Arka Sokaklar karakterleri listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Arka Sokaklar isimli Kanal D'de yayımlanan Türk drama ve polisiye türündeki televizyon dizisinde yer alan tüm hayalî karakterler.[1]

Devam eden karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Rıza Soylu[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Zafer Ergin tarafından canlandırılan karakter. (1-)

Mesut Güneri[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Şevket Çoruh tarafından canlandırılan karakter. (1-)

Hüsnü Çoban[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Özgür Ozan tarafından canlandırılan karakter. (1-)

Engin Balkan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde İlker İnanoğlu tarafından canlandırılan karakter.

Engin Balkan
Arka Sokaklar karakteri
İlk görünüm Arka Sokaklar 44. Bölüm
Yaratan Ozan Yurdakul
Sinan Yurdakul
Canlandıran İlker İnanoğlu
Bilgileri
Cinsiyet Erkek
Meslek Polis
Unvan 3. Sınıf Emniyet Müdürü
Çocuklar Mehmet Balkan / Memo
Ulus Türk

Başkomiserdir. 2. sezonda diziye dâhil olmuştur. Kısa süre sonra Deniz diye bir kız ile tanışmıştır ve onunla sevgili olmuştur. Ekibin düşmanlarından biri Deniz ile birlikte tatile giderken arabalarının devrilip Deniz kenarına yuvarlanmasını sağlamıştır ama ikisi de ölmemiştir. Bu olaydan kısa süre sonra yurtdışına gitmiştir. 210. Bölümde geri dönmüş ama tayini sebebiyle hemen ayrılmıştır.

Sonraları Rıza Baba'nın rütbesi yükselince başkomiser kim olacak sorusu Engin'in geri dönmesiyle cevaplanmıştır. Geldiği ilk günlerde vurulmuş ve öldü gibi gösterilmiş ama bunun bir oyun olduğu anlaşılmıştır. Deniz ile aşk yaşamış ama tayini nedeniyle İstanbul'dan gitmiştir. Ekip onu bir mangal partisiyle uğurlamıştır.

4 yıl sonra Rıza Baba bir kumpas sonucu içeri girince ekibe müdür olarak atanmıştır. Rıza Baba ekibin başına dönünce Ankara'ya tekrar dönecekken Arif Müdürün sürprizi ile karşılır ve 3. Sınıf Emniyet müdürlüğüne terfi olup Arif müdürün yerine geçer. İlk başta bu göreve Rıza Baba'nın üstü olacağından sıcak bakmasa da Ekibin ve Rıza Baba’nın kendisini motive etmesiyle yeni gorevinin başında İstanbul'da kalır.

13. sezonun sonlarında Narkotik ekibinin başına geçip Rıza Baba’nın ekibiyle ortak hareket etmektedir. 14. sezonda Narkotik şube müdürüyken açığa alınır ve Rıza Baba onu ekibe geri alır. 14. sezonda geri döndüğü ekipten asla ayrılamaz ve her zaman sahada görevine başarıyla devam eder. 15. sezonda Başak ile sevgili olmuş daha sonra Başak hamile kalınca evlendiler. 15. sezonun sonlarında "Mehmet Balkan" ismini verdikleri çocuğu dünyaya gelmiştir. Ancak çocuğunu Ferhat isimli terörist kaçırdığı için 16. sezonda tekrar çocuğu Memo'ya kavuşmuştur.

Selin Demirci[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Oya Okar tarafından canlandırılan karakter.

Selin Demirci
Arka Sokaklar karakteri
İlk görünüm Arka Sokaklar 378. Bölüm
Son görünüm Devam Ediyor
Yaratan Ozan Yurdakul
Sinan Yurdakul
Canlandıran Oya Okar
Bilgileri
Cinsiyet Kadın
Meslek Polis
Unvan Komiser
Önemli ilişkileri Mesut Güneri (sevgilisi)
Ulus Türk

Ekibe katılalı çok olmamıştır. Başarılı ve cesur bir komiserdir. Alkolik babası yüzünden genç yaşta büyümek zorunda kaldığından yaşına göre olgun ve tecrübeli davranmaktadır. Mesut Komiser ile birliktedir. Sevgi isimli bir kızı çok sevmiş onu evlatlık almak istemiş ama onu başka bir aile evlatlık almıştır. Sonradan kızın üvey babası kalp krizinden ölmüştür.

Kız kardeşinin çocuğu Umut bebeği evlat edinmiştir. Sonra da terör örgütü mensubu babası ortaya çıkmış ama 3 yıldır aşk yaşadığı Mesut Komiser sayesinde ondan kurtulmuştur. Komiser sevgilisi Mesut'u alkolden uzaklaştırmış ve onun için her şeyi yapmaktadır. Tekrar teröristlerle iş birliği yapan üvey kız kardeşi oğlunu Selin'den almaya çalışır lakin Mesut TEM şubesinden bir arkadaşından üvey kız kardeşin terörle bağlantısını ortaya çıkartır.

Böylece Selin'in evlat edindiği Umut bebeği üvey kız kardeşi hapse attırarak kurtarır. 13. Sezonda Mesut Komiser ile nişanlanırlar ve Mesut'un iyi bir baba olacağını görerek mutlu olur.

Bir ara İzmir tayin meselesi ile ekip içinde dışlanmış lakin sonradan bu konu hallolmuş ve Mesut komiser ile evlilik için gün alınmıştır. Mesut'un başına bela gelmemesi için elinden geleni yapmaktadır ve başarılı olmaktadır.

13. Sezonun sonlarında Umut bebeği kaybetmiş, Mesut ile de ayrılmış, ekip sayesinde hayata tutunmuş ve Mesut ile tekrar barışıp 13. sezonu tamamlamıştır. 14. sezonda Mesut'u motive etmeye ve onu zor görevler konusunda yardımcı olmaya devam eder. Sezon finalinde tüm ekibe Mesut ile evleneceğinin müjdesini verirler.

Hakan Çınar[değiştir | kaynağı değiştir]

Hakan Çınar
İlk görünüm Arka Sokaklar 389.Bölüm
Yaratan Ozan Yurdakul
Sinan Yurdakul
Canlandıran Ozan Çobanoğlu
Bilgileri
Cinsiyet Erkek
Meslek Polis
Evlilik(ler) Aylin
Ulus Türk

Arka Sokaklar dizisinde Ozan Çobanoğlu tarafından canlandırılan karakter. (389-)

Daha önce TEM Şube'de çalışmış ve ekibe yeni katılmış tecrübeli komiserdir. Genelde sakin ve neşeli bir insandır fakat işi söz konusu olunca sakinliğini kaybedebilir. Annesi Nesrin artık evlenmesini istemektedir. Aylin Komiser ile ilişkisi vardır. Bir dönem Fetöcülükle suçlanmış ama bunun oyun olduğu ortaya çıkmıştır. Veysel Şahin onu hapse attırmıştır.

Arabalarındaki bombayı fark edince annesinin ve Aylin'in hayatı kurtulmuştur. Aylin Komiser ile evlilikleri pek uzun sürmemiş ve kıskançlıklardan dolayı ayrılmışlardır. Şu sıralar Savcı Arzu ve eski karısı Aylin Komiser arasında aşk konusunda kafası karışıktır. Hakan, tam savcı Arzu'ya evlenme teklif edecekken Aylin Komiser'in Avukat Levent'in evlilik teklifine hayır deyip ilişkisini sonlandırdığını Bahar Komiser'den öğrenir ve Arzu'ya teklif yapmaktan vazgeçip Aylin'le tekrar barışırlar.

13. sezonun başında Aylin ile tekrar evlenirler ve Aylin'den çocuk beklemektedir. Son bölümlerde bir çetenin içine girer lakin deşifre olur.Ekip ve Aylin onu bulmak için elinden geleni yapacaktır. 13. Sezonun sonlarında Cihan isimli bir bebeği evlat edinmeye hazırlanırken akrabaları ortaya çıkan Cihan bebeği vermek zorunda kaldılar. Bu yüzden de Aylin ile araları bozulmuş ve Aylin ekipten de Hakan'dan da ayrılmıştır.

Hakan artık yoluna yalnız devam etmektedir, ekipte yanındadır. 14. sezonda Aylin tarafından terkedilmesinin şokunu ekip sayesinde atlatır ve ekipte görevine devam eder. Sezonun son bölümlerinde ekipten Bahar ile yakınlaşırlar. Düşmanı Zafer yüzünden açığa alınır. Ve Zafer Bahar'ı kaçırıp dayak atar. Hakan sinirlenip Zafer'in peşine düşer ve Zafer'i infaz etmeye çalışıp intikamını alır. Fakat Zafer ölmez. Daha sonra Bahar’ın ekipten ayrılmasıyla ilişkileri biter.

Nazike Çekmen[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Nazlı Tosunoğlu tarafından canlandırılan karakter. (138-)

Suat'ın teyzesidir. Birkaç gün kalmaya diye geldiği Hüsnü'lerin evine temelli yerleşmiştir. Suat öldükten sonra Hüsnülerin evini çekip çeviren o olmuştur. Ailenin de neşe kaynağı olmaya devam eder.

Cemal Şahin[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Yiğitcan Ergin tarafından canlandırılan karakter. (522-)

Ekibe ve Diziye 14. Sezonda dâhil olmuştur. Komiser yardımcısıdır. Kimsesiz olduğu için yetimhanede büyümüştür. Kendisi gibi ekibe yeni gelen Ezgi ile sevgili olmuştur. Ekiple de iyi anlaşmaktadır. Mesut ile birlikte Serboran'a (Dağa) operasyona gitmiştir. Terörist Berzan tarafından kaçırılır. Kurtulduktan sonra Mesut'u teröristlerden kurtarır. 571. Bölümde Mesut kaçırıldığı için Erzincan 'a gider. Ali ile birlikte Mesut'u kurtarmak için Özel Harekat ekibine katılırlar. Mesut'u ararken teröristlerin pususuna düşerler ancak kurtulurlar. Sonrasında Mesut'un izini bulurlar. Cemal terörist Servan tarafından rehin alınır. Mesut son anda yetişir ve Cemal ve Mesut kurtulmuştur.

Ezgi Vural[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ela Yörüklü tarafından canlandırılan karakter. (523-)

Ekibe komiser yardımcısı Cemal ile birlikte katılan komiser yardımcısıdır. Kendisi gibi ekibe yeni gelen Cemal ile sevgili olmuştur. Ekiple de iyi anlaşmaktadır.

Arda Atik[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Tunç Oğuz tarafından canlandırılan karakter. (294-)

Ekipteki komiser yardımcısıdır. İlk başlarda acemiyken aradan geçen aylar sonrası artık o da iyi bir polis olmuştur. Yasemin ile birlikte ekibe gelmiştir. Bir dönem Zeliş ile aşk yaşamıştır. Bu yüzden Hüsnü onu uzun zaman kovalamış peşini bırakmamıştır. 433. bölümde Fransa'ya bir eğitim için çağrılmış ve gitmiştir. 445. bölümde ekibe geri dönmüştür. 14. sezonda ekibe yeni katılan Cemal ve Ezgi ile birlikte iyi bir üçlü olurlar.

Emre Gürbüz[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Oğuz Peçe tarafından canlandırılan karakter. (595-)

Diziye 16. sezonda dahil olmuştur. Ekipteki Komiser yardımcısıdır.

Aslı Atalay[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Deniz Çatalbaş tarafından canlandırılan karakter. (595-)

Diziye 16. sezonda dahil olan ekipteki komiser yardımcısıdır. Daha önce Narkotik'te çalışmıştır.

Tunç Güneri[değiştir | kaynağı değiştir]

Tunç Güneri
İlk görünüm Arka Sokaklar 1.Bölüm
Yaratan Ozan Yurdakul
Sinan Yurdakul
Canlandıran Kerimhan Duman
Bilgileri
Takma ad(lar)ı Tokmak Kafa
Cinsiyet Erkek
Aile Mesut Güneri (babası)
Ulus Türk

Arka Sokaklar dizisinde Kerimhan Duman tarafından canlandırılan karakter.

Mesut'un oğludur. Annesi, daha çok küçükken ölmüştür. 310. bölümde Mesut'un düşmanı tarafından darp edilmiş ve haftalarca hastanede yatmıştır. 11. Sezonda kız arkadaşının etkisine kapılarak bir süre uyuşturucu kullanmıştır. 433. bölümde Malik Botan onu dağa kaçırmış o ölünce Gümüş'ün gözetimi altında kalmaya başlamıştır.

12. Sezonun sonunda Mesut ve Selin'in peşinde olan teröristlerin evdeyken saldırmasından sonra belinden aşağısı tutmamaktadır. Yatalak olmuştur ve Mesut babası hep onun yanındadır. 1 ay sonra ise tedavi olmuş ve yatalak olmaktan kurtulmuştur. Yavaş yavaş eski formuna kavuşur. Tunç 485. bölümde Mesut'a sürpriz yapar ve Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduğunu söyler. Babası Mesut çok mutlu olur.

13. Sezonda Psikologluk yerine Göçmenlerin çocukların gelişimi için devletin kamplarında çalışır. babası Mesut ve Selin Komiserin nişanlanmasıyla ve Mesut'un Selin'in evine taşınacağını duyurmasıyla Garip Kont köpeğiyle eve konmuştur. Selin ve Mesut, Umut Bebeği kaybedince Evlilikten vazgeçen Selin'le arası her zaman iyi olup babası Mesut ile aynı evde yaşamaya devam etmektedir.

14. sezonda çocuklara yardım etmeye devam eder. Mesut'un devraldığı çay bahçesine ara ara Mazlum'a yardımcı olur. Mesut ve Selin'in evlilik kararına çok sevinir. 559. bölümde Elif'in hayatını kurtarır ve Elif'in babasını öldürür. 560. bölümde tutuklanır ve cezaevine gönderilir. Özcan'ın yanına Yalımlar cezaevine nakledilir. Daha sonra suçsuz olduğu anlaşılır ve serbest bırakılır.

Ayla Soylu[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Filiz Taçbaş (1-250) ve Hülya Kalebayır (251-) tarafından canlandırılan karakter.

Rıza Baba'nın eşidir. Öğretmendir.

Pınar Soylu[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Pınar Aydın (1-86), Sitare Bilge (87-125), İpek Yaylacıoğlu (126-521) ve Elvan Dişli (522-) tarafından canlandırılan karakter.

Ali Komiser ile evlidir, Rıza Müdür'ün kızıdır. Öğretmendir. İkiz çocukları olacakken çocukları doğuramamıştır. Efe ve Zeyno adında iki çocuğu vardır. Ali ile boşanmışlardır. Ali 600. bölümde şehit olmuştur.

Şule Çoban[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Özge Özbütün (1-209), Manolya Aşık (210-521) ve Ecem Öz (522-) tarafından canlandırılan karakter.

Hüsnü ve Suat'ın küçük kızlarıdır. Öğrencidir.

Haydar Berk Çoban[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Mustafa Efe Günay tarafından canlandırılan karakter. (126-)

Hüsnü ve Suat'ın en küçük oğullarıdır. 'Haydar' ismini, doğum sırasında annesini hastaneye yetiştiren şoförden almıştır.

Rıza Efe Akdoğan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Kaan Uslu (175-521), Onurcan Sesli (522-) tarafından canlandırılan karakter.

Ali ve Pınar'ın oğludur.

Zeyno Akdoğan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ada Baykan tarafından canlandırılan karakter. (339-)

Ali ve Pınar'ın kızıdır.

Metin Çoban[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Furkan Göksel tarafından canlandırılan karakter. (1-522/596-)

Hüsnü ve Suat'ın en büyük oğludur. Turizm otelcilik okumaktadır. Kardeşiyle hep haylazlık yapar. Liseyi bitirdikten sonra turizm okur ve turizm sektöründe çalışmaya devam eder. Akrabası Asiye ile evlenmiştir. Hüsnü babası ameliyattayken karısı Asiye erken doğum yapar ve Mert adında bir oğulları dünyaya gelir. Metin Çoban karakterini oynayan Furkan Göksel adlı oyuncu kendi isteğiyle diziden ayrıldığını resmi Instagram sayfasından açıklamıştır. 522. bolümde son defa rol alır ve eşi ve çocuğuyla Almanya'ya gideceğini söyleyerek ailesine ve Arka Sokaklar dizisine veda eder. 596. bölümde Hüsnü'nün düğünü için diziye geri döner.

Mazlum[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Cumhuriyet Kiper tarafından canlandırılan karakter. (145-)

Ekibin korumasındaki akli dengesi bozuk birey. Konuk oyuncudur ara sıra bazı bölümlerde oynar. 14. sezonda Mesut'un devraldığı çay bahçesinde çalışmaya başlar. Sakarlıklarına rağmen Mesut ve ekibin neşe kaynağıdır.

Asiye Çoban[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Melisa Şalgam tarafından canlandırılmış olan karakter. (443-521 598-)

Çoban Ailesinin akrabasıdır. Metin Çoban kendisine âşık olmuş ve onunla evlenmiştir. Hemşiredir ve Ekibe'de hastanede yardım eder. 9 aylıkken erken doğum yapar ve Hüsnü babayı artık dede yapar. Oğullarının adını da Mert koyarlar. Metin ve oğulları Mert ile Almanya'ya gideceklerini 522. bölümde Metin Çoban söyler. 598. bölümde diziye geri dönmüştür.

Sinem[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Gizem Terzi tarafından canlandırılan karakter. (557-)

Ekibe 15. sezonda katılmıştır. Bilgisayar uzmanıdır ve ekibin masa başı işleri ile ilgileniyor.

Başak Balkan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Perihan Ünlücan tarafından canlandırılan karakter. (557-)

Engin'in yeni eşidir. 593. bölümde doğum yapar, oğlu "Mehmet Balkan" dünyaya gelir.

Esra Çoban[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Gaye Gürsel tarafından canlandırılan karakter. (565-)

Hüsnü’nün yeni sevgilisidir. Bir ara ayrılıp barışmışlardır. 596. bölümde nişanlanıp daha sonra evlenmişlerdir.

Latif[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Engin Gürmen tarafından canlandırılan karakter. (566-)

Esra’nın babasıdır.

Seda[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde İrem Armağan tarafından canlandırılan karakter. (593-)

Ekibe yeni katılan polis memurudur. Sinem'e yardımcı olur.

Burak Atalay[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Uluç Avcı tarafından canlandırılan karakter. (595-)

Aslı komiser'in kardeşidir.

Hayriye Atalay[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Demet Genç tarafından canlandırılan karakter. (595-)

Aslı'nın annesidir.

Müfettiş İdil Akçalı[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Duygu Keser tarafından canlandırılan karakter. (599-)

Mesut'un soruşturması için gelen bir Müfettişdir. Harun'un ifadesi üzerine ekibe düşman olur fakat sonra ekible arası düzelir. Mesut'u Harun'u kaçırma şüphesinden gözaltına alır. Daha sonra Mesut'un suçsuz olduğu anlaşılır. Harun'dan ifade almaya gittikten sonra onu gözaltına alırlar. Zamanla Mesut ile arası düzelir fakat Selin bundan rahatsız olur. Cemal'i Sude'nin tuzağı yüzünden tutuklar fakat ekip bu tuzağı çözer ve Cemal serbest kalır. Afgan bir örgüt lideri olan Samir Selman'ı çökertmek için ekip ile iş birliği yapar. Kendisi zamanla Mesut'tan hoşlanır ve ona itiraf etmiştir.

Alexandra[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Emel Özcan tarafından canlandırılan karakter. (600-)

Arda'nın Rus kız arkadaşıdır.

