Kurtlar Vadisi Pusu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Kurtlar Vadisi Pusu
Tür Macera, dram, aksiyon
Senarist Pana Yazım Grubu
Yönetmen Sadullah Şentürk (1-51, 71-93)
Zeynep Günay Tan (52-57)
Zübeyr Şaşmaz (58-70)
Alican Gebeş (94-99, 162-171)
Selahattin Sancaklı (100-128)
Onur Tan (129-161, 172-)
Oyuncular Necati Şaşmaz
Kenan Çoban
Çiğdem Batur
Cahit Kayaoğlu
Ali Buhara Mete
Tema müziği bestecisi Gökhan Kırdar
Ülke Türkiye
Dili Türkçe
Sezon sayısı 8
Bölüm sayısı 222 (Bölüm listesi)
Prodüksiyon
Yapımcı Pana Film
Sinematograf Alper Derli
Gösterim süresi 120 dakika
Yapım şirketi Pana Film
Dağıtıcı firma Pana Dağıtım
Yayın bilgileri
Kanal Show TV (2007-2009)
Star TV (2009-2010)
TNT (2011-2012)
atv (2010-2011, 2012-günümüz)
Resim formatı HDTV
Ses formatı Stereophonic
Yayın tarihi 19 Nisan 2007
Durumu devam ediyor
Kronoloji
Önce gelen Kurtlar Vadisi (2003-2005)

Kurtlar Vadisi Pusu, Pana Film tarafından yapılan, daha önce 15 Ocak 2003'te yayına giren, 97 bölüm süren Kurtlar Vadisi ve 18 Şubat 2007'de yayına giren; fakat 2 bölüm yayınlandıktan sonra -televizyonda 1 bölüm- RTÜK başkanı Aykut Zahid Akman'ın başını çektiği birçok kurul üyesi tarafından oy birliği ile yasaklanan Kurtlar Vadisi Terör dizilerinin devamı niteliğindeki Türk, aksiyon, mafya ve derin devlet dizisidir.

19 Nisan 2007'de Show TV'de yeniden gösterime farklı isimle giren Türk, aksiyon, mafya ve derin devlet dizisi olan Kurtlar Vadisi Pusu ilk 3 sezon boyunca aralıksız Show TV'de gösterilmiştir. Ancak 4. sezonda Star TV'ye transfer olmuş ve bir sezon yayınlandıktan sonra anlaşmasını bozarak 5. sezonda atv'ye transfer olmuştur. 6. sezonda TNT'ye geçti. TNT'de bir sezon boyunca yayınlandıktan sonra 7. sezonunda atv'de yayınlanmıştır. 8. sezonu ise atv'de yayınlanmaya devam etmektedir.

Dizi, serinin ilk dizisi olan Kurtlar Vadisi 2003'te başladığından bugüne kadar her seferinde perşembe günü yayınlanmıştır. Kurtlar Vadisi Pusu'nun yayınlanacağı günden bahsedilirken "kendi gününde, kendi saatinde" (Perşembe 20:00) tabiri kullanılır.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Kurtlar Vadisi Pusu'da en büyük, en karanlık hesaplar ortaya dökülecek. Efsane bu kez en acımasız, en pervasız efendisi olan para için birleşmiş küresel çeteye başkaldıracak. Düşman koltuğunda bu defa Mehmet Karahanlı ve ekibi gibi kukla mafyalar değil, bu coğrafyaya hakim olmak isteyen uluslararası güçlerin oluşturduğu küresel çetedir. Bu küresel güç aktörleri ile Polat Alemdar'ın ekibinin buluşma noktası Türkiye'dir.

Sinopsis[değiştir | kaynağı değiştir]

Polat Alemdar, kendisine verilen görevi başarıyla yerine getirip Kurtlar Konseyi'ni çökertmiştir. Bu görevi layığı ile yerine getirdikten bir süre sonra KGT'nin başına geçerek devlet adına önemli operasyonlarda bulunmuştur. Ancak yeni misyonu daha derin ve daha tehlikelidir. İhtiyarlar adı verilen gizli örgütten aldığı görevle bu coğrafyaya hakim olmak isteyen uluslararası güçlerin oluşturduğu küresel çete ajanlarının ülke üzerinde oynadığı oyunları bozmuş, İhtiyarlar ile direk temas kurarak derin devletin kilit adamı olmuştur. Polat Alemdar, Türkiye'nin gelecek stratejisini oluşturan ve bunu koruyan İhtiyarların hükümlerini yerine getirme ve bu gizli örgütü her türlü tehlikeden koruma görevini üstlenmiştir.

