Kullanıcı mesaj:Platypus/2007

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Şablon:2. Lig[kaynağı değiştir]

Sallapatias, Şablon:2. Lig yaptım ben fakat yazıları çok büyük şunu ayarlamayı biliyor musun?----Serkansporfcmesaj 18:29, 2 Ocak 2007 (UTC)

 • İlk şablon güzeldi diyosan onu kullanalım o zaman.----Serkansporfcmesaj 10:12, 3 Ocak 2007 (UTC)

Ekran büyümesi[kaynağı değiştir]

CTRL ve + tuşlarına aynı anda basmış olabilirsin. CTRL ve - 'ye basarsan düzelecektir böyle bir durumda. Eğer sadece tarayıcı penceren değil, tüm ekran büyüdüyse (aşağıdaki başlat çubuğu da dahil olmak üzere), bu durumda ekran çözünürlüğün değişmiştir. Masaüstüne sağ tuşla tıklayıp Özellikler dersen, sonra da Ayarlar'dan çözünürlüğü yükseltirsen (1024 * 768 yeterli) sorun çözülür.

Bu arada eklediğin logolara {{Logo-Spor}} etiketini ekle lütfen, tek tek düzeltmem gerekiyor yoksa.

Sevgiler

Vito Genovese 11:07, 3 Ocak 2007 (UTC)


Sadece tarayıcındaki karakterler büyüdü yani? CTRL ve - 'ye aynı anda basmamış olabilir misin? Bu durumda düzelmesi gerekir genelde. Diğer bir çözüm olarak tarayıcını kapatıp açabilirsin. Bu da sorunu çözecektir.

Vito Genovese 11:16, 3 Ocak 2007 (UTC)


Şu an farkettim ki, ben Firefox'u baz alarak konuşuyorum. Senin Internet Explorer kullanıyor olma ihtimalin de gözardı edilemeyecek kadar yüksek.

Eğer öyleyse, üstteki sekmelerden Görünüm'ü aç, ordan Metin boyutu'ndan çeşitli metin boyutlarından birini seç, genelde Orta iyidir.

Vito Genovese 11:31, 3 Ocak 2007 (UTC)

mail adresi[kaynağı değiştir]

Sevgili Hamdi; bana mail adresini gönderir misin? fcserkanspor@yahoo.com benimkisi ----Serkansporfcmesaj 21:22, 11 Ocak 2007 (UTC)

Kolay gelsin. Ama çok geç biz portalı açtık bir kere:-))--Atacameñoileti 22:06, 19 Ocak 2007 (UTC)

Lev Yaşin[kaynağı değiştir]

İlk fırsatta bakmaya çalışayım Hamdi. Biraz yoğunum bu aralar, gecikebilir o yüzden.

Sevgiler

Vito Genovese 19:51, 22 Ocak 2007 (UTC)

Aktiflik[kaynağı değiştir]

Merhaba Hamdi,

Aktiflik pasiflik biraz subjektif kavramlar aslına bakarsan, çoğu yerde ayda 500 kullanıcı yapan kullanıcılar aktif olarak kabul edilirken ayda 2500 civari değişiklik yapan Uğur veya Deniz gibi kullanıcılara hiperaktif dememiz gerekiyor bu durumda. Yani bunun net bir ölçütü yok. Siteye uzun süredir uğramamış kişiler için aktif değil diyebiliriz bana kalırsa, hatta yönetici listesinde böyle bir uygulama mevcut, yetkilerini kullanmayan yöneticiler için bir pasif altbaşlığı açılmış.

Umarım anlatmak istediğini doğru anlamışımdır.

Sevgiler

Vito Genovese 13:19, 30 Ocak 2007 (UTC)

:)[kaynağı değiştir]

Merhaba Sallapattias,

Gabriel Heinze maddesi konusunda tabii ki sana yardımcı olurum. Bundan sonra tamamlayamadığın İngilizce çevirilerde bana hiç çekinmeden başvurabilirsin. Zamanım olduğu sürece sana yardımcı olmaya çalışırım. Bana bu konuda güvendiğin için de ayrıca teşekkür ederim.

