İçeriğe atla

Beşiktaş Dergisi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Yavru Kartal Dergisi sayfasından yönlendirildi)
Beşiktaş Dergisi
EditörBuse Nur Arslanoğlu
KategorilerSpor
SıklıkAylık
YayımcıBeşiktaş Sportif Ürünler A.Ş. Adına İmtiyaz Sahibi:
Hasan Arat
BJK İletişim Direktörü:
Meriç Müldür
Genel Yayın Yönetmeni:
A. Kubilay Samyeli
Ücretli abonelik1500
İlk sayı1 Temmuz 2000 (24 yıl önce) (2000-07-01)
ŞirketBeşiktaş Sportif Ürünler A.Ş.
Ülke Türkiye
YerVişnezade Mah Dolmabahçe Cad. No:1 Beşiktaş Park K:2 İç kapı:1113, Beşiktaş, İstanbul
DilTürkçe
WebsiteBJKdergisi.com

Namağlup Tek Şampiyon Beşiktaş Dergisi veya kısaca Beşiktaş Dergisi, Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün resmi yayın organıdır. Beşiktaş Kulübü ayrıca daha alt yaş grupları için Yavru Kartal Dergisi'ni de çıkartmaktadır. Türkiye’de yayın hayatına (Temmuz 2000) ilk başlayan spor dergisi olan Beşiktaş Dergisi ile dünyanın ve yine Türkiye’nin ilk çocuk spor dergisi Yavru Kartal Dergisi, Beşiktaş bünyesinde hazırlanan içeriğiyle yayın hayatına devam etmektedir. Daha önce iki ayrı dergi olarak her ay piyasaya sunulan Beşiktaş ile Yavru Kartal dergileri, 1 Ağustos 2011 tarihinden itibaren birlikte piyasaya sunulmaya başladı.

1 Temmuz 2012 tarihinde yapılan bir anlaşma ile Beşiktaş Dergisi ve Yavru Kartal Dergisi'nin resmi çözüm ortağı C.İ.M. Teknoloji oldu.

Eylül 2018'de basılı yayından vazgeçilerek yayın hayatına dijital ortamda devam eden dergi Mayıs 2020'den itibaren tekrar basılı olarak yayımlanmaya başlamıştır.[1][2]

İçerik[değiştir | kaynağı değiştir]

Beşiktaş Dergisi’nde her ay Siyah-Beyazlı futbolcuların posteri ya da takvim ve sezon fikstürleri hediye olarak veriliyor.

Derginin taraftarlara ayrılan özel köşesinde taraftarların Beşiktaş'la ilgili anılarını anlattıkları mektuplara yer veriliyor. Her ay bir futbolcuyla yapılan özel stüdyo çekimleri ile kapak, posterler ve röportaj sayfaları hazırlanıyor.

Tarih bölümünde ise Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün tarihi ile ilgili özel dosyalar hazırlanıyor.

UNIBJK ile yapılan iş birliği ile gelecekte Beşiktaş camiasında önemli görevler alacaklarına inanılan üniversiteli Beşiktaşlıların faaliyetlerine ve amaçlarına her ay geniş yer veriliyor.

Yavru Kartal Dergisi[değiştir | kaynağı değiştir]

15 Ağustos 2004 tarihi itibarı ile yayın hayatına başlayan Yavru Kartal dergisi, 1 Ağustos 2011 tarihinden itibaren Beşiktaş Dergisi ile birlikte satışa sunuluyor.

Yavru Kartal Dergisi'nde her ay dergi abonelerinden oluşan "Yavru Kartal Çocuk Kulübü" üyesi iki kişi, Beşiktaşlı futbolcularla röportaj yapıyor. Çizdikleri resimlerle, gönderdikleri soru ve mektuplarla yayına katkı sağlıyor. Kulübün tarihi çizgi-roman olarak onların ilgisine sunuluyor.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Süleyman Seba yeniden Akaretler'de". duhuliye.com. 7 Nisan 2019. 15 Mayıs 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Nisan 2020. 
  2. ^ "Beşiktaş Dergisi Yeniden Kapınızda". Beşiktaş JK. 27 Nisan 2020. 15 Mayıs 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Nisan 2020.