Şablon tartışma:Ankara

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Konseyi           Bu sayfa, şu Vikiprojelerin kapsamında yer almaktadır:
Vikiproje Ankara (Şablon-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu şablon, Vikipedi'deki Ankara maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Ankara kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
 Şablon  Bu şablon için herhangi bir değerlendirme yapmaya gerek yoktur.
 En  Bu şablon En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Türkiye (Şablon-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesiBu şablon, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Şablon  Bu şablon için herhangi bir değerlendirme yapmaya gerek yoktur.
 Çok  Bu şablon Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Ankara şehri mi Ankara ili mi[kaynağı değiştir]

Bu şablonun Ankara şehri mi Ankara ili mi hakkında olduğu anlaşılmıyor. Verilen bağlantıların çoğu şehir hakkında ama Ankara iline bağlı olan ve şehre dahil olmayan ilçeler de listelenmiş. --İnfoCan 14:28, 22 Ocak 2010 (UTC)

Düzen[kaynağı değiştir]

Şablon bu haliyle bana çok fazla karışık ve yorucu geldi. Alternatif bir yöntem/tasarım vs mi belirlesek acaba? Şu aşamada "şöyle yapalım" diyebileceğim bir fikrim yok ama biraz beyin fırtınası ile çözebiliriz bence bu durumu :) --Pragdonmesaj 13.38, 27 Haziran 2019 (UTC)

Esasen ben de aynı fikirdeyim. Şimdilik sadece "aynı başlık altında toplayabileceğimiz" maddeleri bir araya getirmeye çalışıyorum. Ankara gibi bir şehir için tek bir şablon yetersiz sanırım. Acaba diyorum ki; bu şablonu "Ankara'nın tarihi", "Ankara'nın coğrafyası", "Ankara'da ulaşım", "Ankara'da eğitim" vs. gibi parçalara mı ayırsak? Diğer yabancı Vikilerden esinlenecek olursak misal; Londra şehri için bu sistem uygulanmış.

için ayrı ayrı şablonlar var. Böyle bir şey yapılabilir aslında veya daha mantıklı bir fikri olan varsa tartışılabilir. Bu şablonda olduğu gibi, verilecek karar doğrultusunda elimden geleni yaparım. :) --Gargarapalvin mesaj 01.04, 28 Haziran 2019 (UTC)

  • @Sayginer, bu tarz şehir ve ülke şablonlarında böyle her maddeyi eklersek sonu gelmez bunun. Bu tip şablonlarda oldukça ana konuların eklenmesi gerektiğini düşünüyorum; Ankara tarihi, Ankara kelimesinin etimolojisi (maddesi var diye diyorum), Ankara'da spor, Ankara'da din gibi... Düşüncelerin?--NanahuatlEfendim? 06.43, 19 Kasım 2020 (UTC)
Kesinlikle. Bu "dolaşım" şablonu mantığına ters çünkü okuyucuya dolaşım imkanı vermiyor. Ankara ana kategorisine her şeyi doldurup, alt kategorileri kullanmamak gibi. Sadece ekleneceği maddeleri doğrudan ilgilendiren maddeleri barındırmalı. Şu anki hâlinde bu şablonu, içinde listelediği maddelere ekleyemezsiniz.--Sayginerv-posta 08.39, 19 Kasım 2020 (UTC)