Tartışma:Adana

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiproje 10K (Bilinmeyen-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 Bilinmeyen  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 
Vikiproje Türkiye (B-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 B  Bu madde B-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Türkiye yerleşim birimleri
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Türkiye yerleşim birimleri maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye yerleşim birimleri kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
none
 
Başarısız KMA Bu madde, eski bir kaliteli madde adayıdır. Adaylık sayfasını inceleyerek başvurunun neden başarısız olduğunu görebilirsiniz.

Eski adayların tamamı için arşive bakabilirsiniz.

Başarısız KMA Bu madde, eski bir kaliteli madde adayıdır. Adaylık sayfasını inceleyerek başvurunun neden başarısız olduğunu görebilirsiniz.

Eski adayların tamamı için arşive bakabilirsiniz.

Anlaşılmazlık[kaynağı değiştir]

Adana doğumlu ünlüler bölümünde birçok anlaşılmaz bilgi hatasına ratladım örneğin müslüm gürsesin üzerine tıkladığımda doğum yeri şanlıurfa olarak yazılmış. Bunlardan hangisi doğru ?? Mephistoteles 18:44, 23 Nisan 2009 (UTC)

Adana (il) başlığıyla içeriği aynı ve daha özensiz hazırlanmış bir sayfa. silinmesi gerekiyor diye düşünüyorum. (wikipedia'da sayfa silinebiliyor mu bilmiyorum ama... ) Mephistoteles 18:44, 23 Nisan 2009 (UTC)

Merkez[kaynağı değiştir]

Adana ilinin merkez ve il ayrım sayfasında bir hata var. Her iki seçenek te ili gösteriyor. Adana (şehir) seçeneğine de baktım. O da Adana (il) maddesine yönlendirilmiş. Adana merkez diye bir sayfa var mı ? İyi günler. Nedim Ardoğa 07:07, 4 Temmuz 2009 (UTC)

Untitled[kaynağı değiştir]

Harita eski. Yeni kurulan Sarıçam ve Çukurova ilçeleri haritada gözükmüyor... Bu imzasız yazı Erkut (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Nufus[kaynağı değiştir]

Bence yer yer 3.500.000, yer yer 1.500.500 yer yer 6.000.000 olan nufusu yuvarlayip 10.000.000 yapin ya Istanbula biraz daha yaklassin. Oldukca tutarsiz ve rastgele hazirlanmis bir sayfa. Kesinlikle silinmeli. Bu imzasız yazı 95.14.129.227 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Vikipedide, kurtarılabilecek sayfalar silinmez. Nufüs hatalarını düzeltebilir ve kaynak gösterebilirsiniz. Duke 34 ϡ»» ileti ^^ 11:51, 24 Ağustos 2011 (UTC)

Seyhan İli[kaynağı değiştir]

Adana ili, geçmişte "Seyhan" adını taşıyordu. Böri 12:01, 17 Ocak 2012 (UTC)

park[kaynağı değiştir]

Yapılan güzel değişiklikler adına onayladım ama Türkiye'nin en büyük parkının Adana'da olduğu konusunda şüpheliyim Şamil Demir 12:35, 11 Şubat 2012 (UTC).

Haklısınız, Örneğin Sekapark 520,000 m2 dir. http://www.kocaeli.bel.tr/Content.aspx?CategoryID=36&ContentID=18784 İfadeyi çıkartıyorum. Şenol EKER 13:17, 11 Şubat 2012 (UTC)

Doğruluk şüphesi[kaynağı değiştir]

Maddenin son halinde benim büyük katkılarım olmuştu. Ancak söz konusu madde çok geçmeden doğruluğu konusunda şüpheyle yaklaşıldığına dair bir ifade konulmuş. Bunun sebeplerinin açıklanması ve ayrıntılandırılmasını istiyorum. Saygılarımla. Durkin ileti 17:19, 30 Mayıs 2012 (UTC)

