Kullanıcı mesaj:Emrahertr

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Hoş geldin![kaynağı değiştir]

Gönüllü katılımcıların çabalarıyla 250 dilde oluşturulmaya çalışılan ansiklopedinin Türkçe bölümü olan Vikipedi'ye hoş geldin!

Katkıda bulunurken cesur ol! Hadi kolay gelsin. - Yardım gönüllüleri.


VikiÇağrı: Memleketini tanıt![kaynağı değiştir]

Safranbolu Old Government Building and Clock Tower.jpg

Vikipedi'de doğduğun veya oturduğun il, ilçe kasaba ya da köy hakkında bir sayfa var mı diye bir ara... Buldun mu? Bu hâli ile senin memleketine yakışıyor mu, kendine bir sor! Daha anlatılması gereken ne kadar çok şey var değil mi? Eklenmesi gereken nice resim...

Eğer "bu hâli ile benim memleketime yakışmaz" veya "koskoca ansiklopedide nasıl olur da memleketim hakkında madde bulunmaz" diyorsan kolları sıva ve onu sen tanıt! Zannettiğin kadar zor değil. Sadece birkaç biçem kuralına dikkat etmen ve tarafsız, ansiklopedik bir dil kullanman gerek. Safranbolulu arkadaşlar ne güzel derlemişler, sen neden yapamayasın?

İlk adımlar[kaynağı değiştir]

Menemen.jpg

İlk önce bir miktar bilgi topla: Tam olarak nerededir? Nüfusu kaçtır? Tarihi nasıldır, bu yerleşim yerini kim kurmuştur? Ne üretilir? Görülmesi gereken yerleri nerelerdir, niye ziyaret etmek gerekir? Tarihi eserler ya da doğa güzellikleri var mıdır? Ne yenir, ne içilir, türküleri, öyküleri ve hatta efsaneleri nelerdir? Yaşlılarla konuşup, sözlü tarihe de yer verebilirsin.

Bu bilgileri İnternette de bulabilirsin, ama kesinlikle bulduğun bilgileri kopyalayıp yapıştırma, bilgileri kendi sözlerinle aktar! Yoksa telif hakkı ihlâli olarak silinir.

Biz de görelim![kaynağı değiştir]

Çektiğin resimler varsa bunları Vikipedi'ye yükle, yüklerken bu resmi kamuya bağışladığını açıklayan şablonu ekle: {{KM-Kişisel}} (bunu kopyala yapıştır). "Hakkını helal etmediğin" resimler, telif ihlalinden silinebilir.

Vikipedi:VikiProje Türkiye yerleşim birimleri[kaynağı değiştir]

Türkiye'nin yerleşim birimleri hakkında nasıl katkıda bulunabileceğini buradan daha ayrıntılı öğrenebilirsin. Örneğin; maddede kullanabileceğin şablonlar, sayfanın daha düzgün görünmesini sağlayacaktır, doğru kategoriye eklersen arayanlar daha kolay bulacaktır vb.

Kolay gelsin!


XD[kaynağı değiştir]

Mrb,

Yöneticiliğe aday oldum. Değerli oyunuzu bekliyorum.

Sevgiler

SmallStellatedDodecahedron.gifkızılsungur® 22:19, 1 Eylül 2007 (UTC)

Eksik kaynak ve lisans bilgisi[kaynağı değiştir]

C. Jones msj 10:14, 20 Ağustos 2009 (UTC)

Lütfen maddelere eklenmiş olan şablonları gereği yerine getirilmeden çıkarmayınız.[kaynağı değiştir]

Stop hand nuvola.svg
Lütfen maddelere eklenmiş olan şablonları, gereği yerine getirilmeden çıkarmayınız. Bu davranışınız, vandalizm olarak yorumlanabilir. Unutmayınız ki uyarılara rağmen şablonları kaldırmak bir Vikipedi suçudur ve Vikipedi kuralları (madde 5) gereği engellenebilirsiniz. Teşekkürler, iyi çalışmalar.
C. Jones msj 13:18, 20 Ağustos 2009 (UTC)


Bilgi[kaynağı değiştir]

Selamlar. Maddenin silinmiş sürümüne göz attım. Maddeyi silen hizmetli ile iletişime geçmeniz daha sağlıklı olacaktır. Mesaj sayfası burada İyi çalışmalar. --Eldarion 07:26, 31 Aralık 2009 (UTC)

