Digiturk

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Digitürk sayfasından yönlendirildi)
Atla: kullan, ara
Digiturk
Digiturk logosu.png
Slogan (1999-2002) Türkiye'nin Dijital Platformu
(2002-2006) Dünyayı Evinize Getirir
(2006-2011) Canınız Ne İzlemek İsterse Onu Gösteren Tivi
(2011-Günümüz) Hayallerine Dokun
Kuruluş 1 Ocak 1999
Şehir İstanbul
Ülke Türkiye
Önemli kişiler Ertan Özerdem - Başkan ve Patron İdari Görevlisi, Digiturk
Sahibi Çukurova Holding ve Providence Equity %49 (1999-2013)
TMSF (2013-günümüz)
Ana sayfa digiturk.com.tr

Digiturk (söyleyiş: /ˈdɪdʒɪt̪yɾk/), Türkiye'de sayısal yayın yapan bir dijital platform. 1999 yılının Ocak ayında kurulmuş, 2000 yılının Nisan ayında hizmet vermeye başlamıştır. Süper Lig maçlarının yayın haklarını elinde bulundurmaktadır. Eutelsat 7A uydusu üzerinde yer almaktadır.[1] Türksat uydusunda da bazı kanallarının yayını vardır.

Toplam kanal sayısı 250'nin üzerindedir. Aynı zamanda Digiturk HD , Digiturk Plus ve Digiturk IQ hizmeti ile de HD ve 3D kalitesinde yayın imkânı sunmaktadır. Ayrıca kendisine ait Dizimax Sci-Fi, Dizimax Entertainment, Dizimax Comedy, Dizimax Vice, Dizimax Drama, Moviemax Oscars, Moviemax Comedy, Moviemax Family, Moviemax Premier, Moviemax Premier 2, Moviemax Stars, Moviemax Festival, Moviemax Action, Moviemax Action 2, Moviemax Turk, İZ TV, Turkmax Gurme, Lig TV, Lig TV 2, Lig TV 3, Nickelodeon (Türkiye), Nick Jr. (Türkiye), MTV Live HD, VH1 gibi kanalları mevcuttur. Bu kanallar HD özellikli Digiturk kutuları ile HD olarak da izlenebilmektedir. MGM Movies, Eurosport, Mezzo, VH1, Cartoon Network, Disney XD, National Geographic Channel, National Geographic Wild gibi yabancı kaynaklı kanalları da bünyesinde barındırır.[2] Spor Toto Süper Lig, İngiltere Premier Ligi, Brezilya Serie A, Rusya Premier Ligi Euroleague ve Beko Basketbol Ligi'nin yayın haklarına sahiptir. Çok sayıda ulusal kanalı HD kalitesinde yayınlamaktadır. 15 Şubat 2013'te Digiturk IQ (Dilediğin Yerde) hizmeti ile yayın izlenilebilirliği artırılmıştır.[3]

2010 yılında MTV Networks'e bağlı MTV Türkiye ve Nickelodeon'u kanal listesinden çıkarmıştır. Aralarındaki sorun tam olarak açıklanmamıştır.[4] Ancak 1 Mart 2012 tarihinde Nickelodeon, MTV Live HD ve MTV'nin Avrupa versiyonu olan MTV Europe'yi tekrar kanal listesine almıştır.[5][6] Dilediğin yerde servisi ile kullanıcılarının paketi dahilindeki yayınlarını internet üzerinden izlenmesini sağlamaktadır. Bu serviste 16 sı HD 94 kanalın canlı yayını hizmetini vermektedir. Ayrıca yerli ve yabancı birçok film, dizi, belgesel, Spor programları maç özetleri gibi hizmetleri de bu servis tarafından sağlanmaktadır.

