Kurtlar Vadisi Pusu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Kurtlar Vadisi Pusu
Kurtlar vadisi pusu.jpg
Kurtlar Vadisi Pusu Temsili Afiş
Format Televizyon Dizisi
Tür Aksiyon, Dram, Macera
Senarist Pana Film
Yönetmen Sadullah Şentürk (1-51, 71-93)
Zeynep Günay Tan (52-57)
Zübeyr Şaşmaz (58-70)
Alican Gebeş (94-99, 162-171)
Selahattin Sancaklı (100-128)
Onur Tan (129-161, 172-229)
Doğan Ümit Karaca (230-)
Oyuncular Necati Şaşmaz
Çiğdem Batur
Cahit Kayaoğlu
Ali Buhara Mete
Erhan Ufak
Tema müziği bestecisi Gökhan Kırdar
Ülke  Türkiye
Dili Türkçe
Sezon sayısı 9
Bölüm sayısı 237 (Bölüm listesi)
Prodüksiyon
Yönetici yapımcı Necati Şaşmaz
Supervisor Serdar Akar
Mekân İstanbul
Sinematograf Selahattin Sancaklı
Gösterim süresi 120 dakika
Yapım şirketi Pana Film
Yayın bilgileri
Kanal Show TV (2007-2009)
Star TV (2009-2010)
TNT (2011-2012)
atv (2010-2011, 2012-2014)
Kanal D (2014-)
Resim formatı HDTV
Ses formatı Stereophonic
Yayın tarihi 19 Nisan 2007
Durumu Yayında
Kronoloji
Önce gelen Kurtlar Vadisi (2003-2005)

Kurtlar Vadisi Pusu, Pana Film tarafından yapılan, daha önce 15 Ocak 2003'te yayına giren, 97 bölüm süren Kurtlar Vadisi ve 18 Şubat 2007'de yayına giren; fakat 2 bölüm yayınlandıktan sonra -televizyonda 1 bölüm- RTÜK başkanı Aykut Zahid Akman'ın başını çektiği birçok kurul üyesi tarafından oy birliği ile yasaklanan Kurtlar Vadisi Terör dizilerinin devamı niteliğindeki Türk, aksiyon, mafya ve derin devlet dizisidir.

19 Nisan 2007'de Show TV'de yeniden gösterime farklı isimle giren Türk, aksiyon, mafya ve derin devlet dizisi olan Kurtlar Vadisi Pusu ilk 3 sezon boyunca aralıksız Show TV'de gösterilmiştir. Ancak 4. sezonda Star TV'ye transfer olmuş ve bir sezon yayınlandıktan sonra anlaşmasını bozarak 5. sezonda atv'ye transfer olmuştur. 6. sezonda TNT'ye geçti.7. ve 8. sezonda atv'de yayınlandı. 9. sezonunda ise Kanal D'de yayınlanmaktadır.

Dizi, serinin ilk dizisi olan Kurtlar Vadisi 2003'te başladığından bugüne kadar her seferinde perşembe günü yayınlanmıştır. Kurtlar Vadisi Pusu'nun yayınlanacağı günden bahsedilirken "Kendi gününde, kendi saatinde (Perşembe 20:00)" tabiri kullanılır.

Konu

Kurtlar Vadisi Pusu'da en büyük, en karanlık hesaplar ortaya dökülecek. Efsane bu kez en acımasız, en pervasız efendisi olan para için birleşmiş küresel çeteye başkaldıracak. Düşman koltuğunda bu defa Mehmet Karahanlı ve ekibi gibi kukla mafyalar değil, bu coğrafyaya hakim olmak isteyen uluslararası güçlerin oluşturduğu küresel çeteler vardır. Bu küresel güç aktörleri ile Polat Alemdar'ın ekibinin buluşma noktası Türkiye'dir.

Sinopsis

Polat Alemdar, kendisine verilen görevi başarıyla yerine getirip Kurtlar Konseyi'ni çökertmiştir. Bu görevi layığı ile yerine getirdikten bir süre sonra KGT'nin başına geçerek devlet adına önemli operasyonlarda bulunmuştur. Ancak yeni misyonu daha derin ve daha tehlikelidir. İhtiyarlar adı verilen gizli örgütten aldığı görevle bu coğrafyaya hakim olmak isteyen uluslararası güçlerin oluşturduğu küresel çete ajanlarının ülke üzerinde oynadığı oyunları bozmuş, İhtiyarlar ile direk temas kurarak derin devletin kilit adamı olmuştur. Polat Alemdar, Türkiye'nin gelecek stratejisini oluşturan ve bunu koruyan İhtiyarların hükümlerini yerine getirme ve bu gizli örgütü her türlü tehlikeden koruma görevini üstlenmiştir.

Bütün bunları yaparken Polat Alemdar'ın yanında Türkler tarafından yetiştirilmiş özel bir ekibi vardır. Kuruluşundan, günümüze kadar Kurtlar Vadisi'nin bugün 12. sezonunda ekibi daha da genişleten Polat Alemdar, sağ kolu olarak Memati Baş'ı, sol kolu olarak Abdülhey Çoban'nı ve Güllü Erhan bu yolda yürümek için kemik kadrosuna almıştır. Bunun yanında Nevzat Yakışırbey, Pürmüz Hasan, Eren Eylül gibi eski yüzleri de bulundururken Kazım Çarman ve Cahit Kaya gibi yeni yüzlere de ekibinde yer vermiştir. Ancak, bu ekipten bir çok kişi suikasta maruz kalmış ve bunun sonucunda hayatını kaybetmiştir.
Günümüzde ise Polat Alemdar'ın kemik kadrosu Cahit Kaya, Güllü Erhan, Timur ve Yasin'den oluşmaktadır.
Ayrıca Bölgesel KGT Üyeleride bu milli davada ilerlemek için Polat Alemdar'ın yanında yer almaktadırlar.

8. sezonda ise Polat Alemdar ve ekibi sahadan çekilmiş, operasyon sahası komple KGT'ye bırakılmıştır. Polat Alemdar İhtiyarlar Heyeti'ne girerken Abdülhey Çoban naip olmuş, Cahit Kaya Tapınakçıların içine sızmış Güllü Erhan ise film işine girmiştir. Ekibini zor durumda gören Polat Alemdar ekibini tekrar toplamıştır. Abdülhey Çoban sezon finalinde Mr. Key tarafından KGT binasında patlatılan bomba sonucu hayatını kaybetmiştir. Polat Alemdar buna bizzat şahit olmuştur.

9. sezonda ise Abdülhey Çoban, Memati Baş'ın yanına defnedilir. Polat Alemdar KGT'nin başına geçer ve büyük bir operasyonla, Kripteks'teki belgeleri ifşa ederek sömürgeci güçlerin dünyadaki dengelerini değiştirmeyi, büyük sırları ortaya çıkarmayı hedefler. Bu durum Polat Alemdar ve Amon’un yıllar önce yaptığı anlaşmanın bozulmasına, iki gücün karşı karşıya gelmesine sebep olacaktır.

Polat Alemdar’ın hamlesi dünyada büyük ses getirirken, sömürgeci güçler yeni planlar içerisine girerek Polat’ı çıkmaza sokmaya çalışacaklardır. Polat Alemdar ise meydan okuduğu küresel güçler ve hanedanlardan ülkesini korumak için bütün dostlarıyla birlik olur.

Tema

Kurtlar Vadisi Pusu, ilk üç sezon boyunca küresel güçlerin iç temsilcileri üzerinde yoğunlaşmış ve Polat Alemdar ve ekibi bu iç düşmanlar ile mücadele etmiştir. Dizi, dördüncü sezondan itibaren küresel güçlerin ana aktörlerine yoğunlaşmış, dizide yabancı istihbarat servisleri, yabancı ajanlar yer almış ve bu kişilerle mücadele verilmiştir. Suriye meselesine de yer verilmiştir. Tema değişiklikleri gereği karakterlerin büyük bir kısmı yenilenmiştir. sekizinci ve dokuzuncu sezon ise küresel güçler ile bölgesel güçler arasındaki çatışmalar konu edinilmiş, dizi daha karamsar bir havaya girmiştir. Özellikle dizinin bel kemiğini oluşturan Alemdar ve ekibi, çeşitli misyonlar için dağılmışlar ve dizinin seyri değişmiştir.

