Kullanıcı mesaj:Shedai

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Hoş Geldin![kaynağı değiştir]

Hoş Geldin Shedai!

Merhaba, tamamen gönüllü katılımcıların çabalarıyla 250 dilde oluşturulmaya çalışılan ansiklopedinin Türkçe bölümü Vikipedi'ye hoş geldin!

  • Bu ansiklopedi beş ana madde üzerinde şekillenir, katkıda bulunmadan önce okumanızda yarar vardır.
  • Katkıda bulunmaktan lütfen çekinmeyin.
  • Vikipedi'nin yazım kuralları basittir. Ne şekilde madde yazabileceğiniz biçem el kitabında ayrıntılı olarak açıklanıyor.
  • Herhangi bir sorun olursa, yardım sayfalarına bakabilirsin.
  • Diğer kullanıcılardan yardım istemekten çekinmeyin; yeni bir katılımcıya yardım etmekten mutluluk duyacaklardır.
  • Tartışma ve kullanıcı mesaj sayfalarındaki yazılarınıza, ansiklopedi maddeleri hariç, lütfen imza atmayı (~~~~) ihmal etmeyin.
İletişim
için
Köy çeşmesi
Ortak çalışma alanı
Topluluk portali
Telif hakkı kaybolmuş bir eseri eklemek istiyorsanız
VikiKaynak
Bir terimin sözlük açıklamasını yapmak istiyorsanız
VikiSözlük
Bir şeyin nasıl yapıldığını tarif etmek istiyorsanız
VikiKitap
Özlü sözleri eklemek istiyorsanız
VikiSöz
En çok sorulan... Burada
Bulmak istediğim konuya nasıl erişirim? Gezinti
Bir madde için ekleme yapacağım ama telif hakları sorunu ne olacak? Kaynaklar
Madde hakkında nasıl tartışırım? Tartışma sayfasını kullanın
Bir madde için yapıcı eleştiri nasıl yapılır? Tavsiye
Bir kullanıcı ile sorunum var. Ne yapmalıyım? Nezaket (saldırı yasaktır) ve Sorun çözümü

Kolay gelsin... --'''MEOGLOBAL''' (mesaj) 23:44, 15 Nisan 2012 (UTC)

Arama Algoritmaları[kaynağı değiştir]

Yüklediğiniz dosyanın tam adı nedir acaba. Ayrıca gördüğünüz bilgi yanlışlarını direk düzeltin. <ref>siteismi.com/ </ref> şeklinde kaynak da gösterebilirsiniz. Kolay gelsin '''MEOGLOBAL''' (mesaj) 00:41, 17 Nisan 2012 (UTC)

Arama Algoritmaları[kaynağı değiştir]

Merhaba Rapsar, Arama algoritmaları başlığındaki sadece ağaç üzerinde arama anlamına gelen DFS ve BFS başlıklarına graf üzerinde aramayı da açıklayan resim ve açıklama eklemiştim ancak sanırım geri almışsınız, acaba eklemede bir hata mı var? Ekleme geçmişte geri alınmış olarak görülüyor. Shedai (mesaj) 01:46, 17 Nisan 2012 (UTC) Teşekkürler

Merhabalar. Aşağıya eklediğiniz bağlantı ansiklopedik olarak güvenilir değil gördüğüm kadarıyla. Vikipedi benzeri, blog benzeri herkesin değiştirebileceği bir bir yer. Ek olarak eklediğiniz metinde kullandığınız üslup ve ifadeler ("Arana düğümün başlangıca uzak olması durumunda, hedefe ulaşmadan önce bütün grafı dolaşmak zorunda olması gibi bir dezavantajı vardır" gibi) hem ansiklopedik ifadeden uzak hem de kişisel yorum içeriyor (evrensel değil) gibi geldi. Yaptığınız değişikliklerde bu gibi noktalara dikkat ederseniz onaylamada bir sıkıntı olmayacaktır. Sorunuz varsa başka sorabilirsiniz. İyi günler.--RapsarEfendim? 08:51, 17 Nisan 2012 (UTC)

Weka[kaynağı değiştir]

Merhaba, Weka başlıklı maddeyi henüz tamamlamadan kaydetmiştim (benim hatam). Maddeyi "kayda değer" hale getirdiğimi düşünüyorum. En azından en:Weka (machine learning) maddesinden daha kapsamlı hale geldi. Yeniden değerlendirirseniz sevirim. Yanlışlık için de özür dilerim.Bu imzasız yazı Shedai (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhabalar, madde onaylanmıştır. İyi çalışmalar.. --Garbino ileti 12:49, 6 Temmuz 2013 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Citation Barnstar Hires.png Kaynak Yıldızı
Türkçe kaynağın yok denecek kadar az olduğu bu madde için teşekkürler. Drrekes (mesaj) 21:25, 13 Haziran 2014 (UTC)

Hoş geldiniz Shedai![kaynağı değiştir]

Vikipedi
Vikipe-tan

Davet..
Gelin bize; bilgiye destek verin!