Kasım 2006'ya kadar Cryptoworks adlı şifreleme sistemini kullanmış, 2010'dan itibaren ise daha güçlü bir şifreleme sistemi olan Irdeto adlı şifreleme sistemine geçmiştir. 2011 yılının 3. çeyreğinden itibaren de Türksat ve Eutelsat 7A uydularındaki Lig TV yayınlarında Cryptoworks şifreleme sistemini tamamen kaldırmış, modüllü üyelikleri iptal edip bu üyelere Irdeto kutu ve kart vermiştir. 1 Mart 2011 tarihinden beri yeni logosunu kullanmaktadır. [7]

24 Temmuz 2013 tarihinde şirketin sahibi olan Çukurova Holding'in TMSF'ye olan borçlarından dolayı şirketin yönetimi TMSF'ye geçmiştir.[8] 2014 yılının başlarında bünyesine Digigame'i katan Digitürk, en iyi ücretsiz oyunları online platformlarda sizlerle buluşturmayı amaçlamıştır. [9]

Abone sayısı[değiştir | kaynağı değiştir]

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun 2013 yılı 4.çeyrek pazar verileri (Ekim, Kasım, Aralık ayları) raporuna göre Digiturk'ün toplam 2.762.876 abonesi bulunmaktadır. Digiturk şu anda Türkiye'deki dijital platformlar içinde en fazla üyesi bulunan kurumdur. Verilen abone sayıları sözleşme sayısı bazında ayrıca yurtiçi ve yurtdışı abone sayıları dahil edilerek verilmiştir.[10]

Dönem Abone Sayısı
2012-3 2.609.275
2012-4 2.650.293
2013-1 2.686.065
2013-2 2.680.111
2013-3 2.759.627
2013-4 2.762.876

Ek hizmetler[değiştir | kaynağı değiştir]

Digiturk HD[değiştir | kaynağı değiştir]

Digiturk HD ürünü logosu

Digiturk HD, abonelik paketinde bulunan HDTV yayınlarını izlemeyi sağlayan ek bir servistir. 1080i formatında yayın yapılmaktadır. Bazı kanallar 5.1 Dolby Digital ses kalitesiyle de izlenebilmektedir. HD uydu alıcıları Humax, Vestel gibi firmalar tarafından HDMI çıkışlı olarak üretilmektedir. Tüm cihazlar Irdeto 2 smart kart girişlidir. Humax ve Vestel 9102, 9103 model cihazlar USB üzerinden bağlanan harddiskleri kullanarak PVR özelliklerini kullanabilmektedir.

Digiturk Plus[değiştir | kaynağı değiştir]

2011'den beri kullanılan 2. logo

Digiturk Plus, 1 Nisan 2007 tarihinden itibaren hizmete sokulan Digiturk'ün ekstra bir hizmetidir. Digiturk Plus ile HD yayınlar, VOD (Seç-İzle) ve PVR özellikleri kullanılabilmektedir. Digiturk Plus, aylık kutu kira ücreti ödenerek veya peşin satın alınarak kullanılabilir. İlk cihazları Pace firması Digiturk adına üretmiştir. Sonrasında Altech marka kutular da üretilmiştir. Abonelik paketinde bulunan HD kanallar izlenebilmektedir. DVDigi adı verilen VOD (Seç-İzle) hizmeti sayesinde kullanıcılar istedikleri zaman film, dizi vb. içerikleri izleyebilmektedirler. PVR (Personal Video Recorder) özelliği ile istenilen bir program cihazda bulunan harddiske kaydedilip, sonra tekrar izlenebilmektedir. Ayrıca bir programı izlerken durdurma, geri alma ve ilerletme gibi özellikleri de bulunmaktadır. Hatta kaydedilmek istenilen bir program varsa internet bulunan her yerden DIGIWEB (Digiturk Online Üyelik İşlemleri) üzerinden üye numarası veya tanımladıkları Digimobil numarası ve şifreleri ile giriş yaparak ya da iPhone cihazlarına App Store'dan DigiGuide uygulamasını yükleyerek istenilen programın kaydını sağlayabilmek mümkündür. Aynı anda iki kanalı kaydedebilir, kaydederken bulunan frekanstaki bir kanal da izlenebilmektedir. Son dönemde teknolojinin gelişmesi ve evlerde bulunan televizyonların pek çoğunda HD özelliği olması sebebiyle ilgili modeller HDMI çıkışlı üretilmiştir.

