Man in the Mirror: The Michael Jackson Story

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Man in the Mirror: The Michael Jackson Story
Yönetmen Allan Moyle
Yapımcı Michael Frislev
Chad Oakes
Oyuncular Flex Alexander
Eugene Clark
Frederic Tucker
Krista Rae
Müzik Bruce Leitl
Görüntü yönetmeni David Greene
Stüdyo Paramount Home Entertainment
Dağıtıcı VH1
Türü Drama
Renk Renkli
Yapım yılı 2004, ABD
Çıkış tarih(ler)i 6 Ağustos 2004
Süre 87 dk.
Dil İngilizce

Man in the Mirror: The Michael Jackson Story, 2004 yılında VH1 için hazırlanan bir Michael Jackson biyografik filmi. Flex Alexander'ın Michael Jackson'ı oynadığı film Michael Jackson'ın yükselişini ve hayatındaki tartışmalı olayları işler. Film ismini MJ'in hit şarkılarından olan Man in the Mirror'dan almıştır.

Filmin Teması[değiştir | kaynağı değiştir]

Film, dünyanın en büyük şov adamı Michael Jackson'ın hayatı boyunca yaşadığı acılar ve tartışmalı yönlerini işler, bu yüzden film biyografik drama olarak tanımlanabilir. Jackson küçüklüğünde ABD'de popüler bir grup olan Jackson 5'te vokalisttir ve çocukluğunu yaşayamamaktadır. Hiçbir zaman çocukluğunu yaşayamayan Jackson yaşı ilerlese de her zaman çocuk olarak kalmıştır.

1980'ler Jackson'ın solo kariyerinin dönüm noktasıdır. Thriller albümü ile 40.000.000 kopya satmıştır ve hayallerin bile ötesinde bir zenginliğe kavuşmuştur. Michael Jackson bu başarılarını tekrarlamak için mücadele ederken kendisine uyuşturucu bağımlısı, çocuk tacizcisi, estetik bağımlısı gibi MJ tarafından yalanlanan iftiralar atıldı. Ancak King of Pop bunların bir tuzak, komplo olduğunu iddia etmiştir ve açılan bütün davaları kazanmıştır. Jackson hayranlarının da bildiği gibi yasalara saygılı ve hümanist bir insandı.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]