Kullanıcı mesaj:Xianbataar

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Hoş geldin Xianbataar![kaynağı değiştir]

Wiki letter w.svg
Gülücük

Herkesin katkıda bulunabildiği özgür ansiklopedi Vikipedi'ye hoşgeldiniz !

Burası, tamamen gönüllü katılımcıların çabalarıyla, 250'den fazla dilde oluşturulmaya çalışılan özgür ansiklopedi Vikipedi'nin Türkçe sürümüdür. Burada, yazar kadrosu gibi kavramlar yoktur; sizin de içinde bulunduğunuz Vikipedi kullanıcıları, yani Vikipedi'den yararlanan herkes, Vikipedi'nin yazarıdır.

Beş temel ilke üzerinde şekillenen bu projeye katkıda bulunmadan önce, Vikipedi'nin politikalarının özetlerini okumanızı öneririz. Ayrıca Vikipedi'nin işleyişi ve içeriğiyle ilgili bilgileri yardım bölümünden alabilirsiniz. Vikipedi hakkındaki sorularınızı Danışma Masası'na iletebilirsiniz.

Küçük bir hatırlatma: Ansiklopedi maddeleri hariç olmak üzere, tartışma ve kullanıcı mesaj sayfalarındaki yazılarınıza, (~~~~) işaretlerini koyarak ya da yandaki yeşil okun gösterdiği değiştirme panelinin sol üst onuncu sekmesini tıklayarak Edycja-18.png imza atmayı ihmal etmeyiniz.

Unutmayın; burası, okuyucuların katkısıyla gelişen özgür ansiklopedi Vikipedi ve siz de buranın bir yazarısınız. Vikipedi'ye katkıda bulunmaktan lütfen çekinmeyin. İyi Vikilemeler... --M. M. ileti 18:54, 13 Temmuz 2008 (UTC)


Deutsch: Sprechen Sie kein Türkisch? Klicken Sie hier.
English: Don't speak Turkish? Click here.
español: ¿No hablas turco? Cliquea aquí.
français: Ne parlez vous pas turc? Cliquez ici.
русский: Не разговаривай турецкий? Нажмите сюда.
Andere Sprachen   Other languages   Otros idiomas   Autres langues   Другие языки

Xianbataar 19:11, 13 Temmuz 2008 (UTC)

Şablon[kaynağı değiştir]

Lütfen maddelere konan şablonları kaldırmayınız. --Eldarionmesaj 22:24, 16 Ağustos 2007 (UTC)

VP:Telif[kaynağı değiştir]

Telif nedeni ile [1] eklediginiz Tahir Kutsi Makal maddesi silinmistir. Lutfen ilgili baglantiyi inceleyiniz. Citrat 03:52, 23 Ağustos 2007 (UTC)


  • Merhaba, pi sayısı maddesine o kadar uzun basamak eklemenin ansiklopedi için gerekli olduğunu sanmıyorum. Dış bağlantılarda var sanırım. Bu nedenle yaptıklarınızı geri aldım. --Mskyrider ileti 15:19, 25 Ağustos 2007 (UTC)

Uyarı[kaynağı değiştir]

Lütfen anlamsız şekilde maddelerin başlıklarını değiştirmeyiniz ve daha önce aldığınız uyarılara uygun hareket ediniz. Bu konuda ısrarcı davranmanız vandalizm olarak isimlendirilir ve engellenmenize sebep olabilir. İyi çalışmalar. Cat 15:01, 25 Aralık 2007 (UTC)

Yerleşim yerleri[kaynağı değiştir]

merhaba, yerleşim yerleri maddeleri için kabul gormuş bir adlandırma var, buna uyumlu olarak değişikliklerinizi yapabilir misiniz? --Mskyrider ileti 19:56, 12 Ocak 2008 (UTC)