Digiturk IQ[değiştir | kaynağı değiştir]

Digiturk IQ ürünü logosu

Digiturk IQ, Humax HM9502-9503, Vestel DT9102-9103 ve Sagemcom PVR özellikli HY6100 ve HY6101 model Digiturk Plus IQ digi kutularda bulunan bir özelliktir. DVDigi adı altında tekrar izle, seç izle ve kirala izle olmak üzere 3 servis verilmektedir. Tekrar İzle servisi ile ulusal kanallarda son 1 hafta içinde oynanmış dizi ve programlar izlenebilmektedir. Seç İzle ile üyelik paketinde bulunan içerikler (film, dizi, belgesel, spor v.b) istendiği zaman izlenebilmektedir. Kirala izle hizmeti ile de yakın zamanda vizyonda bulunan filmler kiralanarak izlenebilecektir.

IQ Portal üzerinden YouTube, Facebook, Twitter, Lig TV, tvHAVA, MyBilet, Limango, Wiki@TV, Yemek Tarifleri ve daha birçok uygulamaya erişilebilmektedir. Bu özelliklerin kullanılabilmesi için cihazın Ethernet arabirimi üzerinden internete bağlı olması gereklidir. Sunulan uygulamalar cihazdan cihaza değişiklik göstermektedir.

Cihazda bulunan USB girişine bağlanan hard disk desteği ile yayınlar kaydedilebilir, canlı yayın durdurulabilir, geri veya ileri sarılabilmektedir. Ayrıca hard diskde bulunan müzik, resim gibi multimedya içeriklerini görüntüleyebilme özelliğine sahiptir.

Dilediğin Yerde[değiştir | kaynağı değiştir]

15 Şubat 2013 tarihinde ilk önce Digiturk IQ adı ile başlatılmış, sonrasında da Dilediğin Yerde şeklinde adı güncellenmiş olan tüm Digiturk üyelerine ücretsiz servis. Bu servis ile bilgisayardan, iPhone, iPad ve Android işletim sistemli cihazlardan Digimobil bilgileri kullanılarak, canlı yayınlar, eski programlar ve diziler izlenebilmektedir. 10'u HD olmak üzere toplam 24 televizyon kanalı canlı olarak izlenilebilmektedir. Temel olarak Digiturk Play'e benzetilebilir. Fakat aralarındaki fark Digiturk Play'de ayrı yayın paketleri satın alınması gerekirken, bu sistemde mevcut abonelik paketlerinde dahil olan içerikleri üyelerin ücretsiz izleyebilmesi sağlanmaktadır. 3 Nisan 2013 tarihinden itibaren Lig TV kanalları da (canlı maç yayınları da dahil) bu uygulama üzerinden sunulmaya başlanmıştır.

Digiturk eDergi[değiştir | kaynağı değiştir]

Digiturk eDergi, Digiturk tarafından aylık olarak yayınlanır ve ilgili ayın içerikleri ile ilgili bilgiler sunar. iTunes Store ve Google Play’de ücretsiz uygulamaları bulunur ve her ay güncellenir. www.digiturk.com.tr/edergi adresinde tarayacı üzerinden de okunabilir.

Logoları[değiştir | kaynağı değiştir]