Maddeler üzerinde düzeltme yapmanız dikkatimizi çekti. Vikipedi, sizin ve bizim gibi gönüllü kullanıcıların katkılarıyla gelişen bir "özgür ansiklopedidir". Ancak sistemimizin yapısı gereği, kayıtlı kullanıcı olsun ya da olmasın, her isteyenin kurallar çerçevesinde dilediği değişikliği yapması olasıdır.

Bu durum; vandalizm amaçlı yıkıcı değişikliklerin yanı sıra, deneme amaçlı değişiklikleri de gündeme getirerek; maddelerin yapılarının bozulmasına yol açabilmekte. Bunları düzeltmek de yine biz kullanıcılara düşüyor. Vikipedi'nin yeni son değişiklikler devriyelerine gereksinimi var; bize katılmayı düşünürseniz, bilgiye ücretsiz ulaşmanın gelişimine yararınız dokunacaktır. Ayrıntılı bilgi almak için buraya bakabilir ya da size bu iletiyi yollayan kişi ile bağlantı kurabilirsiniz. Yardımlarınız için teşekkürler.

Gönüllü kullanıcıların katkılarıyla bilgiye ücretsiz erişilmesini sağlayan özgür ansiklopedi Vikipedi'ye destek olun, sevgiler. - Mavrikantmsj 08:28, 19 Aralık 2014 (UTC)

Devriye Yetkisi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Devriye yetkinizi tanımladım. Vikipedi'de vandalizme karşı uğraşımıza hoşgeldiniz :) --Khutuckmsj 19:02, 22 Aralık 2014 (UTC)

Tebrikler[kaynağı değiştir]

Yeni devriyelik görevinizde başarılar. Görevinize başlaman önce birkaç hatırlatma yapmak istiyorum. Öncelikle aşağıdaki yönerge ve politikaları tekrardan okumanız sizin için faydalı olabilir:

Bunlarla ilgili anlamadığınız herhangi bir yer varsa bana, herhangi bir devriye ya da hizmetli arkadaşımıza sorabilirsiniz. Size yardım etmekten zevk duyarız.

Şimdi buraya kadar her şeyi anladıysanız 48 güne kadar bekleyen tam 4.042 maddeyi Özel:BekleyenDeğişiklikler sayfasından incelemeye başlayabilirsiniz. Özel:Doğrulamaİstatistikleri sayfasından çalışkan devriye arkadaşlarımızı görebilirsiniz. Her değişliği kabul etmek ya da reddetmek zorunda değilsiz. Anlamadığınız emin olamadığınız bir değişliği pas geçiniz. Böylece konunun uzmanın bir arkadaşımız ilgilenebilir. Özel:Tercihler#mw-prefsection-gadgets sayfasında işinizi kolaylaştırabilicek bazı küçük programlar var. Gerekçe yardımcısı bunların olmazsa olması :)

Eskiden beri bekleyen değişiklikleri incelemek dışında yeni değişiklerinide canlı olarak takip edebilir ve kontrol edebilirsiniz. Vikipedi:Huggle programı bunu yapmanızın en kolay yolu. Program değişiliği geri aldığınızda kullanıcıya uygun bir uyarı mesajı da gönderiyor. Olumlu değişilik yapanlara ise hoş geldiniz mesajı gönderiyor. "Patroling" yani devriyelik özelliği çalışmıyor. Değişliği olumlu olarak onaylarsanız bu Vikipedi'yi etkilemiyor. Tarayıcıdan girip onaylamanız gerekiyor. Yakın zamanda bu da düzelir diye umuyorum. En güzel programda sag alt taraftan açık olan kullanıcılar ile chat yapabiliyorsunuz :)

Çok konuştum biliyorum. Haydin kolay gelsin. :) --Mavrikantmsj 20:31, 22 Aralık 2014 (UTC)

Bilgilendirme[kaynağı değiştir]

Fenerli1978Buyrun beniiiim? 14:40, 5 Eylül 2015 (UTC)