Samir Selman[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Hüseyin Erkanlı tarafından canlandırılan karakter. (603-)

Kendisi mafya babasıdır. Afgan göçmendir. Hapse alınmış ama hapse giremeden kaçmış ve uyuşturucu ve silah kaçakçılığı işine başlamıştır. Hollanda'yı birbirine katmış ama Hollanda polisini tehdit edip kurtulmuştur. Ayrıca Rıza Baba'nın söyleyişine göre yurt dışında da aranmadığı ülke yoktur. İstanbul'a yerleşir ve çetesiyle birlikte hareket eder, genelde onu tanıyan insanlar ondan eski savaş dönemi yüzünden korkar. Onu ifşaladığı için adamları Kadim’in evini yakar, Albay İlya Koşar, Kadim'in karısı ve çocuğunu öldü gösterir. Merkezde sorguya alınır ancak gözaltı için kanıt bulunamaz. Sorgu odasında Rıza Baba'yı adamlarının Kadim'in evini yakıp karısını ve çocuğunu öldürdüğünü telefon ile öğrendiğinde tehdit eder. Mahkeme kararıyla sınır dışı edilir ama yine rahat durmaz. Sınır kapısından adamlarıyla geri dönmüştür. Sağ kolu İkbal yakalandıktan sonra onun kurtulması için Gencer'i kullanır. İkbal kurtulamayacağı için Gencer'i tehdit edip Başağı kaçırttırır. Engin'i Başak'a karşılık İkbal'i almak ile meydan okur. Gencer'in Başak'ın önünde kafasına sıkmıştır. Adamı Bahri'yi Başak'ın yanında tutar. Engin'i telefon ile arayıp İkbal'i almak için konum atar. Engin ekiple beraber İkbal'i Samir'e verir. Samir Başak'ın kurtulduğunu öğrenince İkbal'in kafasına sıkar. Ekip onu kovalarken Bahri ile kaçmıştır. Kendisi karısı ve çocuğunu öldü bilir. Fakat sonradan öğrenir. Mezarlıkta ekip ile çatışır. Adamları ile kaçmayı başarır. Adamları ile karısı ve çocuğunun evine gider. Evde çatışma çıkar. Evdeki çatışmada Mesut tarafından omzundan vurulur ve adamlarının yardımıyla kaçar. Saklandığı evde tedavi görür. Ekipten Cemal eve doktor olarak sızar. Hammakları polise kaptırınca Johnny onun peşine düşüp karısını, çocuğunu ve Selin'i kaçırır. Johnny mallarını ondan geri ister. O da Mesut ile iş birliği yapmak ister.

Albay İlyas Koşar[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Recep Cinisli tarafından canlandırılan karakter. (605-)

Müfettiş İdil'in tanıdığı bir İstihbarat amiridir. Mesut'u bulup ekibe getirir. Samir'i bulmaya çalışır. Samir ile evde çıkan çatışmada vurulur ve hastaneye kaldırılır. Hayati tehlikesini atlatmıştır.

Johnny[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Kerim Pehlivan tarafından canlandırılan karakter. (606-)

Samir ile çalışan Amerikalı mafya lideridir. Samir hammakları polise kaptırınca Samir'in peşine düşer. Samir'in karısını, çocuğunu ve Selin'i kaçırır. Onlar karşılığında Samir'den mallarını geri ister.

Bitirilen kötü karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

İkbal[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Sadra Jadid tarafından canlandırılmış olan karakter. (603-605)

 • Samir Selman'ın adamı, Samir'in kanlı işlerini yapar. Başak'ın kurtarıldığını duyan Samir onun kafasına sıkar.

Fuat[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Mustafa Başalan tarafından canlandırılmış olan karakter. (604)

 • Kendisi bir atölyede çalışır. Kendisi gibi atölyede çalışan genç Mahir'e birini öldürmesi için görevlendirilir. Mahir biri daha ile Fuat'ın dediği kişiyi infaz eder. İnfaz görüntüleri ortaya çıkar ve Mahir hapse girer. Hakan sayesinde Mahir serbest kalır. İş birliği ile suçlunun Fuat'ın olduğu ortaya çıkar ve Fuat tutuklanır. İnfazın nedeninin Kan davası olduğu ortaya çıkar. En ağır cezayı alması istenmiştir.

Fedai[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Emirhan Uyanık tarafından canlandırılmış olan karakter. (603)

 • Şantaj yapan bir çetenin lideridir. Davut ona telefonda kafa tuttuğu için arası bozulur. Emrah diye bir kıza bir video ile şantaj yaptırır. Canan diye bir kızı Davut'a aşık ettirir. Sonrasında Canan'ı da kullanarak Davut'u pusuya düşürür. Ama Davut polisin gelmesiyle kaçar. Ekip Canan ile takıldığı ve şantaj yaptığı evine baskın düzenler ama o çoktan o evden uzaklaşmıştır. Davut yeni evine tek baskın yapar. Davut polis tarafından yakalanır. O ise Canan ile kaçıp Canan'ı vuracakken Engin ve Arda tarafından yakalanır.

Davut[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde İbrahim Şentürk tarafından canlandırılmış olan karakter. (603)

 • Emekli polis Muhammer vurulduğu için ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılması haberini alan Engin, eski şefinin başına ne geldiğini öğrenmek için olayı soruşturmaya başlar. Muhammer'in telefon kayıtlarından ulaşılan numara bir kız öğrenci yurdundan sinyal verir. Soruşturma için yurda giden Engin, yurt güvenliklerinin cesetleri ile karşılaşır. Yurtta görevli diğer güvenlik Davut ise ortadan kaybolmuştur. Tüm deliller suçlunun Davut olduğunu işaret eder. Telefonda Patronu Fedai'yi tehdit ettiği için Fedai sinirlenip onu öldürmek ister. Fedai, onu Canan'a aşık ettirir. Davut Canan ile buluşur. Canan onu tuzağa düşürmüştür. Canan Fedai'nin onu dövdüğünü söyler ve sonrasında onu itip kaçar. Davut ise Fedai'nin pususuna düşer. Fedai'nin adamları ona ateş açar. Davut birini vurup indirir ve tam o sırada polis gelir ve Fedai'nin adamlarıyla çatışır. Davut hemen arabasıyla kaçar. Ekip Fedai'nin şantaj yaptığı evine baskın düzenler ama Fedai orayı çoktan terk etmiştir. Davut ise Fedai'nin saklandığı yeni eve gider ve adamını vurup kaçar. Fedai ile çatışır ve bir adamını daha vurup öldürür. Ekip gelip onu orada yakalar.

Bora Yılmaz[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Hüseyin Duman tarafından canlandırılmış olan karakter. (597-598, 602)

 • Şımarık bir serseridir. Sevgilisini kaçırırken Cemal Bora'yı yakalayıp kızı kurtarmıştır. Bora'nın sevgilisi Cemal'e ilgi duyunca Cemal'i pusuya düşürür. Cemal ekip tarafından kurtarılır ve Bora'nın adamları yakalanır. Abisi Harun, Bora'yı korumaya çalışır ama Bora rahat durmaz. Ekip Bora'nın peşini bırakmadığı kız Sude'yi Bora'yı yakalamak için bir planda kullanır. Bora ekibin tuzağına gider. Bu sefer Sude'yi öldürmek ister. Çatışma çıkar ve çatışmada Selin tarafından bacağından vurulur ve hastaneye kaldırılır. Hastanede hayati tehlikesi olmadığı anlaşılır. Hastaneden cezaevine gönderilir. Daha sonra Cemal'e kumpas kurup hapse attırmaya çalışmış lakin ekip bu planının başarısız olmasını sağlamıştır.

Sude[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Aslı Balcı tarafından canlandırılmış olan karakter. (597-602)

 • Bora'nın sevgilisi. Sonradan Bora'nın kötü biri olduğunu öğrenmiştir. Ezgi'ye özür dilemelerin bir yalan olduğunu aslında Cemal'i sevdiğini Cemal'e söylemiştir. Sonrasında Cemal'i öpüp bunu kayıta aldırır. Bu öpüşme görüntüsü yüzünden Cemal ve Ezgi'nin arası bozulur. Cemal kayıt edeni bulup döver ve intikamını alır. Cemal evine gelir. Birisi Cemal'in boğazına iğine sokup onu bayıltır ve Sude baygın Cemal ile sevişip kendini dövdürtür. Hastanede Cemal'in onu dövüp tecavüz ettiğini söyler ve Cemal hapise girer. Ancak gerçek açığa çıkar ve Cemal görevinin başına geçer ve ayrıca tüm bunları Bora'nın isteği için yaptığı da öğrenilir.

Adem Taştan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Gökmen Göçbeyli tarafından canlandırılmış olan karakter. (602)

 • Selvi'nin madde bağımlısı kocasıdır. Selvi daha 17 yaşındayken onunla zorla evlendirilmiştir. Karısı Selvi'yi yine döverken ekip eve baskın yapar ama Adem kaçar ve ekip onu arkadaşlarıyla takılıp madde aldığı yerde yakalar. Selvi hastaneye kaldırılmıştır. Avukat'ı kullanarak hapis cezasını kaldırtır ama bacağına elektronik kelepçe takılır. Selvi hastaneden çıkınca oğlu Furkan ile ablası Kader'in yanına yerleşir. Bacağın daki elektronik kelepçe yüzünden kendisi bir şey yapamaz ve bu yüzden işleri kardeşleri Selim Taştan ve Veli Taştan'a verir. Yeni Avukat'ı Engin'in eşi Başak olur. Kardeşleri Başak'ı tehdit eder ve Engin bunu duyunca eşi Başak'ı tehdit eden kardeşlerini yakalar. Sonra kardeşleri serbest kalınca yine onun yanına gider. Kardeşleri onu polise satmamıştır. Adem artık bacağındaki elektronik kelepçeyi gözden çıkarıp Karısı Selvi ve oğlu Furkan'ı Selvi'nin ablası Kader'in evinden kaçırır. Oğlu Furkan'ı birine verir ve Selvi'yi ise şikayetini geri çekmesi için oğlu ile tehdit eder. Ekip Selvi'nin tehdit edilip korkduğunu anlar fakat bunu söylemesi için ikna edemez. Sonunda Başak böyle birşeyin kendisinin de başına geldiğini kendi çocuğunun da kaçırıldığını ama sonra bulunduğunu söyler ve Selvi ikna olur. Adem iki kardeşine çocuk Furkan ile memleketine gidmelerini söyler. Tam araba ile yola çıkıcakken ekip basıp Furkan'ı kurtarır ve iki kardeşi ve çocuk Furkan'ı verdiği adam yakalanır. Furkan mahkeme öncesi annesi Selvi'nin yanına gönderilir. Furkan mahkemede herşeyi söyler ve Adem cezaevine gönderilir ve Selvi ve Furkan memleketine yeni bir hayat kurmaya gider.

Kerim Aslan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Mert Öğüt tarafından canlandırılmış olan karakter. (597-601)

 • Bir uyuşturucu çetesinin liderlerindendir. Aslı'nın babası olan Özkan Atalay'ı şehit etmiştir. Vildan'ın adamları Aslı'nın kardeşi Burak'ı kaçırmış ve Burak kurtarılınca Aslı'yı öldürmekle tehdit eder. Aslı ise Kerim'i yakalayacağına yemin etmiştir. Ortağı Vildan ile Ruslar'la sevkiyat yapmak ister. Ekip onun peşini bırakmaz. Vildan ile beraber gemi ile denizden ekipten kaçar ve sonra sahte kimlik basıp özel uçak ile Antalya'ya Ruslar'la sevkiyat yapmaya giderler. Kerim çatışmada adamlarıyla kaçar. Ruslar'ın adamları ise ekibe saldırı yapar. Saldırıda ekibin eskilerinden olan Ali teröristin attığı füze ile şehit olur. Ruslar mal ve paraları alamayınca onları kaçırır. Ortağı Vildan'ı uyuşturucuların yerini almaya çalıştığı için öldürür. Adamı Bekir'i malları almak için Ruslar'ın mekanına çağırır. Bekir'in onu sattığını anlayınca Bekir'i vurur ve o arada ekip baskın yapar. Kerim kaçarken Aslı ile karşılaşır. Aslı tarafından vurulur. Aslı onu infaz edecekken Hüsnü yetişirek Aslı'yı ikna eder. Kerim son anda Aslı'yı vuracakken Hüsnü tarafından vurulur. Sonrasında cezaevine gönderilmiştir.

Viktor[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Çağlar Cengiz tarafından canlandırılmış olan karakter. (601)

 • Rus mafya lideri olan Viktor, Kerim'in mallarını ve paralarına el koymak için Kerim'i ve Vildan'ı kaçırır. Vildan'ı Kerim'in uyuşturucuları sakladığı yeri öğrenmesi için görevlendirir. Bunu Kerim fark eder ve Vildan'ın boğazını keserek öldürür. Viktor, Kerim ve kendi adamları ile mekanlarına gider. Kerim'in adamı Bekir yakalanır ve Bekir ekip tarafından takipe alınır ve Kerim'in yanına gider. Kerim ekipin orada olduğunu anlayıp Bekir'i vurur ve kaçar. Viktor ve adamları bir müddet ekiple çatıştıktan sonra teslim olur.

Vildan Asya[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Başak Aygün tarafından canlandırılmış olan karakter. (597-601)

 • Bir uyuşturucu çetesinin liderlerindendir. Kerim Aslan'ın ortağıdır. Adamları Aslı'nın kardeşi Burak'ı kaçırmıştır. Burak, ekip tarafından kurtarılsada o ve adamları Burak'ın peşini bırakmaz. Adamı İsmet Emre'nin arabasına uyuşturucu koydurur ve Emre hapise girer. Fakat sonra arabaya uyuşturucuyu koyan kişi Veysel yakalanır ve Emre serbest kalır. Daha sonra adamı İsmet yakalanır. Kerim Aslan'la birlikte Antalya'da Ruslar'la sevkiyat yapmak için kaçarlar. Ruslar'ın adamları ise ekibe saldırı yapar. Vildan Kerim'le çatışma sırasında kaçmıştır. Ruslar mal ve paraları alamayınca onları kaçırır. Rus uyuşturucu kaçakçısı olan Viktor onu Kerim'in mallarının yerini öğrenmesini ister. Kerim'in ağzını ararken Kerim onun boğazını kesip öldürmüştür. Viktor onun cesedini ormana atmış ve orada ekip cesedini bulmuştur.

Esmer Karaca[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Kemal Gür tarafından canlandırılmış olan karakter. (600)

 • Kerim'in beraber çalışmak istediği uyuşturucu kaçakçısı. Hapisten yeni çıkmıştır. Kardeşi Osman'ı işlerine alet etmek ister ama Osman karışmak istemez. Osman'ın evine kararını değiştirmesi için silahla saldırı yaptırır. Osman ailesinin intikamı için Esmer'i öldürecekken Esmer ekip tarafından yakalanır.

Harun Yılmaz[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Elvan Bükülmez tarafından canlandırılmış olan karakter. (597-600)

 • Bora'nın öz abisi olan Mafya babasıdır. Bora'yı ekipten saklamaya çalışır. Torbacı İzzet'in görevlendirdiği adamlara pusu kurdurarak öldürtür. Mesut Komiser ona kafa attığı ve kardeşi Bora'nın da başına gelenlerden dolayı da Mesut'u suçladığı için ona soruşturma açmıştır. Sonraları adamı Rıdvan'ın adamı Hamit tarafından ihanete uğrayıp kaçırılır. Hamit onu ailesini bulmak için kullanır. Harun ise Hamit'ten gizli adamlarına bilgi gönderir ve Hamit'in ailesini öldürtür. Katliamın ardından Harun kurtulur. Daha sonra Hamit onun evinin önüne gelip silah çekip onu ailesini öldürttüğü için öldürmek ister ama Hamit ikna edilir ve daha sonra yaptığı her şeyi itiraf edip ekip tarafından tutuklanır.

Hamit Rahmani[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Hakan Bozyiğit tarafından canlandırılmış olan karakter. (598-600)

 • Kendisi ülkeye kaçak girmiş eski Afgan Askerdir. Harun, Bora'nın yakalanan adamlarını ortadan kaldırmak için insan kaçakçılığı yapan Rıdvan'a talimat verir. Rıdvan bu işi, kaçak yollar ile ülkeye giren eski Afgan Asker Hamit ile çözmek ister. Sonraları Rıdvan'ı adamlarını vurduğu için bir anda öldürür. Kendi kalabalık bir ekip toplayıp o ekip ile Rıdvan'ın patronu olan Harun'un araba ile yolda yolunu kesip kaçırır. Harun'u ailesinin tır ile sınırdan geçmesi için kullanır. Harun gizlice bilgisayardan adamına Hamit'in ailesinin ölüm emrini verir ve Harun'u kurtarırlar. Hamit ise Harun'un adamlarının pususuna düşer ve adamlarını kaybeder. Hamit tek başına kalır ama kaçmayı başarmıştır. Harun'dan intikam almak isteyip evine gider. Harun ile ifadesi alınacakken göz göze gelir. Harun'u öldürecekken Mesut onu ikna eder ve teslim olur.

İsmet (Yaralı Yüz)[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Gökhan Ali Koban tarafından canlandırılmış olan karakter. (597-599)

 • Vildan'ın adamıdır. Yaralı Yüz olarak bilinir. Burak Vildan'ın adamları tarafından kaçırılır fakat ekip tarafından kurtarılır. Vildan Burak'ın peşini bırakmak istemez ve adamı İsmet ve diğer adamları Burak'ı takip eder ama sonradan çarptıkları tır işlerini bozar. Veysel'e Emre'nin arabasına uyuşturucu koymasını emreder ve Emre'nin hapise girmesini sağlar. Fakat ekip Veysel'i yakalayıp onu konuşturur. Veysel suçunu itiraf eder ve böylece Emre serbest kalır. Ekip Veysel'e telefon ile onu aratır ve İsmet ona onunla buluşmak için konum atar. Ekip Veysel ile konuma gider. Veysel orada keskin nişancı tarafından vurulur ama mermi yelekte kaldığı için Veysel ölmez. İsmet ise orada olmaz. İsmet iki kişi ile beraber Aslı'nın evine girer ve ekipin tuzağı sayesinde yanındaki iki kişi yakalanır ama İsmet teslim olmaz ve bunun sonucunda oda Ezgi tarafından vurulur ve yakalanır.

Veysel[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ahmet Pişirici tarafından canlandırılmış olan karakter. (599)

 • Emre'nin arabasına uyuşturucu koyması için İsmet tarafından görevlendirilen kötü bir polistir. Ekip onu kaçacakken yakalamış ve bir yerde sorguya almış ve oda suçunu itiraf etmiştir ve böylece Emre hapisten çıkmıştır. Onu görevlendirenin İsmet olduğunu da söylemiştir. İsmet'in attığı konumda vurulur ama yelek onu ölmekten korur. Ekiple işi bittikten sonra Emniyette cezaevine gönderilir.

Bartu[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Burak Gökçeoğlu tarafından canlandırılmış olan karakter. (597-599)

 • Uyuşturucu baronudur. Aslı'nın kardeşi Burak'a uyuşturucuları kendi Kuryesi satmıştır. Burak'ın ifadesinden sonra ekip bütün tuttuğu Kuryeleri yakalayıp bulunduğu villayı bulmuştur. Kendisi Kimyasal İşlemlerini uyuşturucuya çevirir. Ve bunun için bahçe ve balkonundaki bitkileri kullanır. Ekip villaya baskın yapıp onu yakalamıştır. Ev çalışanı olan masum bahçivan Selim, Hakan tarafından kovalanırken korkudan terastan düşüp ağır yaralanır ve sonrasında hayatını kaybeder. Bartu'nun patronları Vildan ve Kerim Aslan, Burak'ın peşine düşer. Ekip onu konuşturmak için bir plan yapar. Ekip onu cezaevinde zehirler ve Bartu hastaneye kaldırılır. Ekip onu hastanede konuşturamayınca B-planını devreye sokup onu patronlarına polise çalıştığını düşündürür. Sonrasında tekrar cezaevine gönderilir. Cezaevine döner dönmez saldırıya uğradığı ama ölümcül bir yara almadığı Sinem tarafından ekibe söylemiştir. Cezaevinde Durmuş diye birine küfür ettiği için ve Vildan'ın da Bartu'yu ortadan kaldırma isteğiyle Durmuş tarafından şişlenerek öldürülür.

Rıdvan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Mustafa Zeren tarafından canlandırılmış olan karakter. (598)

 • Harun'un adamı, insan kaçakçısı. Harun, Bora'nın yakalanan adamlarını ortadan kaldırmak için ona talimat verir. O da bu işi ülkeye kaçak yollarla giren eski Afgan Asker Hamit Rahmani ile çözmek ister. Sonraları Hamit Rahmani tarafından öldürülür.

Nazif[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ozan Turan tarafından canlandırılmış olan karakter. (597-598)

 • Pavyon sahibi. Leyla'ya ilgisi olan Nazif, Leyla'ya iş teklif eder. Maddi olarak zor durumda olan Leyla, Nazif'in teklifini kabul eder. Hakan, Leyla'nın içine düştüğü durumdan dolayı kendini suçlar. Leyla'yı Nazif'in elinden kurtarmak için, Nazif'in istediğini yerine getirir. Daha sonra Hakan'ın tuzağı sayesinde baskın yer. Leyla'yı vuracakken Hakan tarafından vurulur ardından merkeze gönderilir.

Ziya Bıçakçı[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Yusuf Baymaz tarafından canlandırılmış olan karakter. (595-596)

 • Seri katildir, taksileri çalıp kadınları tuzağa çeken bir sapıktır. İlk hedefi olan Jale'yi tecavüz edip öldürür. Daha sonra Ezgi'yi taksiyle kaçırır. Ekip baskın yapar ve Ezgi'yi kurtarır. Daha sonra Ezgi tarafından vurulur ve ölür.