Kanallar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kanal Numarası Kanal adı Yayın ülkesi Dil Yayın süresi Tür Paket Yayın Formatı
1 Digi Kanal  Türkiye Türkçe 24 saat Tanıtım Giriş Paketi 4:3 SDTV
2 Dizimax Sci-Fi  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Dizi Dizi Paketi 16:9 SDTV
4 Dizimax Comedy  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Dizi Dizi Paketi 16:9 SDTV
5 Dizimax Vice  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Dizi Dizi Paketi 16:9 SDTV
6 Dizimax Drama  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Dizi Dizi Paketi 16:9 SDTV
8 MGM Movies Amerika Birleşik Devletleri ABD Türkçe, Orijinal dil 24 saat Film Giriş Paketi 16:9 SDTV
9 Moviemax Comedy  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Film Film Paketi 16:9 SDTV
10 Moviemax Festival  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Film Film Paketi 16:9 SDTV
11 Moviemax Premier  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Film Film Paketi 16:9 SDTV
12 Moviemax Premier 2  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Film Film Paketi 16:9 SDTV
13 Moviemax Stars  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Film Film Paketi 16:9 SDTV
14 Moviemax Action  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Film Film Paketi 16:9 SDTV
15 Moviemax Action 2  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Film Film Paketi 16:9 SDTV
16 Moviemax Family  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Film Film Paketi 16:9 SDTV
17 Moviemax Turk  Türkiye Türkçe 24 saat Film Film Paketi 16:9 SDTV
18 İZ TV  Türkiye Türkçe 24 saat Belgesel Giriş Paketi 16:9 SDTV
19 Home & Entertainment  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Eğlence ve Yaşam Giriş Paketi 16:9 SDTV
20 Showmax  Türkiye Türkçe 24 saat Eğlence ve Yaşam Giriş Paketi 4:3 SDTV
21 Turkmax Gurme  Türkiye Türkçe 24 saat Eğlence ve Yaşam Giriş Paketi 16:9 SDTV
22 Show TV  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Giriş Paketi 16:9 SDTV
23 TRT 1  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Yok 16:9 SDTV
24 Kanal D  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Giriş Paketi 16:9 SDTV
25 atv  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Giriş Paketi 16:9 SDTV
26 Fox  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Giriş Paketi 16:9 SDTV
27 Star TV  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Giriş Paketi 16:9 SDTV
28 Kanaltürk  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Giriş Paketi 16:9 SDTV
29 tv8  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Ulusal Giriş Paketi 16:9 SDTV
30 CNBC-e  Türkiye Türkçe 24 saat Ekonomi/Dizi Giriş Paketi 4:3/16:9 SDTV
31 Bloomberg HT  Türkiye Türkçe 24 saat Ekonomi Giriş Paketi 16:9 SDTV
32 a Haber  Türkiye Türkçe 24 saat Haber Giriş Paketi 16:9 SDTV
33 TRT Türk  Türkiye Türkçe 24 saat Haber Yok 16:9 SDTV
34 Kanal 7  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Giriş Paketi 4:3 SDTV
35 Samanyolu TV  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Giriş Paketi 16:9 SDTV
36 Beyaz TV  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Giriş Paketi 16:9 SDTV
37 Flash TV  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Giriş Paketi 4:3 SDTV
38 Ülke TV  Türkiye Türkçe 24 saat Haber Giriş Paketi 16:9 SDTV
