2010 Dünya Artistik Jimnastik Şampiyonası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara

2010 Dünya Artistik Jimnastik Şampiyonası 16 -24 Ekim 2010 tarihleri arasında Hollanda, Rotterdam'da bulunan Ahoy' salonunda düzenlenecek olan şampiyonadır. Şampiyonada 73 ülkeden 615 sporcunun (343 erkek ve 272 kadın) ve 53 erkek, 44 kadın takımının katılması beklenmektedir. [1] Bu şampiyona 2012 Yaz Olimpiyatları için eleme niteliğindedir. [2]

Yarışma takvimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Verilen saatler yerel saat dilimi olan CEST göredir:[3]

Salı, 12 October 2010
10:00 - 22:00 Kadınlar idman

Çarşamba, 13 October 2010
10:00 - 19:15 Kadınlar idman

Perşembe, 14 October 2010
09:00 - 22:15 Erkekler idman

Cuma, 15 October 2010
09:00 - 22:15 Erkekler idman

Cumartesi, 16 October 2010
10:00 - 22:00 Kadınlar eleme turu

Pazar, 17 October 2010
10:00 - 19:15 Kadınlar eleme turu

Pazartesi, 18 October 2010
09:00 - 22:15 Erkekler eleme turu

Salı, 19 October 2010
09:00 - 22:15 Erkekler eleme turu

Çarşamba, 20 October 2010
17:00 - 19:00 Kadınlar takım finali

Perşembe, 21 October 2010
17:00 - 20:00 Erkekler takım finali

Cuma, 22 October 2010
16:00 - 18:30 Erkekler bütün finaller
19:30 - 22:00 Kadınlar bütün finaller

Cumartesi, 23 October 2010
14:00 - 18:00 Kadınlar kategori finalleri:
14:00 - 18:00 Erkekler kategori finalleri:

Pazar, 24 October 2010
14:00 - 18:00 Kadınlar kategori finalleri
14:00 - 18:00 Erkekler Kategori finelleri: vault, bars, high bar
18:00 - 18:15 Kapanış töreni

Madalya kazananlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kategori Altın Gümüş Bronz
Erkekler
Takım genel toplam
ayrıntılar
 Çin
Chen Yibing
Feng Zhe
Teng Haibin
Yan Mingyong
Lu Bo
Zhang Chenglong
 Japonya
Kohei Uchimura
Koji Yamamuro
Koji Uematsu
Kazuhito Tanaka
Kenya Kobayashi
Tatsuki Nakashima
 Almanya
Phillipp Boy
Fabian Hambuechen
Thomas Taranu
Evgenij Spiridonov
Sebastian Krimmer
Matthias Fahrig
Bireysel genel toplam
ayrıntılar
 Kōhei Uchimura (JPN)  Phillip Boy (GER)  Jonathan Horton (USA)
Yer hareketleri
ayrıntılar
 Eleftherios Kosmidis (GRE)  Kōhei Uchimura (JPN)  Daniel Purvis (GBR)
Kulplu beygir
ayrıntılar
 Krisztián Berki (HUN)  Louis Smith (GBR)  Prashanth Sellathurai (AUS)
Halka
ayrıntılar
 Chen Yibing (CHN)  Yan Mingyong (CHN)  Matteo Morandi (ITA)
Atlama masası
ayrıntılar
 Thomas Bouhail (FRA)  Anton Golotsutskov (RUS)  Dzmitry Kaspiarovich (BLR)
Paralel bar
ayrıntılar
 Feng Zhe (CHN)  Teng Haibin (CHN)  Kōhei Uchimura (JPN)
Barfiks
ayrıntılar
 Zhang Chenglong (CHN)  Epke Zonderland (NED)  Fabian Hambüchen (GER)
Kadınlar
Takım genel toplam
ayrıntılar
 Rusya
Ksenia Afanasyeva
Aliya Mustafina
Tatiana Nabieva
Ksenia Semenova
Ekaterina Kurbatova
Anna Dementyeva
Amerika Birleşik Devletleri ABD
Rebecca Bross
Mackenzie Caquatto
Bridget Sloan
Mattie Larson
Alexandra Raisman
Alicia Sacramone
 Çin
Jiang Yuyuan
He Kexin
Lu Sui
Huang Qiushuang
Deng Linlin
Yang Yilin
Bireysel genel toplam
ayrıntılar
 Aliya Mustafina (RUS)  Jiang Yuyan (CHN)  Rebecca Bross (USA)
Atlama masası
ayrıntılar
 Alicia Sacramone (USA)  Aliya Mustafina (RUS)  Jade Barbosa (BRA)
Asimetrik paralel
ayrıntılar
 Elizabeth Tweddle (GBR)  Aliya Mustafina (RUS)  Rebecca Bross (USA)
Denge aleti
ayrıntılar
 Ana Porgras (ROU)  Rebecca Bross (USA)
 Deng Linlin (CHN)
Yer hareketleri
ayrıntılar
 Lauren Mitchell (AUS)  Aliya Mustafina (RUS)
 Diana Maria Chelaru (ROU)

