Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Mahir Polat (mimar)

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Mahir Polat (mimar)[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)

Bugün başka bir bürokrat maddesinin kayda değerliğiyle ilgili yaptığım bir yazışma sırasında örnek gösterildi ve yaptığım tarama nihayetinde de net bir izlenim edinemedim doğrusu. Bu nedenle kayda değerliğin tespiti için topluluk takdirine sunuyorum. (Not: Aynı adla bir de milletvekili bulunuyor, karışmasın.) Dr. Coalmesaj 21.05, 3 Nisan 2021 (UTC)

  • Kalsın Kalsın - Sizinle yazıştığımızda yavaş biraz zaman alarak maddeyi geliştirmeye çalışıyorum dedim, evet şu anki haliyle kuşku duymaya sebep olabilir ancak sadece bürokrat değil aynı zamanda akademisyen ve maddeye çalışma şablonu da eklemiştim. --SarvSarv 09.58, 4 Nisan 2021 (UTC)
Doğrudur, ancak kayda değerlik bağlamında maddenin ne kadar gelişmiş olduğu değil, konusu önemli zaten... Bununla birlikte adaylık gerekçesinde yaptığım bir taramadan bahsediyorum; yani sadece maddenin durumunu görerek adaylık başlatmış da değilim. Ek olarak, maddeyi burada aday gösterdiğimde çalışma şablonu bulunmadığı görülüyor sayfa geçmişinde. Dr. Coalmesaj 13.07, 4 Nisan 2021 (UTC)
Çok haklısınız Dr. Coal, düşüncesizlik ettim, çalışma yaparken koymam gerekirdi o şablonu, oysa koydum sanıyorum. Özür dilerim gerçekten. --SarvSarv 14.12, 4 Nisan 2021 (UTC)
Estağfurullah, benim dalgınlıkla neleri unuttuğumu bir bilseniz... Dr. Coalmesaj 14.22, 4 Nisan 2021 (UTC)
  • Yorum Yorum Biz İstanbulluların, yani kentte olup bitenlere ilgisi olanların tanıdığı bir isim. Yaptığı iş gereği kültürel tartışmalarda etkin, haberlerde ve yeni yazılmış maddelerde bu eksende geçiyor. Sarv'ın açtığı bazı maddelerin açıldığı esnada kayda değer olmadığını veya kayda değerliğin ispatlamadığını ancak bir süre sonra gerçekleşen (belki bir gece yarısı kararnamesiyle) görevlendirmelerle anında "hakkında elle tutulur hiçbir kaynak olmamasına rağmen" VP yönergeleri gereği kayda değer olabildikleri görülmüştür. Bu madde tam o potansiyelde ancak kalsın diyemiyorum çünkü şu anki durum hakikaten birkaç ufak ekleme istiyor. Adaylıkta bu durumda rutin ve yerinde gözüküyor yani. Hem şu anki duruma hem de ileriye not olsun diye yazayım. Kendisi aslında arkeolog-mimar karışımı bir seviyede ama tanınırlığının "mimarlık" olmadığı kesin. VP:AKADEMİSYEN'e kriterlerini karşılamadığı da kesin. Atanma haberlerini veren kaynakların içerik ve nitelikleri göz önüne alınınca madde adına "bürokrat" veya benzer bir şey eklemek yerinde olur. Madde bu seviyede kalırsa ve silinirse diye Sarv'a son sürümü deneme sayfasına almasını öneririm. İleride açılması pek muhtemel bir madde. Kolaylıklar.--Kingbjelica (mesaj) 23.37, 5 Nisan 2021 (UTC)
  • Kalsın Kalsın Biraz araştırmadan sonra kişinin bariz bir şekilde kd’lik kriterlerini karşıladığı ortaya çıkıyor. İşte bulabildiklerim:1 2 34567  Baran Ahmet  Talk? 22.25, 7 Nisan 2021 (UTC)
"Bariz şekilde" dediğiniz bu yukarıdaki 7 bağlantı mı Baran Ahmet, yoksa eklemeyi unuttuğunuz bir şey mi oldu? Dr. Coalmesaj 22.48, 7 Nisan 2021 (UTC)
Sayın @Dr. Coal, eklemeyi unuttuğum 3 bağlantı daha var, bu, şu ve şu. Ancak yine de siz benden daha deneyimli bir kullanıcı olduğunuz için kaynakları lütfen bir inceleyin. Benim bulabildiklerim bu kadar. "Bariz şekilde" kullanımım sanıyorum biraz yanlış oldu o konuda beni bağışlayın, belli ki kaynakların bir kısmı dişe dokunur düzeyde değil. Ancak şu son kaynakları da incelemenizi isterim. İyi vikiler :)  Baran Ahmet  Talk? 06.18, 8 Nisan 2021 (UTC)
Baran Ahmet, bu son eklemiş olduğunuz kaynaklarda kendisine dair "İBB Genel Sekreter Yardımcısı" olduğunun ötesinde bir bilgi bulunmuyor. Hani deriz ya hep, "kişiyi konu edinen kaynak" diye, öyle bir durum yok yani. Kaynakların bağımsızlığı da içerikle birlikte değerlendirildiğinde çok anlamlı bir veri ortaya koymuyor. İlk verdiğiniz örnekler de belirli bir kaynağın tekrarı gibi çoğunlukla; atama haberleri... Bir kişinin kayda değer olmasında ne kadar etkili olur, bu örnek özelinde net bir şeyler söylemek zor. Zaten ben de bu nedenle her ne kadar silme görüşüne yakın olsam da tam olarak silinsin de diyemiyorum, çekimser de -an itibariyle- diyemiyorum. Eğer kayda değerliği ortaya koyabilecek, benim göremediğim, belki de basılı kaynak mevcutsa kalsın tabii ama mevcut durumda, dediğim gibi, silinmesi gerekliliği bir adım önde gibi görünüyor bence. Dr. Coalmesaj 15.41, 8 Nisan 2021 (UTC)
  • Maddede çalışma şablonu var, çalışma sürüyor mu? Son durum nedir? Ona göre değerlendirme yapalım.--NanahuatlEfendim? 20.36, 8 Nisan 2021 (UTC)
  • Silinsin Silinsin Ansiklopediye konu olabilecek kayda değerlilikte bir biyografi olduğunu düşünmüyorum. Haberler işi ile ilgili yüzeysel açıklamalar.Kişi hakkında derinlik ve kapsam yaratmıyor. Kısaca VP:KİŞİ VP:KD sağlanmıyor. --Kemalcan (mesaj) 10.47, 13 Nisan 2021 (UTC)