Ferhat Mazı[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ercan Ertan tarafından canlandırılmış olan karakter. (593-595)

 • Kendisi acımasız bir teröristtir. Uyuşturucu Baronudur. Adem ve Pelin ile ortakdır. Kardeşi Kudret Mazı, Mesut tarafından öldürülmesinden beri Mesut'a düşman olur. Savcı Faruk'u kaçırmıştır ama ekip Faruk'u bulmuştur. Aycan'ı ekibe yerini ifşa ettiği için öldürüp Engin ve Başak'ın bebeğini kaçırır. Mesut'un devraldığı çaybahçesini yardımcısı Sadık yakmıştır. Bir ay boyunca bebeği ekipten kaçırır. Ekibin baskın yaptığı mekana telefon bırakır ve oradan Engin ile konuşur. Bebeğin öldüğünü söyler ve mezar fotoğrafı yollar. Ekip Memo bebeğin ölmediğini öğrendikten sonra Memo'yu kurtarır. Uyuşturucular ile denizden kaçacakken ekip tarafından yakalanıp cezaevine gönderilir. Ekibe büyük zararlar vermiştir.

Sadık[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Korhan Okay tarafından canlandırılmış olan karakter. (594-595)

 • Ferhat Mazı'nın yardımcısıdır. İçerisinde Mazlum'u ve Tunç'u hapis edip Mesut'un çay bahçesini yakar. Ferhat bebeği Sadık'a verir ve bir süre bebeği bir evde tutar. Ekip eve baskın yapar ve Engin tarafından bacağından vurulur. Ekip sonunda Memo'ya kavuşur ve Sadık cezaevine gönderilir.

Koray Yılmaz[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Orhan Uzun tarafından canlandırılmış olan karakter. (595)

 • Sadık'ın, Mahmut'u öldürmesi için görevlendirdiği kiralık katil. Mahmut'un saklandığı eve ulaşıp adamını vurup öldürür ve tam Mahmut'u öldürecekken ekibin gelmesiyle Mahmut yakalanır ve Koray oradan uzaklaşır. Sonraları ekip ile tekrar karşılaştığı sırada yakalanacağını anlayıp kafasına sıkar ancak ölmez. Engin onu hastanede zorla konuşturup Sadık'ın yerini öğrenir ve sonrasında Sadık'tan da Ferhat'ı yakalar.

Mahmut[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Hasan Sakarlı tarafından canlandırılmış olan karakter. (595)

 • Ferhat Mazı'nın bir numaralı uyuşturucu dağıtımcısıdır. Ekip işletmelerini yürüttüğü yere baskın yapmış, Mahmut orada olmasada adamı ona telefon ile arayıp herşeyi söylesede Mahmut bunu Ferhat'tan saklar ve bu ortaya çıkınca Sadık onu öldürsün diye kiralık katil Koray'ı tutar. Koray onu öldürecekken Mahmut ekip tarafından yakalanır.

Çağlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Oğuzhan Taş tarafından canlandırılmış olan karakter. (595)

 • Ferhat Mazı'nın bir numaralı uyuşturucu dağıtımcısı Mahmut'un adamıdır. Evinde parti düzenlediği sırada ekip evini basar ve tam Mesut'a tuzak kurup yakaladığı sırada ekibe yeni dahil olan Emre tarafından vurulur ve emniyette sorguya alındıktan sonra cezaevine gönderilir.

Aycan Avunduk[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Aysel Nur Cin tarafından canlandırılmış olan karakter. (585-594)

 • Ezgi'nin yurttaki eski arkadaşıdır. Kocası Korhan Avunduk uyuşturucu ticareti nedeniyle hapise girmiştir. Eskiden Fatma ile arkadaş olup Fatma'nın kocasını dövdürtmüştür. Aycan, Korhan'ı hapisten çıkarmak için ekibe yardım etti daha sonradan İsmail'le işbirliği yaptı. Ekip İsmail'i operasyonda öldürdü. Sonra Aycan, hapiste Cemal'i deşifre etti bu yüzden Ezgi tarafından tutuklandı. Dışarıdaki yardımcısı Selvi, Cemal'e tuzak kurdu. Aycan'ın kocası Korhan hapiste öldürüldü. Bunun üzerine Aycan cenaze yolunda kaçırıldı. Daha sonra ise Fatma sayesinde Engin'in çocuğunu kaçırdı. Ekibe Ferhat Mazı hakkında bilgi verdiği için Ferhat Mazı tarafından öldürülmüştür.

Kamer Yılmaz[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Şahin Adıgüzel tarafından canlandırılmış olan karakter. (591-594)

 • Aycan'ın adamıdır. Sabıkalı ve Tehlikelidir. Ferhat Mazı tarafından öldürülmüştür.

Fatma[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Artemis Sinem Karaman tarafından canlandırılmış olan karakter. (589-594)

 • Aycan'ın yardımcısıdır. Engin ve Başak'ın evine bakıcı olarak sızar ve bebeği kaçırır. Aycan, Ferhat Mazı tarafından öldürüldükten sonra bir daha görünmez.

Adem[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Çağlar Sarıhan tarafından canlandırılmış olan karakter. (591-594)

 • Mafya babasıdır. Pelin ile ortakdır. İş adamı Hulki'yi öldürmüştür ama bir kamera bunu kayıt eder ama Pelin'in emri üzerine Pelin'in adamı adamı ekibin bilgisayarına girip görüntüleri siler. Yakalanır ama savcı Faruk'u kandırarak serbest kalır. Sinem görüntüleri geri getirmeyi başarır ve ekip Hulki'yi öldürenin Adem olduğunu öğrenir ve bunu savcı Faruk'a da söyler. Pelin ile beraber Ferhat Mazı'nın yanında saklanır. Ferhat, Pelin sayesinde Faruk'u kaçırır. Aycan ekibe Ferhat'ın yerini söyler. Tam Pelin ile Ferhat'tan kaçacakken ekip Aycan'ın söylediği yere baskın yapar ve çatışma çıkar. Çatışmada Adem ve Pelin vurularak öldürülür.

Pelin Akça[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Cansu Yazıcı Duman tarafından canlandırılmış olan karakter. (590-594)

 • Mafya babası Adem ile ortak olan polis. Adem yakalanınca Pelin'in adamı Hulki'nin ölüm görüntülerini ekibin bilgisayarından siler ve ekip ellerinde kanıt olmadığı için Adem'i serbest bırakır. Adem ile beraber Ferhat Mazı'nın yanında saklanırlar. Ferhat'a savcı Faruk'tan bahseder ve Ferhat buna çok sinirlenir. Bunun üzerine Pelin, Faruk'a tuzak kurar. Ferhat, Faruk karşısında ekibten mallarını geri ister. Adem ile Ferhat'tan kaçacakken ekip Aycan'ın söylediği yere baskın yapmış ve Pelin çıkan çatışmada vurularak öldürülür.

Kudret Mazı[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Sergen Baba Esenler tarafından canlandırılmış olan karakter. (593)

 • Ferhat'ın kardeşi. Mete ve Saadet'i vurur. Mesut tarafından vurulur ve sonrasında ölür.

Selvi[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Didar Gültekin tarafından canlandırılmış olan karakter. (589-592)

 • Aycan'ın yardımcısı. Aycan'ın intikamı için Cemal'e tuzak kurar, Cemal bunun farkına varınca onu yakalar. Mezarlıkta çıkan çatışmada vurularak öldürülür.

Korhan Avunduk[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Fuat Özsavaş tarafından canlandırılmış olan karakter. (587-589 591)

 • Aycan'ın kocasıdır. Uyuşturucu ticretinden hapise girmiştir. Hapisteki bir telefonla işlerini yürütmüştür. Latif'i karısı Aycan'a az para verdiği için hapiste öldürmüştür. Cemal ekip ile anlaşıp Korhan'ın yanına cezaevine sızar. Önce Cemal'e güvenmemiş olsa da Cemal onu Latif'i öldürdüğü için onu öldürmek isteyen Latif'in adamı tarafından öldürülmesinden kurtarır ve Korhan artık Cemal ile arkadaş haline gelmiştir. Cemal'i Aycan'a gösterince Aycan onu hapiste deşifre eder ve Cemal, Korhan'ı rehin alır. Aycan'ın, Ezgi tarafından tutuklanmasından sonra Cemal hapisten çıkar. 591. bölümde hapiste öldürüldüğü duyulmuştur.

Rıdvan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Erman Cihan tarafından canlandırılmış olan karakter. (588-589)

 • Arazide yaşayan bir terörist lideridir. Bir cenazede aniden ekibe saldırır. Bir çocuğu kaçırdıktan sonra Mesut ve Askerler tarafından yakalanır.

İsmail[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Adem Ergün tarafından canlandırılmış olan karakter. (587-588)

 • Torbacıdır. Ezgi'nin yurtta tanıştığı Aycan'a çalışır. Ekip onu yakalamak için Hakan'ı yanına sızdırır. Tam Hakan'ı adamları ile öldürecekken ekip yetişir. Çatışmada vurulur ve ambulansta hayatını kaybeder.

Seçkin Özden[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Kemal Akıncı tarafından canlandırılmış olan karakter. (584-586)

 • Giray'ın dayısıdır ve zengin bir mafyadır. Nevbahar ölünce mirasını almak için Giray'ı kollar. Giray ölünce Halis'le beraber yurtdışına kaçma planları yaparlar. Halis'in ihanetini öğrenince onu öldürür ve Hüsnü tarafından öldürülecekken ekip tarafından yakalanıp cezaevine gönderilir.

Halis Turhan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Emre Fakıoğlu tarafından canlandırılmış olan karakter. (488-498, 579-586)

 • Diziye 13. sezonda katılan eski bir polistir. Selin'in eski amiri Özer Müdür'ün adamıdır ancak sonraları mafya babası Altan Dalmaz'la çalıştığı için ekip peşine düşer, uzun uğraşlar sonucu yakalanıp cezaevine gönderilir. 2 yıl sonra 15. Sezonda Servet Karaca'nın iftira attığı Ali'yle hapiste karşılaşır. Hapisten tahliye olur ve Nevbahar Pamiroğlu için çalışmaya başlar. Giray'ın arkasını toplamakla görevlidir. Mesut onun peşine düşüp yakalar. Yaralandığı için hastaneye gider ancak hastaneden Nevbahar'ın yardımıyla kaçar. Nevbahar ölünce Giray'ın dayısı Seçkin'e çalışır. Giray'da ölünce Seçkin Özden'le beraber yurtdışına kaçma planları yaparlar. Başkomiser Hüsnü, Halis ve Seçkin'e tek başına baskın yapar. Halis Hüsnü'yü sıkıştırır. Hüsnü ise Seçkin'e Halis'in ona ihanet ettiğini söyler. Seçkin'e ihanet ettiği öğrenilince Seçkin tarafından kafasına sıkılarak öldürülmüştür.

Giray Pamiroğlu[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ceyhun Özkuş tarafından canlandırılmış olan karakter. (580-585)

 • Genç kızları öldüren bir sapıktır. Bir kıza tecavüz edecekken ekip yakalar ancak annesi serbest kalmasını sağlar. Selin'i kaçırır ama ekip Selin'i kurtarır. Hüsnü annesini öldürdüğü için Hüsnü'den intikam almak isteyip Zeliha'ya tecavüz eder ve hastaneye Zeliha'yı öldürmek için gittiğinde Zeliha tarafından vurularak öldürülür.

Nevbahar Pamiroğlu[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Neriman Uğur tarafından canlandırılmış olan karakter. (581-583)

 • Giray'ın annesidir. Hüsnü'yü vuracakken Hüsnü tarafından vurularak öldürülür.

Medar Şabir[değiştir | kaynağı değiştir]

Medar Şabir
İlk görünüm Arka Sokaklar 579. Bölüm
Son görünüm Arka Sokaklar 582. Bölüm
Yaratan Ozan Yurdakul
Sinan Yurdakul
Canlandıran Şekip Taşpınar
Bilgileri
Üyeler Radikal Terör Örgütü
Cinsiyet Erkek
Önemli ilişkileri Servet Karaca

Arka Sokaklar dizisinde Şekip Taşpınar tarafından canlandırılmış olan karakter.

 • Deneyimli bir terörist olan Radikal örgüt üyesidir. Servet, Radikal Örgütün Türkiye sorumlusu Medar'ın yardımıyla İstihbaratçıların elinden kaçmayı başarır. Servet'in yurt dışına kaçacağı öğrenilir. İnterpol tarafından öldürülen örgüt elemanının kimliğini kullanarak bir polis gizlice içerlerine sızar. Gizli polis Servet'i yurt dışına kaçıracak tek kişi olarak Medar ile anlaşıp planlanan gün limanda bulunur. Ekip, Servet ve Medar'ı görünce operasyonu başlatır.
 • Çıkan çatışma sırasında Medar kaçmayı başarır fakat Servet, Rıza Baba tarafından vurularak öldürülmüştür. Medar kaçtıktan sonra radikal örgütüne adam sağlamaya başlar. İstihbaratçı Ekrem onu takip eder ve elinde de ekibin de ihtiyacı olan önemli bilgiler vardır. Ekrem, her zamanki gibi Mesut'tan yardım ister. Rıza Baba'dan alınan izin ile Ekrem, örgüt elemanlarından birisini takip ederek Medar'a ulaşmayı başarırlar; fakat Medar'ın adamı, onları fark eder ve tanır. Çıkan çatışmada Cemal ve Ekrem vurulur.
 • Mesut, geç kalmıştır ve bu acı haberi ekibe de söyler. Bu sırada ekip Medar'ın peşine düşmüştür. Medar, çatışmada ölen teröristin eşi ve kızına yardım yaptığı sırada gelişen olaylar ekibin dikkatini çeker. Genç kız Emire yaşlı bir adamla evlendirilmak ister. Medar, adamın örgüte yaptığı yardımlardan dolayı evlenmesine razı olur; fakat Emire, adamla evlenmek istemez.
 • Medar da bu Emire'den hoşlandığından bir plan yapar. Emire gerdek gecesi Medar'ın verdiği silahla adamı vurur. Medar, kaçak duruma düşen Emire'ye ve kendisine sahte pasaport düzenletir. Ekip pasaportların düzenlediği matbaadan aldıkları bilgilerle Medar'ın planını çözer. Kurdukları pusuya Medar ve kız Emire düşer. Medar ile Emire kaçacakken Emire annesine haber vermek için tekrar eve gittiğinde Mesut, Arda, Engin ve Hakan, Emire'yi yakalar.
 • Medar bunu fark edince sinirlenerek bir yere saklanır. Hakan kaçmasın diye Emire'yi bağlar ve dışarı çıkıp çatışırlar. Medar saklandığı yerden Mesut'u vurur. Emire kurtulup dışarı çıkar ve Medar, yanlışlıkla Emire'yi vurarak öldürür. Emire ölünce hedefi Mesut'un canını yakmakdır. Medar, sevdiği kız Emire'nin ölümü üzerine intikam yemini eder. Ekibin operasyonu sırasında gerçekleşen bu ölüm, Medar'ı kanlı bir eylem planı yapmaya iter. Örgütün lider kanadında gelen olayı kişiselleştirme eleştirisine kulak asmaz ve planını gerçekleştirme için harekete geçer.
 • Mesut ve Ali'yi, adamlarıyla pusu kurduğu araziye getirmeyi başarır. İki taraf arasında kuvvetli bir çatışma yaşanır. Mesut ve Ali'nin yanındaki polislerle birlikte teröristlere büyük kayıplar verdirirler. Yakalanacağını anlayan Medar kaçmayı başarır. Bu olaydan sonra daha da öfkelenen Medar, ikinci planını uygulamaya sokar. Adamları, polis arabasıyla birlikte içindeki polisleri yakalamayı başarır.
 • Beynini yıkadığı genç bir örgüt elemanını, bombalar yüklenmiş o polis arabasına bindirerek Asayiş Şubesinin otoparkına yollar. Bu sırada Ali ve eşi Pınar otoparkta; ekip ise, büroda toplantı halindedir. Genç, elindeki fünyeye basarak kendi ile birlikte polis arabasını ve tüm otoparkı havaya uçurur. Neyseki Ali ve Pınar olaydan yara almadan kurtulur fakat Pınar'ın bu olaydan sonra piskolojisi bozulur ve bir süreliğine çocuklar ile Ayvalık'a gider. Ekip, Medar'ın yaptığı eylem sonrası şehit ve yaralılar yüzünden büyük keder yaşar.
 • Medar, emniyete düzenlediği bombalı eylem sonrasında ağır hasar bırakır. 3 şehit çok sayıda yaralı olması ekibi yıkar. Eylemcinin emniyetin otoparkına nasıl girdiği ile ilgili durumu araştıran ekip 2 polisin Medar'ın elinde olduğunu öğrenir. Acil çözülmesi gereken 2 olay için ekip tüm gücüyle Medar'a saldırır. Polisleri rehin tuttuğu adres için ekip tüm gücüyle Medar'a saldırır. Polisleri rehin tuttuğu adres öğrenilince hemen operasyon düzenlenir. Polisleri kurtaran ekip, Medar'a kötü bir sürpriz hazırlar. Mesut'un yaptığı bir plan ile Medar kıskıvrak ağa düşürülür; fakat Medar'ın, canlı yakalanmak gibi bir niyeti yoktur. Medar ve yanındaki adamı teslim olmaz ve ikiside ekip tarafından vurulup delik deşik edilerek öldürülür.

Eymen[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Sercan Dede tarafından canlandırılmış olan karakter. (579-580)

 • Medar'ın yardımcısıdır. Yakalanmak üzereyken el bombası ile intihar eder.

Servet Karaca (Amca)[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Melih Çardak tarafından canlandırılmış olan karakter. (574-579)

 • Hakan'ın düşmanı olan Zafer'in patronudur. “Servet Amca” olarak bilinen zengin bir mafya babasıdır. Ali'yi iftirayla içeri attırdıktan sonra limandan yurtdışına kaçmak isterken Rıza Baba tarafından vurularak öldürülür.

Muzaffer[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Anıl Kurtuldu tarafından canlandırılmış olan karakter. (575-578)

 • Kötü bir polistir. Bir operasyonda Mesut'a iki adamını verir. Operasyonda bir bomba patlar ve Mesut sağa kurtulurken Muzaffer'in polis'leri şehit olur. O olaydan sonra Mesut'a düşman olur. Mesut birine dükkanını yakarım diye korkutur. Bir gün o dükkan gerçekten yanınca Mesut'u tutuklar ama sonra Mesut'un suçsuz olduğu ortaya çıkınca Mesut serbest kalır. Servet Karaca ile işbirliği yapar. Kumarhanede Erman diye birinin işlediği bir cinayeti temizler ve karşılığında Erman'dan para alıcaktır. Erman'la bir yerde parayı almak için buluştuğunda ekip tarafından kıskıvrak yakalanır ve sorgu odasında son kez Mesut ile yüzleşir.

Zafer[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Emre Özcan tarafından canlandırılmış olan karakter. (569-576)

 • Ceren'in kocasıdır. Bir banka soygununda bir kadını vurarak öldürmüştür. Karısına her zaman dayak atmıştır. Karısı Ceren, Hakan Komiserle bir plan kurup Zaferi'i tutuklatmıştır. Zafer hapishanede arkadaşına intikam için karısı Ceren ve Hakan Komiseri öldürmesini ister. Zafer hapishaneden serbest bırakılır ve karısı Ceren'e yine rahat vermez. Zafer bir kumpasla Hakan'ı tuzaka düşürmüştür. Hakan açığa alınmıştır. Kızını kaçırmıştır. Karısı Ceren kızını kurtarmak isterken öldürülmüştür. Uyuşturucu işine girmiştir. Bahar, Zafer'in uyuşturucuları sakladığı yerde bulunurken Zafer, Bahar'ı bayıltıp taciz etmiştir. Bahar'ı ormana atmıştır. Bahar'ın bu hâlini gören ekip Zafer'i bulmak için karış-karış aramıştır. Ekip Zafer'in, Bahar'a tecavüz ettiğini sanmıştır ancak Hakan, Zafer'in yarım erkek olduğunu öğrenmiştir. Zafer, Servet Karaca (Amca)'nın yanında saklanmıştır. Amca, Zafer'i yurt dışına gönderirken ekip Zafer'i bulmuştur. Hakan, Zafer'i vurmuştur. Ekip Amca'nın pisliğinden kurtulmak için Zafer'i hastaneye yollamıştır. Zafer ölmemiştir. Sorgu odasında Bahar'la yüzleşince öleceğini sanıp altına yapmıştır.