Madalya tablosu[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1  Çin 4 4 1 9
2  Rusya 2 4 0 6
3  ABD 1 2 3 6
4  Japonya 1 2 1 4
5  Büyük Britanya 1 1 1 3
6  Romanya 1 1 0 2
7  Avustralya 1 0 1 2
8  Macaristan 1 0 0 1
8  Fransa 1 0 0 1
8  Yunanistan 1 0 0 1
11  Almanya 0 1 2 3
12  Hollanda 0 1 0 1
13  Brezilya 0 0 1 1
13  Beyaz Rusya 0 0 1 1
13  İtalya 0 0 1 1
TOTAL 14 16 12 42

Detaylı sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Takım genel toplam[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Takım Gymnastique au sol.svg Cheval d'arçon.svg Gymnastique aux anneaux.svg Saut de cheval.svg Barres parallèles.svg Barre fixe.svg Toplam
1  Çin 44,333 43,099 46,800 47,999 46,733 46,033 274,997
Chen Yibing - - 16,000 15,866 - -
Feng Zhe 14,700 - - 16,100 15,900 15,133
Teng Haibin - 15,466 - - 15,633 15,000
Yan Mingyong - 13,200 15,600 - - -
Lu Bo 14,700 14,433 15,200 16,033 15,200 -
Zhang Chenglong 14,933 - - - - 15,900
2  Japonya 44,198 44,633 44,532 48,183 46,624 45,599 273,769
Kohei Uchimura 15,266 14,733 - 16,250 15,633 15,133
Koji Yamamuro - - 15,366 16,400 - -
Koji Uematsu 14,766 - - 15,533 15,533 16,033
Kazuhito Tanaka - - 14,166 - 15,458 14,433
Kenya Kobayashi - 14,800 15,000 - - -
Tatsuki Nakashima 14,166 15,100 - - - -
3  Almanya 44,032 43,132 44,857 47,799 45,333 46,099 271,252
Phillipp Boy 14,866 14,566 14,658 16,166 15,400 15,800
Fabian Hambuechen - - 14,933 - 15,333 15,933
Thomas Taranu - - 15,266 - - -
Evgenij Spiridonov 14,100 13,600 - - - 14,366
Sebastian Krimmer - 14,966 - 15,533 14,600 -
Matthias Fahrig 15,066 - - 16,100 - -
4 Amerika Birleşik Devletleri ABD 43,566 40,032 44,833 47,566 45,016 46,999 268,012
Christopher Brooks - 13,466 - 15,833 15,116 15,533
Christopher Cameron - 13,100 13,800 - - -
Jonathan Horton 14,000 - 15,500 15,500 15,200 15,633
Steven Legendre 15,266 - - 16,233 - -
Danell Leyva - 13,466 - - 14,700 15,833
Brandon Wynn 14,300 - 15,533 - - -
5  Fransa 42,132 43,598 43,399 46,357 44,483 43,499 263,468
Hamilton Sabot - 14,266 14,400 - 15,075 14,900
Cyril Tommasone 12,766 15,466 - - 14,808 -
Arnald Willig - 13,866 14,633 15,258 14,600 13,733
Thomas Bouhail 14,833 - - 16,066 - -
Gael da Silva 14,533 - 14,366 15,033 - 14,866
6  Rusya 42,466 42,599 44,374 46,899 44,566 41,266 263,170
Sergey Khorokhordin - 14,233 14,866 - 14,900 13,533
Maxim Devyatovskiy 14,466 - 15,233 - 14,966 13,300
David Belyavskiy 13,100 14,800 - 15,700 14,700 14,433
Anton Golotsutskov 14,900 - - 16,133 - -
Igor Pakhomenko - 14,566 14,275 - - -
Andrey Cherkasov - - - 15,066 - -
7  Birleşik Krallık 41,775 43,899 41,932 47,899 42,932 42,666 261,103
Kristian Thomas 13,200 - 14,333 - - 14,333
Daniel Purvis 14,850 13,533 - 15,933 14,766 14,233
Samuel Hunter - 14,566 - - 13,566 14,100
Theo Seager 13,725 - 13,266 15,900 - -
Ruslan Panteleymonov - - 14,333 16,066 14,600 -
Louis Smith - 15,800 - - - -
8  Güney Kore 42,433 41,099 42,649 48,132 42,999 42,640 259,952
Yoo Won Chul - - 14,833 - 14,600 12,466
Kim Jihoon 14,100 13,133 - - - 15,308
Sin Seob - - 14,100 - - -
Kim Soo Myun 14,833 13,500 - 15,833 14,566 14,866
Yang Hak Seon 13,500 - 13,666 16,666 - -
Ha Changju - 14,466 - 15,633 13,833 -