Bütün bunları yaparken Polat'ın yanında ekibi vardır. 10. ve 11. yılında (Kurtlar Vadisi Pusu'da 7. ve 8. sezon) ekibi daha da genişleten Polat Alemdar, Abdülhey, Erhan gibi eski yüzleri de bulundururken Cahit, Kara, Pusat, Erkan gibi yeni yüzlere de yer vermiştir. Ayrıca KGT başkanı Akif ve KGT Tim üyeleri Talha, Şamil, Aynura, Alptekin ve dört üye daha bu milli davada ilerlemektedir.

Sekizinci sezonda ise Polat Alemdar ve ekibi sahadan çekilmiş, operasyon sahası komple KGT'ye bırakılmıştır. Polat Alemdar İhtiyarlar Heyeti'ne girerken Abdülhey naip olmuş, Cahit Tapınakçıların içine sızmış, Erhan ise film işine girmiştir.

Tema[değiştir | kaynağı değiştir]

Kurtlar Vadisi Pusu, ilk üç sezon boyunca küresel güçlerin iç temsilcileri üzerinde yoğunlaşmış ve Polat Alemdar ve ekibi bu iç düşmanlar ile mücadele etmiştir. Dizi, dördüncü sezondan itibaren küresel güçlerin ana aktörlerine yoğunlaşmış, dizide yabancı istihbarat servisleri, yabancı ajanlar yer almış ve bu kişilerle mücadele verilmiştir. Suriye meselesine de yer verilmiştir. Tema değişiklikleri gereği karakterlerin büyük bir kısmı yenilenmiştir. yedinci ve sekizinci sezon ise küresel güçler ile bölgesel güçler arasındaki çatışmalar konu edinilmiş, dizi daha karamsar bir havaya girmiştir. Özellikle dizinin bel kemiğini oluşturan Alemdar ve ekibi, çeşitli misyonlar için dağılmışlar ve dizinin seyri değişmiştir.

Dizi İçinde Geçen Bazı Terimler[değiştir | kaynağı değiştir]

