Ethos Water

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Ethos Water
Starbucks Ethos water.jpg
Tip şişelenmiş su
Üretici PepsiCo
Köken ABD
İlk üretim yılı 2001
Bağlantılı ürünler BonAqua

Ethos Water, Starbucks'ın bir yan kuruluşu olan "çocukların temiz su almalarına yardımcı olma" sosyal misyonuyla bir şişelenmiş su markasıdır. Ethos, 2001'de Peter Thum'un Güney Afrika'daki temiz suya erişimi olmayan topluluklarda çalıştıktan sonra bir fikri olduğu zaman başladı.[1] O sırada McKinsey & Company'nin danışmanı olarak çalışan Thum, güvenli su programları için farkındalık ve finansman sağlamak amacıyla şişelenmiş bir su markası yaratma potansiyelini gerçekleştirdi. Bu fikir Thum için bir saplantı haline geldi, Ethos'un iş planını yazdı, McKinsey'den ayrıldı ve 2002'nin başlarında girişime başlamak için New York'a taşındı.[2]

Thum işletme okulu sınıf arkadaşı Jonathan Greenblatt'ı 2002 yılının sonlarında Ethos'a katılmak üzere işe aldı. Ağustos 2003'te şişelenmiş bir su şirketi olarak faaliyete başladılar ve ayrıca işletmeden güvenli su programlarına yatırım yapmak için Ethos International adlı bir kuruluş kurdular.

Ethos suyu PepsiCo & Safeway Inc. Lucerne tarafından üretilir, ancak diğer Pepsi ürünlerinden farklı olarak Ethos şişeleri geri dönüştürülmüş plastik atıklar içermez.

2005 yılında, Starbucks şirketi 8 milyon dolara satın aldı.[3]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]