Redemption (roman)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
HastaLaVi2 (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 12.55, 11 Ocak 2017 tarihli sürüm (Sayfa oluşturuldu)
(fark) ← Önceki hali | Güncel sürüm (fark) | Sonraki hali → (fark)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Redemption
Yazar Mel Odom
Ülke Birleşik Devletler
Dil İngilizce
Tür Korku
Yayım 1 Haziran 2000
Yayımcı Pocket Books
Sayfa 320
ISBN 0-671-04146-0
OCLC 44641392
Angel serisi
Soul Trade Redemption Shakedown

Redemption, Angel isimli televizyon dizisinin konu alan romanlardan bir tanesidir.

Özet

Zengin bir oyuncu olan Whitney Tyler; Angel, Cordelia ve Doyle'dan yardım ister. Oyuncu, ünlü bir TV dizisinde bir vampir rolünü oynamaktadır ve bazı izleyiciler kendisinin gerçekten vampir olduğunu düşünüp onu öldürmeye çalışmaktadır.

Doyle, bu davada ağrı yapan imgelemleri kullanmayacağı için sevinmekte, Cordelia yıldız çarpması yaşamaktadır, Angel'ın ise kafası karışmıştır çünkü Whitney, iki yüz yıl önce tanıştığı birisine benzemektedir. Whitney'e yapılan saldırılar devam ederken Angel, Doyle ve Cordy, saldırganları antik bir savaşa bağlayan bir sembol keşfeder. Angel parçaları birleştirip durumu çözmek zorundadır.

Evrendeki yeri

Hikaye, Angel dizisinin ilk sezonundaki "Hero" bölümünden önce gerçekleşmektedir. Ayrıca hikayede televizyon dizisinin "Eternity" bölümü ile benzerlikler vardır.

Angel kitapları, aynı bunun gibi, hayranlar tarafından genellikle Buffy evrenine dahil edilmemektedir, ama bazı hayranlar da bu olayların başka bir gerçekleikte yaşandığını düşünerek kabul etmektedirler. Çünkü bazen gerçekleşmesi imkansız olan zaman aralıklarında geçen hikayeler bulunur. Yine de bütün Angel ve Buffy romanları hem Fox hem de Joss Whedon tarafından resmi bir şekilde onaylanmıştır.

Dış bağlantılar