Vikipedi:Köy çeşmesi (teknik)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Köy Çeşmesi bölümleri
Crystal Clear app ktip.svg Preferences-system.svg Edit-find-replace.svg Chat bubbles.svg
Teklifler +
Politikalar haricindeki tüm teklifler
Teknik +
Teknik tartışma, konu ve yardım istekleri
Politika +
Politikalarla ilgili tartışma ve teklifler
İlginize +
Diğer bölümler için uygun olmayan konular
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
Arşivdeki tartışmalara atıfta bulunarak devam edebilirsiniz. Arşiv sayfalarında değişiklik yapmayınız!.
Kısayol:

Bilgi kutusu modülü[değiştir | kaynağı değiştir]

Merhaba. Eskiyen bilgi kutularının yenilenmesinde kullanılabilecek İngilizce Vikipedi'deki en:Template:Infobox şablonunun Türkçe Vikipedi'ye uyarlanması için teknik donanımı olan var mıdır acaba. Durum benim boyumu aşacak gibi göründüğünden yardımı dokunabilecek biri varsa en azından bilgilendirebilirsiniz. Teşekkürler.--Veryaz bana 22:34, 5 Eylül 2014 (UTC)

Az önce bir yanıt yazmıştım ama siz zaten modül olayını başlıkta belirtmişsiniz. Ben yanlış anlamışım. en:Module:Infobox kısayolunu versek daha iyi olur sanırım. Bu modül zaten 17 Ağustos tarihinde Kullanıcı:Sadrettin tarafından Türkçeleştirilmiş. Fakat Şablon:Infobox'a eklenmemiş. Bu konuda ben cesaret edemediğim için, Kullanıcı:Superyetkin'den rica edeceğim.--i.e.msj 11:22, 6 Eylül 2014 (UTC)
Yardımınız için teşekkürler. Yapı bilgi kutusu gibi eskimiş bilgi kutularının yenilenmesinde kullanılabilecek Şablon:Bilgi kutusu'nun kullanımı oldukça karmaşık Şuradan görülebileceği üzere bazı parametreler bilgi kutusu şablonunda mevcut değil. İngilizce Vikideki bilgi kutusu şablonların büyük bölümü bu şablonla düzenlendiğinden yeni bilgi kutuları yapmak ve eski bilgi kutularını güncellemek için bu bilgi kutusunun güncellenmesi ya da en azından kolaylaştırmak adına İngilizce parametrelerle kullanılabilmesi gerekmekte. Bu işten anlayan ve boş vakti olan biri varsa bilgi kutularının güncellenmesi adına büyük bir iş başarmış olur. Teşekkürler. --Veryaz bana 17:43, 6 Eylül 2014 (UTC)

Bilgi kutusu ile ilgili yardıma ihtiyacım var. Charlie Hebdo saldırısı başlığı Şüpheliler bölümünde Saïd Kouachi isimli kutuda bulunan fotoğrafın fotoğraf boyutuna 150px deniyorum ama boyutu değişmiyor. Bu haliyle çok büyük görünüyor. Ԙobserve 16:31, 10 Ocak 2015 (UTC)

Parametrede hata varmış. Şimdi düzeldi. --cobija 19:53, 10 Ocak 2015 (UTC)

Google[değiştir | kaynağı değiştir]

Google aramasinda aşağıdaki gibi sonuçlar geliyor:

"André Chénier - Vikipedi tr.wikipedia.org/wiki/André_Chénier

Bu yazarın uygun bir bilgi kutusuna ihtiyacı olabilir. Bir tane ekleyerek Vikipedi'ye katkıda bulunabilirsiniz. İlgili bilgi kutusu:

Köy çeşmesi (teknik)

. Bu maddede ...