Dizi İçinde Geçen Bazı Terimler

 • İhtiyarlar Heyeti : Türkler devlet kurduğu günden bugüne kadar varlığını sürdüren gizli bir devlet teşkilatıdır. Küresel güçlere karşı Türk devletinin bölgesel bir güç olması için çalışır.
 • Kırmızı Kitap : Türkiye'nin bütün sırlarının yer aldığı kitaptır. Gizli silahların, gizli odaların, stratejik araştırma merkezlerin yerleri, heyete bağlı olan ve ülkenin strateji geliştirmelerinde kilit rol oynayan şahıslar bu kitapta yer almaktadır. Kırmızı Kitap, İhtiyarlar Heyeti'nin korumasındadır.
 • Soy Kitabı : Heyetin bütün üyelerinin ölmesi durumunda yeni heyeti oluşturacak özel kişilerin yer aldığı kitaptır.
 • Aksaçlı : İhtiyarlar Heyeti üyesi olup üyeler arasından seçilmiş ve heyete başkanlık eden kişidir. Mevcut aksaçlı Hoca'dır
 • Naib : Aksaçlı'nın bir numaralı adamı ve yardımcısıdır. Heyet üyesi değildir.
 • Kamu Güvenliği Teşkilatı (KGT) : Gizli bir istihbarat kurumudur. Doğu Eşrefoğlu tarafından kurulmuştur. Gayr-ı resmi bir kurum olmakla beraber direkt olarak İhtiyarlar Heyeti'nin emrindedir. Mevcut başka Aynura'dır.
 • Ulusal Güvenlik Müsteşarlığı : Bütün İstihbarat birimlerinin (KGT hariç) bağlı olduğu bir kurumdur, devlet komutası altındadır.
 • Tapınak Şövalyeleri : Küresel güçlerin en tepesinde yer alan, dünyayı şekillendirme stratejileri olan Yeni Dünya Düzeni hedefi güden gizli ve evrensel bir örgüttür. Örgütün lideri Amon'dur.
 • Yüce Majeste : Tapınakçılar'ın Üst Yöneticilerinden biridir ve Amon'a bağlıdır.
 • Büyük Efendi : Tapınakçılar'ın bölgesel lideridir ve Yüce Majeste'ye bağlıdır.
 • Büyük Üstat: Tapınakçıların ülke lideridir ve Büyük Efendi'ye Bağlıdır.
 • Armageddon Timi : Tapınakçılar'a bağlı olan bir timdir. Bu tim girdiği her ülkeyi kaosa sürükleyecek eylemler yapar.
 • Siyah Sancak  : İhtiyarlar Heyeti'ne bağlı olan bir timdir. Bu tim, Armagedon Timi'ne karşı mücadele verir. Polat Alemdar'ın emri ile Kara tarafından kurulmuştur. Ancak Kara ve bütün tim ŞEDİD örgütü tarafından öldürülür. Bunun üzerine tim, Polat'ın emriyle Yasin tarafından,Yasin ve Timur'un liderliğinde yeniden kurulur ve mücadelelerine devam eder.
 • Sion Teşkilatı: Dünyaya düzen vermeye çalışan Britanya kökenli Küresel bir örgüttür. Örgütün lideri Lord Robert Albert Stone'dur.
 • Lion Timi : Sion Teşkilatı'na bağlı olan bir timdir. Kurucusu Brandon'dır ve lideri Juliet'tir.
 • Siber Güvenlik Teşkilatı : İhtiyarlar Heyeti'ne bağlıdır. Bu teşkilat Siber Güvenlik'ten sorumludur. Mevcut başkan Erdem'dir.
 • Finansal Güvenlik Teşkilatı : İhtiyarlar Heyeti'ne bağlıdır. Küresel sermaye savaşlarında ülkenin yararına çalışan bir kurumdur.
 • ŞEDİD : Ortadoğu'da (Özellikle Suriye ve Irak'ta) bir çok bölgeyi kontrol etmektedir. Gelmiş geçmiş en güçlü ve en zengin terör örgütüdür. Sadık Biritani tarafından yönetilmektedir.
 • Rasadi Muhafızları : Soy Kitabı'nın muhafızları olan ekiptir. Kim oldukları ve nerede oldukları kimse tarafından bilinmemektedir. Soy Kitabı gerekli olmadıkça ortaya çıkmazlar.
 • Tanrı Dağı : Türkler'in en eski geleneğidir, ölenler Tanrı Dağı'na uğurlanır.
 • Kutsal Kurtarıcı : Tapınakçılar'ın tanrı olarak taptığı Baphomet onların kutsal kurtarıcısıdır. Egemen, Kral olarak da geçer.
 • Gladio : Soğuk Savaş döneminde kurulmuş olan büyük bir derin devlet teşkilatlanmasıdır. Türkiye'de en aktif dönemi 1960-1980 arası olmuştur. En önemli temsilcileri ise İskender Büyük, Aron Feller, Shamir Hebron, Bülent Fuat Aras vb. kişilerdir.
 • Kurtlar Konseyi : Mafyanın en üstündeki birimdir. Polat Alemdar'ın ilk görevi bu konseyi çökertmek olmuştur ve Polat Alemdar 3 yıl içinde yükselerek konseye baron olmuş ve konseyi çökertmiştir. Konseyin baronu olan Mehmet Karahanlı, Tapınakçılar'ın gölgesinde kalmıştır.
 • Sömürgeci Güçler : İlk defa 1606 yılında ayak bastıkları Hindistan'da, büyük bir sömürge imparatorluğu kuran bu sömürgeci güçler daha sonra Cezayir, Tunus, Mısır, Fas, Habeşistan, Nijerya, Fildişi Sahili başta olmak üzere Afrika'ya ve On Üç Koloni, Meksika, Kanada, Karayıp Adaları başta olmak üzere Amerika'ya kadar genişletmişlerdir.Coğrafi Keşifler'den önce, bu güçler dünyanın sadece %9'una hakimdiler. Ancak Coğrafi Keşifler'le beraber başlayan sömürgecilik hareketleriyle dünyanın %58'ine hakim oldular.Bu güçlerin 350 tane İngiltere, 750 tane Fransa devleti kadar ekonomik gücü bulunmaktadır.
 • Sion Tarikatı : Tapınakçılarla ortak hareket eden ve komplo teorilerinde adı geçen gizli küresel bir örgüttür. 20 Temmuz 1956 yılında bu teşkilat resmi olarak kayıt edildi. Zamanla Tapınakçılarla çatışma içerisine girmiş ve rakip örgütler haline gelmişlerdir. İngiliz hanedanlığı Sion Tarikatının üst düzey yöneticileridir.

Sezon Bilgileri

 • 1. Sezon (2007) Show TV
 • 2. Sezon (2007-2008) Show TV
 • 3. Sezon (2008-2009) Show TV
 • 4. Sezon (2009-2010) Star TV
 • 5. Sezon (2010-2011) atv
 • 6. Sezon (2011-2012) TNT
 • 7. Sezon (2012-2013) atv
 • 8. Sezon (2013-2014) atv
 • 9. Sezon (2014-2015) Kanal D