Servan Kekilli (İzci)[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Serhat Midyat tarafından canlandırılmış olan karakter. (565-572)

 • Kod adı "İzci" olan diziye 15. sezonda katılan ekibin düşmanlarından biridir, teröristtir. Civan'ın üstüdür ve o öldükten sonra ortaya çıkmıştır. Cemal Komiser ve Ümit Amire saldırmış ama Cemal sayesinde geri çekilmiştir. Ümit Amiri kaçırıp infaz etmiştir. Rıza Baba'nın evini yakıp, saldırmış ama son anda ekip gelmiştir. Ekibe tuzak kurup kendini öldü bildirtmiştir ama ekip sonradan Servan'ın yaşadığını öğrenmiştir. Mesut'a tuzak kurmuştur ve Mesut yanlışlıkla masum genci vurarak öldürmüştür. Başak'ı kaçırıp telefon ile Engin Müdür'e Başak ve bebeği karşılığında "5 milyon Tl" istediğini bildirmiştir. Engin telefonu yüzüne kapatınca sinirlenip Başak'ın parmağını kesip ekipe yollamıştır. Ekip Başak'ın yerini bulmuş ve Servan, Başak'ı vurmaktan vazgeçip oradan uzaklaşmıştır. Mesut intikam için Servan'ın yanına "Dağa" çıkmıştır ama Servan pusu kurup Mesut'u rehin alıp onu işkence etmiştir. Ekip Mesut'u kurtarma operasyonu başlatmış ve Servan, Mesut tarafından bıçaklanarak öldürülmüştür.

Civan Yıldız[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Emre Törün tarafından canlandırılmış olan karakter. (563-565)

 • Ekibin düşmanı olan bir teröristtir. Onu şehire sokup güçlendiren Servan Kekilli'dir. Ümit amire ve arkadaşına, adamları ile saldırmış ama son anda Cemal yetişir. Asım diye birinin karnına bomba koyup hastane'de patlatır ve o anda dışarıda telefon ile konuşan Rıza Baba'yı kaçırır. Ekip kamera kayıtlarından Rıza Baba'nın kaçırıldığını görüp öğrenince deliye döner. Civan, Rıza Baba karşılığında ekipten hapiste olan kız kardeşi Nuran'ı ister. Ama ekip Nuran'ı vermeyince ve tuzağa düşürmeye çalışınca ekibe türlü türlü tuzaklar kurup bayağı peşinden koşturur. Rıza Baba'nın evinin önüne adamları Rıza Baba'nın kanlı gömleğini asar. Ekip Civan'ın Asım'a yaptığını unutmaz ve kız kardeşi Nuran'ın karnına sahte bir dikiş atar. Ekip Nuran'ı sorguda herşeyi anlattırır. Ekip Civan ile anlaşıp Civan ile bir yerde buluşur. Ekip Nuran'ı verir ve Civan, Rıza Baba'yı verir. Civan oradan uzaklaşırken Engin, Civan'ı arar ve herşeyi söyler. Civan Nuran'ın karnında dikişi görünce gerçekten bomba olduğunu sanar. Civan'ın emri üzerine koruması arabayı bir yerde durdurur ve ekip onu orada kıstırır. Civan ne yapacağını bilemez ve delirir ve Nuran'a bağırarak arabadan inmesini söyler. Ekip Rıza Baba'nın emri ile Civan'ın bütün korumalarını vurup öldürür. Nuran arabadan inmez ve Civan Nuran'a silah doğrultur ama Nuran yine inmez ve boğuşma sırasında Civan kardeşi Nuran tarafından yanlışlıkla vurularak öldürülür. Bunu gören ekip Nuran'a herşeyi söyler ve böylece Civan belası'da böylece biter.

Özcan Şanver[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Hakan Uygun tarafından canlandırılmış olan karakter. (557-563)

 • Uluslararası bir çetenin reisidir. Ekibi bitirmeyi aklına koymuştur. Ekip Hilmi'yi takibe alıp Özcan'ı yakalamıştır. Ama Özcan bu kadar kolay teslim olmamıştır. Hapishaneden de tüm olayların içindedir. Özcan, Tunç'u kendi yanına, "Yalımlar" cezaevine nakl etdirmiştir. Tunç'un canı karşısında Mesut'a istediğini yaptırmak istemiştir. Tunç'un parmağını kesmek istemiş ama son anda Dursun yetişmiştir. Dursun'u infaz ettirmiştir. Mesut'un planıyla tüm işleri bozulunca artık tek istediği Tunç'u öldürmektir. Tunç'u öldürecekken Mesut, Tunç'u kaçırmıştır. Rıza Baba'nın planıyla başka bir hapishaneye gönderilir ve yolda Mesut onu dövüp intikamını almıştır.

Coşkun[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Tolga Çıklaçiftçi tarafından canlandırılmış olan karakter. (560-563)

 • Özcan'ın dışarıdaki işlerini yürüten bir numaralı adamıdır. Eski bir polistir. Mesut tarafından yakalanır ancak Özcan Mesut'u Tunç'u öldürmekle tehdit ettiği için Mesut'la birlikte uyuşturucu sevkiyatı yaparlar. Özcan, Tunç'un hastaneye sevkini duymuştur ve dışarıdaki adamı Coşkun’a hem onun, hem de Mesut'un ölüm emrini verir. Mesut ve Tunç'u öldürmek için baskın yaptığında ekip Coşkun’u yakalar ve böylece Coşkun biter.

Şükrü[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Sabri Memi tarafından canlandırılmış olan karakter. (561)

 • Buket diye bir kıza aşık olan bir çetenin takıntılı patronudur. Buket ondan kurtulmak istesede Şükrü onu kafasından atamayıp ona rahat vermemiştir. Babasını Buket ile birlikte olmasına engel olduğu için yüksekten aşağıya atıp öldürür ve bir adamına babasını bir kuyuya atıp üstüne beton dökmesini söyler ve adamı bunu yapar. Ekip onu yakalamış ama sonra serbest bırakmıştır. Ali'yi kaçırıp döver. Sonrasında ise Cemal'i vurur. Buket'i kaçırır. Ekip mekanına baskın düzenleyip Buket'i kurtarır ve Şükrü'yü yakalar. Ali onu ekip sayesinde bir yerde döver ve intikamını alır.

Kadri Yorulmaz[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Fahri Öztezcan tarafından canlandırılmış olan karakter. (546-551)

 • Uyuşturucu baronudur. Narkotik amiri Aslı ile ortak çalışır. Oğlu öldüğü için ekipten öç almak ister fakat Aslı kendi ekibinin birinin bilgilerini verir, Hasan şehit olur. Oğlunun katilinin Rıza Baba'nın ekibinden biri olduğunu öğrenen karısı bunu Kadri'ye söyler ve Kadri, Aslı ve Nedim'i öldürmeye karar verir. Adamları merkeze gidecekken Aslı'yı öldürür sonradan Cemal'i de pusuya düşürür fakat öldüremez. Nedim adliyeye gidecekken Mesut'ları uyutup Kadri'nin peşine düşer. Nedim onu öldürecekken ortağı olan Azmi'nin adamları tarafından Nedim yakalanır ve Kadri, Nedim'i de vurarak öldürür. Azmi ile beraber saklandığı evdeyken ekip tarafından baskın yerler, Cemal ile baş başa gelir ve sonrasında yakalanıp cezaevine gönderilir.

Aslı[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Duygu Katagan tarafından canlandırılmış olan karakter. (544-549)

 • Narkotik şube'ye yeni gelen amirdir. Avukat Nedim'in eski sevgilisidir. Kirli işlere bulaşmış, para için uyuşturucu baronlarıyla iş yapmıştır. Nedim'in başı belaya girmemesi için Nedim'in karısının ve doğmamış çocuğunun katilini öldürmüş ve Nedim uyuşturucu baronuna ulaşmasın diye elinden geleni yapmıştır. Sonunda girdiği kirli işleri kendi ekibinden bir komiser fark eder ve Rıza Baba'nın ekibinin radarına giren Aslı hatalar yapmaya başlar. Kadri'ye oğlunun katili diye ekipten değil kendi ekibinden Hasan'ı verir. Hasan şehit olur. Nedim'de sonunda dayanamaz ve ekibe olan biteni anlatır. Ekip ve Nedim'in planı sayesinde Aslı her şeyi itiraf eder. Nedim ile beraber merkeze gidecekken Kadri'nin adamları tarafından vurularak öldürülür.

Nadya[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Wilma Elles tarafından canlandırılmış olan karakter. (531-547)

 • Alman polisidir. Kız kardeşi Julia, Kurye kod adlı kiralık katil Tarık Erdem tarafından öldürülünce yolu İstanbul'a düşer. Engin Balkan ve ekiple ortak hareket edip kız kardeşinin katili Tarık'ın peşindedir. Engin Balkan ile ilişki yaşar. Mesut'un yerini öğrenmek için Abdul Baki tarafından kaçırılır ve ekip onu kurtaracakken Abdul Baki tarafından vurularak ağır yaralanır fakat kurtulur. Abdul Baki ise sonraları Engin Balkan tarafından yurtdışına kaçmak isterken vurularak öldürülür. Sonradan ise Nadya'nın yaptığı şüpheli hareketler, Alman istihbaratını ve ekibi karşı karşıya getirdi. Nadya, Alman istihbaratından bağımsız bir çete ile çalıştığı ortaya çıktı. Engin Balkan ise bu gelişmeler üzerine sinirlenip Nadya'yı terk etti. Nadya çete ile birlikte Türkiye'den kaçmaya çalışırken yakalanıp cezaevine gönderildi.

Tarık Erdem (Kurye)[değiştir | kaynağı değiştir]

Tarık Erdem
İlk görünüm Arka Sokaklar 530.Bölüm
Son görünüm Arka Sokaklar 542.Bölüm
Yaratan Ozan Yurdakul
Sinan Yurdakul
Canlandıran Mert Öcal
Bilgileri
Tam adı Tarık Erdem
Takma ad(lar)ı Kurye
Cinsiyet Erkek
Meslek Kiralık Katil
Önemli ilişkileri Zeliha (eski sevgilisi)
Nadir Alaca
Bülent
Ulus Türk

Arka Sokaklar dizisinde Mert Öcal tarafından canlandırılmış olan karakter.

 • Kod adı "Kurye" olan kiralık katildir. Alman Polisi Nadya'nın kız kardeşi Julia'yı öldürmüş, iş adamı Nadir Alaca'yı Ruslarla anlaşıp öldürecekken sonradan onun tarafına geçip Savcı Ceyda'yı ve Müsteşar Kemal'i de öldürmüştür. Sonradan Nadir'in adamıyla ortak olup Nadir'i satmıştır. Nadir'in sağ kolu Bülent ile çalışmıştır. Başkomiser Hüsnü'nün büyük kızı Zeliha ile Hüsnü'nün izni olmadan yakınlık kurmuştur.
 • Nadir Alaca'yı öldüren baş şüpheli olarak gözaltına alınmış, Zeliha'nın tanıklığı sayesinde kurtulmuştur. Aralarında sıkıntı yaşadıkları için Bülent'i vurur ve Zeliha, Tarık'ı, Bülent'i vururken görür ve sonrasında ondan kurtulur. Bülent üstünde çelik yelek olduğu için ölmez. Zeliha gerçeği gördüğü için onu sevmesede Tarık, Zeliha'yı unutmayıp onu rahatsız etmeye devam eder.
 • Ekiple girdiği bir çatışmada Tarık kaçmayı başarır ve ekip onu yakalamasın diye birini öldürüp arabasını alır. Araba uçurumdan düşüp patlayınca ekip onu öldü bilir. Yaşadığı öğrenilmesin diye Adli Tıp Kurumu'nun bilgisayar Sistemini hackleyip, sonuçlar ile oynadığı için herkes cesedin araba sahibinin değil onun olduğunu sanmıştır ama sonradan doktorlar bunu anlayıp ekibe söylemiştir ve ekip Tarığın yaşadığını öğrenmiştir.
 • Bülent'in yaşadığını öğrenince onu bomba ile havaya uçurarak öldürür ve işine yalnız devam eder. Hastanede çıkan bir çatışmada Hüsnü'yü kaçırmıştır ve ekipten Hüsnü karşılığında 10 milyon tl istemiştir. Tarık ekibe sırf birinin gelmesini söylesede ekip, Zeliha ile birlikte Hüsnü'nün bulunduğu eve gider. Tüm ekibi geldiğini gören Tarık, Hüsnü'yü uzaktan vurmak istesede Zeliha Hüsnü'nün önüne atlar ve Tarık yanlışlıkla Zeliha'yı vurur ve bomba patlatır ama patlamada kimse yaralanmaz.
 • Zeliha üstünde yelek olduğu için ölmez. Ekibi bayağı peşinden koşturmuş. Ekibe yakalanmamak için babasının yanında saklanmıştır. Ekip bunu öğrenmiştir ve Tarığın yerini bulup yakalamak için Babasının evini basıp babasını yakalar ve emniyette sorguya alır. Tarık'ı evde olmadığı için yakalayamaz ama Tarık onları uzaktan izleyip "Babamdan ne istiyorsunuz" diye sinirlenmiştir.
 • Zeliha'nın içerisinde olduğu bir plan sayesinde kıskıvrak yakalanacakken kaçar ama Hüsnü onu yakalayıp, dövüp onunla yüzleşir ve onu kendisine ve ailesine yaptığı kötü şeyler yüzünden vurup öldürmek istesede Hüsnü, ekip ve Zeliha'nın gelmesiyle Tarık'ı vurmaz ve Tarık yakalanıp emniyete götürülür. Emniyette kız kardeşi Julia'yı öldürdüğü için Nadya ile yüzleşir ve Tarık sonra hapise atılır ve ekip Tarık'dan böylece zorda olsa kurtulur.

Nevres Abbasoğlu[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Hasan Demirtaş tarafından canlandırılmış olan karakter. (538-542)

 • Suriye'den bir terörist. Tarık tarafından rehin alınan Hüsnü'yü kurtarmak için Mesut Komiser ile anlaşıp ekibe para verir fakat işler istenildiği gibi gitmez ve Nevres yurtdışına kaçmaya hazırlanırken Tarık kızını ve karısını öldürüp suçu Mesut'un üzerine atar. Mesut inandıramaz ve ekibi bayağı uğraştırır. En sonunda Rıza Baba istifa edecekken ekip tarafından Nevres'in saklanacağı yerlere operasyon yapılır, ekip umudu kesmişken Hüsnü ve Bahar tarafından kıskıvrak yakalanarak cezaevine gönderilir. Rıza Baba da böylece istifa etmez.

Abdul Baki[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Enis Aybar tarafından canlandırılmış olan karakter. (538-540)

 • Nevres Abbasoğlu'nun bir numaralı adamı olan Abdul Baki'nin peşinde başta polisler olmasa da kaçırdığı bir Ortaokul Hocasını öldürür ve sonucunda Emniyet Müdürü Engin Balkan'ın radarına girer. Engin, Abdul Baki'nin kaçak işletmelerini çökertmeye başlar ve Abdul Baki bundan rahatsız olur. Engin hakkında biraz araştırma yapar ve Nadya ile sevgili olduğunu öğrenir. Abdul Baki, Nadya'yı bir çarşıdan kaçırır ve depoya götürür. Ekip, depoyu bulup baskın yapar. Abdul Baki, Nadya'yı vurup kaçmaya başlar. Nadya ağır yaralanır ve hastaneye kaldırılır. Bu olay Engin'i resmen mehveder. Abdul Baki yurtdışına kaçma planları yapar ve ekip onun bu planlarını öğrenir. Abdul Baki arabayla havaalanına doğru gidecekken ekip tarafından pusuya düşürülür. Çıkan çatışmada Abdul Baki'nin tüm adamları ölür. Abdul Baki kaçmaya çalışırken Engin tarafından vurularak öldürülür.

Nadir Alaca[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Mesut Özkeçeci tarafından canlandırılmış olan karakter. (525-532)

 • Karanlık işler çeviren ve bir sürü kişiyi öldürten iş adamı. Ekipten Komiser Ezgi'nin üvey amcası. Ekibi bayağı peşinden koşturmuş ve kirli işleri sonunda ortaya çıkmış, Ezgi'de gerçeği görmüştür. Kendi adamı ve Kurye Kod adlı Tarık tarafından ihanete uğramış, Ezgi tarafından kendi evinin banyosunda ölü durumda bulunmuştur.

Salih[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ersin Akçay tarafından canlandırılmış olan karakter. (521-523)

 • Diziye 13. Sezonda katılan ekibin düşmanı, kötü biridir. Eski karısı Seray ve kızını çok sever ama eski karısı Seray onu hiç sevmez. Seray uyuşturucu almak için torbacı Adem'e gittiğinde ekip tarafından yakalanırlar ve sorguya alınırlar. Adem, ekibe Salih hakkında bilgi verir. Hüsnü faytoncu kılığında, Büyükada'da Salih'in peşine düşer ama başarısız olur. Salih, Mesut'u bir tren garında 4 kez vurarak ağır yaralar. Çaybahçesinde onunla tekrar karşılaştığı anda ekip gelir ve Salih'in adamlarını vurur. Tam Mesut'u ya da Rıza Baba'yı, ikisinden birini vuracakken Engin tarafından vurularak öldürülür.

Nejat[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ozan Gözel tarafından canlandırılmış olan karakter. (520-521)

 • "Ölüm Hapı" diye bir uyuşturucuyu satan bir uyuşturucu baronudur. Bir mahalle'de uyuşturucu yüzünden ölüm vakaları artınca ekip o uyuşturucuyu satanların peşine düşmüş ve o uyuşturucuları satanların başında Nejat'ın olduğunu öğrenmiştir. Ekiple olan bir çatışmada Nejat kaçmayı başarmıştır, Volkan onun peşinden gitmiş ama onu gözünden kaybetmiştir, Nejat saklandığı yerden çıkıp Volkan'ı vurarak şehit etmiştir. Rıza Baba onu vurarak öldürmüş ve Volkan'ın intikamını almıştır.

Firaz[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ahmet Pınar tarafından canlandırılmış olan karakter. (515-518)

 • Teröristtir. Hedefi kızı Ceren'i, Canan'dan almaktır. Bu yüzden Mesut onlara korumalık yapar. İstihbaratçı Ekrem, Firaz'ın ekibinin içindeki köstebeğinden eylemleri hakkında bilgi alır. Firaz şüphelendiği adamı da kullanarak Ekrem ve ekibimize ters köşe yapmayı başarır. Ekrem'i tuzak kurup vuran Firaz onu aradan kaldırdıktan sonra, asıl hedefi olan Canan ve Ceren'e odaklanır ve Firaz, Canan ve kızı Ceren'in bulunduğu konağa adamlarıyla baskın düzenler. Mesut, Canan ve Ceren kendilerini yaylım ateşinin içinde bulurlar. Tek amacı vardır; o da, Canan'ı öldürüp kızı Ceren'i kaçırmaktır. Canan'ın korumaları tek tek bu çatışmada düşerken, Mesut elinden geldiğince onları korumaya çalışır. Mesut, Firaz'ın adamlarını kovalarken, Firaz tarafından vurulur ama mermi yelekte kaldığı için pek bir şey olmaz. Firaz'ın adamı Canan ve Ceren'e ulaştığı sırada Mesut son anda yetişir. Canan ve kızının kurtulması ve ekibin de yetişmesi Firaz'ı daha da öfkelendirir. Kızı Ceren'in koşu yarışmasını öğrenir ve hamlesini bunun üzerine kurar. Mesut ve Ceren, Firaz ve adamlarıyla tekrar karşı karşıya kalırlar. Ama bu sefer ikiside yalnızdır. Mesut, Firaz'ın pususundan sonra Ceren'i ormanlık alanda kaybeder. Ceren'i bulmak için elinde geleni yapar; çünkü, Firaz'ın eline düşmesi demek Ceren'in bir daha bulunamayacağı anlamına geldiğini bilmektedir. Zor da olsa Ceren'e ulaşan Mesut'un hedefine Firaz girer. Ormanlık bir alanda karşı karşıya kalan Mesut ve Firaz dövüşmeye başlar: Firaz, Mesut'a bıçak ile saldırır, Mesut bir hamle yapıp bıçağı Firaz'a sokar ve onu öldürür.

