Eylül 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Eylül 2010. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]