Karakterler

Karakterler

Canlandıran Oyuncu Karakter Bölüm Hakkında
Necati Şaşmaz Polat Alemdar 1- 2005 yılında vefat eden mafya babası ve iş adamı Mehmet Karahanlı ile Nergis Karahanlı'nın müşterek öz oğludur. Aynı zamanda 2004 yılında vefat eden eski KGT Başkanı Aslan Akbey'in öğrencisidir. Resmi kayıtlarda Ali Candan(2003) ve Polat Alemdar(2012) ölüdür. Mehmet Karahanlı, eskiden Türkiye Cumhuriyeti'nin en başarılı istihbaratçılarından biriydi. Aslan Akbey ile birçok başarılı operasyona imza atmıştır. Ancak en son ki görevlerinde, Karahanlı'nın gözüne para ve güç bürümüş ve böylece Karahanlı ihanet etmiştir. Karahanlı, İsrail'e, Filistinliler'in kaldığı bir mülteci kampında silahların bulunduğunu ihbar etmiş ve bunun üzerine İsrail, kampı bombalamıştır. Bombalama sırasında kampta olan Aslan Akbey'in ailesinin tamamı ölmüştür. Aslan Akbey, bunun intikamını almak için Karahanlı'nın oğlu olan Efe Yakup Karahanlı'yı kaçırmıştır ve yetimhaneye vermiştir. Daha sonra Aslan Akbey, Efe Yakup'un yetimhaneden evlatlık almak isteyen Ömer Candan ve Nazife Candan çiftine verilmesini sağlamıştır. Ömer Candan ve Nazife Candan, Efe Yakup'a Ali ismine vermiş, böylece Efe Yakup Karahanlı, Ali Candan olmuştur. Ömer Candan ve Nazife Candan tarafından büyütülen Ali Candan, Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirmiş ve bir diplomat olmuştur. Ali Candan, diplomat gibi görünse de bir istihbaratçıydı ve bir çok ülkede başarılı operasyonlar yapmıştır. En son Kosova'da iken, Aslan Akbey tarafından yurdu çağrılmış ve en zor görev olan Kurtlar Vadisi Operasyonu görevini Ali Candan'a vermiştir. Bunun için Ali'nin, ameliyatla yüzü değiştirilmiş ve bir trafik kazasında yanarak öldü şeklinde gösterilmiştir. Ve Ali'ye, yeni kimlik olarak Polat Alemdar kimliği verilmiştir. Böylece Ali Candan, Polat Alemdar olmuştur. Kurtlar Vadisi Operasyonu'nda amaç, mafyanın en tepesindeki güç olan Kurtlar Konseyi'nin çökertilmesidir. Polat Alemdar, görevini başarılı bir şekilde tamamlamış ve Kurtlar Konseyi'ni çökertmiştir. Polat Alemdar, Kurtlar Konseyi'nin yanında Rus Konseyi, Pala ve ekibi gibi başına buyruk istihbaratçıları, Kirve gibi birçok zararlı grubuda yok etmiştir. Polat Alemdar, Kurtlar Konseyi'ni çökerttikten sonra Los Angeles'a giderek Dünya Baronu Amon ile görüşmüş, Amon Polat Alemdar'a birlik olmaya teklif etmiş ancak Polat bunu kabul etmeyerek Türkiye'ye dönmüştür. Daha sonra İskender Büyük, Ersoy Ulubey, Aron Feller, Cevat Akarsu, Zafer Sasonlu, Vural Seçkin vb. birçok düşmanıyla mücadele etmiş ve bunları yenmiştir. Bunlarla beraber KGT Başkanlığı'na yükselmiş, daha sonra İhtiyarlar Heyeti ile tanışmıştır. Polat Alemdar'ın birçok sevgilisi olmuştur. Bunların başında Elif Eylül gelmektedir. Polat Alemdar, Elif Eylül'ü bir trafik kazasında, kızı Elif'in annesi olan Ebru Duru'yu İskender Büyük'ün arabayı patlatması sonucu ve İnci Tataroğlu'nun yakalandığı hastalık sonucu kaybetmiştir. Şimdiki sevgilisi Leyla Türkmen isimli bir savcıdır. İhtiyarlar Heyeti'nin eski başkanının parkta sırtına ok atılmasıyla öldürülmesi sonucu heyetin hain üyesi Sencer Bey, İhtiyarlar Heyeti'nin başına geçmiştir. Sencer Bey, hem Polat Alemdar'ın sağ kolu Memati Baş'ı öldürtmüş hem de Polat Alemdar'ın KGT Başkanlığı görevinden azledilmesine sebep olmuştur. Polat Alemdar, KGT başkanlığı'ndan azledilince devletle arasındaki ipler kopmuş ancak daha sonra Sencer Bey'in pisliklerinin ortaya dökülmesi ve öldürülmesiyle KGT Başkanlığı'na geri dönmüştür. Suriye'de, örgütle bir çatışma sırasında eve atılan roket sonucu yüzü yanmış ve böylece yoluna Maskeli olarak devam etmiştir. Daha sonra ameliyat olmuş ve yüzü iyileşmiştir. Poyraz Kaleli'nin İhtiyarlar Heyeti'ni deşifre etmesiyle eski İhtiyarlar Heyeti'nin üyeleri ortadan kaldırılmış ve Soy Kitabı'ndaki bilgilere dayanılarak yeni heyet oluşturulmuştur. Heyet'in Başkanı yani Aksaçlı ise Hoca olmuştur. Polat Alemdar, yeni heyeti bilen tek kişiydi ve bu sebeple kendisinin öldürülmesini istemiştir. Akif, tam Polat'ı boğarken İhtiyarlar Heyeti, Polat'ın öldürülmesini engellemiş ve Polat Alemdar, Aksaçlı olmuştur. KGT Başkanı ise Akif olmuştur. Polat Alemdar, her yere öldüğünün duyrulmasına sağlamıştır ve böylece herkes Polat'ın öldüğünü sanmıştır. Polat Alemdar, sonradan ailesi ve Abdülhey, Cahit, Güllü Erhan, Zülfikar Ağa, Hüsnü Yalınkılıç gibi dostlarına kendisinin ölmediğini göstermiştir. Can dostu Abdülhey Çoban'ın ölümüyle beraber kendisini deşifre edip Aksaçlılık görevini Hoca'ya devretmiş ve Akif'in istifasıyla boşalan KGT Başkanlığı koltuğuna oturarak sahalara geri dönmüştür. Abdülhey'in ölümüyle Polat Alemdar'ın, 2005 yılında Amon ile yaptığı anlaşma Amon tarafından bozulmuştur. Polat Alemdar, 13 yıl önce 11 Eylül 2001 tarihinde İkiz Kuleler olarak adlandırılan merkezin bombalanmasıyla varlığını ortaya koyan küresel güçlerin dünyayı nasıl yönettiğin, sistemlerini, işbirlikçi teşkilatlarını tüm dünyaya duyurmaya karar verir. 2005 yılında Elif Eylül'ün defni sırasında Polat'ın eski adamı Nevzat tarafından Elif'in mezarına atılan ve böylece burada gizlenen, bizzat Mehmet Karahanlı tarafından yazılan Kripteks adında şifreli kutudaki belgeleri tüm dünya ülkelerine bildirdi ve böylece Piramit Operasyonu başladı. Tapınakçılar'ın her pisliği ortaya döküldü. Bunun üzerine FBI, MOSSAD, CIA başta olmak üzere tüm dünyada Tapınakçılar'a karşı operasyonlar başlatıldı. Polat, anlaşmanın bozulmasından dolayı Amon'u Türkiye'ye davet etmiştir. Bunun üzerine Amon, İstanbul'a gelmiş ve Polat Alemdar ile Ayasofya'da görüşmüştür. Sion teşkilatının başında bulunan Brandon ise bu görüşmenin Amon ile Polat Alemdar'ın anlaşması olarak düşündüğünden Polat Alemdar'a karşı cephe almıştır. Polat Alemdar, mücadelelerine devam etmektedir ve Tapınakçılar'ın yanında son zamanlarda güçlenen terör örgütü ŞEDİD ile de mücadele etmektedir. Babasının ölümüne üzüldüğü için biraz kafası dağılmıştır ama Polat için ölümü göze almış dostları sayesinde toparlanır. Sion teşkilatı, Polat'a komplo kurarak onun Dünya genelinde Kırmızı Bülten ile aranmasına neden olmuştur. Bu yüzden Polat, kaçak durumuna düşmüştür. Babasının vasiyeti sayesinde Polat, Süha Tarık yardımıyla Ocaklarda saklanmaktadır ve hem kendisine hem de ülkesine yapılan bu saldırıya cevap vermek için hazırlanmaktadır.
Çiğdem Batur Leyla Türkmen 101- İstanbul'da savcılık görevini yapmaktadır. Polat Alemdar'ın eski nişanlısı Elif Eylül'ün arkadaşıdır. Bir süre Ersoy Ulubey ile uğraşmış ve birçok kez Polat Alemdar ve Memati Baş'ın elinden son anda kurtarmıştır. Daha sonrada İnci Tataroğlu ile takışmıştır ve özel savcılık yetkileri elinden alınmıştır. İstifa edecekken son anda Polat Alemdar tarafından engellenmiştir. Polat Alemdar ile yanlışlıkla dudaktan öpüşmüştür ve sonra sevgili olmuşlardır. Avukatlıktan Cumhuriyet Savcılığı'na kadar yükselmiştir.