Bu sayfayı 2 kez ziyaret ettiniz. Son ziyaret tarihi: 10.01.2015" Bence başlığın altında maddenin giriş cümlesi ve içeriği olmalı, "uygun bir bilgi kutusuna ihtiyaç olabilir" yazması okunurluğumuzu azaltır. Ne yapabiliriz? Filanca 10:31, 10 Ocak 2015 (UTC)

Yukarıda belirttiğim durumla ilişkili Üst şablonları norobots gibi bir istisnaya ekleyemiyor muyuz? Ayrıca onaylanmamış değişikliği Google nasıl görüyor? Kayıtlı kullanıcı mı kabul ediliyor?--Kafkasmurat- 11:07, 10 Ocak 2015 (UTC)

Önizlemedeki küçük sorunlar düzeltilmeli![değiştir | kaynağı değiştir]

Önizlemenin değişikliklerimi işe yarayıp yaramadığını kontrol etmesi güzel ama iki ufak sorun var:

 • 1. Roket motoru maddesinde katkı yaparken önizlemede kaynak bilgilerini kaynakçaya koymaya çalışıyordum ve çoğu keresinde yalnızca kaynakça konu başlığı yazılmış görünüyordu. Bu yüzden de diğer yetkili kullanıcılar sorunu düzeltsin diye değişiklik özetine kaynakçaya 2 kaynağı yazamadığımı ve benim yerine birinin yazmasını istediğimi söyledim. Değişikliği kaydettiğimde ise kaynakçaya gerçekte başarıyla kaynakları yazdığımı gördüm. Kabağın başıma patlamasını istemiyorum ve bu başkalarına da olabilir. İşte bu yüzden önizlemedeki bu küçük sorun düzeltilmeli.
 • 2. Bir sorun daha var: Kategori eklediğimde veya değiştirdiğimde önizlemede söylemiyor. Bu sorun da düzeltilse iyi olur.

Vikipedi:Derinlik[değiştir | kaynağı değiştir]

Vikipedi:Vikipediler'deki ve Meta'daki derinlik sayımız arasındaki fark neden kaynaklanıyor acaba? Bu arada büyük Vikipediler arasında derinlik açısından 4. sıradaymışız, hiç fena değil. Herkese teşekkürler.--Abuk Sabuk 00:11, 23 Ocak 2015 (UTC)

 • Table sorted by Depth on 13 January 2015 tarihsel bir farklılıktan olabilir büyük ihtimalle formülü nasıl yaratmışlar acaba hmm. --Boyalikus (mesaj) 00:23, 23 Ocak 2015 (UTC)
 • Teşekkürler.--Abuk Sabuk 16:08, 23 Ocak 2015 (UTC)
 • Vikipedi:Vikipediler sayfasında madde sayımız 200,237. Baya eski bir tablo, fark ondan. Derinliğimiz nasıl bu kadar yüksek, senelerdir anlamış değilim. Daha fazla yeni madde yazmamız lazım demek ki :) --Khutuckmsj 09:40, 23 Ocak 2015 (UTC)
Vandalizm/ 3+GK / küçük değişikler yüzünden aldatıcı bir şekilde yüksek. Yoksa madderimiz o kadar kaliteli değil. --Mavrikantmsj 13:28, 23 Ocak 2015 (UTC)
  • Bu kadar karamsar olma canım, aynı sorunlar diğer vikilerde de var :) --Abuk Sabuk 16:01, 23 Ocak 2015 (UTC)
 • Emin değilim ama bu derinlik olayı yapılan değişiklik sayısının yoğunluğuyla felan alakalı değil miydi?Sait71 10:26, 23 Ocak 2015 (UTC)
 • waray waray diye dil varmış. Derinlik=3 Madde sayısı 1.200.000 Ateistler konuya bir açıklık getirebilir mi? :DD --Hacitalha 12:57, 23 Ocak 2015 (UTC)
 • Bot tarafında oluşturulmuş binlerce maddeleri var. Çoğunu da bazı arkadaşların şuradan ve şuradan tanıycağı şu adam oluşturmuş. Kendisi 'Wikipedia yazarlarının büyük kısmının ineklerden oluştuğunu' söyleyerek bizi sinirlendirmişti. --Mavrikantmsj 13:22, 23 Ocak 2015 (UTC)
 • Dünyanın en saygın sözlüklerinden sayılan Oxford sözlüğü yakın zamanda geek (inek) sözcüğünün konotasyonunu olumsuzdan olumluya çevirdi ve günümüzde İngilizcede "iltifat" olarak da kullanıldığını söyledi :) --Abuk Sabuk 16:01, 23 Ocak 2015 (UTC)
Arşivi arayıp buldum. Fenerli1978 Temmuz ayında konuyu çeşmede belirtmişti. --Mavrikantmsj 13:36, 23 Ocak 2015 (UTC)