Tekrar selam. Telif hakkı ile ilgili detaylı bilgiyi bu sayfada bulabilirsiniz. Kolay gelsin. --Eldarion 11:58, 31 Aralık 2009 (UTC)
Merhabalar, öncelikle SDD çalışmalarınız için çok teşekkürler ve elinize sağlık. Yalnız maddelere taslak şablonu ve kategori eklemeden önce telif kontrolünden geçirebilirseniz çok sevinirim. Maddenin bir iki kısmını googleda aratırsanız rahatça telif ihlali var mı yok mu görebilirsiniz. Aksi takdirde gözden kaçabilir telif ihlali. Anlayış göstereceğinizi umuyorum, saygılarımla, iyi çalışmalar--Merube 89msj 15:41, 1 Ocak 2010 (UTC)

Oluşturduğunuz sayfa hızlı silinmeye aday![kaynağı değiştir]

Merhaba Emrahertr,

Oluşturmuş olduğunuz Cebirsel ifade adlı sayfa, Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden m3 uyarınca silinmeye aday gösterilmiştir.

Sayfanın silinmeye neden aday gösterildiği ile ilgili daha fazla bilgi almak için, ilgili kriterde verilen açıklamaları okumanız önerilir.

Bu uyarıyı gördüğünüzde sayfa silinmiş olabilir. Eğer sayfanızı bulamıyorsanız silme kayıtlarını kontrol edebilir ve sayfayı silen hizmetli ile irtibata geçebilirsiniz.

Emrahertr 15:40, 1 Ocak 2010 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]


Sayfaları çevirmeye başlıyorum ama işlerimden dolayı hızlı ilerleyemiyorum. Silinmesi uygunsa silinebilir tabii ki.(NOT: Ben de iyi bir yıl dilerim)Emrahertr 17:46, 1 Ocak 2010 (UTC)

  • Emeğinizin boşa gitmesini istemiyorum; çevirmediğiniz kısımları çıkarın, {{taslak}} şablonu ekleyin, sonra devam edersiniz. Bir de mesajınızı kendi sayfanıza değil, benim sayfama yazın ki görmem tesadüfe kalmasın.  Levent İleti Katkılar   18:42, 1 Ocak 2010 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

[1] adresinde bir fotoğraf var. Bu fotoğraf vikipediye yüklenmek için uygun mudur? Telif ile ilgili bir bilgi bulamadım size danışayım dedim. Şimdiden teşekkürler. Emrahertr 19:29, 2 Ocak 2010 (UTC)

Gösterdiğiniz adreste back tuşuna bastığınızda karşınıza gelen sayfanın en altında "© 2001 Yale University Library" ibaresinin yer aldığını göreceksiniz. Bu demek ki tüm hakları Yale Üniversitesi Kütüphanesi'ne aittir. Belki adil kullanımla kullanılabilirler ama Vikipedi:Adil kullanım politikası sayfasındaki gerekleri yerine getirdiğinden emin olmak lazım. Commonsta serbest telifli sürümleri olabilir, baktınız mı commonsa? Bu arada kütüphanenin telif açıklaması sayfası: [2]. --Merube 89msj 19:37, 2 Ocak 2010 (UTC)

Teşekkür ederim. Sizin gönderdiğiniz copyright sayfasında 'Users of this site may copy content from it without permission (excluding any material for which the Yale University Library does not hold copyright) if the Yale University Library is acknowledged in the copy and the copy is used for educational or not-for-profit purposes.' diyor. Yani, ' bu site kullanıcıları Yalee atıf yapıldığı sürece herhangi bir içeriği izin almaksızın kullanabilirler(ancak Yalein sahip olmadığı copyrightlar hariç)' diyor. O zaman problem yok herhalde bu resmi kullanmaya. Doğru mudur? Emrahertr 19:42, 2 Ocak 2010 (UTC)

Parantez içindeki cümle esas can alıcı nokta Yale Üni. Kütüphanesinin telif hakkına sahip olmadığı materyaller hariç. Bu resmin esas telifi kime ait peki? Bir de cümlenin devamı var acknowledged in the copy and the copy is used for educational or not-for-profit purposes. Adil kullanımla belki. Ancak serbest sürüm bana biraz sorunlu geldi. İsterseniz başka bir kullanıcıdan da fikir alın. Tabi kütüphaneyle iletişime geçip ilgili resim için OTRS yollamalarını da isteyebilirsiniz en temizi. --Merube 89msj 19:48, 2 Ocak 2010 (UTC)
Yani ifli kısmı açıklamak gerekirse Yale kütüphanesinin haberi olması gerekiyor ve bunun eğitim veya kar-amacı gütmeyen kullanımı olması gerekiyor. Kütüphaneye haber verilince serbest kullanım için zaten OTRS ile aynı işi yapmış oluyorsunuz, onayını vikipedinin ileride sorun yaşamaması için sistem bu izin kağıdını saklıyor. Dediğim gibi belki adil kullanım. Serbest telifli içerik bulunamazsa. Saygılarımla, iyi vikilemeler--Merube 89msj 19:55, 2 Ocak 2010 (UTC)

