United We Stand: What More Can I Give

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
United We Stand: What More Can I Give
Michael Jackson yardım turnesi
Yer Washington, ABD
Mekân RFK Stadium
Başlangıç tarihi 21 Ekim 2001
Gösteri sayısı Kuzey Amerika'da 1
Michael Jackson konser kronolojisi

United We Stand: What More Can I Give, Washington'daki RFK Stadı'nda 21 Ekim 2001 tarihinde gerçekleştirilen bir yardım konseridir.[1] Konser, 11 Eylül 2001 saldırılarının kurbanlarına yardım amaçlı düzenlenen üçüncü büyük konser olmuştur. Diğer iki gösteri New York'ta yapılmıştır. Konser adını Michael Jackson'ın What More Can I Give şarkısından almıştır.

Gösteriler[değiştir | kaynağı değiştir]

Konser öğleden sonra başlamış ve gece yarısına dek süren yarım günlük uzun gösteri olmuştur. Michael Jackson, Janet Jackson, James Brown, Al Green, Carole King, Rod Stewart, Bette Midler, America ve Huey Lewis gibi Amerikan klasiği haline gelmiş sanatçılar dışında Destiny's Child, P. Diddy, the Goo Goo Dolls, Train, Backstreet Boys, Usher, Mariah Carey, Pink ve 'N Sync gibi günümüz sanatçıları da gösteride performanslarını sergilemişlerdir. Kısa bir süre sahnede bulunan sanatçıların her biri ortalama beş şarkı söylemiştir.

Televizyon yayını[değiştir | kaynağı değiştir]

Konserler tamamlandıktan sonra düzenlenerek ABC kanalında yayınlanmıştır.

Özel katılımcılar[değiştir | kaynağı değiştir]

John Stamos'un yapılması için önayak olduğu gösteriye Washington DC belediye başkanı gibi politik figürler ve Kevin Spacey gibi ünlüler de katılım sağlamıştır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]