Vikipedi:Danışma masası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Vikipedi Danışma Masası
Bu sayfa Vikipedi'nin kullanımı ile ilgili sorular içindir.
Ansiklopedik sorular için, Arama kutusunu veya Bilge sayfasını kullanın.
1
Soru sormadan önce yardım sayfalarına, sıkça sorulan sorulara ve danışma masası arşivine bakabilirsin.
2
Yeni bir soru sormak için buraya tıkla. Konu satırını doldurmayı unutma.
3
Verilen yanıtı görmek için bu sayfaya tekrar uğramayı unutma.
Kısayol:


Kullanıcı durumum nedir. Yeni bir bilgi ekleyemiyorum. nedeni nedir.[değiştir | kaynağı değiştir]

Yeni eklediğim vikipedi Yusuf Başer (Milletvekili) şeklinde ama kontorl edilmemiştir uyarısı var sağ üst köşede yayınlanmıyor, yayımlansa bile iki gün sonra yayından kalkıyor nasıl yardımcı olabilirsiniz ??--Paşa (mesaj) 12:10, 21 Ekim 2014 (UTC)

Bekleyen değişiklikler sayfasını inceleyebilirsin Kullanıcı:Sukrulemlioglu. Şu an herhangi bir sıkıntı yok.--RapsarEfendim? 18:28, 6 Kasım 2014 (UTC)

Kategoriler görünmüyor[değiştir | kaynağı değiştir]

Nearktik bölge bu sayfada nasıl bir hata yaptıysam eklediğim kategoriler görünür hale gelmiyor? Yardım.Mehmet ACAR 15:17, 3 Kasım 2014 (UTC)

Kullanıcı:Acar54, son kaynağı kapatmayı unutmuşsun, o yüzden gözükmüyordu devamındaki kısım. Sorun düzeltildi.--RapsarEfendim? 20:22, 6 Kasım 2014 (UTC)

Gogi Chagelishvili[değiştir | kaynağı değiştir]

Sayın editör arkadaşım, Gogi Chagelishvili için bir biyografi vardı.Son günlerde göremiyoruz.Kayboldu veya silindi.Gogi halen Gürcistanın yaşayan iyi ve ünlü bir ressamıdır.Bu sayfanın tekrar Wikipediada yer alması için ben ne yapabilirim? İlginiz için teşekkürlerBu imzasız yazı 85.96.65.130 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Bu isimde bir maddenin silindiğine dair bir bilgi yok. Kayda değerlik kriterlerini sağlayan maddeleri siz de oluşturabilirsiniz.--RapsarEfendim? 18:31, 6 Kasım 2014 (UTC)

İngilizce çeviri[değiştir | kaynağı değiştir]

Çeviri veya şu cümleyi başka sözcüklerle bana yardım edin. Orijinal İngilizce makale ile ilgili olduğundan Frank Major atıf amaçlı, silinecek olarak yerleştirilmesi gerekiyor. Teşekkür ederim!

Please help me by translating or paraphrasing the following sentence. It needs to be placed at Frank Major for attribution purposes, since the original English article is about to be deleted. Thank you!

This article was translated from en:Frank Major, written by Behemoth, Dacho2, Magioladitis, Plasticspork, Punkrock pulgas, Taketa, Tassedethe, and Uncle Dick.

Nyttend (mesaj) 01:23, 5 Kasım 2014 (UTC)

mobil uygulama[değiştir | kaynağı değiştir]

İyi günler. Mobil uygulamanızı buldum fakat normal bilgisayardan girilen bir siteden farkı yok. Ufak yazılar beyaz arka plan klasik bir internet sayfası gibi. biraz daha görsellik çalışması yapmanızı gerçekten çok isterim. Saygılarımla

Özgeçmiş Ekleme[değiştir | kaynağı değiştir]

Eskişehir 24. dönem milletvekili Ülker Can'ın öz geçmişini eklemek istiyorum.--Siyasi26 (mesaj) 17:30, 13 Kasım 2014 (UTC)

konu/madde girişinin reddi[değiştir | kaynağı değiştir]

Merhaba,

calistigim ajansin baskani Levent Özçelik'in kitap, sergi ve diğer calismalarina iliskin bir maddeyi, kendisinin talebiyle eklemeye calistim, ancak sanirim biyografi oldugu icin sayfa yuklenmesi reddediliyor. Metin asagidadir, nasil yardimci olabilirsiniz.


1969 İstanbul doğumlu. Köşe yazarı ve fotoğrafçı. Dünyanın en çok seyahat eden insanlarından biri. Çeşitli gazete ve dergilerde başladığı yayın hayatını 1996’dan bu yana Era İstanbul Ajans Başkanı olarak sürdürüyor. Seyahat ve spor konulu yazıları haftalık olarak HaberTürk gazetesindeki köşesinde, yaptığı seyahatlere ilişkin fotoğ¬raflar ve yazdığı yazılar ise GQ, Tempo Travel, Sky Life gibi dergilerde yayımlanıyor.

