Grilled Cheesus

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
"Grilled Cheesus"
Glee bölümü
Bölüm no. 2. sezon
3. bölüm
Yönetmen Alfonso Gomez-Rejon
Senarist Brad Falchuk
Bölüm müziği "Only the Good Die Young"
"I Look to You"
"Papa, Can You Hear Me?"
"I Want to Hold Your Hand"
"Losing My Religion"
"Bridge over Troubled Water"
"One of Us"
Yayın tarihi 5 Ekim 2010 (2010-10-05)
Konuk oyuncular
Bölüm kronolojisi
← Önceki
"Britney/Brittany"
Sonraki →
"Duets"
Glee bölümleri

"Grilled Cheesus", Amerikan televizyon dizisi Glee'nin ikinci sezonunun üçüncü ve toplamda 25. bölümüdür. Brad Falchuk tarafından yazıldı, Alfonso Gomez-Rejon tarafından yönetildi ve 5 Ekim 2010 tarihinde Fox kanalında yayınlandı. Yayınından önce şovun yaratıcısı Ryan Murphy, din odaklı olması ve Tanrının glee kulübü üyeleri için ne anlama geldiğine değinmesinden dolayı bölümün Glee'nin en çok tartışılacak bölümü olacağına dair tahminde bulundu. Burt Hummel (Mike O'Malley) kalp krizi geçirince glee kulübündekiler Kurt (Chris Colfer)'ün etrafında toplanırlar ve kendi inançları doğrultusunda Hummel'a yardımcı olmaya çalışırlar. Bu arada takım kaptanlarından Finn Hudson (Cory Monteith), kızarmış peynirli sandviçte İsa'nın yüzünü gördüğüne inanır.

Murphy, dengeli bir din tasviri üretmeyi umut etti ve o, Falchuk ve dizinim ortak yaratıcısı Ian Brennan, din taraftarı ile karşıtı duyguların eşit yer almasını sağladılar. Bölümde, yedi şarkıya cover yapıldı ve her biri Billboard Hot 100 listesinde yer aldı. Eleştirmenler müzikal performansların uygunluğu üzerinde anlaşamadılar, bazıları sayılar ve din arasındaki ilişkinin yüzeyselliğinden şikâyet ederken diğerleri ise Glee'nin şarkılara yeni bir anlam getirmesiyle performansları takdir etti.

"Grilled Cheesus", 11.20 milyon ABD'li tarafından seyredildi ve 18-49 yaş yetişkinler içinde haftanın en çok izlenen ikinci metne dayalı şovu oldu.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]