Vikipedi:Danışma masası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Vikipedi Danışma Masası
Bu sayfa Vikipedi'nin kullanımı ile ilgili sorular içindir.
Ansiklopedik sorular için, Arama kutusunu veya Bilge sayfasını kullanın.
1
Soru sormadan önce yardım sayfalarına, sıkça sorulan sorulara ve danışma masası arşivine bakabilirsin.
2
Yeni bir soru sormak için buraya tıkla. Konu satırını doldurmayı unutma.
3
Verilen yanıtı görmek için bu sayfaya tekrar uğramayı unutma.
Kısayol:


Konu başlıkları

Rana Çetin[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhaba, Rana Çetin maddesini oluşturmaya çalışıyorum. Ama viki kodu içermeyen madde denilerek engelleniyor. Ne yapabilirim? Teşekkürler... Bu imzasız yazı Asılmesele (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
 • Cevap Cevap Lütfen, VP:BEK, VP:KD ve VP:T sayfalarını gözden geçiriniz.--i.e.msj 10:14, 18 Mayıs 2014 (UTC)

merhaba ve yardıma ihtiyacım var[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru merhaba İnci OKUMUŞ sayfasını oluşturmak istiyorum. ancak olumsuz yanıt veriliyor.bilgi kaynağının sorumluluğu bana aittir. düzeltilmesi ricasındayım.Bu imzasız yazı Hanzade Bergüzar (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
 • Cevap Cevap Lütfen, VP:BEK, VP:KD ve VP:T sayfalarını gözden geçiriniz.--i.e.msj 10:14, 18 Mayıs 2014 (UTC)

Bir Konu açmak için yardım[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru "Beste Samancı" Yüzme sporunun ülkemizdeki yeni yüzü olma yolunda ilerleyen genç bir yetenek. Ve ben onu anlatan bir sayfa yapmak istiyorum ancak yazdığım onca yazıdan sonra sistem benim yazımı otomatik olarak zararlı içerik olarak adlandırdı ve kayıt yapamadım. bana bu konuda yardım ederseniz sevinirim. Bu imzasız yazı OsmnSmnc11 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
 • Cevap Cevap Yanıt kullanıcı mesaj sayfanızda verilmiş. Lütfen Vikipedi'ye telif hakkı bulunan bilgiler eklemeyiniz.--i.e.msj 10:14, 18 Mayıs 2014 (UTC)

Sayfa[değiştir | kaynağı değiştir]

Kullanıcı adı değişikliği[değiştir | kaynağı değiştir]

IPX sayfası kontrolü[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhabalar, 16:48, 19 Şubat 2014‎ tarihinde IPX sayfasını oluşturmuştum. 19:07, 26 Mayıs 2014‎ tarihinde de tekrar düzeltmeler yapıp daha doğru ve düzenli hale getirdim. Zahmet olmazsa kontrol etmenizi rica ediyorum. İyi çalışmalar. --Ömer Eryılmaz ÇOMÜ 16:49, 29 Mayıs 2014 (UTC)
 • Cevap Cevap Merhaba, katkınız için teşekkürler. Oluşturduğunuz sayfa ingilizce Vikipedi'deki en:Internetwork Packet Exchange sayfasının mı? yoksa en:IP exchange sayfasının mı karşılığıdır. Söz konusu sayfa kategorisiz ve interwikisiz olduğundan dolayı henüz onaylanmamıştır. Herhangi bir kullanıcı sayfayı biraz daha düzenleyerek eksiklikleri giderdiği takdirde onaylanacaktır. Kolay gelsin.--i.e.msj 00:16, 31 Mayıs 2014 (UTC)
 • Pictogram voting question.png Soru Oluşturduğum sayfada Vikipedi'deki en:Internetwork Packet Exchange sayfasından alıntılar var ve kaynaklarına da ilgili sayfayı ekledim. Ayrıca kategori kısmını da ekledim. Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim. İyi çalışmalar. --Ömer Eryılmaz ÇOMÜ 20:06, 31 Mayıs 2014 (UTC)
 • Cevap Cevap IPX sayfasında kategori ve küçük madde düzenlemesi yapılarak, interwiki eklendikten sonra onaylama yapılmıştır. Teşekkürler.--i.e.msj 13:08, 3 Haziran 2014 (UTC)

Soru[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Yaptığım düzeltmeler neden onaylanmıyor. Bu imzasız yazı Hacitalha (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
 • Cevap Cevap Katkıların gönüllülük esasına dayandığı ve kimsenin buna zorlanmadığı Vikipedi'de katkılarınız kısa süre sonra onaylanacaktır. Bu bazen bir ayı bulduğu gibi, bazen saniyeler içerisinde olabilmektedir. Bazı durumlarda ise katkınızın neden onaylanmadığını da gözden geçirmenizin de fayda sağlayacağı düşünülebilir.--i.e.msj 00:16, 31 Mayıs 2014 (UTC)

Viki kodu[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhaba, yeni bir yazı eklemeye çalışıyorum vikikodu hatası vermekte. Sonrasında vikikodu ilişkin buradan tüm cevapları okudum ve viki kodu olarak tanımladığınız tüm biçimlendirme - bağlantıları yaptım. üstelik herhangi bir yerden alıntı da bulunmamaktadır ve telif hakkı sıkıntısı da çıkmayacaktır dolayısıyla. ancak hala kabul etmiyor. Çözüm ne olur? Teşekkürler. Bu imzasız yazı TolunayCa (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
 • Cevap Cevap Türkçe Vikipedi çok vandalizm almaktadır. Bu vandalizmlerin bir kısmını ise otomatik olarak Vikipedi:Değişiklik süzgeci ile önlenmeye çalışılmaktadır. Bu süzgeçleri de, konuda deneyimli kullanıcılar oluşturmaktadır. Yapmış olduğunuz değişiklik kayıt olmasa bile Son süzgeç değişiklikleri sayfasına yansır. Buradan katkınızı ve hangi süzgece takılmış olabileceğini bulabilir. Hata görüyorsanız, bunu Vikipedi:Değişiklik_süzgeci/Hatalar sayfasında bildirebilir. Bildirdiğiniz konu ile ilgili olarak bir hizmetliye başvurabilirsiniz. Kolay gelsin.--i.e.msj 00:16, 31 Mayıs 2014 (UTC)