Bireysel genel toplam[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Gymnastique au sol.svg Cheval d'arçon.svg Gymnastique aux anneaux.svg Saut de cheval.svg Barres parallèles.svg Barre fixe.svg Toplam
1  Kohei Uchimura (JPN) 15.566 15.000 15.133 16.266 15.300 15.066 92.331
2  Phillipp Boy (GER) 15.000 14.666 14.566 15.650 15.166 15.000 90.048
3  Jonathan Horton (USA) 14.866 13.833 15.366 15.566 15.200 15.033 89.864
4  Mykola Kuksenkov (UKR) 14.666 14.766 14.600 15.700 14.933 15.166 89.831
5  Daniel Purvis (GBR) 15,066 14,300 14,166 15,900 14,933 14,600 88,965
6  Lu Bo (CHN) 14,366 14,366 14,800 16,033 14,766 14,633 88,964
7  Sergey Khorokhordin (RUS) 14,433 14,466 14,933 15,466 14,066 15,300 88,664
8  Koji Uematsu (JPN) 14,566 14,200 13,733 15,556 15,533 14,800 88,398
9  Samuel Hunter (GBR) 14,433 14,966 14,033 15,600 14,700 14,633 88,365
10  Alexander Shatilov (ISR) 15,200 14,066 13,941 15,666 14,666 14,666 88,205
11  Teng Haibin (CHN) 14,033 14,000 14,033 15,791 15,533 14,766 88,156
12  Kim Soo Myun (KOR) 13,700 15,000 13,733 15,966 14,800 14,800 87,999
13  Cyril Tommasone (FRA) 14,100 15,533 14,091 15,333 14,633 13,866 87,556
14  Anton Fokin (UZB) 14,083 14,466 14,133 15,683 15,133 13,933 87,431
15  Enrique Gonsalez (CHI) 15,191 13,366 14,466 15,966 14,400 13,833 87,222
16  Flavius Koczi (ROU) 14,266 13,900 14,375 16,433 14,650 13,333 86,957
17  Evgenij Spiridonov (GER) 14,166 14,466 14,200 15,383 14,333 14,500 86,498
18  Danell Leyva (USA) 14,733 12,900 14,325 15,666 13,566 15,666 86,856
19  Maxim Devyatvskiy (RUS) 14,900 11,116 15,066 16,066 15,033 14,566 86,797
20  Dzmitry Savitski (BLR) 13,816 14,000 14,566 15,500 14,950 13,900 86,732
21  Yoo Won Chul (KOR) 13,633 12,500 14,825 15,500 14,866 15,066 86,390
22  Luis Vargas Velásquez (PUR) 13,100 14,133 13,933 15,516 14,733 14,833 86,248
23  Luis Riviera (PUR) 14,400 14,100 14,866 15,900 12,533 13,700 85,499
24  Sergio Muñoz (ESP) 13,336 12,666 14,466 15,900 12,900 14,466 83,764

