ISU Junior Grand Prix Finali

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Büyükler düzeyindeki karşılığı için bakınız: ISU Grand Prix Finalleri

ISU Junior Grand Prix Finali ISU Junior Grand Prix yarışmaları sonrasında her kategoride en fazla puan toplayan 8 patenci/takımın yarıştığı buz pateni yarışmaları. Kadınlar, erkekler, çiftler ve buz dansında düzenlenir.

Madalya kazananlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kadınlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kadınlarda madalya alanlar
Sezon Yer Altın Gümüş Bronz
1997/1998 Lozan Rusya Julia Soldatova Amerika Birleşik Devletleri Amber Corwin Rusya Elena Pingachova
1998/1999 Detroit, ABD Rusya Viktoria Volchkova Amerika Birleşik Devletleri Sarah Hughes Rusya Daria Timoshenko
1999/2000 Gdansk, Polonya Amerika Birleşik Devletleri Deanna Stellato Amerika Birleşik Devletleri Jennifer Kirk Rusya Svetlana Bukareva
2000/2001 Ayr, İskoçya Amerika Birleşik Devletleri Ann Patrice McDonough Rusya Kristina Oblasova Japonya Yukari Nakano
2001/2002 Bled, Slovenya Japonya Miki Ando Rusya Ludmila Nelidina Japonya Akiko Suzuki
2002/2003 Lahey, Hollanda Japonya Yukina Ota İtalya Carolina Kostner Japonya Miki Ando
2003/2004 Malmö, İsveç Japonya Miki Ando İsveç Lina Johansson Macaristan Viktoria Pavuk
2004/2005 Helsinki, Finlandiya Japonya Mao Asada Güney Kore Kim Yu-Na Amerika Birleşik Devletleri Kimmie Meissner
2005/2006 Ostrava, Çek Cumhuriyeti Güney Kore Kim Yu-Na Japonya Aki Sawada Çin Halk Cumhuriyeti Xu Binshu
2006/2007 Sofya, Bulgaristan Amerika Birleşik Devletleri Caroline Zhang Amerika Birleşik Devletleri Ashley Wagner Amerika Birleşik Devletleri Megan Oster
2007/2008 Gdansk, Polonya Amerika Birleşik Devletleri Mirai Nagasu Amerika Birleşik Devletleri Rachael Flatt Japonya Yuki Nishino
2008/2009 Seul, Güney Kore Amerika Birleşik Devletleri Becky Bereswill Japonya Yukiko Fujisawa Amerika Birleşik Devletleri Alexe Gilles
2009–2010 Tokyo, Japan Japonya Kanako Murakami Rusya Polina Shelepen Amerika Birleşik Devletleri Christina Gao
2010–2011 Beijing, China Rusya Adelina Sotnikova Rusya Elizaveta Tuktamysheva Çin Halk Cumhuriyeti Li Zijun
2011–2012 Quebec City, Canada Rusya Julia Lipnitskaia Rusya Polina Shelepen Rusya Polina Korobeynikova

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkeklerde madalya alanlar
Sezon Yer Altın Gümüş Bronz
1997/1998 Lozan Amerika Birleşik Devletleri Timothy Goebel Bulgaristan Ivan Dinev Amerika Birleşik Devletleri Matthew Savoie
1998/1999 Detroit, ABD Fransa Vincent Restencourt Rusya Ilia Klimkin Rusya Alexei Vasilevsky
1999/2000 Gdansk, Polonya Çin Halk Cumhuriyeti Gao Song Almanya Stefan Lindemann Kanada Fedor Andreev
2000/2001 Ayr, İskoçya Çin Halk Cumhuriyeti Ma Xiaodong Rusya Sergey Dobrin Rusya Stanislav Timchenko
2001/2002 Bled, Slovenya Rusya Stanislav Timchenko Çin Halk Cumhuriyeti Ma Xiaodong Belçika Kevin Van Der Perren
2002/2003 Lahey, Hollanda Rusya Alexander Shubin Rusya Sergei Dobrin Amerika Birleşik Devletleri Parker Pennington
2003/2004 Malmö, İsveç Amerika Birleşik Devletleri Evan Lysacek Rusya Andrei Griazev Kanada Christopher Mabee
2004/2005 Helsinki, Finlandiya Amerika Birleşik Devletleri Dennis Phan Japonya Yasuharu Nanri Rusya Alexander Uspenski
2005/2006 Ostrava, Çek Cumhuriyeti Japonya Takahiko Kozuka Amerika Birleşik Devletleri Austin Kanallakan Amerika Birleşik Devletleri Geoffry Varner
2006/2007 Sofya, Bulgaristan Amerika Birleşik Devletleri Stephen Carriere Amerika Birleşik Devletleri Brandon Mroz Kanada Kevin Reynolds
2007/2008 Gdansk, Polonya Amerika Birleşik Devletleri Adam Rippon Amerika Birleşik Devletleri Brandon Mroz Amerika Birleşik Devletleri Armin Mahbanoozadeh
2008/2009 Seul, Güney Kore Fransa Florent Amodio Amerika Birleşik Devletleri Armin Mahbanoozadeh Amerika Birleşik Devletleri Richard Dornbush
2009–2010 Tokyo, Japan Japonya Yuzuru Hanyu Çin Halk Cumhuriyeti Song Nan Amerika Birleşik Devletleri Ross Miner
2010–2011 Beijing, China Amerika Birleşik Devletleri Richard Dornbush Çin Halk Cumhuriyeti Yan Han Kanada Andrei Rogozine
2011–2012 Quebec City, Canada Amerika Birleşik Devletleri Jason Brown Çin Halk Cumhuriyeti Yan Han Amerika Birleşik Devletleri Joshua Farris