Sunucu sorunu[değiştir | kaynağı değiştir]

Son 2 gündür sürekli vakıf sunucu hatası alıyorum, sunucu uçuyor.. Ayrıca maddeyi yazıp ön izleme yaptığımda 1 saat bekliyor.. Bu sorun sadece bende mi var ? --Boyalikus (mesaj) 01:28, 24 Ocak 2015 (UTC)

 • Bende yok o sorun.--Khutuckmsj 11:21, 24 Ocak 2015 (UTC)
 • Bir önceki gün yavaşlık vardı ama bende de öyle bir sorun yok. İnternet bağlantınızın hızını test edin, isterseniz. --i.e.msj 15:16, 24 Ocak 2015 (UTC)
 • Şuradan görüleceği üzere an itibari ile 26 Vikipedi sunucusu kapalı. Sana onlar denk gelmiş olabilir :) --Mavrikantmsj 15:25, 24 Ocak 2015 (UTC)

Teknisyenlik başvurusu/Mavrikant[değiştir | kaynağı değiştir]

Merhaba Vikipedistler, Mavrikant'ı teknisyenliğe aday göstermeyi çok uzun zamandır düşünüyordum. Kendisi bugün bir konuşmasında teknisyenliğe aday olabileceğinden bahsetmiş. Zaten kendisi bu tür konulara hakim birisi aynı zamanda gözlemlediğim kadarıyla Vikipedi'de bir çok yazılımın Türkçeleştirilmesini sağlayan kullanıcıların başında. Mesaj sayfalarından vb. yerlerden görüleceği üzere bu konuyu hayli hayli kolaylıkla yapacağa benziyor. Eğer kabul ederse bu başvuruyu topluluğumuzun oylamasına sunuyorum. Herkese kolay gelsin. --Uğurkentmesaj 18:51, 25 Ocak 2015 (UTC)