Tekrar merhaba. Bu telif konularında fazla bilgim olmadığından sürekli rahatsız ediyorum. Commons'ta [3] böyle bir fotoğraf var ve kaynak olarak Yale Manuscripts and Archives gösterilmiş, yani şu adres [4]. [5] adresindeki fotoğraf da aynı web sitesinde yer alıyor. Şimdi bu fotoğraf commons'a yüklenip, ilk andığım fotoğrafa benzer biçimde açıklaması yapılsa yine telif sorunu oluyor mu? Emrahertr 20:22, 2 Ocak 2010 (UTC) to January 1, 1923.

Rica ederim, ne rahatsızlığı umarım yardımcı olabiliyorumdur, olabiliyorsam ne mutlu bana. Dediğiniz resim 1923'ten önce üretildiği için artık kamu malı sayılıyor. Yani artık kimsenin malı değil. ABD yasalarına göre 1923'ten önceki tüm resimler için geçerli bu. İlk andığınız fotoğrafın üretim tarihi 1923'ten önce ise tabi aynı lisansları gösterip yapabilirsiniz, ancak 23'ten sonra üretilmiş bir resim ise bu geçerli değil ne yazık ki. Gösterdiğiniz ikinci örnekte Üretim tarihi (Date of Creation) 1895, o nedenle kamu malı olarak commonsa yüklenmiş. İlk gösterdiğiniz fotonun üretim tarihi kaçtı acaba? --Merube 89msj 20:30, 2 Ocak 2010 (UTC)

İlk bahsettiğim fotoğraf için [6] tarih bilgisinin göremedim. [7] adresindeki fotoğraf için ise yaratım tarihi circa(dolayları) 1920 diyor. O halde [8] kullanılabilir durumda öyle mi? Emrahertr 20:36, 2 Ocak 2010 (UTC)

Evet kullanılabilir. Commons'a yüklerken, örnek olarak gösterdiğiniz resim vardı ya 1923'ten önce üretilen, oradaki lisans şablonunu kullanın. Kaynak vs. tamamladığınızda, örnektekine benzer şekilde, işlem tamamdır. Elinize sağlık şimdiden, bir sorun olursa ben buralardayım :). Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sevgiler, iyi vikilemeler--Merube 89msj 20:39, 2 Ocak 2010 (UTC)

Haftanın iş birliği için katılım çağrısı!

Haftanın iş birliği projesine katılarak 100 TL'lik kitap hediye çeki kazanma şansını yakalayın!
2010'un 1. haftası için proje olarak Vikipedi'de yer almayan heykeltıraş maddelerinin açılması ve geliştirilmesi seçilmiştir.
Projeye katılmak için buraya tıklayın.
Bundan sonraki haftalar için bilgi mesajı almak istemiyorsanız lütfen bunu size mesajı atan kullanıcıya bildirin.

--Vito Genovese 20:12, 4 Ocak 2010 (UTC)

Şablon soru[kaynağı değiştir]

Merhaba, Filozof bilgi kutusu şablonunu İngilizceden çevirdim ( Şablon:Filozof bilgi kutusu/doc ve Şablon:Filozof bilgi kutusu) fakat [9] sayfasında Şablon Düğümü diye bir hata veriyor. Nerede hata yaptığımı bulamadım. Kontrol edebilir misiniz? --emrahertrmesaj 16:41, 5 Ocak 2010 (UTC)

Hatamı buldum. Şablon:Filozof bilgi kutusu şeklinde ben bir çevir yapmıştım ama farketmediğim şey daha önce Şablon:Filozoflar bilgi kutusu olarak şablonun yaratılmış olduğuymuş. Sanırım şablonlardan bir tanesinin silinmesi gerekiyor. Kusura bakmayın. --emrahertrmesaj 16:41, 5 Ocak 2010 (UTC)