Asaf[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ferdi Alver tarafından canlandırılmış olan karakter. (510-513)

 • Diziye 13. sezonda dahil olan, ekibe bela olan bir düşmandır. Engin ve Ali'yi kaçırır. Engin kurtulur fakat Ali, Asaf tarafından bıçaklanarak ağır yaralanır. 513. bölümde Selin'i kaçırır ve Mesut, Asaf ile Selin için Rus ruleti oynar. Asaf öleceğini anlar ve silahla Mesut'u vurmaya çalışır ama Mesut, Asaf'dan hızlı davranıp silahı alıp Asaf'ı vurarak öldürür ve tam o sırada ekip gelir ve Asaf'ın korumalarını vurur ve böylece Selin kurtulur.

Nimet[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Yasemin Öztürk tarafından canlandırılmış olan karakter. (494-510)

 • Eski bir polistir, Altan ve Halis'e çalışmaktadır. 510. bölüm'de kafasına sıkılarak öldürülür.

Derman[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Uğur Keleş tarafından canlandırılmış olan karakter. (493-508)

 • 13. sezonda ekibin başına adeta bela olan terörist. 496. bölümde Rıza Baba'nın torunu Zeyno'yu kaçırmıştır. Kız kardeşi arkasından iş çevirmiştir. Bunun sonucunda kız kardeşini öldürmüştür. Sonra ekip Zeyno'yu kurtarmıştır. 505. bölümde öldüğü sanılsa da ölmediği anlaşılmıştır, sadece kolunu kaybetmiştir. Cemile'nin oğlu Kudret'i öldürmüştür. Muhip, Cemile'yi yakalar ve onu öldürme görevini Derman'ın adamı ve doktoru Ulaş'a verir. Ama Ulaş korkudan tetiğe basamaz ve Derman sinirlenip silahı Ulaş'ın elinden alır ve Cemile'yi vurur. 506. bölümde Umut bebeği öldürmüştür. Mesut Derman'ın bulunduğu Kemerli mahallesine tek başına operasyon yapar fakat Derman'ı yakalayamaz ve Mesut açığa alınır. 507. bölümde ekip tarafından yakalanıp. 508. bölümde Açığa alınan Mesut tarafından vurulacakken Hüsnü Başkomiser tarafından yakalanıp cezaevine gönderilir ve son kez sorgu odasında Selin ile yüzleşir. Derman belası da böylece sona ermiştir.

Altan Dalmaz[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Erçin Sıcakkan tarafından canlandırılmış olan karakter. (490-498)

 • Mafya babasıdır. Eski polis olan Halis Turhan onun yanında çalışır. Zeyno'yu kaçırdıktan sonra Rıza Baba'nın radarına girer. Rıza Baba'ya tuzak kurup onu tutuklatır. O yakalandıktan sonra Halis'te yakalanır. Hakim karşısına çıkarıldıktan sonra Rıza Baba'nın suçsuz olduğu anlaşılır ve Altan Dalmaz cezaevine gönderilir.

Seyit (Seyit Ağa)[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Mehmet Gürkan tarafından canlandırılmış olan karakter. (483-485)

 • Bir uyuşturucu şebekesinin ve uyuşturucu baronu Şanlı'nın patronudur. Seyit Ağa ve adamları Afgan mültecileri yasadışı yollardan ülkeye sokar. Mültecilerden birinin rahatsızlanması olayın seyrini değiştirir. Hastaneye kaldırılan mülteci yuttuğu uyuşturucu poşetinin patlamasıyla zehirlenmiştir. Seyit Ağa'nın taktiğini öğrenen Rıza Baba, Kazım'ın gizlice şebekeye sızmasını sağlayan bir plan yapar. Şebekenin içindeki Kazım'ın görevi Şebekeyi çökertmek ve Afganları kurtarmaktır. Kazım, uyuşturucu şebekesini çökertmek için gizli görevle çeteye sızar. Şebekenin patronu olan Seyit Ağa'nın da gözüne girmeyi başarır. Seyit Ağa, Kazım'ın yanında konuşmaktan rahatsız olmaz. Kazım, öğrendiği bilgileri Rıza Baba ile paylaşır. Ekip şebekenin depolarına ve sevkiyatlarına baskın düzenler. Seyit Ağa bu durum karşısında adamlarının içinde bir casus olduğunu düşünür. Tüm gözler çeteye çeteye yeni dahil olan Kazım'a dönsede Seyit Ağa'nın ona güveni tamdır. Yinede onu bir güven testine sokar. Sevkiyat için kullandıkları genç kızı öldürmesini ister. Kazım istenileni yapar; fakat kızı vurmamıştır. Kız ile birlikte Seyit Ağa'ya bir oyun oynarlar. Kazım daha sonrasında aksilikler yüzünden ifşa olur. Seyit Ağa, Rıza Baba'ya ve ekibe ders olsun diye Seyit Ağa'nın adamı Kazım'ı şehit eder ve Seyit Ağa "yalvarmayacakmısın" deyip gülerek olanları kayıt edip gıcıkça dalga geçer. Görüntüleri önce Mesut görüp delirir ve sonrasında ekip görüp yıkılır. Rıza Baba ve ekip şehit arkadaşları Kazım'ın intikamını almaya ant içerler ve Seyit Ağa'nın peşine düşerler. Ekip, Seyit Ağa'yı yakalar fakat Seyit Ağa telefon ile eğer yanlış bir şey yaparlarsa adamının Can ve annesini öldürüceğini gösterip yine gıcıkça güler. Mesut, Seyit Ağa'nın adamını Can ve annesini esir tuttuğu eve baskın yapar ve Seyit Ağa'nın adamını öldürüp Can ve annesini kurtarır. Bu yüzden Seyit Ağa artık ekibi tehdit edemez ve bunu gören Seyit Ağa ve adamları çatışma çıkarır ve çatışmada Seyit Ağa'nın adamları ölür ve ekip, Seyit Ağa'yı yakalar ve Kazım'ın öcünü alırlar.

Şanlı[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Selahattin Bel tarafından canlandırılmış olan karakter. (483-485)

 • Uyuşturucu baronudur. Can'ın üvey babasıdır. Ekibin radarına girmiştir. Can, Şanlı'nın adamlarından kurtulur ve Rıza Baba'ya Şanlı'nın yerini ifşa eder, Şanlı yakalanıp cezaevine gönderilir.

Nasuh Doğanay[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Nişan Şirinyan tarafından canlandırılmış olan karakter. (480-484)

 • 480. bölümde ekipten oğlu Komiser Ali'nin karşısına çıkar. Ali'nin karısını ve çocuğunu rehin alıp, Pınar'ı yaralayan Kör Veli'ninde intikamını öldü sanılan Ali'nin babası alır. Bu sırrı bir tek Rıza Baba bilir sonrasında Ali, babasının silah kaçakçısı olduğunu ve örgüte silah sattığını öğrenir ve bunu Rıza Baba ve Arif Müdüre söyler. Ali onu çiftliğinde tutuklar ve hapishaneye gitmeden ona son kez baba der. 13. sezonda ondan kızı için yardım ister ama sırf cezaevinde gölgesi gözükür.

Vecdi[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Arkın Gelenbe tarafından canlandırılmış olan karakter. (466-470)

 • Ekibin başına bela olan Suriyeli bir teröristtir. Can diye küçük bir çocuğu kaçırdıktan sonra Selin ve Mesut onu yakalamak için Suriye'ye gitmiştir. Mesut onun peşindeyken teröristler tarafından kaçırılır ama Rıza Baba sayesinde kurtulur. Selin, Vecdi'nin yanına sızar. Vecdi, Can'ı rehin alır ve Selin onu kurtaracakken ifşa olur. Vecdi, Selin'i Irak'a götürmek ister. Selin, Can'ın annesi tarafından vurulur ve Helikopter ile hastaneye kaldırılır. Can, Vecdi'nin elinden kurtarılır. Selin'in yaşadığını öğrenen Vecdi İstanbul'a gidip Can'ı tekrar kaçırır. Bu sefer Can'ın üstüne bombalı yelek takıp serbest bırakır. Ekip gelir ve Mesut bombayı imha eder ve o sırada Vecdi ve adamları kaçmaya başlar. Ekip ile çatışırlar ve Vecdi'nin adamları çatışmada vurularak öldürülürken Vecdi ise kaçacakken Hüsnü tarafından vurularak öldürülür.

Nisa[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Mehdi Adlin tarafından canlandırılmış olan karakter. (468-470)

 • Vecdi'nin adamıdır. 470. bölümde çıkan bir çatışmada vurularak öldürülür.

Sinem Güneş[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Aslı Turanlı tarafından canlandırılmış olan karakter. (456-467)

 • Hakan'ın eski sevgilisidir. Hakan'a birçok dert açmıştır. Rus mafya lideri Vitali'ye çalışır. 467. bölümde uçurumdan düşerek ölmüştür.

Vitali[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Maksut Keskin tarafından canlandırılmış olan karakter. (466-467)

 • Rus mafya lideridir. Sinem onun yanında çalışır. Aylin, Sinem'in saklandığı adrese gider ve orada Vitali arkasından gelip Aylin'i vurarak ağır yaralar. Ekip saklandığı yere baskın yapar. Vitali kaçar ve bir binaya saklanır. Hakan onu bulup binada dövüşür. Hakan, Vitali ile yüksekten düşer. Hakan'a bir şey olmazken Vitali düşmenin etkisi ile hayatını kaybeder.

Erdal[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Barış Çakmak tarafından canlandırılmış olan karakter. (462-466)

 • Selin'in üvey kardeşidir. Bir şebekenin patronudur. Kız kardeşi Melda'nın doğurduğu bebeği satmak ister. Erdal ekibin tuzağına gidecekken Selin'i fark eder ve Selin ile ormanda çatışırlar. Ormanda Selin tarafından boğazından vurularak öldürülmüştür.

Muzaffer[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Celal Bıyıklı tarafından canlandırılmış olan karakter. (461-462)

 • Mafya babasıdır. Ekip yüzünden parasını kaybedince hıncını almak için adamları ile Tekin'i döver. Ekip bulunduğu yere baskın düzenleyip onu yakalamıştır.

Turan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Özgür Dereli tarafından canlandırılmış olan karakter. (455-457)

 • Ekibe dert olan bir mafya babasıdır. Mesut'u Cantekin'i tuttuğu yerde yakalar ve Cantekin kaçar. Sonrasında adamları Mesut ve Hüsnü'yü yakalar. Onlara acı çektirtme işini "Kamburcu"ya verir. Mesut ve Hüsnü'nün acı çekme görüntülerini çekip ekibe yollar. Ekip bulunduğu yere baskın düzenleyip Mesut ve Hüsnü'yü kurtarır. Turan kaçar fakat Mesut arkasından koşar. Mesut tarafından yakalanacakken tır çarpması sonucu hayatını kaybeder.

Bedran Yunus[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Hasan Küçükçetin tarafından canlandırılmış olan karakter. (448-453)

 • Terör örgütü elebaşıdır. Bir ilkokul öğretmenini öldürdükten sonra Mesut'un radarına girer. Bir çatışmada Mesut, Bedran'ın bulunduğu yere roket atar. Başta öldüğü sansalarda sonradan ölmediği anlaşılır. Ekip, Bedran'ın kardeşi Mirza'nın düğününe sızar. Ama ekip açığa çıkar ve Bedran, Mirza'yı vurarak kaçar. Ekip, Bedran'ı bulabilmek için dağdaki köylerde dolaşırken Caner adındaki bir çocuğa rastlarlar. Caner, Bedran'ın yerini ekibe söyler ve ekip Bedran'ın adresine baskın düzenler. Çıkan çatışmada Bedran, Mesut tarafından vurulur. Bedran bu olayın intikamını almak için ekibi takip eder. En sonunda Caner ve Hande'yi yalnız yakalar ve ikisini vurur. Hande kurtulur fakat Caner şehit olur. Mesut sinirlenir ve kendi başına plan yapmaya başlar. Mesut, Bedran'ın annesinin evini basar ve onu rehin alır. Ama Bedran'ın bu olaydan haberi olur ve Mesut, Bedran'ın adamları tarafından baskın yer. Mesut çıkan çatışmada kıl payı kurtulur. Bedran bu olaydan sonra çok sinirlenir. Ve Mesut ile Selin arasında bir aşk yaşadığını öğrenir. Bedran, Selin'i kaçırır ve onu döver. Selin için Mesut'tan fidye ister. Mesut parayı getirir ama Mesut, Bedran'ı yaptığı plan ile çok fena keleğe getirir. Ve Bedran'ı öyle bir döverki Bedran olduğu yerde öylece bayılır. Bedran'ın adamı ise sinirlenip Selin'i denize atar. Mesut birden denize atlar ve Selin'in hayatını kurtarır. Ekip, Bedran'ı Mesut'un onu bayılttığı yerden alır. Merkezde son kez Mesut'la yüzleştikten sonra cezaevine gönderilir ve Bedran belası sona erer.

İlhan Kansu[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Atilla Olgaç tarafından canlandırılmış olan karakter. (443-447)

 • Mafya babasıdır. Rıza Baba'ya tuzak kurup kaçırmıştır ama ekip Rıza Baba'yı bir çatışmada kurtarır. 446. bölümde öldüğü sanılsada bir plan ile ölmediği öğrenilmiştir. Ekiple çok uğraşmış lakin ekibi dağıtamamıştır. Helikopter ile kaçacakken yakalanıp cezaevine gönderilir.

Gürcan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Kadir Polatçı tarafından canlandırılmış olan karakter. (442-444)

 • Mafya babasıdır, yardımcısı Necati'dir. Necati'nin barında Volkan ve Hande'yi kaçırıp dönmüştür. Mesut, Volkan ve Hande'yi bulmak için Gürcan'ın yanına sızmıştır. Mesut Gürcan'ı araba ile kaçırır ama araba kaza yapar. İkisi de sırf hafif yaralanır. Mesut Gürcan'ı konuşturmaya çalışır ve sonrasında Gürcan cezaevine gönderilir. Hande bir plan sayesinde kurtulur ve Volkan Gürcan'ın yardımcısı Necati öldürülüp kurtarılır. Bir evde Volkan ve bir polis onu korur. Volkan bir süreliğine Gürcan'ın yanından ayrılınca Gürcan polisi bayıltıp oradan kaçar. Ve Gürcan yine ekibi uğraştırır. Ekip evine baskın düzenlediğinde İlhan Kansu'nun adamı onu ve karısı Cemre'yi uzaktan vurarak öldürür.

Necati[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Okan İlhan tarafından canlandırılmış olan karakter. (443)

 • Gürcan'ın yardımcısıdır. Hande'yi yurtdışına kaçırmak istemiştir. Hüsnü'yü vurmuştur ama sonrasında Hüsnü tarafından vurularak öldürülmüştür.

Gümüş[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Uğur Uludağ tarafından canlandırılmış olan karakter. (433-437)

 • Malik Botan'a çalışan bir teröristtir. Tunç'u kaçırtmıştır. Daha sonra Tunç kurtarıldıktan sonra Mesut'u vurmuştur. 437. bölümde Oktay'ı kaçırıp dövdürtmüştür. Mesut intikamını almak için kafasına sıkar.

Malik Botan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Murat Özben tarafından canlandırılmış olan karakter. (429-433)

 • Terör örgütüne çalışır. Müjde'yi öldürtmüştür. Yaser ve Ezma'nın da katilidir. Tunç'u kaçırmıştır. Sonra içinde bulunduğu kamyon aşağı itilmiş ve kafasına yediği bir kurşun ile ölmüştür.

Yaser[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Oray Orhan Milas tarafından canlandırılmış olan karakter. (429-432)

 • Malik Botan'ın sağ koludur. Karısı Ezma'dır. Müjde'nin ölümüne neden olmuştur. Malik Botan tarafından vurularak öldürülmüştür.

Kenan Aslan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Kaya Sensev tarafından canlandırılmış olan karakter. (426-431)

 • Ünlü bir mafyadır. Hapisten çıkınca sağ kolu Musa ve kızı Yeşim'in yardımıyla kötü işlere başlamıştır. Müjde onu kandırmıştır. İlk Musa yakalanmış sonra da kızıyla birlikte yakalanmıştır. Kızı cezaevinde öldürülmüş, bunu üzerine iyice delirmeye başlamıştır.

Musa[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde dizisinde Ekrem Türker tarafından canlandırılmış olan karakter. (426-429)

 • Kenan Aslan'ın sağ koludur. Sezgin ile beraber Pınar'ı vurur. Sezgin öldükten sonra Oktay tarafından yakalanır. Sorguya alındıktan sonra cezaevine gönderilir.

Sezgin Onuralp[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Emir Benderlioğlu tarafından canlandırılmış olan karakter. (420-428)

 • Her işte parmağı olan kurnaz, sinsi ve azılı bir suçludur. Ekibe yeni dâhil olan Komiser yardımcısı Mehmet'i öldürmüş daha sonra Veysel Şahin'e talimat vererek Hüsnü'yü ekipten koparmış ardından Ali ve Hakan'ın açığa alınmasına sebep olunduktan sonra Rıza Baba'ya tuzak kurarak hapse atılmasına sebep olmuştur. En sonunda da canından çok sevdiği kızı Melek'i kaybetmesiyle intikamını Pınar'dan çıkarır. Ama Pınar'ı vurmasıyla kurnazlığı yüzünden Ali Akdoğan tarafından keskin nişancı vuruşu ile kafasından vurularak öldürülmüştür.

Müfettiş Veysel Şahin[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Oktay Gürsoy tarafından canlandırılmış olan karakter. (421-425)

 • Rıza Baba tarafından 10 yıl önce açığa alınmıştır ama bir şekilde görevine geri dönmüştür. Sezgin ile birlikte ekibi bitirmeye çalışmıştır. Hüsnü ile uğraşıp onu ekipten koparmıştır. Tutuklanmıştır ama Sezgin ekip arabasında kafasına sıkar.

Sami Kara[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Emir Çiçek tarafından canlandırılmış olan karakter. (415-419)

 • Sami Kara çocukluğundan beri uyuşturucu işlerindedir. Bir akşam adamı Nazif gelip Sami'yi dolandıran Kürşat'ın yerinin bulunduğunu söyler. Kürşat aynı zamanda polisin gözetimindedir. Sami yakalanıp hapise atılır, ama Sami cezaevinden talimatlarını vermeye devam eder. Sami'nin pis işlerini artık eşi Yonca devir alır. Bu durumdan adamı Nazif rahatsız olur. Yonca, mafya babası Ziya operasyonunda ters köşe yaparak Sami'nin adamlarını şaşırtır. Sami'nin mahkemesi başlamadan Aylin, Sami'nin dosyasını tamamlayıp Rıza Baba'ya verir ve Rıza Baba ise dosyayı Savcıya verir. Dosya Sami'nin son zamanlarda yaptığı işlerin kanıtıdır. Sami serbest bırakılıcağını sanar fakat mahkeme Sami'nin tekrar tutuklu kalacağı kararlanır. Bunun üzerine Sami hapisten kaçar. Sami'nin iki hedefi vardır. İlk hedefi Canan'ı bulmaktır. İkinci hedefi Rıza ve ekibinin canını yakmaktır. Ekip bir yerde onun etrafını sarar ve Sami başkaları tarafından öldürülecekken Ali tarafından uzak atışla vurularak öldürülmüştür.

Nazif[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Hakan Aydın tarafından canlandırılmış olan karakter. (415-419)

 • Sami Kara'nın adamı. Mesut Güneri tarafından vurularak öldürülür.

Albay Yüksel Yörük[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ali Başar tarafından canlandırılmış olan karakter. (409-413)

 • Darbecidir. Rıza Baba'nın ailesine zarar verdiğini sandığı için adamları ile Rıza Baba'nın evini tarar ve ekibi uzun süre peşinden kovalatır. 413. bölümde Ali'yi rehin almış sonrasında kendi kafasına sıkmıştır.

Azmi Boyatlı[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Atsız Karaduman tarafından canlandırılmış olan karakter. (400-409)

 • Bir diplomat olan bu adam aslında silah tüccarı ve örgüte yardım eden diplomatik dokunulmazlığı olan bir adamdır. Kurmuş olduğu planları uygulamak için harekete geçeceği sırada ekip tarafından planları alt-üst edilmiştir. Bu olaydan dolayı ekibe gıcık olmuş ve ekiptekilerden Rıza Amir ile uğraştıktan sonra Mesut'u ise cezaevine attırmıştır. Ancak daha sonra Mesut'un suçsuz olduğu anlaşılınca Mesut, MİT yetkilileri tarafından cezaevinden kaçırılmıştır. Buna çok sinir olsa da daha sonra bu işi çözmek için uğraşmış ancak başarılı olamamıştır. Hüsnü'yü yaralayan Maruf'u cezaevinden kaçırıp bir olay için kullanmak istese de Maruf'un ekip tarafından öldürülmesinden sonra yine istediğini yapamamış, daha çok sinir olmuş, daha çok eylemler yapmayı planlamış ve hastaneye bombalı saldırı düzenlemiştir. 409. bölümde Mesut tarafından vurularak öldürülmüştür.

