Kullanıcı mesaj:Bilimeinanan

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Düzenleme[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Almila Ada ve Elif Doğan sayfasında değişiklikleri onaylar misiniz? Saygılarımla.176.234.228.186 11.31, 27 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba; öncelikle katkınız için teşekkürler. Konuya hakim ve yetkili arkadaşlar mutlaka ilgileneceklerdir. İyi çalışmalar.Bilimeinanan (mesaj) 14.28, 27 Şubat 2021 (UTC)

Talep[kaynağı değiştir]

Merhaba. Elif Doğan, Cüneyt Mete, Seda Güven, Emine Ün,, Gizem Karaca, İbrahim Kendirci ve Zeynep Günay Tan sayfalarina fotoğraf yukler misiniz? Ben yapamıyorum. Çok uğraştım.176.234.227.90 18.54, 24 Şubat 2021 (UTC)

wikicommons ekli ise yükleyebilirsiniz. Bu değişikliği benim yapmam uygun olmayabilir.Bilimeinanan (mesaj) 19.02, 24 Şubat 2021 (UTC)

Yükledim dosya gönderemiyorum. 4-5 kişi zaten. Yüklemeniz olur mu? Üye değilim ama bir sürü katkım var. Bu seferlik yükleseniz olur mu? En azından bir kaç tanesi.176.234.225.65 15.00, 25 Şubat 2021 (UTC)

Bunu yapmam doğru olmayabilir dedigim gibi. Ama size yardımcı olabilmek adına @Dr. Coal'a seslenmek istiyorum. Kendisi hizmetlidir ve mutlaka size mumkun olmasi durumunda yardımcı olacaktır. Iyi çalışmalar dilerim. Bilimeinanan (mesaj) 17.07, 25 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Bilimeinanan. Kullanıcı zaten çok sayıda kişiye aynı mesajı göndermiş, bir kişiden yanıt alacaktır mutlaka. Ben adil kullanım politikası kapsamında değerlendirileceğinden veya özgür lisanslı olduğundan emin olmadığım, hatta adil kullanım haricinde çoğunlukla kendi çekmediğim fotoğrafları hiçbir şekilde, başkasının beyanına dayanarak yüklemiyorum. İyi çalışmalar. Dr. Coalmesaj 18.19, 25 Şubat 2021 (UTC)

Teşekkürler K:Dr. Coal. İyi çalışmalar. Bu imzasız yazı Bilimeinanan (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 18.21, 25 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba. Dr. Coal yeni öğreniyorum herhangi bir fotoğraf yüklenebilir diye biliyordum. Şimdi ögrendim. Ben Vikipedi sayfalarında birçok düzenleme yaptım. Kullanıcı olmak istemiyorum çünkü iş ve diğer şeylere yonelmemi engeller ve bağımlılık yapar diye. Hatırlattığın için çok teşekkür ederim.Bilimeinanan yardımcı olma isteğiniz benim çok mutlu etti. Çok teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar.176.234.228.186 23.59, 25 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba 176.234.228.186. Hayır; yalnızca özgür lisanslı dosyalar ile istisnai durumda adil kullanım dosyaları yüklenebiliyor. Katkılarınız için teşekkürler, iyi çalışmalar. Dr. Coalmesaj 00.01, 26 Şubat 2021 (UTC)

Vikipedi'ye hoş geldin Bilimeinanan![kaynağı değiştir]

Bu su soğuk değil. Cesur ol!

Tarafsızlık ve içerik oluşturma[kaynağı değiştir]