sayfanın silinmesi[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Merhaba, Önceki sorunu çözdüm ve teşekkür ederim yardımlarınız için. Ben birine ilişkin bir biyografi oluşturdum. üstelik kendisi sektöründe kariyer sahibi ve bilinen bir kişilik. derneklerde yönetim kurulu üyelikleri ve şirketlerde üst düzey yöneticilikleri bulunmakta. kendisi gibi bir çok insanın sayfası mevcut. Bunun yanı sıra kendisinin bir çok referans web sayfasını da ekledim ve bağlantılı sayfaları da ekledim. ancak sayfası thedeon kullanıcısı tarafından silinmekte. sorun olarak da söylenen mevzu kayda değer kişilik olmaması. halbuki referans sayfalarından da anlaşılacağı gibi kayda değer bir kişilik olduğu görülmektedir. Ne önerirsiniz? Teşekkürler. Bu imzasız yazı TolunayCa (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 13:34, 3 Haziran 2014
 • Cevap Cevap Merhaba, Vikipedi'de maddeler ya hızlı silme kriterlerinden birisine uyuyorsa yani çok az bilgi taşıyor, yabancı dilde, boş, bir başka projeye aktarılmış, Vikipedi:Kayda değerlik kriterlerine uygun olmayan ya da düzensiz ise ya da Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar sayfasında yapılan tartışma sonrası silinmesine karar verilmiş ise hizmetlilere Vikipedi:Silme politikası tarafından verilen yetkiyle silinirler. Bu yetkiyi hem politika hem de hizmetlilik başvurusu sonrasında onlara topluluk vermiştir. Bir kişi kariyer sahibi, bilinen bir kişilik veya daha önemli pozisyonlarda olabilir. Ancak, Vikipedi'de bulunması için bu kişinin kesin olarak buradaki kriterlere uyması zorunludur. Ayrıca lütfen normal yaşamdaki kayda değerlik ile Vikipedi kayda değerliğini birbirine karıştırmayınız. Vikipedi için kayda değerlik, herhangi bir konunun Vikipedi'de maddesi açılacak kadar "ansiklopedik" olup olmadığını irdeler. Lütfen, ilgili hizmetli ile kullanıcı mesaj sayfasından irtibata geçiniz. Kolay gelsin.--i.e.msj 13:07, 3 Haziran 2014 (UTC)


Flipsyde Müzik Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]

Flipsyde müzik grubunu Vikipedi'de bulmak umuduyla Google'da arattım ancak karşıma yalnızca İngilizce versiyonu çıktı. Flipsyde müzik grubunun türkçeleştirilmesini rica ediyorum.

TÜRK Bayrağı...[değiştir | kaynağı değiştir]

Sayfalarınızda bulunan bilgilerde TÜRK bayrağı ve diğer Milletlerin bayraklarının sayfanızın en üst bölümünde yer almasının, üzerinde hiçbir yazı ve simgenin bulunmaması gerektiğini düşünüyorum...Lütfen ilgilenin...

Okumanızı öneririm:Vikipedi:Biçem el kitabı (ikon), Vikipedi:Tarafsız bakış açısı--İyi Vikiler.Ayrıntılı Bilgi#ileti 20:56, 20 Haziran 2014 (UTC)

Metin Çevirme[değiştir | kaynağı değiştir]

Ben Vikipedide yeni olduğum için bişey bilmiyorum.Ben bir dilciyim ve ingilizceme güveniyorum.Çeviri yapmak istiyorum ama bunun için ne yapmalıyım bilmiyorum.Teşekkürler.Bu imzasız yazı ThEmperor47 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba, öncelikle mesaj sayfanızdaki mesajda bulunan bağlantıları gözden geçirebilir, Vikipedi:Çeviri grubu, Vikipedi:Yeni bir sayfaya başlamak yazılarını okuyabilirsiniz.--İyi Vikiler.Ayrıntılı Bilgi#ileti 08:20, 24 Haziran 2014 (UTC)

Konuma saldırı[değiştir | kaynağı değiştir]

Açmış olduğum konu bir biyografi konusuydu. Bizzat şahsın kendisinden izin alarak açmış olduğum konuya 10-12 saat içinde yaklaşık 2400 erişim sağlandı. Bu erişim sayısının fazlalığı konuya saldırı olmasını kaçınılmaz hale getirdi. Bu saldılar sonucu için işaretlenmiştir. Nedeni G10 maddesidir. Gereğin yapılmasını arz ediyorum.--Dogaturkmen (mesaj) 04:25, 4 Temmuz 2014 (UTC)

WikipediTR adında facebook sayfası açmak istiyorum.[değiştir | kaynağı değiştir]

Evet başlıkta belirttiğim gibi bu adla bir facebook sayfası açmak istiyorum, telif hakkı felan uğraştırır mı? siz ne düşünüyorsunuz, nasıl adım atmalıyım?Bu imzasız yazı 78.164.124.166 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 9 Temmuz 2014, 02:13

Bildiğim kadarıyla Wikipedia'nın resmî topluluk sayfası olan bir sayfamız mevcut. Vikipedi - FacebookSait71 00:08, 9 Temmuz 2014 (UTC)

EROL ÖZAYDIN[değiştir | kaynağı değiştir]

Erol özaydın ile ilgili bilgi girişi yaptım theoden tarafından silindi.Gerekçeyi anlayamadım ,benle paylaşırsanız sevinirim.--ramsesus 20:05, 10 Temmuz 2014 (UTC)

Konu açamıyorum[değiştir | kaynağı değiştir]

Merhaba, Natron Gölü konusu açmaya çalışıyorum fakat sistem yazımı gönderdiğimde zararlı içerik olarak algılıyor. Burada daha önce buna benzer problemler için vermiş olduğunuz cevapları ve cevaplardaki yönergelerinizi okudum, uyguladım fakat sonuç yine aynı. Ne yapmalıyım?

Yardım[değiştir | kaynağı değiştir]

vikipedide kayıtlı olmayan birinin hayatını eklemek istiyorum bunu nasıl yapabilirim bir oyuncunun sayfasını oluşturmak istiyorum nasıl yapabilirim--M.ali04 (mesaj) 13:59, 18 Temmuz 2014 (UTC) --M.ali04 (mesaj) 13:33, 14 Temmuz 2014 (UTC)

Lütfen mesaj sayfanızdaki yazıyı okuyun ve bağlantılara tıklayın.--İyi Vikiler.Ayrıntılı Bilgi#ileti 14:02, 18 Temmuz 2014 (UTC)

plus4web kullanıcı adı nasıl kurallara aykırı bir isim olabilir?[değiştir | kaynağı değiştir]

2010 senesinden beri vikipedi üyesi olduğum plus4web kullanıcı adım ile Ip adresim'e yasak konuluyor. Hemde hiç bir açıklama uyarı vs olmaksızın. Sorun şu ki bu ismi yasaklayan kişi takma isim kullanıyor. Ancak plus4web ismi markası logosu vs 2004 yılında beri şahsıma ait bir marka logo. Bu konuda açıklama arıyorum. Ancak süresiz olarak bloklanmış kullanıcı adım ve Ip adresim yüzünden açıklama ve soru bile soramıyorum.