...[kaynağı değiştir]

sayın takabeg. profilinizde "Bu kullanıcı her bilginin sorgulanması gerektiğini savunur, "doğru" bilgiye sorguyla ulaşılabileceğine inanır." yazıyor. Sakalar'ın Türk ya da Fars kökenli olduğu hâlâ tartışılırken nasıl olur da "İrani" kelimesinin kalmasına göz yumuyorsunuz. Her türlü çifte standardı kınıyorum. Xianbataar 01:42, 29 Nisan 2008 (UTC)

Saka İskit Devleti maddesinde gösterilen kaynaklara göre İrani. Şimdi Türk olduğunu kanıtlayan herhangi kaynak yoktur. Teşekkür ederim. İyi çalışmalar. Takabeg ileti 01:45, 29 Nisan 2008 (UTC)

Merhabalar Vikipedi:Biçem el kitabı'nı gözden geçirmenizi öneririm. Kişi'ye eğer İstanbul yazılmışsa esasen Fatsalıdır dememize gerek yok. Ayrıca belirtmek istiyorsanız kaynağıyla beraber belirtebilirsiniz. iyi çalışmalar. --Boyalikus 23:18, 12 Mayıs 2008 (UTC)


Uyarı![kaynağı değiştir]

Bu sayfada yazdıklarınız, gerek Vikipedi kurallarını ihlal, gerekse yasalar açısından suç oluşturmaktadır. Temizlenen kişiler vatanı ve milliyetçiliği tehlikeye sokan, bir tür vatan hainidir ve bundan dolayı onların katli mümkündür. sözleriniz içerikten çıkarılmış olup, bir kez daha bu tür sözler eklememeniz konusunda sizi uyarıyor, yapıcı düşünmeye davet ediyorum. Tekrarında engellenebilirsiniz, bilginize. Levent Abi Crystal ksmiletris.png ileti 08:23, 24 Mayıs 2008 (UTC)

Ülkücülük/Türk Ülkücülüğü Arasındaki Fark[kaynağı değiştir]

Yaygın kullanımdan dolayı Türk Ülkücüğü adındaki sayfayı yeniden Ülkücülük sayfasına çevirmişsiniz ama böyle olunca bir anlam karmaşası yaşanıyor. Demek ki yaygın kullanım, peki arama çubuğuna Ülkücülük diye yazınca bir önceki ad kullanımında Anlam Ayrımı (1. İdealizm (Ülkücülük), 2. Türk ülkücülüğü) sayfası çıkıyordu. Bu sayede sayfaya ulaşacak kişi her şekilde ulaşıyordu. Mesela Oğuz diye bir köy var, bir de Oğuz boyu var. Şimdi o yaygın kullanılıyor diye diğer önemsiz maddeyi çöpe mi atalım ama. Sözün özü şu ki yaygın olmasının önemi yoktur, sürekli ilerleyen bir dünya ve yenilenen doğru bilgiye ulaşma yolunda zaten yaygın olanın da bir önemi yoktur. Önemli olan doğru olandır. İdealist ülkücü demektir. Her ülkücü veya idealist Türk ülkücüsü değildir ama her Türk ülkücüsü idealisttir, yani ülkücüdür. Uzman olmadığınız konularda sırf daha üst düzey bir kullanıcısınız diye uzmanmış gibi tavırlar takınmanıza lüzum yok, hatta zararlı bir alışkanlıktır. Tarafsızlık konusundaki kaygılarınızı anlıyorum ancak bunun taraflılıkla da bir alakası yok. İzin verirseniz maddenin anlam ayrımını eski haline dönüştürmek istiyorum. Cevabınızı bir an önce alma temennisiyle... Xianbataar 16:57, 27 Temmuz 2008 (UTC)

Türk Ülkücülüğü terimi hiç yaygın değildir. Geniş anlamla İdealizm terimi kullanılmaktadır. Mantıken Ülkücülük demek ki İdealizm demektir. Fakat Türk Ülkücülüğü terimini madde başlığı olarak seçersek viki icadına girmiş olacağız. Teşekkür ederim. İyi çalışmalar. Takabeg ileti 17:16, 27 Temmuz 2008 (UTC)

Yalnızlık/Yalnızlık[kaynağı değiştir]