39 TVNET  Türkiye Türkçe 24 saat Haber Giriş Paketi 4:3 SDTV
40 24  Türkiye Türkçe 24 saat Haber Giriş Paketi 4:3 SDTV
41 NTV  Türkiye Türkçe 24 saat Haber Giriş Paketi 16:9 SDTV
42 CNN Türk  Türkiye Türkçe 24 saat Haber Giriş Paketi 16:9 SDTV
43 360  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Yok 16:9 SDTV
44 Habertürk  Türkiye Türkçe 24 saat Haber Giriş Paketi 16:9 SDTV
45 TGRT Haber  Türkiye Türkçe 24 saat Haber Giriş Paketi 16:9 SDTV
46 Samanyolu Haber  Türkiye Türkçe 24 saat Haber Giriş Paketi 16:9 SDTV
47 Kanal A  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Giriş Paketi 4:3 SDTV
48 Bugün TV  Türkiye Türkçe 24 saat Haber Giriş Paketi 16:9 SDTV
49 Mehtap TV  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Giriş Paketi 4:3 SDTV
50 Kanal B  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Giriş Paketi 4:3 SDTV
51 Artı Bir Tv  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Giriş Paketi 16:9 SDTV
52 e2  Türkiye Türkçe 24 saat Dizi Giriş Paketi 16:9 SDTV
53 Halk TV  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Yok 4:3 SDTV
54 tv2  Türkiye Türkçe, İngilizce 24 saat Ulusal Giriş Paketi 16:9 SDTV
55 TRT Haber  Türkiye Türkçe 24 saat Haber Yok 16:9 SDTV
56 TRT 3  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Yok 4:3 SDTV
57 TRT Avaz  Türkiye Türkçe 24 saat Orta Asya Yok 16:9 SDTV
58 TRT 6  Türkiye Kürtçe, Türkçe 24 saat Ulusal Yok 16:9 SDTV
59 tvem  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Giriş Paketi 16:9 SDTV
60 Cine5  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Giriş Paketi 4:3 SDTV
61 TRT HD  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Ulusal Yok 1080i HDTV
63 Shop90  Türkiye Türkçe 24 saat Alışveriş Giriş Paketi 16:9 SDTV
65 Irmak TV  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Giriş Paketi 16:9 SDTV
66 TRT Okul  Türkiye Türkçe 24 saat Eğitim Yok 4:3 SDTV
67 Meltem TV  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Giriş Paketi 4:3 SDTV
68 Diyanet TV  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Yok 4:3 SDTV
70 Eurosport News  Fransa İngilizce 24 saat Spor Sporsever Paketi 16:9 SDTV
71 Eurosport  Fransa Türkçe, İngilizce 24 saat Spor Sporsever Paketi 16:9 SDTV
72 Eurosport 2  Fransa Türkçe, İngilizce 24 saat Spor Sporsever Paketi 16:9 SDTV
73 Bursaspor TV  Türkiye Türkçe 24 saat Spor Giriş Paketi 4:3 SDTV
74 BJK TV  Türkiye Türkçe 24 saat Spor Giriş Paketi 4:3 SDTV
75 GS TV  Türkiye Türkçe 24 saat Spor Giriş Paketi 4:3 SDTV
76 FB TV  Türkiye Türkçe 24 saat Spor Giriş Paketi 4:3 SDTV
77 Lig TV  Türkiye Türkçe 24 saat Spor Süper Lig Paketi 16:9 SDTV
78 Lig TV 2  Türkiye Türkçe 24 saat Spor Spor Extra Paketi 16:9 SDTV
79 Lig TV 3  Türkiye Türkçe 24 saat Spor Spor Extra Paketi 16:9 SDTV
80 NTV Spor  Türkiye Türkçe 24 saat Spor Giriş Paketi 16:9 SDTV
81 TJK TV  Türkiye Türkçe 12 saat Spor Yok 4:3 SDTV
82 sportstv  Türkiye Türkçe 24 saat Spor Giriş Paketi 4:3 SDTV
83 Extreme Sports Amerika Birleşik Devletleri ABD İngilizce 24 saat Spor Sporsever Paketi 16:9 SDTV
84 FOX Sports Amerika Birleşik Devletleri ABD İngilizce 24 saat Spor Sporsever Paketi 16:9 SDTV
86 TRT Spor  Türkiye Türkçe 24 saat Spor Yok 4:3 SDTV
88 a Spor  Türkiye Türkçe 24 saat Spor Giriş Paketi 16:9 SDTV