Lütfen okuyunuz: Vikipedi:Kullanıcı adı, Vikipedi:Kayda değerlik (İnternet)--İyi Vikiler.Ayrıntılı Bilgi#ileti 15:12, 19 Temmuz 2014 (UTC)

resim kullanım hakkı[değiştir | kaynağı değiştir]

tezimde kullanmak istediğim resim ya da şekillerin public domain olması, kullanmam için izin almam gerekmediği anlamına geliyor değil mi, US'de PD olan bir resmin başka ülkelerde kullanımı için farklı koşullar olabilir denmiş, bunun resmin tarihi ile alakası var mı FY

Neye Dayanarak Atatürk' ü Listeye Koydunuz?[değiştir | kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/Masonlar_listesi A kısmında Mustafa Kemal Atatürk' ün ismi geçmekte neye dayanarak Atatürk' ün ismini oraya koydunuz? Atatürk' ün mason olduğuna dair en ufak bi bilgi bile yokken o ismin orada olması sizce de yanlış değilmi? Ayrıca Türkiye' de yaşamakta olan 75 Milyon insan Atatürk' ün Mason Localarını kapattığını bilir. Yaptığınız hatanın farkına varmanız dileğiyle.Bu imzasız yazı ‎Alseiass (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Bilgi kaynaklı, lütfen okuyunuz:Vikipedi:Beş temel taş--İyi Vikiler.Ayrıntılı Bilgi#ileti 15:40, 23 Temmuz 2014 (UTC)

Sayfa Silinmesi Hk.[değiştir | kaynağı değiştir]

Merhaba, ben yaklaşık bir haftadır Nef Gayrimenkul'e sayfa açmaya çalışıyorum fakat sayfam sürekli siliniyor. Başta reklam nedeniyle diyordu. metinleri değiştirdim fakat hala aynı sorunu veriyor. bu durumda ne yapmam lazım?

 • Yorum Yorum - Bence öncelikle Vikipediyi iyi öğrenip ondan sonra madde açma işine kalkışın. Bakın hala mesajlarınızın sonuna imza atmıyor, sizin adınıza eklenen imzalara da dikkat etmiyorsunuz. Bir de katkılarınızdan VP'ye bugün katılmış gibi görünüyorsunuz. Hoş geldiniz. --E4024 (mesaj) 09:27, 24 Temmuz 2014 (UTC)

Sayfa Silinmesi - Özcan Tahincioğlu[değiştir | kaynağı değiştir]

Özcan Tahincioğlu sayfasının silinmemesi için ne yapmamız gerektiğini anlayamıyoruz. Sizden net bir şekilde bu konunun açıklamasını alabilir miyiz? Bu sayfayı tüm uyarılara dikkat ederek, gerçek bilgiler referans göstererek, copyright sorunu yaşamamak için yetkili mail adresinden mesaj göndererek dahil olmak üzere her şekilde hazırlıyoruz. Ancak benzer sayfalar yayında kalmaya devam ederken hazırladığımız bu sayfa sürekli farklı sebeplerden siliniyor. En son ise Kayda Değerlik sebebiyle silindi. Biraz açıklama yapabilir misiniz? Verdiğimiz bilgilerin neresi kayda değer değil? Ya da benzer diğer sayfaları kayda değer yapan nedir? Yanlış anlamayın lütfen sadece doğruyu bulmaya çalışıyoruz. Nerede yanlış yapıldığını net bir şekilde söylerseniz biz de ona göre giriş yapalım.

Sayfa açamıyorum Viki Kodu içermeyen madde hatası??[değiştir | kaynağı değiştir]

Bir kişi ile ilgili sayfa açmak istiyorum ancak tüm bilgilerini yani yazmak istediklerimi yazdıktan sonra; """Bu eylem otomatikman zararlı olarak tanımlanmıştır, ve bu nedenle izin verilmemektedir. Eğer değişikliğinizin yapıcı olduğuna inanıyorsanız, lütfen bir yönetici ile irtibat kurun, ve ne yapmaya çalıştığınız hakkında bilgilendirin. Eyleminizin eşleştiği suistimal kuralının kısa bir açıklaması: Viki kodu içermeyen yeni madde""" bu hata çıkıyor. Şimdi ne yapmalıyım? --Hayatikidebir (mesaj) 22:56, 1 Ağustos 2014 (UTC)hayatikidebir


The GRand Tarabya Hotel ile ilgili[değiştir | kaynağı değiştir]

Merhabalar,

İsmim Yansı Özçolpan, The Grand Tarabya Hotel'in Pazarlama Koordinatörüyüm. Vikipedi'de yer alan Büyük Tarabya Oteli ile ilgili metnin üzerine, otelin İzzet Bayraktar tarafından satın alınmasından sonraki ve otelin bugünkü hali ile ilgili bit metin eklemek istiyorum. Üzerine yazmayı denedim fakat olmadı. Nasıl bir yol izlemem gerektiği ile ilgili bilgi verir misiniz?

Teşekkürler,

Yansı Özçolpan

Üzerine yazmaktan kastınızın ne olduğunu tam anlayamadım ama, yukarıdaki değiştir butonunu kullanarak değişikliklerinizi yapabilirsiniz. Değişiklikleri yaptıktan sonra da "değişiklikleri kaydet"e basarak değişikliğinizi kaydedebilirsiniz. Eklediğiniz içeriğin Vikipedi standartlarını karşıladığından da lütfen emin olunuz. Teşekkürler. --Stultiwikiabana yaz 02:17, 12 Ağustos 2014 (UTC)

Değiştirme Sayfası Eski Format[değiştir | kaynağı değiştir]

Değiştirme sayfası, eski klasik şekli ile gelsin istiyorum ama yapamıyorum.

UbuntuWiki - Bir tablonun şablona dönüştürülmesi işi[değiştir | kaynağı değiştir]

Ubuntu işletim sisteminin Türkiye günüllü topluluk Viki'sinde bir süredir çözmeye çalıştığımız bir sorun var. Sitede Uygulamalar bölümünde, farklı kategorilerden yüzlerce yazılım hakkında kısa tanıtım bilgileri verdik. Bu bilgileri; 1. satırı koyu renk, 2. satırı açık renk, 3. satırı koyu renk... şeklinde tasarladığımız tablolar üzerinden verdik. Tablolarda bu şekilde farklı renkler kullanmamız tabloların okunurluğu arttırdı belki ama bir yandan da şöyle bir soruna yol açtı; bir kullanıcı tablonun ortasına yeni bir madde eklemek istediğinde; altında kalan satırların renk kodlarını teker teker ters-düz etmesi gerekiyor. Aslında bu sorun olmasa dahi, kullanıcıların bu tablolara yeni bir yazılım eklemesi ya da çıkarması, tabloların karmaşıklığı nedeniyle biraz zahmetli bir iş. Bu nedenle tabloların daha rahat kullanılabilmesi için bir şablona dönüştürülmek istiyoruz. Bu konuda bize yardım edebilir misiniz? --Fsandlinux (mesaj) 22:31, 8 Ağustos 2014 (UTC)Ceyda Asli KILICKIRAN ile ilgili bilgi ve sayfa tarafinizdan silinmis bulunuyor. Yardimci olursniz, yeni sayfa olustururken dikkate alirim. Teskkurler. Bu imzasız yazı Kullanıcı:Ceydaasli (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Yeni Biyografi İşadamı[değiştir | kaynağı değiştir]

Merhaba yeni bir biyorgrafi eklemek istiyorum, nasıl yapabilirim. bir işadamı.