 • İhtiyarlar Heyeti: Türkler devlet kurduğu günden bugüne kadar varlığını sürdüren gizli bir devlet teşkilatıdır. Küresel güçlere karşı Türk devletinin bölgesel bir güç olması için çalışır.
 • Kırmızı Kitap: Türkiye'nin bütün sırlarının yer aldığı kitaptır. Gizli silahların, gizli odaların, stratejik araştırma merkezlerin yerleri, heyete bağlı olan ve ülkenin strateji geliştirmelerinde kilit rol oynayan şahıslar bu kitapta yer almaktadır. Kırmızı Kitap, İhtiyarlar Heyeti korumasındadır.
 • Soy Kitabı: Heyetin bütün üyelerinin ölmesi durumunda yeni heyeti oluşturacak özel kişilerin yer aldığı kitaptır.
 • Aksaçlı: İhtiyarlar Heyeti üyesi olup üyeler arasından seçilmiş ve ihtiyarlara başkanlık eden kişidir. Mevcut aksaçlı Polat Alemdar'dır
 • Naib: Aksaçlı'nın bir numaralı adamı ve yardımcısıdır. Heyet üyesi değildir.Mevcut naib abdülhey dir
 • Kamu Güvenliği Teşkilatı (KGT): Gizli bir istihbarat kurumudur. Doğu Eşrefoğlu tarafından kurulmuştur. Gayrı resmi bir kurum olmakla beraber direkt olarak İhtiyarlar Heyeti'nin hükmündedir. Mevcut başkan Akif'tir.
 • Tapınakçılar: Küresel güçlerin en tepesinde yer alan, dünyayı şekillendirme stratejileri olan Yeni Dünya Düzeni hedefi güden gizli ve evrensel bir örgüttür.
 • Yüce Majeste: Tapınakçıların tepesinde "Yüce Majeste" adını verdikleri soylu bir lider bulunur.
 • Armageddon Timi: Tapınakçılar'a bağlı olan bir timdir. Bu tim girdiği her ülkeyi kaosa sürükleyecek eylemler yapar. Armageddon Timi'nin mevcut lideri Müfettiş Richard Kane'dir
 • Siyah Sancak : İhtiyarlar'a bağlı olan bir timdir. Bu tim, Armageddon Timi'ne karşı mücadele verir. Timin mevcut lideri Kara'dır.
 • Siber Güvenlik Teşkilatı : İhtiyar'la bağlıdır. Bu teşkilat Siber Güvenlik'ten sorumludur. Mevcut başkan Erdem'dir.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Ana Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Canlandıran Oyuncu Canlandırdığı Karakter Bölüm Açıklama
Necati Şaşmaz Polat Alemdar 1- 2005 yılında vefat eden iş adamı ve mafya babası Mehmet Karahanlı ve Nergis Karahanlı'nın müşterek öz oğlu Efe Yakup Karahanlı olarak dünyaya gelmiş, Ali Candan kimliği ile tanınmış eski istihbaratçıdır. Ali Candan, resmi olarak Kosova'da bürokrat olarak görünse de istihbaratçı olarak çeşitli operasyonlara katılır. Resmi kayıtlarda "Ali Candan(2003)" ve "Polat Alemdar(2012)" ölüdür. Safiye Karahanlı'nın öz abisidir. 2004 yılında vefat eden Aslan Akbey'in öğrencisidir. Ali kimliği ile istihbaratçı olarak görev yapmış, ancak bu Ali ölüp Polat olarak değişene kadar herkesten saklanmıştır. Daha sonra kimliğini değiştirerek Polat Alemdar olarak Türkiye'ye dönmüş ve derin devlet adına mafyaya sızmış ve yavaş yavaş yükselerek baron olmuştur. Çok sonra İhtiyarlar Heyeti ile tanışmış, KGT Başkanlığı görevi, ardından İhtiyarlar Heyeti başkanlığına kadar yükselmiştir.
Kenan Çoban Abdülhey Çoban 1- Polat'ın sağ kolu ve eski naibidir. Asıl adı Zülfü Yüksel'dir. Resmi kayıtlarda "Abdülhey Çoban(2010)"ölüdür. Polat Alemdar'ın sözde ölümünden sonraki amacı intikam almak olsa da Polat'ın yaşadığını öğrendiğinde Polat'a kızgınlığından dolayı naipliği reddeder.Tekrar Polatın yanına dönmüştür.Aksaçlının naibidir.
Çiğdem Batur Leyla Türkmen 101- 2005 yılında vefat eden Av. Elif Eylül'ün arkadaşıdır. Avukatlıktan cumhuriyet savcılığına kadar yükselmiştir. Polat'ın eski sevgilisidir.