Çiftler[değiştir | kaynağı değiştir]

Çiftlerde madalya alanlar
Sezon Yer Altın Gümüş Bronz
1997/1998 Lozan Ukrayna Yulia Obertas / Dmitriy Palamarchuk Rusya Victoria Maksiuta / Vladislav Zhovnirsky Amerika Birleşik Devletleri Natalie Vlandis / Jered Guzman
1998/1999 Detroit, ABD Ukrayna Yulia Obertas / Dmitry Palamarchuk Amerika Birleşik Devletleri Laura Handy / Paul Binnebose Rusya Victoria Maxiuta / Vladislav Zhovnirsky
1999/2000 Gdansk, Polonya Ukrayna Aliona Savchenko / Stanislav Morozov Rusya Julia Shapiro / Alexey Sokolov Rusya Victoria Shliakova / Grigory Petrovsky
2000/2001 Ayr, İskoçya Çin Halk Cumhuriyeti Zhang Dan / Zhang Hao Amerika Birleşik Devletleri Kristen Roth / Michael McPherson Japonya Yuko Kawaguchi / Alexander Markuntsov
2001/2002 Bled, Slovenya Çin Halk Cumhuriyeti Zhang Dan / Zhang Hao Rusya Yulia Karbovskaya / Sergei Slavnov Çin Halk Cumhuriyeti Ding Yang / Ren Zhongfei
2002/2003 Lahey, Hollanda Japonya Çin Halk Cumhuriyeti Ding Yang / Ren Zhongfei Kanada Jessica Dube / Samuel Tetrault Amerika Birleşik Devletleri Jennifer Don / Jonathon Hunt
2003/2004 Malmö, İsveç Kanada Jessica Dube / Bryce Davison Rusya Natalia Shestakova / Pavel Lebedev Rusya Maria Mukhortova / Maxim Trankov
2004/2005 Helsinki, Finlandiya Rusya Maria Mukhortova / Maxim Trankov Amerika Birleşik Devletleri Brittany Vise / Nicholas Kole Amerika Birleşik Devletleri Mariel Miller / Rockne Brubaker
2005/2006 Ostrava, Çek Cumhuriyeti Rusya Valeria Simakova / Anton Tokarev Amerika Birleşik Devletleri Julia Vlassov / Drew Meekins Amerika Birleşik Devletleri Mariel Miller / Rockne Brubaker
2006/2007 Sofya, Bulgaristan Amerika Birleşik Devletleri Keauna McLaughlin / Rockne Brubaker Rusya Ksenia Krasilnikova / Konstantin Bezmaternikh Amerika Birleşik Devletleri Jessica Rose Paetsch / Jon Nuss
2007/2008 Gdansk, Polonya Rusya Vera Bazarova / Yuri Larionov

