Tartışma:Koronavirüs hastalığı 2019

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Tıp (C-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Tıp maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Tıp kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

htepe üni takviminin silinmesi gerekli[kaynağı değiştir]

Emyil'ın eklemiş olduğu takvim, verilen diğer kaynaklar ile uyuşmamaktadır. Birincisi zaten bu takvim herhangi bir bilimsel veya klinik çalışmanın ürünü değil, halkı "eğitmek" amacı ile oluşturulmuş bir YouTube videosudur ve ne atıfta bulunduğu kaynaklar, ne de üreticisi bellidir. İkincil olarak yandaki tabloda takvimde verilmiş çoğu semptomun hastaların önemli bir kısmında görünmediği, hastalığın kişiden kişiye uzunluğunun çok değişken olabileceği gibi bilgiler, sayısız kaynak ile maddede verilmiştir ve bu takvime zıtlık oluşturmaktadır. Sonuç olarak Htepe Üniversitesi'nin sunduğu bu kanıta dayalı olmayan yayım sayfadan acilen kaldırılmalıdır. --Gogolplex (mesaj) 07.34, 24 Mart 2020 (UTC)

@Seksen iki yüz kırk beş, @KediÇobanı ne düşünüyorsunuz?

@Gogolplex, o kısmı göremedim. Hangi başlıkta acaba. --KediÇobanı🐈 11.58, 24 Mart 2020 (UTC)
fazla cesur davranıp biraz hzılı çıkardım sanırım, uygun görürseniz geri getirebilirsiniz. şu sürümde olması lazım.--Gogolplex (mesaj) 12.12, 24 Mart 2020 (UTC)
Bu tarz bilgiler bir çok sağlık kuruluşu tarafından verilmekte ancak sapmalar da görülebilmektedir. Bunlar uygun ve kapsayıcı bir şekilde verilebilir fakat ilgili sürümdeki hali biraz sığ kalmış. Teşekkürler @Emyil ve @Gogolplex. --KediÇobanı🐈 13.05, 24 Mart 2020 (UTC)
Çıkarılması kesinlikle çok isabetli olmuş, teşekkürler. Literatür incelenirse bu gibi "tipik" bir dizilim sunmanın ne kadar yanıltıcı olabileceği anlaşılabilir. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 14.37, 24 Mart 2020 (UTC)