Shakedown

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Shakedown
Yazarı Don DeBrandt
Ülke Amerika Birleşik Devletleri
Özgün dili İngilizce
Seri ismi Angel
Türü Korku
Yayınevi Pocket Books
Anadilinde
basım tarihi
1 Kasım 2000
Yayın ortamı Çıktı
Sayfa sayısı 320
Anadilinde ISBN 0-7434-0696-6
OCLC 45650140
Önceki eser Redemption
Sonraki eser Hollywood Noir

Shakedown, Angel isimli televizyon dizisinin konu alan romanlardan bir tanesidir.

Özet[değiştir | kaynağı değiştir]

Doyle, depremsel bir sallantı hakkında imgelem görür. Soruşturmadan sonra, Angel yerel bir Serpentine iblislerinden oluşan gizli yaşayan ve zengin olan grubun beşine düşer. Telepazarlama ile olan iyi ilişkilerine rağmen, bu 'canavarlar' grubu zararsız görünmektedir ve düşmanları da yok gibidir. Ama yeraltı depremi iblislerinin bir hedefi haline gelirler. Bu deprem iblisleri canlı şeyleri ezilmiş karmaşaya dönüştürebilmektedir.

Cordy ve Doyle yeni müşterilerinden şüphe duymaktadırlar, ama Angel bu topluluk ile arasında çok fazla ortak yön olduğunu keşfeder.

Evrendeki yeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Hikâye, Angel dizisinin ilk sezonundaki "Hero" bölümünden önce gerçekleşmektedir. Ayrıca Angel 1755 yılında Madrid ve Lizbon'a seyahat yaptığını açıklar, Buffy evreni'nin başka hiçbir ürününde bunu açıklamaz. Angel hem Beethoven hem de Mozart'ın çocukken performanslarını izlediğinden de bahseder.

Angel kitapları, aynı bunun gibi, hayranlar tarafından genellikle Buffy evrenine dahil edilmemektedir, ama bazı hayranlar da bu olayların başka bir gerçekleikte yaşandığını düşünerek kabul etmektedirler. Çünkü bazen gerçekleşmesi imkansız olan zaman aralıklarında geçen hikâyeler bulunur. Yine de bütün Angel ve Buffy romanları hem Fox hem de Joss Whedon tarafından resmi bir şekilde onaylanmıştır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]