Teşekkürler Uğurkent, gün içinde başvuru kendim başvuru yapmayı düşünüyordum fakat uzun bir açıklama yazmayı öteliyordum. Görmeyenler için şurada süzgeçlerle ilgili bir bir değerlendirmede bulunmuş sonrada süzgeç hatalarını(false positive) inceleyebilmek için teknisyen olabiliceğimi dile getirmiştim. Bunları yazmadan önce arşivde küçük bir araştırma yaptım. Teknisyenlik grubunun 1 Ağustos 2012'de Vito Genovese tarafında köy çeşmesinde duyurulduğunu gördüm. Teknisyenliğin verdiği haklar şöyle tanımlanmış:
 1. Diğer kullanıcıların JS sayfalarını değiştirme
 2. Diğer kullanıcıların CSS sayfalarını değiştirme
 3. Değişiklik süzgeçlerini değiştirme
 4. Değişiklik süzgeci günlüklerinin ayrıntılarını görme
 5. Hızlı değişiklik sınırlamalarından etkilenmeme
 6. API'dan daha yüksek bir kapasiteyle yararlanma
 7. MediaWiki ad alanında bulunan sitenin arayüz metinlerini ve kodlarını değiştirme
1-2 Kullanıcı betiklerle alakalı. Kullanıcıların kendilerine özel betikleri düzenlenmesinde yardımcı olabilirim. Ayrıca küçük araçlardaki betiklerde yaşanan sorunları(geçenlerde kaynak gösterme bozulmuştu) İngilizce Vikipedi'den bakarak düzeltebilirim diye umuyorum.
3-4 asıl ilgilendiğim konu süzgeçlerle alakı. Bu yetki ile gizli süzgeçlerin içerikleri ve engelleme kayıtları görmek onları incelemek istiyorum. Ve tabi olumlu katkı yapıp süzgece takılan sonrasında hata bildiriminde bulunan kullanıcılar var. Örnekte görüleceği üzere kullanıcı tercüme yapıp eklemiş(öyle diyor) fakat birçok defa farklı maddede farklı süzgeçlerin engelliyle karşılaşmış. 19 Ocak'ta hata bildirim yapmış. O gün bildirimi fark etmiştim ama yetkim olmadığı için müdahale edemedim sonrada unuttum maalesef. İlgisizliğimiz yüzünde birçok değerli katkı süzgeçte unutulmuş ve birçok değerli kullanıcıyı Vikipedi'ye küstürmüş olabiliriz. Ayrıca süzgeçlerin uyarılarını özelleştirip kullanıcı Vikipedi'ye uygun katkı yapmaya yönlendirmeyi düşünüyorum.
5- Hız sınırına hiç takılmadım. Sınırın kaç olduğunu bilmiyorum.
6- API sistemini ilk defa potansiyel devriyeleri bulurken kullanmıştım. Standart kullanıcı tek seferde maksimum 500 kayıt listeleyebiliyor. O zaman 8 ayrı sorgu yapmak zorunda kalmıştım. Bu hakla beraber tek seferde her şeyi görebilirim. Bugün de Khutuck'ün isteği üzere API:Recentchanges ile ilgilenmiştim. Zamanla API tecrübemi artırıyorum.
7- Şimdiye kadar bu alanda 4 sayfa gördüm. Üçü yılbaşından önce tartıştığımız MediaWiki:Sitenotice, MediaWiki:Anonnotice ve MediaWiki:Common.css. Diğeri ise MediaWiki sitesini karıştırırken varlığında haberdar olduğum MediaWiki:Robots.txt. 27 Eylül 2010‎'da İnfoCan "deneme" diyerek İngilizce Vikipedi'den kopyalamış sonrada 4 linki Türkçe Vikipedi'ye uyarlAyıp diğerleri için "Aşağıdaki sayfaları henüz Türkçeleştirmedim, yapılması gerek..." diyerek bırakmış. Bu sayfa ile arama motorlarında listenmesini istemediğimiz sayfaları gizleyebiliriz. Tek yapılması gereken linklerin eklenmesi. Teknisyen olursam buraya el atabilirim. Başka hangi sayfalar olduğu, buralarda neler yapılabiliceğini tecrübeli teknisyenlerden öğrenebilirim diye düşünüyorum.
CSS, HTML ve Düzenli ifadeler(Regex) dillerini biliyorum. Vikisöz'deki Lua programlama dili ile yazılmış Günün sözü modülünde hayal ettiğim gibi olmasa da internetten bakarak küçük düzeltmeler yaptım sonra da çeşmede yazmıştım. Konuyla alakasız ama 1 sene C ve 1 dönem de MATLAB dersi aldım. Incelemeelemani, Sadrettin ve Alperen gibi tecrübeli teknisyenleri yardımı ile bu görevin altından kalkabilirim diye umuyorum. Vito adaylık için 1 hafta süre vermiş. 1 hafta sonra sınavlarımdan sonra işe başlayabilirim. (Şu metni yazana kadar 7 destek geleceğini bilseydim bu kadar uzun tutmazdım :))--Mavrikantmsj 21:57, 25 Ocak 2015 (UTC)
 • Destek Destek - Kabul ederse 1-0 önde başlıyor. --Khutuckmsj 19:15, 25 Ocak 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Sadrettin mesaj 19:31, 25 Ocak 2015 (UTC)
 • Destek Destek Kendisinin bu konuda yeterli bilgiye sahip olduğunu biliyorum. Eğer kabul ederse bu yetkiler ile ansiklopediye yararlı şeyler yapacağına inanıyorum...Sait71 20:06, 25 Ocak 2015 (UTC)
 • Destek Destek - Ԙobserve 20:15, 25 Ocak 2015 (UTC)
 • Destek Destek vandallara bir kötü haber daha.. :) --kibele 20:39, 25 Ocak 2015 (UTC)
 • Destek Destek Söze gerek var mı? Göz kırpma -SiLveRLeaD mesaj 21:49, 25 Ocak 2015 (UTC)
 • Destek Destek - Kullanıcının zaten vikipedinin teknik işlerine büyük bir ilgisi var. Özellikle GSR'de yaptığı yenilikler de gözden kaçmıyor.--Ömer Berkaymesaj 21:52, 25 Ocak 2015 (UTC)
 • Destek Destek Aday gösteren olarak son imzayı atmak benim için büyük bir şereftir. Kullanıcının yetkilerini nasıl kullanacağını açıklaması kendine güvendiği hissini veriyor. Umarım 1 hafta içinde hayırlısı olur. --Uğurkentmesaj 22:03, 25 Ocak 2015 (UTC)
 • Destek Destek Vitruvian (mesaj) 22:28, 25 Ocak 2015 (UTC)
 • Destek Destek --i.e.msj 01:34, 26 Ocak 2015 (UTC)
 • Destek Destek Bu iş için biçilmiş kaftan! Fenerli1978Buyrun beniiiim? 05:03, 26 Ocak 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Diyapazon(Mesaj) 05:16, 26 Ocak 2015 (UTC)
 • Destek Destek --Hacitalha 09:01, 26 Ocak 2015 (UTC)
 • Destek Destek Benden bahsetmiş ama benden daha çok şey bildiği ve daha faydalı olacağı kesin.--Alperen (mesaj) 21:53, 26 Ocak 2015 (UTC)
Vikipedi topluluğu Mavrikant'ın teknisyenlik haklarına sahip olması konusunda görüş birliğine varmıştır. Kendisini kutluyor, kararın Vikipedi'yi daha da ileriye taşımasını diliyorum. --Superyetkinileti 20:03, 1 Şubat 2015 (UTC)