Sevgiler, YiiD 20:38, 1 Şubat 2007 (UTC)

Kalan iki tümceyi ben hallettim. Kolay gelsin. Ayrıca rahatsızlık ne demek? Benim için buraya katkı yapmak bir mutluluk. YiiD 23:55, 1 Şubat 2007 (UTC)

Tabii yardımcı olurum. Evde sıkıntıdan patlayacağım zaten. YiiD 11:30, 5 Şubat 2007 (UTC)

İkinci maddeni de dün bitirdim ama buraya yazmayı unutmuşum. Kolay gelsin.YiiD 17:18, 6 Şubat 2007 (UTC)

Vikipedi'ya biraz uzun bir aradan sonra geri dönebildim. 50000inci maddenin şerefine Lev Yaşin ve Empoli maddelerini tamamlamış bulunmaktayım. Bundan sonra da madde yollayabilirsin bana, ama üniversite başladığı için Vikipedi ile pek yakından ilgilenemeyeceğim. Araya sıkıştırdıkça ilgilenmeye çalışıyorum.

Kolay gelsin. YiiD 10:13, 13 Mart 2007 (UTC)

Spam filtresi[kaynağı değiştir]

Merhaba Hamdi,

Yaşadığın sorunun nedeni şu. Wikimedia projeleri arasındaki koordinasyonun sağlandığı Meta'da dış bağlantı yoluyla reklam yapılmasını engellemek için bir liste tutuluyor, ismi Spam blacklist. Bu listeye eklenen adresleri Wikimedia Vakfı projelerinde hiç bir sayfaya ekleyemiyorsun.

Man Utd sayfasında da şu an kara listede olan bir bağlantı var. manutd-clip.blogspot.com sitenin adı. Bu siteyi maddeden çıkartmadığın sürece sayfayı kaydetmene asla izin vermeyecektir. Bu nedenle maddeyi çıkart, sonra da rahat rahat değişikliğini yap derim.

Ben de çıkartabilirim elbette ama kendin yaparsan daha iyi olur sanırım.

Sevgiler

Vito Genovese 22:06, 1 Şubat 2007 (UTC)

Yeni Türkçe projeler[kaynağı değiştir]

Merhaba Hamdi,

Buradan konuyla ilgili yakın zamanlı bir tartışmayı okuyabilirsin.

Kısacası sorunun insan gücü eksikliği olduğunu söyleyebilirim. Yarım yamalak bırakılacak yeni bir projeye pek ihtiyacımız olduğunu sanmıyorum şu aşamada.

Vito Genovese 22:49, 2 Şubat 2007 (UTC)


Meta üzerinden başvuru yapılıyor ve duruma göre test projesi açılıyor. Bu test projesinde 5 katılımcı aktif bir biçimde ve düzenli olarak belli bir süre katkıda bulunurlarsa proje açılıyor. Sonra o 5 kişinin hevesi kaçıyor, o proje hayalet proje oluyor, vatan millet kurtuluyor.

Vito Genovese 15:38, 3 Şubat 2007 (UTC)

Karadağ Milli Futbol Takımı[kaynağı değiştir]

Sevgili Sallapatitas mesajını yeni gördüm

şehir dışındayım ayın 10 unda (şubat :) geri döneceğim ve maddeyi çevirmeye başlayabilirim
şu an oturum açamıyorum, kendine iyi bak. Burak Onurlu 00,51 - 05,02,2007

:)[kaynağı değiştir]

dostum benim sözlüğe eklediklerimi kendi adına yazmasan tam süper olacak... örnek: rukiye, darüşşifa--Ddenkel 06:49, 7 Şubat 2007 (UTC)

tamamdır. teşekkürler ve kolay gelsin..--Ddenkel 16:36, 7 Şubat 2007 (UTC)
sevgili dostum beni yanlış anladın sanırım. ben seninle herhangi bir rekabette değilim. benim eklenti sayımı arttırmışsın. gerek yok. umarım bu sefer doğru anlaşıldım...umarım tüm maddeler aktarılır da işimiz biter:)... tekrardan kolay gelsin--Ddenkel 19:25, 7 Şubat 2007 (UTC)

Koruma[kaynağı değiştir]

Merhaba Hamdi,

Koruma işlemleri VP:KP ve VP:YKP politikalarına göre yapılıyor. Bir kez vandalizme uğradı diye maddeyi kitlemenin pek gereği yok zaten.