Yer hareketleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim D Score E Score Pen. Toplam
1  Eleftherios Kosmidis (GRE) 6.600 9.100 15.700
2  Kōhei Uchimura (JPN) 6.500 9.033 15.533
3  Daniel Purvis (GBR) 6.500 8.866 15.366
4  Alexander Shatilov (ISR) 6.400 8.933 15.333
5  Thomas Bouhail (FRA) 6.100 9.100 15.200
6  Eddie Penev (BUL) 6.600 8.566 0.100 15.066
7  Flavius Koczi (ROU) 6.200 8.866 15.066
8  Steven Legendre (USA) 6.300 7.300 13.600

Kulplu beygir[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim D Score E Score Pen. Toplam
1  Krisztián Berki (HUN) 6.700 9.133 15.833
2  Louis Smith (GBR) 6.900 8.833 15.733
3  Prashanth Sellathurai (AUS) 6.600 8.966 15.566
4  Cyril Tommasone (FRA) 6.500 8.933 15.433
5  Filip Ude (CRO) 6.300 9.016 15.316
6  Harutyum Merdinyan (ARM) 6.400 8.766 15.166
7  Donna Donny Truyens (BEL) 5.600 8.533 14.133
8  Sašo Bertoncelj (SVN) 6.200 7.733 13.933

Halka[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim D Score E Score Pen. Toplam
1  Chen Yibing (CHN) 6.800 9.100 15.900
2  Yan Mingyong (CHN) 6.800 8.900 15.700
3  Matteo Morandi (ITA) 6.700 8.966 15.666
4  Koji Yamamuro (JPN) 6.700 8.800 15.500
5  Yoo Won-Chul (KOR) 6.600 8.833 15.433
6  Ivan San Miguel (ESP) 6.500 8.833 15.333
7  Kenya Kobayashi (JPN) 6.400 8.900 15.300
8  Chen Chih Yu (TPE) 6.700 8.566 15.266

Atlama masası[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim D Score E Score Pen. Puan 1 D Score E Score Pen. Puan 2 Toplam
1  Thomas Bouhail (FRA) 7.000 9.366 16.366 7.000 9.533 16.533 16.449
2  Anton Golotsutskov (RUS) 7.000 9.433 16.433 7.000 9.300 16.300 16.366
3  Dzmitry Kaspiarovich (BLR) 7.000 9.233 16.233 7.000 9.400 16.400 16.316
4  Yang Hak-Seon (KOR) 7.000 9.400 16.400 7.000 9.133 16.133 16.266
5  Flavius Koczi (ROU) 7.000 9.233 16.233 7.000 9.183 16.183 16.208
6  Andriy Isayev (UKR) 6.600 9.266 15.866 7.000 9.233 16.233 16.049
7  Luis Rivera (PUR) 6.600 9.375 15.975 6.600 9.316 15.916 15.945
8  Jeffrey Wammes (NED) 6.800 9.300 0.1 16.000 6.600 8.900 15.500 15.750
Sıra İsim Atlayış 1 Atlayış 2 Toplam

Paralel bar[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim D Score E Score Pen. Toplam
1  Feng Zhe (CHN) 6.700 9.266 15.966
2  Teng Haibin (CHN) 6.400 9.216 15.616
3  Kōhei Uchimura (JPN) 6.400 9.100 15.500
4  Fabian Hambüchen (GER) 6.300 9.066 15.366
5  Koji Uematsu (JPN) 6.500 8.733 15.233
6  Adam Kierzkowski (POL) 6.000 9.200 15.200
7  Ildar Valeiev (KAZ) 6.900 8.283 15.183
8  Samuel Piasecky (SVK) 6.300 8.866 15.166

Barfiks (Horizontal bar)[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim D Score E Score Pen. Toplam
1  Zhang Chenglong (CHN) 7.500 8.666 16.166
2  Epke Zonderland (NED) 7.300 8.733 16.033
3  Fabian Hambüchen (GER) 7.100 8.866 15.966
4  Phillip Boy (GER) 7.300 8.533 15.833
5  Danell Leyva (USA) 7.100 8.566 15.666
6  Christopher Brooks (USA) 6.600 8.783 15.383
7  Feng Zhe (CHN) 6.600 8.566 15.166
8  Koji Uematsu (JPN) 7.200 6.800 14.000

Kadınlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Takım genel toplam[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Takım Saut de cheval.svg Barres asymétriques.svg Poutre.svg Gymnastique au sol.svg Toplam
1  Rusya 45,766 41,899 43,733 43,999 175,397
Ksenia Afanasyeva - - - 14,800
Aliya Mustafina 15,633 15,600 15,033 14,666
Tatiana Nabieva 15,400 12,933 - -
Ksenia Semenova - - 14,300 -
Ekaterina Kurbatova 14,733 - - -
Anna Dementyeva - 13,366 14,400 14,533
2 Amerika Birleşik Devletleri ABD 45,666 44,065 43,799 41,666 175,196
Rebecca Bross - 14,833 14,866 14,633
Mackenzie Caquatto 15,000 14,666 - -
Bridget Sloan - 14,566 - -
Mattie Larson - - - 12,533
Alexandra Raisman 15,066 - 14,333 14,500
Alicia Sacramone 15,600 - 14,600 -
3  Çin 44,666 44,316 42,566 43,233 174.781
Jiang Yuyuan 14,900 13,433 14,866 14,500
He Kexin - 16,133 - -
Lu Sui - - 13,000 14,733
Huang Qiushuang 14,800 14,750 - 14,000
Deng Linlin - - 14,700 -
Yang Yilin 14,966 - - -
4  Romanya 44,266 42,232 43,532 43,066 173,096
Sandra Izbaşa 14,700 - 14,333 14,200
Ana Porgras - 14,466 15,066 14,133
Diana Chelaru 14,700 - - 14,733
Raluca Haidu 14,866 13,700 - -
Gabriela Drăgoi - 14,066 14,133 -
5  Japonya 43,066 43,633 42,232 40,966 169,897
Koko Tsurumi 13,866 14,900 13,366 13,866
Yuko Shintake - 14,300 13,966 -
Rie Tanaka 14,300 14,433 13,900 13,400
Mai Yamagishi - - - 13,700
Mamoko Ozawa 14,900 - - -
6  Avustralya 43,499 42,533 40,598 41,999 168,629
Georgia Bonora 13,833 13,933 12,866 13,633
Ashleigh Brennan - - 13,866 13,666
Emily Little 14,866 - - -
Larissa Miller - 14,500 - -
Lauren Mitchell 14,800 14,100 13,866 14,700
7  Birleşik Krallık 43,732 42,699 37,632 42,765 166,828
Elizabeth Tweddle - 15,733 - 14,666
Rebecca Downie 14,733 - - -
Hannah Whelan - 13,900 14,133 14,066
Nicole Hibbert 14,366 13,066 11,666 -
Imogen Cairns 14,633 - 11,833 14,033
8  İtalya 41,965 41,032 39,666 40,766 163,429
Elizabetta Preziosa 13,933 - 14,000 -
Lia Parolari - - 13,500 12,800
Serena Licchetta 14,066 13,300 12,166 13,633
Vanessa Ferrari 13,966 14,066 - 14,333
Eleonora Rando - 13,666 - -

Bireysel genel toplam[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Saut de cheval.svg Barres asymétriques.svg Poutre.svg Gymnastique au sol.svg Toplam
1  Aliya Mustafina (RUS) 15.666 15.300 15.033 15.033 61.032
2  Jiang Yuyuan (CHN) 14.833 15.533 15.066 14.566 59.998
3  Rebecca Bross (USA) 14.700 14.933 14.100 15.233 58.966
4  Huang Qiushuang (CHN) 14.766 15.200 14.700 13.700 58.366
5  Ana Porgras (ROU) 13.966 14.466 15.433 14.300 58.165
6  Lauren Mitchell (AUS) 14.733 13.900 14.900 14.600 58.133
7  Tatiana Nabieva (RUS) 15.466 15.133 13.266 13.433 57.298
8  Ariella Kaeslin (SUI) 15.300 13.700 14.200 13.700 56.900
9  Raluca Haidu (ROU) 14.666 13.400 14.466 13.800 56.332
10  Jessica Lopez (VEN) 14.433 13.966 13.866 14.033 56.298
11  Vanessa Ferrari (ITA) 13.833 13.866 14.233 14.233 56.165
12  Elizabeth Seitz (GER) 14.766 14.733 13.458 13.200 56.157
13  Alexandra Raisman (USA) 14.900 11.700 14.466 14.633 55.699
14  Georgia Bonora (AUS) 13.966 13.833 14.466 13.433 55.698
15  Jade Barbosa (BRA) 14.866 12.900 14.166 13.733 55.665
16  Hannah Whelan (GBR) 13.866 13.433 14.200 14.000 55.499
17  Rie Tanaka (JPN) 14.033 14.066 13.900 13.333 55.332
18  Daniele Hypolito (BRA) 14.100 13.000 14.066 14.100 55.266
19  Celine Van Gerner (NED) 13.866 14.100 13.000 14.200 55.166
20  Marta Pihan-Kulesza (POL) 13.766 12.500 14.333 14.133 54.732
21  Koko Tsurumi (JPN) 13.866 12.900 14.600 13.300 54.666
22  Nicole Hibbert (GBR) 13.966 14.000 13.200 13.400 54.566
23  Aurelie Malaussena (FRA) 14.166 13.966 14.033 12.100 54.265
24  Elisabetta Preziosa (ITA) 13.933 11.700 14.200 13.100 52.933

