Arka Sokaklar karakterleri listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Arka Sokaklar isimli Kanal D'de yayımlanan Türk dram ve polisiye türündeki televizyon dizisinde yer alan tüm hayalî karakterler.

Devam eden karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Hüsnü Çoban[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Özgür Ozan tarafından canlandırılan karakter. (1-)

Engin Balkan[değiştir | kaynağı değiştir]

Engin Balkan
Arka Sokaklar karakteri
İlk görünüm Arka Sokaklar 44. Bölüm
Yaratan Ozan Yurdakul
Sinan Yurdakul
Canlandıran İlker İnanoğlu
Bilgileri
Takma ad(lar)ı Usta
Cinsiyet Erkek
Meslek Polis
Unvan Başkomiser (eskiden)
Emniyet Amiri (eskiden)
3. Sınıf Emniyet Müdürü
Evlilik(ler) Nilgün (boşandı)
Yeliz (boşandı)
Başak Balkan
Önemli ilişkileri Rıza Soylu
Mesut Güneri (gitti)
Hüsnü Çoban
Çocuklar Gönül Balkan (gitti)
Mehmet Balkan
Ulus Türk

Arka Sokaklar dizisinde İlker İnanoğlu tarafından canlandırılan karakter.

Emniyet Müdürü'dür. 2. sezonda diziye Başkomiser olarak dâhil olmuştur. Kısa süre sonra Deniz diye bir kız ile tanışmıştır ve onunla sevgili olmuştur. Ekibin düşmanlarından Rıfat Hızaloğlu'nun adamları, Deniz ile birlikte tatile giderken arabalarının devrilip deniz kenarına yuvarlanmasını sağlamıştır ama ikisi de ölmemiştir. Bu olaydan kısa süre sonra yurtdışına gitmiştir. 210. bölümde geri dönmüş ama tayini sebebiyle hemen ayrılmıştır.

Sonraları Rıza Baba'nın rütbesi yükselince başkomiser kim olacak sorusu Engin'in geri dönmesiyle cevaplanmıştır. 9. sezonda geldiği ilk günlerde vurulmuş ve öldü gibi gösterilmiş ama bunun bir oyun olduğu anlaşılmıştır. Deniz ile aşk yaşamış ama tayini nedeniyle İstanbul'dan gitmiştir. Ekip onu bir mangal partisiyle uğurlamıştır.

4 yıl sonra Rıza Baba bir kumpas sonucu içeri girince ekibe müdür olarak atanmıştır. Rıza Baba ekibin başına dönünce Ankara'ya tekrar dönecekken Arif Müdür'ün sürprizi ile karşılaşır ve 3. Sınıf Emniyet müdürlüğüne terfi olup Arif Müdür'ün yerine geçer. İlk başta bu göreve Rıza Baba'nın üstü olacağından sıcak bakmasa da ekibin ve Rıza Baba’nın kendisini motive etmesiyle yeni görevinin başında İstanbul'da kalır.

13. sezonun sonlarında Narkotik ekibinin başına geçip Rıza Baba’nın ekibiyle ortak hareket etmektedir. 14. sezonda Narkotik şube müdürüyken açığa alınır ve Rıza Baba onu ekibe geri alır. 14. sezonda geri döndüğü ekipten asla ayrılamaz ve her zaman sahada görevine başarıyla devam eder. 15. sezonda Başak ile sevgili olmuş daha sonra Başak hamile kalınca evlendiler. 15. sezonun sonlarında "Mehmet Balkan" ismini verdikleri çocuğu dünyaya gelmiştir. Ancak çocuğunu Ferhat isimli terörist kaçırdığı için 16. sezonda tekrar çocuğu Memo'ya kavuşmuştur.

Aşiret bir suç örgütünü yakalamak için öldü gösterilse de bunun bir oyun olduğu ortaya çıkmıştır, Ekiple beraber suç örgütünü yakaladıktan sonra Rıza Baba ile ekibe liderlik yapmaya devam etmektedir. Gönül isimli bir kızı olduğunu eski sevgilisinin ölümünden sonra öğrenir. Mafya, Gönül’ü kaçırıp annesinin mirası olan 250 milyon TL'yi ister. Engin yetişir ve kızını kurtarır ve Gönül Antalya’ya gider.

Selin Demirci Güneri[değiştir | kaynağı değiştir]

Selin Demirci Güneri
Arka Sokaklar karakteri
İlk görünüm Arka Sokaklar 378. Bölüm
Yaratan Ozan Yurdakul
Sinan Yurdakul
Canlandıran Oya Okar
Bilgileri
Cinsiyet Kadın
Meslek Polis
Unvan Komiser
Evlilik(ler) Mesut Güneri
Ulus Türk

Arka Sokaklar dizisinde Oya Okar tarafından canlandırılan karakter. (378-)

Ekibe 10. sezonun başlarında katılmıştır. Başarılı ve cesur bir komiserdir. Alkolik babası yüzünden genç yaşta büyümek zorunda kaldığından yaşına göre olgun ve tecrübeli davranmaktadır. Komiser Mesut'un sevgilisidir. Sevgi isimli bir kızı çok sevmiş onu evlatlık almak istemiş ama onu başka bir aile evlatlık almıştır. Sonradan kızın üvey babası kalp krizinden ölmüştür.

Kız kardeşinin çocuğu Umut bebeği evlat edinmiştir. Sonra da terör örgütü mensubu babası ortaya çıkmış ama 3 yıldır aşk yaşadığı Mesut Komiser sayesinde ondan kurtulmuştur. Komiser sevgilisi Mesut'u alkolden uzaklaştırmış ve onun için her şeyi yapmaktadır. Tekrar teröristlerle iş birliği yapan üvey kız kardeşi oğlunu Selin'den almaya çalışır lakin Mesut TEM şubesinden bir arkadaşından üvey kız kardeşin terörle bağlantısını ortaya çıkartır.

Böylece Selin'in evlat edindiği Umut bebeği üvey kız kardeşi hapse attırarak kurtarır. 13. sezonda Mesut Komiser ile nişanlanırlar ve Mesut'un iyi bir baba olacağını görerek mutlu olur.

Bir ara İzmir tayin meselesi ile ekip içinde dışlanmış lakin sonradan bu konu hallolmuş ve Mesut komiser ile evlilik için gün alınmıştır. Mesut'un başına bela gelmemesi için elinden geleni yapmaktadır ve başarılı olmaktadır.

13. sezonun ortalarında Umut bebeği kaybetmiş, Mesut ile de ayrılmış, ekip sayesinde hayata tutunmuş ve Mesut ile tekrar barışıp 13. sezonu tamamlamıştır. 14. sezonda Mesut'u motive etmeye ve onu zor görevler konusunda yardımcı olmaya devam eder. Sezon finalinde tüm ekibe Mesut ile evleneceğinin müjdesini verirler. 15. sezonda düğün yapıp evlenecekler iken Tunç'un cezaevine alınmasıyla evlilikleri ertelenir ve sonrasında Mesut'la ayrılırlar. Bir süre sonra Mesut'la barışmış ve görevlerine devam etmektedirler.

16. sezonda MİT'in isteğiyle Albay İlyas'ın kızı ve torununu İlyas'ın düşmanından korumak için görevlendirdiğinde Amerikalılar tarafından kaçırılır. Sonrasında Mesut ve ekip onu kurtarmıştır. Mesut Selin için gözünü kararttığı için Mesut'un Rıza Baba ile araları bir süre bozulmuştur. Bu yüzden Mesut'a hep destek olmaktadır. 612. bölümde Mesut ile evlenir. 622. bölümde Mesut'la birlikte Mazlum'un ölüm haberini alırlar ve çok üzülürler. Sonrasında Mazlum'un ölmesine neden olanları yakalayıp intikam alırlar.

Hakan Çınar[değiştir | kaynağı değiştir]

Hakan Çınar
İlk görünüm Arka Sokaklar 389. Bölüm
Yaratan Ozan Yurdakul
Sinan Yurdakul
Canlandıran Ozan Çobanoğlu
Bilgileri
Cinsiyet Erkek
Meslek Polis
Unvan Komiser
Evlilik(ler) Aylin Aydın (gitti)
Ulus Türk

Arka Sokaklar dizisinde Ozan Çobanoğlu tarafından canlandırılan karakter. (389-)

Daha önce TEM Şube'de çalışmış tecrübeli bir komiserdir. Genelde sakin ve neşeli bir insandır fakat işi söz konusu olunca sakinliğini kaybedebilir. Genelde ilişkileri yüzünden başı derde girer ve nadiren sezonlarda kötü polisi oynar. Annesi Nesrin artık evlenmesini istemektedir. Aylin Komiser ile ilişkisi vardır. Bir dönem FETÖ'cülükle suçlanmış ama bunun oyun olduğu ortaya çıkmıştır. Veysel Şahin onu hapse attırmıştır.

Arabalarındaki bombayı fark edince annesinin ve Aylin'in hayatı kurtulmuştur. Aylin Komiser ile evlilikleri pek uzun sürmemiş ve kıskançlıklardan dolayı ayrılmışlardır. Şu sıralar Savcı Arzu ve eski karısı Aylin Komiser arasında aşk konusunda kafası karışıktır. Hakan, tam Savcı Arzu'ya evlenme teklif edecekken Aylin Komiser'in Avukat Levent'in evlilik teklifine hayır deyip ilişkisini sonlandırdığını Bahar Komiser'den öğrenir ve Arzu'ya teklif yapmaktan vazgeçip Aylin'le tekrar barışırlar.

13. sezonun başında Aylin ile tekrar evlenirler ve Aylin'den çocuk beklemektedir. Son bölümlerde bir çetenin içine girer lakin deşifre olur. Ekip ve Aylin onu bulmak için elinden geleni yapacaktır. 13. sezonun sonlarında Cihan isimli bir bebeği evlat edinmeye hazırlanırken akrabaları ortaya çıkan Cihan bebeği vermek zorunda kaldılar. Bu yüzden de Aylin ile araları bozulmuş ve Aylin ekipten de Hakan'dan da ayrılmıştır. 12. sezonda Sinem isimli biriyle ilişki yaşayıp aynı yatağa girer. Sinem Rus mafyasıyla iş yaptığı için Aylin yaralanır. Aylin yaralandığı için ekip tarafından dışlanır. İntikam için Sinem'i uçurumda infaz edecekken ekip yetişip onu vazgeçirtir. Ama Sinem intihar eder.

Hakan artık yoluna yalnız devam etmektedir, ekip de yanındadır. 14. sezonda Aylin tarafından terk edilmesinin şokunu ekip sayesinde atlatır ve ekipte görevine devam eder. Sezonun son bölümlerinde ekipten Bahar ile yakınlaşırlar. Düşmanı Zafer yüzünden açığa alınır. Ve Zafer Bahar'ı kaçırıp dayak atar. Hakan sinirlenip Zafer'in peşine düşer ve Zafer'i infaz etmeye çalışıp intikamını alır. Fakat Zafer ölmez. Daha sonra Bahar’ın ekipten ayrılmasıyla ilişkileri biter. 16. sezonda Serap ile sevgili olur ancak Serap bir seri katil tarafından öldürülür. Kısa bir süre sonra Gazi Kafe'nin yeni ortağı Sedef ile ilişki yaşamıştır. Daha sonra Amina ile evlenmiştir.

Nazike Özçaylan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Nazlı Tosunoğlu tarafından canlandırılan karakter. (138-)

Suat'ın teyzesidir. Birkaç gün kalmaya diye geldiği Hüsnüler'in evine temelli yerleşmiştir. Suat öldükten sonra Hüsnüler'in evini çekip çeviren o olmuştur. Ailenin de neşe kaynağı olmaya devam eder.

Arda Atik[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Tunç Oğuz tarafından canlandırılan karakter. (294-433, 445-)

Ekipteki komiser yardımcısıdır. İlk başlarda acemiyken aradan geçen aylar sonrası artık o da iyi bir polis olmuştur. Yasemin ile birlikte ekibe gelmiştir. Bir dönem Zeliş ile aşk yaşamıştır. Bu yüzden Hüsnü onu uzun zaman kovalamış peşini bırakmamıştır. 433. bölümde Fransa'ya bir eğitim için çağrılmış ve gitmiştir. 445. bölümde ekibe geri dönmüştür. 14. sezonda ekibe yeni katılan Cemal ve Ezgi ile birlikte iyi bir üçlü olurlar. Abisi gibi gördüğü Ali'nin 600. bölümde şehit olması üzerine 601. bölümden sonra operasyonlarda ara ara Ali gibi sniper görevi alır. Alexandra isminde bir sevgilisi olmuştur, ekibe gelen Emre ve Aslı ile iyi anlaşmaktadır. 17. sezonda ekibe katılan Nurcan'a yürür ancak Nurcan yüz vermez. Engin, Yavuz'dan şüphelenince Arda'nın Yavuz'u takibe almasını ister ve 2 gün boyunca Yavuz'u takibe alır. Yavuz ile emniyette kavga ederler ancak aralarında bir sorun yoktur.

Emre Gürbüz[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Oğuz Peçe tarafından canlandırılan karakter. (595-)

Diziye 16. sezonda dahil olmuştur. Ekipteki komiser yardımcısıdır. Ekibe yeni gelen Aslı ile sevgili olmuştur. Ekiple de iyi anlaşmaktadır. 632. bölümden sonra Aslı'nın ekipten ayrılmasıyla ilişkileri biter. 633. bölümde Kadem'in kardeşi tarafından rehin alınır ancak Hüsnü tarafından kurtarılır.

Ayla Soylu[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Filiz Taçbaş (1-250) ve Hülya Kalebayır (251-) tarafından canlandırılan karakter.

Rıza Baba'nın eşidir. 17. sezonda Rıza'dan boşanmak ister ancak Rıza mahkemede konuşma yapınca etkilenir ve boşanmaktan vazgeçer.

Pınar Soylu[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Pınar Aydın (1-86), Sitare Bilge (87-125), İpek Yaylacıoğlu (126-521) ve Elvan Dişli (522-) tarafından canlandırılan karakter.

Ali'nin ve Caner'in eski eşidir, Rıza Baba'nın kızıdır. Öğretmendir. Ali ile ikiz çocukları olacakken çocukları doğuramamıştır. Efe ve Zeyno adında iki çocuğu vardır. Ali ile boşanmışlardır. 600. bölümde eski eşi Ali'yi kaybetmiştir. Caner ile evlenmiştir. Caner'in dayısı Rıza'nın düşmanı olduğu için Caner kötü biridir ve dayısıyla birlikte onu esir tutarlar. Rıza Baba ekiple beraber onu kurtardıktan sonra hayatına devam eder.

Tunç Güneri[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Kerimhan Duman tarafından canlandırılan karakter. (1-)

Tunç Güneri
İlk görünüm Arka Sokaklar 1. Bölüm
Yaratan Ozan Yurdakul
Sinan Yurdakul
Canlandıran Kerimhan Duman
Bilgileri
Takma ad(lar)ı Tokmak Kafa
Cinsiyet Erkek
Aile Mesut Güneri (babası)
Yeşim Ak (annesi) (öldü)
Selin Demirci Güneri (üvey annesi)
Ulus Türk

Mesut'un oğludur. Annesi, daha çok küçükken ölmüştür. 310. bölümde Mesut'un düşmanı tarafından darp edilmiş ve haftalarca hastanede yatmıştır. 11. sezonda kız arkadaşının etkisine kapılarak bir süre uyuşturucu kullanmıştır daha sonra tedavi görüp iyileşmiştir. 433. bölümde Malik Botan onu dağa kaçırmış o ölünce Gümüş'ün gözetimi altında kalmaya başlamıştır.

12. sezonun sonlarında Mesut ve Selin'in peşinde olan teröristlerin evdeyken saldırmasından sonra belinden aşağısı tutmamaktadır. Yatalak olmuştur ve babası hep onun yanındadır. 1 ay sonra ise tedavi olmuş ve yatalak olmaktan kurtulmuştur. Yavaş yavaş eski formuna kavuşur. Tunç 485. bölümde Mesut'a sürpriz yapar ve Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduğunu söyler. Babası Mesut çok mutlu olur.

13. sezonda psikologluk yerine göçmenlerin çocukların gelişimi devletin kamplarında çalışır. Babası Mesut ve Selin Komiserin nişanlanmasıyla ve Mesut'un Selin'in evine taşınacağını duyurmasıyla Garip Kont köpeğiyle eve konmuştur. Selin ve Mesut, Umut Bebeği kaybedince evlilikten vazgeçen Selin'le arası her zaman iyi olup babası Mesut ile aynı evde yaşamaya devam etmektedir.

14. sezonda çocuklara yardım etmeye devam eder. Mesut'un devraldığı çay bahçesinde ara ara Mazlum'a yardımcı olur. Mesut ve Selin'in evlilik kararına çok sevinir. 559. bölümde Elif'in hayatını kurtarır ve Elif'in babasını öldürür. 560. bölümde tutuklanır ve cezaevine gönderilir. Özcan'ın yanına Yalımlar Cezaevi'ne nakledilir. Daha sonra suçsuz olduğu anlaşılır ve serbest bırakılır. 15. sezon sonunda Gazi'yi Tunç ve Mazlum'u bağlayıp Gazi'yi yakarlar. Mesut gelip Tunç ve Mazlum'u yangından kurtarmıştır. Kısa bir süre kendine gelemez ama sonrasında normal haline dönmüştür. 632. bölümde sevgilisi Dilek'e evlenme teklifi ederken Baki isimli bir adam Gazi'nin Yeri'ne gelip onu karnından vurup arabasının bagajına bindirip kaçırır. Son sahnede içinde bulunduğu tahmin edilen araba uçurumdan düşüp patlamıştır. 17. sezonun ilk bölümü olan 633. bölümde Baki'nin Tunç'u araba uçurumdan düşmeden önce bagajdan çıkarıp başka arabaya koyduğu gösterilmiştir. Baki'nin yerini bulan ekip, Tunç'u kurtarıp Baki'yi vurmuştur. Mesut'un gidişinden sonra bir süre morali bozulmuştur. Tacize uğrayan Merve'ye psikolojik destek olmak için yardımcı olur. Eski sevgilisi Dilek, Mete adında sevgilisiyle ortaya çıkınca Dilek, Tunç'a eskisi gibi olamayacaklarını söyler.

Şule Çoban[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Özge Özbütün (1-209), Manolya Aşık (210-521) ve Ecem Öz (522-) tarafından canlandırılan karakter.

Hüsnü ve Suat'ın küçük kızlarıdır. Öğrencidir. 16. sezonun sonlarında Alper ile sosyal medyada tanışıp flört eder ancak Hüsnü bu yola taş koyar.

Haydar Berk Çoban[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Mustafa Efe Günay tarafından canlandırılan karakter. (126-)

Hüsnü ve Suat'ın en küçük oğullarıdır. 'Haydar' ismini, doğum sırasında annesini hastaneye yetiştiren tüpçüden almıştır.

Rıza Efe Akdoğan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Kaan Uslu (175-521) ve Onurcan Sesli (522-) tarafından canlandırılan karakter.

Ali ve Pınar'ın oğludur.

Zeyno Akdoğan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ada Baykan tarafından canlandırılan karakter. (339-)

Ali ve Pınar'ın kızıdır.

Sinem Özdemir[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Gizem Terzi tarafından canlandırılan karakter. (557-)

Ekibe 15. sezonda katılmıştır. Bilgisayar uzmanıdır ve ekibin masa başı işleri ile ilgilenmektedir. Ara sıra operasyonlarda yer alır.

Başak Balkan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Perihan Ünlücan tarafından canlandırılan karakter. (557-)

Engin'in eşi olan bir avukattır. 593. bölümde doğum yapar ve oğlu "Mehmet Balkan" dünyaya gelir. Servan ve Samir tarafından kaçırılıp kurtulmuştur. 633. bölümde vurulup hafif yaralanır.

Esra Aksoy Çoban[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Gaye Gürsel tarafından canlandırılan karakter. (565-)

Hüsnü’nün yeni sevgilisidir. Bir ara ayrılıp barışmışlardır. 589. bölümde vurulmuştur. 596. bölümde nişanlanıp daha sonra evlenerek "Çoban" ailesine katılır. 16. sezon hamile olduğu haberi alınır. 626. bölümde bıçaklanarak ağır yaralanır. Kendisi kurtulur ama bebeği ölür.

Latif Aksoy[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Engin Gürmen tarafından canlandırılan karakter. (566-)

Esra’nın babasıdır.

Seda[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde İrem Armağan tarafından canlandırılan karakter. (593-)

Ekipteki teknik işlere bakan polis memurudur. Sinem'e yardımcı olur.

Mert Çoban[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ömer Tuğra Yeşil tarafından canlandırılan karakter. (596-)

Metin ve Asiye'nin oğlu, Hüsnü Çoban'ın torunudur.

Alper Gündüz[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ali Haydar Çataltepe tarafından canlandırılan karakter. (628-)

Ekibe 16. sezonun sonlarına doğru torpille dahil olan polis memurudur. Bakanlıktan birinin oğludur. İlk görevidir ve ekibe dert olmuştur. Rıza Baba onu Mesut'a yakın tutar. Ekibe kendini ilk büyük operasyonu olan Şahin operasyonuyla kanıtlamıştır. 16. sezonun sonlarında Hüsnü'nün kızı Şule ile sosyal medyada tanışıp flört eder ancak Hüsnü izin vermez.

Dilek[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Meltem Turan tarafından canlandırılan karakter. (622-)

Tunç'un eski sevgilisidir. Mete adında bir sevgilisi vardır.

Ayşe Arıcan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Cansın Çekili tarafından canlandırılan karakter. (633-)

Hollanda'dan Rıza Baba'nın ekibine transfer olmuş, Interpol'de görev almış komiser.

Yavuz Aslan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Batuhan Ekşi tarafından canlandırılan karakter. (633-)

Ekibe Narkotik Şube'den gelen başarılı bir Komiserdir. Çocukken, babası annesini öldürdüğü için yetimhanede büyümüştür. Geçmişte tehlikeli bir sokak çetesinde bulunmuştur ve karanlık olan çoğu kişi onu tanır. Kadem'e karşı 2 yıldır muhbirlik yapmaktaydı ancak Alper de muhbir olunca Alper'in ifşa olup infaz edileceğini anladıktan sonra Alper'in hayatını kurtarır ve ekiple yolları kesişir. Muhbirliği sona ererek 634. bölümde Rıza Baba'nın ekibine katılır.

Nurcan Gök[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Sebahat Kumaş tarafından canlandırılan karakter. (633-)

Ekibe 17. sezonda katılan komiser yardımcısıdır.

Kadem Barlas[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Cem Uçan tarafından canlandırılan karakter. (633-)

İstanbul'daki en büyük suç örgütlerinden birindeki uyuşturucu baronudur. Hüsnü'nün öldürdüğü Samet'in abisidir. Samet'in intikamını almak için Hüsnü'ye düşman olur. Kırmızı hap satışının 2 kat hızlanmasını ister ve bu durum ekibi zorlamıştır. Ekip tarafından yakalanır ve emniyete götürülür. Tanığını infaz ettirdiği için serbest bırakılır. Rıza Baba'ya gözdağı vermek için ailesinin olduğu tekneyi patlatır. Yavuz'u esir alır. Karşılığında mallarını geri ister. Ekip, Yavuz'u alıp malları verir ama malları uzaktan kumandayla patlatırlar. Yavuz'un teyze ve eniştesine bomba bağlar ancak planı tutmaz. Yavuz tarafından yakalanır ancak kaçar. Eski sevgilisi Hülya karşısına çıkar. Onunla işbirliği yapmaya ve ilişkilerine devam etmeye başlar. Hülya yakalandıktan sonra onu kurtarmak isterken o da yakalanır. Cezaevinde de rahat durmaz ve tehditlerine devam eder. Kızı hasta olan gardiyana tedavi için para verip kendini cezaevinden kaçırtacaktır.

Kadri Keser[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Yılmaz Tüzün tarafından canlandırılan karakter. (637-)

Ekibe 17. sezonun başlarında dahil olan başkomiserdir. Deneyimli biridir. Rıza Soylu onu ekipteki boşluğu doldurmak için ekibine ister ve ekibe katılır.

Amina Penah[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Nuray Huseynova tarafından canlandırılan karakter. (633-)

Kızı ve babasıyla Halep'teki savaştan kaçarak İstanbul'a gelen göçmendir. Komşusu olan adam ona yardım ediyormuş gibi yapıp, onu hayat kadını yapmak gibi pis işlerine sürüklemeye çalışır. Hizmetçi olarak çalışmaya başlar ancak kardeşi Asaf evi soyunca o işten de ayrılır. Kızıyla sokakta yaşamaya başlar ancak bir simitçi onu taciz edince Hakan yetişip onu kurtarır. Hakan, Asaf tarafından bıçaklanınca onu hastaneye ziyarete gelir. Asaf, hapisteyken Amina'yla işbirliği yaptığını söyleyip yalan ifade verir. Hakkında sınır dışı edilme kararı alınır. Hakan ise sınır dışı edilmemesi için onunla evlenir ve Türkiye'de kalır.