Cahit Kayaoğlu Cahit Kaya 77- Askeri eğitim almıştır. Saha adamıdır. Polat'ın eski ekibinde yer almıştır. Çoğu operasyona katılmıştır. Ekip dağılınca İsviçre'ye gitmiştir. Safiye Karahanlı üzerinden Tapınakçılara ulaşmış ve içeri sızarak üstadın güvenini kazanmıştır. Üstadı öldürmeyi planlarken düşündüğünden daha büyük bir yapılanmanın içinde olduğunu anlayınca Tapınakçı rolünü oynamaya devam etmiştir. Törenden sonra o artık bir Tapınakçı olmuştur. Polat'ın tapınakçılar içindeki adamıdır.
Ali Buhara Mete Akif 163- Arnavut asıllıdır. Soğukkanlılığı, sırdaşlığı, inadı ve çözüme yatkın fikir, hal ve tavırları ile dikkat çeker. Makedonya ve Kosova başta olmak üzere çeşitli Balkan ülkelerinde KGT adına operasyonlarda bulunmuş ve Polat Alemdar tarafından yurda çağrılmıştır. 11 arkadaşıyla birlikte geldiği İstanbul'da KGT adına çeşitli operasyonlara katılmış ve bunları yönetmiştir. KGT Bölgesel Tim liderliği ve en son KGT başkanlığı'na kadar yükselmiştir.
Hakan Boyav Kara 129- Terörle mücadele operasyonlarında bulunmuştur. Gerçek adı bilinmemektedir. Resmi kayıtlarda "(2011)" ölüdür. Çoğu operasyona katılır. Hal, hareket ve tavırlarıyla manevi olarak 2012 yılında vefat eden Memati Baş'ın yerini doldurmaktadır. Suriye'de yakalanıp ekibiyle birlikte ayrı ayrı hapishanelere konulmuştur. Hapishanede olduğunu öğrenen Poyraz, Kara'yı torunu üzerinden tehdit ederek kendi tarafına çeker. Kara, durumu Erkan ile paylaşır ve Poyraz'a yakın olup planları öğrenmek için plan yapar. Poyraz ile hesaplaşmada torunu ve Erkan ölünce Poyraz'ı kaçırıp günlerce işkence eder. En sonunda Poyraz'ı öldürür. İntikamını aldıktan sonra işe koyulan Kara, Aksaçlı'nın emriyle Siyah Sancak'ı kurmak için harekete geçer.
Erhan Ufak Güllü Erhan 1- 2004 yılında vefat eden ünlü kabadayı Seyfullah Yördem'in öz yeğenidir. Polat'ın ekibinde yer alır. Dayısının vasiyeti gereği operasyonlarda bulunmaz. Ekibin motivasyonunu sağlar. Bir anlamda ekibin neşe kaynağıdır. Beklenmedik zamanda atak fikirleriyle herkesi şaşırtabilmektedir. Çok iyi bir çapkındır. Ekip dağılınca sakin bir hayata başlamıştır. Amacı Polat Alemdar'ın hayatını film yapmaktır.
Gaye Gürsel Safiye Karahanlı 196- 2005 yılında vefat eden iş adamı ve Türkiye'nin eski baronu Mehmet Karahanlı ile Nergis Karahanlı'nın müşterek öz kızı, Efe Karahanlı/Polat Alemdar'ın öz kardeşidir. Margaret'ın yakın arkadaşıdır. Kurtlar Vadisi Operasyonu bittikten sonra Polat Alemdar tarafından Kanada'ya yollanmıştır. Safiye daha sora İsviçre'ye gitmiştir. Yetim çocuklar anısına İsviçre'de bir vakıfta çalışmıştır. Daha sonra İstanbul'a yerleşmiştir. Tapınakçılara ulaşmakta olan Cahit'e yardım etmektedir.Tapınakçılarla vakıf kurmak için ve Elif'e daha yakın olmak için İstanbul'da Polat Alemdarın Üvey annesi ve Üvey babasında kalmaktadır.
Emin Olcay Ömer Candan 1- Ali Candan/Polat Alemdar'ın üvey babasıdır. Dinine bağlıdır. Tasavvufi bir kişiliği vardır.
Serpil Tamur Nazife Candan 1- Ali Candan/Polat Alemdar'ın üvey annesidir.
Funda İlhan Margaret Teodora 190- Elif'in üvey annesidir. En büyük düşmanı Polat Alemdar, İhtiyarlar Heyeti ve Üstad'tır. Polat Alemdar'a duygusal anlamda ilgi duymaktadır. Amacı Üstad olmaktır.
Murat Parasayar Sarp Günsel 196- Murat'ın baronluk yarışında en büyük rakibidir. Sinirlerini kontrol edemeyen birisidir. Kişilik bakımından Poyraz ile örtüşmekte olan Sarp, baronluk için uygun görülmez. Murat'ın baron seçilmesinden sonra Murat'ı öldürüp onun yerine baron seçilmek için uğraşmaktadır.
İbrahim Gündoğan Mete Aymar 162- Eski istihbaratçıdır. 2013 yılında vefat eden Mete Ağır ile birlikte KGT Başkanlığı görevini yürütürken Ağır ile araları açılır. Eski ve hükümsüz aksaçlı Sencer'in naibi olur. Sencer'in düşürülmesi sebebiyle azledilince devlet ile arasındaki ipler kopmuştur. Bir ara Poyraz Kaleli ile ortak hareket etmiştir. Güce ve paraya zaafı vardır.