Sevgiler

Vito Genovese 22:11, 8 Şubat 2007 (UTC)

Iskocya[kaynağı değiştir]

Merhaba Hamdi. Iskocya gayet guzeldi, neden Scottish oldu? - Erhan 17:18, 12 Şubat 2007 (UTC)

Vikihaber[kaynağı değiştir]

Ben Sallapattias. Nerval bir ara VikiHayat gazetesini çıkarmış. Bence gazete fikri çok hoş ama neden bizim bir Türkçe Vikihaberimiz yok? Bence Türkçe Vikihaber'i kursak Türkçe Vikipedi için daha faydalı olur diye düşünüyorum. Siz de yönetici olduğunuz için konuyu sizinle paylaşmak istedim.

Saygılar, Sallapattias 2 Şubat 2007 19:34 (UTC)

Merhabalar,

Geç cevap verdiğim için kusura bakmayın, bugünlerde elimde olmayan sebeplerden dolayı çok fazla aktif olamıyorum. Vikipedi'nin tanıtımına katkısı olacak har türlü fikre açığım, fakat bu türde başlatılan tüm girişimlerin yarım kalması insanı tereddütte bırakıyor. Bu türde mevcut projelerin devam etmesi ve eğer gerekiyorsa yenilerinin başlatılarak devamının sağlanması için bu işle uğraşmak isteyen gönüllü kişilerin ekip çalışması yapması gerektiğini düşünüyorum. Bu yönde çalışan diğer vikipedistlerle bu tür oluşumlar sağlanabilir. Yinede söylediğim gibi başlatmak çok önemli değil, devamlılığı sağlamak daha önemli. Tşk.

Saygılar, --renegademsj 07:06, 14 Şubat 2007 (UTC)

Teşekkürler[kaynağı değiştir]

Bir Sakarya'lı ve sporsever olarak, daha tamamlanmadan Sakaryaspor Portalı için teşekkür ederim. Elimden geldiği kadar destek olmaya çalışacağım. Bu arda renkler yeşil, siyah ve beyaz ağırlık olsa daha güzel olmaz mı :)--Math34 19:32, 1 Nisan 2007 (UTC)

Soru[kaynağı değiştir]

Neden VikiHaber fikrin hayata gecmedi hala?--AcikHaber 17:49, 9 Nisan 2007 (UTC)

Çeviriler[kaynağı değiştir]

Son yolladığın madde iyi geldi. Ben de uzun süredir bir şeyler yapmadım diye hayıflanıyordum. Arada bir yollayabilirsin, ben boş vaktim olduğu zaman bakıyorum.YiiD 21:20, 27 Nisan 2007 (UTC)

Bahreyn Grand Prix'inin maddesini çevirdim. Sen yollamaya devam edebilirsin. Kolay gelsin.YiiD 13:22, 18 Haziran 2007 (UTC)

VikiHayat Ocak-Şubat-Mart 2007

VikiHayat Ocak-Şubat-Mart 2007 sayısı

VikiHayat
Üç Aylık VikiGazeteYıl 2, Sayı 2 Ocak-Şubat-Mart 2007 Vikipedi:VikiHayat

VikiHayat'ın ikinci sayısı herkese merhaba.
VikiHayat başta Vikipedi olmak üzere tüm kardeş projelerde olan gelişmeleri anlatan VikiGazete'dir. İlk sayısında 2006 yılı bazında çıkan VikiHayat bu sayısında 2007'nin ilk üç ayı yani Ocak-Şubat-Mart ayları ile karşınızda. Gazete aboneliği için isminizi bu bölümüne yazdırmanız yeterli. Ayrıca tüm tenkit, görüş ve övgülerinizi Vikipedi tartışma:VikiHayat sayfasında belirtebilirsiniz. Bu arada Nevruz Bayramı'nızı ve Mevlid Kandili'nizi kutlar hayırlara vesile olasını temenni ederiz. Gelecek sayıda görüşmek üzere.