İmza[değiştir | kaynağı değiştir]

Pictogram voting question.png Soru İmzamı şekillendirmek istiyorum acaba nasıl yapabilirim?Şimdiden teşekkürler.altuni 10:15, 17 Ağustos 2014 (UTC)

Burada ilgili bilgiyi bulabilirsiniz.--Stultiwikiabana yaz 00:36, 22 Eylül 2014 (UTC)

Maddelerin onaylanması hakkkında[değiştir | kaynağı değiştir]

Merhaba,

Yaptığım değişiklik yaklaşık 1 aydır onay beklemekte. Acaba ne zaman ekleme/düzeltmelerim birinin onayı olmadan doğrudan kullanılara açılacak? Aynı durum İngilizce vikipedi için geçerli değil. Teşekkürler. --Wakeup12 (mesaj) 23:54, 21 Ağustos 2014 (UTC)

Bir topluluğun değerlerini hiçe sayma[değiştir | kaynağı değiştir]

Merhaba Xelil Xemgin adındaki konu başlığı Eldarion adlı kullanıcı tarafından kayda değer olmayan kişi gerekçesiyle silinmiştir. Xelil Xemgin kürt halkının saygı gösterdiği ve sahiplendiği bir sanatçı kişiliktir. Ortaya koyduğu çalışmalar onun kalitesini göstermektedir. Xelil Xemgin kişisini hiçe saymak kürt halkının kültürel değerlerini ve iradesini hiçe saymaktır. Bu konuda Vikipedia'nin göstereceği hassasiyete güveniyorum. Gereğinin yapılmasını istiyorum.

Yaşar Doğu[değiştir | kaynağı değiştir]

Milli sporcumuz Yaşar Doğunun pek çok kaynakta Çerkez asıllı olduğu geçer daha önce Wikipediada da bu şekilde yazıyordu. Gerekli değişikliğin yapılmasını rica ediyorum [1] yine wikipediada bulunan bir listede adı geçiyor zaten [2]

Wordpress bir "blog" sitesidir. Oraya herkes istediğini yazabilir. Şimdi ben de orada kendime bir sayfa açıp "Yaşar Doğu Gürcü asıllıdır" yazsam bu bilgilerden hangisine itibar edeceksiniz? Vikipediyi de güvenilir kaynak kabul etmiyoruz. Bakın şu anda yaptığımız konuşma bile buranın güvenilir bir kaynak olmayabileceğinin işaretlerini taşıyor. Selamlar. --E4024 (mesaj) 13:28, 28 Ağustos 2014 (UTC)

Mehmet Çakır[değiştir | kaynağı değiştir]

Mehmet Çakır adında sayfa oluşturmak istiyorum ama oluşturamıyorum. Mehmet Çakır(futbolcu) adında bir sayfa var zaten ama ben başka bir tane Mehmet Çakır oluşturmak istiyorum. Bu nasıl yapabilirim.

Buradaki kriterlere uymuyor olabilir mi bu adına sayfa açmak istenilen kişi? --Stultiwikiabana yaz 00:35, 22 Eylül 2014 (UTC)

Yardım?[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Pictogram voting question.png Soru Kendi biyografimi yazıyorum, bir de fotoğraf eklemek istiyorum. Yazarlarda, oyuncularda ya da önemli kişilerde olduğu gibi. Fotoğrafın altında da yaşım falan yazacak. Nasıl yapabilirim? Hatta direk sayfayı yazayım: Mehmet Baran Ökten

--Mehmet Baran Ökten (mesaj) 12:33, 29 Ağustos 2014 (UTC)

 • Cevap Cevap Vikipedi'ye hoşgeldiniz. Kendi biyografinizi yazabilmeniz için kayda değer olmalısınız. Ancak ölçütlere uygun olmadığınız için sayfa hızlı silinmesi için işaretlendi. İsterseniz Vikipedi'ye katkı yapmayı sürdürebilirsiniz. Burayı ve burayı okuyarak başlayabilirsiniz. Kolay gelsin, iyi vikiler! --SiLveRLeaD mesaj 14:52, 29 Ağustos 2014 (UTC)

Viki Kodu[değiştir | kaynağı değiştir]

Uzun Bir Yazı Yazdım VE Benden "VİKİ KODU" İstedi. Viki Kodu Ne?

Sayfa silinmesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Onur Erol isimli bir sayfa oluşturdum fakat iki defa silindi. son olarak Telif hakları gerekçesi ile Superyetkin tarafından silindi. Telif hakkı ihlali nerede yaptığım ile ilgili bilgi istiyorum. --Cigdem Ziplar (mesaj) 08:33, 10 Eylül 2014 (UTC)

Telif hakkı ihlali, başka bir siteden içeriğin aynen buraya eklenmesidir. Hatta telif hakkı ihlalini ben tespit etmiştim. Lütfen başka bir sitedeki içerikleri buraya eklemeyiniz. --Uğurkentmesaj 08:47, 10 Eylül 2014 (UTC)

Madde onaylama[değiştir | kaynağı değiştir]

Eklediğim 5 yeni sayfa var ve hiçbiri onaylanmadı. Ne kadar sürede onaylanır acaba?

Şu anda ilgilenen kişilerin azlığı ve/veya yoğunluğu sebebiyle bir aya yakın bir bekleme süresi var. Üzücü, biliyorum; fakat böyle. Sayfaları söylerseniz burada gören bir devriye daha süratli ilgilenebilir belki. Sevgiler. --Stultiwikiabana yaz 00:33, 22 Eylül 2014 (UTC)

Bilgi kutusu nasıl eklenir?[değiştir | kaynağı değiştir]

Yeni futbol kulübü sayfalarına bilgi kutusu nasıl eklenir?

Selamlar, Şablon:Futbol kulübü bilgi kutusu'nda Kullanımı isimli başlıkta yer alan kodu, futbol kulübü maddesinin en başına ekleyip gerekli parametreleri doldurunuz. Daha sonra madde içeriğini, bu kodun bitiminden itibaren oluşturmaya başlayınız. Örnek kodu göstereyim:
Vikipedi FK
Danışma masası logosu
Tam isim Vikipedi Futbol Kulübü
Takma isim(ler) Özgür Futbol Takımı
Kısa isim(ler) Viki FK
Renkler Beyaz
Kuruluş 2001
Stadyum Vikistadio
(Kapasite: 500.000)
Başkan Jimmy Wales
Teknik direktör Viki Viki
Lig Viki Süper Ligi
{{Futbol kulübü bilgi kutusu
| kulüpismi      = Vikipedi FK
| arma        = Arma.jpg
| tamisim       = Vikipedi Futbol Kulübü
| takmaisim      = Özgür Futbol Takımı
| kısa isim      = Viki FK
| renkler       = Beyaz
| maskot       = 
| kuruluş       = 2001
| feshediliş     =
| stad        = Vikistadio
| kapasite      = 500.000
| sahibi       = 
| onursalbaşkan    =
| başkan       = [[Jimmy Wales]]
| teknikdirektör   = Viki Viki
| lig         = Viki Süper Ligi
| sezon        = 2014-15
}}
'''Vikipedi Futbol Kulübü''', 2001 yılında kurulmuş futbol kulübüdür.