Sıralama sorunu[değiştir | kaynağı değiştir]

Şuradaki tabloda gol ortalamasına göre sıralama yapıldığında, virgülden sonraki basamak sayısı ikiye düştüğünde sorun oluyor ve yanlış bir sıralama yapılıyor. Sorun düzeltilebilir mi?--RapsarEfendim? 20:42, 31 Ocak 2015 (UTC)

VisualEditor News #1—2015[değiştir | kaynağı değiştir]

18:30, 5 Şubat 2015 (UTC)

Şablon:Efn[değiştir | kaynağı değiştir]

dipnot vermeye yarayan bu şablonda bi türlü [lower-alpha 1] yazmasın da enwiki de olduğu gibi [a] şeklinde dipnot versin diye uğraştım ama olmadı. Bu düzeltilebilir bir şey, bunu yaparsanız müteşekkir olurum. --MDm 00:09, 13 Şubat 2015 (UTC)

MD, Tam dediğinizi anlamadım ama trwiki'de eksik olan şablonları oluşturdum. İstediğiniz olmadı ise karşılaştırmalı ekran görüntüsü verebilir misiniz? --Mavrikantmsj 04:03, 13 Şubat 2015 (UTC)
Mavrikant, böyle http://imgim.com/8442incie4434204.jpg olması gerekirken trwiki'de http://imgim.com/8681incio9757440.jpg böyle görünüyor. --MDm 13:51, 13 Şubat 2015 (UTC)
Önce referans şablonundan kaynaklanabileceğini düşündüm. Fakat MediaWiki'yi hatırladım ve MediaWiki:Cite link label group-lower-alpha, MediaWiki:Cite link label group-upper-roman, MediaWiki:Cite link label group-lower-greek ve MediaWiki:Cite link label group-lower-roman sayfalarını oluşturdum. Zaten sorun otomatik olarak çözüldü. Artık grup'da belirleyebilirsiniz. Bilgilendirme için teşekkürler. Kolay gelsin. --i.e.msj 15:17, 13 Şubat 2015 (UTC)
Örnek olarak şablonun kendi belge sayfasına veya Uranüs'ün uyduları listesi bölümüne bakabilirsiniz. Lütfen önce tarayınızın önbelleğini temizleyiniz (veya buraya tıklayarak da temizleyebilirsiniz. --i.e.msj 15:19, 13 Şubat 2015 (UTC)
Ayrıca Türkiye'deki resmî kurumlarda Türkçe alfabenin tüm karakterleri (eklediğim sayfada olmayan ç,ı,ğ gibi) kullanılıyor. Bu doğrultuda bir kullanım var ise; (Rapsar muhakkak bunu biliyordur. :) ) buna göre de düzenleyebiliriz. --i.e.msj 15:21, 13 Şubat 2015 (UTC)
Bilmiyorum, ben kullanmıyorum ama :)--RapsarEfendim? 18:01, 13 Şubat 2015 (UTC)
Yine de sana danışmak isterim Rapsar. Şöyle ki; Mevzuat hazırlama usul ve esasları hakkında yönetmeliğin 13'ncü maddesinde şöyle yazıyor.
"Fıkralar numarayla, bentler harfle, alt bentler numarayla belirlenir. Bentlerin sıralanmasında Türk alfabesinde yer alan bütün harfler kullanılır. Çerçeve maddelerde fıkralar numaralandırılmaz. Fıkraların numarası ayraçla, bentler ve alt bentlerin harf ve numaraları yarım ayraçla kapatılır; “z” harfinden sonra alfabetik sıralama “aa, bb, cc, çç, … zz” şeklinde yapılır."