VikiHaberler

Vikipedi
Portallar


VikiProjeler


Diğer

 • 12 Ocak - Seçkin içerik Vito Genovese tarafından hazırlandı.
 • 22 Ocak - Seçkin maddeler devreye girdi.
 • 22 Ocak - Seçkin resimler devreye girdi.
 • 22 Ocak - Seçkin listeler devreye girdi.
 • 22 Ocak - Vikipedi, Altın Örümcek 2006 "En İyi İçerik" ödülünün sahibi oldu.
 • 4 Şubat - Vikipedi 45,000 maddeye ulaştı. (45,000. madde Celal Atik)
 • 9 Mart - Vikipedi 50,000 maddeye ulaştı. (50,000. madde Bonifacius)
 • 14 Mart - Vikipedi tüm Vikipediler arasında 24.lüğe yükseldi.
 • 19 Mart - Vikipedi 55,000 maddeye ulaştı ve vikipediler arasında ilk 20 arasına girdi.
 • 31 Mart - Vikipedi 60,000 maddeye ulaştı. (60,000. madde Karanfil Devrimi)


Seçkin İçerik


Haftanın İşbirliği


Kardeş ProjelerBaşvurular

Yöneticilik

Kendilerini yeni görevleri sebebiyle kutlar, tebrik ederiz. Bozuk yönlendirmelerde kaybolmamaları, inatçı trollerle cesurca savaşmaları, sakar vandalların geride bıraktıklarını usanmadan toplamaları ve ne olursa olsun soğuk kanlılığını koruyup güler yüzle yardım isteyenlerin yardımına koşmaları dileklerimizle!

Maalesef gerekli olan yüzde sağlanamadı. Fakat müthiş katkılarına kullanıcı olarak da devam etmeleri dileklerimizle!
Absar tarafından hazırlanmıştır.

Adil kullanım[kaynağı değiştir]

Merhabalar.Portal:Sakaryaspor sayfasında adil kullanım resimleri bulunmakta ancak bu lisansa sahip resimler sadece maddelerde kullanılabilir.bkz:VP:AKP madde 9) buna göre resimleri çıkarmanızı rica edeceğim.İyi çalışmalar.--Machiavelli' msj 17:07, 20 Mayıs 2007 (UTC)

Merhabalar Telifli olan resimlerin telif etiketini değiştirmekle resmin gerçek telif durumu değişmiyor.Yani oraya göbl yazsanızda resim hala teliflidir.Lütfen resimleri yanlış etiketler yerleştirmeyelim.Resimleri portaldan çıkarmanız gerekmektedir.Saygılar.--Machiavelli' msj 18:31, 20 Mayıs 2007 (UTC)
Aslında değiştirilebilecek birşey yok.Adil kullanım resimleri teliflidir.Sadece adil kullanım doktrinine ve ABD telif yasalarına uygun şekilde uyarlanmış VP:AKP'ye uygun kriterlerdeyse ve uygun şekildeyse kullanılabilir.Bu politikanın 9 maddesine göre bu telifli resimler maddeler dışında hiçbir yerde kullanılamaz.Fenerbahçe portalınıda siz açmışsınız sanırım oradakilerinde çıkması gerekecek.--Machiavelli' msj 18:58, 20 Mayıs 2007 (UTC)

1958 FIFA Dünya Kupası Kadroları[kaynağı değiştir]

Merhaba, 1958 FIFA Dünya Kupası Kadroları maddesini açmış olan kullanıcı olarak maddede yer alan kadrodan emin misiniz? 1958 FIFA Kupası demesine rağmen 1980'lerde doğmuş Alman futbolcuları da yer almakta. Kolay gelsin, --Bahar (yine ben!) 17:49, 13 Haziran 2007 (UTC)


Eğer öyleyse sorun yok demektir, yalnız bu karışıklık yaratabilecek durum en kısa sürede giderilmelidir diye düşünüyorum ben. --Bahar (yine ben!) 12:35, 15 Haziran 2007 (UTC)

İstanbul Buluşması[kaynağı değiştir]