Sait71 21:22, 3 Ekim 2014 (UTC)

İçerik Eklemek[değiştir | kaynağı değiştir]

Merhaba.

Vikipedi'ye dünyanın tüm yerleşim birimlerini eklemek istiyorum. Bunun çalışmasını daha önce Türkiye'nin ünlü bir sitesinde yapma olanağı buldumsa da sonraları gerçekleşen anlaşmazlıklar sonucu bu iş yarıda kaldı ve yazmış olduğum tüm bilgiler (286 bin adet) silindi.

Açıkçası, günde bir iki saatimi vererek buraya oldukça uygun ve de faydalı bilgiler ekleyeceğim inancındayım. Nasıl başlamam (çabuk ve hatasız) gerektiği konusunda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

Onkaimeon (mesaj) 11:30, 15 Eylül 2014 (UTC)

degisiklik[değiştir | kaynağı değiştir]

Merhaba Sizde ismim Cenk Taşkan olarak kayitli. Ancak hakkimdaki bilgiler eski ve eksik oldugundan dolayi yenilemek istiyorum, Bir cok takipciniz benim kim oldugumu tam olarak bilemiyorlar, Bundan dolayi Bilgilerimi yenilemek ihtiyacini duydum, Bir kac kere denedim ancak basaramadim... Benim biyografim 2 sayfa tutuyor,resmim de var,sizin sitenizde degisiklikleri bugun tekrar denedim, ancak yazilar cok duzensiz cikiyor, Dolayisiyla size bilgi vermek ihtiyacini hissettim, Lutfen yardimci olurmusunuz Asagida tam olarak bilgilerim var Tesekkurler Sevgiler Cenk Taskan

madde düzenlendi.. teşekkürler. --kibele 21:14, 3 Ekim 2014 (UTC)

biyografinin içeriğinde ekleme ve düzeltmeler nasıl yapılır?[değiştir | kaynağı değiştir]

Yönetim kurulu başkanımıza ait biyografinin içeriğinde ekleme ve düzeltmeler yapmak istiyorum. Bunu en hızlı yayınlanacak şekilde nasıl başarabilirim?

saat[değiştir | kaynağı değiştir]

atalarımdan kalma waltham watch marka saat bulunmktadır satmak istiyorum

Bunun yeri malesef burası değildir. --Stultiwikiabana yaz 00:31, 22 Eylül 2014 (UTC)

Merhaba Sayfam Kapatıldı[değiştir | kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/Tugay_ASAN

--Tugayasan (mesaj) 13:14, 27 Eylül 2014 (UTC)

kişisel bilgilerinizi kullanıcı sayfanızda değerlendirebilirsiniz. Kullanıcı:Tugayasan --kibele 13:29, 27 Eylül 2014 (UTC)

sayfa oluşturamıyorum[değiştir | kaynağı değiştir]

kolay gelsin sayfa oluşturacağım lakin viki kodu içermeyen madde diyor ne anlama geliyor

Değişikliklerin onaylanma süresi[değiştir | kaynağı değiştir]

Merhaba, birkaç sayfada değişiklik yaptım fakat hala onay aşamasında, niye bu kadar uzun sürüyor? --Mertcst (mesaj) 00:54, 30 Eylül 2014 (UTC)mertcst

Selamlar, Vikipedi'de anonim ve normal kullanıcıların yaptıkları değişiklikler devriyelerin kontrolünden geçtikten sonra yayınlanmaktadır. Yapılan değişikliklerin yayınlanması için belirlenen bir zaman yoktur. Her hangi bir devriye görene kadar yapılan değişiklik sistem tarafından bekletilmektedir. Bir devriye maddeyi inceleyip onayladıktan sonra yapılan değişiklik yayınlanmaktadır. Ansiklopedi'deki iş yükünün çok olması ve mevcut devriyelerin de kendi özel hayatlarından arta kalan zamanlarda tamamiyle gönüllülük esası ile burada bulunmaları sebebiyle bu süre biraz uzun olabilir. Çok acilse eğer, her hangi bir devriyeye özel olarak yaptığınız değişikliği belirterek yayınlatabilirsiniz. Kolay gelsin:) Sait71 21:01, 3 Ekim 2014 (UTC)

Ödevlerle ilgili[değiştir | kaynağı değiştir]

Vikipedi sisteminde bulunan yazıları ve resimleri ödevlerimde kullanmak için ne veya neler yapmam gerek gizlilik veya kullanım politikası kurallarına baktım ve çeşitli cevapları okudum ama aklımdaki soruya pek cevap bulduğum söylenemez gönül rahatlığıyla sistemde bulunan yazıları ve resimleri telif hakkı ihlali kısacası rahatlıkla hiçbir suç işlemeyip hakka girmeden kullanmak istiyorum bunun için ne veya neler yapmam gerek danışma masasında bazı neredeyse sorumla alakalı olabilecek yazılara da baktım ama emin olamadım vereceğiniz cevap gerçekten benim için önemli cevap veya cevaplarınızı bekliyorum SoruCevapD

Selamlar, Vikipedi'de yer alan bilgileri ödevlerinizde kullanıp kullanmamak sizin tercihinize kalmış bir şeydir. Bu konuda Vikipedi'nin her hangi bir hak iddiası yok, ancak kullanacağınız ödevin size kazandıracağı veya kaybettireceği her şey sizin sorumluluğunuzdadır ve Vikipedi'nin bu konu hakkında sorumluluk reddi vardır. Kolay gelsin.Sait71 21:05, 3 Ekim 2014 (UTC)

Selamun Aleyküm sorun vikipedi deki yazıları resimleri ödevlerimde kullanmak istiyorum telif hakkı olayı var ne yaparak rahatlıkla bu yazıları kullanabilirim bazı şeyleri okudum kesin cevap veya cevaplara ihtiyacım var cevap veya cevaplarınızı bekliyorum SoruCevapD 06:28, 4 Ekim 2014 (UTC)SoruCevapD

Selamlar ödevlerinizin kapsamını bilmediğim için genel anlamda bir cevap vermek zor, ancak Vikipedi içerisinde bulunan her görsel serbestçe kullanılabilir diye bir şey yok. Yalnızca kamu malı olan medya dosyalarını kullanabilirsiniz. Commons.wikimedia.org adresinde yer alan görselleri ödevleriniz için kullanabilirsiniz. Sait71 12:34, 4 Ekim 2014 (UTC)