Millî Savunma Bakanlığı Akaryakıt İkmâl ve İşletme Başkanlığı Yazılı Haberleşme Yönergesi'nin 3-3 sayfasında; "Bütün Millî yazışmalarda, madde, fıkra, bent, küçük bent, kısım, küçük kısım, ek, lahika, cetvel ve ilişiklerin harflerle ifade edilmesi gerektiğinde, 29 harfin tamamı kullanılır." ifadesi yer alıyor. Fakat burada sorun şu; bunlar söylediğim gibi yönetmelik ve burayı bağlamaz. TDK'da böyle bir şey bulamadım. Bu nedenle; bana göre biz böyle devam etmeliyiz. Yanlış mıyım? --i.e.msj 20:41, 13 Şubat 2015 (UTC)

Şimdi ikisi tamamen alakasız alanlar. Kanunlarda kullanılan sistem ile akademik makalelerdeki sistem arasında farklılık olabilir. Akademik alandaki genel kullanıma bakmakta fayda var. Ben bilmiyorum dediğim gibi.--RapsarEfendim? 12:25, 15 Şubat 2015 (UTC)

Görsel Düzenleyici Android tarayıcılarda desteklenmiyor![değiştir | kaynağı değiştir]

Görsel Düzenleyici çok güzel ve metinle ilgili (örneğin: metin tipi, yazı kalınlığı, kaynak gösterme tipi) değişikliklerin kolaylıkla yapılmasını sağlayabilecek bir sistem fakat Android tarayıcılarda desteklenmiyor. Android de oldukça popüler bir işletim sistemi, onun tarayıcılarında da (markadan markaya değişebilir) desteklenmesi Android kullanarak katkıda bulunanlarında Görsel Düzenleyici'den faydalanabilmesini sağlar. Bu imzasız yazı Ahmet Fahri Sezgin (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Kullanıcı:Ahmet Fahri Sezgin, Tamamda bu bizim yapabileceğimiz bir şey değil ki. Masaüstü tarayıcılar için bile geliştirme aşamasında. Enwikide kullanılmıyor mesela. --Mavrikantmsj 20:41, 21 Şubat 2015 (UTC)

Katkıda bulunanlar dış aracı[değiştir | kaynağı değiştir]

Sayfa geçmişlerinden ulaşılan "katkıda bulunanlar" dış aracının username kısmında hep aynı kullanıcının adı otomatik olarak yer alıyor. Bunun nedeni nedir? O bölümün boş bırakılması veya "Örnek", "Kullanıcı" gibi bir ifadeyle doldurulması mümkün değil mi?--B.S.R.F. 💬 15:32, 22 Şubat 2015 (UTC)

Ben oluştururken benim adım kalmış. Kusura bakmayın. Düzeltiyorum. --Mavrikantmsj 15:45, 22 Şubat 2015 (UTC)

B.S.R.F., MediaWiki:Histlegend sayfasından Örnek olarak değiştirdim. Diğer Vikilerdeki araçlar ya da yeni araçlar buradan eklenebilir. Telif hakkı ihlali? seçeneği enwiki'de yok mesela. 2012 yılında Vito eklemiş. --Mavrikantmsj 16:02, 22 Şubat 2015 (UTC)

Teşekkürler.--B.S.R.F. 💬 16:04, 22 Şubat 2015 (UTC)