Erdal Boyatlı[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ferit Kaya tarafından canlandırılmış olan karakter. (403-408)

 • Çok tehlikeli biri olan bu adam aslında Azmi Boyatlı'nın oğludur. Uyuşturucu, taciz, cinayet gibi pis işler yapmıştır. Ekip kendisini yakalamak için uğraşsada o hep bir yolunu bulup sırra kadem basarak kaçmıştır. Aynı zamanda ruhsal bozukluğu olan bu kişi kadın düşkünüdür ve ekibin güzel Komiserlerinden Selin'e kendisine düzenlenen bir operasyon sırasında rastgele âşık olmuştur ve onu uzun bir süre aklından çıkaramamıştır, bunun yanında yetinmeyip Selin'i kaçırmış ve ona olan duygularını söylesede Selin onu ciddiye almamıştır. Daha sonra ekip tarafından Selin kurtarılınca ne yapacağını şaşırmış ve kaçmıştır. Babası ile arası genelde bozuk olan bu adam örgüt tarafından ekibi yok etmek için bir planda kullanılmıştır, yalnız bu plandan haberi olmadan güle oynaya yaşamaya devam etmiştir. Ekibin hastanede yatmakta olan Rıza Amir'in yanında olduğu sırada elinde bir içinde bomba yüklü bavul ile hastaneye girmesi emredilmiş, kendisi de bir şeyden habersiz mutlu bir şekilde hastaneye girmiş fakat Erdal'ın bavulda bomba olduğundan haberi yoktur ve içeri girdiğinde birden Erdal'ı karşısında görünce şaşıran ekibe aynen şunları söylemiştir: "Selamun Aleyküm, Babam gönderdi, 5 Milyon dolar, öyle anlaşmıssınız ya, hadi yine iyisiniz hadi.,, diyerek korkmadan onlara laf atmıştır ve tam bu sırada Mesut tarafından elbisesinden çekilip yan tarafa fırlatılmasıyla bomba patlamış, Erdal parçalara ayrılıp yok olmuştur. Ekip ise sağ sağlam dışarı çıkmış, böylelikle bir beladan daha zor da olsa kurtulmuşlardır.

Maruf Atalay[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Murat Ergün tarafından canlandırılmış olan karakter. (397-403)

 • Kendisi bir polistir ama kötü yollara sapar. Aksi ve husuzdur. Ekiple beraber bir operasyon için 1 hafta ortak çalışır ancak sonrasında asabiliği yüzünden sevilmez bununla birlikte silah kaçakçılarına yardım eder. Gerçek yüzü ortaya çıkınca adeta bir kaçak konumuna gelmiştir. Bir operasyon sırasında Hüsnü'yü ve 2 polisi ağır yaralar, bundan sonra tüm İstanbul emniyeti ve ekip peşine düşer ancak hemen yakalanamaz, büyük bir suç işlemiştir. Daha sonrasında Hüsnü iyileşince onu yakalar, oradan cezaevine gönderilir, ama Maruf cezaevinden büyük bir güç tarafından kaçırılır ve yine rahat durmaz. Ekip düzenlediği bir operasyonda kendisine rast gelir, tesadüf eseri çatışırlar ve sonunda kazanan ekip olur. Mesut tarafından vurulur ve yaralanır ancak Hüsnü Çoban tarafından vurularak öldürülür ve böylece ekip bir beladan daha kurtulmuş olur.

Sancar Yılmaz[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Soydan Soydaş tarafından canlandırılmış olan karakter. (385-392)

 • Ekibe bela olan dağdan şehire inen bir teröristtir. Yaptığı kötü işlerle birçok soruna neden olmuştur. Ekip bu adamı yakalamak için epey bir uğraşmıştır. Sonrasında uzun süren bir uğraştan sonra ekip ile beraber çatışmaya giren Sancar vurulup el bombası ile havaya uçar.

Reva[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Büşra Ertürk tarafından canlandırılmış olan karakter. (389-391)

 • Kendisi terörist bir kızdır, aynı zamanda keskin nişancıdır. Sancar ile beraber çalışmışlardır. Ali Komiser tarafından uzak atışla kafasından vurularak öldürülmüştür.

Nusret[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Yıldırım Gücük tarafından canlandırılmış olan karakter. (388-390)

 • Kendisi dağdan şehre inen teröristtir, tehlikelidir ve Sancar ile iş birliği yapmıştır. Amacı şehirde kaosa çıkarmak, çalkıntılar yaratmaktır. Ancak başarılı olamamıştır. Ekip düzenlediği bir operasyon sırasında onu vurarak öldürmüştür.

Timur Altıntaş[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Tolga Çiftçi tarafından canlandırılmış olan karakter. (377-387)

 • Ekibin başına bela olan birisidir. Özellikle kafayı Rıza Baba'ya takmıştır. Her türlü kötülüğü yapar. Bölümün birinde kız kardeşinin vurulmasının sorumlusunu Rıza Baba olarak bilir, bunun için intikam yemini etmiştir. 379. bölümde Ali ve Pınar'ın oğlu Efe'yi kaçırır. 387 bölümde Rıza Baba ile karşılıklı çatışmaya girmiştir ve Rıza Baba tarafından vurulmuştur. Rıza Baba'yı araba ile ezecekken kaza yaparak hayatını kaybeder.

Aytek[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Murat Batıkan Avcı tarafından canlandırılmış olan karakter. (377-387)

 • Timur'un has adamlarındandır. Kunduz ile birlikte Timur için görevden göreve koşar. 387. bölümde Sancar tarafından vurularak öldürülür.

Kunduz[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Yaşar Büker tarafından canlandırılmış olan karakter. (377-387)

 • Timur'un sağ koludur, işlerini sürekli ona yaptırır. 387. bölümde Sancar tarafından bıçaklanarak öldürülür.

Ceylan Altıntaş[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Duygu Yürükçe tarafından canlandırılmış olan karakter. (382-384)

 • Timur'un kız kardeşidir. Tıpkı abisi gibi kötü işler yapar. Abisine çok güvenir. Bir keresinde hastanede çıkardığı olay sırasında bir kişiyi öldürmüş ve birkaç kişiyi rehin almıştır. Bunun sonucunda Komiser Selin tarafından vurularak öldürülür.

Sidar Üstünkaya[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Burak Demir tarafından canlandırılmış olan karakter. (350-353)

 • Bir terörist olan bu adam kötü işler yapar, bir operasyonda Mesut kardeşini vurur ve bunun intikamını almak için o da Mesut'un kız arkadaşı olan Esma'yı öldürür. Daha sonra Mesut ile birebir çatışmaya girmiştir, bu çatışma sonucu Mesut tarafından vurularak öldürülür.

Mücahit[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Recep Terzi tarafından canlandırılmış olan karakter. (342)

 • 342. bölümde İşid Türkiye liderinin yardımcısı olarak İstanbul'da bir çocuğa canlı bomba bağlayıp kalabalıka gönderir ve Mesut ve Hüsnü Komiser tarafından suç üstü yakalanarak tutuklandı.

Doktor Veysel[değiştir | kaynağı değiştir]

Veysel
İlk görünüm Arka Sokaklar 327.Bölüm
Son görünüm Arka Sokaklar 330.Bölüm
Yaratan Sinan Yurdakul
Ozan Yurdakul
Ömer Genç
Canlandıran Ozan Akbaba
Bilgileri
Cinsiyet Erkek
Meslek Doktor
Ulus Türk

Arka Sokaklar dizisinde Ozan Akbaba tarafından canlandırılmış olan karakter.

 • 326. bölümde Mesut ve Cevher çatıştığı zaman Mesut, Cevher'i vurarak ağır yaralar. Yanındaki iki adamı onu hemen Doktor Veysel'in yanına yetiştirir ve Veysel, Cevher'i kurtarır.
 • Zamanla adamlarını kaybeden Cevher, Doktor Veysel ile birlikte hareket etmeye başlar.
 • Veysel ve Cevher Polisten birlikte kaçarlar. 329. bölümde ise Cevher, Hüsnü'yü yaralayarak kaçırır. 330. bölümde Hüsnü'nün yarası yüzünden durumunun kötü olduğunu gören Veysel, Hüsnü'yü tedavi eder.
 • 330. bölümde Doktor Veysel ve Cevher, Murat ve Mesut ile çalışmaya girer. Bir süre sonra Veysel Murat tarafından yakalanırken, Mesut'da Cevher'i bir sahilde yakalar ve boğarak öldürür.

Cevher Şanlı[değiştir | kaynağı değiştir]

Cevher Şanlı
İlk görünüm Arka Sokaklar 306.Bölüm
Son görünüm Arka Sokaklar 330.Bölüm
Yaratan Ozan Yurdakul
Sinan Yurdakul
Ömer Genç
Canlandıran Nail Kırmızıgül
Bilgileri
Amacı Zilha'nın intikamını almak
Cinsiyet Erkek
Meslek Polis (eskiden)
Unvan Özel Harekat Polisi
Evlilik(ler) Zilha (öldü)
Önemli ilişkileri Mesut Güneri
Doktor Veysel
Ulus Türk

Arka Sokaklar dizisinde Nail Kırmızıgül tarafından canlandırılmış olan karakter.

 • Mesut'un Polis Özel Harekât ekibindeyken birlikte çalıştığı ve en yakın arkadaşıdır. Mesut ile yıllar boyu dağlarda birlikte omuz omuza düşmanlarla mücadele etmişler ve çok iyi arkadaş olmuşlardır, ancak zamanla her şey değişmiş, Cevher'in dağlardayken âşık olduğu, sonradan evlendiği terörist kız Zilha'nın bir olay sonrası öldürülmesinden sonra delirmiş ve intikam almak için olup olmadık kişileri bile öldürmüştür. Mesut ise Cevher delirdiği için en yakın dostunu yakalamak için uğraşmış ve sonunda yakalamıştır.
 • Mesut'un kendisine ihanet ettiğini düşünen Cevher, intikam için Mesut'u da düşmanları arasında görmüştür. Cevher daha sonra mahkeme tarafından yargılanmış, ekibten atılmış, ceza almıştır ancak ruhsal bozukluğu yüzünden delirmesi sonucu akıl hastanesine kapatılmış ve 10-12 yıla yakın bir süre orada tedavi görmüştür. Günün birinde akıl hastanesinden firar edip fazla olmasa bile düzelme durumuna gelen Cevher artık Zilha'nın intikamını almak için onun ölümüne sebep olan, masum olan olmayan birçok insanı acımadan öldürmüş ve asıl amacı olan eski dostu, yeni düşmanı Mesut ile çok uzun bir süre mücadele etmiştir.
 • Ekip kendisini yakalamak için uğraşsada Cevher her seferinde bir şekilde kaçmayı başarmıştır. Yavaş yavaş adamları azalan Cevher Doktor Veysel ile çalışmaya başlamıştır. Koskoca emniyetin aylar boyu yakalayamadığı Cevher, artık İstanbul ve hatta Ülke için tehlikeli bir konumdadır. Mesut'a olan öfkesini bir türlü kafasından atamamış, intikam almaya devam etmiş, Mesut ile uğraşmakla yetinmeyip Mesut'un oğlu Tunç'u da feci şekilde dövdürüp bir eylem daha yapmıştır. Bunu üzerine çok kızan Mesut, Cevher'i yakalamak için uğraşsa da Cevher, Mesut'u bir çatışmada vurmuştur ve yine kaçmayı başarmıştır.
 • Mesut'un iyileşmesinden sonra onunla yeniden uğraşmaya devam etmiştir. Mesut'un, Gültuh diye bir arkadaşını arabada bombayla havaya uçurarak öldürür. Eski Karısı olan Zilha'yı unutamayan, onu sürekli yanında görüp kafasında yaşıyormuş gibi adlandırmıştır. Tam Tunç'un kapısına dayanıp Tunç'un kapıyı açmasını beklerken Hüsnü bunu görür ve Tunç'a telefon ile kapıyı açmamasını söyler.
 • Cevher'in niyeti Tunç'u öldürmektir. Hüsnü ve Cevher çatışırlar ve o çatışmada Cevher, Hüsnü'yü vurup Doktor Veysel ile kaçırır. Ekip uzaktan Cevher'in arabasını kilitler ve motorun çalışmamasını sağlar ve Hüsnü'yü sonunda kurtarır. Cevher sinirlenip ekip gelmeden önce oradan uzaklaşmıştır. Uzun süren bir mücadeleden sonra nihayet bir operasyon sırasında Mesut ile bir deniz kıyısında baş başa kalıp kapışmışlardır. Bu kapışmadan sağ olarak Mesut çıkmış ve bu kapışma artık Cevher'in sonu olmuştur ve Cevher, Mesut tarafından boğularak öldürülmüştür ve Cevher belasından da herkes geç de olsa kurtulmuştur.

Zilha[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Şirin Yıldırım tarafından canlandırılmış olan karakter. (306-314 318-330)

 • (Zeliha ile uzaktan yakından alakası yoktur.) Aslında bu karakter tamamen hayalîdir, kendisi vefat etmiştir ama kocası Cevher'e devamlı ama gerçek ama hayal bir şekikde görünmektedir. Sadece Cevher'in bir karakterdir. Zilha devamlı kocası Cevher'in yanına gelerek onunla dertleşir. 330. Bölümde kocası Cevher, Mesut tarafından boğularak öldürüldükten sonra diziden ayrılmıştır.

Soydan Öğüt[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Gazanfer Ündüz tarafından canlandırılmış olan karakter. (313-323 328-329)

 • Ekip Cevher Şanlı'yı yakaldıktan sonra ilk olarak Arif Müdürün karşısına çıkmış, daha sonra da ekibin bir numaralı düşmanı hâline gelmiştir. Cevher'i hapisten çıkarıp kullanmak için 313. bölümde tuzak kurarak Ali'yi gözaltına aldırmış ve tutuklatmıştır. 319. bölümde Rıza Baba'yı Bekir Komiser cinayeti ile suçlatıp hapse attırdıktan sonra 3 bölüm sonra Rıza Baba'nın hapisten çıkartılması ile birlikte ve Mümtaz Hoca'nın sayesinde yakayı ele vermiştir. Rıza Baba ve ekibi onu yakalamaya gittiğinde Rıza'yı vurmaya çalışır. Ali, Rıza Baba'nın önüne atılır ve Soydan'ı vurur ve Soydan balkondan düşerek ölmüştür.

Yücel[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Oğuz Yağcı tarafından canlandırılmış olan karakter. (313-323 328-329)

 • Diplomatik dokunulmazlığa sahip olan Soydan'ın yardımcısı ve aynı zamanda sağ koludur. Bütün emirleri Soydan'dan alıp başkalarına uygulatır. Daha sonra ekip kendisini uzun uğraşlara rağmen yakalamıştır.

Korkut Karatay[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Emre Melemez tarafından canlandırılmış olan karakter. (318-327)

 • Soydan'ın önemli adamıdır ve aynı zamanda bir polistir. Yaptığı yasak işler ortaya çıkınca polislikten atılır ve Malik ve Cevher ile iş birliği yapar, uzun bir süre beraber çalışırlar ancak sonraları sorun yaşarlar. Uzun süre ekibin aradığı başlarına bela olan bu adam daha sonra yakalanarak cezaevine gönderilir.

Abdülmalik Asfa[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Kayra Şenocak tarafından canlandırılmış olan karakter. (317-324)

 • Soydan'a ve örgüte yardım eden silah tüccarı bir adamdır, çok tehlikelidir. Bütün yasak ve pis işlerin ağababası olarak bilinir. Amacı ekibi yok etmektir. Ekibin Mardin operasyonunda ele geçirdiği Murat Komiser'i rehin alır, arabayla kaçırır, daha sonra Murat onu arabada boynundan vurur. Araba kaza yapar. Murat arabadan sağ kurtulurken Malik ağır yaralı şekilde can verir.

Serdar Taşpınar[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Volkan Ünal tarafından canlandırılmış olan karakter. (267-272 288-293)

 • Ekibin geçici süreliğine başına gelen bir amirdir. Ekip tarafından pek sevilen biri değildir. Ortalıkta kısa bir süre görünmemiştir. Ancak Vedat Müdür'ün emekli olması sonrası ekibe bu kez müdür olarak geri dönmüştür. Pek fazla sevilmeyen bu karakter o zaman öldürülen Zeynep Komiser'in cinayet suçlarıyla iş birliği yaptığını Rıza baba ve ekibi öğrendiği için görevden ihraç edilip hapse atılır. Kendisi çok pişman olmuştur.

Necmi[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Boran Gökçe tarafından canlandırılmış olan karakter. (259-260)

 • Azılı bir suçludur. Ekip onu yakalamış ama sonra serbest bırakmıştır ve sonrasında Necmi, Ali'yi vurmuştur. 260. bölümde ekip saklandığı eve operasyon düzenler ve Necmi, Zeynep'i rehin alır. Tam o sırada Rıza Baba gelir ve onu vurarak öldürür.

Rıfat Hızaloğlu[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Mehmet Atay tarafından canlandırılmış olan karakter. (165-167)

 • Ekibin başına bela olan zengin bir mafyadır ve tüm ekibe teker teker tuzaklar kurmuştur. Ekip, Rıza Baba'yı bulmak için evine baskın düzenlemiş ve yakalamıştır. Hapistedir.

Mirza Rejvan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ömer Genç tarafından canlandırılmış olan karakter. (138-143)

 • Mesut'un Güneydoğu'dan gelen ilk düşmanıdır. Teröristtir. Şehirde eylem yaparak birçok kaosa neden olmuştur. Tunç'u kaçırmıştır ve adamları oğlu Tunç'u kurtarmak isterken Mesut'u kendi silahı ile vurur fakat Mesut ölmez. Mesut tarafından vurulur ve karşı karşıya geldikten sonra elindeki el bombasının yere düşüp patlamasıyla parçalara ayrılıp ölür.

Halil Polat[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Erol Alpsoykan tarafından canlandırılmış olan karakter. (50)

 • Kazım'ın etinden lahmacun yapıp mahalleliye dağıtacakken ekip tarafından yakalanır.

Asım Bayraktar[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Serhat Nalbantoğlu tarafından canlandırılmış olan karakter. (37-44)

 • Murat Komiser'in ezelî düşmanı ve ekibe zarar veren bir adamdır. Murat ve Zeynep evlenecekken Murat'a olan kininden dolayı düğünü bombayla havaya uçurur. Neyse ki bu saldırıdan herkes yaralı olarak kurtulmuştur. Asım ise olaydan bir hafta sonra yakalanıp cezaevine gönderildi.

Kerim Bafralı[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ender Yiğit tarafından canlandırılmış olan karakter. (6-9)

 • Rıza Baba'nın eski düşmanıdır. Yıllar önce Rıza Baba Kerim'i hapse atmıştır. Kerim hapisten çıkıp Pınar'ı kaçırır. Ekip Pınar'ı kurtardıktan sonra yurt dışına kaçtığı öğrenilmiştir.

Nihat Ak[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Özden Özgürdal tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-8)

 • Yeşim'in ikinci kocasıdır. Sonraları Yeşim tarafından vurularak öldürülmüştür.

Bitirilen iyi karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Gencer Sipahi[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Mehmet Pamukçu tarafından canlandırılmış olan karakter. (602-605)

 • Başağın arkadaşı olan avukattır. Engin onu hiç sevmez. Samir'in avukatı olarak çok para verdiği için onu savunmak için çalışır. Samir sınır dışı edilmiş ama ekiple oyun oynayıp geri İstanbul'a dönmüştür. Gencer bu yüzden Samir'in yancısı İkbal'i kurtarmak için görevlenidirilir. İkbal'in kurtulamayacağını söylediğinde Samir onu rehin alır. Başak'ı Samir'in silah zoruyla kaçırtmıştır. Kaçmaya çalıştıktan sonra Samir Selman tarafından kafasına sıkılarak öldürülmüştür.

Ali Akdoğan[değiştir | kaynağı değiştir]

Ali Akdoğan
Arka Sokaklar karakteri
İlk görünüm Arka Sokaklar 1. Bölüm
Son görünüm Arka Sokaklar 594', 600. Bölüm
Yaratan Ozan Yurdakul
Sinan Yurdakul
Canlandıran Alp Korkmaz
Bilgileri
Takma ad(lar)ı Lale
Cinsiyet Erkek
Meslek Polis
Unvan Komiser
Evlilik(ler) Pınar Soylu (boşandı)
Çocuklar Zeyno
Efe
Ulus Türk

Arka Sokaklar dizisinde Alp Korkmaz tarafından canlandırılmış olan karakter.

