Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Ertuğrul Karagöl

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Théoden ileti 12.15, 21 Ocak 2020 (UTC)

Ertuğrul Karagöl[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ertuğrul Karagöl"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Yeni bir kullanıcı kaydolup kendini eklemiş, madde boş kategorilerle, olmayan şablonlarla dolu ve çok karışık yazılmış. Maddede 1 tane bile düzgün kaynak olmadan öznel yargılarla doldurulmuş. Kaynakça kısmına eklenen bağlantı ise Google'da "Ertuğrul Karagöl" diye arama yapan bir bağlantı. Nerede nesnellik? Maddenin kayda değerliliği konusunda emin değilim, o yüzden buraya taşıdım. Resim de silinebilir (açıklayıcı olmayan, alakasız bir dosya ismi var) Yağızhan Burak Yakar (mesaj) 11.27, 19 Kasım 2019 (UTC)

  • Silinsin Silinsin--Yağızhan Burak Yakar (mesaj) 11.52, 19 Kasım 2019 (UTC)
  • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Zararı olmadığını ve Wikipediayı geliştireceğini, teşvik edici olduğunu düşünüyorum.--Fatih333 (mesaj)
  • Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin "Zararı olup olmadığına" değil, ilgili politikalarda belirtildiği gibi kişinin kayda değer olup olmadı bakıyoruz. Söz konusu madde bağımsız kaynaklar içermiyor ve kayda değer değil. Vikipedi:Kötü madde fikirleri listesinde belirtilen kişinin kendisini anlattığı maddelere bir örnek, silinmeli. --Ahmet Turhan (mesaj) 18.58, 19 Kasım 2019 (UTC)
  • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın. Bu şekilde ilçe belediye başkanı profili var. Hiç olmaz anlarım eğerki gereğinden fazla örnekleri varsa kimse ön yargıyla yaklaşarak wikipedia da yer almasın diyemez. Twknik olarak bu sayfadan daha yetersiz birçok profil var. Sizce hepsi kaldırılmalı mı? Bence bu özgür platformda yer alması gereklidir. Sonuç olarak kendisini destekleyen ciddi bir kitle var ve wikipedia da faydalı olacaktır. Mehmetcik666 (mesaj) 22.31, 19 Kasım 2019 (UTC)
Bakın siz Fatih333'ün ağzıyla konuşuyorsunuz, hesap açar açmaz buraya oy vermeye gelmişsiniz. Tahminimce de Vikipedi'de 2-3 hesabınız var. VP:Kukla politikasına göre sizi şüpheli olarak bildiriyorum. Bu oylamaya katılan ve bana bu konu hakkında mesaj atan herkes "destekleyen ciddi bir kitle var" diyip diğer belediye başkanlarının sayfalarını örnek olarak gösteriyor.--Yağızhan Burak Yakar (mesaj) 19.58, 19 Kasım 2019 (UTC)
Yanlış mı? Sizde örneklerine bakmadan ön yargı ve inatla örnekleri olmasına rağmen neden silmekte inat ediyorsunuz anlamıyorum. 3500 nüfuslu ilçenin belediye başkanının profili var Bu platformda adaletli olun. Google girin aratın kaynakları siz görürsünüz. Fatih333
Bakın, Neredeyse herkesin Google'da haberi var, benim bile vardır belki ama ben girip kendime sayfa oluşturmuyorum. Ben kaynak bulamaz mıyım? Bulurum, o zaman Vikipedi'ye ne gerek var? Silelim sizin başkanın maddesini, dediğiniz gibi insanlar Google'dan araştırsın kaynakları :)--Yağızhan Burak Yakar (mesaj) 19.58, 19 Kasım 2019 (UTC)
Siz bakın yaüız bey sizin elinizde 21 bin oy almış yüksek Seçim kurulundan mazbatanız varmı? Ayrıca bu kişi 2023 e kadar belediye başkanı aktif olarak. Bu sayfayı silecekseniz diğerlerinin silinmesi gerekmez mi? Onlarda Google dan araştırsın. Fatih333
Kural #1: Kendinizin ya da kuruluşunuzun (bir üyesi ya da çalışanı olmanız da dahil) maddesini kayda değer olsa bile açmayın.
Kural #2: Sizin veya arkadaşlarınızın oluşturduğu bir kişi, yer veya fikirler dahil olmak üzere, üzerinde yayınlanmış, güvenilir, üçüncü taraf kaynakların bulunmadığı bir konuyu içeren madde açmayın.
Kural #16: Özgeçmişinizi (ince bir şekilde gizlenmiş halini bile) içeren maddeler açmayın.
Bunlar VP:KÖTÜMADDE olarak görünür ve derhal silinebilecek maddeler arasındadır, bilginize. --Ahmet Turhan (mesaj) 20.13, 19 Kasım 2019 (UTC)