Allah Razı Olsun peki bu resimleri kullanırken birşey belirmeli miyim ihlal olmaması için yani telif olayından dolayı ? ve yazılar konusunda nasıl bir şey yapmam gerek mesela yani telif hakkı olup olmadığını nasıl anlayabilirim ? ve telif hakkı varsa ödevlerimde bu yazıyı nasıl belirtmeliyim ki hakka girmeyeyeyim telif olayları var rahatlıkla kullanabileyim ? Cevap veya cevaplarınızı bekliyorum SoruCevapD 14:29, 4 Ekim 2014 (UTC)

Söylediğim gibi ödevinizin konusuna göre değişir. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre bir eserin üzerinden 70 yıl geçtikten sonra kamu malı sayılıyor. Yani 1944 ve öncesinde çekilen fotoğrafları kullanabilirsiniz. Ya da Commons'a yüklenen özgür lisanslı fotoğrafları kullanabilirsiniz. Ancak gidipte Fenerbahçe veya TSK'nın logosunu kullanamazsınız. Kamu malı ya da özgür lisanslı olmalıdır. Kolay gelsin.Sait71 14:49, 4 Ekim 2014 (UTC)

peki örneğin bir yazıya karar verdim diyelim o yazının hangi özelliklerine bakmalıyım mesela bilgisayarla ilgili bir konu bu yazının kopyalanabilir olup olmadığını telifinin olup olmadığını nasıl anlayabilirim vikipedi de ve genel olarak SoruCevapD 14:58, 4 Ekim 2014 (UTC)

Sadece ödevlerimde kullanmak ve bilgi sahibi olmak üzere vikipedi deki bilgileri kullanmak için ne yapmalıyım telif hakkı olaylarından dolayı soruyorum ? Yukarıdakine de cevap alamadım.SoruCevapD 17:22, 7 Ekim 2014 (UTC)

Selam, Vikipedi'de CCBY-SA lisansı altında olduğundan telif hakkı yoktur. Aslında telif hakkı maddeyi yazan ve katkı yapanlara ait olmasına rağmen. Bu lisans adı altında herkesin gönül rahatlığıyla kullanabileceği anlamında gelmektedir. Lisans türleri size yardımcı olabilir. By-sa lisansına bakarsanız her şeyi rahatlıkça anlayabilirsiniz. Eğer birkaç sayfanın tamamını kullanacaksanız, maddeye katkı yapanların adını yazmak iyi olacaktır. Bazı üniversiteler ödevlerini buradan yapınca kullanıcıların isimlerini yazar. Ama 1-2 cümle için isimleri yazmaya yok. Genel sorumluluk reddinde de söylediği gibi ödevi sırf buradan yapmayın, iyice farklı kaynaklardan yararlanın. Herkes katkı yaptığından bilgilerin doğruluğunda sorun olabilmekte. Fakat resimlerin lisans türüne bakmakta yarar var. Kamu malı eserler özgürce kullanılabilir. Kamu malı dediğimiz eserler yapıldığı tarihten 70 yıl geçmesi gerekmekte. Veya Commons'taki ve buradaki bazı resimler Vikipedistler tarafından yapıldığı için onları da özgürce kullanabilirsiniz. Her türlü soruna buradaki tecrübeli Vikipedistler yardımcı olacaktır. --Uğurkentmesaj 19:39, 7 Ekim 2014 (UTC)

Allah Razı Olsun peki bana by-sa lisansı hakkında ve maddeye katkı yapanların adını nerden bakmalıyım ve tüm katkı yapanları belirteyim mi ? SoruCevapD 08:02, 8 Ekim 2014 (UTC)

Maddenin üst kısmında Geçmişi Gör yazısı var. Ona basarsanız katkıda bulunanları görebilirsiniz. --Turgut46 (mesaj) 08:11, 8 Ekim 2014 (UTC)

Allah Razı Olsun peki tüm katkı edenleri ödevde belirtmeli miyim ? SoruCevapD 17:36, 8 Ekim 2014 (UTC)

İsterseniz maddeyi PDF olarak indirebilirsiniz. Maddeyi açtıktan sonra sol tarafta Yazdır/Dışa aktar diye bir bağlantı var. Onu indirdikten sonra sondan ikinci sayfada katkıda bulunanların isimleri yazar zaten. --Turgut46 (mesaj) 18:26, 8 Ekim 2014 (UTC)

Siz önceden böyle bir dosya indirmiş olabilirsiniz belirtilmiş olarak gördüm katkıda bulunanları indirdikten sonra üzerinden istediğim değişikliği yapıp rahatlıkla kullanabilir miyim telif hakkı ihlali yapmadan ? kısacası ihlala girmemek için indirdiğim yazıdane değişikliklere gitmeliyim ? Ve by-sa olayını açıklar mısınız ? SoruCevapD 19:18, 8 Ekim 2014 (UTC)

yukarıda sorunuza cevap verilmiş. ilgili sayfaları okuyarak detaylı bilgi edinebilirsiniz. --kibele 19:37, 8 Ekim 2014 (UTC)

Kesin bir bilgi edinmek ve rahatlıkla yazıları resimleri kullanmak istiyorum ihlalsiz ve kuralına uygun olarak detaylı bilgilerden ne anlamalıyım peki ? SoruCevapD 19:43, 8 Ekim 2014 (UTC)

Bana ödevinizin ne olduğunu açıklar mısınız? --Turgut46 (mesaj) 19:48, 8 Ekim 2014 (UTC)

Bu ödevden sonra diğer ödevlerde olabileceği için farklı ödevin yazılarınıda ihlal yapmadan kuralına uygun burdan alıp kullanmak istiyorum ? bir ödev düşününü ihlale girmeden ihlal yapmadan insanları hakkını yememden ödevlerimde kullanıp veya kendime not çıkarıp kullanmak istiyorum ne yapmalıyım ? SoruCevapD 19:53, 8 Ekim 2014 (UTC)

Buradaki yazılar GNU Özgür Belgeleme Lisansı altındadır. Yani buraya içerik ekleyenler telif haklarından vazgeçerek içerik ekliyorlar. Burdaki maddeler bir tek kişiye ait değildir. Bir kişi bir madde açar, diğeri ona ekleme yapar veya çıkarır. Burdaki maddelerin telif hakları yoktur. Hatta siz bile bir şeyler ekleyebilir ya da çıkarabilirsiniz. Kimse çıkıp da size benim yazımı niye sildin veya değiştirdin demez. Kul hakkına dikkat etmenizi takdir ediyorum ancak burdaki yazıların telif hakları yoktur. Gönül rahatlığıyla burdaki yazıları alıp kullanabilirsiniz. --Turgut46 (mesaj) 20:05, 8 Ekim 2014 (UTC)