Hasan Yazıcı[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Mustafa Kazar tarafından canlandırılan karakter. (635-)

Mafyadır. Kadem'in yardımcısıdır. Kadem'in uyuşturucu sevkiyatını ve satışlarını kontrol eder. Ekipten Yavuz'un çocukluk arkadaşıdır. Yavuz ve ekip tarafından yakalanıp cezaevine gönderilir. Hapiste uyuşturucu içip hastaneye kaldırılır. Hastaneden de başarılı şekilde kaçıp Kadem'e çalışmaya devam eder.

Hülya Kıran[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ebru Destan tarafından canlandırılan karakter. (637-)

Uyuşturucu kaçakçılığı yapan bir çeteyi yönetenlerden biridir. Kadem'in eski sevgilisidir. Yabancı uyruklu kızları kandırıp onlara uyuşturucu taşıtıyordur. 2 Rus kızı öldürtünce planı kötüye gider. Kadem, eskiden ona şiddet uyguladığı için ayrılmışlardır. İşbirliğine başlayınca Kadem'le barışırlar. Ekip evlerine baskın yapıp ortağı Erkan'ı öldürmüş ve onu yakalamıştır.

Bitirilen kötü karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Baki Uzun[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Mustafa Yeşilbudak tarafından canlandırılmış olan karakter. (632-633)

 • Bir torbacıdır. Oğlu polis tarafından çocuk esirgeme yurduna alınınca Mesut'tan intikam almak için Gazi'nin Yeri'ne gidip Tunç'u vurup bagaja koymuştur. Tunç'u döverken videoya alıp Mesut'a yollamıştır. Sonra onu tekrar bagaja atıp kaçmıştır. Ekip onun peşine düşmüş ve son olarak içinde olduğu bilinen arabadan atlayıp başka bir arabayla Tunç'u kaçırmıştır. Tunç'u öldürecekken Hakan tarafından vurularak öldürülür.

Caner Tolunay[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Uğur Duralı tarafından canlandırılmış olan karakter. (617-632)

 • Pınar'la 631. bölümde evlenmiştir. Pınar onu sevse de o Pınar'a aşık değildir ama ölmesini de istemiyordur. Dayısı İlyas'a, Rıza Baba'dan intikam alması için yardım ediyordur. Dayısı İlyas intihar ettikten sonra ekip tarafından yakalanır ve Pınar'ın yerini söyledikten sonra cezaevine gönderilir.

İlyas Tolunay[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Cem Kurtoğlu tarafından canlandırılmış olan karakter. (629-632)

 • Caner'in dayısıdır. Oğlu Hasan'ın ölümünün sorumlusu olarak gördüğü Rıza Baba'dan intikam almak için uzun bir süre sonra, 20 yıl sonra geri dönmüştür. Aslında oğlunu hiç sevmemiş ve onun hayatını mahvetmiştir. Oğlunun değerini ölünce anlamıştır. Yaptığı yalanlar ortaya çıkınca kafasına sıkarak intihar etmiştir.

Rehat[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Enver Akbaş tarafından canlandırılmış olan karakter. (626-628)

Suriyeli mültecidir. Kadınları gasp edip hırsızlık yapıyordur. Esra'yı gasp edip bıçaklar ve Hüsnü'nün doğmamış çocuğunu öldürmüştür. Hüsnü tarafından vurulup taburcu olur. Mafya Kudret, Hüsnü'nün Rehat'ı vurduğu görüntüleri değiştirip öldü gösterir. Arkadaşları onu öldü sanıp şehirde eylem yaparlar. Ekip, ölmediğini ispatlayınca arkadaşlarıyla beraber cezaevine gönderilir.

Lena Kolinski[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Alona Kral tarafından canlandırılmış olan karakter. (613-614, 623-625)

 • Ukrayna'dan suikastçı bir kadındır. 2 iş adamı ve birkaç adamı tek başına öldürür. Hamile olduğunu öğrenir ve öldürmeyi bırakır. Ukrayna'ya gitmek ister. Sıddık'ın ailesinin isteğiyle Engin Balkan'ı, sevgilisini öldürme tehdidi yüzünden Engin'i öldürmeye çalışır. Memo orada olduğu için Engin'i vurmaz ve ekiple işbirliği yapıp azmettirici olan Yasin'i yakalattırmaya çalışır. Yasin'in polisten kaçtığını öğrendiğinde hastaneden kaçar. Kaçarken Yasin'in iki adamı onu kaçırıp Yasin'e götürür. Yasin onu öldürmek için Ruslara bayağı para gönderir. Yasin tarafından öldürülecekken ekip yetişerek onu kurtarır ve son kez ekiple yüzleşerek cezaevine gönderilir. 623. bölümde Ukrayna'ya nakledilecekken orada savaş olduğu için nakli durdurulur. Cezaevine tekrar geri dönerken Ruslar yolunu kesip ateş açar. Lena, Ruslar'ın çoğunu öldürüp bir eve sığınır ve Engin'den yardım ister. Hastanede dönüp suikasta uğrar ve bebeğini kaybeder. Çıldırıp Ruslardan intikam almaya çalışır. Engin'e ise peşinden gelmemeleri için veda notu bırakır. Daha sonra ailesi ve bebeğinin katili olan Rus oligarkının peşine düşer ve Rus mafyasının adamlarını öldürüp kendisini ise yaralamış daha sonra Andre kendisine silah çekmiş ama Engin sayesinde Lena kurtuluştur. Daha sonra Engin Lena'yı tutuklamıştır.

Seyit Usmanoğlu (Seyit Ağa)[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Murat Sert tarafından canlandırılmış olan karakter. (620-623)

 • Pis işlere bulaşmış Usmanoğlu aşiretinin ağasıdır ve Usmanoğlu ailesinin en büyük oğludur. Mesut'a para verdikten sonra onu arayıp tehdit etmiştir. Nefret ettiği yeğeni Tufan kulüpte birini vurunca polis peşine düşer. Oda bu yüzden ondan yardım ister ama sonra kaçmayı başarır. Adamları Tufan'ı yakalayıp korumaya alır ve sonra ona götürür. Oda Tufan'ı Mesut'a koruması için verir fakat Mesut, Tufan'ı merkeze götürür. Bunun üzerine oda Mesut'un çay bahçesine gelir. Sonrasında Cemal'in evine para koyup onu tutuklanmasını sağlar. Mesut onun bulunduğu sokağa yalnız gider onun adamlarını tek-tek dövüp etkisiz hale getirir. Son olarak evine girer ve oradakileri de bir güzel döver. Ona silahını doğrultup öldürmek istese de ekibin gelmesiyle öldürmekten vazgeçer ama silahını yüzüne yapıştırır ve sonrasında tutuklanır. Fakat serbest bırakılır ve Mesut'u tehdit etmek için Gazi'ye gider. İntikam için hapisteki adamı Solmaz, Mazlum'u asarak öldürür. Ekip evini bastığında sinirden Solmaz'ı vurarak öldürür. Kaçarken ise Mesut tarafından bacağından vurulur. Her ne kadar Mesut'a yalvarıp para teklif etse de Mesut, Mazlum'u unutmayıp onu vurmak ister fakat Hüsnü ve Selin'in baskısı üzerine Mesut onu vurmaz ama Hüsnü onu yakalar.

Poyraz Şengül[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Cenk Gürpınar tarafından canlandırılmış olan karakter. (614-621)

 • 16. sezonda ekibe kabus olmuştur. Birçok kişiyi öldürmüş, aslında hedefi kadınlar olan bir seri katildir ve aynı zamanda profesyonelce hareket etmektedir. Çocukluğunda annesi kısa süre içinde ölmüştür. Annesiz ve babasız büyüdüğü için yurtta kalmıştır. Yurtta şiddete ve istismara uğradığı için psikolojisi bozulur ve şiddet eğilimi başlar. Bu travmalar yüzünden kötü yollara sapmıştır. Kurbanlarını boğarak öldürdükten sonra onları yıkar ve üstlerine iç çamaşırı giydirir. Bunu kendine bir anlam bellemiştir. Bazen kurbanlarını öldürmeden önce resimlerini çizer. Kendisini ekibe iyi bir psikolojik danışman olarak tanıtmıştır. Bir karısı ve kızı vardır. Resme ilgisi vardır ve Serap'ın resim kursunda okumuştur. Serap'a saldırarak onu öldürmüştür. Sonrasında, Selin'in peşine düşmüştür. 618. bölümde yavaş yavaş onun bir katil olduğu ortaya çıkar ve Hakan tarafından öldürülecekken Selin ve Engin, Hakan'ı durdurur. Ekip onu kıskıvrak yakalamak için bir plan yapar. O plan ile katilin onun olduğu savcı tarafından da kabul edilmiştir. Ailesi de onun bir katil olduğunu öğrenir. Bu olaylara ailesini karıştırdığı için Selin'i suçlar. Çocukluk travmalarını Selin'e anlatan eski sevgilisi Ceren'i rehin alır. Selin gelince Ceren’i bırakır. Selin’e işkence eder. Selin ise onun travmalarıyla damarına basmaya devam eder. Mesut Komiser ise gizli bir şekilde Garip’le Poyraz'ın peşine düşer. Selin’e son dersini verip öldürecekken Mesut gelir. Mesut tarafından infaz edilme girişiminde bulunup kafasına sıkılmıştır. Ancak Poyraz ölmemiştir. Bir süre sonra yaşadığının haberi gelir ve ağır yaralı, komada olarak hastanede tedavi görür. Mermi ensesinden girmiştir, dişlerinin bir kısmı ve üst çenesi paramparça olmuştur fakat doktorların söyleyişine göre bir beyin hasarı görülmemiştir. Birkaç gün sonra hastaneden Mesut'un sayesinde onunla hesaplaşmak için kaçar. Hesapta Mesut'la karşılaşacaklardı ama Poyraz yarım kalan işini, yani Selin'i öldürmeye, Gazi'ye gider. Poyraz artık gözünü karartmıştır. Gazi'ye geldikten sonra Mazlum'u vurur. Selin'le son kez konuşup onu vuracağı sırada Mazlum, Mesut'un Gazi'ye koyduğu silahı yaralı halde alır ve onu vurarak öldürür.

Handan Usmanoğlu[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Bahar Başar tarafından canlandırılmış olan karakter. (617-621)

 • Ayhan'ın gençlik aşkı. Usmanoğlu şirketini kötü işlerine sürükler ve tehlikeli bir Hanımağa olmuştur. Eskiden Ayhan onun abisini öldürmüştür o yüzden hapse girmiştir. Cevat ve Kadri, Ayhan'ı kaçırıp ona götürmüştür. Ayhan'ı memleketine götürüp orada öldürecekken ekip baskın yapıp her şeyi bozmuştur. O ise bunun üzerine Ayhan'ın kız kardeşi Esma'yı Cevat'a ve Kadri'ye kaçırtıp kendisine getirtmiştir. Ayhan ise hastaneden kaçıp onun peşine düşmüştür. Esma tecavüze uğrayıp ormana atılır ama ekip Esma'yı bulur. Cevat ile beraber aynı arabada kaçacakken Mesut ve Cemal arabayı durdurur. Cemal sürücüyü dışarı atıp arabayı sürmeye başlar. Mesut ise Cevat ve onun önüne oturur. Ezgi telefon ile Mesut'a Esma'nın tecavüze uğradığını söyler. Mesut bunun üzerine ona onların küçücük kıza acımadığını, onun neden onlara acıyacağını sorar ve Cevat'ı bacağından vurur. Sonrasında Mesut bir mekanda onun patronu Seyit Usmanoğlu'nu arar ve para ister. Seyit parayı verir ve Handan, Cevat ile beraber emniyete götürürülüp sorguya alınır. Sonrasında cezaevine gönderilir.

Noyan Sağlam[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Anıl Yıldız (İsmail Dağdeviren) tarafından canlandırılmış olan karakter. (608-612)

 • Psikopat bir iş adamı olan bu adam, avukat Ertan'ın intihar etmesini sağlamış olan çetenin lideridir. Kendisi ekipten Ezgi'ye ilgi duyup onun hakkında bilgi edinmek istemiştir. Koğuşunda rahatsızlanıp hastaneye kaldırılan Ekrem'i hastanede öldürmüştür. Kübra diye bir kızı öldürmüştür. Ekip Noyan'ın kötü biri olduğunu anlar. Ezgi'yi kaçırıp kafese tıkar. Ekip tarafından yakalanarak cezaevine gönderilir.

Samir Selman[değiştir | kaynağı değiştir]

Samir Selman
İlk görünüm Arka Sokaklar 603.Bölüm
Son görünüm Arka Sokaklar 611.Bölüm
Yaratan Ozan Yurdakul
Sinan Yurdakul
Ahmet Yurdakul
Canlandıran Hüseyin Erkanlı
Bilgileri
Amacı Ailesinin intikamını almak
Cinsiyet Erkek
Evlilik(ler) Halide Selman (eski) (öldü)
Çocuklar Leyla Selman (öldü)
Ulus Afgan

Arka Sokaklar dizisinde Hüseyin Erkanlı tarafından canlandırılmış olan karakter.

 • Ülkesinde savaş döneminde düşmanlarına yenilince gaddarlığıyla nam salmış ve merhametini kaybetmiştir. Afgan göçmendir. Ülkesinde hapse alınmış ama hapse giremeden kaçmış ve İstanbul'a yerleşip uyuşturucu ve silah kaçakçılığı işine başlamıştır. Adamı İkbal, sokaktaki kağıt toplayıcısı Javid'i infaz etmiştir. Geçmişinde Hollanda'yı birbirine katmış ama Hollanda polisini tehdit edip kurtulmuştur. Ayrıca Rıza Baba'nın söyleyişine göre yurt dışında da aranmadığı ülke yoktur. İstanbul'a yerleşir ve çetesiyle birlikte hareket eder, genelde onu tanıyan insanlar ondan eski savaş dönemi yüzünden korkar. Onu ifşaladığı için adamları Kadim’in evini yakıp Kadim'in karısı ve çocuğunu öldürmüştür. Kadim eskiden onu hapse atmış ve Samir ailesinin düşmanlarına yem olduğunu sanmıştır. Merkezde sorguya alınır ancak gözaltı için kanıt bulunamaz. Sorgu odasında Rıza Baba'yı adamlarının Kadim'in evini yakıp karısını ve çocuğunu öldürdüğünü telefon ile öğrendiğinde "Beni bırakmazsanız başınıza bela olurum! Sana, adamlarına, ailelerine, sevdiğiniz her şeye acımadan son verecek tek adamım. Beni karşına alma, pişman olursun" diyerek tehdit eder. Mahkeme kararıyla sınır dışı edilir ama yine rahat durmaz. Sınır kapısından adamlarıyla geri dönmüştür.
 • Sağ kolu İkbal yakalandıktan sonra onun kurtulması için önce Ceyhun'u kullanır. Ceyhun intihar edince ve İkbal kurtulamayacağı için Gencer'i tehdit edip Başak'ı kaçırttırır. Engin'e Başak'a karşılık İkbal'i almak ile meydan okur. Gencer'in Başak'ın önünde kafasına sıkmıştır. Adamı Bahri'yi Başak'ın yanında tutar. Engin'i telefon ile arayıp İkbal'i almak için konum atar. Engin ekiple beraber Başak diğerleri tarafından kurtarılınca İkbal'i Samir'e verir. Samir, Başak'ın kurtulduğunu öğrenince İkbal'in kafasına sıkar. Ekip onu kovalarken Bahri, yola füze atar ve oda böylece kaçmıştır. Kendisi karısı ve kızını öldü bilir. Fakat sonradan öğrenir. Mezarlıkta ekip ile çatışır. Adamları ile kaçmayı başarır. Adamları ile karısı ve kızının evine gider. Evde çatışma çıkar. Evde Albay İlyas'ı vurur ve oda Mesut tarafından omzundan vurulur ve adamlarının yardımıyla kaçar. Saklandığı evde tedavi görür. Ekipten Cemal, eve doktor olarak sızar. Malları polise kaptırınca Johnny onun peşine düşüp karısını, çocuğunu ve Selin'i kaçırır. Johnny mallarını ondan geri ister. O da Mesut ile iş birliği yapmak ister. Ekip onu Johnny'yi ve Selin'i bulmak için kullanır. Johnny 2 ton mal karşılığında Halide, Leyla ve Selin'i bırakacaktır. Samir ekiple buluşma yerine gider, o sırada Johnny'le takas yapılır. Johnny mallarını alacakken Özel Harekat'ın yardımıyla Johnny yakalanır ve Selin kurtulur.
 • Çatışma sırasında Samir, kızını ve karısını kaçırarak oradan kaçmıştır. Halide ve Leyla onu istemez, İlyas'ı isterler. Halide, Samir'e: "ya çek vur beni yada ver kızımı yolumuza gidelim" der. Samir ikisini de öldürmek zorunda kalır ve çok üzülür. Ekibe ailesinin katilinin onların olduğunu söyler ve tekrar ekibe düşman olur. Feyza'nın evinde saklanır ve Feyza onun yanında çalışmaya başlar. Sahte kimlik basıp kaçmak ister. Albay, Feyza ile çalışan birini bulup konuşturur. Adam Feyza'yı arayıp işlerin tamam olduğunu söyler. Feyza tuzağı düşüp göz altına alınır. Ekip saklandığı evini bulup evine gider. Adamlarını tek tek yakalar. Mesut kapıyı çalıp çıkmasını söyler. Samir intihar edecekken çıkıp teslim olur. Evden çıkınca Albay onu döver ve Samir tutuklanır. Sorgu odasında ekibe ilk sorgu odasındayken: "Beni bırakmazsan başınıza bela olurum! Sana, adamlarına, ailelerine, sevdiğiniz herşeye acımadan son verecek tek adamım! Beni karşına alma, pişman olursun!" sözlerini ve bunları yaptığını da hatırlatmıştır.
 • Hücrede hapisten çıkıp Rıza'yı bulacağına yemin etmiştir. Cezaevinde koğuşundaki adamlarla da arası iyi olur. Johnny, avukat gibi Samir'le konuşmaya gider ve onu kaçıracağını söyler ve teklifini yapar. Sonrasında Johnny onu hapisten kaçırıp yanına almıştır ve ondan yine mallarını istemiştir. Vermezse onu hapse geri yollayacaktır. İlyas tek başına Samir'in peşine düşer. İlyas, İdil ve Samir'i takip edip yerini bulur.
 • İlyas'la çatışırken İdil kaçmak isteyip bunun sonucunda oda İdil'i vurarak öldürür. O sırada Enginler gelir ama Samir oradan da kaçmıştır. Sonrasında ise Johnny ve Victoria ile Rıza Baba'yı hapisten kaçırmıştır. Kaçırdıkları ambulansı ise o ayarlamıştır. Albay İlyas, Afganlar'ın Johnny'nin istediği malları getireceğini öğrenir ve buna göre plan yapar. 3. kez yakalandıktan sonra Samir, arabayı Rıza Baba'nın olduğu yere sürer. Orada ekip Amerikalılar'ın adamlarını teker teker vurur. Artık hepsi yolun sonuna gelmiştir ve Rıza Baba kurtarılır. Rıza kurtarıldıktan sonra birden ortadan kaybolmuştur. Elini kelepçenin içinden çıkarmıştır. Mültecilerin olduğu bir tıra binip kaçarken ekibin radarına girer. Albay, adamlarıyla gelip tırı durdurur ve Samir 4. kez bu sefer Albay tarafından yakalandıktan sonra bir daha gözükmez. Böylece ekip Samir belasından biraz geç olsa da kurtulmuştur.

Victoria[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Özge Sarı tarafından canlandırılmış olan karakter. (607-611)

 • Amerikalı Johnny'nin ortağıdır. Selin'in kaçırıldığı yerde Johnny'le birlikte hareket eder. Ekip onu yakalar ama diplomatik dokunulmazlık nedeniyle serbest bırakılır. Ortağı Johnny onunla yurt dışına kaçmak ister. Johnny'nin adamları yakalanınca Mesut'a kumpas kurarlar. İdil'in Mesut'un çay bahçesine marangoz kılığında uyuşturucu koyması için görevlendirdiği Arif'i kafasına sıkarak öldürürler. Sonrasında Hüsnü ve Selin tarafından yakalanmış İdil'i de adamları ile kurtarmıştır. Samir'in hasta rolü ile onu hapishaneden kaçırırlar ve aralarına alırlar. Ondan sonra ise Johnny ve Samir ile Rıza Baba'yı hapisten kaçırırlar. Ekip onlara baskın yaparken Selin tarafından vurularak öldürülür.

Johnny[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Kerim Pehlivan tarafından canlandırılmış olan karakter. (606-611)

 • Öncesinde Samir ile çalışmış Amerikalı, diplomatik dokunulmazlığa sahip olan paralı askerdir. Samir malları polise kaptırınca Samir'in peşine düşer. Samir'in karısını, kızını ve Selin'i kaçırır. Onlar karşılığında Samir'den mallarını geri ister. Ekibin tuzağı sayesinde yakalanır ve bir yerde Mesut ve Hüsnü onu sorguya çeker. Ekip onu yakalar ama diplomatik dokunulmazlık nedeniyle serbest bırakılır. Yurt dışına kaçmayı planlar. Mesut'a adamlarını paketlediği için sinirlenir ve Mesut'un olduğu yere uyuşturucu yerleştirerek ona kumpas kurmuştur. Samir'i kendisiyle çalıştırmak isteyip onu hapisten kaçırmıştır. Ondan 1 ton afyon sakızı istemiştir. Rıza Baba'yı Mesut'a benzeyen bir adama vurdurtmuştur ve az bir zaman sonra bir plan yapıp Rıza Baba'yı Victoria ve Samir ile kaçırmıştır. Ekip onların yerini Samir sayesinde tespit eder ve Rıza Baba'yı rehin alır. Rıza Baba bir hamle yapar ve Mesut, Johnny'yi vurur. Sonrasında ise Mesut tarafından tutuklanır.

İdil Akçalı[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Duygu Keser tarafından canlandırılmış olan karakter. (599-610)

 • 16. sezonda diziye katılan, Mesut'un soruşturması için gelen bir müfettiştir. Harun'un ifadesi üzerine ekibe düşman olur fakat sonra ekiple arası düzelir. Mesut'u Harun'u kaçırma şüphesinden gözaltına alır. Daha sonra Mesut'un suçsuz olduğu anlaşılır. Harun'dan ifade almaya gittikten sonra onu gözaltına alırlar. Zamanla Mesut ile arası düzelir ve fakat Selin bundan rahatsız olur. Cemal'i Sude'nin tuzağı yüzünden tutuklar fakat ekip bu tuzağı çözer ve Cemal serbest kalır. Afgan bir örgüt lideri olan Samir Selman'ı çökertmek için ekip ile iş birliği yapar. Kendisi zamanla Mesut'tan hoşlanır ve ona bunu itiraf etmiştir. Sonraları Amerikalı Johnny ile görüştüğü için hapse atılır. Onu mahkemeye çıkmaması için adliyede zehirletirler. Johnny ve Victoria yurtdışına kaçmak ister. Yurt dışına onu da kaçırmak isterler. Johnny ve Victoria ile Mesut'a kumpas kurarlar ve onu gözaltına aldırırlar. Hüsnü ve Selin tarafından yakalanır ama sonrasında Victoria ve adamları onu kurtarır. Samir'le birlikte Johnnyler'e mal taşıyacakken Albay, Samir ve İdil'e tek başına baskın yapar ve çatışma çıkar. İdil bir süre sonra kaçmaya çalışır. Samir ise ekipten kaçmak için İdil'i vurur ve Samir tarafından vurularak öldürülür.

Sude[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Aslı Balcı tarafından canlandırılmış olan karakter. (597-602)

 • Bora'nın sevgilisi. Sonradan Bora'nın kötü biri olduğunu öğrenmiştir. Hastanede Cemal'in onu dövüp tecavüz ettiğini söyler ve Cemal hapse girer. Ancak gerçek açığa çıkar ve Cemal görevinin başına geçer ve ayrıca tüm bunları Bora'nın isteği için yaptığı da öğrenilir.

