Ciner Medya Grubu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Ciner Medya Grubu
Ciner Medya Grubu logosu.png
Tür Medya
Kuruluş 14 Eylül 2007
Kurucu Turgay Ciner
Şehir İstanbul
Ülke Türkiye
Hizmet bölgesi Medya
Önemli kişiler Turgay Ciner
Sahibi Ciner Grubu
Ana sayfa Ciner Grubu

Ciner Yayın Holding, 14 Eylül 2007 tarihinde Ciner Holding bünyesinde kurulmuş ve gazete, dergi, kitap, radyo ve televizyon yayıncılık, yapımcılık, basım, dijital medya, dağıtım, perakende ve alternatif telekom alanlarında faaliyet gösteren bir şirkettir.

Bünyesinde Habertürk.com, Habertürk Radyo, Habertürk TV, Ajans Habertürk ve Gazete Habertürk adlı Türkiye'de faaliyet gösteren medya yayın organları ve Bloomberg TV, Bloomberg HT Radyo, Newsweek, FHM, Marie Claire Maison, Marie Claire, Food and Travel, GEO, Mother and Baby adlı kanal ve dergiler bulunmaktadır.

TMSF'nin 30 Mayıs 2014'te yaptığı açıklamada, İstanbul 4. İdare Mahkemesi'nin Show TV'nin ve diğer bütün kanallarının Ciner Medya Grubu'na satışının iptaline ilişkin açılan davada sonucunda yürütmeyi durdurma kararı verdiğini ve böylelikle kanalın yeniden TMSF'ye geçtiğini duyurmuştu, fakat Ciner Medya Grubu'nun TMSF ile yaptığı görüşmeler sonucunda 18 Temmuz 2014 tarihinde Show TV ve diğer tüm kanalları Ciner Medya Grubu'na geri verilmiştir.

Bünyesindeki medya kuruluşları[değiştir | kaynağı değiştir]

Gazete[değiştir | kaynağı değiştir]

Televizyon[değiştir | kaynağı değiştir]

Radyo[değiştir | kaynağı değiştir]