Cahit Kayaoğlu Cahit Kaya 77- Askeri eğitim almıştır. Ekip dağılınca İsviçre'ye gitmiştir. Safiye Karahanlı üzerinden Tapınakçılar'a ulaşmış ve içeri sızarak Üstad Ronald'ın güvenini kazanmıştır. Üstad'ı öldürmeyi planlarken düşündüğünden daha büyük bir yapılanmanın içinde olduğunu anlayınca Tapınakçı rolünü oynamaya devam etmiştir. Törenden sonra o artık bir Tapınakçı olmuştur. Polat Alemdar'ın Tapınakçılar içindeki adamıdır. Toplantıda deşifre olmadan Tapınakçılar içindeki görevine devam etmektedir. Lion Timi, bastıkları Ömer Baba ve Nazife Anne'nin evini yakmadan önce Cahit'in, hain olmadığını, Polat Alemdar'ın intikamını almak için (o zamanlar herkes gibi Cahit'de Polat'ın öldüğünü zannediyordu) Tapınakçılar'a geçtiğini anlattığı kasedini bulmuşlardır ve bu kasedi Brandon'a teslim etmişlerdir. Brandon Akif'in boks maçını izlerken "Aramızdaki hain Cahit'miş" diyerek Mr.Key'e söylemiştir. Üstad Ronald'ı Ömer Baba'nın ölümünden sonra yastıkla boğarak öldürmüştür. İngilizler'in, Türkler üzerinde baskı kurmasından dolayı Tapınakçılar'ı bu savaşa itmeye çalışmaktadır.
Ali Buhara Mete Akif Deveci 163- Arnavut kökenlidir. Soğukkanlılığı, sırdaşlığı, inadı ve çözüme yatkın fikir, hal ve tavırları ile dikkat çeker. Makedonya ve Kosova başta olmak üzere çeşitli Balkan ülkelerinde KGT adına operasyonlarda bulunmuş ve Polat Alemdar tarafından yurda çağrılmıştır. 11 arkadaşıyla birlikte geldiği İstanbul'da KGT adına çeşitli operasyonlara katılmış ve bunları yönetmiştir. KGT Bölgesel Tim Liderliği ve en son KGT Başkanlığı'na kadar yükselmiştir.Ancak bir süre sonra KGT Başkanlığı görevinden istifa etmiştir. İrlanda'nın başkenti Dublin'e gitmiştir ve orada sokaklarda müzik çalarak para kazanmaya başlamıştır. Bir gün Akif'in önünde bir kadına kapkaç girişiminde bulunulmuştur fakat Akif, bu olayı engelleyip kapkaççıları dövmüştür. Bunu gören bir mafya babası, Akif'e kendisi için dövüşmesini teklif etmiştir. Akif, bu teklifi kabul etmiştir ve birçok boks maçında rakiplerini alt etmiştir. En son ki maçında, izleyiciler arasındaki Brandon ile birlikte oraya gelen Mr.Key'i göğsünden vurur. Mr.Key vurulduktan sonra hastaneye kaldırılır. Akif yarım kalan işini Mr.Key'in odasındaki oksijen tüpünü patlatarak tamamlar. Bu olaydan sonra yakalanıp Brandon'a götürüldüğünde bunun Mr. Key'in Kosova'da yaptıklarının intikamı olduğunu, onu cihat için öldürdüğünü söylemiştir. Bunun üzerine Brandon Akif'i ŞEDİD'e gönderir. Akif, Sadık Biritani'ye biat ettikten sonra Sagir ile operasyona çıkar. Operasyonda Sagir, Akif'in Polat'ın adamı olduğunu öğrenir. Bunun üzerine Akif'i öldürmeye giderken Akif oradaki bir Türk aşiretiyle ittifak eder ve Sagir'in adamlarını geri püskürtür. Akif kurtulduktan sonra Türkiye'ye döner fakat sınırda jandarma tarafından Polat'ın adamı olduğu gerekçesiyle tutuklanır. Zamanında yargı ulağı tarafından Savcı Leyla'nın yakın koruması olarak göreve getirilen Ahmet tarafından Adliye'nin önünde öldürülecekken Cahit tarafından kurtarılmıştır.
Erhan Ufak Güllü Erhan 1- 2004 yılında vefat eden ünlü kabadayı Seyfullah Yördem'in öz yeğenidir. Polat Alemdar'ın ekibinde yer alır. Ekibin motivasyonunu sağlar. Bir anlamda ekibin neşe kaynağıdır. Beklenmedik zamanda atak fikirleriyle herkesi şaşırtabilmektedir. İskender Büyük'ün itfaiye arabası ile ezmesi sonucu kaybettiği kolu için kol nakli yapılmıştır.
Gaye Gürsel Safiye Karahanlı 196- 2005 yılında vefat eden iş adamı ve Türkiye'nin eski baronu Mehmet Karahanlı ile Nergis Karahanlı'nın müşterek öz kızı, Polat Alemdar'ın öz kardeşidir. Kurtlar Vadisi Operasyonu bittikten sonra Polat Alemdar tarafından Kanada'ya yollanmıştır. Safiye daha sonra İsviçre'ye gitmiştir. Yetim çocuklar anısına İsviçre'de bir vakıfta çalışmıştır. Daha sonra Polat Alemdar'ın ölüm haberini duyarak İstanbul'a dönmüştür. Cahit'in Tapınakçılar içinde kabul görmesine ve yükselmesine katkı sağlamıştır. Tapınakçılar ile vakıf kurmak için ve yeğeni Elif'e daha yakın olmak için İstanbul'da Polat Alemdar'ın üvey annesi ve üvey babasının yanında kalmaktadır. Ömer Candan ve Nazife Candan Hac görevi için Mekke'ye gittiği sırada Safiye de vakfın çalışmaları dolayısıyla Gazze'ye gitmiştir. Daha sonra Ömer Candan'ın ölüm haberini alarak İstanbul'a tekrar dönüş yapmıştır.
Serpil Tamur Nazife Candan 1- 2014 yılında vefat eden Ömer Candan'ın eşidir. Polat Alemdar'ın üvey annesidir. 2010 yılında Ersoy Ulubey'in, sırtına 1 el ateş etmesi sonucu felç kalmıştır. Fakat daha sonra İnci Tataroğlu'nun yardımlarıyla ayağa kalkmıştır.
Tuncer Salman Sagir Hokka 230- Terör örgütü ŞEDİD'in en önemli komutanlarındandır. Sadık Biritani'nin emirlerine göre hareket etmektedir. Daha sonra eski arkadaşlarıyla İstanbul'a gitmeye karar vermiştir.
Görkem Sevindik Pusat Çakır 108- 2004 yılında vefat eden mafya babası Süleyman Çakır ve 2012 yılında vefat eden Nesrin Çakır'ın müşterek öz oğlu, 2005 yılında vefat eden ünlü armatör Ziya Yılmaz'ın torunudur. Laz kökenlidir. Babası ve dedesi sayesinde alemde saygı görmektedir. Bir ara Polat Alemdar ve 2012 yılında vefat eden sağ kolu Memati Baş ile ters düşse de daha sonra toparlamıştır. Devlet adına çoğu operasyona katılır. Polat Alemdar'ın onu yer altı dünyasına göndermesiyle Baltazar ile İstanbul'u ele geçirme mücadelesinde bulunmaktadır. Baltazar ile kurduğu ortaklık sonucu Baltazar'ın ihanetine uğrar. Baytar'ı öldürmesinin bedeli olarak Ordinaryus'u Türkiye'ye getirmiştir. Aynı zamanda sokaklara hakim olmak için Settar Zazaoğlu'yu da Türkiye'ye getirmiştir fakat Setter Ağa onu yüz üstü bırakmıştır. Şu an Zülfikar Ağa, Raskoln ve Miran Zazaoğlu ile işbirliği yapmaktadır.
Levent Can Fehmi Kuzuzade 230- 2014 yılında vefat eden eski Türkiye Baronu Vahap Kuzuzade'nin oğludur. Tapınakçılar tarafından, Kuzey Irak'taki petrol işinde Aron Feller yerine Feller'in rakipleriyle işbirliği yaptığı için cezalandırılmıştır. Bir buçuk yıl Kıbrıs Kapalı Maraş bölgesinde gizli bir manastırda hapis hayatı yaşamıştır. Daha sonra yine Kıbrıs Kapalı Maraş bölgesindeki bir tapınakta kendisinin mahkemesi yapılmıştır ve babası Vahap Kuzuzade'nin çabaları ile Yüce Majeste tarafından affedilmiştir. Fakat Cahit'in önceden toplantı mekanına yerleştirdiği bombaları patlatması sonucu Cahit ve Üstad Ronald dışında herkes ölmüştür. Patlamada ölenlerin içinde Fehmi'nin babası Vahap Kuzuzade'de bulunmaktadır. Üstad, ağır yaralanmış ve komaya girmiştir. Bu yüzden hem Fehmi hem Cahit ev hapsine alınmıştır. Üstad uyanınca Fehmi'nin affedildiğini ve Cahit'i, Fehmi'yi tapınağa getirmesi için dışarı gönderdiğini doğrulamıştır. Böylece Cahit ile Fehmi serbest kalmışlar ve İstanbul'a getirilmişlerdir. Fehmi Kuzuzade Türkiye'ye dönünce babasından boşalan Türkiye Baronluğu koltuğuna oturmuştur. Algis'ten aldığı emirle Karahanlı'nın konseyine benzer bir konsey kurmak için çalışmaya başlamıştır. Asıl amacı ise güç sahibi olup, ölümüne inanmadığı oğlu Yusuf'u kurtarmaktır.
Yılmaz Meydaneri Hakkı Bafralı 1-128/217- 2010 yılında vefat eden Turan Kaçgar'ın adamıdır. Turan Kaçgar, Polat Alemdar tarafından boynu kırılarak öldürüldükten sonra, bir süre 2011 yılında vefat eden Aron Feller'in yanında görülmüştür. Feller'in ölümünden sonra ortadan kaybolmuştur. 2014 yılında ise Vahap Kuzuzade'nin adamı olarak ortaya çıkmıştır. Vahap Kuzuzade'nin ölümünden oğlu Fehmi Kuzuzade'nin adamı olmuştur.
İbrahim Gündoğan Mete Aymar 162- Eski istihbaratçıdır. 2013 yılında vefat eden Mete Ağır ile birlikte KGT Başkanlığı görevini yürütürken Ağır ile araları açılır. Eski ve hükümsüz aksaçlı Sencer'in naibi olur Sencer'in düşürülmesi sebebiyle azledilince devlet ile arasındaki ipler kopmuştur. Bir ara Poyraz Kaleli ile ortak hareket etmiştir. Güce ve paraya zaafı vardır. En büyük zaafı ise annesi Semra Aymar'dır. Annesi onun Tapınakçılar ile hareket etmesini onaylamamıştır ve onun KGT ile çalışmasını istemiştir. Bu doğrultuda Mete, Beyefendi ile bile görüşmüştür. Bir süre bu konuyu düşündükten sonra, güce zaafından ötürü İngiltere'nin Türkiye baron adayı Can Bey'in yanında yer almaya karar vermiştir.