Kerim Aslan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Mert Öğüt tarafından canlandırılmış olan karakter. (597-601)

 • Bir uyuşturucu çetesinin liderlerindendir. Eskiden, Aslı'nın babası olan Özkan Atalay'ı şehit etmiştir. Vildan'ın adamları Aslı'nın kardeşi Burak'ı kaçırmış ve Burak kurtarılınca Aslı'yı öldürmekle tehdit eder. Aslı ise Kerim'i yakalayacağına yemin etmiştir. Ortağı Vildan ile Ruslar'la sevkiyat yapmak ister. Ekip onun peşini bırakmaz. Vildan ile beraber gemi ile denizden ekipten kaçar ve sonra sahte kimlik basıp özel uçak ile Antalya'ya Ruslar'la sevkiyat yapmaya giderler. Kerim çatışmada adamlarıyla kaçar. Ruslar'ın adamları ise ekibe saldırı yapar. Saldırıda ekibin eskilerinden olan Ali teröristin attığı füze ile şehit olur. Ruslar mal ve paraları alamayınca onları kaçırır. Kerim korkmaz. Ortağı Vildan'ı uyuşturucuların yerini almaya çalıştığı için öldürür. Adamı Bekir'i malları almak için Ruslar'ın mekanına çağırır. Bekir'in onu sattığını anlayınca Bekir'i vurur ve o arada ekip baskın yapar. Kerim kaçarken Aslı ile karşılaşır. Aslı tarafından vurulur. Aslı onu infaz edecekken Hüsnü yetişerek Aslı'yı ikna eder. Kerim son anda Aslı'yı vuracakken Hüsnü tarafından vurulur. Sonrasında cezaevine gönderilmiştir.

Vildan Asya[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Başak Aygün tarafından canlandırılmış olan karakter. (597-601)

 • Bir uyuşturucu çetesinin liderlerindendir. Kerim Aslan'ın ortağıdır. Adamları Aslı'nın kardeşi Burak'ı kaçırmıştır. Burak, ekip tarafından kurtarılsa da o ve adamları Burak'ın peşini bırakmaz. Adamı İsmet Emre'nin arabasına uyuşturucu koydurur ve Emre hapse girer. Fakat sonra arabaya uyuşturucuyu koyan kişi Veysel yakalanır ve Emre serbest kalır. Daha sonra adamı İsmet yakalanır. Kerim Aslan'la birlikte Antalya'da Ruslar'la sevkiyat yapmak için kaçarlar. Ruslar'ın adamları ise ekibe saldırı yapar. Vildan, Kerim'le çatışma sırasında kaçmıştır. Ruslar mal ve paraları alamayınca onları kaçırır. O korksa da Kerim rahat davranır. Rus uyuşturucu kaçakçısı olan Victor onu Kerim'in mallarının yerini öğrenmesini ister. Kerim'in ağzını ararken Kerim onun boğazını kesip öldürmüştür. Victor onun cesedini ormana atmış ve orada ekip cesedini bulmuştur.

Ferhat Mazı[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ercan Ertan tarafından canlandırılmış olan karakter. (593-595)

 • Kendisi acımasız bir teröristtir. Uyuşturucu baronudur. Adem ve Pelin ile ortaktır. Kardeşi Kudret Mazı, Mesut tarafından öldürülmesinden beri Mesut'a düşman olur. Savcı Faruk'u kaçırmıştır ama ekip Faruk'u bulmuştur. Aycan'ı ekibe yerini ifşa ettiği için öldürüp Engin ve Başak'ın bebeğini kaçırır. Mesut'un devraldığı çay bahçesini yardımcısı Sadık yakmıştır. Bir ay boyunca bebeği ekipten kaçak tutar. Ekibin baskın yaptığı mekana telefon bırakır ve oradan Engin ile konuşur. Bebeğin öldüğünü söyler ve mezar fotoğrafı yollar. Ekip Memo bebeğin ölmediğini öğrendikten sonra Memo'yu kurtarır. Uyuşturucular ile denizden kaçacakken ekip tarafından yakalanıp cezaevine gönderilir. Ekibe büyük zararlar vermiştir.

Aycan Avunduk (Ayfer)[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Aysel Nur Cin tarafından canlandırılmış olan karakter. (585-594)

 • Ezgi'nin yurttaki eski arkadaşıdır. Eski adı “Ayfer”ken, daha sonra adını “Aycan” olarak değiştirmiştir. Kocası Korhan Avunduk uyuşturucu ticareti nedeniyle hapse girmiştir. Eskiden Fatma ile arkadaş olup Fatma'nın kocasını dövdürtmüştür. Aycan, Korhan'ı hapisten çıkarmak için ekibe yardım etti daha sonradan İsmail'le işbirliği yaptı. Ekip İsmail'i operasyonda öldürdü. Sonra Aycan, hapiste Cemal'i deşifre etti bu yüzden Ezgi tarafından tutuklandı. Dışarıdaki yardımcısı Selvi, Cemal'e tuzak kurdu. Aycan'ın kocası Korhan hapiste öldürüldü. Bunun üzerine Aycan cenaze yolunda kaçırıldı. Daha sonra ise Fatma sayesinde Engin'in çocuğunu kaçırdı. Ekibe Ferhat Mazı hakkında bilgi verdiği için Ferhat Mazı tarafından öldürülmüştür.

Fatma[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Artemis Sinem Karaman tarafından canlandırılmış olan karakter. (589-594)

 • Aycan'ın yardımcısıdır. Engin ve Başak'ın evine bakıcı olarak sızar ve bebeği kaçırır. Aycan, Ferhat Mazı tarafından öldürüldükten sonra bir daha görünmez.

Adem[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Çağlar Sarıhan tarafından canlandırılmış olan karakter. (591-594)

 • Mafya babasıdır. Pelin ile ortaktır. İş adamı Hulki'yi öldürmüştür ama bir kamera bunu kayıt eder ama Pelin'in emri üzerine Pelin'in adamı ekibin bilgisayarına girip görüntüleri siler. Yakalanır ama Savcı Faruk'u kandırarak serbest kalır. Sinem görüntüleri geri getirmeyi başarır ve ekip Hulki'yi öldürenin Adem olduğunu öğrenir ve bunu Savcı Faruk'a da söyler. Pelin ile beraber Ferhat Mazı'nın yanında saklanır. Ferhat, Pelin sayesinde Faruk'u kaçırır. Aycan ekibe Ferhat'ın yerini söyler. Tam Pelin ile Ferhat'tan kaçacakken ekip Aycan'ın söylediği yere baskın yapar ve çatışma çıkar. Çatışmada Adem ve Pelin Hüsnü tarafından vurularak öldürülür.

Pelin Akça[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Cansu Yazıcı Duman tarafından canlandırılmış olan karakter. (590-594)

 • Mafya babası Adem ile ortak olan güvenlik şirketi sahibi. Adem yakalanınca Pelin'in adamı Hulki'nin ölüm görüntülerini ekibin bilgisayarından siler ve ekip ellerinde kanıt olmadığı için Adem'i serbest bırakır. Adem ile beraber Ferhat Mazı'nın yanında saklanırlar. Ferhat'a savcı Faruk'tan bahseder ve Ferhat buna çok sinirlenir. Bunun üzerine Pelin, Faruk'a tuzak kurar. Ferhat, Faruk karşısında ekipten mallarını geri ister. Adem ile Ferhat'tan kaçacakken ekip Aycan'ın söylediği yere baskın yapmış ve Pelin çıkan çatışmada Hüsnü tarafından vurularak öldürülür.

Selvi[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Didar Gültekin tarafından canlandırılmış olan karakter. (589-592)

 • Aycan'ın yardımcısı. Aycan'ın intikamı için Cemal'e tuzak kurar, Cemal bunun farkına varınca onu yakalar. Mezarlıkta çıkan çatışmada vurularak öldürülür.

Korhan Avunduk[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Fuat Özsavaş tarafından canlandırılmış olan karakter. (585, 587-589)

 • Aycan'ın kocasıdır. Uyuşturucu ticaretinden hapse girmiştir. Hapisteki bir telefonla işlerini yürütmüştür. Latif'i karısı Aycan'a az para verdiği için hapiste öldürmüştür. Cemal ekip ile anlaşıp Korhan'ın yanına cezaevine sızar. Önce Cemal'e güvenmemiş olsa da Cemal onu Latif'i öldürdüğü için onu öldürmek isteyen Latif'in adamı tarafından öldürülmesinden kurtarır ve Korhan artık Cemal ile arkadaş haline gelmiştir. Cemal'i Aycan'a gösterince Aycan onu hapiste deşifre eder ve Cemal, Korhan'ı rehin alır. Aycan'ın, Ezgi tarafından tutuklanmasından sonra Cemal hapisten çıkar. 591. bölümde hapiste öldürüldüğü duyulmuştur.

Halis Turhan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Emre Fakıoğlu tarafından canlandırılmış olan karakter. (488-498, 579-586)

 • Diziye 13. sezonda katılan eski bir polistir. Selin'in eski amiri Özer Müdür'ün adamıdır ancak sonraları mafya babası Altan Dalmaz'la çalıştığı için ekip peşine düşer, uzun uğraşlar sonucu yakalanıp cezaevine gönderilir. 2 yıl sonra, 15. sezonda Servet Karaca'nın iftira attığı Ali'yle hapiste karşılaşır. Hapisten tahliye olur ve Nevbahar Pamiroğlu için çalışmaya başlar. Orada Giray'ın arkasını toplamakla görevlidir. Mesut onun peşine düşüp yakalar. Yaralandığı için hastaneye götürülür ancak hastaneden Nevbahar'ın yardımıyla kaçar. Nevbahar ölünce Giray'ın dayısı Seçkin'e çalışır. Giray'da ölünce Seçkin'le beraber yurtdışına kaçma planları yaparlar. Hüsnü, Halis ve Seçkin'e tek başına baskın yapar. Halis Hüsnü'yü sıkıştırır. Hüsnü ise Seçkin'e Halis'in ona ihanet ettiğini söyleyip bir ses kaydı dinletir. Seçkin'e ihanet ettiği öğrenilince Seçkin tarafından kafasına sıkılarak öldürülmüştür.

Giray Pamiroğlu[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ceyhun Özkuş tarafından canlandırılmış olan karakter. (580-585)

 • Genç kızları öldüren bir sapıktır. Bir kıza tecavüz edecekken ekip yakalar ancak annesi serbest kalmasını sağlar. Selin'i kaçırır ama ekip Selin'i kurtarır. Hüsnü annesini öldürdüğü için Hüsnü'den intikam almak isteyip Zeliha'ya tecavüz eder ve hastaneye Zeliha'yı öldürmek için gittiğinde Zeliha tarafından vurularak öldürülür.

Medar Şabir[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Şekip Taşpınar tarafından canlandırılmış olan karakter. (579-582)

 • Deneyimli bir teröristtir, Radikal örgüt üyesidir, Servet'in polisten kaçmasına yardımcı olmuştur. Emire diye bir kızla kaçmaya çalışırken ekip baskın yapar. Mesut'u vurur ve yanlışlıkla Emire'yi vurur. Emire öldükten sonra Mesut'a düşman olur. Emniyet binasına saldırı düzenlemiştir. Hastaneye Mesut'u öldürmek için gittiğinde ekip tarafından vurularak öldürülür.

Servet Karaca (Amca)[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Melih Çardak tarafından canlandırılmış olan karakter. (574-579)

 • Hakan'ın düşmanı olan Zafer'in patronudur. “Servet Amca” olarak bilinen zengin bir mafya babasıdır. Ali'yi iftirayla içeri attırdıktan sonra limandan yurtdışına kaçmak isterken Rıza Baba tarafından vurularak öldürülür.

Muzaffer[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Anıl Kurtuldu tarafından canlandırılmış olan karakter. (575-578)

 • Kötü bir polistir. Bir operasyonda Mesut'a iki adamını verir. Operasyonda bir bomba patlar ve Mesut sağ kurtulurken Muzaffer'in polisleri şehit olur. O olaydan sonra Mesut'a düşman olur. Mesut birine dükkânını yakarım diye korkutur. Bir gün o dükkân gerçekten yanınca Mesut'u tutuklar ama sonra Mesut'un suçsuz olduğu ortaya çıkınca Mesut serbest kalır. Servet Karaca ile işbirliği yapar. Kumarhanede Erman diye birinin işlediği bir cinayeti temizler ve karşılığında Erman'dan para alacaktır. Erman'la bir yerde parayı almak için buluştuğunda ekip tarafından kıskıvrak yakalanır ve sorgu odasında son kez Mesut ile yüzleşir.

Zafer[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Emre Özcan tarafından canlandırılmış olan karakter. (569-576)

 • Ceren'in kocasıdır. Bir banka soygununda bir kadını vurarak öldürmüştür. Karısına her zaman dayak atmıştır. Karısı Ceren, Hakan Komiser'le bir plan kurup Zafer'i tutuklatmıştır. Zafer hapishanede arkadaşına intikam için karısı Ceren ve Hakan Komiseri öldürmesini ister. Zafer hapishaneden serbest bırakılır ve karısı Ceren'e yine rahat vermez. Zafer bir kumpasla Hakan'ı tuzağa düşürmüştür. Hakan açığa alınmıştır. Kızını kaçırmıştır. Karısı Ceren kızını kurtarmak isterken öldürülmüştür. Uyuşturucu işine girmiştir. Bahar, Zafer'in uyuşturucuları sakladığı yerde bulunurken Zafer, Bahar'ı bayıltıp ormana atmıştır. Bahar'ın bu hâlini gören ekip Zafer'i bulmak için karış-karış aramıştır. Ekip Zafer'in, Bahar'a tecavüz ettiğini sanmıştır ancak Hakan, Zafer'in yarım erkek olduğunu öğrenmiştir. Zafer, Servet Karaca (Amca)'nın yanında saklanmıştır. Amca, Zafer'i yurt dışına gönderirken ekip Zafer'i bulmuştur. Hakan, Zafer'i vurmuştur. Ekip Amca'nın pisliğinden kurtulmak için Zafer'i hastaneye yollamıştır. Zafer ölmemiştir. Sorgu odasında Bahar'la yüzleşince öleceğini sanıp altına yapmıştır.

Servan Kekilli (İzci)[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Serhat Midyat tarafından canlandırılmış olan karakter. (565-572)

 • Kod adı "İzci" olan diziye 15. sezonda katılan ekibin düşmanlarından biridir, teröristtir. Mesut'un eskiden dağ ekibinden tanıdığı, öldü bilindiği biridir. Civan'ın üstüdür ve o öldükten sonra ortaya çıkmıştır. Cemal Komiser ve Ümit Amir'e saldırmış ama Cemal sayesinde geri çekilmiştir. Ümit Amir'i kaçırıp infaz etmiştir. Rıza Baba'nın evini yakıp, saldırmış ama son anda ekip gelmiştir. Küçük bir kızı 2 milyon dolara rehin alır ve ona canlı bomba yerleştirir. Bombayı Mesut çözer ve kız kurtulmuştur. Ekibe tuzak kurup kendini öldü bildirmiştir ama ekip sonradan Servan'ın yaşadığını öğrenmiştir. Bombalı eylem girişiminde bulunmak ister ve bir okulun yanında canlı bomba patlatır. Canlı bombayı gören Mesut ve Cemal son anda bombayı fark edip ölümden kurtulunca sinirlenir. İlk eylemde kimse ölmeyince 2. bir eylem hazırlığı için beynini yıkadığı bir genci canlı bomba diye kalabalığa gönderir. Mesut, gencin üstünde bomba olduğunu sanıp onu vurarak öldürür ama üstünde sadece kablo vardır ve Mesut Servan'ın oyununa gelir. Başak'ı kaçırıp telefon ile Engin Müdür'e Başak ve bebeği karşılığında 5 milyon TL istediğini bildirmiştir. Engin telefonu yüzüne kapatınca sinirlenip Başak'ın parmağını kesip ekibe yollamıştır. Ekip Başak'ın yerini bulmuş ve Servan, Başak'ı vurmaktan vazgeçip oradan uzaklaşmıştır. Mesut intikam için Servan'ın yanına dağa çıkmıştır ama Servan pusu kurup Mesut'u rehin alıp onu işkence etmiştir. Ekipten Ali ve Cemal Özel Harekât ekibine katılıp Servan'ı bulmaya çalışır. Ekip Mesut'u kurtarma operasyonu başlatmış ve Servan, Mesut tarafından bıçaklanarak öldürülmüştür.

Civan Yıldız[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Emre Törün tarafından canlandırılmış olan karakter. (563-565)

 • Ekibin düşmanı olan bir teröristtir. Onu şehre sokup güçlendiren Servan Kekilli'dir. Ümit Amir'e ve arkadaşına, adamları ile saldırmış ama son anda Cemal yetişir. Asım diye birinin karnına bomba koyup hastanede patlatır ve o anda dışarıda telefon ile konuşan Rıza Baba'yı kaçırır. Ekip kamera kayıtlarından Rıza Baba'nın kaçırıldığını görüp öğrenince deliye döner. Civan, Rıza Baba karşılığında ekipten hapiste olan kız kardeşi Nuran'ı ister. Ama ekip Nuran'ı vermeyince ve tuzağa düşürmeye çalışınca ekibe türlü türlü tuzaklar kurup bayağı peşinden koşturur. Rıza Baba'nın evinin önüne adamları Rıza Baba'nın kanlı gömleğini asar. Ekip Civan'ın Asım'a yaptığını unutmaz ve kız kardeşi Nuran'ın karnına sahte bir dikiş atar. Ekip Nuran'ı sorguda her şeyi anlattırır. Ekip Civan ile anlaşıp Civan ile bir yerde buluşur. Ekip Nuran'ı verir ve Civan, Rıza Baba'yı verir. Civan oradan uzaklaşırken Engin, Civan'ı arar ve her şeyi söyler. Civan Nuran'ın karnında dikişi görünce gerçekten bomba olduğunu sanır. Civan'ın emri üzerine koruması arabayı bir yerde durdurur ve ekip onu orada kıstırır. Civan ne yapacağını bilemez ve delirir ve Nuran'a bağırarak arabadan inmesini söyler. Ekip Rıza Baba'nın emri ile Civan'ın bütün korumalarını vurup öldürür. Nuran arabadan inmez ve Civan Nuran'a silah doğrultur ama Nuran yine inmez ve boğuşma sırasında Civan kardeşi Nuran tarafından yanlışlıkla vurularak öldürülür. Bunu gören ekip Nuran'a her şeyi söyler ve böylece Civan belasıda böylece biter.

Özcan Şanver[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Hakan Uygun tarafından canlandırılmış olan karakter. (557-563)

 • Uluslararası bir çetenin reisidir. Ekibi bitirmeyi aklına koymuştur. Ekip Hilmi'yi takibe alıp Özcan'ı yakalamıştır. Ama Özcan bu kadar kolay teslim olmamıştır. Hapishaneden de tüm olayların içindedir. Özcan, Tunç'u kendi yanına, yalımlar cezaevine naklettirmiştir. Tunç'un canı karşısında Mesut'a istediğini yaptırmak istemiştir. Tunç'un parmağını kesmek istemiş ama son anda Dursun yetişmiştir. Dursun'u infaz ettirmiştir. Mesut'un planıyla tüm işleri bozulunca artık tek istediği Tunç'u öldürmektir. Tunç'u öldürecekken Mesut, Tunç'u kaçırmıştır. Rıza Baba'nın planıyla başka bir hapishaneye gönderilir ve yolda Mesut onu dövüp intikamını almıştır.

Kadri Yorulmaz[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Fahri Öztezcan tarafından canlandırılmış olan karakter. (546-551)

 • Uyuşturucu baronudur. Narkotik amiri Aslı ile ortak çalışır. Oğlu öldüğü için ekipten öç almak ister fakat Aslı kendi ekibinin birinin bilgilerini verir, Hasan şehit olur. Oğlunun katilinin Rıza Baba'nın ekibinden biri olduğunu öğrenen karısı bunu Kadri'ye söyler ve Kadri, Aslı ve Nedim'i öldürmeye karar verir. Adamları merkeze gidecekken Aslı'yı öldürür sonradan Cemal'i de pusuya düşürür fakat öldüremez. Nedim adliyeye gidecekken Mesutlar'ı uyutup Kadri'nin peşine düşer. Nedim onu öldürecekken ortağı olan Azmi'nin adamları tarafından Nedim yakalanır ve Kadri, Nedim'i de vurarak öldürür. Azmi ile beraber saklandığı evdeyken ekip tarafından baskın yerler, Cemal ile baş başa gelir ve sonrasında yakalanıp cezaevine gönderilir.

Aslı[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Duygu Katagan tarafından canlandırılmış olan karakter. (544-549)

 • Narkotik Şube'ye yeni gelen amirdir. Avukat Nedim'in eski sevgilisidir. Kirli işlere bulaşmış, para için uyuşturucu baronlarıyla iş yapmıştır. Nedim'in başı belaya girmemesi için Nedim'in karısının ve doğmamış çocuğunun katilini öldürmüş ve Nedim uyuşturucu baronuna ulaşmasın diye elinden geleni yapmıştır. Sonunda girdiği kirli işleri kendi ekibinden bir komiser fark eder ve Rıza Baba'nın ekibinin radarına giren Aslı hatalar yapmaya başlar. Kadri'ye oğlunun katili diye ekipten değil kendi ekibinden Hasan'ı verir. Hasan şehit olur. Nedim'de sonunda dayanamaz ve ekibe olan biteni anlatır. Ekip ve Nedim'in planı sayesinde Aslı her şeyi itiraf eder. Nedim ile beraber merkeze gidecekken Kadri'nin adamları tarafından vurularak öldürülür.

Nadya[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Wilma Elles tarafından canlandırılmış olan karakter. (531-547)

 • Alman polisidir. Kız kardeşi Julia, Kurye kod adlı kiralık katil Tarık Erdem tarafından öldürülünce yolu İstanbul'a düşer. Engin Balkan ve ekiple ortak hareket edip kız kardeşinin katili Tarık'ın peşindedir. Engin Balkan ile ilişki yaşar. Mesut'un yerini öğrenmek için Abdul Baki tarafından kaçırılır ve ekip onu kurtaracakken Abdul Baki tarafından vurularak ağır yaralanır fakat kurtulur. Abdul Baki ise sonraları Engin Balkan tarafından yurtdışına kaçmak isterken vurularak öldürülür. Sonradan ise Nadya'nın yaptığı şüpheli hareketler, Alman istihbaratını ve ekibi karşı karşıya getirdi. Nadya, Alman istihbaratından bağımsız bir çete ile çalıştığı ortaya çıktı. Engin Balkan ise bu gelişmeler üzerine sinirlenip Nadya'yı terk etti. Nadya çete ile birlikte Türkiye'den kaçmaya çalışırken yakalanıp cezaevine gönderildi.

Tarık Erdem (Kurye)[değiştir | kaynağı değiştir]

Tarık Erdem
İlk görünüm Arka Sokaklar 530.Bölüm
Son görünüm Arka Sokaklar 542.Bölüm
Yaratan Ozan Yurdakul
Sinan Yurdakul
Canlandıran Mert Öcal
Bilgileri
Tam adı Tarık Erdem
Takma ad(lar)ı Kurye
Cinsiyet Erkek
Meslek Kiralık Katil
Aile Nevzat (babası)
Önemli ilişkileri Zeliha (eski sevgilisi)
Nadir Alaca (öldü)
Bülent (öldü)
Ulus Türk

Arka Sokaklar dizisinde Mert Öcal tarafından canlandırılmış olan karakter.

Kod adı "Kurye" olan kiralık katildir. Alman Polisi Nadya'nın kız kardeşi Julia'yı öldürmüş, iş adamı Nadir Alaca'yı Ruslarla anlaşıp öldürecekken sonradan onun tarafına geçip Savcı Ceyda'yı ve Müsteşar Kemal'i de öldürmüştür. Sonradan Nadir'in adamıyla ortak olup Nadir'i satmıştır. Nadir'in sağ kolu Bülent ile çalışmıştır. Başkomiser Hüsnü'nün büyük kızı Zeliha ile Hüsnü'nün izni olmadan yakınlık kurmuştur.

Nadir Alaca'yı öldüren baş şüpheli olarak gözaltına alınmış, Zeliha'nın tanıklığı sayesinde kurtulmuştur. Adamı Hamza'yı terörist Berzan'ın olduğu Serboran kırsalına gönderir. Mesut ve Cemal'de dağa terör operasyonu için gittiğinde Berzan ve tüm teröristleri zor olsa da temizler. Aralarında sıkıntı yaşadıkları için Bülent'i vurur ve Zeliha, Tarık'ı, Bülent'i vururken görür ve sonrasında Zeliha'yı bayıltır.

O sırada ekip baskın yapar ve Tarık bir kızı rehin alır. Adamı Hamza ile kaçacakken Hamza Mesut tarafından vurulup öldürülür ve Zeliha da Tarık'tan kurtulur. Bülent üstünde çelik yelek olduğu için ölmez. Zeliha gerçeği gördüğü için onu sevmese de Tarık, Zeliha'yı unutmayıp onu rahatsız etmeye devam eder. Ezgi ile aramaya çıkan Cemal'le bir süre dövüşmüş fakat tam Cemal ona kelepçeyi takmışken Bülent, Cemal'i rehin aldığı Ezgi ile tehdit edip onu kurtarmıştır.