Teknisyenlik başvurusu/Ayrıntılı Bilgi[değiştir | kaynağı değiştir]

Son 1-2 ay içinde aramıza katılanlar hariç herkesin yakından tanıdığı Ayrıntılı Bilgi'yi teknisyenliğe aday gösteriyorum. Geçen birkaç ay derslerinin yoğunluğundan dolayı Viki'ye vakit ayırmamış olsa da bu dönem eski performansı ile katkı yapma sözü verdi. Bilgi'nin güvenirliğinden kimsenin şüphe dahi edeceğini sanmıyorum. Teknisyenliğin verdiğini yetkileri suistimal etmeyeceği çok açık. REGEX, AWB ve Java Script ile yazılmış kullanıcı betikleri gibi birçok konuya hakim olduğunu hepimize gösterdi ve aktif olarak kullandığı Bilgi Bot var. Gizli süzgeçlerimizi inceleyip geliştireceğine ve yeni süzgeçler oluşturacağına da inanıyorum. Huggle programının trwiki'de çalışması için çok emeklerde bulunmuştu. En önemlisi birkaç bin satırlık Twinkle kodlarını inceleyip Türkçeleştirme ve trwiki'ye uygun hale getirmede bana yardımcı olacağına inanıyorum. :) Bknz: Vikipedi tartışma:Twinkle --Mavrikantmsj 16:31, 22 Şubat 2015 (UTC)

 1. Destek Destek Daha fazla söze gerek var mı? --Mavrikantmsj 16:31, 22 Şubat 2015 (UTC)
 2. Destek Destek - İyi çalışmalar. Ԙobserve 16:36, 22 Şubat 2015 (UTC)
 3. Destek Destek detaylı açıklama için mavrikant'a, yaptıkları ve yapacakları için bilgi'ye teşekkürler.. --kibele 17:35, 22 Şubat 2015 (UTC)
 4. Destek Destek --Diyapazon(Mesaj) 17:41, 22 Şubat 2015 (UTC)
 5. Destek Destek AWB ve Huggle kullanımında çok katkısı olmuştu. Bu işi başarıyla yapabilir. --Uğurkentmesaj 18:07, 22 Şubat 2015 (UTC)
 6. Destek Destek --Fenerli1978Buyrun beniiiim? 09:31, 23 Şubat 2015 (UTC)
 7. Destek Destek --Khutuckmsj 11:34, 23 Şubat 2015 (UTC)
 8. Destek Destek --►Cekli829 14:56, 1 Mart 2015 (UTC)
Vikipedi topluluğu Ayrıntılı Bilgi'nin teknisyenlik haklarına sahip olması konusunda görüş birliğine varmıştır. Kendisini kutluyor, kararın Vikipedi'yi daha da ileriye taşımasını diliyorum. --Superyetkinileti 15:01, 1 Mart 2015 (UTC)

[Global proposal] m.Vikipedi.org: (hepsi) Sayfaları değiştir[değiştir | kaynağı değiştir]

MediaWiki mobile

Hi, this message is to let you know that, on domains like tr.m.wikipedia.org, unregistered users cannot edit. At the Wikimedia Forum, where global configuration changes are normally discussed, a few dozens users propose to restore normal editing permissions on all mobile sites. Please read and comment!

Thanks and sorry for writing in English, Nemo 22:32, 1 Mart 2015 (UTC)

[Küresel öneri] m.Vikipedi.org: (hepsi) Sayfaları değiştirmek[değiştir | kaynağı değiştir]

Merhaba, bu mesaj size tr.m.wikipedia.org gibi mobil alanlardaki, anonim kullanıcıların düzenlemelerini, bildirmek için. Genel yapılandırma değişiklikleri normalde Wikimedia Forumu'nda tartışılır, onlarca anonim kullanıcıların tüm mobil sitelerde normal düzenlemelerine izin vermeyi geri öneriyoruz. Lütfen okuyun ve yorumlayın!

Teşekkür ve İngilizce yazdığım için üzgünüm, Nemo 22:32, 1 Mart 2015 (UTC)

Yukarıdaki mesajın Türkçe çevirisidir. --Uğurkentmesaj 16:07, 2 Mart 2015 (UTC)