  • Önemli değil, ben bakarken çözülmüş, çok da anladığım bir konu değildir:) Kolay gelsin, iyi çalışmalar...Vikiçizer 16:43, 5 Ocak 2010 (UTC)
  • Merhaba; sorun değil, birisini sileriz. Hangisini? Bu arada anonim ya da yeni kullanıcıların basit değişiklikleri için anon-vandal şablon/uyarısı değil, "test" şablonunu uygulamak ve kullanıcıyı ürkütmemekte yarar var anımsatmak istedim. Son değişiklikler ve vandalizmle uğraşlarınız için teşekkürler, sevgiler.  Levent İleti Katkılar   17:36, 5 Ocak 2010 (UTC)
  • Uyarı olarak görmeyin, özellikle "anımsatmak" sözcüğünü kullandım. Bunun yanısıra yaptığınız şablonun silinecek olması hevesinizi kırmasın: Benim çok defa başıma geldi; bir madde için 2,30 saat uğraşıp tam kaydedeceğim sırada maddenin varolduğunu görüp yıkıldığım ! olmuştur Face-smile.svg artık önce kontrol ediyorum çok ağzım yandı. Bir de altta fazlasıyla hakkınız olan bir şablon var. Filozofları da şimdilik silmeyelim; iki şablonu karşılaştırıp sizdeki yenilikleri eskisine eklemeye çalışın sonra silelim. Kolay gelsin..  Levent İleti Katkılar   17:45, 5 Ocak 2010 (UTC)


  • İletinizi şimdi görebildim, sitede değildim, beş-on dakika kadar işim var, sonra bakayım yapabilecek miyim?  Levent İleti Katkılar   20:58, 5 Ocak 2010 (UTC)
  • Sorunu anladım ama halletmem için zaman ihtiyaç var, yarın baksam olur mu? (olur, yoruldum biraz sdd'ye bakıcam) Gerçekten geç bile kalmışız sizi SDD ödüllendirmesi için. 'Şöyle bir' baktım, çok yormuşsunuz kendinizi, ellerinize sağlık.  Levent İleti Katkılar   21:09, 5 Ocak 2010 (UTC)
  • Peki o zaman topu size devredeyim: buradan bakıp bulmamız gerekiyor, ben yarından önce bakamam. Dilerseniz başka bir hizmetliye siz söyleyebilirsiniz.  Levent İleti Katkılar   21:16, 5 Ocak 2010 (UTC)

"Constantine Andreou"[kaynağı değiştir]

"Constantine Andreou" sayfasını Vikipedi:İş birliği projesi kapsamında yaratmıştım. Halen sayfayı çevirmekteyim. Sayfaya "çalışma" şablonu eklememin nedeni diğer proje katılımcılarının aynı sayfayı çevirmesinin önüne geçmekti. Haberdar olun istedim.--emrahertrmesaj 18:10, 6 Ocak 2010 (UTC)

Sadece çalışma var şablonu koymak bazen yeterli olmayabilir ve madde silinebilir. En azından 1-2 cümlelik bir paragrafla birlikte açarsanız bu sorunu önleyebilirsiniz. Teşekkürler. --M.M.ileti 18:23, 6 Ocak 2010 (UTC)

Şablon[kaynağı değiştir]

Şablon:HG6 de imza bölümünü -benim imzam var ve gitmiyor- ve sol tarafta çizgi yok. hallederseniz çok güzel olacak! ----GôkTR001 20:55, 6 Ocak 2010 (UTC)

Şablonlar ve doc sayfaları[kaynağı değiştir]

Merhaba, İngilizce'den madde çevirirken referanslarla ayrıca uğraşmak zorunda kaldığımdan "Template:Ref/doc" maddesini Türkçe'ye çevirdim. Vikipedi'de "Şablon:Ref/doc" sayfası mevcut değil ve "Şablon:Ref" sayfası da çok basit. "Şablon:Ref/doc" sayfasını yaratmadan ve "Şablon:Ref" sayfasını buna yönlendirmeden size danışmak istedim. Ne dersiniz, bu sayfayı oluşturayım mı? Şimdiden teşekkürler.--emrahertrmesaj 22:01, 7 Ocak 2010 (UTC)