89 İdman Azerbaycan TV  Azerbaycan Azerice 12 saat Spor Yok 16:9 SDTV
98 Powertürk TV  Türkiye Türkçe 24 saat Müzik Giriş Paketi 4:3 SDTV
99 Dream TV  Türkiye Türkçe 24 saat Müzik Giriş Paketi 16:9 SDTV
100 Power TV  Türkiye Türkçe 24 saat Müzik Giriş Paketi 4:3 SDTV
101 MCM Top  Fransa Fransızca 24 saat Müzik Giriş Paketi 16:9 SDTV
102 Mezzo  Fransa Fransızca 24 saat Müzik Giriş Paketi 16:9 SDTV
103 VH1 Amerika Birleşik Devletleri ABD İngilizce 24 saat Müzik Giriş Paketi 16:9 SDTV
104 TRT Müzik  Türkiye Türkçe 24 saat Müzik Yok 16:9 SDTV
105 Kral Pop TV  Türkiye Türkçe 24 saat Müzik Giriş Paketi 16:9 SDTV
106 Kral TV  Türkiye Türkçe 24 saat Müzik Giriş Paketi 16:9 SDTV
107 MTV Türkiye Amerika Birleşik Devletleri ABD İngilizce (Türkçe altyazı) 24 saat Müzik Giriş Paketi 16:9 SDTV
108 MTV Live HD Amerika Birleşik Devletleri ABD İngilizce 24 saat Müzik Giriş Paketi 1080i HDTV
109 MTV Hits  Birleşik Krallık İngilizce 24 saat Müzik Giriş Paketi 16:9 SDTV
110 Fashion TV  Fransa İngilizce 24 saat Yaşam Giriş Paketi 16:9 SDTV
111 Number One TV  Türkiye Türkçe 24 saat Müzik Giriş Paketi 16:9 SDTV
112 E! Amerika Birleşik Devletleri ABD Türkçe, İngilizce 24 saat Eğlence Giriş Paketi 16:9 SDTV
114 BBC HD  Birleşik Krallık İngilizce 24 saat Eğlence Giriş Paketi 1080i HDTV
115 BBC Entertainment  Birleşik Krallık İngilizce 24 saat Eğlence Giriş Paketi 4:3/16:9 SDTV
117 World Travel Channel  Türkiye Türkçe 24 saat Yaşam Giriş Paketi 16:9 SDTV
120 Planet Mutfak  Türkiye Türkçe 24 saat Yaşam Giriş Paketi 16:9 SDTV
130 Rai 1  İtalya İtalyanca 24 saat Uluslararası Giriş Paketi 16:9 SDTV
131 TV5MONDE  Fransa Fransızca 24 saat Uluslararası Giriş Paketi 16:9 SDTV
133 TRT Et-Türkiyye  Türkiye Arapça 24 saat Uluslararası Yok 16:9 SDTV
135 RTR Planeta  Rusya Rusça 24 saat Uluslararası Giriş Paketi 4:3 SDTV
136 ProSieben  Almanya Almanca 24 saat Uluslararası Giriş Paketi 16:9 SDTV
140 Bloomberg Television Amerika Birleşik Devletleri ABD İngilizce 18 saat Haber Giriş Paketi 4:3 SDTV
141 BBC World News  Birleşik Krallık İngilizce 24 saat Haber Giriş Paketi 16:9 SDTV
142 Euronews  Avrupa Birliği Türkçe, Almanca, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Portekizce, Arapça, Yunanca 24 saat Haber Giriş Paketi 16:9 SDTV
143 CNN International Amerika Birleşik Devletleri ABD İngilizce 24 saat Haber Giriş Paketi 16:9 SDTV
144 Al Jazeera English  Katar İngilizce 24 saat Haber Giriş Paketi 16:9 SDTV
146 France 24  Fransa İngilizce 24 saat Haber Giriş Paketi 16:9 SDTV
160 TRT Çocuk  Türkiye Türkçe 24 saat Çocuk Yok 4:3 SDTV
161 Duck TV  Slovakya İngilizce 24 saat Çocuk Çocuk Paketi 4:3 SDTV
162 Baby TV  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Çocuk Çocuk Paketi 4:3 SDTV
163 Planet Çocuk  Türkiye Türkçe 18 Saat Çocuk Giriş Paketi 4:3 SDTV
164 Baby First TV  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Çocuk Çocuk Paketi 4:3 SDTV
165 Disney Junior  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Çocuk Çocuk Paketi 16:9 SDTV
166 Disney XD Amerika Birleşik Devletleri ABD Türkçe, Orijinal dil 17 Saat Çocuk Çocuk Paketi 16:9 SDTV
167 Disney Channel Amerika Birleşik Devletleri ABD Türkçe, Orijinal dil 24 saat Çocuk Çocuk Paketi 16:9 SDTV
168 Yumurcak TV  Türkiye Türkçe 18 Saat Çocuk Giriş Paketi 16:9 SDTV