Peki by-sa lisansıyla ilgili ne yapmalıyım vikipedi bu mantıkla hareket ediyor bildiğim ? ben hakka girmeden ödev veya ödevlerimi hazırlamak istiyorum çünkü SoruCevapD 20:09, 8 Ekim 2014 (UTC)

O lisans buraya içerik ekleyen yazarların telif haklarından vazgeçtikleri anlamına geliyor. Yani haklarını helal ediyorlar :) --Turgut46 (mesaj) 20:15, 8 Ekim 2014 (UTC)

siz katkı yapanlar falan demiştiniz belirtme üzerine direk alıp kopyalamam telif ihlali olmaz mı ? SoruCevapD 20:18, 8 Ekim 2014 (UTC)

Hayır, olmaz çünkü buradaki yazılar tek bir kişiye ait değildir. --Turgut46 (mesaj) 20:25, 8 Ekim 2014 (UTC)

trolleri beslemeyelim.. --kibele 20:35, 8 Ekim 2014 (UTC)

Açtığım sayfa reklam amaçlı olduğu düşünüldüğü için siliniyor.[değiştir | kaynağı değiştir]

Öncelikle Vikipedi ailesine teşekkür ederim.

Biletall adlı sayfayı açmada iki kez girişimim oldu fakat ikisi de silindi. Ben herhangi bir reklam ve pazarlama şirketinde çalışan birisi değilim, 18 yaşında üniversite öğrencisiyim. Rica üzerine Biletall adlı şirketin wikipedia sayfasını oluşturmak istedim, amacım reklam odaklı değil, şirketin halk tarafından tanınması, şayet şirket internet üzerinden satışlar yapmakta fakat kimse ne hangi şehirden olduğunu ne de şirketin nasıl çalıştığını bilmiyor. Vikipedi gibi benim özellikle sıklıkla kullandığım dünyanın başlıca online ansiklopedisinden bu şirket hakkında bilgi vermek istiyorum, eğer sayfanın hazırlanmasında bana yardım edebilirseniz, en azından oluşturduğum sayfanın silinmek istenmesinin nedeninin e-mail gibi bir yolla iletilmesini, hataları düzenleyip yazılar istenen düzeye gelene kadar da sayfanın dondurulmasını rica ederim. Bu imzasız yazı BlancpaiN (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Ek olarak; sayfayı oluştururken kendime taslak olarak Türk Hava Yollarının vikipedi başlığını örnek aldım, aşağı yukarı giriş gelişme sonuç kısımlarını neredeyse bire bir olarak yazdım, THY'nin sayfası silinmiyor da neden benim oluşturduğum sayfa siliniyor ? Söylediğim gibi birisi bana yardımcı olabilir ve sayfayı yazmam konusunda eksikliklerimi ve yanlışlarımı bana iletir ise çok çok memnun olurum. Bu imzasız yazı BlancpaiN (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Selamlar, Vikipedi bir forum sitesi olmadığı için internette veya gerçek hayatta yer alan her web sitesi, gerçek hayattaki her kurum, kuruluş ansiklopedide yer almamaktadır. Vikipedi'nin de kendi içerisinde politikaları mevcuttur. Öncelikle Vikipedi'de bir konunun madde olarak yer alabilmesi için ilgili kayda değerlik politikasına uyması gerekmektedir. Yani bir konu tüm ansiklopedi kullanıcıları için yararlı bir bilgi olmalıdır. Mesela örnekte verdiğiniz bilet alma sitesi şahsi fikrime göre ansiklopedide yer alabilecek öneme sahip bir site değil. Açtığınız maddeyi silen hizmetli silme nedenini zaten belirtmiştir. Muhtemelen kayda değerlik kriterlerini karşılamadığı için silinmiştir. Cümlenizde söylediğiniz Türk Hava Yolları maddesi uluslararası alanda tanınan bir marka olması sebebiyle kayda değer bir konudur. Silinme sebebi giriş gelişme sonuç kısmının yanlış olması değil, belirttiğim gibi ansiklopedide yer alabilecek kadar önemli bir konu olmamasıdır. Bu kategorideki yönergeleri incelerseniz eminim bana hak verirsiniz. Kolay gelsin.Sait71 21:14, 3 Ekim 2014 (UTC)


Hocam açıkça konuşmak gerekir ise Vikipedi'yi tam olarak nasıl kullanacağımı çözmüş değilim, buradan bu şekilde sizle iletişim kurmaya çalışacağım, yanlışlığım var ise düzeltin Sait71 Benim zaten sayfayı açmaya çalışmaktaki amacım insanların kayda değer olmadığını düşüncesini kırmaya çalışmaktan kaynaklanıyor, Türkiye genelinde herhangi bir sektörde liderlik bayrağını taşıyıp en yüksek ciroyu yapan bir şirket kayda değer özelliktedir diye düşünüyorum, bu gün yıllık 150 milyon TL'den fazla ciro yapması beklenen ve büyüme ivme grafiği çok keskin olan bir şirket, reklam yapmak için değil belirtmek için söylüyorum çok kısa bir süre içerisinde (1 yıl gibi) cirosunu 22'ye katlama başarısı göstermiştir. Konunun özüne gelmek gerekir ise, vikipedi çevirimiçi ansiklopedi olarak hizmet vermekte ve milyonlarca insanı farklı konular hakkında bilgilendirmektedir, bu şirket hakkında cidden sizde de olduğu gibi büyük bir bilgi eksikliği vardır, bu herkesin bilmesi gerekiyor manasında değil, bu şirket hakkında merak edip de kayda değer bilgi bulamayan insanlar için söylüyorum. Bu imzasız yazı BlancpaiN (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. Sonuç olarak; konuda adı geçen firmanın bir internet sitesinden ibaret olmadığını, Türkiye'deki neredeyse bütün online otobüs bileti satan şirketlerin alt yapısını oluşturduğunu, bir TÜBİTAK projesi olduğunu, belki de insanlara örnek olabilecek şekilde çeşitli başarılar gösterdiğini, sizin de bahsettiğiniz gibi uluslararası olmayan bir şirket olmadığını (Yandex ile Rusya'daki online otobüs bileti satımı için de anlaşmaları var ve uluslararası arenada birçok girişimi, projesi, yatırımı vardır) ve gerçekten de kayda değer olduğunu size ve diğer vikipedi için hizmet veren insanlara buradan iletmek isterim. Benim amacım farklı olsa idi burada yeni bir başlık açmaz, tabiri caiz ise inadına Biletall başlığını tekrar açar hem sizi hem de kendimi uğraştırırdım, ama benim umduğum vikipedi üzerinde yetkisi olan insanlarla iletişime geçip uygun olan nedir ne değildir ne olmalıdır ona göre yazıp ona göre iş yapmak, kurallara uyup yetkililere zorluk çıkartmamaktır. Umarım kendimi ifade edebilmişimdir, Vikipedi insanlar için bilgi sağlamaya yarayan bir sistemdir, sizin ve diğer vikipedi üzerinde çalışanların da bilmediği ve daha birçok şeyi beraber öğreneceğimiz aşikardır. Saygılar, ilgi gösterip zaman ayırdığınız için teşekkürler. Bu imzasız yazı BlancpaiN (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Öyleyse kayda değer olduğunu ispatlamalısınız. Mesela tarafsız kaynaklara (Biletall sitesi dışındaki güvenilir sitelere) bağlantı verebilirsiniz. --Turgut46 (mesaj) 08:02, 8 Ekim 2014 (UTC)