Halil İbrahim Kalaycıoğlu Zülfikar Ağa 94- Alevi mezhebinin Türkiye'deki koruyucusudur. Polat Alemdar'ın büyük dostları arasındadır. Alemin en tanınan ağalarından, kabadayılarındandır. Büyük itibar görmektedir. Settar Zazaoğlu ile aralarında eskiden kalma bir husumet vardır.
Selahattin Bel Raskoln 213- Rus kökenli eski bir istihbaratçıdır. Rus baron Igor öldükten sonra baronluk için en büyük aday olmuştur. İran'da Türk-İran ilişkilerini bozmak için planladığı bir operasyon Kara tarafından engellenince bunun intikamını almak istemiştir. Daha sonra bizzat Üstad Ronald tarafından Türkiye'ye davet edilmiştir. Türkiye'ye gelir gelmez, kendisine ihanet eden Murat Argın'ı bulup cezasını vermiştir. Aynı zamanda Baltazar ile uyuşturucu ticareti için ortaklık kurmuştur. Baltazar'ın Pusat'a ihanet etmesi sonucu Pusat'ın yanında yer almıştır. Tilki Andrei tarafından sniper ile vurulmuştur fakat kurşun kafasını sıyırıp geçmiştir.
Murat Aydın Baltazar 213- İstanbul sokaklarında tanınmış mafya babasıdır. Pusat Çakır'ın yeraltına inmesiyle aralarında bir husumet olmuştur fakat daha sonra Pusat ile ortak olmuştur. Türkiye'de uyuşturucu ticareti için Raskoln ve Dişçi ile iş birliği sağlamıştır. Dişçi, kendisine ortaklık için Baltazar değil de Pusat'ı seçtiğinden Baltazar Pusat'a ihanet etmiştir fakat öldürtmeyi başaramamıştır. Ordinaryus'un Türkiye'ye gelmesinden dolayı Ordinaryus'un koruyucusu olan Tilki Andrei, Baltazar'ın başına bela olmak istemiştir fakat Baltazar Tilki Andrei'yi Türkiye'de uyuşturucu ticareti yapma konusunda ikna etmiştir. Şu anda Tilki Andrei, Pitbull ve Ordinaryus ile işbirliği yapmaktadır.
Cengiz Sezici Settar Zazaoğlu 231- 2012 yılında vefat eden Şeref Zazaoğlu'nun kardeşidir. Müebbet hapis cezası yemiş ve bu yüzden Türkiye'den kaçmıştır. Gizlice Almanya'ya gitmiştir ve orada bir hastanede çalışmaya başlamıştır. Ancak Pusat, kendisine sokakları ele geçirme konusunda yardımcı olacak birine ihtiyaç duyunca Settar Ağa'yı öldü göstererek Türkiye'ye getirmiştir. Settar Ağa, Zülfikar Ağa ve Pusat ile toplantı yaparken Pitbull yarafından saldırıya uğramıştır. Bu durum neticesinde Settar Ağa, Türkiye'ye getirdiği için Pusat'a borçlu olduğunu fakat onunla iş yapmak istemediğini söylemiştir.
Kaan Girgin Can Bey 236- İngilizler'in Türkiye baron adayıdır. Fehmi Kuzuzade'nin kuracağı konseyde yer alacaktır.
Naşit Özcan Brandon 230- İngiliz İş adamıdır ve Sion teşkilatına üyedir. Mr.Key ile gizli bir ilişkisi vardır. Terör örgütü ŞEDİD'e destek vermektedir. Brandon, Lord Robert Albert Stone'a hizmet etmektedir. Cahit'in Tapınakçılar'ın içine sırf Polat Alemdar için sızdığını bilen tek düşmanıdır.
Ertuğrul Şakar Yasin 232- Siyah Sancak Timi'nin yeni lideridir. Siyah Sancak Timi'nin ortadan kaldırılması üzerine Polat Alemdar, Yasin'i Siyah Sancak Timi Liderliği'ne davet etmiştir ve Yasin bu teklifi kabul etmiştir. Böylece Siyah Sancak Timi yeniden kuruldu. Siyah Sancak Timi, bu sefer tüm konularda uzmanlaşmış yeni elemanlardan oluşmaktadır.
Orhan Edip Ertürk Tilki Andrei 234- Tilki Andrei Korgneski adlı örgütün lideri ve aynı zamanda eski bir Kgb Ajanıdır. Üst düzey bir askeri eğitime sahiptir. Acımasız, hata kabul etmez, cesaretli, duygusallığa yer vermeyen kişiliği ve zekası sayesinde Polat Alemdar'ın pasifize edemediği tek düşmandır. 2014 yılında Ordinaryus'un Baltazar, Raskoln, Pusat Çakır Ve Hakkı Bafralı'dan oluşan ekibin kararıyla Pusat Çakır ve Settar Zazaoğlu tarafından kaçırılması üzerine Ordinaryus'u kurtarmak için Türkiye'ye gelir. Fakat daha sonra Baltazar'ın arkasındaki güçleri görmek için onunla işbirliği yapmaya başlar.
Burak Sevinç Timur 203- Polat Alemdar ile Kosova'daki timde beraber operasyonlarda bulunmuştur. Polat Alemdar tarafından yurda çağrılmıştır. Afganistan'da Armageddon Timi ile savaşmıştır. Doğu Türkistan'da Çinliler tarafından rehin alınmış ve bu sürede ağır işkence görmüştür. Polat Alemdar'ın sağ koludur.
Vural Yayan Hoca 180- Eski Dışişleri Bakanı'dır. İhtiyarlar Heyeti'nin Aksaçlı'dan sonra en önemli üyesidir. Polat Alemdar'ın tekrar sahalara dönmesi ve KGT Başkanlığı görevini devralmasıyla boşalan Aksaçlılık koltuğuna oturmuştur.
Selahattin Töz Sadık Biritani 230- Terör örgütü ŞEDİD'in lideridir. Örgütün ilan ettiği halifedir.
Özgür Teke Ozi 230- Algis'in sağ koludur.
Cansu Kanlıkaya Gaye Eraslan 81- 2014 yılında vefat eden Abdülhey Çoban'ın eşidir. Doktorluk yapmaktadır. Sorgulama teknikleri konusunda uzmandır.
Doğa Sakarya Elif Alemdar 129- Polat Alemdar ve 2010 vefat Ebru Duru'nun müşterek öz kızıdır. İskender Büyük tarafından kaçırılmış ve annesi Ebru Duru öldürülmüştür. İskender Büyük, Elif'i kaçırıp Aron Feller'e vermiş ve Feller'de ,onu Margaret Teodora'ya vermiştir. Margaret tarafından büyütülmüş ve annesini Margaret sanmaktadır. Ancak daha sonra asıl annesinin Ebru Duru olduğunu öğrenmiştir.
Mauro Martino Profesör Martin 202- Safiye Karahanlı'nın yakın dostu ve Tapınakçılar'ın Sır Üstadı'dır. Aynı zamanda Sion Teşkilat'ına üyedir. İngiltere'de bir üniversitede tarih dersleri vererek gerçek kimliğini saklamaktadır. Hem Tapınak Şövalyeleri'nin hem de Sion Tarikatı'nın İstanbul üzerinde dengeleri sağlamak için üzerinde anlaştığı hakemdir. Fakat daha sonra Amon onu görevinden azletmiştir ve Martin'in Tapınakçılar ile bağlantısı kalmamıştır.
Adnan Erdoğan Hüsnü Yalınkılıç 1- Tuncay Kantarcı'nın sağ koludur. Tuncay ile akıl hastanesinde tanışıp dost olmuşlardır. Tuncay hastaneden çıkınca Hüsnü'yü de yanına almıştır. Etrafındakiler tarafından Deli Hüsnü olarak bilinen Hüsnü normal biri gibi düşünmez. Hüsnü hiç kimsenin beklemediği anda yaptıklarıyla herkesi şaşırtmaktadır. Tuncay Kantarcı gittikten sonra hastanenin baş sorumlusu olmuştur.
Tezhan Tezcan Erdem 219- İhtiyarlar Heyeti'ne bağlı olan Siber Güvenlik Teşkilatı'nın başkanıdır. Teknoloji konusunda uzmandır.
Nevin Efe Semra Aymar 164- Mete Aymar'ın annesidir. Devlet büyükleri nezdinde büyük itibarı vardır.
Esra Şengünalp Aynura 164- Tatar kökenli olup, Tataristan'da Ruslara karşı çeşitli operasyonlarda bulunduktan sonra Polat Alemdar onu yurda çağırmıştır. KGT adına çeşitli operasyonlarda bulunmuştur. Akif KGT başkanlığından ayrıldıktan sonra vekil olarak başa geçmiştir.
Alim Muzaffer Alptekin 164- Uygur kökenlidir. Polat Alemdar tarafından yurda çağrılmıştır. KGT adına çeşitli operasyonlarda bulunmuştur.
Bilgehan Binicioğlu Talha 164- Arap kökenlidir. KGT Başkanı adayıyken Akif ile aralarında bölünme olmuş, eski aksaçlı Sencer'e bağlı olmaması yüzünden hain ilan edilmiştir. Ancak bir süre sonra Sencer'in devrilmesiyle aradaki buzlar erimiştir.
Sonat Dursun Miran Zazaoğlu 227- 2012 yılında vefat eden Şeref Zazaoğlu ve kardeşi Settar Zazaoğlu'nun yeğenidir. Pusat Çakır'ın yanında bulunmakta ve ona yardımcı olmaktadır.
Andy Garcia Amon 230- Tapınakçılar'ın Lideridir.2005 yılında Polat Alemdar ile Los Angeles'da buluşmuş ve Polat Alemdar ile bir antlaşma yapmıştır. Ancak; Abdülhey Çoban'ın da ölmesiyle su bardaktan taşmış ve antlaşma Amon tarafından bozulmuştur. Polat Alemdar tarafından Türkiye'ye davet edilmiştir. Bunun üzerine Amon, İstanbul'a gelmiş ve Polat Alemdar ile Ayasofya'da görüşmüştür.