169 Cartoon Network  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Çocuk Çocuk Paketi 4:3 SDTV
170 minikaGO  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Çocuk Giriş Paketi 4:3 SDTV
171 Nick Jr.  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Çocuk Çocuk paketi 4:3 SDTV
172 Nickelodeon  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Çocuk Çocuk paketi 4:3 SDTV
173 Nickelodeon HD  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Çocuk Çocuk paketi 1080i HDTV
181 National Geographic HD Amerika Birleşik Devletleri ABD Türkçe, Orijinal dil 24 saat Belgesel Giriş Paketi 1080i HDTV
182 İZ TV  Türkiye Türkçe 24 saat Belgesel Giriş Paketi 16:9 SDTV
183 BBC Knowledge  Birleşik Krallık İngilizce 24 saat Belgesel Belgesel Paketi 4:3 SDTV
184 National Geographic Amerika Birleşik Devletleri ABD Türkçe, İngilizce 24 saat Belgesel Giriş Paketi 16:9 SDTV
185 Nat Geo Wild Amerika Birleşik Devletleri ABD Türkçe, İngilizce 24 saat Belgesel Giriş Paketi 16:9 SDTV
186 Investigation Discovery Amerika Birleşik Devletleri ABD Türkçe, İngilizce 24 saat Belgesel Belgesel Paketi 4:3 SDTV
187 Nat Geo People Amerika Birleşik Devletleri ABD Türkçe, İngilizce 24 saat Belgesel Belgesel Paketi 16:9 SDTV
188 History Channel Amerika Birleşik Devletleri ABD Türkçe, İngilizce 12 saat Belgesel Belgesel Paketi 16:9 SDTV
190 TRT Belgesel  Türkiye Türkçe, İngilizce 24 saat Belgesel Yok 4:3 SDTV
191 Discovery Channel Amerika Birleşik Devletleri ABD Türkçe, İngilizce 24 saat Belgesel Belgesel Paketi 16:9 SDTV
192 Discovery Science Amerika Birleşik Devletleri ABD Türkçe, İngilizce 24 saat Belgesel Belgesel Paketi 16:9 SDTV
193 Animal Planet Amerika Birleşik Devletleri ABD Türkçe, İngilizce 24 saat Belgesel Belgesel Paketi 16:9 SDTV
201 Salon 1  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Salon Avantaj Paketi 4:3 SDTV
202 Salon 2  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Salon Avantaj Paketi 4:3 SDTV
203 Salon 3  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Salon Avantaj Paketi 4:3 SDTV
207 Blue Hustler Amerika Birleşik Devletleri ABD Orijinal dil 7 Saat Erotik Avantaj Yetişkin Paketi 4:3 SDTV
209 Playboy TV Amerika Birleşik Devletleri ABD Orijinal dil 6 Saat Erotik Avantaj Yetişkin Paketi 4:3 SDTV
211 Penthouse Amerika Birleşik Devletleri ABD Orijinal dil 5 Saat Erotik Avantaj Yetişkin Paketi 4:3 SDTV
302 Dizimax Sci-Fi HD  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Dizi Dizi Paketi 1080i HDTV
304 Dizimax Comedy HD  Türkiye Türkçe 24 saat Dizi Dizi Paketi 1080i HDTV
305 Dizimax Vice HD  Türkiye Türkçe 24 saat Dizi Dizi Paketi 1080i HDTV
306 Dizimax Drama HD  Türkiye Türkçe 24 saat Dizi Dizi Paketi 1080i HDTV
309 Moviemax Comedy HD  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Film Film Paketi 1080i HDTV
310 Moviemax Festival HD  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Film Film Paketi 1080i HDTV
311 Moviemax Premier HD  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Film Film Paketi 1080i HDTV
312 Moviemax Premier 2 HD  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Film Film Paketi 1080i HDTV
313 Moviemax Stars HD  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Film Film Paketi 1080i HDTV
314 Moviemax Action HD  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Film Film Paketi 1080i HDTV