İstanbul buluşmasını 7 Temmuz Cumartesi günü Saat 14:00'te Taksim'de AKM'nin yanındaki Gezi pastanesinde yapmayı planlıyoruz, gelirsen bizi mes'ud edersin :) --Crystal ksmiletris.pngmaderibeyzamsj 08:57, 21 Haziran 2007 (UTC)

Çeviri[kaynağı değiştir]

Kolay gelsin Sallapattias. Amerikan çitası sayfasının çevirisi uzun zamandır yarım kalmış. Belki çeviriyi tamamlamak istersin, ya da çevirmediğin kısımları sayfadan silmek istersin diye bu mesajı yazıyorum. Teşekkürler --Pinar 11:20, 26 Haziran 2007 (UTC)


Milletvekilleri[kaynağı değiştir]

Selam Sallapattias. Milletvekilli listelerini girdiğini görüyorum. Yalnız bunları ayrı sayfalarda değil tek bir sayfada yapsak daha derli toplu olur. zaten çoğu yerde 3-5 milletvekili var. 60. Dönem Türkiye Cumhuriyeti Milletvekilleri gibi bir sayfa daha geniş içerikli olur bence. Sen ne dersin? --Sophia 16:02, 4 Ağustos 2007 (UTC)

Haftanın işbirliği projesine davet[kaynağı değiştir]

Bu haftanın işbirliği projesi için katılım çağrısıdır.


Vikipedi'de yapılacak düzenlemeler için insan gücüne ihtiyacımız var.
Lütfen → bu ← projeye katılarak bize yardımcı olun.

Adlandırma[kaynağı değiştir]

Sevgili Sallapattias Milletvekili seçimlerinin sonuçlarını giriyorsun, eline sağlık, ancak genelde isimlendirme 1999, 2002 Milletvekilleri değil dönemlere göredir. Bunların değiştirilmesi iyi olur kanaatindeyim. Kolay gelsin.--beyazkaranlık 19:41, 5 Ağustos 2007 (UTC)

MEY[kaynağı değiştir]

Merhaba Sallapattias, TBMM 23. Dönem Milletvekilleri listesi'nde Mustafa Erdoğan Yetenç'in ismini eklemişsin. Zaten o listede aynı kişinin ismi yeralıyor. --Martianmister 13:28, 10 Ağustos 2007 (UTC)

Teşekkürler[kaynağı değiştir]

Sallapattias çok teşekkür ederim. Ben de Vikiproje spora üye olduğum için mutluluk duyuyorum. Umarım hep birlikte spor portalını muhteşem hale getireceğiz. --Ut94 10:35, 21 Ağustos 2007 (UTC)

Kullanıcı adı değiştirme[kaynağı değiştir]

Selamlar.Şu sayfaya bir gözatıp yorumunu yazarmısın.Selamlar.Sağlamcıileti 08:25, 25 Ağustos 2007 (UTC)

Mrb[kaynağı değiştir]

İstanbul'u sevmeyenler içim "malesef istanbulda yaşıyor" diye bir şablon vardı. Onu kullanabilirler. Kalsın derim.

Smiley.svgkızılsungur® 17:30, 31 Ağustos 2007 (UTC)

Aslında kullanıcı şablonların tarafsızlıkla alâkası yok. Çoğu öznel zaten. "şunu seviyor bunu sevmiyor" gibisinden bir sürü şablon bulabilirsin. Yine de şablondan hoşlanmazdan değiştirebilirsin. Çünkü bir daha değiştirmeyeceğim. Rahatsız olan tek bir kişi bile varsa şablonu eski hâline getirebilir düşüncesi ile değiştirdim. İstanbul'da yaşamaktan hoşlanmıyorsanız şu şablona bakabilirsiniz: Şablon:Kullanıcı m-34

İyi çalışmalar

SmallStellatedDodecahedron.gifkızılsungur® 18:57, 31 Ağustos 2007 (UTC)

XD[kaynağı değiştir]

Mrb,

Yöneticiliğe aday oldum. Seçilirsem daha güzel bir Sünger Bob resmi yapacağım.

Oyunuzu bekliyorum.

