Tartışma:Çin nehir yunusu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Hayvanlar (B-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Hayvanlar maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Hayvanlar kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 B  Bu madde B-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Burası, Çin nehir yunusu sayfası üzerindeki değişikliklerin konuşulduğu tartışma sayfasıdır.
Kaliteli madde Çin nehir yunusu bir kaliteli maddedir. Vikipedi'nin başarılı çalışmalarından biri olduğu düşünülen bu maddenin güncellenebileceğine veya mevcut şekline zarar vermeden geliştirilebileceğine inanıyorsanız, gerekli değişikliği yapmaktan çekinmeyin.
Main Page trophy Çin nehir yunusu, 1 Mart 2007 tarihinde günün maddesi olarak Vikipedi anasayfasında yer aldı.
Main Page trophy Çin nehir yunusu, 27 Mayıs 2010 tarihinde günün maddesi olarak Vikipedi anasayfasında yer aldı.
Main Page trophy Çin nehir yunusu, 28 Ağustos 2015 tarihinde günün maddesi olarak Vikipedi anasayfasında yer aldı.
Main Page trophy Çin nehir yunusu, 22 Mart 2018 tarihinde günün maddesi olarak Vikipedi anasayfasında yer aldı.

Beyaz fin yunusu[kaynağı değiştir]

Selamlar. Beyaz Fin Yunusu değil mi? Çincesi 白鱀豚 yani Beyaz Fin Domuz. Domuz derken Çincede Yunusa 海豚 Deniz Domuzu denir. Ondan. Dış Ticaret Müsteşarlığının çevirdiği "Nesli tehlike altında olan yabani hayvan ve bitki türlerinin ihracatına ilişkin tebliğ"indeki listesinde de Beyaz Fin Yunusu olarak geçiyor. Takabeg ileti 05:27, 9 Temmuz 2008 (UTC)

"Resmî gazetede Beyaz fin yunusu tabiri kullanılıyor. Çinlilerin verdiği ad Baiji. Türkiye'de literatürde nasıl geçtiğine kaynak bulursak tam adını belirleyelim." diye not düşmüştüm 19 Aralık 2006'da. Şu andaki madde adı tanımlayıcı, Türkçe'de genel geçer bir adı yok. Çin nehir yunusu ya da Baiji, eğer karar kılınamazsa Lipotes vexillifer olabilir. --Mskyrider ileti 05:53, 11 Temmuz 2008 (UTC)

Kaliteli madde[kaynağı değiştir]

Kaynaksız ve iç bağlantı verilmemiş, düzen sorunu olan yerleri çok. @Mskyrider belki ilgini çeker, hatta seçkin madde yapabilirsin gibi :)--RapsarEfendim? 21:15, 28 Aralık 2017 (UTC)