Simple Machines Forum

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Simple Machines Forum
SimpleMachines.png
SMF kurulumundan sonraki ekran görüntüsü
SMF ekran görüntüsü.png
Geliştiren(ler) SMF Geliştiricileri
Yazılım türü Forum yazılımı
Lisans Simple Machines Lisansı
Resmî sitesi Simple Machines

SMF (Simple Machines Forum) PHP ve MySQL kullanılarak oluşturulmuş açık kaynak kodlu bir forum sistemidir. Simple Machines Organizasyonu tarafından geliştirilmektedir. Şu an en güncel sürümü 2.0.9' dur.

Dil Seçenekleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Arnavutça, Arapça, Katalanca, Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince, Hırvatça, Çekçe, Danca, İngilizce, Fince, Fransızca, Felemenkçe, Japonca, Almanca, Yunanca, İbranice, Macarca, Endonezce, İtalyanca, Japonca, Norveççe, Farsça, Lehçe, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Slovakça, İspanyolca, İsveççe, Tayca, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca.

Modlar[değiştir | kaynağı değiştir]

İngilizce "modification" kelimesinin kısaltılmasıdır. Bu kelime "eklenti" anlamında da çevrilebilir. Bu eklentiler yine gönüllü geliştiriciler tarafından yazılır. En çok kullanılanları arasında "Simpleportal", "Aeva media", "SimpleSef", "Advanced Reputation System" bulunmaktadır. Bu eklentiler kullanılarak SMF sisteminin işleyişini değiştirebilir.

Temalar[değiştir | kaynağı değiştir]

Smf'i smf yapan temel etmenlerden birisi de geniş tema yelpazesidir.Bu temalarda tamamen gönüllü kullanıcılar tarafından yapılmaktadır.

Eleştiriler[değiştir | kaynağı değiştir]

SMF yazılımı Open Source Initiative tarafından onaylı olmayan kendine özgü bir açık kaynak lisansı kullanmaktadır.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]