Ekiple girdiği bir çatışmada Tarık kaçmayı başarır ve ekip onu yakalamasın diye birini öldürüp arabasını alır. Araba uçurumdan düşüp patlayınca ekip onu öldü bilir. Yaşadığı öğrenilmesin diye Adli Tıp Kurumu'nun bilgisayar sistemini hackleyip, sonuçlar ile oynadığı için herkes cesedin araba sahibinin değil onun olduğunu sanmıştır ama sonradan doktorlar bunu anlayıp ekibe söylemiştir ve ekip Tarık'ın yaşadığını öğrenmiştir.

Bülent'in yaşadığını öğrenince onu bomba ile havaya uçurarak öldürür ve işine yalnız devam eder. Hastanede çıkan bir çatışmada Hüsnü'yü kaçırmıştır ve ekipten Hüsnü karşılığında 10 milyon TL istemiştir. Tarık ekibe sırf birinin gelmesini söylese de Zeliha ile birlikte ekip de Hüsnü'nün bulunduğu eve gider. Tüm ekibin geldiğini gören Tarık, Hüsnü'yü uzaktan bir sniper ile vurmak istese de Zeliha, Hüsnü'nün önüne atlar ve Tarık yanlışlıkla Zeliha'yı vurur ve bomba patlatır ama patlamada kimse yaralanmaz.

Zeliha üstünde yelek olduğu için ölmez. Ekibi bayağı peşinden koşturmuş. Ekibe yakalanmamak için babasının yanında saklanmıştır. Ekip bunu öğrenmiştir ve Tarık'ın yerini bulup yakalamak için babasının evini basıp babasını yakalamış ve emniyette sorguya almıştır. Tarık'ı evde olmadığı için yakalayamazlar ama Tarık onları uzaktan izleyip "Babamdan ne istiyorsunuz" diyerek sinirlenmiştir.

Zeliha'nın içerisinde olduğu bir plan sayesinde kıskıvrak yakalanacakken kaçar ama Hüsnü onu yakalayıp, dövüp onunla yüzleşir ve onu kendisine ve ailesine yaptığı kötü şeyler yüzünden vurup öldürmek istese de Hüsnü, ekip ve Zeliha'nın gelmesiyle Tarık'ı vurmaz ve Tarık yakalanıp emniyete götürülür. Emniyete varınca önce savcı karşısına çıkar ve Ali'yle Cemal ile bir atışma yaşar. Savcının emriyle önce hücresinde tek kalacaktır. Ve böylece ekip Tarık'tan zorda olsa kurtulur.

Nevres Abbasoğlu[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Hasan Demirtaş tarafından canlandırılmış olan karakter. (538-542)

 • Suriye'den bir terörist. Tarık tarafından rehin alınan Hüsnü'yü kurtarmak için Mesut Komiser ile anlaşıp ekibe para verir. Fakat işler istenildiği gibi gitmez ve Nevres yurtdışına kaçmaya hazırlanırken Tarık Nevres'in kızını ve karısını öldürüp suçu Mesut'un üzerine atar. Mesut inandıramaz ve ekibi bayağı uğraştırır. En sonunda Rıza Baba istifa edecekken ekip tarafından Nevres'in saklanacağı yerlere operasyon yapılır, ekip umudu kesmişken Hüsnü ve Bahar tarafından kıskıvrak yakalanarak cezaevine gönderilir. Rıza Baba da böylece istifa etmez.

Nadir Alaca[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Mesut Özkeçeci tarafından canlandırılmış olan karakter. (526-532)

 • Karanlık işler çeviren ve bir sürü kişiyi öldürten iş adamı. Ekipten Komiser Ezgi'nin üvey amcası. Ekibi bayağı peşinden koşturmuş ve kirli işleri sonunda ortaya çıkmış, Ezgi'de gerçeği görmüştür. Kendi adamı ve Kurye Kod adlı Tarık tarafından ihanete uğramış, Ezgi tarafından kendi evinin banyosunda ölü durumda bulunmuştur.

Nejat Akkaya[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ozan Gözel tarafından canlandırılmış olan karakter. (520-521)

 • "Ölüm Hapı" diye adlandırılmış olan uyuşturucuyu satan bir uyuşturucu baronudur. Bir mahallede uyuşturucu yüzünden ölüm vakaları artınca ekip o uyuşturucuyu satanların peşine düşmüş ve o uyuşturucuları satanların başında Nejat'ın olduğunu öğrenmiştir. Ekiple olan bir çatışmada Nejat kaçmayı başarmıştır, Volkan onun peşinden gitmiş ama onu gözünden kaybetmiştir ve Nejat saklandığı yerden çıkıp Volkan'ı vurarak şehit etmiştir. Rıza Baba onu vurarak öldürmüş ve Volkan'ın intikamını almıştır.

Firaz[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ahmet Pınar tarafından canlandırılmış olan karakter. (515-518)

 • Teröristtir. Hedefi kızı Ceren'i, Canan'dan almaktır. Bu yüzden Mesut onlara korumalık yapar. İstihbaratçı Ekrem, Firaz'ın ekibinin içindeki köstebeğinden eylemleri hakkında bilgi alır. Firaz şüphelendiği adamı da kullanarak Ekrem ve ekibimize ters köşe yapmayı başarır. Ekrem'i tuzak kurup vuran Firaz onu aradan kaldırdıktan sonra, asıl hedefi olan Canan ve Ceren'e odaklanır ve Firaz, Canan ve kızı Ceren'in bulunduğu konağa adamlarıyla baskın düzenler. Mesut, Canan ve Ceren kendilerini yaylım ateşinin içinde bulurlar. Tek amacı vardır; o da, Canan'ı öldürüp kızı Ceren'i kaçırmaktır. Canan'ın korumaları tek tek bu çatışmada düşerken, Mesut elinden geldiğince onları korumaya çalışır. Mesut, Firaz'ın adamlarını kovalarken, Firaz tarafından vurulur ama mermi yelekte kaldığı için pek bir şey olmaz. Firaz'ın adamı Canan ve Ceren'e ulaştığı sırada Mesut son anda yetişir. Canan ve kızının kurtulması ve ekibin de yetişmesi Firaz'ı daha da öfkelendirir. Kızı Ceren'in koşu yarışmasını öğrenir ve hamlesini bunun üzerine kurar. Mesut ve Ceren, Firaz ve adamlarıyla tekrar karşı karşıya kalırlar. Ama bu sefer ikisi de yalnızdır. Mesut, Firaz'ın pususundan sonra Ceren'i ormanlık alanda kaybeder. Ceren'i bulmak için elinde geleni yapar; çünkü, Firaz'ın eline düşmesi demek Ceren'in bir daha bulunamayacağı anlamına geldiğini bilmektedir. Zor da olsa Ceren'e ulaşan Mesut'un hedefine Firaz girer. Ormanlık bir alanda karşı karşıya kalan Mesut ve Firaz dövüşmeye başlar: Firaz, Mesut'a bıçak ile saldırır, Mesut bir hamle yapıp bıçağı Firaz'a sokar ve onu öldürür.

Nasuh Doğanay[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Nişan Şirinyan ve Faruk Öngören tarafından canlandırılmış olan karakter. (480-484, 513-517)

 • 480. bölümde ekipten oğlu Komiser Ali'nin karşısına çıkar. Ali'nin karısını ve çocuğunu rehin alıp, Pınar'ı yaralayan Kör Veli'nin de intikamını öldü sanılan Ali'nin babası yani o alır. Bu sırrı bir tek Rıza Baba bilir sonrasında Ali, babasının silah kaçakçısı olduğunu ve örgüte silah sattığını öğrenir ve bunu Rıza Baba ve Arif Müdüre söyler. Ali onu çiftliğinde tutuklar ve hapishaneye gitmeden ona son kez baba der. 13. sezonda Rıza Baba, Ali'ye karaciğer nakli için Nasuh'u çağırır. Oğlu Ali'ye karaciğerini verip onu hayata döndürür. Ama Ali, 517. bölümde tekrar kelepçeyi takar babasına ve cezaevine gönderilir.

Zahir[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Mehmet Emin Önal tarafından canlandırılmış olan karakter. (511-512, 517)

 • Kendisi Asaf'ın patronudur. Teröristtir. Ekipten Altınlarını geri ister. Ekibe altınları karşılığında Asaf'ın elinde olan Ali'yi vereceğini ve Asaf'ın kontrolünün onun elinde olduğunu söyler. Adamları altınları alır ve gemi ile denize açılır. Ekip ile denizde çatışma çıkınca Asaf, Ali'yi ormanda bıçaklar. Ankara'daki müsteşardan önemli bir telefon ve emir gelir. Ali'nin babası Nasuh, mahkemeye çıkmadan özel korumalı bir evde kalacaktır. Rıza Baba ve Engin Müdür bu duruma anlam veremezler; fakat, emir yerine getirilir. Savcının da eli kolu bağlı kalır. Nasuh'un kızı Şebnem, bu durumu kullanarak Engin Müdürle bir anlaşma yapmak ister. Engin Müdür önce itiraz eder; fakat, azılı terörist Zahir ve radikal terörist lideri Şeyh Hamit'i yakalama fırsatı çıkınca mecburen teklifi kabul eder. Ekip evine baskın düzenleyip herkesi yakalar. Engin ise son kez Zahir ile yüzleşir.

Asaf[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ferdi Alver tarafından canlandırılmış olan karakter. (510-513)

 • Diziye 13. sezonda dahil olan, ekibin düşmanıdır. Engin ve Ali'yi kaçırır. Engin kurtulur fakat Ali, Asaf tarafından bıçaklanarak ağır yaralanır. 513. bölümde Selin'i kaçırır ve Mesut, Asaf ile Selin için Rus ruleti oynar. Asaf öleceğini anlar ve silahla Mesut'u vurmaya çalışır ama Mesut, Asaf'tan hızlı davranıp, silahı alıp, Asaf'ı vurarak öldürür ve tam o sırada ekip gelir ve Asaf'ın korumalarını vurur ve böylece Selin kurtulur.

Nimet Kasabalı[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Yasemin Öztürk tarafından canlandırılmış olan karakter. (494-510)

 • Eski bir polistir, Altan ve Halis'e çalışmaktaydı. 510. bölümde Numan tarafından kafasına sıkılarak öldürülür.

Derman Akşit[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Uğur Keleş tarafından canlandırılmış olan karakter. (495-499 504-508)

 • 13. sezonda ekibin başına adeta bela olan terörist. 496. bölümde Rıza Baba'nın torunu Zeyno'yu kaçırmıştır. Kız kardeşi arkasından iş çevirmiştir. Bunun sonucunda kız kardeşini öldürmüştür. Sonra ekip Zeyno'yu kurtarmıştır. 505. bölümde öldüğü sanılsa da ölmediği anlaşılmıştır, sadece kolunu kaybetmiştir. Cemile'nin oğlu Kudret'i öldürmüştür. Muhip, Cemile'yi yakalar ve onu öldürme görevini Derman'ın adamı ve doktoru Ulaş'a verir. Ama Ulaş korkudan tetiğe basamaz ve Derman sinirlenip silahı Ulaş'ın elinden alır ve Cemile'yi vurur. 506. bölümde Umut bebeği öldürmüştür. Mesut Derman'ın bulunduğu Kemerli mahallesine tek başına operasyon yapar fakat Derman'ı yakalayamaz ve Mesut açığa alınır. 507. bölümde ekip tarafından yakalanıp. 508. bölümde Açığa alınan Mesut tarafından vurulacakken Hüsnü Başkomiser tarafından yakalanıp cezaevine gönderilir ve son kez sorgu odasında Selin ile yüzleşir. Derman belası da böylece sona ermiştir.

Altan Dalmaz[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Erçin Sıcakkan tarafından canlandırılmış olan karakter. (490-498)

 • İsmail'in kuzeni olan mafya babasıdır. Kuzeni İsmail'in ölümüne öfkelenip Mesut'un ölüsünü getirene 1 Milyon Dolar koyar. Ödül avcıları ve Mesut karşı karşıya kalır. Eski polis olan Halis Turhan onun yanında çalışır. Zeyno'yu kaçırdıktan sonra Rıza Baba'nın radarına girer. Rıza Baba'ya tuzak kurup onu tutuklatır. O yakalandıktan sonra Halis'te yakalanır. Hakim karşısına çıkarıldıktan sonra Rıza Baba'nın suçsuz olduğu anlaşılır ve Altan Dalmaz cezaevine gönderilir.

Seyfi Avunduk[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Tevfik İnceoğlu tarafından canlandırılmı olan karakter. (486-487)

 • Küçük çocukları kaçırıp istismar ettikten sonra öldüren bir pedofilidir. Birçok çocuğu acımadan öldürmüştür. Ekip arkasından tüm cesedleri bulup baş şüpheli olarak Gürbüz Avunduk'u göz altına almıştır. Kızı eskiden kendisini ona öldü bildirtmiştir. Fakat sonra dayanamayıp, merkeze gidip herşeyi anlatmıştır. Asıl katilin babası Seyfi Avunduk olduğunu da söylemiştir. Bir bidonu çamaşır suyu ile doldurmuş ve kaçırdığı Fatoş adlı kızı öldürdükten sonra kanıt bırakmamak için o bidonda yıkamayı planlamıştır ama ekip bulunduğu mekânını basıp onu en az 15 vuruş ile öldürmüştür. Maalesefki suçsuz olan Gürbüz hücresinde intihar etmiştir.

Erkan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Özgür Efe Özyeşilpınar tarafından canlandırılmış olan karakter. (480-484)

 • Nasuh Doğanay'ın sağa koludur. Ali'nin düşmanı Kör Veli'yi ortaklarıyla kaçırıp işkence etmiş, sonundada kafasına sıkıp öldürmüştür. Ali'nin arkadaşı Orçun'u Ali'nin gözü önünde uzak atışla vurarak öldürmüştür. Fakat Nasuh işlerine devam etmiş ve bunun sonucunda tutuklanmıştır. Evde ses alıcı böcek olduğunu fark ettiğinde hemen evin çatısına çıkıp Nasuh'u uzak atışla vurmuş aynı zamandada Selin tarafından yakalanmıştır.

Asım[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Doruk Şengezer tarafından canlandırılmış olan karakter. (474-482)

 • Örgütün gözde adamlarından biridir. Umut'un babasıdır. Umut'u kaçırıp örgütün olduğu yerde tutmuştur. Ferman'ın isteğiyle eylem yapacaklardır. Yapmazlarsa Ferman, Umut'u öldürecektir. Mesut Asım'ın olduğu arabaya biner ve Asım'a Umut'a götürmesini ister. Ferman'ın eylemi gerçekleşmezken Umut'da kurtulmuştur. Asım da cezaevine gönderilir. Selin, Umut Bebeğin velayetini aldıktan sonra hapisteki babası Asım ile sorunlar yaşamaya başlar. Asım, çocuğunu istemektedir. Selin ise, Umut Bebeği babasına vermemekte kararlıdır. Asım boş durmaz ve bu duruma neden olduğunu düşündüğü Mesut hakkında örgüte infaz talimatı verir. Örgütün adamları Mesut'un peşine düşerler. Mesut'tan intikam almak için kalp krizi numarası yapıp ekibe kendini öldü bildirir. Mesut'un evine terör örgütündeki adamlarıyla baskın yapıp, Tunç'u vurmuş ve evdeki korumayı öldürmüştür. Oğlu Umut'u ekipten almak için Hande ve Eda'nın olduğu adrese Umut'u almak için saldırı yapar. Eda'yı vurarak yaralamıştır ancak oradan kaçmıştır. Mesut ise intikam için Asım'ın peşine düşer. Mesut'la girdiği bir çatışmada Mesut tarafından vurularak öldürülmüştür.

Nevzat Aladağ[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Halil Kumova tarafından canlandırılmış olan karakter. (480)

 • "Kunduracı Nevzat" ya da "Kabadayı Nevzat" olarak bilinir. Musa ifadesinde Veli'nin onun yanında saklanabileceğini söylemiştir. Rıza Baba'da onun yerine gelip Veli'nin onda olup olmadığını sormuştur. Nevzat ise Veli'yi Rıza'ya bulup vermek istemiştir. Veli'nin bulunduğu eve gidip ona kızmıştır. Bir gün adamıyla Veli'nin evine onu almak için gittiğinde Erkan ve adamlarıyla karşılaşır. Erkan'ın yanındaki bir adamı vurur ve oda bunun sonucunda yanındaki adamıyla başka bir adam tarafından vurulup yaralanırlar. Veli ise Erkan ve adamları tarafından götürülür. Fakat ölmez. Ali onu yaralayanın Veli olduğunu sanmış fakat sonra Nevzat, Rıza'ya hastanede herşeyi anlatmıştır.

Kadir Altun[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Can Verel tarafından canlandırılmış olan karakter. (472-474)

 • Uyuşturucu baronu Ramiz öldüğü için kardeşi Kadir Altun işlerin başına geçer. Ekip, Kadir'i dürüst bir iş adamı olarak bilmektedir. Kadir abisinin ölümünden dolayı ekibimize bilenmiştir. Ekip ise, bir mekan kurşunlanması olayını araştırırken ilginç delillere ulaşır. Kurşunlanan lojistik firmasının sahibi kirli işlerle uğraşmaktadır. Kurşunlayan kişi ise, bu firmada çalışan ve işten çıkarılan kamyon şoförünün kardeşidir. Ekip adamı yakalar ve sorguda gerçekleri öğrenir. Kadir kendisi için çalışan bu lojistik firmasının patronluğunu yapan ve uyuşturucu işinde önemli yer edinen bu adamı infaz eder. Yerine atadığı kişi ise, Bahar'ın sevgilisi Yusuf ile önceleri iş yapan kişidir. Yeni patron lojistik firması olan Yusuf'a giderek, tekrar eski günlerdeki gibi nakliyat yapmak istediğini söyler. Yusuf kirli işlerini öğrendiği için teklifi reddeder. Adam onun kabul etmesini sağalayacak sert bir uyarı yapar. Yusuf durumu Rıza Baba ve ekibe anlatır. Şebekeyi çökertecek bir plan yapılır. Mesut nakliyat sırasında kullanılacak kamyonun şoförü olarak operasyona dahil olur; fakat, işler terse döner. Operasyonun yapılacağı teslimat adresinde Tunç'u bağlı görünce hayatları tehlikeye girer. Cemil, keskin nişancı Ali'yi görür. Ekip geri çekilmek zorunda kalır. Cemil diğerleri ile yeni bir eve kaçar. Ekip Kadir'in yerini bulur ve basar. Hüsnü onu dövüp Cemil'i arattırır. Cemil'e bir yere gitmesini söyler. Cemil, Kadir'in polis tarafından yakalandığını anlar ve yeni eve varınca Mesut'u ve Tunç'u farklı yerlere götürttürür. Mesut kurtarılır ve Cemil'in yeni evi basılır ve Cemil yakalanır. Tunç'un yerini zorla söyler ve Tunç infaz edilecekken kurtarılır.

Vecdi[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Arkın Gelenbe tarafından canlandırılmış olan karakter. (466-470)

 • Ekibin başına bela olan Suriyeli bir teröristtir. Can diye küçük bir çocuğu kaçırdıktan sonra Selin ve Mesut onu ya kalamak için Suriye'ye gitmiştir. Mesut onun peşindeyken teröristler tarafından kaçırılır ama Rıza Baba sayesinde kurtulur. Selin, Vecdi'nin yanına sızar. Vecdi, Can'ı rehin alır ve Selin onu kurtaracakken ifşa olur. Vecdi, Selin'i Irak'a götürmek ister. Selin, Can'ın annesi tarafından vurulur ve Helikopter ile hastaneye kaldırılır. Can, Vecdi'nin elinden kurtarılır. Selin'in yaşadığını öğrenen Vecdi İstanbul'a gidip Can'ı tekrar kaçırır. Bu sefer İstanbul'u yerle-bir edecek bombalı saldırı için Can'ın üstüne bombalı yelek takıp sokağa bırakır. Ekip gelir ve Mesut bombayı imha eder ve o sırada Vecdi ve adamları kaçmaya başlar. Ekip ile çatışırlar ve Vecdi'nin adamları bir süre sonra çatışmada vurularak öldürülürken Vecdi ise kaçacakken Hüsnü tarafından vurularak öldürülür.

Sinem Güneş[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Aslı Turanlı tarafından canlandırılmış olan karakter. (456-467)

 • Hakan'ın eski sevgilisidir. Hakan'a birçok dert açmıştır. Rus mafya lideri Vitali'ye çalışır. 467. bölümde uçurumdan atlayarak intihar etmiştir.

Erdal[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Barış Çakmak tarafından canlandırılmış olan karakter. (462-466)

 • Selin'in üvey kardeşidir. Bir şebekenin patronudur. Kız kardeşi Melda'nın doğurduğu bebeği satmak ister. Erdal ekibin tuzağına gidecekken Selin'i fark eder ve Selin ile ormanda çatışırlar. Ormanda Selin tarafından boğazından vurularak öldürülmüştür.

Sultan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Aslı Altaylar tarafından canlandırılmış olan karakter. (459-460)

 • Cemil'in karısıdır. Evine geldiğinde Ali'ye çayın içinde Flakka isimli tehlikeli bir madde vermiştir. Ali ise çayı içtikten sonra zombi olmuştur. Kocası Cemil para bulup kaçmayı planlamış fakat Sultan'ın kardeşi Yunus'u orada bırakmak da planın içinde olmuştur. Parayı Cemil aldıktan sonra gece vakti hap alış verişi sırasından ekip gelir ve kaçtıktan kısa bir zaman sonra Selin tarafından yakalanır.

Bedran Koçak[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Hasan Küçükçetin tarafından canlandırılmış olan karakter. (448-453)

 • Terör örgütü elebaşıdır. Bir ilkokul öğretmenini öldürdükten sonra Mesut'un radarına girer. Bir çatışmada Mesut, Bedran'ın bulunduğu yere roket atar. Başta öldüğü sansalar da sonradan ölmediği anlaşılır. Ekip, Bedran'ın kardeşi Mirza'nın düğününe sızar. Ama ekip açığa çıkar ve Bedran, Mirza'yı vurarak kaçar. Ekip, Bedran'ı bulabilmek için dağdaki köylerde dolaşırken Caner adındaki bir çocuğa rastlarlar. Caner, Bedran'ın yerini ekibe söyler ve ekip Bedran'ın adresine baskın düzenler. Çıkan çatışmada Bedran, Mesut tarafından vurulur. Bedran bu olayın intikamını almak için ekibi takip eder. En sonunda Caner ve Hande'yi yalnız yakalar ve ikisini vurur. Hande kurtulur fakat Caner şehit olur. Mesut sinirlenir ve kendi başına plan yapmaya başlar. Mesut, Bedran'ın annesinin evini basar ve onu rehin alır. Ama Bedran'ın bu olaydan haberi olur ve Mesut, Bedran'ın adamları tarafından baskın yer. Mesut çıkan çatışmada kıl payı kurtulur. Bedran bu olaydan sonra çok sinirlenir. Ve Mesut ile Selin arasında bir aşk yaşadığını öğrenir. Bedran, Selin'i kaçırır ve onu döver. Selin için Mesut'tan fidye ister. Mesut parayı getirir ama Mesut, Bedran'ı yaptığı plan ile çok fena keleğe getirir. Ve Bedran'ı öyle bir döver ki Bedran olduğu yerde öylece bayılır. Bedran'ın adamı ise sinirlenip Selin'i denize atar. Mesut birden denize atlar ve Selin'in hayatını kurtarır. Ekip, Bedran'ı Mesut'un onu bayılttığı yerden alır. Merkezde son kez Mesut'la yüzleştikten sonra cezaevine gönderilir ve Bedran belası sona erer.

İlhan Kansu[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Attila Olgaç tarafından canlandırılmış olan karakter. (443-447)

 • Mafya babasıdır. Rıza Baba'ya tuzak kurup kaçırmıştır ama ekip Rıza Baba'yı bir çatışmada kurtarır. 446. bölümde öldüğü sanılsada bir plan ile ölmediği öğrenilmiştir. Ekiple çok uğraşmış lakin ekibi dağıtamamıştır. Helikopter ile kaçacakken yakalanıp cezaevine gönderilir.