Tekrar merhaba! Maddenin tartışma sayfasında konuyu ilgisiz bir yere iyice çekip uzatmak istemediğimden buradan ayrıca yazmanın uygun olacağını düşündüm. Tanıdığınız, sempati duyduğunuz ya da nefret ettiğiniz -hiç fark etmez- her konuda yazabilirsiniz. Elbette burada elimizden geldiğince tarafsız bakış açısıyla içerik oluşturmaya çalışıyoruz fakat insanız nihayetinde, kusurlarımız bizi gerçek yapıyor, dolayısıyla farkında dahi olmadan taraflılığa düşebiliriz. Böylesi bir durumda, yani tarafsızlığınızdan şüphe edebileceğiniz bir katkınız olursa, bir başka vikipediste yazarak biçemin, içeriğin gözden geçirilmesini isteyebilirsiniz. Daha önce de ifade ettiğim gibi, istemsiz gerçekleşen ihlallerin bir önemi yoktur burada genellikle. Hem bu alışkanlıkları kazanmanın en güzel yolu da pratik yapmak. Tabii son karar yine de sizin tabii ki. İyi çalışmalar ve zaman diliminizle ilgili bir varsayımda bulunarak şimdiden iyi sabahlar dilerim. Dr. Coalmesaj 01.24, 18 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba üstadım Dr. Coal. İlginiz ve anlayışınız için teşekkür ederim. Taryışma sayfasında yazdıklarımı herhangi bir okur okuduğunda ne anlıyor bilmiyorum ama yazdıklarınızı ve platform kurallarını uyguluyor olmanızı takdir ile karşılıyorum. Umarım tartışma sayfasına yazdıklarımdan herhangi bir sitem algılamamışsınızdır, zira öyle bir durum söz konusu değil. Elimden geldiği kadar pratik yapmaya çalışıyorum. Örneğin işbirliği projesi kapsamında [Balık yetiştiriciliği]] maddesine bir şeyler ekledim. Oradaki tartışma sayfasında da bir şeyler yazdım. Zaman dilimi tahmininiz doğrudur. Sizin zaman diliminizi bilmemekle beraber iyi günler dilerim :) Bu imzasız yazı Bilimeinanan (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 01.31, 18 Şubat 2021 (UTC)

Estağfurullah, bugüne dek herhangi bir konuda yanlış anlaşılma olduğunu düşünmüyorum. Hem olsaydı dahi internet ortamındaki etkileşimlerin kişisel olmadığı, öyle düşünülmemesi gerektiği kanaatindeyim - tabii tanıyarak iletişim kuranlar hariç olmak üzere. Yoksa her birimiz ekranlardaki sözcüklerden ve bunların bütünlük içinde oluşturduğu bilişsel yapılardan ibaretiz. Her neyse, daha önce de ifade ettiğim gibi burada asıl önemli olan, ayırt edici olan şey niyettir elbette. Değişikliğiniz ise hiç fena değil; ancak -böyle sürekli karşınıza bir şeyler çıkarıyorum ama- VP:MİLLİ'yi bir okumanızda da fayda görünüyor. :) Sizin değişikliğinizin ardından da {{yerellikten kurtar}} şablonu eklenmiş, haklı olarak. Belki "Türkiye'de balık yetiştiriciliği" maddesi açıp içeriği oraya aktarmak gerekebilir - ya da aynı maddeye başka ülkelerden de örnekler eklenebilir. Her neyse, şu an saat dolayısıyla çok detaylı düşünmek pek işime gelmiyor. :) İyi çalışmalar dilerim. Dr. Coalmesaj 01.44, 18 Şubat 2021 (UTC)

Dr. Coal; siz karşıma bir şeyler çıkarmazsanız, başka hizmetli çıkarmazsa, ben nasıl Wikipedist olacağım :) Yerellikten kurtar şablonunu fark ettim ve tartışma sayfasında bir şeyler karaladım. Sonra da o maddeye bir başlık, iki tablo ve kaynaklar ekleyerek kendimce yerellikten bir nebze de olsun kurtarmaya çalıştım. Lakin oluşturduğum iki maddenin de politikaları ihlal ediyor oluşu (en azından şimdilik birinini diğeri henüz silinmedi :)) açıkçası iş birliği projelerinde maddeyi geliştirirken beni tedirgin ediyor. Tedirgin olduğum konu emeğimin boşa gidebileceği. Bu kaygımı şöyle örneklendireyim; ben çok iyi bilgisayar ve klavye kullanabilen biri değilim, belkide çok basit oluşturulabilecek bir tabloyu bile bir saatte hazırlıyorum. Ama belki de benim saatler harcadığım o değişiklikler Wikipedia politikalarına aykırı ve silinecek. Ki politikalara aykırı ise de silinmesinden daha doğal bir şey yok elbette. Neticede yıllardır beğenerek takip ettiğim ve doğru bilgiye genelde ulaştığım Wikipedia'nın kalitesi bu şekilde korunuyor. Ama bu durum boşa kürek sallamış olduğum gerçeğini değiştirmiyor :) Haklı olarak diyeceksiniz ki "bisiklete binmeyi düşmeden öğrenemezsin" Kesinlikle öyle :) Bakalım fazla düşmeden becerebilecek miyim bu işi :) Bu imzasız yazı Bilimeinanan (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 02.30, 18 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Dr. Coal; balık yetiştiriciliği sayfasında değişiklik yapmaya çalışıyorum ama hiçbir sayfada değişiklik yapamıyorum. Yine bir politika ihlali mi yaptım istemeden?