Kitapları ve Sergileri[değiştir | kaynağı değiştir]

Bir kış günü –eğer– ben”, “Paradis”, “Bir gün mutlaka; Havana”, “Yüzler ve Hikâyeleri” ve “Instagram Günlüğü” isimli beş kitabı, şiirsel anlatımların tamamladığı fotoğraflardan oluşuyor. Güney Amerika gezisi esnasında çektiği fotoğraflar “Güney Amerika’dan” ismiyle 2009’da, “Paradis” kitabının fotoğrafları ise 2010’da sergilendi. “Bir gün mutlaka; Havana” isimli kitabı 2012’de yayımlandı.

Son kitabı “Instagram Günlüğü” 1 yıl içerisinde 4 kıtada 23 ülkede 66 şehre ve 100’ün üzerinde noktaya gerçekleştirdiği seyahatlerde akıllı cep telefonu ile çektiği fotoğraflardan oluşuyor. Bu fotoğrafları çekmek için Levent Özçelik 1 yıl içerisinde uçakla 85.000 mil, araba kullanarak ise 20.000 km yol kat etti. Bu; dünyanın etrafında yaklaşık 4 kez dolaşmaya eşdeğer bir rakamdır.

Türkçe ve İngilizce olarak yayımlanan “Bir gün mutlaka; Havana” isimli kitabının video ve audio kayıtlarıyla yenilenmiş dijital aplikasyonu App Store kitaplığındaki yerini 2014 Mayıs ayında aldı.

2014 Ağustos ayında“North” isimli yeni projesi için “Güney romantiktir, Kuzey vahşi” mottosuyla ilk durağı İsveç’e 1.500 kilometrelik yolculuk yaptı. Özçelik yaklaşık 1 yılda tamamlanacak proje kapsamında İskandinavya, Kanada, Grönland, İzlanda ve Rusya’yı kapsayan seyahatler gerçekleştirecek. Bu seyahatlerde yaşadığı deneyimleri, görüntülediği fotoğrafları ve go pro kameralarla çektiği videoları Android tablet ve telefonlar ile IOS platformu ortamından edinilebilecek bir dijital kitap haline getirerek yayımlayacak.

Harita lisans sorunu[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Pictogram voting question.png Soru Merhaba; Burada gördüğüm çalışmayı, aynı harita kaynağından alarak işledim ve commonsa yükedim. Bu eser ortaya çıktı, bir hata, lisans sorunu var mı? teşekürler..Mehmet ACAR 07:17, 15 Kasım 2014 (UTC)
  • Cevap Cevap Elinize sağlık. Teşekkürler. İlgili web sitesinin GNU Genel Kamu Lisansını CC BY 4.0 lisansına çevirmiş olduk. Bu çerçevede gerekli düzenlemeyi yaptım. --i.e.msj 14:06, 19 Kasım 2014 (UTC)

ALTINORDU FK[değiştir | kaynağı değiştir]

Merhaba

Altınordu Futbol Sosyal Girişimi Marka Yöneticisi'yim. ALTINORDU FK başlığıyla açılan sayfanın logo geçmişinde hatalı logomuz var ve bu google tarafından da indexleniyor. Googlea ALTINORDU yazdığınızda sağda açılan indexten bunu görebilirsiniz. Pek çok kullanıcı da bu hatalı logoyu FARKLI KAYDET ile aldığı için ortada çok sayıda hatalı logomuz geziyor. Sizden isteğimiz sayfa geçmişinde yer alan ve kuruluş tarihimi 1924 olarak gösteren logomuzun kaldırılması. Bize kim yardımcı olabilir. Teşekkürler.--Altınordufsg (mesaj) 10:50, 19 Kasım 2014 (UTC)

Isochronic Tones[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Pictogram voting question.png Soru Isochronic Tones yada Isochronic kelimesinin ne demek oldugunu öğrenmek istemiştim bulamadım? Bu imzasız yazı 82.222.218.189 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
  • Cevap Cevap Üzgünüm, bu maddeler Türkçe Vikipedi'de henüz bulunmuyor. Yalnızca İngilizce Vikipedi'de var. Ayrıca bu bölümden madde isteği değil, yalnızca Vikipedi ile ilgili konularda yardım yapılmaktadır. Dilerseniz Google çeviri vasıtası ile İngilizce maddeye göz atabilirsiniz. Madde istekleri listesi bölümüne ekledim. Teşekkürler.--i.e.msj 14:02, 19 Kasım 2014 (UTC)