Gürcan Ertürk[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Kadir Polatçı tarafından canlandırılmış olan karakter. (442-444)

 • İş adamıdır aynı zamanda uyuşturucu baronudur, en yakın yardımcısı Necati'dir. Necati'nin barında Volkan ve Hande'yi kaçırıp dönmüştür. Mesut, Volkan ve Hande'yi bulmak için Gürcan'ın yanına sızmıştır. Mesut Gürcan'ı araba ile kaçırır ama araba kaza yapar. İkisi de sırf hafif yaralanır. Mesut Gürcan'ı konuşturmaya çalışır ve sonrasında Gürcan cezaevine gönderilir. Hande bir plan sayesinde kurtulur ve Volkan Gürcan'ın yardımcısı Necati öldürülüp kurtarılır. Bir evde Volkan ve bir polis onu korur. Volkan bir süreliğine Gürcan'ın yanından ayrılınca Gürcan polisi bayıltıp oradan kaçar. Ve Gürcan yine ekibi uğraştırır. Ekip evine baskın düzenlediğinde İlhan Kansu'nun adamı onu ve karısı Cemre'yi uzaktan vurarak öldürür.

Gümüş[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Uğur Uludağ tarafından canlandırılmış olan karakter. (433-437)

 • Kod adı Gümüş'tür gerçek adı bilinmemektedir. Malik Botan'a çalışan bir teröristtir. Tunç'u kaçırtmıştır. Ondan sonra Malik Botan'ı onunla dalga geçtiği için öldürmüştür. Oğlu Tunç’u terör örgütünün elinden kurtarmak için Kovandere’deki operasyonlara katılan Mesut, masum insanları da esir alan terörist Gümüş’ün peşine düşer. Özel Harekat ile birlikte aldıkları ihbarlar ışığında köy köy baskınlara gider. Örgütün elindeki masum halkı kurtarırlar. Bu ihbarlar ışığında Tunç’un olduğu köye de giden Mesut, tuzakla karşı karşıya kalır. Çıkan çatışmada silah arkadaşı şehit olurken, Tunç kurtarılmıştır. Tunç’un kurtarılmasından sonra Mesut ve Oktay, Gümüşün peşine düşer! Rehinelerin olduğu bir köyün ihbarını alan Mesut ve Özel Harekat plan yapar. Rehinelere ulaşılır; fakat, kurtarma sırasında Gümüş tarafından önleri kesilen güruha ateş açılır. Mesut bu hengamede Gümüş’ün silahından çıkan kurşunlarla vurulur. Mesut, Gümüş’ü yakalamak ve terör örgütünün kaçırdığı rehineleri kurtarmak için girdiği operasyonda vurulur. Acilen hastaneye kaldırılan Mesut, ameliyata alınır. Kurşunlardan bir tanesi karaciğerine saplanmıştır ve yaşamı pamuk ipliğine bağlıdır. Hastanedeki yetersiz teçhizat yüzünden İstanbul’daki tam teşekküllü bir hastaneye götürülür. Gümüş de İstanbul’a gelir. Mesut’un karaciğerindeki hasar büyüktür. Yaşaması donörün bulunmasına bağlıdır. Bulunan donörlerden bir tanesi ise, Tunç’tur. Hayat-memat meselesi haline gelen durum için hemen ameliyata alınır. Tunç da hazır bulunmaktadır. Bu sırada Gümüş’ün hain planı devreye girer. Gümüş, Mesut’un ameliyatı sırasında oradadır. Örgütün elemanlarından hastanede çalışan bir kişi tarafından içeri sızmıştır. Ameliyathaneye adamı uyku gazı verip tüm doktor ve hemşireleri uyutmuştur. Silahını Mesut ve Tunç’a doğrultur. Bu esnada gelen istihbaratı değerlendiren ekip, Gümüş’ün sonuca ulaşmasına engel oluyor. Gümüş, fırsattan yararlanıp hastaneden kaçıyor. Gümüş’ün yerinin tespit edildiğini bildiren haber ekibe Mesut’un yanında gelir. Mesut, Gümüş’ten intikamını almak için kimseye haber vermeden hastaneden kaçıp Gümüş'ün peşine düşer. O ise bir eve saklanır ve eline bir pompalı tüfek alıp Mesut'u bekler. Mesut evi bulur ve onu kafasına sıkıp öldürür.

Malik Botan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Murat Özben tarafından canlandırılmış olan karakter. (429-433)

 • Terör örgütüne çalışır. Müjde'yi öldürtmüştür. Yaser ve Ezma'nın da katilidir. Tunç'u kaçırmıştır. Sonra içinde bulunduğu kamyon aşağı itilmiş ve kafasına yediği bir kurşun ile ölmüştür.

Kenan Aslan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Kaya Sensev tarafından canlandırılmış olan karakter. (426-431)

 • Ünlü bir mafyadır. Hapisten çıkınca sağ kolu Musa ve kızı Yeşim'in yardımıyla kötü işlere başlamıştır. Müjde onu kandırmıştır. İlk Musa yakalanmış sonra da kızıyla birlikte yakalanmıştır. Kızı cezaevinde öldürülmüş, bunu üzerine iyice delirmeye başlamıştır.

Sezgin Onuralp[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Emir Benderlioğlu tarafından canlandırılmış olan karakter. (420-428)

 • Her işte parmağı olan kurnaz, sinsi ve azılı bir suçludur. Tuncay, Sezgin Onuralp’e borcu olan, taşımacılık yapan bir iş adamıdır. Bir sabah saldırıya uğrar, saldırganlar şirkete ve önünde duran araçlara kurşun yağdırır. Emniyette ise, ekip toplanmış Hakan ve Aylin’in düğün hazırlıkları hakkında konuşmaktadır. İhbar üzerine Rıza baba Mesut, Selin, Volkan ve Arda’yı Tuncay’ın şirketine gönderir. Tuncay yapanın kim olduğuna adı gibi emindir; ancak, polise hiçbir şey söylemez. Ekip, Sezgin Onuralp’in peşine düşer, kendisini bulmak ve yakalamak hiç kolay olmayacaktır. Ekibe, yeni komiser muavini Mehmet atanır. Mehmet, Volkan’ın polis kolejinden sınıf arkadaşıdır. İstanbul’a tayini çıkınca bahtına bizim ekip düşer. Mehmet, Rıza baba ve ekiple tanışıp hemen göreve gönderilir. Komiser muavini Mehmet ekibe alışmaya çalışmaktadır. Ekibin tamamı bu süreçte Mehmet’e fazlasıyla destek olurlar. Mesut, Ali ve Mehmet’in bulunduğu ekip gelen bilgi üzerine Sezgin’in kaçacağı nokta olan sahile gelirler Sema üzerinden Sezgin’e ulaşmaya çalışan ekibimiz doğru yol üzerindedir, fakat Sezgin fazlasıyla güçlü ve zeki bir adamdır. Sezgin, hücresinden gizlediği cep telefonuyla eşi Sema’yı arar. Sema evladını kaybetmenin acısına dayanamamakta Sezgin’e öfke, kin ve nefretini kusmaktadır. Sezgin, bu görüşmeden sonra Veysel ile iş birliği yapmaya, kızının intikamını Rıza baba ve ekibinden almaya karar verir. Sezgin, Veysel'e talimat verir ve Hüsnü açığa alınır. Hüsnü’nün açığa alınma haberi ekipten sonra Çoban ailesinin de gündemine bomba gibi düşer. Ekip arkadaşları Hüsnü’ye moral vermeye çalışsa da, bir yandan bu şimşekleri üzerlerinden nasıl çekeceklerinin yolunu bulmaya çalışırlar. Rıza, Veysel’in üzerine daha sert gitmeye karar verir. Selin, Veysel’in güvenini kazanmalı, ne olup ne bittiğini öğrenmelidir. Veysel, kumarhanede tanıştığı kuyumcu Akif ile ortak işe kalkışır. Bu iş için Sezgin devreye girer.
 • Sezgin büyük güven duyduğu Gökçe ve ekibine işi teslim eder. Gökçe hem çok ünlü bir mekan işletmecisi, hem de müzisyendir. Zırhlı araç soygunundan sonra ekip olayın peşine düşer. Bu sırada, Veysel’in de eli boş durmaz. Hırsızlığı ekipten birilerinin üzerine yıkacak bir planı vardır. Seri numarası tutan paralar Hakan ve Ali’nin kullandığı aracın içerisinden çıkınca Komiser İsmail tarafından, Hakan, Ali kelepçelenerek önce sorguya sonra nezarete alınır. Ekip, Hüsnü’nün açığa alınmasını atlatamadan, Hakan ve Ali’nin aklanmasının peşine düşer. Sezgin ve Cengiz ellerinde uzaktan kumanda ile aracının içerisinde beklemektedir. Ekip adım adım eve yaklaşır. Bomba düzeneğini fark eden ekip hızla olay yerinden uzaklaşır. Bu sırada bomba patlar. Ekip hastaneye kaldırılır. Çok büyük yaralanma söz konusu değildir ancak doktor her ihtimale karşı geceyi hastanede geçirilmesini istese de, ekip kabul etmez. Gökçe’nin adliyeye sevk edildiği haberi Veysel’e ulaşır. Sorguda anlattıkları ile nöbetçi mahkemeye sevki yapılmıştır. Veysel bu konuda Aynur’u görevlendirir, Aylin’in bilgisayarından Gökçe’nin ifade kaydını almasını ister. Mesut ve Ali hastaneye gidip Ender’in ifadesini alırlar. Sezgin ve Veysel’in nerede olduğu ile ilgili bilgi almaya çalışırlar. Ender hiçbir açık vermez. Ancak, biricik aşkı gözbebeği Gökçe ile ilgili baskı yapılınca Ender bildiklerini anlatır. Sezgin’in bağ evinde olduğu ve en son Ender’e bir bomba düzeneği hazırlattığı öğrenilir. Ekip, soluğu bağ evinde alır. Ancak bağ evi tabii ki boştur. Ekip, Veysel’in has adamlarından Halit’in cesedi ile karşılaşır. Veysel ve Sezgin’in de arası açılmaya başlar. Ekip, Kenan'ın kızı diye Bahar'ı getirip kafasını gizler. Buluşma öncesinde biri sonradan buluşmanın olacağı yerdeki bir taşın altına bir silah koyup taşı belirtmek için boyar. Sezgin buluşmada taşın oraya gider ve aniden silahı eline alıp tam Mesut'u vuracakken Ali tarafından Keskin Nişancı vuruşu ile kafasından vurarak öldürür ve ekibi uzun zaman peşinden koşturup, başlarına bela olmuş adam olan Sezgin sonunda sona ermiştir.

Veysel Şahin[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Oktay Gürsoy tarafından canlandırılmış olan karakter. (421-425)

 • Müfettiştir. Rıza Baba tarafından 10 yıl önce açığa alınmıştır ama bir şekilde görevine geri dönmüştür. Sezgin ile birlikte ekibi bitirmeye çalışmıştır. Hüsnü ile uğraşıp onu ekipten koparmıştır. Tutuklanmıştır ama Sezgin ekip arabasında kafasına sıkar.

Sami Kara[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Emir Çiçek tarafından canlandırılmış olan karakter. (415-419)

 • Sami Kara çocukluğundan beri uyuşturucu işlerindedir. Bir akşam adamı Nazif gelip Sami'yi dolandıran Kürşat'ın yerinin bulunduğunu söyler. Kürşat aynı zamanda polisin gözetimindedir. Sami yakalanıp hapse atılır, ama Sami cezaevinden talimatlarını vermeye devam eder. Sami'nin pis işlerini artık eşi Yonca devir alır. Bu durumdan adamı Nazif rahatsız olur. Yonca, mafya babası Ziya operasyonunda ters köşe yaparak Sami'nin adamlarını şaşırtır. Sami'nin mahkemesi başlamadan Aylin, Sami'nin dosyasını tamamlayıp Rıza Baba'ya verir ve Rıza Baba ise dosyayı Savcıya verir. Dosya Sami'nin son zamanlarda yaptığı işlerin kanıtıdır. Sami serbest bırakılacağını sanar fakat mahkemede Sami'nin tekrar tutuklu kalacağı kararlanır. Bunun üzerine Sami hapisten kaçar. Sami'nin iki hedefi vardır. İlk hedefi Canan'ı bulmaktır. İkinci hedefi Rıza ve ekibinin canını yakmaktır. Ekip bir yerde onun etrafını sarar ve Sami başkaları tarafından öldürülecekken Ali tarafından uzak atışla vurularak öldürülmüştür.

Nazif[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Hakan Aydın tarafından canlandırılmış olan karakter. (415-419)

 • Sami Kara'nın adamı. Mesut Güneri tarafından vurularak öldürülür.

Yüksel Yörük[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ali Başar tarafından canlandırılmış olan karakter. (409-413)

 • Darbecidir. Rıza Baba'nın ailesine zarar verdiğini sandığı için adamları ile Rıza Baba'nın evini tarar ve ekibi uzun süre peşinden kovalatır. 413. bölümde Ali'yi rehin almış sonrasında kendi kafasına sıkmıştır.

Azmi Boyatlı[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Atsız Karaduman tarafından canlandırılmış olan karakter. (400-409)

 • Bir diplomat olan bu adam aslında silah tüccarı ve örgüte yardım eden diplomatik dokunulmazlığı olan bir adamdır. Kurmuş olduğu planları uygulamak için harekete geçeceği sırada ekip tarafından planları alt-üst edilmiştir. Bu olaydan dolayı ekibe gıcık olmuş ve ekiptekilerden Rıza Amir ile uğraştıktan sonra Mesut'u ise cezaevine attırmıştır. Ancak daha sonra Mesut'un suçsuz olduğu anlaşılınca Mesut, MİT yetkilileri tarafından cezaevinden kaçırılmıştır. Buna çok sinir olsa da daha sonra bu işi çözmek için uğraşmış ancak başarılı olamamıştır. Hüsnü'yü yaralayan Maruf'u cezaevinden kaçırıp bir olay için kullanmak istese de Maruf'un ekip tarafından öldürülmesinden sonra yine istediğini yapamamış, daha çok sinir olmuş, daha çok eylemler yapmayı planlamış ve hastaneye bombalı saldırı düzenlemiştir. Ekibi aylarca peşinde koşturmuş, 409. bölümde Mesut tarafından vurularak öldürülmüştür.

Erdal Boyatlı[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ferit Kaya tarafından canlandırılmış olan karakter. (403-408)

 • Çok tehlikeli biri olan bu adam aslında Azmi Boyatlı'nın oğludur. Uyuşturucu, taciz, cinayet gibi pis işler yapmıştır. Ekip kendisini yakalamak için uğraşsa da o hep bir yolunu bulup sırra kadem basarak kaçmıştır. Aynı zamanda ruhsal bozukluğu olan bu kişi kadın düşkünüdür ve ekibin güzel Komiserlerinden Selin'e kendisine düzenlenen bir operasyon sırasında rastgele âşık olmuştur ve onu uzun bir süre aklından çıkaramamıştır, bunun yanında yetinmeyip Selin'i kaçırmış ve ona olan duygularını söylese de Selin onu ciddiye almamıştır. Daha sonra ekip tarafından Selin kurtarılınca ne yapacağını şaşırmış ve kaçmıştır. Babası ile arası genelde bozuk olan bu adam örgüt tarafından ekibi yok etmek için bir planda kullanılmıştır, yalnız bu plandan haberi olmadan güle oynaya yaşamaya devam etmiştir. Ekibin hastanede yatmakta olan Rıza Amir'in yanında olduğu sırada elinde bir içinde bomba yüklü bavul ile hastaneye girmesi emredilmiş, kendisi de bir şeyden habersiz mutlu bir şekilde hastaneye girmiş fakat Erdal'ın bavulda bomba olduğundan haberi yoktur ve içeri girdiğinde birden Erdal'ı karşısında görünce şaşıran ekibe aynen şunları söylemiştir:,,Selamun Aleyküm, Babam gönderdi, 5 Milyon dolar, öyle anlaşmışsınız ya, hadi yine iyisiniz hadi." diyerek korkmadan onlara laf atmıştır ve tam bu sırada Mesut tarafından elbisesinden çekilip yan tarafa fırlatılmasıyla bomba patlamış, Erdal parçalara ayrılıp yok olmuştur. Ekip ise sağ sağlam dışarı çıkmış, böylelikle bir beladan daha zor da olsa kurtulmuşlardır.

Bekir[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ömer Naci Topçu tarafından canlandırılmış olan karakter. (404-406)

 • Eskiden dağlarda savaşıp sonra şehre inmiş, Azmi Boyatlı'nın ortağı olan bir teröristtir. Azmi'ye savaş işinde yardım etmiştir. Mesut'un peşinde olduğu Ayşe isimli kadın ile hareket eder. Azmi yargılanmak için memleketine gittiğinde adamlarından para alır. Selin'i rehin alıp Turgut ve Erdal'ı da yanına alıp mekanı değiştirir. Ayşe ile kaçacakken onlar ile birlikte kaçacak adam sudaki tekneyi bomba ile patlatmıştır. Yeni evde, Ayşe ile birlikte kaçtığı adam Ayşe'nin sakladığı parayı alamayınca onu vurarak öldürür.

Maruf Atalay[değiştir | kaynağı değiştir]

Maruf Atalay
İlk görünüm Arka Sokaklar 397. Bölüm
Son görünüm Arka Sokaklar 403. Bölüm
Yaratan Sinan Yurdakul
Ozan Yurdakul
Ömer Genç
Canlandıran Murat Ergün
Bilgileri
Cinsiyet Erkek
Meslek Polis (eskiden)
Ulus Türk

Arka Sokaklar dizisinde Murat Ergün tarafından canlandırılmış olan karakter. (397-403)

 • Kendisi bir polistir ama kötü yollara sapar. Aksi ve huysuzdur. Ekiple beraber bir operasyon için 1 hafta ortak çalışır ancak sonrasında asabiliği yüzünden sevilmez bununla birlikte silah kaçakçılarına yardım eder. Gerçek yüzü ortaya çıkınca adeta bir kaçak konumuna gelmiştir. Bir operasyon sırasında Hüsnü'yü ve 2 polisi ağır yaralar, bundan sonra tüm İstanbul emniyeti ve ekip peşine düşer ancak hemen yakalanamaz, büyük bir suç işlemiştir. Daha sonrasında Hüsnü iyileşince onu yakalar, oradan cezaevine gönderilir, ama Maruf cezaevinden büyük bir güç tarafından kaçırılır ve yine rahat durmaz. Ekip düzenlediği bir operasyonda kendisine rast gelir, tesadüf eseri çatışırlar ve sonunda kazanan ekip olur. Mesut tarafından vurulur ve yaralanır ancak Hüsnü Çoban tarafından vurularak öldürülür ve böylece ekip bir beladan daha kurtulmuş olur.

Kadir Yelence[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Mustafa Sercan Yener tarafından canlandırılmış karakter. (397-400)

 • Hüsnü Çoban'ı 398. bölümde vuran Maruf belasının adamlarından biridir. 400. bölümde Mesut tarafından dövülerek ağır yaralanıp hastaneye götürülmüş, hastanede bir doktor tarafından zehirli iğne ile öldürülmüştür.

Sancar Yılmaz[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Soydan Soydaş tarafından canlandırılmış olan karakter. (385-392)

 • Ekibe bela olan dağdan şehre inen bir teröristtir. Yaptığı kötü işlerle birçok soruna neden olmuştur. Ekip bu adamı yakalamak için epey bir uğraşmıştır. Sonrasında uzun süren bir uğraştan sonra ekip ile beraber çatışmaya giren Sancar vurulup el bombası ile havaya uçar.

Timur Altıntaş[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Tolga Çiftçi tarafından canlandırılmış olan karakter. (377-388)

 • Ekibin başına bela olan birisidir. Özellikle kafayı Rıza Baba'ya takmıştır. Her türlü kötülüğü yapar. Bölümün birinde kız kardeşinin vurulmasının sorumlusunu Rıza Baba olarak bilir, bunun için intikam yemini etmiştir. 379. bölümde Ali ve Pınar'ın oğlu Efe'yi kaçırır. 387 bölümde Rıza Baba ile karşılıklı çatışmaya girmiştir ve Rıza Baba tarafından vurulmuştur. Rıza Baba'yı araba ile ezecekken kaza yaparak hayatını kaybeder.

Aytek Semiz[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Murat Batıkan Avcı tarafından canlandırılmış olan karakter. (377-387)

 • Timur'un has adamlarındandır. Kunduz ile birlikte Timur için görevden göreve koşar. 387. bölümde Sancar tarafından vurularak öldürülür.

Kunduz[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Yaşar Büker tarafından canlandırılmış olan karakter. (377-387)

 • Timur'un sağ koludur, işlerini sürekli ona yaptırır. 387. bölümde Sancar tarafından bıçaklanarak öldürülür.

Haşim Koral[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Mazlum Kiper tarafından canlandırılmış olan karakter. (361-364)

 • Oğlu öldüğü için Engin'den intikam almak için uğraşan bir mafya babasıdır. Adamı Cahit, Engin'i sinsice takip edip evinin önünde vurup ağır yaralamıştır. Ekibin Engin'e öldü süsü vermesiyle herkes onu öldü bilir. Tanıdığı Müfettiş Asım'ı yanına ağırlar. Ekip, Müfettiş Asım ve onu takip edip onu teknesinde yakalamıştır.

Baran Yalçın[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Onur Alp Sancaktar tarafından canlandırılmış olan karakter. (337-355)

 • Mahur'un has adamı aynı zamanda da o zamanki ekipteki Onur'un kardeşidir. Ne olursa olsun Onur'u seviyordur. Mahur'un Bonzai sevkiyatlarında yardımı vardır. Onur tarafından yakalandıktan sonra Mahur, kaçırdığı Onur karşılığında ekipten Baran'ı ister. Fakat ekip, bir plan ile Baran'ı vermeden Onur'u kurtarıp Mahur'u yakalamıştır. Sonrasında hapishanede birkaç bölüm daha göründükten sonra 355. bölümden sonra bir daha görünmez.

Sidar Üstünkaya[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Burak Demir tarafından canlandırılmış olan karakter. (350-353)

 • Bir terörist olan bu adam kötü işler yapar, bir operasyonda Mesut kardeşini vurur ve bunun intikamını almak için o da Mesut'un kız arkadaşı olan Esma'yı öldürür. Daha sonra Mesut ile birebir çatışmaya girmiştir, bu çatışma sonucu Mesut tarafından vurularak öldürülür.

Mahur Velioğlu[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Şahin Çelik tarafından canlandırılmış olan karakter. (337-341)

 • Uyuşturucu taciri olan bu adam, ekibe her türlü kötülüğü yapmıştır. Adamlarıyla beraber, ekipteki komiser Onur'u kaçırdıktan sonra ekip, mekanına yaptığı baskında hem Onur'u kurtarmış hemde onu öldürmüştür.

Cevher Şanlı[değiştir | kaynağı değiştir]

Cevher Şanlı
İlk görünüm Arka Sokaklar 306.Bölüm
Son görünüm Arka Sokaklar 330.Bölüm
Yaratan Ozan Yurdakul
Sinan Yurdakul
Ömer Genç
Canlandıran Nail Kırmızıgül
Bilgileri
Takma ad(lar)ı Avcı
Amacı Zilha'nın intikamını almak
Cinsiyet Erkek
Meslek Polis (eskiden)
Unvan Özel Harekat Polisi
Evlilik(ler) Zilha (öldü)
Önemli ilişkileri Mesut Güneri (gitti)
Doktor Veysel (hapiste)
Soydan Öğüt (öldü)
Abdülmalik Asfa (öldü)
Korkut Karatay (hapiste)
Ulus Türk

Arka Sokaklar dizisinde Nail Kırmızıgül tarafından canlandırılmış olan karakter.

