Britney/Brittany

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Jump to navigation Jump to search
"Britney/Brittany"
Glee bölümü
Bölüm no. 2. sezon
2. bölüm
Yönetmen Ryan Murphy
Senarist Ryan Murphy
Bölüm müziği "I'm a Slave 4 U"
"Me Against the Music"
"...Baby One More Time"
"Sailing"
"Stronger"
"Toxic"
"The Only Exception"
Yayın tarihi 28 Eylül 2010 (2010-09-28)
Konuk oyuncular
Bölüm kronolojisi
← Önceki
"Audition"
Sonraki →
"Grilled Cheesus"
Glee bölümleri

"Britney/Brittany", Amerikan televizyon dizisi Glee'nin ikinci sezonunun ikinci ve toplamda 24. bölümüdür. Ryan Murphy tarafından hem yazıldı hem yönetildi. 28 Eylül 2011'de Fox'ta gösterildi ve Britney Spears'e olan takdirin karşılığını vermektedir. "Britney/Brittany" bölümünde, glee kulübü üyesi Brittany Pierce (Heather Morris), anestezi altındayken ikonik Spears anlar yaratan halüsinasyon deneyimi yaşar ve kendini gerçekleştirmesini sağlar ve birkaç kulüp üyesi de Spears ile ilgili halüsinasyonlar görür. Kulüp kaptanları Rachel (Lea Michele) ile Finn (Cory Monteith), ilişkilerinde zorluklar yaşarlar ve kulüp yöneticisi Will Schuester (Matthew Morrison), rehberlik danışmanı Emma Pillsbury (Jayma Mays)'nin yeni erkek arkadaşı Dr. Carl Howell (John Stamos)'ı kıskanır.

Madonna'ya bir saygı olarak servis edilen ilk sezonun "The Power of Madonna" bölümü sonrası Murphy, ikinci sezon için iki saygı bölümü yapmaya karar verdi ve bunlardan ilki "Britney/Brittany" oldu. Spears, öğrencilerin hayal sekansında gözükerek bölümde birçok kez cameo görünüş yaptı.

"Britney/Brittany" bölümünde yedi müzikal performans yer aldı ve bunlardan altısı single olarak piyasaya sürüldü. Bölüm 13.51 milyon tarafından seyredildi ve böylece şu ana kadar Glee'nin elde ettiği en yüksek üçüncü izlenme oranı oldu ve eleştirmenlerden farklı yorumlar aldı.[1][2][3]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]