Yılmaz Meydaneri Hakkı Bafralı 1- Turan Kaçgar'ın adamıdır. 89. Bölümde Turan Kaçgar öldürülmüştür. Daha sonra Aron Feller'in yanında görüldü ancak şuanda Türkiye'nin yeni baronu Vahap Kuzuzade'nin emrindedir.
Cansu Kanlıkaya Gaye Eraslan 81- Doktordur. Abdülhey Çoban ile evlenmiştir.
Halil İbrahim Kalaycıoğlu Zülfikar Ağa 94- Alevi kökenlidir. Polat Alemdar'ın büyük dostları arasındadır. Alemin en tanınan ağalarından, kabadayılarındandır. Büyük itibar görmektedir.
Vural Yayan Hoca 180- İhtiyarlar Heyeti üyesidir. Eski dışişleri bakanıdır. Aksaçlı'nın vekilidir.
Görkem Sevindik Pusat Çakır 108- Laz kökenlidir. 2004'te vefat eden mafya babası Süleyman Çakır ve 2012 yılında vefat eden Nesrin Yılmaz'ın müşterek oğlu, 2005 yılında vefat eden ünlü armatör Ziya Yılmaz'ın torunudur. Babası ve dedesi sayesinde alemde saygı görmektedir. Bir ara Polat Alemdar ve 2012 yılında vefat eden sağ kolu Memati ile ters düşse de daha sonra toparlamıştır. Devlet adına çoğu operasyona katılır. Polat'ın onu yer altı dünyasına göndermesiyle Baltazar ile İstanbul'u ele geçirme mücadelesinde bulunacaktır.
Kemal Topal Dişçi 216-
Murat Aydın Baltazar 213- İstanbul sokaklarında tanınmış mafya babasıdır. Pusat Çakır ile düşmandır. Raskoln ile uyuşturucu "bonanza" ticareti yapmaktadır.
Selahattin Bel Raskoln 213- Aslında kendi kafasına göre takılan fakat Siyah Sancak kurulduktan sonra Tapınakçılar tarafından görevlendirilen bir eski askerdir. Amacı Siyah Sancağı yıkmak ve Ortadoğu'yu ele geçirmektir.
Burak Sevinç Timur 203- Ali Candan ile Kosova'daki timde beraber operasyonlarda bulunmuştur. Polat Alemdar tarafından yurda çağrılmıştır. Aksaçlı'nın özel ekibindendir. Afganistan'da Armageddon Timi ile savaşmıştır. Doğu Türkistan'da Çinliler tarafından rehin alınmış ve bu sürede ağır işkence görmüştür. Görevi Aksaçlı'yı korumaktır.
Levent Çiçek İmdat Zazaoğlu 89- Zaza kökenlidir. 2012'de vefat eden kabadayı Şeref Zazaoğlu'nun öz yeğenidir. Öncelikli amacı dayısının intikamını almaktır. Dayısının ölümünden sonra devlet adına operasyonlara katılır.
Doğa Sakarya Elif Alemdar 129- Polat Alemdar'ın 2010'da vefat eden eşi Ebru Duru'dan doğma kızıdır. Öz annesini Margaret Teodora olarak bilmektedir. Babasının öldüğünü sanmaktadır.
Adnan Erdoğan Hüsnü Yalınkılıç 1- Etrafındakiler tarafından Deli Hüsnü olarak bilinen Hüsnü normal biri gibi düşünmez. Hüsnü hiç kimsenin beklemediği anda yaptıklarıyla herkesi şaşırtmaktadır.
Bilgehan Birincioğlu Talha 164- Arap asıllıdır. KGT başkanlığı adayıyken Akif ile aralarında bölünme olmuş, eski aksaçlı Sencer'e bağlı olmaması yüzünden hain ilan edilmiş, ancak bir süre sonra Sencer'in devrilmesiyle aradaki buzlar erimiştir. KGT başkanının vekilidir. Akif, stratejik fikirlerinin çoğunu Talha ile paylaşır.
Atilla Alpar Şamil 163- Çeçen asıllıdır. Rusya'da çeşitli operasyonlarda bulunmuştur. Polat Alemdar tarafından yurda çağrılmıştır. KGT adına çeşitli operasyonlara katılır. Dişçi tarafından hafızası okunmuştur.
Esra Şengünalp Aynura 164- Akif'e ilgi duymaktadır. Tatar asıllıdır. Tataristan'da Ruslara karşı çeşitli operasyonlarda bulunduktan sonra Polat Alemdar onu yurda çağırmıştır. KGT adına çeşitli operasyonlarda bulunmuştur. Halen KGT'ye bağlı bir elemandır.
Alim Muzaffer Alptekin 164- Uygur asıllıdır. Polat Alemdar tarafından yurda çağrılmıştır. KGT adına çeşitli operasyonlarda bulunmuştur.
Şemsi İnkaya Vahap Kuzuzade 217- Tapınakçıların yeni baronudur.