Sizi kınamak için demiyorum ama, "yalnızlık" maddesinde ısrarlı bir şekilde ve her seferinde esası yalnızlık olan kelimenin tarafınızdan "yanlızlık" olarak yazılması bana oldukça tuhaf geldi. 10000 kereden fazla değişiklik yapmış biri için gerçekten garip. Acaba bende mi bir hata var? Bilmediğim bir ayrıntı mı var? Sadece meraktan... Saygılar... Xianbataar 19:14, 2 Eylül 2008 (UTC)

Uyarı[kaynağı değiştir]

Buradaki ifadeleriniz topluluğun tamamına yönelik -saldırı değilse de, en azından bir nezaketsizliktir. Vandalizme uğramış bir madde için dahi bu tür yorumlarda bulunmamaya gayret gösteriyoruz. Siz de benzer bir üslup kullanırsanız hoş olur. Öte yandan, "dokunmayın", "bana bırakın" tarzı yaklaşımlar da Viki'nin, herkes her maddeyi değiştirebilir ruhuna aykırı: herkes istediği konuyla uğraşabilir. Dikkate almanızı rica ediyorum. --M. M. ileti 17:41, 8 Eylül 2008 (UTC)

Yalnızca ansiklopedik bilgi ekleyiniz[kaynağı değiştir]

Uyarı
Vikipedi'ye hoşgeldiniz. Büyük olasılıkla yaptığınız değişiklik silindi, silinmek üzere işaretlendi, ya da geri alındı. Lütfen sadece ansiklopedik bilgi / içerik eklemeye özen gösteriniz (bakınız:Vikipedi ne değildir?). Bu konuda kayda değerlik ölçütleri sayfamızdan bilgi edinebilirsiniz. Ansiklopedik bilgi içermeyen sayfalar eklemeyi tekrarlamanız durumunda katkılarınız silinecek ya da geri alınacaktır. Bilgi edinmeniz rica olunur. Teşekkürler, iyi değişiklikler! --M. M. ileti 09:37, 19 Eylül 2008 (UTC)


Chiba[kaynağı değiştir]

Selam. Chiba ile ilgilendiğinizi öğrendim. Ben de defalarca Chiba iline gitmiştim (daha doğrusu Narita Havalimanına:)). Neden ilgileniyorsunuz? Merak ettim:)) İyi çalışmalar. Takabeg ileti 05:48, 7 Şubat 2009 (UTC)

Nedeni şu ki bu ilgimin aslında Chiba ili ile bir alakası yok. Japonya benim ilgi alanım, Japonya'yı ülke olarak, ve kültürel olarak gayet üstün ve övgüdeğer buluyorum, ve bu millete büyük bir sempati duyuyorum, her anlamda, aklınıza ne gelirse... İmkanım olsa gidip gezmek isterdim oraları sizin gibi ama biliyorsunuz ki henüz 17 yaşındayım, parasal ve sosyal durumum, ayrıca Türkiye'de olmam Japonya ile ilgilenmemi engelliyor, umuyorum ki kendi hayatımı ve düzenimi kurduğum zaman bu engeller ortadan kalkacak :) Milli kültürlere ilgi duyuyorum, mesela Japon, Yunan, Ural - Altay Kavimleri, bunlarla ilgili çok şeye :) Neden Chiba dersek, Japonya ile ilgili çevirilerime Chiba'dan başladım, sadece bir rastlantı, yine bir gün ingilizce vikipediyi gezerken Kisarazu Cat's Eye diye bir dizi varmış, o dizi Kisarazu'da çekilmiş zamanında, Kisarazu ise Chiba'da, bu nedenle :) Xianbataar 09:30, 7 Şubat 2009 (UTC)

Anladım. Kisarazu Cat's Eye güzel. Dizi dışında Kisarazu Cat's Eye: Japonya Şampiyonası Kisarazu Cat's Eye: Dünya Şampiyonası olmak üzere iki film de çekildi. Aynı Kudo Kan'ın senaryolarından Tiger & Dragon (Kaplan ve Ejder) da güzel. Konusu Rakugo'dur. İyi çalışmalar. Takabeg ileti 10:17, 7 Şubat 2009 (UTC)

