The Witcher 3: Wild Hunt

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
The Witcher 3: Wild Hunt
TheWitcher3-WildHunt.KapakResmi.png
Kapak Resmi
Geliştirici(ler) CD Projekt RED
Yayımcı(lar) Namco Bandai Games (Avrupa)
Warner Bros. Interactive Entertainment (Kuzey Amerika)
Yönetmen(ler) Konrad Tomaszkiewicz
Yapımcı(lar) Marek Ziemak
Yazar(lar) Marcin Blacha
Borys Pugacz-Muraszkiewicz
Besteci(ler) Mikołaj Stroiński
Marcin Przybyłowicz
Seri The Witcher
Oyun motoru Red Engine 3
Platform(lar) Microsoft Windows
PlayStation 4
Xbox One
Çıkış tarih(ler)i 19 Mayıs 2015
Tür(ler)i Üçüncü Şahıs Nişancı
Aksiyon-Macera
Rol Yapma Oyunu
Açık Uçlu Oynanış
Biçim(ler) Tek Oyunculu
Ortam DVD, Blu-ray, Çevrimiçi Dağıtım

The Witcher 3: Wild Hunt, CD Projekt RED tarafından geliştirilen, Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından Kuzey Amerika'da, Namco Bandai Games tarafından ise Avrupa'da yayımcılığı yapılacak olan 3RD Person video oyunudur.Oyunun çıkış tarihi 24 Şubat 2015'ten 19 Mayıs 2015'e ertelenmiştir.

Hikaye[değiştir | kaynağı değiştir]

The Witcher 3: Wild Hunt, serinin diğer oyunları gibi Geralt'ın hikâyesini konu alıyor. İkinci oyunun sonunda yaşanan olayların üzerinden altı ay geçer ve Geralt'ın hafızası yerine gelir. Hafızasını geri kazanan Geralt, kayıp aşkı Yennefer'ı aramaya başlar. Ardından Ciri'yi geri getirmek için Emhyr var Emreis'den hayatının en büyük kontratını alır ancak bu hiç kolay olmayacaktır çünkü Ciri'nin peşinde Wild Hunt vardır.

Oynanış[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyun, açık dünya olarak hazırlanıyor. Wild Hunt'ın haritası, Assassins of Kings'in haritasından 30 kat daha büyük olacak. Haritanın bir ucundan diğer ucuna at ile gitmek yaklaşık 40 dakika sürecek. Oyuncu bu haritada at ve tekne kullanabilecek. Oyunda hızlı yolculuk da bulunacak. Bu sayede oyuncular önceden gittikleri bölgelere zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde gidebilecekler. Oyunun senaryo kısmı 50 saat sürecek. Yan görevlerle birlikte bu süre 100 saat olacak. Oyuncunun verdiği kararlara göre oyun 3 farklı şekilde son bulacak ve her son 1 saat uzunluğunda olacak. Ayrıca yine oyuncunun verdiği kararlara göre oyun 36 farklı şekilde değişecek. Geralt ata binebilecek ve at üzerindeyken dövüşebilecek. Aynı zamanda oyunda dinamik gece/gündüz döngüsü bulunmaktadır.[1]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ http://shiftdelete.net/the-witcher-3-wild-hunt-inceleme-61090?p=1