Rusya Ksenia Krasilnikova / Konstantin Bezmaternikh

Rusya Ekaterina Sheremetieva / Mikhail Kuznetsov Amerika Birleşik Devletleri Jessica Rose Paetsch / Jon Nuss
2008/2009 Seul, Güney Kore Rusya Lubov Iliushechkina / Nodari Maisuradze Çin Halk Cumhuriyeti Zhang Yue / Wang Lei Rusya Ksenia Krasilnikova / Konstantin Bezmaternikh
2009–2010 Tokyo, Japan Çin Halk Cumhuriyeti Sui Wenjing / Han Cong Japonya Narumi Takahashi / Mervin Tran Çin Halk Cumhuriyeti Zhang Yue / Wang Lei
2010–2011 Beijing, China Japonya Narumi Takahashi / Mervin Tran Rusya Ksenia Stolbova / Fedor Klimov Çin Halk Cumhuriyeti Yu Xiaoyu / Jin Yang
2011–2012 Quebec City, Canada Çin Halk Cumhuriyeti Sui Wenjing / Han Cong Kanada Katherine Bobak / Ian Beharry Amerika Birleşik Devletleri Britney Simpson / Matthew Blackmer

Bazarova & Larionov daha sonra Larionov'un doping testinin pozitif çıkması sebebiyle diskalifiye edildi.

Buz dansı[değiştir | kaynağı değiştir]

Buz dansında madalya alanlar
Sezon Yer Altın Gümüş Bronz
1997/1998 Lozan İtalya Federica Faiella / Luciano Milo Rusya Oksana Potdikova / Denis Petukhov İtalya Flavia Ottaviani / Massimo Scali
1998/1999 Detroit, ABD Amerika Birleşik Devletleri Jamie Silverstein / Justin Pekarek İtalya Federica Faiella / Luciano Milo Rusya Natalia Romanyuta / Daniel Barantsev
1999/2000 Gdansk, Polonya Rusya Natalia Romanyta / Daniel Barantsev Amerika Birleşik Devletleri Emilie Nussear / Brandon Forsyth Ukrayna Kristina Kobaladze / Oleg Voiko
2000/2001 Ayr, İskoçya Amerika Birleşik Devletleri Tanith Belbin / Benjamin Agosto Rusya Elena Khaliavina / Maxim Shabalin Almanya Miriam Steinel / Vladimir Tsvetkov
2001/2002 Bled, Slovenya Rusya Elena Khaliavina / Maxim Shabalin Rusya Elena Romanovskaya / Alexander Grachev Almanya Miriam Steinel / Vladimir Tsvetkov
2002/2003 Lahey, Hollanda Rusya Oksana Domnina / Maxim Shabalin Macaristan Nora Hoffmann / Attila Elek Rusya Elena Romanovskaya / Alexander Grachev
2003/2004 Malmö, İsveç Macaristan Nora Hoffmann / Attila Elek Rusya Elena Romanovskaya / Alexander Grachev Amerika Birleşik Devletleri Morgan Matthews / Maxim Zavozin
2004/2005 Helsinki, Finlandiya Amerika Birleşik Devletleri Morgan Matthews / Maxim Zavozin Kanada Tessa Virtue / Scott Moir İtalya Anna Cappellini / Matteo Zanni
2005/2006 Ostrava, Çek Cumhuriyeti Kanada Tessa Virtue / Scott Moir Amerika Birleşik Devletleri Meryl Davis / Charlie White İtalya Anna Cappellini / Luca Lanotte
2006/2007 Sofya, Bulgaristan Amerika Birleşik Devletleri Madison Hubbell / Keiffer Hubbell Amerika Birleşik Devletleri Emily Samuelson / Evan Bates Rusya Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev
2007/2008 Gdansk, Polonya Rusya Maria Monko / Ilia Tkachenko Amerika Birleşik Devletleri Emily Samuelson / Evan Bates Rusya Kristina Gorshkova / Vitali Butikov
2008/2009 Seul, Güney Kore Amerika Birleşik Devletleri Madison Chock / Greg Zuerlein Amerika Birleşik Devletleri Madison Hubbell / Keiffer Hubbell Rusya Ekaterina Riazanova / Jonathan Guerreiro
2009–2010 Tokyo, Japan Rusya Ksenia Monko / Kirill Khaliavin Rusya Elena Ilinykh / Nikita Katsalapov Amerika Birleşik Devletleri Maia Shibutani / Alex Shibutani
2010–2011 Beijing, China Rusya Ksenia Monko / Kirill Khaliavin Rusya Victoria Sinitsina / Ruslan Zhiganshin Rusya Alexandra Stepanova / Ivan Bukin
2011–2012 Quebec City, Canada Rusya Victoria Sinitsina / Ruslan Zhiganshin Rusya Anna Yanovskaia / Sergei Mozgov Rusya Alexandra Stepanova / Ivan Bukin