Şu anki IP adresiniz 188.57.114.95, engellenme numaranız #106781. Bir hizmetliden durumunuz hakkında bilgi almak istediğinizde veya herhangi bir sorguda bu bilgiler gerekecektir, lütfen not ediniz.Bilimeinanan (mesaj) 21.55, 18 Şubat 2021 (UTC)

Şimdi düzelmiş olması lazım.
Vito Genovese 22.01, 18 Şubat 2021 (UTC)

Vito Genovese Teşekkür ederim :) Ben de diyordum kendi kendime "Cano sen yine ne yaptın da engel yedin?" :) Neyse ben çalışmaya başlayayım gece uzun.Bilimeinanan (mesaj) 22.04, 18 Şubat 2021 (UTC)

Kolay gelsin, iyi çalışmalar! :) -- Dr. Coalmesaj 22.19, 18 Şubat 2021 (UTC)

Bu arada haber yayınlandı ama tam bir hayal kırıklığı oldu bizim için Dr. Coal :( O kadar önemli proje anlattık gelen AA muhabirine sadece bir husustan bahsetmiş metni yazarken. Anlatmak istediğimiz ve projelendirdiğimiz o kadar çok şey vardı ki... 5000 Lira bütçe ile yazılan bir yazılımı gidip haber yaptılar. Dünyanın ilk sosyal medya televizyonunuzu kuruyoruz. Aynı anda toplam 105 fenomene aynı canlı yayını yaptıracağız. 1 satır bahsetmemiş adamlar... https://beyazgazete.com/haber/2021/2/18/cocuklar-sosyal-medyanin-zararlarindan-turk-muhendislerin-gelistirdigi-programla-korunacak-5969744.html

https://www.haberler.com/cocuklar-sosyal-medyanin-zararlarindan-turk-13935928-haberi/

Bilimeinanan (mesaj) 02.25, 19 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba! Seslenme oluşmadığı için şimdi tesadüfen gördüm mesajınızı. Canınız sağolsun, ne diyelim, yakın zamanda başka başka kaynaklarla farklı şeyler söyleyebiliriz umarım o konuda. İyi çalışmalar dilerim. Dr. Coalmesaj 02.26, 19 Şubat 2021 (UTC)
Ek bilgi; seslenme bildiriminin iletilmesi için seslenme ile, yani [[K:Dr. Coal]] veya {{seslen|Dr. Coal}} ile imzanızın aynı değişiklik içerisinde olması gerekir. Birini diğerinden ayrı bir değişiklikte yaptığınızda (düzelttiğinizde) bildirim iletilmez. Dr. Coalmesaj 02.28, 19 Şubat 2021 (UTC)

Selam K:Dr. Coal . Umarım her şey yolundadır. akıllı tasarım sayfasındaki tartışma kısmını okudum. Hafif gergin, yer yer tartışma kültüründen uzaklaşan bir hal alsa da etkilendim açıkçası. Wikipedia'ya bakış açımı değiştirdi. İnsanlar gerçekten mümkün olan en doğru bilgiyi yayınlamak için savaşıyor. Ben de buada maddelere kaynak ekleyip, başka yere yönlendiriyorum :) Çok yolum var gibi gözüküyor kat etmem gereken :)Bilimeinanan (mesaj) 20.50, 21 Şubat 2021 (UTC)