Yanlış etiketinin maddeye bir katkısı yoktu. İçerik olarak geniş bir madde, her halde maddenin tamamı yanlış değil, sanırım park listesi ile ilgili bir yanlışlık şüphesi vardı. Maddenin tamamını ilgilendiren yanlışlık durumu olmadığı için yanlış etiketini çıkardım. --Sadrettinmesaj 06:51, 1 Haziran 2012 (UTC)
Teşekkür ederim ancak şu anda maddede başka bir uyarı bulunmakta. Hangi bölümlerin kaynaklandırılması istenmekte? Durkin ileti 13:57, 13 Haziran 2012 (UTC)

Seçkin madde adaylığı[kaynağı değiştir]

Maddenin mutlaka eksikleri vardır. SM olmasına engel teşkil eden unsurları söyleyebilir misiniz? Durkin ileti 19:43, 19 Haziran 2012 (UTC)

Madde oldukça gelişmiş, SM adayı olabilir. Ancak kabaca gözden geçirebildim. Aşılması gereken engeller şunlar: Kaynak sorunları hemen göze çarpıyor. Tarihçe bölümü tamamen kaynaksız. Festivaller kısmı da aşağı yukarı öyle. Bunun dışında bazı yerlerdeki kaynak sorunları belirtilmiş. Kardeş şehirleri 2 başlık idi, biri Eskişehir'den kopyalanmış, orayı sildi. Diğerinin doğruluğu araştırılmalı. Kırmızılıkları var. Diğer sorunlar bitince kırmızılıklarının halledilmesi için İBP'ye verilebilir. Bu aşamada SM adayı olabilir. Tabii birisi iş edinirse daha da iyi olur. Sargonileti 12:10, 9 Kasım 2012 (UTC)
İlginiz için teşekkür ederim, SM adaylığı yapmadan önce kaynaklandırma yapmak şart Durkin ileti 19:48, 1 Şubat 2013 (UTC)

Birleştirme[kaynağı değiştir]

6360 sayılı kanun ile büyükşehir belediyesinin sınırları il sınırlarına genişletildiğinden ve köy çeşmesinde yapılan tartışmanın ardından il ve merkez maddeleri tek madde altında birleştirilmiştir.--B.S.R.F. 💬 18:18, 1 Ağustos 2014 (UTC)

Ciddi miyiz biz?[kaynağı değiştir]

Bunlar ne öyleyse:

"Hükümetin dört ayrı alanı şehrin yönetiminde söz sahibidir; yerel hükümet, il idaresi, büyükşehir belediyesi ve iç belediyeleri. Ankara'daki Türkiye Hükümeti çoğu gücü elinde tutmaktadır; sağlık, eğitim, polis ve ilgili diğer hizmetler atanmış vali tarafından Ankara'dan yönetilmektedir."

Hangi "hükümetin dört ayrı alanı"? Adana Valisi Ankara'da mı oturuyor?

Yoksa bunu da başka bir dilden mi çevirdik?

Arkadaşlar, maddelerde böyle zırvalar oldukça TR Vikipedi ciddi bir başvuru kaynağı olarak saygınlık kazanamaz. Benden "dost acı söyler" uyarısı... --E4024 (mesaj) 12:48, 24 Eylül 2014 (UTC)

Selamlar E4024, belirttiğiniz ifadenin kim tarafından eklendiğini veya onaylandığını şu anda bulmak zor olsa da kaldırmak çok zor değildir. Bu tip saçma ifadeleri kaldırırsak bence problemi kökünden halletmiş oluruz. Saygılar, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 20:04, 30 Eylül 2014 (UTC)
Bu durumda "kökünden" kelimesine farklı bir anlam veriyorsunuz siz; zira önerdiğiniz şey "kozmetik", yani "yüzeysel". Sevgiler. --E4024 (mesaj) 06:47, 1 Ekim 2014 (UTC)
Madem ifade yanlış, eksik ya da hatalı o zaman düzeltin. Bu maddenin pek çok yerini ben bizzat çevirdim ve de Adana Belediyesi başta olmak üzere pek çok sayfada kullanılıyor bu bilgiler. Eleştirmek yerine üretken olsanız Durkin (mesaj) 12:18, 15 Haziran 2016 (UTC)