VikiProje Arap Yarımadası[kaynağı değiştir]

Şablon:VikiProje Arap Yarımadası/Davet

Arkeoloji[kaynağı değiştir]

Selam. Türkçede Arkeoloji terimi çok yaygın. Google arama sonuçları: Arkeoloji = 1.480.000 ve Kazı bilimi = 1.370. Bu durumda Arkeoloji olmalıdır. Takabeg ileti 06:46, 16 Eylül 2009 (UTC)

Soru[kaynağı değiştir]

Bikini Atolü yerine Bikini Mercanadası veya Bikini Mercan Adası olabilir mi ? Yoksa yanlış mı ? Takabeg ileti 07:06, 16 Eylül 2009 (UTC)

Doğru söylüyorsun, Arkeoloji-Kazıbilim gibi bilim adları daha önemli olduğu için dikkatimi çekerken bu ayrıntı dikkatimi çekmemiş :) Xianbataar 07:09, 16 Eylül 2009 (UTC)

Vikipedide Türkçe kökenli kelimeler değil de Türkçede yaygın kelimeler tercih ediliyor (madde başlığı olarak). Çünkü Arkeoloji de Türkçeye yerleşmiş bir kelime yani Türkçe kelimesi. Eğer Mercandeniz yaygın ise kullanılabilir. Şimdi işin esprisini anlatabildim mi acaba ? İyi çalışmalar. Takabeg ileti 07:14, 16 Eylül 2009 (UTC)

Hoş geldiniz Xianbataar![kaynağı değiştir]

Vikipedi
Vikipe-tan

Davet..
Gelin bize; bilgiye destek verin!

Maddeler üzerinde düzeltme yapmanız dikkatimizi çekti. Vikipedi, sizin ve bizim gibi gönüllü kullanıcıların katkılarıyla gelişen bir "özgür ansiklopedidir". Ancak sistemimizin yapısı gereği, kayıtlı kullanıcı olsun ya da olmasın, her isteyenin kurallar çerçevesinde dilediği değişikliği yapması olasıdır.

Bu durum; vandalizm amaçlı yıkıcı değişikliklerin yanı sıra, deneme amaçlı değişiklikleri de gündeme getirerek; maddelerin yapılarının bozulmasına yol açabilmekte. Bunları düzeltmek de yine biz kullanıcılara düşüyor. Vikipedi'nin yeni son değişiklikler devriyelerine gereksinimi var; bize katılmayı düşünürseniz, bilgiye ücretsiz ulaşmanın gelişimine yararınız dokunacaktır. Ayrıntılı bilgi almak için buraya bakabilir ya da size bu iletiyi yollayan kişi ile bağlantı kurabilirsiniz. Yardımlarınız için teşekkürler.

Gönüllü kullanıcıların katkılarıyla bilgiye ücretsiz erişilmesini sağlayan özgür ansiklopedi Vikipedi'ye destek olun, sevgiler. - Mavrikantmsj 08:00, 28 Aralık 2014 (UTC)


Merhaba Xianbataar, Eğer cevabınız olumlu ise Vikipedi:Devriyelik başvurusu sayfasından başvurunuzu yapabilirsiniz. İyi Vikiler. --Mavrikantmsj 08:00, 28 Aralık 2014 (UTC)

Why don't you come Vikipedi:Vikipedi Asya Ay?[kaynağı değiştir]

I'm this event local(Japanese) country of organizer. Why don't you come with us? If you join with us, please look at m:Wikipedia Asian Month. Unfortunately, it deleted Vikipedi:Vikipedi Asya Ay. However, we can make again this page how our edit. Why don't you make this page and join with us? 永続繁栄 (mesaj) 18:29, 30 Ekim 2015 (UTC)

Öğretmenler gününüz kutlu olsun![kaynağı değiştir]

001-teacher.svg Öğretmenler günü
Öğretmenler gününüz kutlu olsun :) Robingunes 09.24, 24 Kasım 2020 (UTC)[yanıtla]