Kartal Yuvası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Kartal Yuvası Logosu
Eski Kartal Yuvası Logosu

Kartal Yuvası Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün lisanslı ürünlerini satan bir mağazalar zincirinin ismidir.

2001 yılında kulübe mali destek amacı ile kurulan ve eskiden BJK Store olan mağazaların ismi 2007 yılında yönetim kurulunun aldığı karar neticesinde ismi Türkçeleştirilerek Kartal Yuvası adını almıştır.

Türk Dil Kurumu bu nedenle Beşiktaş kulübüne Türk diline yaptığı destekten dolayı "TDK Onur" ödülünü vermiştir.[1]

2019 yılı itibarıyla, İstanbul'da 39, Antalya'da 6, Ankara ve İzmir'de 5, Muğla'da 3, Balıkesir, Bursa, Gaziantep, Hatay, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ' da 2 şer, Adana, Aydın, Çanakkale, Denizli, Edirne, Elazığ, Giresun, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kayseri, Konya, Malatya, Manisa, Mersin, Ordu, Samsun, Uşak, Van ve Yalova'da birer adet olmak üzere 32 ilde toplamda 95 mağaza ile hizmet vermektedir.[2]

Bunun yanında 2 adet online satış mağazası mevcuttur. Bu mağazalardan kartalyuvasi.com.tr ile yurt içine, kartalyuvasi.eu ile de dünyanın 38[3] ülkesine gönderim yapmaktadır.

İstanbul'daki mağazalardan 4 'ü Vodafone Park 'ta bulunur ve ana mağaza dışındaki 3 mağaza yalnızca maç günleri açıktır.[4]

Ayrıca Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri 'nde ve Akatlar Spor Kompleksi 'nde birer adet Kartal Yuvası bulunmaktadır. Akatlar 'da ki mağaza yine yalnızca maç günleri açıktır ve Basketbol ağırlıklı ürünler satılmaktadır.


Mağazanın panoramik görünümü
Stat mağazası girişi

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Başkanımız'a TDK'dan Onur Ödülü". bjk.com.tr. 5 Nisan 2007. 21 Ocak 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Ocak 2015. 
  2. ^ "Kartal Yuvası Hakkımızda". 10 Eylül 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  3. ^ "kartalyuvası.eu Teslimat ve iade". 10 Haziran 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  4. ^ "Kartal Yuvası Satış Noktalarımız". 7 Kasım 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]