 • Ekibin en eskilerindendir. Komiser ve keskin nişancıdır. Rıza Baba'nın kızı Pınar ile evlidir, 2 çocukları vardır. Sıcakkanlı ve yufka yüreklidir, çocukları çok sever. Babasını çok küçükken kaybetmiş, annesi tarafından terkedilmiştir. Ekip arkadaşları ona 'Lale' veya 'bizim Oğuları' olarak çağırmaktadır. Askerlik yapmıştır. Sonrasında askerlik kışlasından çocuğunun doğumu için kaçmıştır, ama zaten askerliğinin bittiği ortaya çıkmıştır. Oğlu Efe dünyaya gelir.
 • 259. bölümde oğlunun doğum gününde Necmi tarafından 3 kez vurularak ağır yaralanmış ama kurtulmuştur. Rıza ise Necip'i öldürerek Ali'nin intikamını almıştır. Sonradan düşmanı Fatih Pınar'ı kaçırır ali ise ekip ile gidip Fatih'i yakalar ve Pınar'ı kurtarır. O olaydan beri birkaç hafta kendine gelemez. Ekipten biri vurulduğunda çıldırır. Bir dönem Timur oğlunu kaçırmıştır. Veysel onu para çalmakla suçlayıp hapise attırmıştır ama ekip sayesinde kurtulmuştur. Yıllar sonra babasıyla karşılaşmanın şokunu yaşamış, Annesinin Almanya'ya gittiğini sanırken babasını ona mezarını göstermesiyle şoke olmuştur.
 • Babası ona yakınlaşıp ekibin olaylarını çözmesine yardımcı olmasına tav olmuştur. Bu sırrı bir tek Rıza Babası bilmektedir. Babasına yıllar sonra kavuşması mutlu bitmemiş, onun bir silah kaçakcısı olduğunu öğrenir ve kelepçeyi Nasuh babasına kendi takar, bunu Rıza Baba ile birlikte yapar. Cezaevine gitmeden önce ona son kez "Baba" der. Kızı Zeyno ve Rıza Babasının cezaevine gönderilmesiyle zor günler geçirmesine rağmen bu günleride atlatmıştır.
 • 13. Sezonun sonlarında genç polislere eğitim vermeye gider. Pınar'dan ikiz müjdesi alır, fakat Pınar sağlığından dolayı ikizleri doğuramaz. Ailesiyle birlikte bu sorununda üstesinden gelir. 590. bölümde Korona Virüse yakalanır ve hastanede tedavi görüp hastalığı yener fakat ilacın etkisinde olup Pınar'ı vurduğu için Rıza Baba'dan 2 defa tokat yer ve evine giremez. Yolda dayak yer ve Pınar onu ziyarete gittiğinde Rıza Baba onları yakalar. Sonraları Rıza Baba ile araları düzelir. 594. bölüm ile birlikte 15. sezon finalinde diziden ayrılmıştır. 16. sezonda Antalya'ya gittiği öğrenilmiştir. Pınar'ı da aldattığı söylenir ve boşanırlar.
 • 16. Sezonda ekip ile Antalya'da ortak operasyon yaparlar. Keskin nişancı görevi alır ve Kerim Aslan operasyonuna başlarlar. Ali ekibe büyük yardımcı olur fakat işler ters gider. Ali teröristlerin RPG sine kurban olarak şehit olmuştur. Ekip buna perişan olur. 600. Bölümde son yolculuğuna uğrayarak ekibin bir efsanesi daha söner.

İhsan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Hüseyin Özay tarafından canlandırılmış olan karakter. (565-594)

 • Avukat Başak'ın babasıdır. Engin ile arası pek iyi değildir. 595. bölümde uçaktan inerken kalp krizi geçirerek öldüğü Engin'in telefonuna gelen haberle duyurulmuştur. Hüseyin Özay'ın vefat'ı üzerine karakter diziye veda etmiştir.

Bahar Ayan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Merve Oflaz tarafından canlandırılmış olan karakter. (449-594)

 • Ekibe ve diziye 12. Sezonda dâhil olmuştur. Arif Müdür'ün yeğenidir. İzmir'den tayin olmuştur. Ekiple de iyi anlaşmaktadır. 14. sezonun sonlarına doğru ekipten Hakan ile yakınlaşır. 594. bölüm ile birlikte 15. sezon finalinde diziden ayrılmıştır.

Zeliha Çoban (Zeliş)[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Yüsra Geyik tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-594)

 • Hüsnü ve Suat'ın en büyük kızlarıdır. Bir televizyon kanalında muhabirlik yapmaktadır. Alphan diye bir gençle babasının izni olmamasına rağmen görüşmüştür. İlişkilerde başarılı değildir lakin iyi bir gazeteci ve habercidir. İş hayatında yükselmeye devam eder. Oyuncu 15. sezon finali olan 594. bölümde kardeşi Tekin ile Almanya'ya giderek diziden ayrılmıştır.

Tekin Çoban[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Onur Bay tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-594)

 • Hüsnü ve Suat'ın ortanca oğludur. Konservatuvarda tiyatro bölümü okumuştur. Kafası eskiden hep haylazca şeylere çalışmıştır. Liseden sonra üniversite okumuştur. Haylazlıklarından sonra çapkınlıklarına devam eder. Konservatuvar ile aynı anda oyunculuğa devam etmiştir. Oyunculuğa da başarılı olup iyi bir yerlere gelmeye çabalar. Oyuncu son kez 15. sezon finali olan 594. bölümde Almanya'dan oyunculuk teklifi alır. Almanya'daki teklifini kabul eden Tekin, ablası Zeliha ile Almanya'ya giderek ayrılmıştır.

Faruk Bozoğlu[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Alican Albayrak tarafından canlandırılmış olan karakter. (587-594)

 • Ekip tarafından pek sevilmeyen ama Selin'in tanıyıp sevdiği uzun boylu bir savcıdır. Kız kardeşi öldükten sonra ekipe görünmüş ve Hüsnü ile Esra'nın saldırganını öldürdüğü için uğraşmış ve Zeliha ile Giray Pamiroğlu dosyası ile uğraşmış sonrasında dosyayı kapatmıştır. Genelde Mesut ile arası bozuktur. Ekip onu Pelin ve Mafya babası Adem ile işbirliği yaptığı için uyarmıştır ama Faruk bu uyarıyı dikkate almamıştır. Pelin ve Adem, Ferhat Mazı'nın yanında saklandığı sırada Pelin, Ferhat'a savcı Faruk'tan bahseder ve Ferhat buna çok sinirlenir. Bunun üzerine Pelin, Ferhat'ın talimatıyla Faruk'a tuzak kurmuştur ve Ferhat'ın adamları Faruk'u kaçırmıştır. Ferhat ekibi arayıp savcı Faruk'un kaçırıldığını göstermiştir. Ekip Aycan'ın söylediği yere baskın yapmış, Pelin ve Adem vurularak öldürülmüş, Faruk ise son anda Selin sayesinde kurtarılmıştır. 15.sezon finalinde izine gittiğini söyleyerek diziden ayrılmıştır.

Deniz[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Hazal Adıyaman tarafından canlandırılmış olan karakter. (587-592)

 • Tekin’in eski sevgilisidir.

Reşat Hoca[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Reşat Korkmaz tarafından canlandırılmış olan karakter. (44-592)

 • Konuk oyuncudur bazı bölümlerde oynar. Doktordur Rıza Baba'nın arkadaşıdır. Genelde ekipten biri ameliyat olucakken gelir. En son Ali'nin durumunu konuşmak için gelmiştir.

Menekşe[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Simge Sedef Muslu tarafından canlandırılmış olan karakter. (576-588)

 • Arda’nın eski sevgilisidir. Arda ile partide ceza yedikten sonra bir daha görünmez.

Ekrem[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Osman Albayrak tarafından canlandırılmış olan karakter. (501-517 578-579)

 • Mesut'un Özel Harekât'tan tanıdığı arkadaşı. İstihbarat Amiridir, diziye 13. sezonda katılmıştır. Firaz tarafından vurularak ağır yaralanır. Mesut onu Hastanede ziyaret eder ve iyi olduğunu görür, sonradan Engin Balkan ondan tavsiyeler alır ve bir daha görünmez. 578. bölümde "Servet Karaca" operasyonu için tekrar ortaya çıkar, ekibe Servet'in yakalanmasında yardım eder. 579. bölümde Medar'ın adamları tarafından vurularak öldürülmüştür.

Arif Sağlam[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Can Başak tarafından canlandırılmış olan karakter. (294-521 574-576)

 • Diziye 3. Sınıf Emniyet Müdürü olarak dâhil olmuştur. 13. Sezonda 2. Sınıf Emniyet Müdürü olarak terfi olur. 15. sezonda diziye geri döner ve 576. bölümde diziden tekrar ayrılır.

Ceren[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ecmel İs tarafından canlandırılmış olan karakter. (569-573)

 • Kocası Zafer'den her zaman dayak yemiştir. Bu gidişata son verip boşanmak istesede Zafer yine onu dövmüştür. Kızına düşkündür ve onu hiçbir zaman bırakmak istemez. Kocasının bir banka soygunu sırasında birini öldürmesinden sonra boşanmak için ne gerekirse yapacaktır. Hakan Komiserin ona önerdiği "Kades" sitesi sayesinde hayatı kurtulmuştur. Hakan Komisere hayatını kurtardığı için teşekkür etmiştir. Hakan'nın planıyla Zafer tutuklandıktan sonra kızıyla beraber hayatlarını kurmaya başlamışlardar. Zafer hapishaneden adamına Hakan ve Ceren'i öldürmesini emreder. Zafer'in arkadaşı Hakan, Ceren ve Bahar'ı tuzağa düşürmüş ama Hakan ve Bahar Ceren'i kurtarmıştır. Zafer hapishaneden çıkınca kızını kaçırmıştır ve Ceren kızını kurtaracakken vurularak öldürülmüştür.

Asım Komiser / Timur Dalkıran[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ali Bahadır Bahar tarafından canlandırılmış olan karakter. (426-428 571)

 • Rıza Baba'nın üstüne atılan cinayetin slahını derin dondurucuda bulur. İfadeye çağrılan Rıza Baba'yı sorguya alan savcının sağ koludur. Ayrıca aynı oyuncu 2020 yılında Sahte Doktor Timur Dalkıran rolü ile 571. bölümde de oynamıştır.

Dursun[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Serhat Talay tarafından canlandırılmış olan karakter. (561)

 • Tunç'un hapisteki koruması. Özcan'ın adamları tarafından şişlenerek öldürülür.

Şükran[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Büşra Acar tarafından canlandırılmış olan karakter. (534-557)

 • Arda'nın eski sevgilisidir. Arda'dan ayrılmak istediğini söyledikten sonra bir daha gözükmemiştir.

Beyza[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Aslı Can tarafından canlandırılmış olan karakter. (522-556)

 • 1 yıl boyunca ekibin masa başı işleriyle ilgilenmiştir. Karakteri canlandıran oyuncu diziden ayrılmıştır.

Nedim Adalı[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Bülent Emrah Parlak tarafından canlandırılmış olan karakter. (543-550)

 • Rıza Baba'nın sevdiği bir Avukattır. Ekipten Ezgi, Nadir davası açılınca yardıma koşmuş ve onu kurtarmayı başarmıştır. Geçmişten Mesut Komiser ile kötü anıları vardır fakat sonraları arası düzelmiştir. Genç bir müvekkilin kız arkadaşı şüpheli şekilde öldükten sonra onu Mesut ile yakalayıp uyuşturucu çetesinin işin içinde olduğunu öğrenirler. Çetenin hedefi olan Nedim saldırıya uğrar ve Hamile eşini, doğuma 2 gün kala kaybeder. Nedim bu uyuşturucu çetesinin peşini bırakmaz ve avukatlık yerine farklı tarafa geçer. Tek amacı eşinin ve doğmamış çocuğunun azmettiricisini bulmaktır. O da bir uyuşturucu baronu olmuştur. Ekip de işin içindedir ve sonradan farklı işlere bulaşır, Narkotik amiri Aslı ile hareket edip kendi hayatını da yakar. Sonunda da işin içine polis cinayetide girince Aslı komiserin yaptıklarını ekibe anlatır. Beraber merkeze gidecekken Kadri'nin adamları tarafından saldırıya uğrarlar. Aslı ölür, Nedim ise ağır yaralanır ve hastanede tedavi olur. Taburcu olurken Mesut'ları uyutur ve Kadri'yi öldürmeye çalışırken Kadri'nin ortak çalıştığı örgütün adamları tarafından yakalanır. İşkence görür ve Kadri tarafından vurularak öldürülür.

Doktor Mehmet[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Oral Özer tarafından canlandırılmış olan karakter. (533-542)

 • Hastanede ekibe yardım eden doktor. Selin Komiser ile iyi bir arkadaşlığı olur. Doktor'un oğlu ile Selin iyi anlaşmaktadır. Oğluna aldığı köpek kaybolunca Selin ve Mesut Komiserden yardım ister ve oğlu sonunda köpeğini bulur. Karakteri canlandıran konuk oyuncu diziden ayrılmıştır.

Jennifer[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Casandra Evren Loveless tarafından canlandırılmış olan karakter. (521-531)

 • Tekin'in eski sevgilisi. Evine döner.

Savcı Ceyda[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Gamze Topuz tarafından canlandırılmış olan karakter. (523-530)

 • Başta ekiple uğraşmış olsa da sonradan doğruyu görmüş ve ekiple arası düzelmiştir. Mudanya'ya tayini çıktığında İstanbul'dan ayrılır. Daha sonra karanlık işler içinde olan iş adamı Nadir'i bitirmek için tekrar İstanbul'a gelip ekiple çalışır. Nadir'in tuttuğu kiralık katil tarafından öldürülür.

Rebecca[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ayçe Abana tarafından canlandırılmış olan karakter. (525-526)

 • Jennifer'ın teyzesi. Parası bittiğinden ülkesine geri dönmüştür.

Aylin Aydın[değiştir | kaynağı değiştir]

Aylin Aydın
Arka Sokaklar karakteri
İlk görünüm Arka Sokaklar 1. Bölüm
Son görünüm Arka Sokaklar 521. Bölüm
Yaratan Ahmet Yurdakul
Ozan Yurdakul
Canlandıran Özlem Çınar
Bilgileri
Cinsiyet Kadın
Meslek Polis
Unvan Komiser Yardımcısı
Evlilik(ler) Hakan Çınar (boşandı)
Ulus Türk

Arka Sokaklar dizisinde Özlem Çınar tarafından canlandırılmış olan karakter.

 • Ekibin ilk üyelerindendir. Komiser yardımcısıdır, muhaberat ile ilgilenir. Teknolojik bilgisi fazladır. Rıza Baba'yı kendi Babası olarak görmektedir, kendi Babası Rıza Baba tarafından hapse atılmış ve orada ölmüştür. Mesut, Hüsnü ve özellikle Ali ile kardeş gibidir. Hakan Komiser ile birliktedir.
 • Bir dönem bir polisle yakınlaşsa bile sonradan onun suçlu ve kötü biri olduğunu öğrenmiştir. 346. bölümde vurularak ağır yaralanmıştır. Daha sonra kurtulmuş ama ikinci ameliyata kadar uzun bir süre yürüyememiştir. Hakan Komiser ile evlenecektir. Gelinlik bakmadan dönerken Hakan bombayı fark edince hayatı kurtulmuştur.
 • Hakan Komiser ile evlilikleri pek uzun sürmemiş ve kıskançlıklardan dolayı ayrılmışlardır. Uzun zaman sonra hayatına Avukat Levent girer ama onun evlilik teklifine hayır deyip ilişkiyi sonlandırır. Hakan Komiser ile tekrar barışırlar. 13. sezonun başında Hakan Komiser ile tekrar evlenip ilerleyen bölümlerde hamile kalmıştır.
 • Son bölümlerde Hakan'dan haber alamamış ve onu bulmak için elinden geleni yapmaktadır. Bebeğini bir araba kazasında kaybetmiş ve Doktorların açıklamasıyla hiçbir zaman çocuğu olamayacaktır. Bunun üzerine 13. Sezonun sonlarında Cihan bebeği tam evlat edinecekken, akrabaları ortaya çıkmış ve Cihan bebeği vermek zorunda kalmışlardır. Bunun üzerine Hakan'ı da bir mektup bırakarak terk eder. 13. Sezon finalinde diziden ayrılmıştır.

Pınar Soylu Akdoğan 3[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde İpek Yaylacıoğlu Usta tarafından canlandırılmış olan karakter. (126-521)

 • Pınar karakterinin üçüncü oyuncusudur. Pınar Soylu Akdoğan karakterini oynayan İpek Yaylacıoğlu adlı oyuncu kendi isteğiyle diziden ayrılmıştır.

Şule Çoban 2[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Manolya Aşık tarafından canlandırılmış olan karakter. (210-521)

 • Hüsnü'nün küçük kızıdır. Şule karakterinin ikincisidir. Şule Çoban karakterini oynayan Manolya Aşık adlı oyuncu kendi isteğiyle diziden ayrılmıştır.

Eda Bilir[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Beste Seyhan Şamcı tarafından canlandırılmış olan karakter. (377-521)

 • Polis Memurudur. Aylin Komiser ve ekibe yardım eder. Aylin Komiser ve en yakın arkadaşı Hande Antalya'ya gidince o da ayrılır.

Hande Yiğit[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Başak Atıcı tarafından canlandırılmış olan karakter. (409-521)

 • Polis Memurudur. Ekibe 11. sezonda katılmıştır. 12. Sezonda Volkan Komiser ile yakınlaşmıştır ve 13. Sezonun sonunda bir saldırıda Volkan'ı kaybetmiştir. Rıza Baba'dan izin isteyerek Antalya'ya Volkan'ın memleketine gitmiştir. Volkan şehit olduktan sonra onun ailesi ile birlikte Antalya'ya gitmiştir.

Volkan Acar[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Boğaç Aksoy tarafından canlandırılmış olan karakter. (377-521)

 • Komiser yardımcısıdır. Ekip ile 10. sezonda Taşlıtepe sürgününde tanışmış, daha sonraları ekibe resmen dâhil olmuştur. Ekibe büyük katkıları olmuştur. 13. Sezon finali olan 521. bölümde uyuşturucu çetesiyle girdiği çatışmada malesef şehit edilmiştir. Onu şehit eden Nejat'ı ise Rıza Baba vurarak Volkan'ın intikamını almıştır.

Meryem[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Demet Gül tarafından canlandırılmış olan karakter. (499-517)

 • Hüsnü’nün eski sevgilisidir. Daha sonra Hüsnü ile sözlenirler. Meryem’in Nazike’yi evde istememesi sonucu Hüsnü ile ayrılırlar.

Meziyet[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Nilgün Karababa tarafından canlandırılmış olan karakter. (502-517)

 • Meryem’in annesidir.

Kazım Kılıç[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ömür Arpacı tarafından canlandırılmış olan karakter. (482-485)

 • Kazım yıllar önce ailesine yaptığı iyilik sebebiyle Rıza Baba'ya hayranlık duymuştur. Aslen Trabzonlu olan Kazım, Manisa'da iki suçlunun peşinden koşarken yolda ezilmek üzere olan iki çocuğu kurtarmıştır. Bunun üzerine çok istediği Rıza Baba'nın ekibine dâhil olur. Kazım Mafyanın içine sızar ama açığa çıkar ve Mafya babası Seyit onu şehit eder. Rıza Baba ve ekip onu şehit eden Seyit ve adamlarını yakalar ve Kazım'ın öcünü alırlar.

Savcı Arzu[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Aslı Mavitan tarafından canlandırılmış olan karakter. (470-485)

 • Ekiple hep karşı karşıya gelmiş ama birçok olayda yanılmıştır. Ekipten Hakan Komiser ile yakınlaşmıştır. Hakan Komiser onun yerine eski karısı Aylin Komiseri tercih etmiştir. 12. sezon finali olan 485. bölümde diziden ayrılır.

Can[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Emir Berke Zincidi tarafından canlandırılmış olan karakter. (483-485)

 • Uyuşturucu baronu bir adamın üvey oğludur. Babasının annesini dövmesinden bıkmıştır. Annesi Gaziantep'e kocası için uyuşturucu almaya giderken o da evden kaçmıştır. Can Rıza Baba'ya ulaşıp Şanlı'nın yerini söyler ve Şanlı ekibin başarılı operasyonu ile yakalanır. Annesi ile Muğla'ya gidecekken Seyit'in adamları tarafından kaçırılırlar fakat sonrasında Mesut ve Hakan Komiser tarafından kurtarılırlar.