Diğer Karakterler

Canlandıran Oyuncu Karakter Başladığı Bölüm - Son Bölüm Durumu
Ali Güzelarslan Ali 119- 2011 yılında vefat eden Ersoy Ulubey'in adamıdır. Ersoy Ulubey'in ölümünden sonra 2014 yılında vefat eden Abdülhey Çoban'nın sağ kolu olmuştur.
İlkay Tiryaki Rasim 207- Nafiz öldükten sonra Meta Aymar'ın sağ kolu olmuştur.
Cengizhan Akın Dimitri 213- Raskoln'ün sağ koludur.
Çağlar Yüksel Çağrı 229- İlk Siyah Sancak timinin Kıbrıslı üyesidir. Ebola virüsü enjekte edilip Atina'ya yollandıktan sonra kaldığı hastanede Yasin tarafından kurtarılıp ebolanın panzehiri yapılmıştır.
Alican Bayhan Prens Henry 231-
Turhan Kaya Ordinayus 232-
Irene Menicihetti Juliet 232-

Bitirilen Karakterler

Canlandıran Oyuncu Karakter Başladığı Bölüm - Son Bölüm Durumu.
Umut Demirdelen Büyük Üstat Ronald 192-234 Cahit yastıkla boğarak öldürür.
Ümit Belen Mr. (Edward) Key 225-234 Akif Mr.Key'in odasındaki oksijen tüpünü patlatması sounucu ölür.
Emin Olcay Ömer Candan 1-233 Polat ile yan yana namaz kılarken secde sırasından hastalığından dolayı vefat eder.
Hakan Boyav Kara 129-232 Mr.Key'in adamı tarafından vücuduna ebola enjekte edilen Kara, düşmanın pisliğiyle öleceğime kendi askerimin kurşunuyla ölürüm diyerek kendisini Siyah Sancak elemanlarına öldürtmüştür.
Hakan Demirci Siyah Sancak Tim Üyesi - Ahmet 212-232 Atina Polisi tarafından öldürülmüştür
Suat Ergin Siyah Sancak Tim Üyesi - Ayvaz 212-230 Tapınakçılar işkence ederek öldürür.
Kenan Çoban Abdülhey Çoban 1-229 Mr.Key'in KGT Ofisi'ne koyduğu bombayı görünce bombayı eline alır ve bombayı uzaklaştırmaya çalışır. Ancak tam o sırada Mr.Key bombayı patlatır ve ölür.
Şemsi İnkaya Vahap Kuzuzade 217-229 Cahit'in tapınağa koyduğu bombayı patlatması sonucu ölür.
Arif Selçuk Baytar 227-229 Pusat kafasına sıkar.
Erhan Alpay İvan 175-229 Pusat kafasına sıkar.
Atilla Alpar KGT Tim Eski Üyesi - Şamil 163-229 Kardeşi İvan kafasına sıkar.
Murat Parasayar Sarp Günsel 196-228 Mr. Key öldürür.
Birol Denizci Tamer 213-228 Baltazar öldürür.
İhsan Karademir Şurup İhsan 189-228 Tamer'in adamları tarafından öldürülür.
Mehmet Refik Aytar Bektaş 157-228 Mr. Key'in ihale salonuna bıraktığı bombayı patlatması sonucu ölür.
Kemal Topal Dişçi 216-227 Baytar öldürür.
Levent Çiçek İmdat Zazaoğlu 89-227 Ziyaeddin Aslan'ın cenaze töreni sırasında Armegeddon Timi tarafından alnından vurularak öldürülür.
Murat Çobangil Maximo Polpo 223-226 Baltazar öldürür.
Kadir Tünel Milan 223-226 Rulet Masasında Ölür
Funda İlhan Margaret Teodora 190-225 Mr.Key hapishaneden kaçırıp kafasına sıkar.
Erdinç Gülener Müfettiş Richard Kâne 204-220 Abdülhey kafasına sıkar.
Emin Ersin Sevindik Orhan 149-219 Kafasına sıkarak intihar eder.
Barbaros Binicioğlu İhtiyarlar Heyeti Eski Üyesi - Sami Bey 197-219 Hapishanede intihar eder.
Beyti Engin Atsız 213-218 Arabasını suya sürer ve Abdülhey tarafından taranarak öldürülür.
İrem Helvacıoğlu Esra Türkmen 196-217 Margaret zehirli iğne ile öldürür.
Alper Kut Murat Argın 196-215 Raskoln tarafından yakalandıktan sonra Sarp kafasına sıkar.
Yıldırım Memişoğlu Poyraz Kaleli 185-209 Kara ve Timur tarafından diri diri toprağa gömülerek öldürülmüşdür.
İsmail Demirci Erkan Öztürk 162-203 Poyraz arabadaki bombayı patlatınca arabadaki Kara'nın torunu ve Erkan ölür.
Ali Nazari KGT Tim Eski Üyesi - Haydar 164-201 Poyraz helikopterden tarayarak öldürür.
Nermin Kurtuluş KGT Tim Eski Üyesi - Fatma 163-201 Poyraz helikopterden tarayarak öldürür.
Oktay Yavuzarslan Jack 190-199 Margareti korumak isterken Leyla tarafından göğüsüne bir el ateş edilerek ölür.
Ergün Kuyucu Nafiz 162-197 Pusat öldürür.
Pınar Tuncegil Selvi Çakır 108-195 Ortadan kaybolur.
Barbaros Binicioğlu İhtiyarlar Heyeti Eski Üyesi - Eşref Bey 127-195 İhtiyarlar Heyeti'nin deşifre olmasıyla Polat Alemdar tarafından infaz olunur.
Oktay Gülbay İhtiyarlar Heyeti Eski Üyesi - Babür Bey 179-195 İhtiyarlar Heyeti'nin deşifre olmasıyla Alptekin tarafından infaz olunur.
Çetin Akcan İhtiyarlar Heyeti Eski Üyesi - Zakir Bey 183-195 İhtiyarlar Heyeti'nin deşifre olmasıyla Fatma tarafından infaz olunur.
Toygun Ateş İhtiyarlar Heyeti Eski Üyesi - Ethem Bey 183-195 İhtiyarlar Heyeti'nin deşifre olmasıyla Haydar tarafından infaz olunur.
Ünsal Kızılkaya İhtiyarlar Heyeti Eski Üyesi - Bahadır Bey 183-195 İhtiyarlar Heyeti'nin deşifre olmasıyla Şamil tarafından infaz olunur.
İzzet Çivril İhtiyarlar Heyeti Eski Üyesi - Faruk Bey 172-195 Poyraz kafasına sıkar.
Mahmut Gökgöz İhtiyarlar Heyeti Eski Üyesi - Remzi Bey 180-194 Mete Aymar öldürür.
Bülent Babayiğit Araz 185-194 Polat Alemdar kafasına sıkar.
Nezahat Oynar Leyla Türkmen'in Annesi 176-194 Yakalandığı hastalıktan vefat eder.
Emre Ayan Vahap 139-192 Poyraz gözünü çıkardıktan sonra kafasına sıkar.
Kuzey Vargın İhtiyarlar Heyeti Eski Başkanı - Adil Eşrefoğlu 162-191 Heyetin emriyle,Adil Bey'i uğurlama görevi Polat'a verilir. Polat,bu görevi icra etmesi için KGT'ye teklif sunar.Akif gönüllü olur ve Adil Bey'i Akif öldürür.
Erdoğan Aydemir İhtiyarlar Heyeti Eski Üyesi - Sencer Bey 162-190 Erkan yastıkla boğarak öldürür.
Recep Cinisli Mete Ağır 147-186 Poyraz kafasına sıkarak öldürür.
Veysel Aydın Reis 146-186 Poyraz öldürür.
Umur Çetiner Aziz 147-185 Mete Aymar'ın adamları öldürür.
Buminhan Dedecan Baki 142-185 Mete Aymar'ın adamları ile birlikte odada bomba patlatarak intihar eder.
Sami Kaya Handa Levi 133-184 Ortadan kaybolur
Saim Kaya Golan Levi 133-184 Cahit öldürür.
İlhami Adsal Jacob Hebron 182-183 Mete Aymar'ın adamları öldürür.
Eren Aksoy KGT Tim Eski Üyesi - Temirhan 164-182 Akif öldürür.
Gülçin Çakır Lale Zara Aynacı 87-180 Fatma kafasına sıkar.
Umut Özkan KGT Tim Eski Üyesi - Mirsad 164-179 Sencer Bey kafasına sıkar.
Ayhan Işık General Vladimir 172-178 Şamil Suriye'de yakarak öldürür.
Tamer Tali Rauf 162-177 Eski Aksaçlı'nın naibidir.Talha öldürür.
Hamit İşitmen Semih 163-177 Sencer Bey tarafından çayına zehir katılarak öldürülmüştür.
Rahman Görede KGT Tim Eski Üyesi - Selahattin 164-175 Semih'in adamları öldürür.
Sema Şimşek İnci Tataroğlu 1-175 Ortadan kaybolur. Daha sonra öldüğü belirtilmiştir.
İpek Tenolcay Nesrin Çakır 108-173 Kötü bir dönemde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeder.
Ali Sürmeli Şeref Zazaoğlu 69-170 Örgüt tarafından vurularak öldürülmüştür.