 • Mesut'un Polis Özel Harekât ekibindeyken birlikte çalıştığı ve en yakın arkadaşıdır. Mesut ile yıllar boyu dağlarda birlikte omuz omuza düşmanlarla mücadele etmişler ve çok iyi arkadaş olmuşlardır, ancak zamanla her şey değişmiş, Cevher'in dağlardayken âşık olduğu, sonradan evlendiği terörist kız Zilha'nın bir olay sonrası öldürülmesinden sonra delirmiş ve intikam almak için olup olmadık kişileri bile öldürmüştür. Mesut ise Cevher delirdiği için en yakın dostunu yakalamak için uğraşmış ve sonunda yakalamıştır.
 • Mesut'un kendisine ihanet ettiğini düşünen Cevher, intikam için Mesut'u da düşmanları arasında görmüştür. Cevher daha sonra mahkeme tarafından yargılanmış, ekipten atılmış, ceza almıştır ancak ruhsal bozukluğu yüzünden delirmesi sonucu akıl hastanesine kapatılmış ve 10-12 yıla yakın bir süre orada tedavi görmüştür. Günün birinde akıl hastanesinden firar edip fazla olmasa bile düzelme durumuna gelen Cevher artık Zilha'nın intikamını almak için onun ölümüne sebep olan, masum olan olmayan birçok insanı acımadan öldürmüş ve asıl amacı olan eski dostu, yeni düşmanı Mesut ile çok uzun bir süre mücadele etmiştir.
 • Ekip kendisini yakalamak için uğraşsa da Cevher her seferinde bir şekilde kaçmayı başarmıştır. Yavaş yavaş adamları azalan Cevher, Doktor Veysel ile çalışmaya başlamıştır. Koskoca emniyetin aylar boyu yakalayamadığı Cevher, artık İstanbul ve hatta Ülke için tehlikeli bir konumdadır. Mesut'a olan öfkesini bir türlü kafasından atamamış, intikam almaya devam etmiş, Mesut ile uğraşmakla yetinmeyip Mesut'un oğlu Tunç'u da feci şekilde dövdürüp bir eylem daha yapmıştır. Bunun üzerine çok kızan Mesut, Cevher'i yakalamak için uğraşsa da Cevher, Mesut'u bir çatışmada vurmuştur ve yine kaçmayı başarmıştır.
 • Mesut'un iyileşmesinden sonra onunla yeniden uğraşmaya devam etmiştir. Mesut'un, Gültuh diye bir arkadaşını arabada bombayla havaya uçurarak öldürür. Eski Karısı olan Zilha'yı unutamayan, onu sürekli yanında görüp kafasında yaşıyormuş gibi adlandırmıştır. Tam Tunç'un kapısına dayanıp Tunç'un kapıyı açmasını beklerken Hüsnü bunu görür ve Tunç'a telefon ile kapıyı açmamasını söyler.
 • Cevher'in niyeti Tunç'u öldürmektir. Hüsnü ve Cevher çatışırlar ve o çatışmada Cevher, Hüsnü'yü vurup Doktor Veysel ile kaçırır. Ekip uzaktan Cevher'in arabasını kilitler ve motorun çalışmamasını sağlar ve Hüsnü'yü sonunda kurtarır. Cevher sinirlenip ekip gelmeden önce oradan uzaklaşmıştır. Uzun süren bir mücadeleden sonra nihayet bir operasyon sırasında Mesut ile bir deniz kıyısında baş başa kalıp kapışmışlardır. Bu kapışmadan sağ olarak Mesut çıkmış ve bu kapışma artık Cevher'in sonu olmuştur ve Cevher, Mesut tarafından boğularak öldürülmüştür ve Cevher belasından da herkes geç de olsa kurtulmuştur. Öldükten sonra da hayalî olarak Zilha ile beraber kısa bir süre Mesut'la konuşurlar.

Veysel[değiştir | kaynağı değiştir]

Veysel
İlk görünüm Arka Sokaklar 327.Bölüm
Son görünüm Arka Sokaklar 330.Bölüm
Yaratan Sinan Yurdakul
Ozan Yurdakul
Ömer Genç
Canlandıran Ozan Akbaba
Bilgileri
Cinsiyet Erkek
Meslek Doktor
Ulus Türk

Arka Sokaklar dizisinde Ozan Akbaba tarafından canlandırılmış olan karakter.

 • 326. bölümde Mesut ve Cevher çatıştığı zaman Mesut, Cevher'i vurarak ağır yaralar. Yanındaki iki adamı onu hemen Doktor Veysel'in yanına yetiştirir ve Veysel, Cevher'i kurtarır.
 • Zamanla adamlarını kaybeden Cevher, Doktor Veysel ile birlikte hareket etmeye başlar.
 • Veysel ve Cevher Polisten birlikte kaçarlar. 329. bölümde ise Cevher, Hüsnü'yü yaralayarak kaçırır. 330. bölümde Hüsnü'nün yarası yüzünden durumunun kötü olduğunu gören Veysel, Hüsnü'yü tedavi eder.
 • Tekrar 330. bölümde Doktor Veysel ve Cevher, Murat ve Mesut ile çalışmaya girer. Bir süre sonra Veysel Murat tarafından yakalanırken, Mesut'ta Cevher'i bir sahilde yakalar ve boğarak öldürür.

Zilha Şanlı[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Şirin Yıldırım tarafından canlandırılmış olan karakter. (306-314 318-330)

 • Aslında bu karakter tamamen hayalîdir, kendisi vefat etmiştir ama kocası Cevher'e devamlı ama gerçek ama hayal bir şekilde görünmektedir. Sadece Cevher'in bir karakterdir. Zilha devamlı kocası Cevher'in yanına gelerek onunla dertleşir. 330. bölümde kocası Cevher, Mesut tarafından boğularak öldürüldükten sonra diziden ayrılmıştır.

Soydan Öğüt[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Gazanfer Ündüz tarafından canlandırılmış olan karakter. (313-323 328-329)

 • Ekip Cevher Şanlı'yı yakaladıktan sonra ilk olarak Arif Müdürün karşısına çıkmış, daha sonra da ekibin bir numaralı düşmanı hâline gelmiştir. Cevher'i hapisten çıkarıp kullanmak için 313. bölümde tuzak kurarak Ali'yi gözaltına aldırmış ve tutuklatmıştır. 319. bölümde Rıza Baba'yı Bekir Komiser cinayeti ile suçlatıp hapse attırdıktan 3 bölüm sonra Rıza Baba'nın hapisten çıkartılması ile birlikte ve Mümtaz Hoca'nın sayesinde yakayı ele vermiştir. Rıza Baba ve ekibi onu yakalamaya gittiğinde Rıza'yı vurmaya çalışır. Ali, Rıza Baba'nın önüne atılır ve Soydan'ı vurur ve Soydan balkondan düşerek ölmüştür.

Yücel[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Oğuz Yağcı tarafından canlandırılmış olan karakter. (313-323 328-329)

 • Diplomatik dokunulmazlığa sahip olan Soydan'ın yardımcısı ve aynı zamanda sağ koludur. Bütün emirleri Soydan'dan alıp başkalarına uygulatır. Daha sonra ekip kendisini uzun uğraşlara rağmen yakalamıştır.

Korkut Karatay[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Emre Melemez tarafından canlandırılmış olan karakter. (318-327)

 • Soydan'ın önemli adamıdır ve aynı zamanda bir polistir. Kumarbazdır ve gıcık yapılıdır. Yaptığı yasak işler ortaya çıkınca polislikten atılır ve Malik ve Cevher ile iş birliği yapar, uzun bir süre beraber çalışırlar ancak sonraları sorun yaşarlar. Cevher tarafından vurulmuş, ama ölmemiştir. Sonrasında Cevher ona yardım etmesini ister. Cevher'lere kısa bir süre yardım eder, Mesut Cevher'i vurduktan sonra kaçmıştır. Uzun süre ekibin aradığı başlarına bela olan bu adam daha sonra yakalanarak cezaevine gönderilir.

Abdülmalik Asfa[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Kayra Şenocak tarafından canlandırılmış olan karakter. (317-324)

 • Soydan'a ve örgüte yardım eden silah tüccarı bir adamdır, çok tehlikelidir. Bütün yasak ve pis işlerin ağababası olarak bilinir. Amacı ekibi yok etmektir. Ekibin Mardin operasyonunda ele geçirdiği Murat Komiser'i rehin alır, arabayla kaçırır, daha sonra Murat onu arabada boynundan vurur. Araba kaza yapar. Murat arabadan sağ kurtulurken Malik ağır yaralı şekilde can verir.

Yakup[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Yusuf Arat tarafından canlandırılmış olan karakter. (315-322)

 • Emniyette gıcık bir komiserdir. Rıza Baba ve Ali'yi tutuklatmıştır. Üstelik Ali'yi Korkut'la dövmüştür. Ekipte, özellikle Mesut tarafından nefret edilen biridir. Evine baskın düzenlendiğinde Murat tarafından dövülüp tutuklanmıştır.

Tarık Bostancı[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Gökhan Mumcu tarafından canlandırılmış olan karakter. (302-305)

 • Ekibin tesadüfen bir cinayet davasında tanıştığı gizli bir suçludur. Kimliği bilinmediği için Muazzez ile arkadaş olur, fakat sonraları kendi işçisinin katili olduğu ortaya çıkınca Muazzez tarafından tutuklanır.

Nevzat Çelikçi[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Cem Kurtoğlu tarafından canlandırılmış olan karakter. (291-293)

 • Ünlü bir iş adamıdır, aynı zamanda Yener'in babasıdır. Yener'e yaptıklarından dolayı öfkelenmiş ama hep yardım etmiştir. Oktay, Avukat Tarık ve Serdar Müdür ile de bağlantılıdır. Üç adamını işleri berbat ettiler diye vurarak öldürmüştür ve sonrasında bağlantılı olmakla yetinmeyip Serdar Müdür'ü kendi adamı yapmıştır. Yaptığı her şey açığa çıkınca tutuklanmıştır.

Serdar Taşpınar[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Volkan Ünal tarafından canlandırılmış olan karakter. (267-272, 288-293)

 • Ekibin geçici süreliğine başına gelen bir amirdir. Ekip tarafından pek sevilen biri değildir. Bir çatışmada Mesut tarafından yanlışlıkla vurulur. İyileşir ve görevine devam eder. Ortalıkta kısa bir süre görünmemiştir. Ancak Vedat Müdür'ün emekli olması sonrası ekibe bu kez müdür olarak geri dönmüştür. Pek fazla sevilmeyen bu karakter o zaman öldürülen Zeynep Komiser'in cinayet suçlarıyla iş birliği yaptığını Rıza Baba ve ekibi öğrendiği için görevden ihraç edilip hapse atılır. Kendisi çok pişman olmuştur.

Nadir Türkmen[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Umut Karadağ tarafından canlandırılmış olan karakter. (279-281)

 • Terörist olan Nadir, beraber iş yaptıkları Faik’le, bir otoyol ihalesinde, ihaleden çekilmeyi kabul etmeyen Tayangir İnşaat firmasının sahibi Andaç’ın kardeşi Güngör’ü kaçırarak adamlarına dövdürür. Güngör sürünerek eve gider. Andaç, kardeşinin başına gelenleri polise haber vererek Güngör’ü hastaneye götürür. Rıza Baba ve ekip, hemen Nadir’in adamı Cemo’yu, Faik’i ve Nadir’in karısı Pelin’i emniyete alır. Pelin ve Nadir’in çocukları olmamaktadır. Problem Nadir’dedir ve hiçbir şekilde tedaviyi kabul etmez. Pelin bu duruma çok içerler ve yeniden konuyu açtığı anda patlayan kavgayla Nadir evi terk edip otele gitmiştir. Faik sorguda olayı inkar eder. Cemo’yu, Nadir’le iletişime geçebilir diye serbest bırakırlar. Andaç kardeşi Güngör’ü hastaneden almış eve gelmiştir. İçeri girdiklerinde Nadir’le karşılaşırlar ve yardımcıları da öldürülmüştür. Nadir, ikisini de alarak depo gibi bir yere gider. Nadir bir gün önce dövdüğü Güngör’ün kanının sıçradığı gömleği evde çıkarırken karısı Pelin görmüştür. Pelin, Murat ve Zeynep tarafından eve bırakılınca, Nadir’in kanlı gömleğini onlara verir. Depoda Andaç ve Güngör’ü bırakıp çıkan Nadir ve Cemo, takipteki polis arabasıyla uzaklaşırken, kumandayla bomba düzeneğini patlatırlar. Bomba patladığında ekip de olay yerindedir. Ekip, Andaç ve Güngör’ü bomba düzeneğiyle öldüren Nadir’in peşine düşer. Nadir ve Cemo şehir dışında bir yere kaçarlar. Nadir’in karısı Pelin yeniden emniyete alınır. Avukat Levent, emniyetten çıkan Pelin’le beraber eve gittiklerinde, Pelin’in savcıya verdiği ifadeyi inceler. Gömleği verdiğini okuyunca Pelin’e çıkışır. Benay, Nadir’in adamlarından biridir. Torbacıları gezip, paraları topladığı sırada, torbacı Tahir’i dayak yemiş halde görür. Tahir malı çaldırdıklarını söyleyince, Benay arabaya Tahir’i de alarak gösterdiği yere gider ve orda Nadir’le karşılaşır. Nadir, yokluğunda yerine geçmeye çalışan Benay’ı da alarak çıkarlar. Levent buluşma yerine giderken dur dedikleri yerde durur ve Cemo arabaya biner, Nadir’in yanına giderler. Sinyal tespitinden yer bulunur ve ekip oraya doğru yol alır. Levent hem Faik’in hem Pelin’in savcılığa verdiği ifadeleri anlatır. Nadir küplere biner ve Benay’a gelen telefonla polisin yolda olduğunu öğrenince Levent’i vurup kaçarlar. Ekip hemen Pelin’i alarak güvenli bir yere götürür. O sırada çıkışlarını izleyen Nadir, karısını Murat’ın koluna girmiş görünce çılgına döner ve Pelin’i arayarak tehdit eder. Sıra Faik’e gelmiştir. Nadir, Faik’in mekanını basar. Murat’ın tesadüfler sonucu karşılaştığı izler onu Faik’in mekanına götürür. Murat yalnızdır ve Nadir, Murat’ı Pelin’in kolunda gördüğünden beri bu anı beklemektedir. Dövüşmeye başlarlar. Murat’ın hayatı tehlikededir. Nadir’in adamları Murat’ın Nadir’e bir şey yapacağını düşünür ve silahları çekerler. Bir adamı Murat'ı vurup ağır yaralar. Sonrada kaçıp giderler. Nadir, Pelin’i ele geçirebilmek için son olarak Zeynep ve Murat’ın evine gider. Suat ve Zeliha’yı darp ederek Ömer’i kaçırır. Zeynep çıldırmak üzeredir ve Nadir, Zeynep’i arayarak Pelin’in karşılığında Ömer’i vereceğini söyler. Zeynep ekiple iletişim kuracağı kulaklıklarını takarak Pelin’le beraber buluşma yerine gider. Ömer, Nadir’in yanında değildir. Zeynep isyan eder. Ekip hemen davranacakken Nadir, Zeynep’e ateş etmeye başlar. Zeynep ise son anda silahını alır ve onu vurup öldürür.

Rıfat Hızaloğlu[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Mehmet Atay tarafından canlandırılmış olan karakter. (165-167)

 • Mafya lideridir. Kızını kaybetmiştir. Kızının ölümü konusunda ekibi suçlamıştır. Ekibin Aylin haricindeki tüm üyelerine ayrı ayrı tuzaklar kurmuştur. Ekip, Rıza Baba'yı bulmak için evine baskın düzenler. Baskında yakalanır ve ekibi Rıza Baba'nın olduğu yere götürür. Daha sonra ise hapise girer.

Mirza Rejvan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ömer Genç tarafından canlandırılmış olan karakter. (138-143)

 • Mesut'un Güneydoğu'dan gelen ilk düşmanıdır. Teröristtir. Şehirde eylem yaparak birçok kaosa neden olmuştur. Tunç'u kaçırmıştır ve adamları oğlu Tunç'u kurtarmak isterken Mesut'u kendi silahı ile vurur fakat Mesut ölmez. Mesut tarafından vurulur ve karşı karşıya geldikten sonra elindeki el bombasının yere düşüp patlamasıyla parçalara ayrılıp ölür.

Aykut[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Alper Türedi tarafından canlandırılmış olan karakter. (47-49)

 • Aynı zamanda sivil polis olan bir mafyadır. Nijeryalıları döven birisidir. Aykut, Rıza Baba ve ekibini rehin almıştır ama Engin gelip ekibi kurtarmıştır. O sırada Aykut, Engin'i vurur ama ekip Aykut'u yakalayıp tutuklamıştır.

Asım Bayraktar[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Serhat Nalbantoğlu tarafından canlandırılmış olan karakter. (37-44)

 • Murat Komiser'in ezelî düşmanı ve ekibe zarar veren bir adamdır. Murat ve Zeynep evlenecekken Murat'a olan kininden dolayı düğünü bombayla havaya uçurur. Neyse ki bu saldırıdan herkes yaralı olarak kurtulmuştur. Asım ise olaydan bir hafta sonra yakalanıp cezaevine gönderildi.

Kerim Bafralı[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ender Yiğit tarafından canlandırılmış olan karakter. (6-9)

 • Rıza Baba'nın eski düşmanıdır. Yıllar önce Rıza Baba Kerim'i hapse atmıştır. Kerim hapisten çıkıp Pınar'ı kaçırır. Ekip Pınar'ı kurtardıktan sonra yurt dışına kaçtığı öğrenilmiştir.

Nihat Ak[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Özden Özgürdal tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-8)

 • Yeşim'in ikinci kocasıdır. Sonraları Yeşim tarafından vurularak öldürülmüştür.

Bitirilen iyi karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Rıza Soylu[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Zafer Ergin tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-638)

Mesut Güneri[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Şevket Çoruh tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-632)

Aslı Atalay[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Deniz Çatalbaş tarafından canlandırılmış olan karakter. (595-632)

 • Diziye 16. sezonda dahil olan ekipteki komiser yardımcısıdır. Daha önce Narkotik'te çalışmıştır. Ekibe onunla beraber katılan Emre ile sevgili olmuştur. 16. sezon finali olan 632. bölüm ile birlikte diziden ayrılmıştır.

Cemal Şahin[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Yiğitcan Ergin tarafından canlandırılmış olan karakter. (522-632)

 • Ekibe ve diziye 14. sezonda dahil olmuştur. Komiser yardımcısıdır. Kimsesiz olduğu için yetimhanede büyümüştür. Sokak çocuklarıyla arası iyidir. Kendisi gibi ekibe yeni gelen Ezgi ile sevgili olmuştur. Ekiple de iyi anlaşmaktadır. Mesut ile birlikte Serboran'a (Dağa) operasyona gitmiştir. Terörist Berzan tarafından kaçırılır. Kurtulduktan sonra Mesut'u teröristlerden kurtarır.
 • 571. bölümde Mesut kaçırıldığı için Erzincan'a gider. Ali ile birlikte Mesut'u kurtarmak için Özel Harekat ekibine katılırlar. Mesut'u ararken teröristlerin pususuna düşerler ancak kurtulurlar. Sonrasında Mesut'un izini bulurlar. Cemal terörist Servan tarafından rehin alınır. Mesut son anda yetişir ve Cemal ve Mesut kurtulmuştur.
 • 16. sezonda üstüne tecavüz iftirası atılır. Ezgi ile arası bozulduğu için ekipten ve Ezgi'den ayrılmıştır. Sonrasında Ezgi'yle barışıp görevine geri dönmüştür. 632. bölüm ile birlikte 16. sezon finalinde Ezgi ile birlikte diziden ayrılmıştır.

Ezgi Vural[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ela Yörüklü tarafından canlandırılmış olan karakter. (523-632)

 • Ekibe komiser yardımcısı Cemal ile birlikte katılan komiser yardımcısıdır. Kendisi gibi ekibe yeni gelen Cemal ile sevgili olmuştur. Ekiple de iyi anlaşmaktadır. Cemal'e atılan iftiralar yüzünden ilişkilerinde birçok sorun yaşamıştır. Kısa bir süreliğine ayrılıp barışmışlardır 632. bölüm ile birlikte 16. sezon finalinde Cemal ile birlikte diziden ayrılmıştır.

Gönül Balkan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Melike Saygın tarafından canlandırılmış olan karakter. (631-632)

 • Engin'in eski sevgilisinden olan kızı. Yıllar sonra Engin'le birbirlerine 632. bölümde kavuşurlar. 250 milyon TL annesinden miras kalmıştır. Daha sonra Antalya'ya gider.

Sedef Tekin[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Sevgi Koç tarafından canlandırılmış olan karakter. (623-632)

 • Hakan'ın eski sevgilisi. Öncesinde Cemal ve Emre'ye yürümeye çalışıp Ezgi ve Aslı'yı sinirlendirmiştir. 624. bölümde, Mesut'un Gazi'nin Yeri'nde ki yeni ortağı olur. Hakan'la orada tanışmıştır. Gazi'yi batırınca Mesut'la ortaklığını bitirir. Daha sonra yeni aldığı iş teklifini kabul edip Bodrum'a gider.

Yavuz[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Cemal Olgaç tarafından canlandırılmış olan karakter. (616-623)

 • Ekibin bir türlü bulamadığı Seri Katilin bulunması için ekibe görünen savcıdır. Serap öldükten sonra Hakan'la uğraşır. Suçsuz olduğunu bilmesine rağmen kısa bir süre onu gözaltına alır. Sonrasında ekibe seri katilin bulunması için destek verir. Selin ve Hakan, katilin Poyraz olduğunu öğrendikten sonra bu durumdan haberdar olur. Selin kaçırıldıktan sonra Mesut Poyraz'ın kafasına sıkar ve onu bir yere saklar. Yavuz ise, Mesut'un cinayet işlediğinden emin olarak Mesut'u sorguya çeker. Poyraz'ın ağır yaralı şekilde yaşandığını öğrenince Poyraz'ın uyanmasını bekler. Poyraz hastaneden kaçıp öldürülünce Mesut'u tekrar sorguya çeker. Mesut, Poyraz'ı intikam için hastaneden kaçırmıştır ancak bunu asla açık etmez. Mesut, Seyit'ten Ayhan'ın hayatı kurtulsun diye para aldığını Rıza Baba sayesinde itiraf eder. Savcı bu duruma çok tepki vermez. Mesut'un haklı olduğunu anladıktan sonra dosyaları bırakarak diziden ayrılır.

Mazlum Dal[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Cumhuriyet Kiper tarafından canlandırılmış olan karakter. (147-622)

 • Ekibin korumasındaki akli dengesi bozuk birey. Konuk oyuncudur ara sıra bazı bölümlerde oynar. 14. sezonda Mesut'un devraldığı çay bahçesinde çalışmaya başlar. Sakarlıklarına rağmen Mesut ve ekibin neşe kaynağıdır. 621. bölümde Poyraz'ı vurarak öldürüp Selin'i kurtarmıştır. Poyraz'ı öldürmesinin ardından gözaltına alınmıştır. Kaçma riski göze alınarak cezaevine girmiştir. Seyit Usmanoğlu'nun adamı Solmaz tarafından cezaevinde asılarak ve intihar süsü verilerek öldürülmüştür. Sonrasında katil kendisinin Mazlum'u öldürdüğünü sorguda itiraf etmiştir.

Ayhan Kırali[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Fatih Serbest tarafından canlandırılmış olan karakter. (617-620)

 • Yıllar öncesinde Handan'ın abisini öldürdüğü için Mesut tarafından yakalanıp hapse gönderilmiştir. Yıllar sonra Mesut'la tekrar karşılaştıktan sonra onun hayatını kurtarır. Gençlikteki sevgilisi Handan, onu abisini öldürdüğü için kaçırmıştır. Mesut onu kurtardıktan sonra Esma'yı kaçırırlar. Ayhan, Esma kaçırıldıktan sonra Handan'ın peşine tek başına düşer. Mesut Ezgi ve Cemal ise Ayhan'ın peşine takılır ve Sakarya'ya giderler. Mayına basar ancak tam o sırada Mesut ve Cemal gelir. Mesut, mayına ağırlık koyma taktiğiyle son anda kurtarır. Sonrasında Ayhan'ı durdurup Handan'ı yakalamaya çalışırlar. Handan ise polislerin Ayhan'a yardım ettiğini öğrenince Esma'ya kötü şeyler yaptırır. Ayhan bu durum yüzünden Mesut'a silah çeker ancak geri çekilip silahı kafasına dayar. Başından hafif yaralanır ve hastaneye sevk edilir. Hastanede Esma'nın tecavüze uğradığını öğrendikten sonra deliye döner ve bayılır. Mesut ise Ayhan ve Esma'ya yapılanların cezasını Seyit Usmanoğlu'ndan 10 milyon TL alarak öder. Mesut parayı Ayhan'a vererek onları Hollanda'ya güvenli bir şekilde yaşamaları için gönderir.

Alexandra[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Emel Özcan tarafından canlandırılmış olan karakter. (600-616)

 • Arda'nın Rus sevgilisi. Bir daha görünmedi.

Berrak[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Karla Üzel tarafından canlandırılan karakter. (613-616)

 • Metin'in nişanlısıdır. 616. bölümde Metin ile Antalya'ya gider.

Metin Çoban[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Furkan Göksel tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-522, 596-616)

 • Hüsnü ve Suat'ın en büyük oğludur. Turizm otelcilik okumuştur. Çocukken kardeşiyle hep haylazlık yapmıştır. Liseyi bitirdikten sonra turizm okur ve turizm sektöründe çalışmaya devam eder. Akrabası Asiye ile evlenmiştir. Hüsnü ameliyattayken karısı Asiye erken doğum yapar ve Mert adında bir oğulları dünyaya gelir. Metin Çoban karakterini oynayan Furkan Göksel adlı oyuncu kendi isteğiyle diziden ayrıldığını instagram sayfasından açıklamıştır. 522. bölümde son defa rol alır eşi ve çocuğuyla Almanya'ya gideceğini söyleyerek ailesine ve Arka Sokaklar dizisine veda eder. 596. bölümde Hüsnü'nün düğünü için diziye geri döner. Latif'in peynir dükkânında çalışmıştır. 608. bölümde Asiye'den boşanır. Mert ise onlarda kalır. 616. bölümden sonra yeni nişanlısı Berrak ile Antalya'ya gider.

