Nefret Çağı

From Vikipedi
Jump to navigation Jump to search
Nefret Çağı
Czas pogardy
Nefret Çağı kapak.jpg
Yazar Andrzej Sapkowski
Çevirmen Regaip Minareci
Kapak sanatçısı
Lauren Panepinto
Ülke Polonya
Dil Lehçe
Tür Fantezi
Yayım 1995 (özgün)
14 Mart 2018 (Türkçe)
Yayımcı superNOWA (orijinal)
Pegasus (Türkçe)
Sayfa 448
ISBN
9786052994269 (Türkçe)
The Witcher serisi
Elflerin Kanı
(3. kitap)
Nefret Çağı
(4. kitap)
Ateşle İmtihan
(5. kitap)

Nefret Çağı (LehçeCzas pogardy), Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski'nin The Witcher hikâyesinin kronolojik sıralamasındaki ikinci, yayın sıralamasında ise dördüncü kitabı olan fantezi romanı. 1995 yılında yayınlanan[1] romanın Türkçe baskısı 2018 yılında çıkmış olup[2] birçok farklı dile de çevrilmiştir.

Karakterler[edit | edit source]

  • Rivyalı Geralt: Mutajenler ile genetiğiyle oynanarak doğaüstü güçlere sahip olması sağlanan canavar avcıları witcherlardan biri. Siyasi konularda çoğunlukla tarafsız olmayı seçse de Nilfgaardlılar tarafından ülkesi işgal edilen Cintra kraliçesinin torunu Ciri'yi evlatlık olarak yanına almıştır.
  • Triss Merigold: Büyücüler Kurulu üyesi ve güçlü bir sahire.
  • Cirilla/Ciri: Devrik ve merhum Cintra Kraliçesi Calanthe'nin torunu. Damarlarında elflerin kanı akmakta olup sahip olduğu gizemli ve tehlikeli gücü dolayısıyla birçok siyasi tarafın hedefindedir.
  • Dandelion: Geralt'ın dostlarından biri. Redanya kralının casusu ve aynı zamanda maharetli bir ozan.
  • Vengerbergli Yennefer: Büyücüler Kurulu üyesi güçlü bir sahire ve aynı zamanda Geralt'ın eski aşkı.
  • Philippa Eilhart: Büyücüler Kurulu üyesi kıdemli sahire ve kraliyet başcasusu Sigismund Dijkstra ile birlikte Redanya kralının güvenilir danışmanlarından biri.

Kaynakça[edit | edit source]

  1. ^ "Andrzej Sapkowski" (Lehçe). supernowa.pl. 19 Ocak 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Şubat 2017. 
  2. ^ "NEFRET ÇAĞI - The Witcher 4". pegasusyayinlari.com. 15 Mayıs 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Mayıs 2018.