Diğer Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Canlandıran Oyuncu Canlandırdığı Karakter Bölüm Açıklama
Ali Güzelaslan Ali 119- 2011 yılında vefat eden eski istihbaratçı Ersoy Ulubey'in adamı olmuştur. Ersoy Ulubey'in ölümünden sonra Abdülhey'in sağ kolu olmuştur.
İhsan Karademir Şurup İhsan 189- Poyraz Kaleli'nin eski adamıdır. Bir ara Polat Alemdar ile ortak hareket etmiştir. Eski aşkı Manolya'yı unutamamıştır. Kendini Türk Sanat Musikisi'ne vermiştir. Devlet adına kimi zaman çeşitli operasyonlara katılmaktadır.
Umut Demirdelen Üstad Ronald 192- Tapınakçıların en büyük ikinci adamı, üstadıdır. Aynı zamanda çok iyi bir cerrahtır. Üstad olarak çeşitli misyonları vardır. Türkiye'nin küresel güç olmasını engellemek bunların başında gelmektedir. Bunun için İhtiyarlar Heyeti en büyük düşmanlarından birisidir.

Bitirilen karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Canlandıran Oyuncu Karakter Başladığı Bölüm - Son Bölüm Durumu
Erdinç Gülener Müfettiş Richard Kane 204-220 Abdülhey kafasına sıkar.
Emin Ersin Sevindik Orhan 149-219 Kafasına sıkarak intihar eder.
Barbaros Binicioğlu Sami Bey 197-219 Hapishanede intihar eder.
Beyti Engin Atsız 213-218 Kendisini Atsız olarak tanıtan bir psikopattır. Amacı Abdülhey'i öldürmek ve Gaye ile yeni bir yaşam sürmektir. Arabasını suya sürer.
İrem Helvacıoğlu Esra Türkmen 196-217 Margaret zehirli iğneyle öldürür.
Alper Kut Murat Argın 196-215 Sarp kafasına sıkar.
Yıldırım Memişoğlu Poyraz 185-209 Kara diri diri toprağa gömerek öldürür.
İsmail Demirci Erkan 162-203 Poyraz Kara'nın torunuyla birlikte Erkan'ı bomba patlatarak öldürür.
Ali Nazari Haydar 164-201 Poyraz helikopterden tarayarak öldürür.
Nermin Kurtuluş Fatma 164-201 Poyraz helikopterden tarayarak öldürür.
Oktay Yavuzarslan Jack 190-199 Leyla tarafından göğüsüne bir el ateş edilerek ölür.
Barbaros Binicioğlu İhtiyarlar Heyeti Eski Üyesi - Eşref Bey 127-195 İhtiyarlar heyetinin deşifre olmasıyla Polat Alemdar tarafından infaz olunur.
Oktay Gülbay İhtiyarlar Heyeti Eski Üyesi - Babür Bey 179-195 İhtiyarlar heyetinin deşifre olmasıyla KGT üyeleri tarafından infaz olunur
Çetin Akcan İhtiyarlar Heyeti Eski Üyesi - Zakir Bey 183-195 İhtiyarlar heyetinin deşifre olmasıyla KGT üyeleri tarafından infaz olunur.
Toygun Ateş İhtiyarlar Heyeti Eski Üyesi - Ethem Bey 183-195 İhtiyarlar heyetinin deşifre olmasıyla KGT üyeleri tarafından infaz olunur.
Ünsal Kızılkaya İhtiyarlar Heyeti Eski Üyesi 183-195 İhtiyarlar heyetinin deşifre olmasıyla KGT üyeleri tarafından infaz olunur.
İzzet Çivril İhtiyarlar Heyeti Eski Üyesi - Faruk Bey 172-195 Poyraz kafasına sıkar.
Bülent Babayiğit Araz 185-194 Polat kafasına sıkar.
Mahmut Gökgöz İhtiyarlar Heyeti Eski Üyesi - Remzi Bey 180-194 Mete Aymar öldürür.
Nezahat Oynar Savcı Leyla Türkmen'in Annesi 176-194 Yakalandığı hastalıkdan vefat eder.
Emre Ayan Vahap 139-192 Poyraz gözünü çıkartdıkdan sonra kafasına sıkar.
Kuzey Vargın İhtiyarlar Heyeti Eski Başkanı Adil Eşrefoğlu 162-191 Heyetin emriyle Akif öldürür.
Erdoğan Aydemir İhtiyarlar Heyeti Eski Üyesi Sencer Bey 162-190 Erkan yastıkla boğarak öldürür.
Recep Cinisli Mete Ağır 147-186 Poyraz öldürür.
Veysel Aydın Reis 146-186 Poyrazın adamları öldürür.
Umur Çetiner Aziz 147-185 Mete Aymar'ın adamları öldürür.
Buminhan Dedecan Baki 142-185 Mete Aymar'ın adamlarıyla birlikte odada bomba patlatarak intihar eder.
Sami Kaya Handa Levi 133-184 Polat öldürür.
Saim Kaya Golan Levi 133-184 Cahit öldürür.