Merhabalar. Aslında bu doc sayfaları şablonun kullanılmasını anlatmayı amaçlayan, kullanıcıya kolaylık sağlamak amacıyla oluşturulmuş sayfalar. Şablonun fonksiyonlarını yerine getirmiyorlar, tek amaçları mevcut şablonun kullanımını açıklamak. Mesela Şablon:Bilgi Kutusu Albüm/doc, Şablon:Bilimadamı bilgi kutusu/doc. Kısaca şablon sayfaları kodlardan oluşuyor, bu doc sayfaları ise o kodların nasıl kullanılacağını anlatıyor. Yani şablon doc belgesine yönlendirilmemeli. Nasıl kullanılacağını göstermek için biraz önceki örnekleri verdim. Onlardaki gibi belgeleme (doc) sayfası oluşturup, şablona ekleyebilirsiniz. Çok da makbule geçer, şu anki şablon kılavuzu hayli uzun süre önce oluşturulmuş ve büyük ihtimalle o zamanlar doc sayfaları kullanılmadığından bu şekilde yazılmış. Mevcut kılavuz içeriği de doc sayfasına aktarılırsa harika olur. Ayrıca doc belgesine interwiki ve kategori de eklerseniz ayrıca makbule geçer, böylece kategorisiz bir şablon olmamış olur. Şimdiden ellerinize sağlık, böyle bir işe giriştiğiniz için de çok teşekkürler, iyi vikiler, iyi çalışmalar. --Merube 89msj 22:24, 7 Ocak 2010 (UTC)
Sayfaları kaydettim. Umarım olmuştur. Bazı kısımlarını tam olarak çevirmedim ama onları da en kısa zamanda halletmeyi düşünüyorum. İyi geceler. --emrahertrmesaj 22:40, 7 Ocak 2010 (UTC)
Ellerinize sağlık. Olmuş gibi gözüküyor. Bir de şablonun kodları değiştirdiniz mi? Eğer değiştirdiyseniz önbelleği boşaltıp, önceden kullanıldığı maddelerde bir soruna yol açmış mı acep diye kontrol ederseniz size zahmet, güzel olabilir. Ayrıca interwikileri de ekleyebilirseniz harika olur. Tekrar elinize, emeklerinize sağlık. Sevgiler, saygılar--Merube 89msj 22:50, 7 Ocak 2010 (UTC)

Söylediğiniz işlem nasıl yapılıyor onu bilmiyorum. Kodlarda yalnızca "ref harvard" ve "ref harv" şablonlarının Vikipedi karşılıklarını yazdım (Şablon:harvard alıntı). Bundan başka da kod değişikliği yapmadım.--emrahertrmesaj 22:54, 7 Ocak 2010 (UTC)

İnterwikileri ekledim, uygun bir kategori de bulunur sonra. Kod değişikliği derken eski kod şöyleymiş:

<onlyinclude><sup id="ref_{{{1}}}" class="plainlinks">[{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{yk:ROOTPAGENAME}}}}#dipnot_{{{1}}}]</sup></onlyinclude> Yenisi şöyle: <sup class="reference plainlinks nourlexpansion" {{#ifeq:{{{noid}}}|noid||id="ref_{{{1}}}"}}>{{#if:{{{2|}}}|[[#endnote_{{{1}}}|{{{2}}}]]|[{{fullurl:{{FULLPAGENAME}}}}#endnote_{{anchorencode:{{{1|}}}}}]}}</sup><noinclude> {{pp-template}}{{documentation}} <!-- Add categories and interwikis to the /doc subpage, not here! --> </noinclude> Acaba türkçe vikideki kodların kullanımında farklılığa neden olabilir mi diye sormak istemiştim. Kullanıldığı yerlerde bir sorun yoksa tamamdır büyük ihtimalle. Ancak yine de kod konularında uzman Vito'ya da soralım isterseniz. Ne dersiniz? --Merube 89msj 23:34, 7 Ocak 2010 (UTC)

  • Merhaba, yatmadan önce son mesajı size yazayım istedim: umarım Şablon:Filozoflar bilgi kutusu'nda sorun kalmamıştır? Gerçi gördüğüm kadarıyla normal gibi ama.. ilgilenmediğimi sanmayın. İyi çalışmalar.  Levent İleti Katkılar   23:58, 7 Ocak 2010 (UTC)

Tebrikler![kaynağı değiştir]

Silver Medal.svg Haftanın İş Birliği Projesinde 2. oldunuz!!!

Merhaba Emrahertr,

Bu haftanın iş birliği projesine katılımınız için çok teşekkürler!

Vikipedi'de yer almayan heykeltıraş maddelerinin açılması ve geliştirilmesi konulu projedeki başarılı performansınız ile bu haftaki projede 2. oldunuz ve 2 puan kazandınız. Katılımızın devamını umuyor, 26 hafta sürecek ödüllü yarışta da ayrıca başarılar diliyorum.