Asiye[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Melisa Şalgam tarafından canlandırılan karakter. (443-521, 598-616)

 • Çoban Ailesinin akrabasıdır. Metin Çoban kendisine âşık olmuş ve onunla evlenmiştir. Hemşiredir ve ekibe de hastanede yardım eder. 9 aylıkken erken doğum yapar ve Hüsnü babayı artık dede yapar. Oğullarının adını da Mert koyarlar. Metin ve oğulları Mert ile Almanya'ya gideceklerini Metin Çoban söyler. 598. bölümde diziye geri dönmüştür. Metin'i doktor bir adamla aldattığını Hüsnü öğrenir. 608. bölümde Metin'le boşanmıştır. 616. bölümde Metin ile Berrak'ın ilişkisi yüzünden Metin'le kavga ettikten sonra bir daha görünmez.

Serap Demir[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Seçil Buket Akıncı tarafından canlandırılmış olan karakter. (604-616)

 • Hakan’ın eski sevgilisidir. Resim hocasıdır. 616. bölümde seri katil Poyraz tarafından boğularak öldürülür.

İlyas Koşar[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Recep Cinisli tarafından canlandırılmış olan karakter. (605-611)

 • Müfettiş İdil'in tanıdığı bir İstihbarat amiri ve Albaydır. Mesut'u bulup ekibe getirir. Samir'i bulmaya çalışır. Eskiden kızı Halide'yi Afganistan'da görev emri gelince onu da yanında götürmüştür Halide, Samir adında bir adama aşık olunca hayatları kararmıştır. Samir onların peşini bıraksın diye Halide ve Leyla'yı yangında öldü göstermiştir. Samir ile evde çıkan çatışmada vurulur ve hastaneye kaldırılır. Hayati tehlikesini atlatmıştır. Kızını ve torununu Samir'den korumak için onları Selin'le birlikte korumaya alır. Ama Amerikalılar onları kaçırdığı için ekiple onların peşlerine düşer. Selin kurtarılır ama kızı Halide ve Torunu Leyla'yı Samir kaçırır. O da kızı ve torununu kurtarmak için ne gerekiyorsa yapacağını söyler. Mesut'u da yanına alıp ekibiyle Samir'in olduğu yere baskın yaparlar. Aynı sırada Rıza'nın ekibi de gelir. Ama Kızı ve torununu oracıkta ölü bulur. Samir onları öldürmüştür. Ekiple Samir'in evine gider. Samir son anda teslim olup dışarı çıkar. Albay ona saldırır ama sonra geri çekilir Hüsnü ve Selin Albay'dan Mesut'u kurtarmak için İdil'in hakkında bilgi almaya gelir ve Hüsnü ve Selin'e İdil hakkında bilgi verir. 610. bölümde Rıza Müdür vurulduktan sonra Samir'in hapisten kaçtığını öğrenir. Halide'nin intikamını almak için intikam ateşine tutulur ve Samir'i aramaya çalışmaktadır. Samir'lere pusu kurar ve Samir ve İdil'e tek başına operasyon yapar. İdil'i Samir vurur ve kaçar. O sırada Engin gelmiştir. 611. bölümde Rıza Baba'yı kurtarmak ve Samir'i bulmak için Mesut, Selin ve ekiple Amerikalıları bulmaya çalışırlar. Samir'i kıstırıp Amerikalıları yakalayıp Rıza'yı kurtarmışlardır. Kısa bir süre sonra ortadan kaybolan Samir mültecileri taşıyan bir tır ile kaçarken ekibiyle onu yakalamıştır. Böylece kızı ve torununun intikamını almıştır. 611. bölümde diziden ayrılmıştır.

Cahit Toprak[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Bahattin Gök tarafından canlandırılmış olan karakter. (609-611)

 • Mesut Komiser'in soruşturmasına gelen savcıdır. Ekip, Mesut'un suçsuzluğunu kanıtlamaya çalışırken her defasında kanıt bulamaz. Fakat Hüsnü ve Selin, İdil'i yakalayıp merkeze götürürken yolda saldırıya uğrar ve Amerikalılar, İdil'i kaçırır. Arabadaki gizli kamera, İdil'in söylediği her şeyi ve kaçırılma görüntülerini çekmiştir. Bu görüntüleri izleyen savcı, Mesut için takipsizlik kararı alır ve Mesut açığa alınır. Rıza Baba vurulduktan sonra oklar tekrar Mesut'u gösterir. Ancak Mesut hiçbir yerde olmayınca ekibin üstüne gider. Ekip Amerikalıları ve Samir’i yakaladıktan sonra Mesut’un suçsuz olduğu anlaşılır ve tüm bunların onların oyunu olduğu ortaya çıkmıştır.

Gencer Sipahi[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Mehmet Pamukçu tarafından canlandırılmış olan karakter. (602-605)

 • Başağın arkadaşı olan avukattır. Engin onu hiç sevmez. Samir'in avukatı olarak çok para verdiği için onu savunmak için çalışır. Samir sınır dışı edilmiş ama ekiple oyun oynayıp geri İstanbul'a dönmüştür. Gencer bu yüzden Samir'in yancısı İkbal'i kurtarmak için görevlendirilir. İkbal'in kurtulamayacağını söylediğinde Samir onu rehin alır. Başak'ı Samir'in silah zoruyla kaçırtmıştır. Kaçmaya çalıştıktan sonra Samir Selman tarafından kafasına sıkılarak öldürülmüştür.

Burak Atalay[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Uluç Avcı tarafından canlandırılmış olan karakter. (595-601)

 • Aslı komiserin kardeşidir. Annesiyle İzmir'e gider.

Hayriye Atalay[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Demet Genç tarafından canlandırılmış olan karakter. (595-601)

 • Aslı'nın annesidir. Burak'la İzmir'e gider.

Ali Akdoğan[değiştir | kaynağı değiştir]

Ali Akdoğan
İlk görünüm Arka Sokaklar 1. Bölüm
Son görünüm Arka Sokaklar 594', 600. Bölüm
Yaratan Ozan Yurdakul
Sinan Yurdakul
Canlandıran Alp Korkmaz
Bilgileri
Takma ad(lar)ı Lale
Cinsiyet Erkek
Meslek Polis
Unvan Komiser Yardımcısı (eskiden) Komiser
Aile Nasuh Doğanay (babası)
Meryem Akça (annesi) (öldü)
Şebnem Doğanay (kardeşi)
Evlilik(ler) Pınar Soylu (boşandı)
Çocuklar Zeyno
Efe
Akrabaları Rıza Soylu (eski kayınbabası)
Ulus Türk

Arka Sokaklar dizisinde Alp Korkmaz tarafından canlandırılmış olan karakter.

 • Ekibin en eskilerindendir. Komiser ve keskin nişancıdır. Rıza Baba'nın kızı Pınar ile evlidir, 2 çocukları vardır. Sıcakkanlı ve yufka yüreklidir, çocukları çok sever. Annesini çok küçükken kaybetmiş, babası tarafından terkedilmiştir. Ekip arkadaşları ona 'Lale' veya 'bizim Oğuları' olarak çağırmaktadır. Askerlik yapmıştır. Sonrasında askerlik kışlasından çocuğunun doğumu için kaçmıştır, ama zaten askerliğinin bittiği ortaya çıkmıştır. Oğlu Efe dünyaya gelir.
 • 259. bölümde oğlunun doğum gününde Necmi tarafından 3 kez vurularak ağır yaralanmış ama kurtulmuştur. Rıza ise Necmi'yi öldürerek Ali'nin intikamını almıştır. Sonradan düşmanı Fatih Pınar'ı kaçırır ali ise ekip ile gidip Fatih'i yakalar ve Pınar'ı kurtarır. O olaydan beri birkaç hafta kendine gelemez. Ekipten biri vurulduğunda çıldırır. Bir dönem Timur oğlunu kaçırmıştır. Veysel onu para çalmakla suçlayıp hapse attırmıştır ama ekip sayesinde kurtulmuştur. Yıllar sonra babasıyla karşılaşmanın şokunu yaşamış, Annesinin Almanya'ya gittiğini sanırken babasını ona mezarını göstermesiyle şoke olmuştur.
 • 460. bölümde içtiği çaya 'flakka' isimli uyuşturucuyu katarlar. Uyuşturucunun etkisinde olup Pınar dahil birçok kişiye zarar verir. Kafasına sıkacakken Hüsnü tarafından vurulmuş, sonrasında iyileşmiştir. Babası ona yakınlaşıp ekibin olaylarını çözmesine yardımcı olmasına tav olmuştur. Bu sırrı bir tek Rıza Babası bilmektedir. Babasına yıllar sonra kavuşması mutlu bitmemiş, onun bir silah kaçakçısı olduğunu öğrenir ve kelepçeyi Nasuh babasına kendi takar, bunu Rıza Baba ile birlikte yapar. Asaf tarafından bıçaklanarak ağır yaralanır. Nasuh ise karaciğerini Ali'ye vererek onun hayatını kurtarır. Babası Nasuh cezaevine gitmeden önce ona son kez "Baba" der. Kızı Zeyno ve Rıza Babasının cezaevine gönderilmesiyle zor günler geçirmesine rağmen bu günleri de atlatmıştır.
 • 13. sezonun sonlarında genç polislere eğitim vermeye gider. Pınar'dan ikiz müjdesi alır, fakat Pınar sağlığından dolayı ikizleri doğuramaz. Ailesiyle birlikte bu sorununda üstesinden gelir. Servet'in kumpası yüzünden rüşvet iftirasıyla hapse alınır ancak Avukat Başak'ın yardımıyla oradan da kurtulur. 590. bölümde Korona Virüse yakalanır ve hastanede tedavi görüp hastalığı yener fakat ilacın etkisinde olup Pınar'ı vurduğu için Rıza Baba'dan 2 defa tokat yer ve evine giremez. Yolda dayak yer ve Pınar onu ziyarete gittiğinde Rıza Baba onları yakalar. Sonraları Rıza Baba ile araları düzelir. 594. bölüm ile birlikte 15. sezon finalinde diziden ayrılmıştır. 16. sezonda Antalya'ya gittiği öğrenilmiştir. Pınar'ı da aldattığı söylenir ve boşanırlar.
 • 16. sezonda ekip ile Antalya'da ortak operasyon yaparlar. Keskin nişancı görevi alır ve Kerim Aslan operasyonuna başlarlar. Ali ekibe büyük yardımcı olur fakat işler ters gider. Ali teröristlerin RPG sine kurban olarak şehit olmuştur. Ekip buna perişan olur. 600. bölümde son yolculuğuna uğrayarak ekibin bir efsanesi daha ölür.

İhsan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Hüseyin Özay tarafından canlandırılmış olan karakter. (565-594)

 • Avukat Başak'ın babasıdır. Engin ile arası pek iyi değildir. 595. bölümde uçaktan inerken kalp krizi geçirerek öldüğü Engin'in telefonuna gelen haberle duyurulmuştur. Hüseyin Özay'ın vefatı üzerine karakter diziye veda etmiştir.

Bahar Ayan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Merve Oflaz tarafından canlandırılmış olan karakter. (449-594)

 • Ekibe ve diziye 12. sezonda dâhil olmuştur. Arif Müdür'ün yeğenidir. İzmir'den tayin olmuştur. Ekiple de iyi anlaşmaktadır. 14. sezonun sonlarına doğru ekipten Hakan ile yakınlaşır. Sonrasında Gazi Kafe'de çıkan yangın Bahar'ı kötü etkilemiş Bahar olanları kaldıramayarak tayin istemiştir. 594. bölüm ile birlikte 15. sezon finalinde diziden ayrılmıştır.

Zeliha Çoban (Zeliş)[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Yüsra Geyik tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-594)

 • Hüsnü ve Suat'ın en büyük kızlarıdır. Bir televizyon kanalında muhabirlik yapmaktadır. Alphan diye bir gençle babasının izni olmamasına rağmen görüşmüştür. Ekipten Arda ile kısa bir ilişki yaşar. İlişkilerde başarılı değildir lakin iyi bir gazeteci ve habercidir. 15. sezonda bir sapık tarafından kaçırılıp tacize uğramıştır. Bir süre kendine gelemez. İntikam için onu vurur ve bir süre soruşturma geçirir. İş hayatında yükselmeye devam eder. Oyuncu 15. sezon finali olan 594. bölümde kardeşi Tekin ile Almanya'ya giderek diziden ayrılmıştır.

Tekin Çoban[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Onur Bay tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-594)

 • Hüsnü ve Suat'ın ortanca oğludur. Konservatuvarda tiyatro bölümü okumuştur. Kafası eskiden hep haylazca şeylere çalışmıştır. Liseden sonra üniversite okumuştur. Haylazlıklarından sonra çapkınlıklarına devam eder. Konservatuvar ile aynı anda oyunculuğa devam etmiştir. Oyunculuğa da başarılı olup iyi bir yerlere gelmeye çabalar. Oyuncu son kez 15. sezon finali olan 594. bölümde Almanya'dan oyunculuk teklifi alır. Almanya'daki teklifini kabul eden Tekin, ablası Zeliha ile Almanya'ya giderek ayrılmıştır.

Faruk Bozoğlu[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Alican Albayrak tarafından canlandırılmış olan karakter. (587-594)

 • Ekip tarafından pek sevilmeyen ama Selin'in tanıyıp sevdiği uzun boylu bir savcıdır. Kız kardeşi öldükten sonra ekibe görünmüş ve Hüsnü ile Esra'nın saldırganını öldürdüğü için uğraşmış ve Zeliha ile Giray Pamiroğlu dosyası ile uğraşmış sonrasında dosyayı kapatmıştır. Genelde Mesut ile arası bozuktur. Ekip onu Pelin ve Mafya babası Adem ile işbirliği yaptığı için uyarmıştır ama Faruk bu uyarıyı dikkate almamıştır. Pelin ve Adem, Ferhat Mazı'nın yanında saklandığı sırada Pelin, Ferhat'a savcı Faruk'tan bahseder ve Ferhat buna çok sinirlenir. Bunun üzerine Pelin, Ferhat'ın talimatıyla Faruk'a tuzak kurmuştur ve Ferhat'ın adamları Faruk'u kaçırmıştır. Ferhat ekibi arayıp savcı Faruk'un kaçırıldığını göstermiştir. Ekip Aycan'ın söylediği yere baskın yapmış, Pelin ve Adem vurularak öldürülmüş, Faruk ise son anda Selin sayesinde kurtarılmıştır. 15.sezon finalinde izine gittiğini söyleyerek diziden ayrılmıştır.

Deniz[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Hazal Adıyaman tarafından canlandırılmış olan karakter. (587-592)

 • Tekin’in eski sevgilisidir.

Reşat[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Reşat Korkmaz tarafından canlandırılmış olan karakter. (44-592)

 • Konuk oyuncudur bazı bölümlerde oynar. Doktordur Rıza Baba'nın arkadaşıdır. Genelde ekipten biri ameliyat olacakken gelir. En son Ali'nin durumunu konuşmak için gelmiştir. 592. bölümde diziden ayrılmıştır.

Menekşe[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Simge Sedef Muslu tarafından canlandırılmış olan karakter. (576-588)

 • Arda’nın eski sevgilisidir. Arda ile partide ceza yedikten sonra bir daha görünmez.

Ekrem Karaca[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Osman Albayrak tarafından canlandırılmış olan karakter. (501-517, 578-579)

 • Mesut'un Özel Harekât'tan tanıdığı arkadaşı. İstihbarat Şube'den amirdir, diziye 13. sezonda katılmıştır. Firaz tarafından vurularak ağır yaralanır. Mesut onu Hastanede ziyaret eder ve iyi olduğunu görür, sonradan Engin Balkan ondan tavsiyeler alır ve bir daha görünmez. 578. bölümde "Servet Karaca" operasyonu için tekrar ortaya çıkar, ekibe Servet'in yakalanmasında yardım eder. 579. bölümde Medar'ın adamları tarafından vurularak öldürülmüştür.

Arif Sağlam[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Can Başak tarafından canlandırılmış olan karakter. (294-521, 574-576)

 • Diziye 3. Sınıf Emniyet Müdürü olarak dâhil olmuştur. 13. sezonda 2. Sınıf Emniyet Müdürü olarak terfi olur. 15. sezonda diziye geri döner ve 576. bölümde diziden tekrar ayrılır.

Ceren[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ecmel İs tarafından canlandırılmış olan karakter. (569-573)

 • Kocası Zafer'den her zaman dayak yemiştir. Bu gidişata son verip boşanmak istese de Zafer yine onu dövmüştür. Kızına düşkündür ve onu hiçbir zaman bırakmak istemez. Kocasının bir banka soygunu sırasında birini öldürmesinden sonra boşanmak için ne gerekirse yapacaktır. Hakan Komiserin ona önerdiği "Kades" sitesi sayesinde hayatı kurtulmuştur. Hakan Komisere hayatını kurtardığı için teşekkür etmiştir. Hakan'ın planıyla Zafer tutuklandıktan sonra kızıyla beraber hayatlarını kurmaya başlamışlardır. Zafer hapishaneden adamına Hakan ve Ceren'i öldürmesini emreder. Zafer'in arkadaşı Hakan, Ceren ve Bahar'ı tuzağa düşürmüş ama Hakan ve Bahar Ceren'i kurtarmıştır. Zafer hapishaneden çıkınca kızını kaçırmıştır ve Ceren kızını kurtaracakken vurularak öldürülmüştür.

Asım / Timur Dalkıran[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ali Bahadır Bahar tarafından canlandırılmış olan karakter. (426-428, 571)

 • Rıza Baba'nın üstüne atılan cinayetin silahını derin dondurucuda bulur. İfadeye çağrılan Rıza Baba'yı sorguya alan savcının sağ koludur. Ayrıca aynı oyuncu 2020 yılında Sahte Doktor Timur Dalkıran rolü ile 571. bölümde de oynamıştır.

Dursun[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Serhat Talay tarafından canlandırılmış olan karakter. (561)

 • Tunç'un hapisteki koruması. Özcan'ın adamları tarafından şişlenerek öldürülür.

Şükran[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Büşra Acar tarafından canlandırılmış olan karakter. (534-557)

 • Arda'nın eski sevgilisidir. Arda'dan ayrılmak istediğini söyledikten sonra bir daha gözükmemiştir.

Beyza[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Aslı Can tarafından canlandırılmış olan karakter. (522-556)

 • 1 yıl boyunca ekibin masa başı işleriyle ilgilenmiştir. Karakteri canlandıran oyuncu diziden ayrılmıştır.

Av. Nedim Adalı[değiştir | kaynağı değiştir]

Av. Nedim Adalı
Arka Sokaklar karakteri
İlk görünüm Arka Sokaklar 543. Bölüm
Son görünüm Arka Sokaklar 550. Bölüm
Yaratan Ahmet Yurdakul
Ozan Yurdakul
Canlandıran Bülent Emrah Parlak
Bilgileri
Cinsiyet Erkek
Meslek Avukat
Ulus Türk

Arka Sokaklar dizisinde Bülent Emrah Parlak tarafından canlandırılmış olan karakter. (543-550)

 • Rıza Baba'nın sevdiği bir Avukattır. Ekipten Ezgi, Nadir davası açılınca yardıma koşmuş ve onu kurtarmayı başarmıştır. Geçmişten Mesut Komiser ile kötü anıları vardır fakat sonraları arası düzelmiştir. Genç bir müvekkilin kız arkadaşı şüpheli şekilde öldükten sonra onu Mesut ile yakalayıp uyuşturucu çetesinin işin içinde olduğunu öğrenirler. Çetenin hedefi olan Nedim saldırıya uğrar ve Hamile eşini, doğuma 2 gün kala kaybeder. Nedim bu uyuşturucu çetesinin peşini bırakmaz ve avukatlık yerine farklı tarafa geçer. Tek amacı eşinin ve doğmamış çocuğunun azmettiricisini bulmaktır. O da bir uyuşturucu baronu olmuştur. Ekip de işin içindedir ve sonradan farklı işlere bulaşır, Narkotik amiri Aslı ile hareket edip kendi hayatını da yakar. Sonunda da işin içine polis cinayeti de girince Aslı komiserin yaptıklarını ekibe anlatır. Beraber merkeze gidecekken Kadri'nin adamları tarafından saldırıya uğrarlar. Aslı ölür, Nedim ise ağır yaralanır ve hastanede tedavi olur. Taburcu olurken Mesut'ları uyutur ve Kadri'yi öldürmeye çalışırken Kadri'nin ortak çalıştığı örgütün adamları tarafından yakalanır. İşkence görür ve Kadri tarafından vurularak öldürülür.

Mehmet[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Oral Özer tarafından canlandırılmış olan karakter. (533-542)

 • Hastanede ekibe yardım eden doktor. Selin Komiser ile iyi bir arkadaşlığı olur. Doktor'un oğlu ile Selin iyi anlaşmaktadır. Oğluna aldığı köpek kaybolunca Selin ve Mesut Komiserden yardım ister ve oğlu sonunda köpeğini bulur. Karakteri canlandıran konuk oyuncu diziden ayrılmıştır.

Jennifer[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Casandra Evren Loveless tarafından canlandırılmış olan karakter. (521-531)

 • Tekin'in eski sevgilisi. 531. bölümde evine döner.

Ceyda[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Gamze Topuz tarafından canlandırılmış olan karakter. (523-530)

 • Başta ekiple uğraşmış olsa da sonradan doğruyu görmüş ve ekiple arası düzelmiştir. Mudanya'ya tayini çıktığında İstanbul'dan ayrılır. Daha sonra karanlık işler içinde olan iş adamı Nadir'i bitirmek için tekrar İstanbul'a gelip ekiple çalışır. Nadir'in tuttuğu kiralık katil tarafından öldürülür.

Rebecca[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ayçe Abana tarafından canlandırılmış olan karakter. (525-526)

 • Jennifer'ın teyzesi. Parası bittiğinden ülkesine geri dönmüştür.

Aylin Aydın[değiştir | kaynağı değiştir]

Aylin Aydın
Arka Sokaklar karakteri
İlk görünüm Arka Sokaklar 1. Bölüm
Son görünüm Arka Sokaklar 521. Bölüm
Yaratan Ahmet Yurdakul
Ozan Yurdakul
Canlandıran Özlem Çınar
Bilgileri
Cinsiyet Kadın
Meslek Polis
Unvan Komiser Yardımcısı
Evlilik(ler) Hakan Çınar (boşandı)
Ulus Türk

Arka Sokaklar dizisinde Özlem Çınar tarafından canlandırılmış olan karakter.

 • Ekibin ilk üyelerindendir. Komiser yardımcısıdır, muhaberat ile ilgilenir. Teknolojik bilgisi fazladır. Rıza Baba'yı kendi Babası olarak görmektedir, kendi Babası Rıza Baba tarafından hapse atılmış ve orada ölmüştür. Mesut, Hüsnü ve özellikle Ali ile kardeş gibidir. Hakan Komiser ile birliktedir.
 • Bir dönem bir polisle yakınlaşsa bile sonradan onun suçlu ve kötü biri olduğunu öğrenmiştir. 346. bölümde vurularak ağır yaralanmıştır. Daha sonra kurtulmuş ama ikinci ameliyata kadar uzun bir süre yürüyememiştir. Hakan Komiser ile evlenecektir. Gelinlik bakmadan dönerken Hakan bombayı fark edince hayatı kurtulmuştur.
 • Hakan Komiser ile evlilikleri pek uzun sürmemiş ve kıskançlıklardan dolayı ayrılmışlardır. Uzun zaman sonra hayatına Avukat Levent girer ama onun evlilik teklifine hayır deyip ilişkiyi sonlandırır. Hakan Komiser ile tekrar barışırlar. 13. sezonun başında Hakan Komiser ile tekrar evlenip ilerleyen bölümlerde hamile kalmıştır.
 • Son bölümlerde Hakan'dan haber alamamış ve onu bulmak için elinden geleni yapmaktadır. Bebeğini bir araba kazasında kaybetmiş ve Doktorların açıklamasıyla hiçbir zaman çocuğu olamayacaktır. Bunun üzerine 13. sezonun sonlarında Cihan bebeği tam evlat edinecekken, akrabaları ortaya çıkmış ve Cihan bebeği vermek zorunda kalmışlardır. Bunun üzerine Hakan'ı da bir mektup bırakarak terk eder. 13. Sezon finalinde diziden ayrılmıştır.