315 Moviemax Action 2 HD  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Film Film Paketi 1080i HDTV
316 Moviemax Family HD  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Film Film Paketi 1080i HDTV
317 Moviemax Turk HD  Türkiye Türkçe 24 saat Film Film Paketi 1080i HDTV
318 İZ HD  Türkiye Türkçe 24 saat Belgesel Giriş Paketi 1080i HDTV
319 Home & Entertainment HD  Türkiye Türkçe 24 saat Eğlence ve Yaşam Giriş Paketi 1080i HDTV
321 Turkmax Gurme HD  Türkiye Türkçe 24 saat Eğlence ve Yaşam Giriş Paketi 1080i HDTV
322 Show TV HD  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Giriş Paketi 1080i HDTV
323 TRT 1 HD  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Yok 1080i HDTV
324 Kanal D HD  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Giriş Paketi 1080i HDTV
325 atv HD  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Giriş Paketi 1080i HDTV
326 Fox HD  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Giriş Paketi 1080i HDTV
327 Star TV HD  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Giriş Paketi 1080i HDTV
328 Kanaltürk HD  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Giriş Paketi 1080i HDTV
329 tv8 HD  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Ulusal Giriş Paketi 1080i HDTV
332 a Haber HD  Türkiye Türkçe 24 saat Haber Giriş Paketi 1080i HDTV
334 Kanal 7 HD  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Giriş Paketi 1080i HDTV
335 Samanyolu TV HD  Türkiye Türkçe 24 saat Ulusal Giriş Paketi 1080i HDTV
355 Nickelodeon HD  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Çocuk Çocuk paketi 1080i HDTV
371 Eurosport HD  Fransa Türkçe, İngilizce 24 saat Spor Sporsever Paketi 1080i HDTV
372 Eurosport 3D  Fransa Türkçe, İngilizce 24 saat Spor Sporsever Paketi 3D/1080i HDTV
376 sportstv HD  Türkiye Türkçe 24 saat Spor Giriş Paketi 1080i HDTV
377 Lig TV HD  Türkiye Türkçe 24 saat Spor Süper Lig Paketi 1080i HDTV
378 Lig TV 2 HD  Türkiye Türkçe 24 saat Spor Spor Extra Paketi 1080i HDTV
379 Lig TV 3 HD  Türkiye Türkçe 24 saat Spor Spor Extra Paketi 1080i HDTV
380 NTV Spor HD  Türkiye Türkçe 24 saat Spor Giriş Paketi 1080i HDTV
384 National Geographic HD Amerika Birleşik Devletleri ABD Türkçe, Orijinal dil 24 saat Belgesel Giriş Paketi 1080i HDTV
385 Nat Geo Wild HD Amerika Birleşik Devletleri ABD Türkçe, Orijinal dil 24 saat Belgesel Belgesel Paketi 1080i HDTV
386 History HD Amerika Birleşik Devletleri ABD Türkçe, Orijinal dil 12 saat Belgesel Belgesel Paketi 1080i HDTV
388 a Spor HD  Türkiye Türkçe 24 saat Spor Giriş Paketi 1080i HDTV
394 Fashion TV HD  Fransa İngilizce 24 saat Yaşam Giriş Paketi 1080i HDTV
395 MTV Live HD Amerika Birleşik Devletleri ABD İngilizce 24 saat Müzik Giriş Paketi 1080i HDTV
399 Digiturk 3D  Türkiye Türkçe, Orijinal dil 24 saat Film Film Paketi/Spor Extra Paketi 3D/1080i HDTV
707 Blue Hustler Amerika Birleşik Devletleri ABD Orijinal dil 5 Saat Erotik Yetişkin Paket 4:3 SDTV
709 Playboy TV Amerika Birleşik Devletleri ABD Orijinal dil 6 Saat Erotik Yetişkin Paket 4:3 SDTV
710 Penthouse HD Amerika Birleşik Devletleri ABD Orijinal dil 6 Saat Erotik Yetişkin Paket 1080i HDTV
711 Penthouse Amerika Birleşik Devletleri ABD Orijinal dil 6 Saat Erotik Yetişkin Paket 4:3 SDTV

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]