SmallStellatedDodecahedron.gifkızılsungur® 00:29, 2 Eylül 2007 (UTC)

MSN[kaynağı değiştir]

MSN'e eklersen sevinirim :) kutuksson@yahoo.com Khutuckmsj 21:28, 2 Eylül 2007 (UTC)

Teşekkür[kaynağı değiştir]

Merhaba Sallapattias. Yöneticilik konusundaki desteğin için teşekkür ederim. Filanca 18:29, 4 Eylül 2007 (UTC)

Teşekkür 2[kaynağı değiştir]

Sallapatias, UEFA Şampiyonlar Ligini Yayınlayan Kanalların Listesi maddesini düzenlediğin için teşekkür ederim. Düzenlemeye vaktim olmamıştı. Teşekkür ederim.

.----Striker buz matrixmesaj 14:29, 6 Eylül 2007 (GMT+2)

 • selam, metal düzeltmiş pavarotti'yi. teşekkürler.. --kibelemesaj 07:37, 7 Eylül 2007 (UTC)

İşler[kaynağı değiştir]

Sallapattias veya Hasan, seninde uzmanlık alanın futbol,benimde. Bende senin yaptığın tür işleri yapıyorum. Seninle birlikte çalışırsak yapabiliriz birşeyler. Bana msj çek.


Striker buz matrix 12:05, 16 Eylül 2007 (UTC)

İstek[kaynağı değiştir]

Kolay gelsin Sallapattias. Madde isteklerinde FIFA Dünya Kulüpler Şampiyonası'nı istemişler. Acaba bizde başka bir başlıkla bu madde var mı? Emin olmadığım için danışmak istedim. Teşekkürler --Pinar 15:07, 23 Eylül 2007 (UTC)

 • Kullanıcı isim değişikliğiniz gerçekleştirildi. İyi çalışmalar ! --Mskyrider ileti 17:40, 28 Eylül 2007 (UTC)

Portallar[kaynağı değiştir]

Merhaba Hmd92. 2 gün önce birçok portalın 2 aydan fazla zamandır güncellenmediğini gördüm ve VP:HS gereğince bu portalları silmeye başladım. Aralarında benim de açmış olduğum Tarih portalı da vardı. Fenerbahçe ve Sakaryaspor portalının üzerinde çok emek harcandığını biliyorum ama:

 • Portal:Fenerbahçe 19 Temmuz 2007
 • Portal:Fenerbahçe/Ayın maddesi 3 Haziran 2007
 • Portal:Fenerbahçe/Bunları biliyor musunuz? 17 Temmuz 2007
 • Portal:Fenerbahçe/Haberler 6 Şubat 2007
 • Portal:Fenerbahçe/Haftanın resmi 5 Mayıs 2007
 • Portal:Fenerbahçe/Kategoriler 20 Ocak 2007
 • Portal:Sakaryaspor 19 Temmuz 2007
 • Portal:Sakaryaspor/Gündemdeki madde 21 Mayıs 2007
 • Portal:Sakaryaspor/Gündemdeki resim 22 Mayıs 2007
 • Portal:Sakaryaspor/Bunları biliyor muydunuz 6 Haziran 2007
 • Portal:Sakaryaspor/Kategoriler 2 Nisan 2007
 • Portal:Sakaryaspor/Son lig maçı 5 Eylül 2007
 • Portal:Sakaryaspor/Yapabilecekleriniz 2 Nisan 2007
 • Portal:Sakaryaspor/Gündemdeki eski oyuncu 21 Mayıs 2007

tarihinden beri güncellenmemiş. 5 Eylül 2007 tarihinde yapılan değişiklik hariç portalların diğer önemli sayfalarının uzun zamandır güncellenmediği için yeterli derecede aktif olmadıkları sonucuna vardım. Diğer portalları silinen arkadaşlara söylediğim gibi portallar bir kişinin altından kalkabileceği işler değil çünkü her vakit Vikipedi'de olamayabiliyorsunuz. Bu nedenle ekip halinde bir çalışma ortamı yaratılmasını ve portalların zaman içinde unutulmamasını teşvik etmek için bu silme işlemlerini gerçekleştiriyorum. Portalları yeniden açabilirsiniz ve isterseniz sildiklerimi geri getirebilirim ama önce Vikipedi:Portal sayfasında belirtilen teklif prosedürünü yerine getirmelisiniz. Teşekkürler --Pinar 05:59, 7 Ekim 2007 (UTC)