Kurallara saygı duyuyorum. Fakat diğer profil sayfalarını neden açık tutuyorsunuz. Buna benzer binlerce profil sayfası var. Buna mantıklı bir açıklama getirin. Eyvallah diyeceğim silinsin umrumda değil. Ama ayrımcılık ve adaletsizlik var. Siz bu kuralları yazarken silmeye aday gösterirken neden işinizi düzgün yapmıyorsunuz. Ben örnekleri olduğu için hak görüyor hak arıyorum. Fatih333

"Örnekleri" dediklerinizle sizin dedikleriniz kesinlikle bir tutulamaz. Belki de nüfusu 10.000'i geçmeyecek bir yerleşim alanının başkanı için özgeçmişimsi bir sayfa açmışsınız, üstüne kaynakları Google'dan bizim bakmamızı söylüyorsunuz ve kurallara saygı duyduğunuzu söylüyorsunuz. Yukarıda size maddeli maddeli silinme gerekçelerini anlatan kişiler işlerini yıllardır düzgün biçimde yapıyor. Bunun gibi maddeleri yüzlerce kez incelediler ve burada tartıştılar. Ne ayrımcılık ne de adaletsizlik olduğunu düşünmüyorum. Daha da size açıklama yapılmasının gerekmediğini ve her şeyin yeterince açık olduğunu düşünüyorum.--Yağızhan Burak Yakar (mesaj) 20.23, 19 Kasım 2019 (UTC)

En azından Erbaa neresi diye bir baksan 95000 nüfuslu bir ilçe olduğunu göreceksin. Hadi onuda geçtim silmeye aday gösterdiğin sayfayıda okumamıştım. Bakarsan 20 bin küsür oy aldığını göreceksin ki nüfusuna 10000 diyorsun. Benim dediğim konu diğer profil sayfalarını neden açık tutuyorsunuz. Fatih333

  • Elden geçirdim ama tamamen kaynaksız bir madde, kişinin kayda değerliği tartışmalı. --Khutuckmsj 21.13, 19 Kasım 2019 (UTC)

Fatih Bey, algılanan sorunu net olarak izah edebilirim sanırım: Kişi maddelerinde maddenin var olup olmamasına VP:KİŞİ ölçütlerine göre karar veriyoruz. Politikacı altbaşlığından görebileceğiniz üzere il ve üzeri düzeyde temsilciler otomatik olarak kayda değer kabul ediliyor. Bu arada kayda değerlikle kastımız bir değer payesi biçmek değil, ansiklopediye dâhil edilebilirlik kriterimizin adı yalnızca. Eğer ilgili ölçüt sağlanmıyorsa, bu durumda VP:KD ölçütlerini işletiyoruz. Bu durumda da kişiyi doğrudan konu edinen bağımsız ve güvenilir kaynaklara bakıyoruz. Çünkü başka türlü bu kişilerin hayatında ne olup ne bittiğini doğrulama şansımız olmuyor.

Maddeye bu tür kaynaklar eklememişsiniz, ancak benim ufak bir katkım olsun. Değerlendirilmesi için aşağıya kullanılma potansiyeli olan bazı kaynaklar ekliyorum:

Şu an ne gördüysem doldurdum tabii buraya. Bunların hepsi doğrudan kayda değerlik ispatlayan kaynaklar değil. Bazıları kayda değerliğin ispatlanması halinde politik icraatler olarak yapılanları anlatan kısımları kaynaklandırmada kullanılabilecek haberler. Doğrudan bir veya iki kaynak var sanırım. Elbette her şey görevle ilinti. Gerisi topluluğun değerlendirmesine kalmış.

Bu arada belirttiğim kriterleri sağlamayan maddeler olabilir, imkansız değil. Bunun nedeni kimsenin fark etmemiş olmasıdır. Fark edilirse onlar da benzer silinme süreçlerine konu edilir.

Vito Genovese 21.25, 19 Kasım 2019 (UTC)

Vito Genovese size çok teşekkür ediyorum. Vikipedi ye yakışır bir kullanıcı ve üye görmek beni çok memnun etti. Buraya katkıda bulunanlar kendi fikirlerini değil de kurallar çerçevesinde ARAŞTIRARAK DOĞRUSUNU BULMAYI düstur edinmeli umarım herkes bu şekilde davranır ve katkıda bulunur. Katkınızdan dolayı teşekkür ederim. Fatih333

  • Silinsin Silinsin - KD'liği içerisinde gösterilmedikçe metni burada tutamayız. E4024 (mesaj) 16.50, 4 Ocak 2020 (UTC)
  • Silinsin Silinsin-- KD değil. Nedim Gâyet Bir (mesaj) 15.21, 7 Ocak 2020 (UTC)
  • Yorum Yorum-- Kaynaklar eklendi. Google aramada 500.000 üzeri içerik mevcut. Ayrıca görüşlerimi yorum olarak değiştirilmesini art niyetli buluyorum. Fatih333 (mesaj) 14.01, 8 Ocak 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.