İlhami Adsal Jacob Hebron 182-183 Mete Aymar'ın adamları öldürür.
Eren Aksoy KGT Tim Eski Üyesi - Temirhan 164-182 Akif öldürür.
Gülçin Çakır Lale Zara Aynacı 87-180 Fatma kafasına sıkar.
Umut Özkan KGT Tim Eski Üyesi - Mirsad 164-179 Sencer Bey kafasına sıkar.
Ayhan Işık General Vladimir 172-178 Şamil yakarak öldürür.
Tamer Tali Rauf 162-177 Talha öldürür.
Hamit İşitmen Semih 163-177 Sencer Bey tarafından çayına zehir katılarak öldürülmüşdür.
Sema Şimşek Hakkı İnci Tataroğlu 1-175 Akıl hastanesine kaldırılarak diziden ayrılmış, daha sonra hastanede öldüğü belirtilmiştir.
Rahman Görede KGT Tim Eski Üyesi - Selahattin 164-175 Semih'in adamları öldürür.
İpek Tenolcay Nesrin Çakır 108-173 Geçirdiği kötü dönemde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeder.
Ali Sürmeli Şeref Zazaoğlu 69-170 Örgüt tarafından vurularak öldürülmüştür.
Celal Al Saffet 149-170 Örgüt tarafından vurularak öldürülmüştür.
Nazmi Göçmen Zeynel 94-167 Örgüt tarafından vurularak öldürülmüştür.
Erdem Ergüney Deli Hikmet 1-167 Örgüt tarafından vurularak öldürülmüştür.
Nehir Büyükakçay Kara'nın Gelini 155-165 Sencer'in adamı tarafından öldürülür.
Süleyman Karadağ Cemal 144-163 Sencer'in adamı tarafından öldürülür.
Cahit Şaher İhtiyarlar Heyeti Eski Başkanı 30-162 Park'ta Sırtına ok atılarak öldürülmüştür.
Gürkan Uygun Memati Baş 1-162 Kendi düğününde Sencer'in adamı tarafından öldürülür.
Bahadır Tok İlhan 101-162 Abdülhey Yaşar'ın kayığını basarken öldürür.
Seda Yıldız Yaşar Katırcı 101-162 Polat Alemdar kafasını kayığın motoruyla parçalayarak öldürmüştür.
Gökhan Azlağ Ferman 129-156 Mete Ağır'ın adamları öldürür.
Erdal Küçükkömürcü Shamir Hebron 94-155 Polat Alemdar öldürür.
Oktay Dal Şahmaran 94-155 Polat Alemdar tarafından asılarak öldürülmüştür.
Can Gürzap Davut Tataroğlu 1-153 Kara tarafından infaz edilir.
Şahin Çelik Haşim Ağa 116-151 Mete Ağır tarafından helikopterden atılarak öldürülmüştür.
Erol Tezeren İzzet 101-150 Polat Alemdar ve adamları tarafından diri-diri tabuta toprağa gömülerek öldürülmüştür.
Ebru Kocaağa Dicle 116-150 İzzet boğarak öldürür.
Kürşat Şahin Kürşat 104-149 Polat Alemdar öldürür.
Şafak Başkaya Kenan Katırcı 108-143 Selvi Çakır öldürür.
Reha Özcan Jozef Beile 129-143 Shamir Hebron'un adamları öldürür.
Mehmet Aras Suriyeli 131-143 Kara'nın Adamı Baki öldürür.
Osman Wöber Tuncay Kantarcı 1-217
Erdoğan Cengiz Fırat Aynacı 98-139 Zaza öldürür.
Sedat Savtak Kazım Kaşifoğlu 123-139 Kara zehirli iğne yaparak öldürür.
Bora Sivri Cevher Zazaoğlu 69-138 Suriyeli tarafından öldürür.
Yener Sezgin Hamit 111-132 Kara tarafından öldürülür.
Tarkan Tüzmen Alper Özgenç 7-131 Kara tarafından başına tek el ateş edilerek öldürülmüştür.
Osman Soykut Aron Feller 64-131 Polat Alemdar tarafından başına vurulan çekiçle öldürülmüştür.
Mesut Akusta Ünsal Kemal Alnıaçık 67-128 Polat boynunu kırar.
Ekrem İspir Oğuz 106-128
Ümit Acar Ersoy Ulubey 104-128 Polat ve Memati tarafından baltayla dövülerek, Emniyet Müdürlüğü binasından aşağı atıldı.
Ercan Eker Borsacı Barış 104-128 Kazım Kaşifoğlu öldürür.
Aysun Güllük Evren Katırcı 108-128 Kazım Kaşifoğlu öldürür.
Namık Kemal Yiğittürk Baba Memduh 88-123 Gelini yanlışlıkla öldürür.
Aytar Kakınç Baran 96-120 Haşim'in adamları öldürür.
Yıldırım Gücük Özcan Şenol 95-114 Hamit tarafından eli kesildikden sonra kafasına sıkarak intihar eder.
Birsen Dürülü Gülendam Yalınkılıç 69-105 Ersoy Ulubey öldürür.
Hüseyin Avni Danyal Yalçın Bulut 1-100 Özcan'ın adamı Memati'yi öldürmek isterken yanlışlıkla öldürmüştür.