 • Rica ederim. Spor portalı gözlemlediğim kadarıyla en aktif portalımız. Bunda büyük bir payın size ait olduğunu bildiğim için sizi tebrik ederim. Umarım diğer portallara da topluluğumuz sahip çıkar --Pinar 06:11, 7 Ekim 2007 (UTC)
 • Tekrar merhaba. Portal:Fenerbahçe'yi yeniden açtığınızı görüyorum. Mart 2007'den bu yana açılan portallar için Vikipedi:Portal/Teklifler prosedürünü takip ediyoruz. Hem portala ne kadar istek olduğunu hem de portala katılımcı toplamak için faydalı bir oylama olabilir. Dolayısıyla Portal:Fenerbahçe'nin de teklif edilmesi gerekiyor. 1 hafta içinde teklifi destekleyen birkaç kişi olursa teklifin kabul edildiğini varsayabilirsiniz. İyi çalışmalar --Pinar 09:24, 7 Ekim 2007 (UTC)


Ha evet, ben GMT'ye göre yani Greenwich saatine göre yazıyorum UTC ye göre değil. Bir de Sallapattias ismi güzeldi neden değiştirdinizki ? --SBM 19:19, 7 Ekim 2007 (GMT+2)

Şeker Bayramı'nızı en içten dileklerimle kutlarım. Sevgilerimle, --Animated flower.GIFBahar (yine ben, Vikikardeşiniz!) 14:44, 11 Ekim 2007 (UTC)
Yöresel yemeğimiz, bayrama uygun olmasa da elimden gelen bu

İyi Bayramlar[kaynağı değiştir]

Ben sizden önce davranayım dedim :-). Size tatlı ikram edemiyorum ama Iğdır yöresinin yemeği olan Kuymağı armağan ediyorum.--Sabri76mesaj 17:36, 11 Ekim 2007 (UTC)


Bayramınız kutlu olsun[kaynağı değiştir]

Vikipedideki evime sevgi dolu içtenliklerinizle bayram ziyaretine geldiniz. Bende size elim boş gelmedim. Bayramınızı kutluyor ve esenlikler diliyorum. SBM (10:15 GMT +2 Bayramın 1.günü)

Kurban bayramınız kutlu olsun. Kullanıcı:Striker buz matrix

Tebrik[kaynağı değiştir]

Duaların kabul, Ramazan Bayramı'n mübarek olsun.Bu çikolatalar benden sana armağan olsun...

Emre 15.00, 12 Ekim 2007 (UTC+3)

Önemli Çağrı[kaynağı değiştir]

Flag of Turkey.svg


Ülkemizin en önemli değerlerinden biri daha olan, Millî Takımımızın vikipedide kurulmuş ve arkasında büyük emekler olan poortalını geliştirmek için gönüllü olanlar bu şablonda listelenmektedir. Bu portala yetersizinden yeterli olsun ufacık katkı bile doldurmuş olan kullanıcılar isimlerini yazabilirler. Yani demek istediğim Portal:Türkiye Millî Futbol Takımı'nı geliştirmek için sizde üye olun. Size sadece çağrıdır bu. Asla zorlanma yoktur. Bu zor dönemde (özellikle Avrupa Şampiyonasına gitmek için) bizimde bir nebze katkımız olsun. Saygılar.

