Redemption (roman)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Redemption
Yazarı Mel Odom
Ülke Amerika Birleşik Devletleri
Özgün dili İngilizce
Seri ismi Angel
Türü Korku
Yayınevi Pocket Books
Anadilinde
basım tarihi
1 Haziran 2000
Yayın ortamı Çıktı
Sayfa sayısı 320
Anadilinde ISBN 0-671-04146-0
OCLC 44641392
Önceki eser Soul Trade
Sonraki eser Shakedown

Redemption, Angel isimli televizyon dizisinin konu alan romanlardan bir tanesidir.

Özet[değiştir | kaynağı değiştir]

Zengin bir oyuncu olan Whitney Tyler; Angel, Cordelia ve Doyle'dan yardım ister. Oyuncu, ünlü bir TV dizisinde bir vampir rolünü oynamaktadır ve bazı izleyiciler kendisinin gerçekten vampir olduğunu düşünüp onu öldürmeye çalışmaktadır.

Doyle, bu davada ağrı yapan imgelemleri kullanmayacağı için sevinmekte, Cordelia yıldız çarpması yaşamaktadır, Angel'ın ise kafası karışmıştır çünkü Whitney, iki yüz yıl önce tanıştığı birisine benzemektedir. Whitney'e yapılan saldırılar devam ederken Angel, Doyle ve Cordy, saldırganları antik bir savaşa bağlayan bir sembol keşfeder. Angel parçaları birleştirip durumu çözmek zorundadır.

Evrendeki yeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Hikâye, Angel dizisinin ilk sezonundaki "Hero" bölümünden önce gerçekleşmektedir. Ayrıca hikâyede televizyon dizisinin "Eternity" bölümü ile benzerlikler vardır.

Angel kitapları, aynı bunun gibi, hayranlar tarafından genellikle Buffy evrenine dahil edilmemektedir, ama bazı hayranlar da bu olayların başka bir gerçekleikte yaşandığını düşünerek kabul etmektedirler. Çünkü bazen gerçekleşmesi imkansız olan zaman aralıklarında geçen hikâyeler bulunur. Yine de bütün Angel ve Buffy romanları hem Fox hem de Joss Whedon tarafından resmi bir şekilde onaylanmıştır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]