Pınar Soylu Akdoğan 3[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde İpek Yaylacıoğlu tarafından canlandırılmış olan karakter. (126-521)

 • Pınar karakterinin üçüncü oyuncusudur. Pınar Soylu Akdoğan karakterini oynayan İpek Yaylacıoğlu adlı oyuncu kendi isteğiyle diziden ayrılmıştır.

Şule Çoban 2[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Manolya Aşık tarafından canlandırılmış olan karakter. (210-521)

 • Hüsnü'nün küçük kızıdır. Şule karakterinin ikincisidir. Şule Çoban karakterini oynayan Manolya Aşık adlı oyuncu kendi isteğiyle diziden ayrılmıştır.

Eda Bilir[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Beste Seyhan Şamcı tarafından canlandırılmış olan karakter. (377-521)

 • Polis memurudur. Aylin Komiser ve ekibe yardım eder. Aylin Komiser ve en yakın arkadaşı Hande Antalya'ya gidince o da ayrılır.

Hande Yiğit[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Başak Atıcı tarafından canlandırılmış olan karakter. (409-521)

 • Polis Memurudur. Ekibe 11. sezonda katılmıştır. 12. sezonda Volkan Komiser ile yakınlaşmıştır. Bedran'ın kurduğu bir tuzakla ağır yaralanır. 13. sezonun sonunda bir saldırıda Volkan'ı kaybetmiştir. Rıza Baba'dan izin isteyerek Antalya'ya Volkan'ın memleketine gitmiştir. Volkan şehit olduktan sonra onun ailesi ile birlikte Antalya'ya gitmiştir.

Volkan Acar[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Boğaç Aksoy tarafından canlandırılmış olan karakter. (377-521)

 • Komiser yardımcısıdır. Ekip ile 10. sezonda Taşlıtepe sürgününde tanışmış, daha sonraları ekibe resmen dâhil olmuştur. Ekibe büyük katkıları olmuştur. 13. Sezon finali olan 521. bölümde uyuşturucu çetesiyle girdiği çatışmada maalesef şehit edilmiştir. Onu şehit eden Nejat'ı ise Rıza Baba vurarak Volkan'ın intikamını almıştır.

Meryem[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Demet Gül tarafından canlandırılmış olan karakter. (499-517)

 • Hüsnü’nün eski sevgilisidir. Daha sonra Hüsnü ile sözlenirler. Meryem’in Nazike’yi evde istememesi sonucu Hüsnü ile ayrılırlar.

Meziyet[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Nilgün Karababa tarafından canlandırılmış olan karakter. (502-517)

 • Meryem’in annesidir.

Ali[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde İrfan Üçer tarafından canlandırılmış olan karakter. (412-465-503)

 • Emniyette yazılımcı olarak görülmüştür bitip bitmediğine dair bilgi yok.

Kazım Kılıç[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ömür Arpacı tarafından canlandırılmış olan karakter. (482-485)

 • Kazım yıllar önce ailesine yaptığı iyilik sebebiyle Rıza Baba'ya hayranlık duymuştur. Aslen Trabzonlu olan Kazım, Manisa'da iki suçlunun peşinden koşarken yolda ezilmek üzere olan iki çocuğu kurtarmıştır. Bunun üzerine çok istediği Rıza Baba'nın ekibine dâhil olur. Kazım Mafyanın içine sızar ama açığa çıkar ve Mafya babası Seyit onu şehit eder. Rıza Baba ve ekip onu şehit eden Seyit ve adamlarını yakalar ve Kazım'ın öcünü alırlar.

Arzu[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Aslı Mavitan tarafından canlandırılmış olan karakter. (470-485)

 • Ekiple hep karşı karşıya gelmiş ama birçok olayda yanılmıştır. Ekipten Hakan Komiser ile yakınlaşmıştır. Hakan Komiser onun yerine eski karısı Aylin Komiseri tercih etmiştir. 12. sezon finali olan 485. bölümde diziden ayrılır.

Can Koral[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Emir Berke Zincidi tarafından canlandırılmış olan karakter. (483-485)

 • Uyuşturucu baronu bir adamın üvey oğludur. Babasının annesini dövmesinden bıkmıştır. Annesi Gaziantep'e kocası için uyuşturucu almaya giderken o da evden kaçmıştır. Can Rıza Baba'ya ulaşıp Şanlı'nın yerini söyler ve Şanlı ekibin başarılı operasyonu ile yakalanır. Annesi ile Muğla'ya gidecekken Seyit'in adamları tarafından kaçırılırlar fakat sonrasında Mesut ve Hakan Komiser tarafından kurtarılırlar.

Suat Çoban[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Figen Evren tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-447)

 • Hüsnü Çoban'ın ilk karısıdır. Oldukça saftır, söylenen her şeye inanır. Göğüs kanserini yenmiştir. 447. bölümde, Kuyumcuyu soyduktan sonra Polislerden kaçan Durul tarafından araba çarpması sonucu hayatını kaybetmiştir. Diziden 11. sezon finali olan 447. bölümde ayrılmıştır. Ara ara bazı bölümlerde eski sahneleri gösterilmektedir.

Faruk Sezgin[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Alptekin Serdengeçti tarafından canlandırılmış olan karakter. (400-447)

 • Mit'te çalışan ve bazı bölümlerde ortaya çıkan Faruk, Rıza Baba ve ekibine yardım eder. Rıza ile bir restoranda buluşmuş sonradan bu anlaşılınca yurt dışına kaçmış Rıza'ya etmesi için Oktay'ı görevlendirmiştir. Rıza Baba 447. bölümde onunla tekrar buluşur ve Mesut'un Urfa'ya gitmemesini ister ama o gitmesini isteyerek diziden ayrılır.

Oktay Ocak[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Sinan Tuzcu tarafından canlandırılmış olan karakter. (427-437)

 • Oktay Mitçi Faruk'a çalışmaktadır. Hapiste Rıza Baba'nın hayatını kurtardıktan sonra ekibe yardım etmeye başlamıştır. Kardeşi için bir oyun yapıp sanki Arif Müdür vuruldu gibi göstermiştir. Kardeşinin ölümünden sonra toparlayamayıp Özel Harekât'ta çalışmaya başlamıştır. Mesut'a oğlunu bulma konusunda yardım etmektedir ve Serhat'ın ekibindedir. 436. bölümde Gümüş tarafından kaçırılıp, 437. bölümde ekip tarafından kurtarılır ve diziden ayrılır.

Müjde Ocak[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Damla Gerçeker tarafından canlandırılmış olan karakter. (428-432)

 • Oktay'ın kardeşidir. Kenan Aslan'ı kandırmıştır. İstanbul'dan giderken bindiği taksi Malik Botan'ın emriyle Yaser tarafından patlatıldı ve Müjde öldü.

Saliha[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Nergis Çorakçı tarafından canlandırılmış olan karakter. (420-421)

 • Ekibe katılan Mehmet Komiserin annesidir. Mehmet Komiser öldürüldükten sonra daha fazla dayanamamış hayatını kaybetmiştir.

Mehmet Aydın[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Çağdaş Çelik tarafından canlandırılmış olan karakter. (420-421)

 • Volkan'ın polis kolejinde tanıştığı bir arkadaşıdır. Ekip Sezgin'in peşindeyken limanda Sezgin tarafından vurularak öldürülmüştür.

Yavuz Ateş[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde İlker Yiğen tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-336, 399-401)

 • Kendisi hastanede doktordur. Komiser Murat'ın kardeşidir. 399. bölümde Hüsnü çatışmada vurulunca onun tedavisi için kısa süreliğine geri döndü ve 401. bölümde diziden ayrıldı.

Murat Ateş[değiştir | kaynağı değiştir]

Murat Ateş
Arka Sokaklar karakteri
İlk görünüm Arka Sokaklar 1. Bölüm
Son görünüm Arka Sokaklar 385. Bölüm
Yaratan Ozan Yurdakul
Sinan Yurdakul
Canlandıran Uğur Pektaş
Bilgileri
Takma ad(lar)ı Tarzan
Cinsiyet Erkek
Meslek Polis
Unvan Komiser
Aile

Semiha Ateş (annesi) (öldü)

Yavuz Ateş (kardeşi)
Evlilik(ler)

Zeynep Akyüz Ateş (öldü)

Leyla Candaş (boşandı)
Çocuklar Ömer Ateş
Ulus Türk

Arka Sokaklar dizisinde Uğur Pektaş tarafından canlandırılmış olan karakter.

 • Tecrübeli komiserdir. Zeynep'in eşidir. 'Tarzan' olarak bilinir. Cesur ve atletiktir. Eşi Zeynep'in öldürülmesinden sonra toparlanamamıştır. Leyla ile evlenip İzmir'e gitmişlerdir. Boşanmaları sonrası Ekip'e geri dönmüş, çok kısa bir zaman sonra Antalya'ya tayini çıkmıştır.

Onur Yalçın[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Can Nergis tarafından canlandırılmış olan karakter. (337-376)

 • 9. sezonda diziye girmiştir. Yetimhanede büyümüştür. Ekibe katılmadan önce Narkotik şubede görev almaktaydı. Daha sonra Rıza Baba'nın ekibine dâhil olmuştur. Sonrasında ise bir operasyon sonucu kardeşi Baran'la alakası olduğu için açığa alınmıştır. Bir süre kendine geldikten sonra düzelir. Ama sonrada olayın aslı ortaya çıkınca ekibe tekrar geri döner. Ece Komiser ile ilişki yaşar ve bu ilişki kötü bitince ekipten ayrılır.

Ece Dündar[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Müge Boz tarafından canlandırılmış olan karakter. (337-376)

 • 9.sezonda diziye girmiştir. Kendisi ekibe katılmadan önce Çocuk Polisi görevindedir. Daha sonra Rıza Baba tarafından ekibe çağrılmış, kendisi de bu teklifi kabul etmiştir. Ekiple zamanla iyi ilişkiler kurmuştur. Ekibin yakışıklı Komiser'i Onur ile de ilişki yaşamıştır, bunun ardından tayini nedeniyle ekipten ayrılmıştır.

Deniz Gençoğlu[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Beril Kayar tarafından canlandırılmış olan karakter. (337-376)

 • 9. sezonda diziye girmiştir. Ekibe gelmeden önce Yunus ekiplerinde görev yapmış sonra bir operasyonda gösterdiği başarı ile Rıza Baba onu ekibine almıştır. Ekip ile iyi ilişkiler kurmuş ekibin başkomiseri Engin ile bir süre aşk yaşamıştır daha sonra tayini çıkması nedeniyle ekibe veda etmiştir.

Feray Coşkun[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Seda Kement tarafından canlandırılmış olan karakter. (337-376)

 • 9. sezonda diziye girmiştir. Deniz'in ablasıdır. Deniz'in tayini çıkınca o da diziden ayrılmıştır.

Yasemin Güçlü[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Buse Varol tarafından canlandırılmış olan karakter. (294-376)

 • Ekibin genç kadın polisidir. Kendi gibi genç olan erkek partneri Arda ile beraber çalışır. Acemidir. Ekiple çoğunlukla beraber operasyonlara ve görevlere gitmiştir. 2 sezon boyunca dizi de yer almış sonra tayini nedeniyle ayrılmıştır.

Neriman Dündar[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Esin Karakaya tarafından canlandırılmış olan karakter. (337-376)

 • Ece Komiser’in annesidir.

Eren[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Tolga Yavuz tarafından canlandırılmış olan karakter. (334-376)

 • Doktordur. Bir süre hastanede doktorluk yapmıştır. Karakteri canlandıran oyuncu diziden ayrılmıştır.

Sedef Uçar[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Esra Ruşan tarafından canlandırılmış olan karakter. (366-372)

 • Mesut zor bir dönem geçirirken hayatına giren Barmaid. Kızı Melek için uyuşturucu satıcısı eski kocası Erdal'a katlanmaktadır. Bir akşam Erdal ve Mesut kavga ederken, Sedef, Mesut'un silahı ile Erdal'ı vurup öldürmüş, Mesut suçu üzerine almıştır. Sonradan Rıza Baba'nın da araya girmesiyle Sedef suçunu itiraf edip cezaevine girmiş, Mesut sayesinde tutuksuz yargılanmasına karar verilmiştir. Cezaevinden çıktıktan sonra Mesut kendisine "Gitme" diyemeyince kızı Melek ile Adana'ya gitmiştir.

Esma Çankaya[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ezgi Çelik tarafından canlandırılmış olan karakter. (341-353)

 • Mesut komiserin bir dönem ilişki yaşadığı doktordur. Mesut, düşmanı Sidar'ın kardeşini öldürdüğü için Sidar intikam almak ister. Sidar tarafından kaçırılır ve 5 kurşun atışı ile öldürülür.

Leyla Candaş[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Gülcan Arslan tarafından canlandırılmış olan karakter. (294-336)

 • 8. sezonda diziye ve ekibe dâhil olmuştur. Ekipte Murat ile yakınlık kurmuştur. 335. bölümde Murat Komiser tarafından evlenme teklifi almış ve kabul edip evlenmişlerdir. Bu evlilikten sonra ekibe ve diziye Murat Komiser ile birlikte veda etmiştir. Daha sonra Murat'la boşanmışlardır.

Muazzez Kaplan (Muzo)[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Gizem Soysaldı tarafından canlandırılmış olan karakter. (294-336)

 • 8. sezonda diziye giren kadın polistir. Komiser'dir. Kendisi aynı zamanda bomba imha ekibinin tek kadın sorumlusudur. Ekibin gittiği bir bomba operasyonunda yerdeki bombayı imha ederek dikkatleri üzerine çekmiş daha sonrasında Rıza Baba tarafından beğenilip ekibin kadrosuna dâhil edilmiştir, iyi ve hırslı biridir. Daha sonra tayini nedeniyle ekipten ayrılmıştır. Dizinin 8. sezon finalinde diziye veda etmiştir.

Emel Akyüz[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Alev Oraloğlu tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-125, 210-293, 331-336)

 • Zeynep Komiserin Annesi.

Ömer Ateş[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ege Barutçu tarafından canlandırılmış olan karakter. (210-336)

 • Murat ve Zeynepin oğludur.

Mümtaz[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Metin Belgin tarafından canlandırılmış olan karakter. (319-328)

 • Rıza Baba'nın hapiste karşılaştığı ve kısa sürede kaynaştığı adam. Rıza Baba hapisten çıkartılacakken rakısına uyutucu ilaç katarak Rıza Baba'yı kaçırmış ve bir sonraki bölümde MİT ajanı olduğu anlaşıldıktan sonra Rıza Baba ve ekibine yardım etmeye başlamıştır. Cevher M14 model keskin nişancı tüfeğiyle ona suikast düzenleyerek öldürmüştür.

Bahar/Yaren Çelebi[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Leyla Göksun tarafından canlandırılmış olan karakter. (308-317)

 • Mesut'un zor zamanlarda kaldığı otelde bulunan bir kızdır sürekli aksi hırçın tavırlar sergiler sonra Mesut ile arasında ilişki başlar ancak bu ilişki bir süre sonra ikisinin de yaşadığı olumsuzluklardan ötürü son bulur.

Tibet[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Mehmet Ali Yılmaz tarafından canlandırılmış olan karakter. (187-296)

 • Zeliha'nın sözlüsü. 296. bölümde Zeliş'ten ayrılması sonucu diziden ayrılmıştır.

Melek Serter[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Zeynep Beşerler tarafından canlandırılmış olan karakter. (168-293, 315)

 • 5. sezonda diziye dâhil olmuştur. Şirin'in annesidir. 293. bölümde tayini çıkmış ve ekipten ayrılmıştır. 315. bölümde konuk oyuncu olarak geri dönmüştür. Ekipteyken Mesut Komiser ile ilişkisi olmuştur ama tayini çıkınca devamı gelmemiştir.

Şirin Değirmenci[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ecemnaz Arslan tarafından canlandırılmış olan karakter. (168-293)

 • Melek'in kızıdır.

Fidan Teyze[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Nevra Kutal tarafından canlandırılmış olan karakter. (26-114, 256-293)

 • Tunç'un eskiden bakıcısı olan kadın, daha sonraları Melek'in kızı Şirin'e bakıcılık yapmıştır. Şirin ve annesi gittikten sonra diziden ayrılmıştır.

Zeynep Akyüz Ateş[değiştir | kaynağı değiştir]

Zeynep Akyüz Ateş
İlk görünüm Arka Sokaklar 1. Bölüm
Son görünüm Arka Sokaklar 292. Bölüm
Yaratan Ahmet Yurdakul
Ozan Yurdakul
Canlandıran Gamze Özçelik
Bilgileri
Cinsiyet Kadın
Meslek Polis
Unvan Komiser
Aile Emel Akyüz (annesi)
Evlilik(ler) Murat Ateş
Çocuklar Ömer Ateş
Ulus Türk

Arka Sokaklar dizisinde Gamze Özçelik tarafından canlandırılmış olan karakter.

 • Ekibin güzel ve cesur kadını olan Zeynep, işinde başarılı ve azimli komiserdir. Murat ile yaşadığı aşk yüzünden evlenecekken Asım Bayraktar'ın düğünlerinde patlattığı bomba yüzünden düğünleri iptal olur. 49. bölümde bir operasyonda rehin alınır. Sonrasında ama Murat ile evlenmiş ve Ömer adında bir oğulları olmuştur. Sert tavırları ile dikkat çeken Zeynep, uzun süre ekiple çalıştıktan sonra kocası Murat ile tayinleri çıkmış ve ekibe veda etmişlerdir.
 • Bu ikili Murat ve Zeynep daha sonra boşanmıştır. Ekibe yıllar sonra geri dönmüşlerdir. Murat ile yine yakınlaşıp yine evlenmiştir. Bir gün ormanda çıkan bir çatışmada boynundan vurulmuş ve hemen hastaneye kaldırılmıştır. Hastanede günlerce yoğun bakımda yatmış olsa da o yataktan bir daha uyanamamış ve hayata gözlerini yummuştur.
 • Ölümüne çok üzülen kocası Murat, oğlu Ömer ve ekip arkadaşları onu gözyaşları içinde şehitler mezarlığına defnetmişlerdir.

Vedat[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Murat Ormıyak tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-288)

 • Emniyetin eski müdürüdür. Emekli oldu ve diziden ayrıldı.

Vasıf Koç[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Zeki Alasya tarafından canlandırılmış olan karakter. (283-288)

Müjgan Serter[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Füsun Öztoprak tarafından canlandırılmış olan karakter. (168-254)

 • Melek Komiser'in annesi. 254. bölümde ölür.

Sinan Bahadır[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Berk Oktay tarafından canlandırılmış olan karakter. (126-250)

 • Murat Komiser'in diziye veda etmesinden sonra ekibe dahil olan polis. Ekibin hızlı ve yakışıklı komiserlerindendir. Elif'le yaşadığı aşk evlilikle sonuçlanacakken Elif bıçaklanarak öldürülmüştür. Sinan bunun üzerine sarsılmış ve herşeyden vazgeçecekken ekip onu yalnız bırakmayıp ona destek olmuştur. 6. sezon finali olan 250. bölümde Diyarbakır'a tayini çıkmış ve bir akşam partisi ile ekibe ve Arka Sokaklar dizisine veda etmiştir.

Ayla Soylu 1[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Filiz Taçbaş tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-250)

 • Ayla karakterinin birinci oyuncusudur. Ayla karakterini canlandıran oyuncu Filiz Taçbaş kendi isteğiyle diziden ayrılmıştır.

Seyran Esmer[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Emel Çölgeçen (191-209) ve Yasemin Balık (210-223) tarafından canlandırılmış olan karakter.

 • Mesut'un eski sevgilisi.

Asaf Doğan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Mehmet Korap tarafından canlandırılmış olan karakter. (126-211)

 • Eski emniyet amiri, aynı zamanda Elif'in babası.

Seyran Esmer 1[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Emel Çölgeçen tarafından canlandırılmış olan karakter. (191-209)

 • Mesut'un eski sevgilisi. (Seyran karakterinin birincisidir.)

Elif Doğan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Çağla Kubat tarafından canlandırılmış olan karakter. (126-209)

 • Diziye Zeynep Komiser'in veda etmesinden sonra dâhil olmuştur. Özel ekibe sonradan katılan komiserdir. Sinan'ın ekip aşkı/nişanlısı, Sinan ile evleneceği gün 209. bölümde bıçaklanarak öldürüldü ve diziden ayrıldı.

Şule Çoban 1[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Özge Özbütün tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-209)

 • Hüsnü'nün küçük kızıdır. Şule karakterinin birincisidir.

Doğan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Tolga Sarıtaş tarafından canlandırılmış olan karakter. (176)

 • Bülent kafasına sıkar.

İlhan Atala[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Mahmut Gökgöz tarafından canlandırılmış olan karakter. (138-139)

 • Mesut'un özel harekattan tanıdığı bir büyüğüdür. Mirza Rejvan tarafından vurularak öldürülmüştür.

Ferda[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Fulya Yasdıman tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-137)

 • Suat'ın en yakın komşusudur. Hüsnü onu hiç sevmez. Genelde Suat'la takılırken Suat'ın başına binbir çeşit belalar açmıştır. Rolü bitince gider.

Pınar Soylu 2[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Sitare Bilge tarafından canlandırılmış olan karakter. (87-125)

 • Rıza Baba'nın kızı. (Pınar karakterinin ikinci oyuncusudur.)

Yeliz[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Özge Ulusoy tarafından canlandırılan karakter. (87-125)

 • Engin'in eski eşi.

Arife[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Sema Aybars tarafından canlandırılmış olan karakter. (88-125)

 • Hüsnü'nün halasıdır ve diziye 3. sezonda katılmıştır. Oyuncunun rolü bitince diziden ayrılır.

Beşir Nizipli[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Engin Yüksel ve Suat Oktan tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-45, 107-108)

 • Mesut'un eski bir can dostu ve Polis Özel Harekât'tan arkadaşıdır, korkusuzdur. Ara sıra ekibe yardım eder, sürekli sokaklarda yaşar, elinde hep tahta silahla gezer, daha sonra ortalıktan kaybolur. 3. sezonun ortalarında birden ortaya fena hırpalanmış ve acı çekmiş şekilde çıkar. Ekibin onu darp edenleri yakalamaya gittiğinde ekibin zor durumda olduğunu görür ve Mesut'un düşmanlarını bir bir haklar ancak o çatışmada vurularak hayatını kaybeder, ve bu Mesut için çok üzücü olmuştur.

Pınar Soylu 1[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Pınar Aydın tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-86)

 • Rıza Baba'nın kızı.

Semiha Ateş[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Canan Türker tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-86)

 • Murat ve Yavuz'un annesidir. Gerçek hayatta da ölmüştür.

Seyhan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Irmak Ünal tarafından canlandırılmış olan karakter. (67-86)

 • Kendisi bir avukattır, aynı zamanda ekibin de bazı olaylarına bakmıştır. Daha sonra Engin Başkomiser'le aralarındaki yakınlık büyüyerek aşka dönmüş, bir süre sonra Seyhan'ın yurt dışına gitmesinden ötürü ayrılmışlardır.

Nazif[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Suat Sungur tarafından canlandırılmış olan karakter. (76-81)

 • Polis memurudur. Aslında ekip ile bir bağlantısı yoktur, sadece o dönem Komiser Mesut'un ceza alıp ekipten köprü karakoluna çekildiği sırada onunla arkadaşlık kurmuştur. Karakolun önünde çıkan bir kavgada, kavgayı ayırmaya giderken bıçaklanarak öldürülmüştür.

Ece[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Nur Tüzün tarafından canlandırılmış olan karakter. (44-53)

 • Mesut Komiser'in gazeteci, eski bir aşkıdır.

Nazım[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Civan Canova tarafından canlandırılmış olan karakter. (48)

 • Narkotik biriminde polis. Esra'nın babası. Macit tarafından vurularak öldürülür.

Leman[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Yeşim Gül Akşar tarafından canlandırılmış olan karakteri. (22-43)

 • Tunç ve Yeşim'in halasıdır. 1. sezon finali olan 43. bölümde diziden ayrılır.

Buket[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ayşe Esmeli tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-25)

 • Doktordur. Mesut'un eski sevgilisidir. Mesut'tan ayrılır.

Yeşim Ak[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Melda Arat tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-20)

 • Tunç'un annesi, Mesut'un eski karısıdır. İkinci kocası Nihat'ı öldürerek hapse girer ve sonrasında intihar ederek ölmüştür.

Osman Arslan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Demir Karahan tarafından canlandırılmış olan karakter. (1)

 • Ekibin 2. başkomiseridir. Rıza Baba ile ekibi kurmuştur. 1. bölümde emekli olmuştur. Kuyumcu soygununda bıçaklanarak öldürülmüştür.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]