Musa Uzunlar İskender Büyük 25-93 Polat Alemdar tarafından asılarak öldürülmüştür.
Hatice Şendil Ebru Duru Alemdar 48-93 İskender Büyük tarafından arabada patlatılarak öldürmüştür.
Serdar Deniz Levent Bozoklar 64-92 Aron Fellerin adamları tarafından öldürülür.
Selçuk Özer Turan Kaçgar 1-89 Polat boynunu kırar.
Kazım Çarman Kazım 20-88 İskender Büyük kafasına sıkar.
İpek Karapınar Funda İlmen 56-87 Kazım yanlışlıkla öldürür.
Zeliha Çal Asu Miray Sonkan 1-76 Siyanür Hapı ile intihar eder.
Şekip Taşpınar Cevat Akarsu 59-75 Memati öldürür.
Zafer Algöz Yalçın Yıldız 1-73 Yalçın Bulut öldürür.
Ercan Demirel Ercüment Duru 52-69 Abdülhey yanlışlıkla öldürür.
Bekir Aslantaş Yılmaz 59-67 İskender Büyük öldürür.
Mustafa Üstündağ Muro 13-65 Aron Feller tarafından üstündeki bomba uzaktan kumanda ile patlatılarak kahvedeki askerlerle beraber hayatını kaybetmiştir.
Şefik Onatoğlu Çeto 20-65 Cevat'ın arabayı yakmasıyla arabanın denize düşmesiyle denizde boğularak ölür.
Kaya Akarsu Hoca 42-61 Cevat'ın adamları öldürür.
Kutay Köktürk Kumandan 42-61 Cevat yakarak öldürüri
Bozkurt Kuruç Ahmet Kudret Hazarbeyoğlu 1-60 Kardeşi Mehmet Fikret Hazarbeyoğlu tarafından öldürülür.
Sönmez Atasoy Halil İbrahim Kapar 1-59 Cevat baltayla kafasını keser.
Eray Türk Yıldırım 22-59 Cevat yakarak öldürür.
Didem Taslan Gamze 20-59 Fuat öldürür.
Kemal Başar Cavit Akarsu 52-58 Halo baltayla kafasını keser.
Ragıp Savaş Fuat Tamer Tataroğlu 1-58 Memati bileklerini keserek öldürür.
Atsız Karaduman Cemal Karacadağ 1-53 Karacadağların sağ kolu Bedri Fincancı tarafından yastıkla boğularak öldürülmüştür.
Levent Ceyhan Nazım 25-42 İskender Büyükün emri ile kendini asar.
Kerem Fırtına Eren Eylül 1-41 İskender Büyük'ün Polat'ın evine düzenlediği saldırıda öldürülür.
Nevzat Yakışırboy Nevzat 1-41 İskender Büyük'ün Polat'ın evine düzenlediği saldırıda öldürülür.
Fatih Kaçan Pürmüz Hasan 1-41 İskender Büyük'ün Polat'ın evine düzenlediği saldırıda öldürülür.
Özgür Yüksel Kemal Yıldız 1-39 Nazım boğarak öldürür.
Osman Albayrak Hakan Yörük 1-37 İskender'in adamları bir binaya füze atmasıyla ölür.
Ecder Akışık Celal Karacadağ 1-34 Polat Alemdar kılıçla kafasını keser.
Nefise Karatay Ahu Toros 1-26 Muro tarafından üzerine bağlanmış bombanın patlamasıyla hayatını kaybeder.
Tamer Yiğit Ali Selçuk Toros 1-26 İntihar eder.
Faruk Günuğur İstihbarat Başkanı 1-25 İskender Büyük öldürür.
Atilla Engin Vural Seçkin 10-25 Abdülhey'in işkencelerine dayanamayarak ölür.
Sarp Akkaya Servet 17-22 Polat Alemdar öldürür.
Volkan Ünal Hüseyin Coşar 1-20 Hakan öldürür.
Mehmet Ali Kaptanlar Palaska Zafer 11-17 Hakan adamları öldürür.
Mustafa Dinç Tamer Sevilen 1-13 Abdülhey öldürür.

Yayın takvimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Sezon Gün/Saat Sezon Başı Sezon Sonu Bölüm Aralığı Çekilen Bölüm Sayısı Yıl Kanal
1. Sezon Perşembe 20:00 19 Nisan 2007 14 Haziran 2007 1-9 9 2007 Show TV
2. Sezon Perşembe 20:00 20 Eylül 2007 5 Haziran 2008 10-41 32 2007-2008 Show TV
3. Sezon Perşembe 20:00 9 Ekim 2008 11 Haziran 2009 42-63 22 2008-2009 Show TV
4. Sezon Perşembe 20:00 24 Eylül 2009 3 Haziran 2010 64-93 30 2009-2010 Star TV
5. Sezon Perşembe 20:00 23 Eylül 2010 9 Haziran 2011 94-128 35 2010-2011 atv
6. Sezon Perşembe 20:00 22 Eylül 2011 7 Haziran 2012 129-161 33 2011-2012 TNT
7. Sezon Perşembe 20:00 13 Eylül 2012 6 Haziran 2013 162-195 34 2012-2013 atv
8. Sezon Perşembe 20:00 12 Eylül 2013 5 Haziran 2014 196-229 34 2013-2014 atv

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]