Yazım hatası[kaynağı değiştir]

Kullanıcı sayfasında Wikipedist yazmaktadır. Aslı "Vikipedist" 'dir. Eğer rahatsız etmiş isem özür dilerim. Dr. Vikipedist (mesaj) 13.57, 27 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Kullanıcı:Dr. Vikipedist. Uyarınız için çok teşekkürler. Düzeltmeyi yaptım. İyi çalışmalar.Bilimeinanan (mesaj) 14.26, 27 Şubat 2021 (UTC)

Mobil tarayıcı[kaynağı değiştir]

Merhaba Kadıköylü. Umarım her şey yolundadır. Bir sayfayı silinmeye aday göstermişsiniz. Bilgisayarımdan madde ile ilgili yorum yapayım derken yanlışlıkla https://tr.wikipedia.org/ yerine https://tr.m.wikipedia.org/ sayfasına yani mobil sürüme girmişim :) Mobilde daha evvel değişiklik yapmayı denemediğim için de ortalığı biraz karıştırdım sanırım :) Anlamadığım şekilde sayfa oluşturdum, ardından boşalttım, sonrasında görüşümü madde tartışma sayfasında belirttim :) Acemilik işte...

Hem durumu izah edeyim, hem de bir soru sorayım dedim fırsattan istifade. Acaba SAS için çekimser oy kullanmak mümkün mü? Ya da çekimser oy kullanmanın (ekstra süre v.s. için) kanaat etkileyen bir tarafı var mı? Vaktiniz olur da cevap vereriseniz, vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar dilerim.Bilimeinanan (mesaj) 14.59, 14 Mart 2021 (UTC)

Merhaba @Bilimeinanan. Hepimiz bu platformda bu tip şeyleri gerçekleştirmeyi yapa boza öğrendik. Sorun yok. Ben şimdi sizin görüşünüzü SAS adaylık sayfasına taşıyacağım ve oluşturduğunuz sayfayı hızlı sil olarak işaretleyeceğim. Tabiki çekimser görüş belirtebilirsiniz. Bu arada SAS adaylık tartışmaları bir oylama değildir. Kalsın, Silinsin, Hızlı Kalsın, Hızlı Silinsin, Çekimser şablonlarının gerekçelendirilmesi gerekir. Bütün şablonların bağlantılarını verdim size, buradan istediğiniz şablonları SAS tartışmalarında görüş bildirirken kullanabilirsiniz. Başka sorularınız olursa mesaj sayfama yazmaktan çekinmeyin lütfen. İyi çalışmalar. Kadıköylümesaj 15.44, 14 Mart 2021 (UTC)

Teşekkür ederim. İyi akşamlar Kadıköylü Bu imzasız yazı Bilimeinanan (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 15.51, 14 Mart 2021 (UTC)

Görüşünüzü taşıdım. Görüşünüzün başına Çekimser Çekimser ekleyebilirsiniz. İyi akşamlar--Kadıköylümesaj 15.56, 14 Mart 2021 (UTC)

Tartışma:Nilsu Berfin Aktaş[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Kadıköylü. Oluşturduğun Tartışma:Nilsu Berfin Aktaş maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "Özel" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --Kadıköylümesaj 15.59, 14 Mart 2021 (UTC)

Tekrar Merhaba Kadıköylü. Maddeyi bir defa daha inceledim. Sizinle aynı görüşe vardım. Fikrimi de sayfaya yazdım. İyi çalışmalar.Bilimeinanan (mesaj) 16.23, 14 Mart 2021 (UTC)

Örnek kullanıcı kutusu[kaynağı değiştir]

WifiNPS1.png Bu kullanıcı, Örnek ile aynı internet bağlantısını kullanmaktadır.


Görsel, renkler ve metni dilediğiniz gibi değiştirerek kullanıcı sayfalarınızda kullanabilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim. Dr. Coalmesaj 00.36, 16 Mart 2021 (UTC)