Suat Çoban[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Figen Evren tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-447)

 • Hüsnü Çoban'ın karısıdır. Oldukça saftır, söylenen her şeye inanır. Göğüs kanserini yenmiştir. 447. bölümde, araba çarpması sonucu hayatını kaybetmiştir. Diziden 11. sezon finali olan 447. bölümde ayrılmıştır. Ara ara bazı bölümlerde eski sahneleri gösterilmektedir.

Faruk Sezgin[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Alptekin Serdengeçti tarafından canlandırılmış olan karakter. (400-447)

 • Mit'te çalışan ve bazı bölümlerde ortaya çıkan Faruk, Rıza Baba ve ekibine yardım eder. Rıza ile bir restoranda buluşmuş sonradan bu anlaşılınca yurt dışına kaçmış Rıza'ya etmesi için Oktay'ı görevlendirmiştir. Rıza Baba 447. bölümde onunla tekrar buluşur ve Mesut'un Urfa'ya gitmemesini ister ama o gitmesini isteyerek diziden ayrılır.

Oktay Ocak[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Sinan Tuzcu tarafından canlandırılmış olan karakter. (427-437)

 • Oktay Mitçi Faruk'a çalışmaktadır. Hapiste Rıza Baba'nın hayatını kurtardıktan sonra ekibe yardım etmeye başlamıştır. Kardeşi için bir oyun yapıp sanki Arif Müdür vuruldu gibi göstermiştir. Kardeşinin ölümünden sonra toparlayamayıp Özel Harekât'ta çalışmaya başlamıştır. Mesut'a oğlunu bulma konusunda yardım etmektedir ve Serhat'ın ekibindedir. 436. bölümde Gümüş tarafından kaçırılıp, 437. bölümde ekip tarafından kurtarılır ve diziden ayrılır.

Müjde Ocak[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Damla Gerçeker tarafından canlandırılmış olan karakter. (428-432)

 • Oktay'ın kardeşidir. Kenan Aslan'ı kandırmıştır. İstanbul'dan giderken bindiği taksi Malik Botan'ın emriyle Yaser tarafından patlatıldı ve Müjde öldü.

Saliha[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Nergis Çorakçı tarafından canlandırılmış olan karakter. (420-421)

 • Ekibe katılan Mehmet Komiserin annesidir. Mehmet Komiser öldürüldükten sonra daha fazla dayanamamış hayatını kaybedmiştir.

Mehmet[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Çağdaş Çelik tarafından canlandırılmış olan karakter. (420-421)

 • Volkan'ın polis kolejinde tanıştığı bir arkadaşıdır. Ekip Sezgin'in peşindeyken limanda Sezgin tarafından vurularak öldürülmüştür.

Yavuz Ateş[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde İlker Yiğen tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-336 399-401)

 • Kendisi hastanede doktordur. Komiser Murat'ın kardeşidir. 399. bölümde Hüsnü çatışmada vurulunca onun tedavisi için kısa süreliğine geri döndü ve 401. bölümde diziden ayrıldı.

Murat Ateş[değiştir | kaynağı değiştir]

Murat Ateş
Arka Sokaklar karakteri
İlk görünüm Arka Sokaklar 1. Bölüm/ 173. Bölüm 377. Bölüm
Son görünüm Arka Sokaklar 125. Bölüm/ 336. Bölüm/ 385. Bölüm
Yaratan Ozan Yurdakul
Sinan Yurdakul
Canlandıran Uğur Pektaş
Bilgileri
Cinsiyet Erkek
Meslek Polis
Unvan Komiser
Aile

Semiha Ateş (annesi) (öldü)

Yavuz Ateş (kardeşi)
Evlilik(ler)

Zeynep Akyüz Ateş (öldü)

Leyla Candaş (boşandı)
Çocuklar Ömer Ateş
Ulus Türk

Arka Sokaklar dizisinde Uğur Pektaş tarafından canlandırılmış olan karakter.

 • Tecrübeli Komiserdir. Zeynep'in eşidir. 'Tarzan' olarak bilinir. Cesur ve atletiktir. Eşi Zeynep'in öldürülmesinden sonra toparlanamamıştır. Leyla ile evlenip İzmir'e gitmişlerdir. Boşanmaları sonrası Ekip'e geri dönmüş, çok kısa bir zaman sonra Antalya'ya tayini çıkmıştır.

Onur Yalçın[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Can Nergis tarafından canlandırılmış olan karakter. (337-376)

 • 9. sezonda diziye girmiştir. Yetimhanede büyümüştür. Ekibe katılmadan önce Narkotik şubede görev almaktaydı. Daha sonra Rıza Baba'nın ekibine dâhil olmuştur. Sonrasında ise bir operasyon sonucu kardeşi Baran'la alakası olduğu için açığa alınmıştır. Bir süre kendine geldikten sonra düzelir. Ama sonrada olayın aslı ortaya çıkınca ekibe tekrardan geri döner. Ece Komiser ile ilişki yaşar ve bu ilişki kötü bitince ekipten ayrılır.

Ece Dündar[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Müge Boz tarafından canlandırılmış olan karakter. (337-376)

 • 9.sezonda diziye girmiştir. Kendisi ekibe katılmadan önce Çocuk Polisi görevindedir. Daha sonra Rıza Baba tarafından ekibe çağrılmış, kendisi de bu teklifi kabul etmiştir. Ekiple zamanla iyi ilişkiler kurmuştur. Ekibin yakışıklı Komiser'i Onur ile de ilişki yaşamıştır, bunun ardından tayini nedeniyle ekipten ayrılmıştır.

Deniz Gençoğlu[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Beril Kayar tarafından canlandırılmış olan karakter. (337-376)

 • 9. sezonda diziye girmiştir. Ekibe gelmeden önce Yunus ekiplerinde görev yapmış sonra bir operasyonda gösterdiği başarı ile Rıza Baba onu ekibine almıştır. Ekip ile iyi ilişkiler kurmuş ekibin başkomiseri Engin ile bir süre aşk yaşamıştır daha sonra tayini çıkması nedeniyle ekibe veda etmiştir.

Feray Coşkun[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Seda Kement tarafından canlandırılmış olan karakter. (337-376)

 • 9. sezonda diziye girmiştir. Deniz'in ablasıdır. Deniz'in tayini çıkınca o da diziden ayrılmıştır.

Yasemin Güçlü[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Buse Varol tarafından canlandırılmış olan karakter. (294-376)

 • Ekibin genç kadın polisidir. Kendi gibi genç olan erkek partneri Arda ile beraber çalışır. Acemidir. Ekible çoğunlukla beraber operasyonlara ve görevlere gitmiştir. 2 sezon boyunca dizi de yer almış sonra tayini nedeniyle ayrılmıştır.

Neriman Dündar[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Esin Karakaya tarafından canlandırılmış olan karakter. (337-376)

 • Ece Komiser’in annesidir.

Doktor Eren[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Tolga Yavuz tarafından canlandırılmış olan karakter. (334-376)

 • Doktordur. Bir süre hastanede doktorluk yapmıştır. Karakteri canlandıran oyuncu diziden ayrılmıştır.

Sedef Uçar[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Esra Ruşan tarafından canlandırılmış olan karakter. (366-372)

 • Mesut zor bir dönem geçirirken hayatına giren Barmaid. Kızı Melek için uyuşturucu satıcısı eski kocası Erdal'a katlanmaktadır. Bir akşam Erdal ve Mesut kavga ederken, Sedef, Mesut'un silahı ile Erdal'ı vurup öldürmüş, Mesut suçu üzerine almıştır. Sonradan Rıza Baba'nın da araya girmesiyle Sedef suçunu itiraf edip cezaevine girmiş, Mesut sayesinde tutuksuz yargılanmasına karar verilmiştir. Cezaevinden çıktıktan sonra Mesut kendisine "Gitme" diyemeyince kızı Melek ile Adana'ya gitmiştir.

Esma Çankaya[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ezgi Çelik tarafından canlandırılmış olan karakter. (341-353)

 • Mesut komiserin bir dönem ilişki yaşadığı doktordur. Mesut düşmanı Sidar'ın kardeşini öldürdüğü için Sidar intikam almak ister. Sidar tarafından kaçırılır ve 5 kurşun atışı ile öldürülür.

Leyla Candaş[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Gülcan Arslan tarafından canlandırılmış olan karakter. (294-336)

 • 8. sezonda diziye ve ekibe dâhil olmuştur. Ekipte Murat ile yakınlık kurmuştur. 335. bölümde Murat Komiser tarafından evlenme teklifi almış ve kabul edip evlenmişlerdir. Bu evlilikten sonra ekibe ve diziye Murat Komiser ile birlikte veda etmiştir. Daha sonra Murat'la boşanmışlardır.

Muazzez Kaplan (Muzo)[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Gizem Soysaldı tarafından canlandırılmış olan karakter. (294-336)

 • 8. sezonda diziye giren kadın polistir. Kendisi aynı zamanda bomba imha ekibinin tek kadın sorumlusudur. Ekibin gittiği bir bomba operasyonunda yerdeki bombayı imha ederek dikkatleri üzerine çekmiş daha sonrasında Rıza Baba tarafından beğenilip ekibin kadrosuna dâhil edilmiştir, iyi ve hırslı biridir. Daha sonra tayini nedeniyle ekibten ayrılmıştır. Dizinin 8. sezon finalinde diziye veda etmiştir.

Emel Akyüz[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Alev Oraloğlu tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-125 210-336)

 • Zeynep Komiserin Annesi.

Ömer Ateş[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ege Barutçu tarafından canlandırılmış olan karakter. (210-336)

 • Murat ve Zeynepin oğludur.

Mümtaz Hoca[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Metin Belgin tarafından canlandırılmış olan karakter. (319-328)

 • Rıza Baba'nın hapiste karşılaştığı ve kısa sürede kaynaştığı adam. Rıza Baba hapisten çıkartılacakken rakısına uyutucu ilaç katarak Rıza Baba'yı kaçırmış ve bir sonraki bölümde MİT ajanı olduğu anlaşıldıktan sonra Rıza Baba ve ekibine yardım etmeye başlamıştır. Cevher M14 model keskin nişancı tüfeğiyle ona suikast düzenleyerek öldürmüştür.

Bahar/Yaren Çelebi[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Leyla Göksun tarafından canlandırılmış olan karakter. (308-317)

 • Mesut'un zor zamanlarda kaldığı otelde bulunan bir kızdır sürekli aksi hırçın tavırlar sergiler sonra Mesut ile arasında ilişki başlar ancak bu ilişki bir süre sonra ikisininde yaşadığı olumsuzluklardan ötürü son bulur.

Tibet[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Mehmet Ali Yılmaz tarafından canlandırılmış olan karakter. (187-296)

 • Zeliha'nın sözlüsü. 296. bölümde Zeliş'ten ayrılması sonucu diziden ayrılmıştır.

Fidan Teyze[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Nevra Kutal tarafından canlandırılmış olan karakter. (26-114 256-293)

 • Tunç'un eskiden bakıcısı olan kadın, daha sonraları Melek'in kızı Şirin'e bakıcılık yapmıştır. Şirin ve annesi gittikten sonra diziden ayrılmıştır.

Melek Serter[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Zeynep Beşerler tarafından canlandırılmış olan karakter. (168-293,315)

 • 5. sezonda diziye dâhil olmuştur. Şirin'in annesidir. 293. bölümde tayini çıkmış ve ekipten ayrılmıştır. 315. bölümde konuk oyuncu olarak geri dönmüştür. Ekipteyken Mesut Komiser ile ilişkisi olmuştur ama tayini çıkınca devamı gelmemiştir.

Şirin Serter[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ecemnaz Arslan tarafından canlandırılmış olan karakter. (168-293)

 • Melek'in kızıdır.

Zeynep Akyüz Ateş[değiştir | kaynağı değiştir]

Zeynep Akyüz Ateş
İlk görünüm Arka Sokaklar 1. Bölüm
Son görünüm Arka Sokaklar 292.Bölüm
Yaratan Ahmet Yurdakul
Ozan Yurdakul
Canlandıran Gamze Özçelik
Bilgileri
Cinsiyet Kadın
Meslek Polis
Unvan Komiser
Aile Emel Akyüz (Annesi)
Evlilik(ler) Murat Ateş
Çocuklar Ömer Ateş
Ulus Türk

Arka Sokaklar dizisinde Gamze Özçelik tarafından canlandırılmış olan karakter.

 • Ekibin güzel ve cesur kadını olan Zeynep, işinde başarılı ve azimli bir polistir. Murat ile yaşadığı aşk yüzünden evlenecekken Asım Bayraktar'ın düğünlerinde patlattığı bomba yüzünden düğünleri iptal olur. Sonrasında ama Murat ile evlenmiş ve Ömer adında bir oğulları olmuştur. Sert tavırları ile dikkat çeken Zeynep, uzun süre ekiple çalıştıktan sonra kocası Murat ile tayinleri çıkmış ve ekibe veda etmişlerdir.
 • Bu ikili Murat ve Zeynep daha sonra boşanmıştır. Ekibe yıllar sonra geri dönmüşlerdir. Murat ile yine yakınlaşıp yine evlenmiştir. Bir gün ormanda çıkan bir çatışmada boynundan vurulmuş ve hemen hastaneye kaldırılmıştır. Hastanede günlerce yoğun bakımda yatmış olsa da o yataktan bir daha uyanamamış ve hayata gözlerini yummuştur.
 • Ölümüne çok üzülen kocası Murat, oğlu Ömer ve ekip arkadaşları onu gözyaşları içinde şehitler mezarlığına defnetmişlerdir.

Vedat Müdür[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Murat Ormıyak tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-290)

 • Emniyetin eski müdürüdür. Emekli oldu ve diziden ayrıldı.

Müjgan Serter[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Füsun Öztoprak tarafından canlandırılmış olan karakter. (168-254)

 • Melek Komiser'in annesi.

Taci[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Kartal Karakuş tarafından canlandırılmış olan karakter. (250)

 • Serbest dövüşçü, millî sporcu Taci menajeri tarafından bir cinayete karışmıştır. Sinan Komiser tarafından tutuklanır.

Sinan Bahadır[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Berk Oktay tarafından canlandırılmış olan karakter. (126-250)

 • Murat komiserin diziye veda etmesinden sonra ekibe dahil olan polis. Ekibin hızlı ve yakışıklı komiserlerindendir. Elif'le yaşadığı aşk evlilikle sonuçlanacakken Elif bıçaklanarak öldürülmüştür. Sinan bunun üzerine sarsılmış ve herşeyden vazgeçecekken ekip onu yalnız bırakmayıp ona destek olmuştur. 6. sezon finali olan 250. bölümde Diyarbakır'a tayini çıkmış ve bir akşam partisi ile ekibe ve Arka Sokaklar dizisine veda etmiştir.

Ayla Soylu 1[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Filiz Taçbaş tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-250)

 • Ayla karakterinin birinci oyuncusudur. Ayla karakterini canlandıran oyuncu Filiz Taçbaş kendi isteğiyle diziden ayrılmıştır.

Seyran Esmer 2[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Yasemin Balık tarafından canlandırılmış olan karakter. (210-223)

 • Mesut'un eski sevgilisi. (Seyran karakterinin ikincisidir.)

Asaf Doğan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokakalar dizisinde Mehmet Korap tarafından canlandırılmış olan karakter. (126-211)

 • Eski emniyet amiri, aynı zamanda Elif'in babası.

Seyran Esmer 1[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Emel Çölgeçen tarafından canlandırılmış olan karakter. (191-209)

 • Mesut'un eski sevgilisi.

Elif Doğan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Çağla Kubat tarafından canlandırılmış olan karakter. (126-209)

 • Diziye Zeynep Komiser'in veda etmesinden sonra dâhil olmuştur. Özel ekibe sonradan katılan bir komiserdir. Sinan'ın ekip aşkı/nişanlısı, Sinan ile evleneceği gün 209. bölümde bıçaklanarak öldürüldü ve diziden ayrıldı.

Şule Çoban 1[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Özge Özbütün tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-209)

 • Hüsnü'nün küçük kızıdır. Şule karakterinin birincisidir.

Doğan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Tolga Sarıtaş tarafından canlandırılmış olan karakter. (176)

 • Bülent kafasına sıkar.

İlhan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Mahmut Gökgöz tarafından canlandırılmış olan karakter. (138-139)

 • Mesut'un arkadaşı, Mirza Rejvan tarafından vurularak öldürülmüştür.

Ferda[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Fulya Yasdıman tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-137)

 • Suat'ın en yakın komşusudur. Hüsnü onu hiç sevmez. Genelde Suatla takılırken Suat'ın başına binbir çeşit belalar açmıştır. Rolü bitince gider.

Pınar Soylu 2[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Sitare Bilge tarafından canlandırılmış olan karakter. (87-125)

 • Rıza baba'nın kızı. (Pınar karakterinin ikinci oyuncusudur.)

Yeliz[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Özge Ulusoy tarafından canlandırılan karakter. (87-125)

 • Engin'in eski eşi.

Arife[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Sema Aybars tarafından canlandırılmış olan karakter. (88-125)

 • Hüsnü'nün halasıdır ve diziye 3. sezonda katılmıştır. Oyuncunun rolü bitince diziden ayrılır.

Beşir Aydın[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Engin Yüksel (1-45) ve Suat Oktan (107-108) tarafından canlandırılmış olan karakter.

 • Mesut'un eski bir can dostu ve Polis Özel Harekât'tan arkadaşıdır, korkusuzdur. Arka sıra ekibe yardım eder, sürekli sokaklarda yaşar, elinde hep tahta silah'la gezer, daha sonra ortalıktan kaybolur. 3. sezonun ortalarında birden ortaya fena hırpalanmış ve acı çekmiş şekilde çıkar. Ekibin onu darp edenleri yakalamaya gittiğinde ekibin zor durumda olduğunu görür ve Mesut'un düşmanlarını bir bir haklar ancak o çatışmada vurularak hayatını kaybeder, ve bu Mesut için çok üzücü olmuştur.

Pınar Soylu 1[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Pınar Aydın tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-86)

 • Rıza baba'nın kızı. (Pınar karakterinin birinci oyuncusudur.)

Semiha Ateş[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Canan Türker tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-86)

 • Murat ve Yavuz'un annesidir. Gerçek hayatta da ölmüştür.

Avukat Seyhan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Irmak Ünal tarafından canlandırılmış olan karakter. (67-86)

 • Kendisi bir avukattır, aynı zamanda ekibin de bazı olaylarına bakmıştır. Daha sonra Engin Başkomiser'le aralarındakı yakınlık büyüyerek aşka dönmüş, bir süre sonra Seyhan'ın yurt dışına gitmesinden ötürü ayrılmışlardır.

Polis Memuru Nazif[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Suat Sungur tarafından canlandırılmış olan karakter. (76-81)

 • Aslında ekip ile bir bağlantısı yoktur, sadece o dönem Komiser Mesut'un ceza alıp ekipten köprü karakoluna çekildiği sırada onunla arkadaşlık kurmuştur. Karakolun önünde çıkan bir kavgada, kavgayı ayırmaya giderken bıçaklanarak öldürülmüştür.

Ece[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Nur Tüzün tarafından canlandırılmış olan karakter. (44-53)

 • Mesut Komiser'in gazeteci, eski bir aşkıdır.

Nazım[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Civan Canova tarafından canlandırılmış olan karakter. (48)

 • Narkotik sektöründe polis. Esra'nın babası. Macit tarafından vurularak öldürülür.

Leman[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Yeşim Gül tarafından canlandırılmış olan karakteri. (22-43)

 • Tunç'un annesi, Yeşim'in halasıdır. 1. sezon finali olan 43. bölümde diziden ayrılır.

Buket[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Ayşe Esmeli tarafından canlandırılmış olan karakter. (3-25)

 • Doktordur. Mesut'un eski sevgilisidir.

Yeşim Ak[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Melda Arat tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-20)

 • Tunç'un annesi, Mesut'un eski karısıdır. İkinci kocası Nihat'ı öldürerek hapse girer ve sonrasında intihar ederek ölmüştür.

Osman Arslan[değiştir | kaynağı değiştir]

Arka Sokaklar dizisinde Demir Karahan tarafından canlandırılmış olan karakter. (1-2)

 • Ekibin 2. başkomiseridir. Rıza Baba ile ekibi kurmuştur. 1. bölümde emekli olmuştur. Kuyumcu soygununda bıçaklanarak öldürülmüştür.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "Arka Sokaklar - Oyuncular". 7 Ekim 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Ağustos 2019. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]