Not Forgotten

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Not Forgotten
Yazarı Nancy Holder
Ülke Amerika Birleşik Devletleri
Özgün dili İngilizce
Seri ismi Angel
Türü Korku
Yayınevi Pocket Books
Anadilinde
basım tarihi
1 Nisan 2000
Yayın ortamı Çıktı
Sayfa sayısı 256
Anadilinde ISBN 0-671-04145-2
OCLC 44052077
Sonraki eser Close to the Ground

Not Forgotten, Angel isimli televizyon dizisinin konu alan romanlardan bir tanesidir.

Özet[değiştir | kaynağı değiştir]

Los Angeles, bir suç dalgasına maruz kalır. Kurbanlar arasında hiçbir bağlantı yoktur ve nasıl öldükleri de bilinmemektedir - içten dışa yandıkları düşünülmektedir. Bu olayların arkasında doğaüstü güçler olduğu düşünülür.

Angel ölümleri araştırırken Cordelia bir grup hırsız çocukları yaklamaya çalışır. İkisi de sonuçta aynı hedefe ulaşırlar - zengin bir baş belası çocukların göçebe ebeveynlerini esir tutmaktadır.

Angel, Doyle ve Cordelia L.A.'de birçok zorluk olduğunu, ama bu göçebeler için daha çok zorluklar olduğunu fark ederler. Angel ise bu insanlara çok geç olmadan yardım etmeyi hedeflemektedir.

Evrendeki yeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Hikâye, Angel dizisinin ilk sezonundaki "Hero" bölümünden önce geçmektedir.

Angel kitapları, aynı bunun gibi, hayranlar tarafından genellikle Buffy evrenine dahil edilmemektedir, ama bazı hayranlar da bu olayların başka bir gerçekleikte yaşandığını düşünerek kabul etmektedirler. Çünkü bazen gerçekleşmesi imkansız olan zaman aralıklarında geçen hikâyeler bulunur. Yine de bütün Angel ve Buffy romanları hem Fox hem de Joss Whedon tarafından resmi bir şekilde onaylanmıştır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]