Teen Titans Go!

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Teen Titans Go!
Teen Titans Go! horizontal logo.svg
Tür Aksiyon
Komedi
Geliştiren Michael Jelenic
Aaron Horvath
Yönetmen
  • Peter Rida Michail
  • Luke Cormican
  • Scott O'Brien
Seslendiren(ler)
Tema müziği bestecisi Puffy AmiYumi (tarafından remixed Mix Master Mike)
Açılış müziği "Teen Titans Go!"
–AmiYumi
Besteci Armen Chakmakian
Jason Brandt
Ülke  ABD
Dili İngilizce
Sezon sayısı 8
Bölüm sayısı 381 (bölümleri listesi)
Yapım
Yapımcı Aaron Horvath
Michael Jelenic
Kurgucu Jhoanne Reyes
Keef Bartkus
Gösterim süresi 11 dakika
Yapım şirketi DC Entertainment
Warner Bros. Animation
Yayın bilgileri
Yayın tarihi 23 Nisan 2013 (2013-04-23)[1] - günümüz
Kronoloji
Önce gelen Teen Titans
New Teen Titans
Dış bağlantılar

Teen Titans Go!, Michael Jelenic ve Aaron Horvath tarafından yapılmış olan bir ABD yapımı animasyon televizyon dizisidir. Dizi ilk olarak Teletoon tarafından Kanada'da 6 Eylül 2013 tarihinde yayınlanmıştır. Amerika'da 23 Nisan 2013, Türkiye'de ise 1 Haziran 2015'te yayına başlamıştır. Dizinin bir bölümü ortalama 11 dakika sürmektedir.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Teen Titans Go! dünyayı kurtaran genç süper kahramanların ve yetişkin gözetimi olmaksızın dünyayı ele geçirmek isteyen kötü düşmanlara karşı savaşı konu alır.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Robin: (İngilizce seslendiren Scott Menville) Kendisi takımın lideridir. Çok kibirli ve güvensiz olabilir ve Starfire'a aşıktır ve onu elde etmek için her şeyi yapar. Sihiri sever. Ayrıca bazen çok gıcık olabilir. Takım arkadaşları onu pek ciddiye almaz, küçük elleri vardır.
  • Starfire: (İngilizce seslendiren Hynden Walch) Tamaran'ın prensesidir. Dünyaya uyum sağlamaya çalışır. O genellikle saf ve iyimserdir ama kızgın olduğu zaman, gözleri parlak yeşil renkte olur ve gözleriyle ateş eder. Robin'e âşıktır. Blackfire adında kötü bir kardeşi vardır.
  • Raven: (İngilizce seslendiren Tara Strong) Oldukça yalnız ve duygusuz bir yarı iblis kızdır. Kötü Trigon'nun kızıdr. Öfkeli olduğu zaman ise gözleri kırmızı olur. Ponylerle oynamaktan zevk alır. Beast Boy'a aşıktır.
  • Beast Boy: (İngilizce seslendiren Greg Cipes) Parlak yeşil derili bir çocuktur. En iyi arkadaşı Cyborg'dur. Herhangi bir hayvana dönüşme yeteneğine sahiptir. Bir vejetaryen'dır ve turşu, burrito, tofu, yemeği sever. Video oyunları oynamayı ve TV izlemeyi sever. Raven' a aşıktır. Dönüşmeyi en sevdiği hayvan kedidir.
  • Cyborg:(İngilizce seslendiren Khary Payton) Cyborg pizza yemeyi, suçla mücadele etmeyi ve video oyunları oynamayı sever. En iyi arkadaşı Beast Boy'dur. Cyborg yarı genç yarı robottur. Hayali Justice League'ye katılmaktır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Cartoon Network Gets In Front of the Upfront" (Basın açıklaması). Business Wire. 29 Ocak 2012. Erişim tarihi: 25 Şubat 2012.