The Witcher 3: Wild Hunt

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
The Witcher 3: Wild Hunt
TheWitcher3-WildHunt.KapakResmi.png
Kapak Resmi
Geliştirici(ler) CD Projekt RED
Yayımcı(lar) Namco Bandai Games (Avrupa)
Warner Bros. Interactive Entertainment (Kuzey Amerika)
Yönetmen(ler) Konrad Tomaszkiewicz
Yapımcı(lar) Marek Ziemak
Yazar(lar) Marcin Blacha
Borys Pugacz-Muraszkiewicz
Besteci(ler) Mikołaj Stroiński
Marcin Przybyłowicz
Seri The Witcher
Oyun motoru Red Engine 3
Platform(lar) Microsoft Windows
PlayStation 4
Xbox One
Çıkış tarih(ler)i 19 Mayıs 2015
Tür(ler)i Üçüncü Şahıs Nişancı
Aksiyon-Macera
Rol Yapma Oyunu
Açık Uçlu Oynanış
Biçim(ler) Tek Oyunculu
Ortam DVD, Blu-ray, Çevrimiçi Dağıtım

The Witcher 3: Wild Hunt, CD Projekt RED tarafından geliştirilen, Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından Kuzey Amerika'da, Namco Bandai Games tarafından ise Avrupa'da yayımcılığı yapılacak olan 3RD Person video oyunudur.Oyunun çıkış tarihi 24 Şubat 2015'ten 19 Mayıs 2015'e ertelenmiştir. Oyun 800'ün üzerinde ödül alarak 2015'e damgasını vurmuştur. The Witcher 3 : Wild Hunt, Last of Us'ın 249 ödüllük rekorunu 250'nin üzerinde yılın oyunu ödülü alarak kırmıştır.

Hikaye[değiştir | kaynağı değiştir]

The Witcher 3: Wild Hunt, serinin diğer oyunları gibi Geralt'ın hikâyesini konu alıyor. İkinci oyunun sonunda yaşanan olayların üzerinden altı ay geçer ve Geralt'ın hafızası yerine gelir. Hafızasını geri kazanan Geralt, kayıp aşkı Yennefer'ı aramaya başlar. Ardından Ciri'yi geri getirmek için Emhyr var Emreis'den hayatının en büyük kontratını alır ancak bu hiç kolay olmayacaktır çünkü Ciri'nin peşinde Wild Hunt vardır.

Oynanış[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyun, bir açık dünya oyunudur. Wild Hunt'ın haritası, bir başka açık dünya oyunu olan Grand Theft Auto : V'dan 1.5 kat daha büyüktür.. Haritanın bir ucundan diğer ucuna at ile gitmek yaklaşık 40 dakika sürecek. Oyunda at ve kayık kullanma şansına ya da "Fast-Travel" denilen hızlı seyahat yapma imkanına sahip olacaksınız. Bu sayede oyuncular önceden gittikleri bölgelere zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde gidebilecekler. Oyunun senaryo kısmı 50 saat sürmekle beraber yan görevlerle birlikte bu süre 100 saat olmakta. Oyuncunun verdiği kararlara göre oyun 3 farklı şekilde son bulacak ve her son 1 saat uzunluğunda olacak. Ayrıca yine oyuncunun verdiği kararlara göre oyun 36 farklı şekilde değişecek. Sadece yere basarken değil at üzerinde iken de dövüş mekanikleri üst seviyede kuvvetli. Aynı zamanda oyunda dinamik gece/gündüz döngüsü bulunmaktadır.[1]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ http://shiftdelete.net/the-witcher-3-wild-hunt-inceleme-61090?p=1