Celal Al Saffet 149-170 Örgüt tarafından vurularak öldürülmüştür.
Nazmi Göçmen Zeynel 94-167 Örgüt tarafından vurularak öldürülmüştür.
Erdem Ergüney Deli Hikmet 1-166 Örgüt tarafından vurularak öldürülmüştür.
Nehir Büyükakçay Kara'nın Gelini 155-165 Sencer'in adamı tarafından öldürülür.
Süleyman Karadağ Cemal 144-163 Sencer'in adamı tarafından öldürülür.
Arif Öngen Terörist Rıza 161-162 Memati'yi vurmadan önce içtiği zehirin etkisiyle ölür.
Cahit Şaher İhtiyarlar Heyeti Eski Başkanı 30-162 Parkta sırtına ok atılarak öldürülmüştür.
Gürkan Uygun Memati Baş 1-162 Sencer Bey'in emri ve Yaşar Katırcı aracılığıyla Terörist Rıza tarafından öldürülür.
Seda Yıldız Yaşar Katırcı 101-162 Polat Alemdar kafasını kayığın motoru ile parçalayarak öldürür.
Bahadır Tok İlhan 101-162 Polat Yaşar'ın kayığını basarken öldürür.
Neco Mehmet Fikret Hazarbeyoğlu 1-161 Ortadan kaybolur.
Payidar Tüfekçioğlu İbrahim Velid 1-161 Ortadan kaybolur.
Ceren Olcayto Peri Velid 95-161 Ortadan kaybolur.
Gökhan Azlağ Ferman 129-156 Mete Ağır'ın adamları öldürür.
Erdal Küçükkömürcü Shamir Hebron 94-155 Polat Alemdar Kuzey Irak'ta öldürür.
Oktay Dal Şahmaran 94-155 Polat Alemdar tarafından Kuzey Irak'ta asılarak öldürülmüştür.
Can Gürzap Davut Tataroğlu 1-153 Kara tarafından otel odasında sevgilisiyle birlikte infaz edilir.
Şahin Çelik Haşim Ağa 116-151 Mete Ağır tarafından helikopterden atılarak öldürülmüştür.
Erol Tezeren İzzet 101-150 Polat Alemdar ve adamları tarafından tabut içinde diri diri toprağa gömülerek öldürülmüştür.
Ebru Kocaağa Dicle 116-150 İzzet boğarak öldürür.
Kürşat Şahin Kürşat 104-149 Polat Alemdar öldürür.
Uğur Arslanoğlu Murat 116-146 Ortadan kaybolur.
Şafak Başkaya Kenan Katırcı 108-143 Selvi Çakır kendisine tecavüz ettiği için öldürür.
Reha Özcan Jozef Beile 129-143 Shamir Hebron'un adamı Handa Levi gemide öldürür.
Mehmet Aras Suriyeli 131-143 Kara'nın adamı Baki öldürür.
Osman Wöber Tuncay Kantarcı 1-139 Ortadan kaybolur.
Sedat Savtak Kazım Kaşifoğlu 123-139 Kara Emniyet Müdürlüğü'nde zehirli iğne yaparak öldürür.
Erdoğan Cengiz Fırat Aynacı 98-139 Zaza kafasını demire vura vura öldürür.
Bora Sivri Cevher Zazaoğlu 69-138 Suriyeli'nin adamı olan hemşire, Cevher'in serumuna zehir katar.
Saydam Yeniay Gunther Lipmann 95-133 Ortadan kaybolur.
Yener Sezgin Hamit 111-132 Kara tarafından öldürülür.
Osman Soykut Aron Feller 64-131 Polat Alemdar tarafından başına vurulan çekiç ile öldürülmüştür.
Tarkan Tüzmen Alper Özgenç 7-131 Kara tarafından Başbakanlık'tan kaçırılıp başına tek el ateş edilerek öldürülmüştür.
Ümit Acar Ersoy Ulubey 104-128 Polat ve Memati tarafından balta ile dövülerek Emniyet Müdürlüğü binasından aşağıya atıldı.
Mesut Akusta Ünsal Kemal Alnıaçık 68-128 Polat Alemdar boynunu kırar.
Ercan Eker Borsacı Barış 104-128 Kazım Kaşifoğlu öldürür.
Aysun Güllük Evren Katırcı 108-128 Kazım Kaşifoğlu öldürür.
Ekrem İspir Oğuz 108-128 Hapistedir.245.bölümde ortaya çıkar Mr.Key için çalışıcak.
Namık Kemal Yiğittürk Baba Memduh 88-123 Gelini yanlışlıkla öldürür.
Aytar Kakınç Baran 96-120 Haşim'in adamları öldürür.
Yıldırım Gücük Özcan Şenol 95-114 Hamit tarafından eli kesildikten sonra bunalıma girer ve hastanede kafasına sıkarak intihar eder.
Birsen Dürülü Gülendam Yalınkılıç 69-105 Ersoy Ulubey öldürür.
Hüseyin Avni Danyal Yalçın Bulut 1-100 Özcan'ın adamı Memati'yi öldürmek isterken yanlışlıkla Bulut'u öldürür.
Musa Uzunlar İskender Büyük 25-93 Polat Alemdar tarafından asılarak öldürülmüştür.
Hatice Şendil Ebru Alemdar 48-93 İskender Büyük'ün adamı tarafından arabada patlatılarak öldürülmüştür.
Mine Tüfekçioğlu Ebru'nun Annesi 52-93 İskender Büyük'ün adamı öldürür.
Serdar Deniz Levent Bozoklar 64-92 Aron Feller'in adamları tarafından öldürülür.
Selçuk Özer Turan Kaçgar 1-89 Polat boynunu kırar.
Kazım Çarman Kazım 20-88 İskender Büyük kafasına sıkar.
İpek Karapınar Funda İlmen 56-87 Kazım yanlışlıkla öldürür.
Zeliha Çal Asu Miray Sonkan 1-76 Siyanür hapı ile intihar eder.
Şekip Taşpınar Cevat Akarsu 59-75 Memati jarjör boşalana kadar sıkar ve Memati kazdığı mezara gömer.
Tuncay Gençkalan Abbas 68-75 Polat Alemdar öldürür.
Zafer Algöz Yalçın Yıldız 1-73 Yalçın Bulut kafasına sıkarak öldürür.
Ercan Demirel Ercüment Duru 52-69 Abdülhey yanlışlıkla öldürür.
Bekir Aslantaş Yılmaz 59-67 İskender Büyük öldürür.
Mustafa Üstündağ Muro 13-65 Aron Feller tarafından üstündeki bomba uzaktan kumanda ile patlatılarak kahvedeki askerlerle beraber hayatını kaybetmiştir.
Şefik Onatoğlu Çeto 20-65 Cevat'ın arabayı yakıp, aracın denize düşmesiyle, boğularak ölür.
Kaya Akarsu Hoca 42-61 Cevat'ın adamları öldürür.
Kutay Köktürk Kumandan 42-61 Cevat yakarak öldürür.
Bozkurt Kuruç Ahmet Kudret Hazarbeyoğlu 1-60 Kardeşi Mehmet Fikret Hazarbeyoğlu tarafından öldürülür.
Sönmez Atasoy Halil İbrahim Kapar 1-59 Cevat balta ile kafasını keser.
Eray Türk Yıldırım 22-59 Cevat tarafından yakılarak öldürülür.
Didem Taslan Gamze 21-59 Fuat öldürür.
Kemal Başar Cavit Akarsu 52-58 Halo Dayı baltayla kafasını keser.
Ragıp Savaş Fuat Tamer Tataroğlu 1-58 Memati bileklerini keserek öldürür.
Atsız Karaduman Cemal Karacadağ 1-53 Bedri Fincancı tarafından yastıkla boğularak öldürülmüştür.
Levent Ceyhan Nazım 25-42 İskender Büyük'ün emri ile kendini asar.
Kerem Fırtına Eren Eylül 1-42 İskender Büyük'ün Hikmet'in evine düzenlediği saldırıda öldürülür.
Nevzat Yakışırboy Nevzat 1-42 İskender Büyük'ün Hikmet'in evine düzenlediği saldırıda öldürülür.
Fatih Kaçan Pürmüz Hasan 1-42 İskender Büyük'ün Hikmet'in evine düzenlediği saldırıda öldürülür.
Özgür Yüksel Kemal Yıldız 1-39 Nazım boğarak öldürür.
Osman Albayrak Hakan Yörük 1-37 İskender'in adamları İstihbarat Binasına RPG ile ateş etmesiyle, odanın içinde yanarak ölür.
Ecder Akışık Celal Karacadağ 1-34 Polat Alemdar kılıç ile kafasını keser.
Nefise Karatay Ahu Toros 1-27 Muro tarafından üzerine bağlanmış bombayla intihar eder
Tamer Yiğit Ali Selçuk Toros 1-26 İntihar eder.
Faruk Günuğur İstihbarat Başkanı 1-25 İskender Büyük öldürür.
Atilla Engin Vural Seçkin 10-25 Abdülhey infaz eder.
Sarp Akkaya Servet 17-22 Polat Alemdar öldürür.
Volkan Ünal Hüseyin Coşar 1-20 Hakan öldürür.
Mehmet Ali Kaptanlar Palaska Zafer 11-17 Hakan'ın adamı öldürür
Mustafa Dinç Tamer Sevilen 1-13 Abdülhey Asarak Öldürür