Haklısınız, son birkaç sorum olacak o halde, medyada çıkan çeşitli haberler, resmi kaynaklardan elde edilen satış rakamları, ciro, çalışan personel gibi bilgileri göstermem uygun olur mu? Çoğunlukla medyada çıkan haberleri direkt olarak Vikipedi üzerinde yansıtmalı mıyım? Tam olarak istenen bu mudur ? Bu imzasız yazı BlancpaiN (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Medyadaki yazıları kullanabilirsiniz tabi ki ancak yazıları olduğu gibi almak telif hakkı ihlali olabilir. Yazının gereken kısmını alıp yazının sonuna sitenin linkini kaynak gösterebilirsiniz. --Turgut46 (mesaj) 11:06, 9 Ekim 2014 (UTC)

Teşekkürler, iyi çalışmalar. Bu imzasız yazı BlancpaiN (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Rica ederim. --Turgut46 (mesaj) 13:32, 10 Ekim 2014 (UTC)

Resim Ekleme[değiştir | kaynağı değiştir]

Pictogram voting question.png Soru Merhabalar, 2014 Irak ve Suriye saldırıları sayfası üzerinde çalışmaktayım. Telif hakkı saklı bir resmi sayfada kullanmak istiyorum. Resim bilgilendirme amacıyla kullanılacaktır. Resmi uygun şekilde nasıl kullanabilirim?

Resim --Turgut46 (mesaj) 13:26, 7 Ekim 2014 (UTC)

Sayfa hakında[değiştir | kaynağı değiştir]

Biz Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Animasyon ve Görsel Efekt (AGET)Topluluyuz. Topluluğumuz ve Film Atölyemiz hakkında Vikipedide yayın yapmak istiyoruz ancak hata mesajı alıyoruz, vikikodu hatası alıyoruz, yardımcı olmanızı istiyoruz.

1919 Turgutlu Spor Kulübü[değiştir | kaynağı değiştir]

1919 Turgutlu Spor Kulübü ile ,ilgili sayfa oluşturmak istiyorum ancak sürekli hazırlanan sayfalar siliniyor silinmemesi için ne yapmam gerekir. Bu imzasız yazı Mertoral01 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Aradığınız sayfa Turgutluspor olabilir. --Turgut46 (mesaj) 19:34, 12 Ekim 2014 (UTC)

yeni sayfa takımımız hakında ywni sayfa oluşturuyoruz sürekli siliniyor neden siliniyor bu nasıl bir sistem ne yapmamız gerekiyor --Mertoral01 (mesaj) 20:13, 12 Ekim 2014 (UTC)

Sorunuzun cevabını yukarıda vermiştim. Aradığınız sayfa Turgutluspor olabilir. --Turgut46 (mesaj) 20:18, 12 Ekim 2014 (UTC)

bu takım manisa takımıTurgutluspor takım isimleri karıştırıldı için 1919 Turgutl Spor Kulübü olarak deşiştirdik ama eklediğimiz bilgiler sürekli siliniyor biz sasmsun takımımız--Mertoral01 (mesaj) 20:20, 12 Ekim 2014 (UTC)

Amatör takımlar ansiklopedik bilgi kabul edilmemektedir. --Turgut46 (mesaj) 20:23, 12 Ekim 2014 (UTC)

amatör takımız diye bilgi ekliyemiyomuyuz sonuçda buda bi takım değilmi ?--Mertoral01 (mesaj) 20:24, 12 Ekim 2014 (UTC)

Biz samusn 1919 Turgutlu Sk Kulübüyüz 2009 senesinde resmiyeti girdi Turgutluspor manisa takımı süreklikarıştırıldığı yüzden takımın ismini 1919 Turgutlu olarak değiştirdik ancak sayfamız sürekli siliniyor
Sayfanız kayda değer olmadığı düşünüldüğü için silinmiş. --Turgut46 (mesaj) 20:28, 12 Ekim 2014 (UTC)


Peki ne yapmamız gerekiyor bize bi bilgi verir seniz seviniriz.. --Mertoral01 (mesaj) 20:33, 12 Ekim 2014 (UTC)

TFF'nin resmi kayıtlarında böyle bir takım bulunamıyor. Gerisinin burayla bir alakası yok. İlk önce bir TFF'ye başvurun derim. Böyle olunca amatör liglerde oynarsınız. Amatör liglerde oynayan takımlarda kayda değerlik nedeniyle eklenemiyor. En az 3. Lig takımları eklenebiliyor. Yani en az yaklaşık 3-5 sene sonra Vikipedi'de sayfanız olabilir. Çünkü profesyonel liglerde olan takımların sayfası eklenebilir. --Uğurkentmesaj 20:36, 12 Ekim 2014 (UTC)

İYİ ÇALIŞMALAR BEN VİKİPEDİ'NDE YENİ KULLANICI OLUŞTURDUM sukru.lemlioglu@gmail.com mail adresim kullanıcı olarak ekleme yaptığım yeni vikipedini yayınlanmış olarak göremiyorum -kontrol edilmemiştir ibaresi yer alıyor. Acil yardıma ihtiyacım var

Yeni Kullanıcı oluşturdum yeni vikipedi oluşturamıyorum[değiştir | kaynağı değiştir]

Yeni eklediğim vikipedi Yusuf Başer (Milletvekili) şeklinde ama kontorl edilmemiştir uyarısı var sağ üst köşede yayınlanmıyor, yayımlansa bile iki gün sonra yayından kalkıyor nasıl yardımcı olabilirsiniz ??

Kullanıcı durumum nedir. Yeni bir bilgi ekleyemiyorum. nedeni nedir.[değiştir | kaynağı değiştir]

Yeni eklediğim vikipedi Yusuf Başer (Milletvekili) şeklinde ama kontorl edilmemiştir uyarısı var sağ üst köşede yayınlanmıyor, yayımlansa bile iki gün sonra yayından kalkıyor nasıl yardımcı olabilirsiniz ??--Paşa (mesaj) 12:10, 21 Ekim 2014 (UTC)

 1. ^ http://sonerdaur.wordpress.com/2011/08/05/dunyaolimpiyatulke-sampiyonu-cerkes-sporcular/
 2. ^ https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%87erkesler_listesi