Nick Jonas

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Nick Jonas

Mart 2012'de Nick Jonas
Genel bilgiler
Doğum adı Nicholas Jerry Jonas
Doğum 16 Eylül 1992 (1992-09-16) (22 yaşında)
Dallas, Teksas, ABD
Tarzlar Teen pop, pop rock
Meslekler Vokalist, şarkıcı, aktör, söz yazarı
Çalgılar Vokal, akustik gitar, elektro gitar, yarı akustik gitar, akustik-elektro gitar, piyano, klavye, davul, perküsyon
Etkin yılları 2004-günümüz
Plak şirketi Columbia, Hollywood, Jonas
İlişkili hareketler Jonas Brothers, Nick Jonas & The Administration, Demi Lovato
Resmî sitesi www.JonasBrothers.com
Önemli çalgılar
Gibson SG
Fender Telecaster
Gibson ES-335

Nicholas Jerry Jonas, (d. 16 Eylül 1992, Dallas, Teksas), ABD'li şarkıcı ve oyuncu. Jonas Brothers'ın vokalist, davulcu, ve gitaristidir.

İlk yılları[değiştir | kaynağı değiştir]

Küçüklüğünden beri şarkı söylemektedir. Grubu Jonas Brothers, onun iki kardeşi olan Kevin ve Joe'dan oluşmaktadır. Jonas Brothers, grubun en genç üyesinin ve ikinci en küçük kardeş olan Nick'in solo projesiyle başlamıştır. Berberde saçlarını kazıtırken keşfedilmiştir. Dört kardeştirler; Kevin Jonas, Joe Jonas, Nick Jonas ve en küçükleri olan Frankie Jonas.

Kariyer[değiştir | kaynağı değiştir]

Kayıt şirketi adları kesinleşene kadar "Sons of Jonas" (Jonas'ın Oğulları) olmasını düşünmüşlerdir. Grubu babaları yönetmiştir. Daha önce Nick, Disney'in albümlerinin içerisinde bulunmuştur. Fakat ilk albümleri "It's About Time"ı 2006'da çıkartmışlardır. Daha sonra "Year 3000" ve "Mandy" isimli singlelarını çıkartmışlardır. Daha sonra Columbia Records ile olan anlaşmalarını iptal edip ve Hollywood Records ile anlaşmışlardır.

Sonrasında ikinci albümleri olan "Jonas Brothers" albümünü çıkartmıştırlar. Üçüncü albümleri olan A Little Bit Longer albümleri 2008 yazında çıkmıştır ve çoğu listelerde 1 numaraya oturmuşlardır.

2011 yılında "Nick & The Administration" ile grup olup "Who I Am" singleını çıkarmıştır. Who I am , Grammy Ödülü almıştır. Bir süre sonra gurup 3 yıl gibi bir süre için dağılmıştır. Bu sırada gurubun bir diğer üyesi ve Nick'in ağabeyi olan Joe Jonas "Fast Life" adında bir albüm çıkarmıştır. Üç yılın sonunda gurup son bir albüm için bir araya gelmiştir. Bu albüm I Tunes tan yayınlanan " V " albümüdür. Son olarak Nick Jonas, kendi adıyla bir albüm çıkarmaktadır (yazım tarihi 2014). Albümün "Chains" ve "Jalous " şarkıları yayınlanmıştır. Aynı zamanda vizyona 2015 yılında girecek olan Careful What You Wish For sinema filminde rol almaktadır.

Filmografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Camp Rock, Jonas, Jonas L.A, Hannah Montana and Miley Cyrus Best Of Both Worlds Concert, Hannah Montana 2, Camp Rock 2, Careful What You Wish For

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]