Yayın takvimi

Sezon Gün/Saat Sezon Başı Sezon Sonu Bölüm Aralığı Çekilen Bölüm Sayısı Yıl Kanal
1. Sezon Perşembe 20:00 19 Nisan 2007 14 Haziran 2007 1-9 9 2007 Show TV
2. Sezon Perşembe 20:00 20 Eylül 2007 5 Haziran 2008 10-41 32 2007-2008 Show TV
3. Sezon Perşembe 20:00 9 Ekim 2008 11 Haziran 2009 42-63 22 2008-2009 Show TV
4. Sezon Perşembe 20:00 24 Eylül 2009 3 Haziran 2010 64-93 30 2009-2010 Star TV
5. Sezon Perşembe 20:00 23 Eylül 2010 9 Haziran 2011 94-128 35 2010-2011 atv
6. Sezon Perşembe 20:00 22 Eylül 2011 7 Haziran 2012 129-161 33 2011-2012 TNT
7. Sezon Perşembe 20:00 13 Eylül 2012 6 Haziran 2013 162-195 34 2012-2013 atv
8. Sezon Perşembe 20:00 12 Eylül 2013 12 Haziran 2014 196-229 34 2013-2014 atv
9. Sezon Perşembe 20:00 18 Eylül 2014 Haziran 2015 230- 2014-2015 Kanal D