Atlama masası[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim D Score E Score Pen. Puan 1 D Score E Score Pen. Puan 2 Toplam
1  Alicia Sacramone (USA) 6.3 9.100 15.400 5.8 9.200 15.000 15.200
2  Aliya Mustafina (RUS) 6.5 9.233 15.733 5.7 8.800 0.1 14.400 15.066
3  Jade Barbosa (BRA) 5.8 9.133 14.933 5.6 9.066 14.666 14.799
4  Ariella Kaeslin (SUI) 6.3 8.866 15.166 5.8 8.700 0.1 14.400 14.783
5  Tatiana Nabieva (RUS) 5.8 8.933 14.733 5.7 8.866 0.1 14.466 14.599
6  Hyunjoo Jo (KOR) 5.6 8.700 14.300 5.8 8.866 14.666 14.483
7  Diana Chelaru (ROU) 5.8 8.900 14.700 4.8 8.633 13.433 14.066
8  Imogen Cairns (GBR) 5.3 9.133 14.433 4.8 8.766 13.566 13.999
Sıra İsim Atlayış 1 Atlayış 2 Toplam

Asimetrik paralel[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim D Score E Score Pen. Toplam
1  Elizabeth Tweddle (GBR) 6.8 8.933 15.733
2  Aliya Mustafina (RUS) 6.8 8.800 15.600
3  Rebecca Bross (USA) 6.2 8.866 15.066
4  Bridget Sloan (USA) 6.0 8.666 14.666
5  Ana Porgras (ROU) 6.2 8.400 14.600
6  Huang Qiushuang (CHN) 7.0 7.400 14.400
7  Kexin He (CHN) 6.3 7.666 13.966
8  Elisabeth Seitz (GER) 4.2 6.266 10.466

Denge aleti[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim D Score E Score Pen. Toplam
1  Ana Porgras (ROU) 6.500 8.866 15.366
2  Rebecca Bross (USA) 6.500 8.733 15.233
2  Deng Linlin (CHN) 6.600 8.633 15.233
4  Lauren Mitchell (AUS) 6.600 8.600 15.200
5  Alicia Sacramone (USA) 6.100 8.966 15.066
6  Anna Dementyeva (RUS) 6.200 7.766 13.966
7  Aliya Mustafina (RUS) 5.900 7.866 13.766
8  Yana Demyanchuk (UKR) 6.200 7.533 13.733

Yer hareketleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim D Score E Score Pen. Toplam
1  Lauren Mitchell (AUS) 5.900 8.933 14.833
2  Aliya Mustafina (RUS) 5.800 8.966 14.766
2  Diana Maria Chelaru (ROU) 5.900 8.866 14.766
4  Alexandra Raisman (USA) 5.700 9.016 14.716
5  Sui Lu (CHN) 5.700 8.966 14.666
6  Vanessa Ferrari (ITA) 5.500 9.100 14.600
7  Sandra Raluca Izbaşa (ROU) 5.900 8.833 0.8 13.983
8  Ksenia Afanasyeva (RUS) 5.800 6.900 12.700

Kaynaklar[değiştir | kaynağı değiştir]