 • SBM 20 Ekim 2007 11:33
Ben de yarıyıl tatilinde Spor portalına üye olacağımda dikkat ettim portaldakilerin çoğu şu sıralar çalışmıyor. Bunu neye bağlıyorsun?--Peace.gifSabrican76ileti 20:07, 20 Ekim 2007 (UTC)

İyi günler[kaynağı değiştir]

Portaldaki haberler bölümünü silmemin nedeni oranın işletilemeyeceği.Eğer bir şey yapılacaksa ve bir madde sürekli güncel kalacaksa bu maddeye tek kişi değil çok kişi bakmalı--Kızıl Şaman 10:08, 4 Kasım 2007 (UTC)

Bir Hatırlatma[kaynağı değiştir]

Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig 2007-2008 Sezonu maddesinde hata yaptın bir Bakırköylü olarak Bakırköyspor'un kesinlikle amatör lige düştüğünü biliyorum...--Peace.gifSabrican76ileti 17:23, 11 Kasım 2007 (UTC)

Finlandiya Bağımsızlık Savaşı[kaynağı değiştir]

Merhaba. Büyük desteklerinizin olduğu Finlandiya Bağımsızlık Savaşı maddesi SM'ye bir adım kala çevirisi bırakıldı. Lütfen çevirinin bitmesine yardımcı olun!. İyi akşamlar.--Tuz 15:21, 18 Kasım 2007 (UTC)

sen de saol=)[kaynağı değiştir]

Ben de uzun süredir bu işi yapmak istiyordum zaten...=) İyi çalışmalar..--Ut94 17:13, 20 Kasım 2007 (UTC)

Kurban bayramınız mübarek olsun(Dedemin inekleri.)--Peace.gifSαвяι¢αи76ileti 21:17, 20 Aralık 2007 (UTC)

Teşekkür[kaynağı değiştir]

Yaptığım hatayı gösterdiğiniz için teşekkürler bir daha düşmemeye çalışacağım. İyi çalışmalar. --Ut94 15:27, 22 Kasım 2007 (UTC)

Ana Sayfa[kaynağı değiştir]

Değerli Metal, bugün ne yazık ki usta tiyatrocu ve oyuncu Savaş Dinçel'i kaybettik. Onun adına yazılan maddeyi Ana Sayfa'ya taşıyabilirseniz çok memnun olurum.

Saygılar, Hmd92 08:15, 20 Aralık 2007 (UTC)

Merhaba Hmd92, gördüğüm kadarıyla bir yönetici konuyla ilgilenmiş. İlgi ve dikkatiniz için teşekkürler. --Metal Militia ileti 12:19, 21 Aralık 2007 (UTC)

Teşekkür[kaynağı değiştir]

2000 UEFA Kupası Finali maddesinin kaliteli aday bölümüne verdiğin destek için çok teşekkür ederim. Dediğim gibi, ortak çalışalım seninle Hamdiciğim. Geçen gün UEFA Kupası sezonlarını yazmaya başladım. Yardımcı olursan sevinirim. Birde VP:SMA bölümünde Fatsa, Ordu maddesini incelersen çok sevinirim. Umarım sende beğenirsin. Tekrar teşekkür ederim.

--SBM ileti 10:50, 22 Aralık 2007 (UTC)

Fenerbahçe[kaynağı değiştir]

Fenerbahçeli kullanıcımız; Fenerbahçe Portalımız açılmıştır.Ziyaret edebilirsiniz. Kullanıcı FBH yi {{}} içine aşarak Fenerbahçe haberlerini takip edebilirsiniz.Ayrıca Fenerbahçe Ayın Projesine katkılarınızı bekliyoruz --Kızıl Şaman 14:42, 22 Aralık 2007 (UTC)

World Cup 1958[kaynağı değiştir]

Merak ettiğim bir şey var, sen çok mu ilgilisin bu turnuvaya ? nereye baksam sürekli ordasında :D --SBM ileti 23:18, 22 Aralık 2007 (UTC)

OK[kaynağı değiştir]

Anlayışın için teşekkür ederim. Bir de bak ne diyeceğim, hani takımların şablonlarını yapıyoruz ya, ben yeni stil getirdim onlara, örneğin Barcelonanınkini inceleyip bakabilirsin nasıl yaptığıma. Tamam mı ? yoksa değiştirmesi zor oluyor eskisi gibi olunca:D eyvallah.

--SBM ileti 15:16, 26 Aralık 2007 (UTC)

hamdiciğim, sorun d çubuğunda bir yerlerde onu halledebilirsek sana dönerim zaten daha güzel olur ok mi ? sanmada mutlu seneler :D --SBM ileti 08:27, 30 Aralık 2007 (UTC)