Rob Schneider

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Rob Schneider
Genel bilgiler
Doğum adı Robert Michael Schneider
Doğum 31 Ekim 1963
Kaliforniya
ABD
Emmy Ödülleri
3 Emmy Ödüllü


Genel bilgiler
Oyunculuk kariyeri
Emmy Ödülleri
Adaylık: Bir programda en iyi komedi senaryosu Emmy ödülü
1990,1991,1992 Saturday Night Live için (adaylığı paylaştı)


Robert Michael Schneider (d. 31 Ekim 1963) San Francisco doğumlu bir senarist,komedyen,yönetmen ve aktör. Eski bir Saturday Night Live üyesi.Adam Sandler ile birlikte birçok filmi vardır.Kendisi şöhretini Saturday Night Livede ve ilk film şöhretini Deuce Bigalow: Male Gigolo filmiyle kazandı.Big Stan (2007) filmiyle yönetmenlik yaptı.

Biyografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Doğumu[değiştir | kaynağı değiştir]

Robert Michael Schneider San Fransisco, Kaliforniyada 31 Ekim 1963`de doğdu.Babası Marvin Schneider bir Satıcı,Annesiyse eski bir kreş öğretmeniydi.Büyük anne ve babasıysa Fillipinde tanışmışlar.

==

Saturday Night Live[değiştir | kaynağı değiştir]

Rob Schneider 1988`de Saturday Night Live`a dahil oldu,burada Adam Sandler gibi arkadaşlar kazandı.Tüm takım için senaryolar yazan Schneider aynı zaman bazı karakterlerde canlandırıyordu bunlardan en ünlüsüyse "Richard Laymer"`di.The Bad Boys of Saturday Night Live isimli video piyasasına çikan bu görüntülerdede görünüyordu.

SNL Karakterleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Karakterleriyse şöyleydi.

  • Orgasm Guy.
  • Hubun Gryos satıcılarından biri
  • Carlo
  • Richard Laymer
  • Hassas Çıplak Adam

Iz birakanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

SNL Sonrası filmler,Sitcomlar vesaire[değiştir | kaynağı değiştir]

Rob Schneider artık Saturday Night Live`de kendisini sürekli tekrarladığını düşünüyordu,bu yüzden SNL`i bırakan ve kendisini film dünyasına girmeye çalışması başladı.İlk filmi Martians Go Home ve ikinci filmi Necesarry Roughness filmlerinde pek bilinmese de rol aldı daha sonra bahşişçi otel çalışanı Cedric rolünde o zamanlar çok hit bir film olan Evde Tek Başına 2`de rol aldı. SNL'den sonra Rob absürt film olarak görülen Surf Ninjas`da rol aldı, ardından Sylvester Stallone`yle Judge Dredd, The Beverly Hillbillies ve yine Sylvester Stallone ile Demolition Man gibi filmlerde rol aldı.Oldukça bilinmeyen rollerde gözüktükten sonra Pinokyonun Maceraları filminde rol aldı.Coach Tv dizisinden sonra Men Behaving Badly isimli NBC komedisinde rol aldı. Jean-Claude Van Damme ile Knock Off filminde, daha sonra gerilim içerikli Susan`s Plan gibi çabuk unutulan filmlerdede rol aldı.

Başarılı Kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Rob Schneider Deuce Bigalow: Male Gigolo filminde

Arkadaşı Adam Sandler`le olan başarılı filmlerden sonra ,Schneider hep Sandler filmlerinde kısa rollerde gözüktü.Fakat daha sonra Sandlerin film şirketinde Happy Madison firmasında Deuce Bigalow : Male Gigolo filmini yaptı(Firmanın ayrıca ilk filmi),çok yakın arkadaşı Sandlerin filmde kısa olarak sesi duyuldu.Bu film ilginç konusuyla çok tutuldu ve Rob Schneideri ünlendirdi.Arkasından Adam Sandlerle olan filmlerden başka Adam`ın kısa rollerde gözüktügü The Animal ve The Hot Chick isimli Rob Schneider filmleri çok tutuldu.Schneider`in bu filmlerdeki başarısından sonra iyi bir şöhret kazandı.Male Gigoloda bir jigolodan sonra animalda yarı hayvan yarı insan.Hot Chick`deyse bir kadının yarın bir erkek bedeninde olması konu alınmışdı.Daha sonra yine Eddie Griffinle Deuce Bigalo European Gigolo filmini çekti.Aynı filmin devam filmi olan bu film ilki kadar tutmadı ama yine de iyi bir başarı kazandı.Daha sonra çektiği yedek külübesi ( The Benchwarmers) bir spor filmiydi ve Schneider iyice ünlendi.2004 yılında Jackie Chan ve Arnold Schwarzenegger in oynadığı 80 günde devr-i alem filminde kısa olarak dilenci rölünde gözüktü.Muppetlerin filmindede rol alan Schneider Big Stan gibi birçok projesi var. Little Man`de Dinozor Rex rolünde oynadı ayrıca Shark Bait animasyonundada baş karakterlerden birini seslendiriyor.

Özel Hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Schneider iki yıl evli kaldı ve bu sırada bir çoçuğu oldu. Bunun dışında anneside kendisinin Animal, Hot Chick ve Male Gigolo filmlerinde rol aldı. Erkek kardeşiyse menajeridir. Bunun dışında 70'lerin köstümlerine bayılır. 5 çoçuklu bir ailenin en küçüğü. Özellikle bunu yapabilirsin demesi çok ünlüdür.

Adam Sandler`le[değiştir | kaynağı değiştir]

Adam Sandler ve Rob Schneider çok iyi arkadaştırlar.Birlikte filmlerinde bakılırsa.

Filmografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]