Sevgiler

Vito Genovese 00:08, 11 Ocak 2010 (UTC)

Haftanın iş birliği için katılım çağrısı!

Haftanın iş birliği projesine katılarak 100 TL'lik kitap hediye çeki kazanma şansını yakalayın!
2010'un 2. haftası için proje olarak Düzenlenmesi için işaretlenmiş maddelerin düzenlenmesi seçilmiştir.
Projeye katılmak için buraya tıklayın.
Bundan sonraki haftalar için bilgi mesajı almak istemiyorsanız lütfen bunu size mesajı atan kullanıcıya bildirin.

--Vito Genovese 01:00, 11 Ocak 2010 (UTC)

Haftanın iş birliği için katılım çağrısı!

Haftanın iş birliği projesine katılarak 100 TL'lik kitap hediye çeki kazanma şansını yakalayın!
2010'un 3. haftası için proje olarak Şablon düzenlemeleri seçilmiştir.
Projeye katılmak için buraya tıklayın.
Bundan sonraki haftalar için bilgi mesajı almak istemiyorsanız lütfen bunu size mesajı atan kullanıcıya bildirin.

--Vito Genovese 23:30, 18 Ocak 2010 (UTC)

Haftanın iş birliği için katılım çağrısı!

Haftanın iş birliği projesine katılarak 100 TL'lik kitap hediye çeki kazanma şansını yakalayın!
2010'un 4. haftası için proje olarak Türkiye köy maddelerinin temel düzenlemeleri seçilmiştir.
Projeye katılmak için buraya tıklayın.
Bundan sonraki haftalar için bilgi mesajı almak istemiyorsanız lütfen bunu size mesajı atan kullanıcıya bildirin.

--Vito Genovese 00:41, 25 Ocak 2010 (UTC)

Haftanın iş birliği için katılım çağrısı!

Haftanın iş birliği projesine katılarak 100 TL'lik kitap hediye çeki kazanma şansını yakalayın!
2010'un 9. haftası için proje olarak Seçkin madde üretimi seçilmiştir.
Projeye katılmak için buraya tıklayın.
Bundan sonraki haftalar için bilgi mesajı almak istemiyorsanız lütfen bunu size mesajı atan kullanıcıya bildirin.

--CnkALTDSmesaj/message 03:14, 2 Mart 2010 (UTC)

Vandal[kaynağı değiştir]

  • Merhaba rica etsem şu kullanıcıyı [10] engeller misiniz? Israrla [11] maddesini değiştiriyor.Bu imzasız yazı Emrahertr (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
Merhabalar. O kullanıcı sadace 2 değişiklik yapmış, sizin uyarılarınız sonrasında da durmuş gözüküyor. Tekrarında tekrar değerlendiririz. İyi vikiler, saygılar--Merube 89msj 00:22, 11 Temmuz 2010 (UTC)

Büyük Dönüşüm bekletmeli M1[kaynağı değiştir]

Ambox warning pn.svg

Büyük Dönüşüm isimli maddeye, bekletmeli sil prosedürünün uygulanabileceğini ifade eden bekletmeli sil şablonu eklenmiştir. Her türlü katkı için minettar olsak da, bu madde Vikipedi'nin içerik politikalarıyla uyumsuz olabilir ve ilgili silme uyarısı tam olarak hangi açıdan uygunsuz olduğunu açıklamaktadır (ayrıca Vikipedi ne değildir? ve silme politikası sayfalarına bakarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz). İlgili bekletmeli sil etiketini kaldırarak, silme önerisine itiraz edebilirsiniz; fakat lütfen niçin ilgili silme önerisine itiraz ettiğinizi ya değişiklik özetinizde ya da maddenin tartışma sayfasında belirtiniz. Ek olarak, lütfen maddeyi belirtilen sorunlardan yola çıkarak geliştirmeye çalışınız. Her ne kadar bir bekletmeli sil etiketini kaldırmak, silme önerisini geçersiz kılsa da, madde yine de silinebilir
Eğer herhangi bir hızlı silme kriterini karşılıyorsa hızlı silme yoluyla, veya silinmeye aday gösterilerek, topluluğun silinmeyi fikir birliği ile onaylaması sonucu silinebilir.

--Merube 89msj 02:07, 11 Temmuz 2010 (UTC)

Eksik adil kullanım bilgisi[kaynağı değiştir]

İyivikiler... [ho? ni!] 05:33, 2 Şubat 2011 (UTC)

Mutlutopuz 22:28, 1 Şubat 2012 (UTC)